ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. No. 8012. Woensdag 5 Januari 1927. 67e Jaargang. Staat der Gemesnte-eigendommen Een vervolging in Thibet. ABONfitMENTSPftlJS BHliSTB SX.A.X3. BINNEHLANU. FEOIILEXON. BUITENLAND. ma Voor bfnnen Ter Neuzen Jl,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor t buitenland alleen bij vooruitbetalmfj. Dit b|Bd verschilnt iederen nimnda« Woensdag en Bij vooruitbetaling fr. per post '6,60 per jaar -» Voor BURGEMEESTER en WETHOCJDERS van Ter Neuzen maken bekend, dat een afs hrift van d-n staat van hetgeen na r bet Burg-ulijk Recht eigendom der gemeente if, tegen betaling deT kosten, ter gemeentr-secTetaiie verkrijgbaar is. Ter Neuzen, den 4 Januari 1927. Burgemeester en Weihouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. J. L DREGMANS, Wnd.-Secretaris. PRINSES JULIANA. De Koningin en de Prins der Neder- landen hebben aan Prof. Dr. G. M. Ver- rijn Stuart te Rotterdam opqedragen de Pninses onderwijs te geven in de staat- h u ish oudJcun d e MILDER TOEPASSING WONINGWET. He-t bestuur van den National en Wo- ningraad heeft tot zijn leden een schrijven gericht, waaraan -het volgende wordt ontleend: Wij meenen goed te doen uw bijzon- dere aandacht te v.estigen op 't feit, dat bij de behandelinq van de begrooting de Minister van Artbeid enkele verklaringen heeft afgelegd, waaruit blijk t, dat voort- aan door de regeering aan de financiieele paragrafen van -de \Voningwet een rui- mere toepassing -zal worden gegeven, dan in de laatste jaren het geval is geweest. Hit de tegemoetkomemde houding ten opzichte van het verleenen van voor- schotten en bhidragen. waarvan de Mi nister in de Tweede Earner heeft blijk gegeven, ma^ worden afgeleid, dat aan- vragen om voorschot en eventueele bij- drag en, welke bij het departement van arbeid worden incjeidicnd1, aldaar een wil liger oor zullen vinden dan in den laatsten tijd het geval is geweest. In verband bier- mede meenen wij onze leden in gemeen- ten, waar in de behoefte aan arbeiders- woningen cnwoldoende wordt voorzien, te mogen aanmoedigen, plannen voor te bereiden, welke den bouw van deze wo- ningen met steun ingevolge de Woning- wet beoogen. DE POKKEN TE MAASTRICHT. De Limburgsche redacteur der Maasb. schrijft uit Maastricht: Hoe meer, door het uitblijven van ver- dere verbreiding de tongen stil raken over de pokken-penode, die we pas hebben doorgemaakt, des te meer rijst het rumoer over de naweeen der inenting. In een vorig bexicht schreven we, dat er honderden zieken waren, met den dag blijkt, dat dit cijfer ver beneden de waar- heid blijft. Het aantal dergenen, die ziek werden van de gevolgen der inenting mag men wel op een paar duizend schatten. Haast ieder huis herbergt een of meer ziekegezonden. Publieke die listen, industrieen en kantoren ondervonden merkbaar de gevolgen der vaccina tie, in iititii Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. 75) Vervolg.) Die treden soms zoo heftig op, dat ze ernstig mogen worden genoemd. In een paar gavallen werd de to est and der lijders van dien aard, dat men het geraden achtte, h^n van de laatste Ii.ri. Sacramenten te voorzien. Een geestelijke moest de H. 1ST is, die hij opdroeg, onder- breken, en van het altaar weggeleid wor den. Of in de ernstigste gevallen compli- caties schuilen, weten we niet, we laten ouderzoek daarnaar ""dan de medici over. We zijn nog niet door de naweeen en in de mijnstreek, waar men pas met in enting begon, gaan ze nog komen. Sherrington voelde zijn bloed koken! Het was dus waarl Op een teeken van hem begonnen ze weer voorzichtig voort te kruipen. Op een .afstand van een meter of vijf hoorden ze een gemompel, d:at bij hun nadering treiterig-langzaam spreken werd. Nima had voor den zooveelsten kJeer gelijk gehad: de man aan den ande- ren kant van den heuvel lag geknield voor de voedseltunnel en sprak zoo met den zoogenaamd blanken heilige in de steenen cel. ,,Herinnert ge u Mei-Li nog, o gij vroota en heilig man, die van de geneucR- ten. dezer wereld afstandgedaan heeft? Ze was schooner dan een perzik-bloesem en even teer en geurig en daarbij mijn oog- appelMaar gij schaamdet u niet om haar mij te ontstelenen toen toen kwam er een dag dat men haar thuisbrachteen blanke waterlelie was ze. Men had haar's morgens in de Huang- pu gevonlden, en gij, gij wist wat haar de rivier in gedreven hadevenals ik het wist. Ik heb toen begraven wat gij gekrenkt en weggeworpen hadten daarnadaarna heb ik een duren eed gezworen. Ik heb gewierkt tot ik geld ge- noeg bijeengegaard had, tot ik de be- schikking had over een groot kapitaal... negen jaar heeft me dat gekostToen DE WANTOESTANDEN OP DE BELGISCHE SCHELDE. De nieuwe schipbreuk op de Schelde, waar het Britsche stoomschip .Andreas na op het wrak van de maanden geleden gezonken „Alps Maru" te zijn geloopen. eveneens verloren is gegaan, heeft niet alleen te Antwerpen, maar ook te Brussel opschudding verwekt. Opmerkelijk is het wel, dat de ramp juist gschiedde ten tijde, dat de bladen de protestmotie van den Hoogen Raad van Scheepvaart tegen het uitblijven van de unificatie der Scheldediensten publiceer- den. Nauwelijks acht dagen geleden strandde de Duitsche stoomboot Axen- fels", nabij het zelfde wrak en ook toen, evenals ditmaal, was het slechts aan het toeval te danken, dat niet de heele vaar- geul voor schepen met grooten dtepgang werd versperd. De Neptune" schrijft, dat de heele Scheldestad eenstemmig protest een tegen de offi-cieele nalatigheid, welke de Ant- werpsche haven alweer op den rand van een oeeonomische ramp heeft gebracht en verzekert, dat de regeering in het parle- ment rekenschao zal hebben af te leggen van het niieuwe onheik Ook ,,Het Laatste Nieuws acht het onbgrijpelijk, dat het zoo hinderlijke wrak nog niet opgeruimd is en meent dat het noodig is, de kwestie van de „Alps Maru" eens degelijk en afdoende te be- handelen. Het mag, aldus het Brussel- sche blad, een ernstig feit genoemd wor den, dat een boot, voor Buenos-Aixses be- stemd, pas de sluis uit, aan het Boomken needs stranden moet door onbegrijpelijke nalatigheid inzake een wrak, dat het ver- keer op den stroom hindert. Zijn de inlichtingen juist, dan zouden van officieele zijde instructies :zijn ge geven om, slechts mits inachtneming van de noodige voorzorgen, schepen met meer dan 24 voet diepnrang door te laten. HET BRJTSCHE MEMORANDUM IN ZAKE CHINA. Kanton heeft, schrijft de N. R. Crt., op het Britsche memorandum, hetwelk aan de mogendheden van Washington een niauwe politiek in China voorstelt, offi- cieel geantwoord in een nota aan -de Amerikaanscbe regeering. Met Engeland wil Kanton ondanks de verzoenlijke be- doelingen waarvan het Britsche stuk blijk gaf, dus blijkbaar nog niet te doen heb ben. Eugene S.ien, de Kantonneesche mi nister vgn buitenlandsche zaken, is de schrijver van het antwoord en. indien zijn gesprekken met Miles Lampson, den meuwen Engelschen gezant. werkeiijk was het oogenblik daar, waarop ik mijn eed gestand kon doen". D.e koude, fel-minachtende stem rweeg: even bleef bet stil. Nima keek Sherring ton .aan en gaf door e.en gebaar te kennen, dat dit het oogenblik was om den man aan den anderen kant van het heuveltje te ©vervallen. Maar met als extra voorzora een hand op den gespierden onderarrn van den Thibet aan, sch udde Sherrington van neen, Wel kende hij nu de oorzaak van die jarenlange vendetta het raad- sel, dat zijn geest had bezig gehouden. van het oogenblik van de ontmoeting met de Craydons in Shanghai af, was nu op- gelost Maar behalve dat was er veel, dat hij door Janger hiisteren misschien te weten kon komen: Stargards plannen ten opzichte van Janet, -ten opzichte van den man in de steenen eel, voor wien het hoo- ren van die stem alleen al een verschrik- kelijke kwelling -moest zijn. Na een stilte van misschien een min-uut ging de stem met iets onbeschrijfelijk sarcastisch in toon en manier van spreken door: ,,Zij>t ge daar, heilige man van Dze- chu Ja want al geeft ge me geen ant woord, ik hoor u en ik w'eet, dat gij mij hoort. Herinnert ge u nog wel hoe ik met de vervulling van mijn gelofte begon nen ben Het was op Rossal Island. Ik wist niet dat ge getrouwd waart, anders had ik niet gezworen, dat ik u zou dood- martelen, dat gij een langzamen, ongeloof- lijk wreeden dood sterven zoudt. Maar uw komst daar met uw vrouw gaf mij een ni'euw wapen in handen. Vrouw voor vrouw, feller treffen kon ik u niet daarom ben ik begonnen met u het gemar- telde, vermoorde licihaam van de vrotrw, die de uw-e was, te laten brengen toenade-ring tu-sschen Kanton en Enge- land ten gevolge hadden gehad, had men mogen verwachten, dat Sjen zijn meening rechtstreeks aan Lampson had medege- deeld. De verklaring van den omweg over Washington bij zijn antwoordt aan Engeland is natuurlijk dat Kanton aan deri leiband van Sowjet-raadslieden loopt, die de gelegenheid niet ongebruikt wilden laten, Engeland deze hak te zetten. Sjen merkt in, zjj> nota op, dat het Britsche voorstel tot gueidkeuring van de heffing van de surtaxe van 2x/2 hierop neerkomt, dat tweederden van de nieuwe inkomsten uit d-e invoerrechten aan zijn politieke tegenstanders zouden komen. Niet alleen zou de Noordelijke aanvo-er- der Tsjang-tso-lin nieuwe baten ontvan- gen, maar elke tractaathaven zou een nlieuw doel voor de hebzucht van militaire leiders worden en daardoor zou de bur- geroorlog enkel aangewakkerd en besten- digd worden. Met name zal Sjanghai, zegt Sjen, op het oogenblik dat de natio- na'iisten goede kans hebben het zonder veel tegenstand in hun macht te krijgen, het tooneel van een bloedigen strijd wor den, zeer ten nadeele van den buitenlan-d- schen hand el. Met behulp van deze uitlegging van de Britsche voorstellen, is het natuurlijk heel gemakkelijk aan te toonen, dat de nieuwe Britsche politiek, onder het mom van China's belangen na te streven, eigiemlijk heel trouweloos is en er alleen maar op uit is, China nog meer te ont- wrichten. Sjen zwijgt er echter over, dat er in het Britsche memorandum heel wat meer staat dan alleen het voorstel om China zijn zin te geven in iets, waarom het zelf gevraagd had. Het stuk is we) geen pleidooi om onverwijld alle nationa- listische eischen van de Koeo-mln-tang nopens herziening van de ,,ongelijke' tractaten, afschafiing van de lextraterri- torialiteit en financieele lijfeigenschap in te willigen, maar erkent met dat al, dat de evolutie zich spoedig in deze richting zal moeten bewegen. Van Engielsche zijd« weerlegt men in- tusschen Sje-n's ver wilt dat tweederden van de nieuwe ontvangsten uit de sur taxe in de kas van diens politieke vijan- den moeten stroomen, door op te merken, dat het memorandum heeft voorgesteld de inning dex surtaxe te laten geschieden door de Europeesche douane-organisatie, aangezien anders, zooals nu al te Kanton en Hankou gebeurt, de plaatselijke Chi- neesche overheid daar zelve toe over zou gaan. Het feit is intusschen niet weg te rede- neeren, dat Engeland totdusver weinig genoegen van al zijn toeschietelijkheld heeft beleefd. Kanton blijft de nedexige discipel van de Sowjet-mannen, die ermee voort zullen gaan het te leeren, hoe het Engeland het best afbreuk kan doen. On der de groote mogendheden gaat Japan stellig niet mee, omdat het zijn eigen po litieke oogmerken in China wenscht na te streven, en houdt Frankrijk zich afzijldig. Het ziet er dus naar uit, dat de toestand in China voor en na volstrekt geen hou- vast biedt, om door dipiomatieke behan deling van de moeilijkheden uit de impas se te geraken en dat men nu maar moet afwachten, welken koers de loop der ge- beurtenissen aan de belanghebbende mo gendheden ten slotte zal voorschrijven. Dit is geen geruststellend vooruitzioht. Een eigenaardige klank, half kreet, half wanhoopskreunen, vefbrak het oogenblik van stilte tusschen die korte af- geibroken zinnen. Bij dat geluid zweeg de man voor de tunnel en vlak daarop kwam nog een ander geluid, een doffe bons, als- of de man in de kluis zich met kracht tegen een van de steenen wanden had op- gegooid gevolgd door een sacht, sar- rend lachen van Stargard. „Zoo Dat weet ge dus nog Dat is goed. En herinnert ge u ook nog het briefje, dat tegelijk met het lichaam kwam. 't Briefje, waarin ik over mijn nieuwe ge lofte sprak? Ik had gehoortd. dat ge een dochtertje hadt en dus was dit het wat ik u Ijet weten, dat er een dag zou komen, waarop ik u haar zou afnetnen om haar of tot een ,,rivier-meisje" een inwoon- ster van een van de huizen die ge langs de rivier-kade in Shanghai kunt vinden zou maken. of dat ik haar als aanwinst naar de bloemen-booten in Canton zou sturenmaar pas wanneer ze meer- derjarig was, niet als kind. Gij wist wel wat dat dreigement inhield. nietwaar, o gij heilige van Dze-chu en daarom gingt ge op de vlueht. Gek van angst, zooals ik veronderstel dat ge waart. deed ge juist dat wat ik niet verwacht hadIn Shanghai raakte ik het spoor kwijt het kwam niet bij me op, dat ge Thibet Thibet het meest ontoegankelijke, het moeilijkst te bexeizen land voor een blanke althans als toevluc-htsoord zoudt uitkiezenWat dat betreft, waart ge me te slim af, dat beken ik eer- lijkmaar ik had als troost dit: ik wist mijn eed bindend voor geheel mijn verder levendus zou er allicht een dag ko men waarop ik u zou vinden De stem zweeg; een naar ooqenblikkpn lang bleef het Stil, Sherrington durfde DiE MACHT VAN HET KLEINE. - Da directie van den gemeenteiijken Londenschen reinigingsdienst heeft haar medewerking toegezegd bij een plan om uit de opbren-gst van leege tubes voor tandipasta een bed te onderhouden in het Kings Hospitaal. Het lood en tin, waar uit de meeste dezer buisjes vervaardigd zijn, is 40 pond per ton waard en men heeft berekend, dat er jaarlijks voor 10 tot 12 ton bin en lood weggeworpen wor den. dus ongeveer het bedrag van 6000 gulden die voor instandhouding van een hospitaalbed noodig zijn. EUPEN EN MALMEDY. De in het bij Belgie ingelijfde Duitsche gebied verschijnende, Duitsche, bladen, hebben gezamenlijk een verklaring open- baar gemaakt, waarin aan de Belgische regeering het verzoek wordt gedaan, on der de bevolking van dit gebieid, een nieuwe volksstemming een vrije en ge- heime stemming daar de volksstem ming van 1920 over de politieke wen- schen van de bevolking geen juisten in- druk kon geven, omdat de toen gevolgde methoden bij de stemming geen waarborg gaven van een onbeinvloede wilsuiting. DE VERG1FTIGE ALCOHOL. Naar aanleiding van de talrijke sterf- gevallen van lieden, die giftigen alcohol hadden gedronken, heeft Mellon, de Mi nister van financien, meegedeeld, dat de regeering heeft besloten het gebruik van bepaalde giftige stoffen bij de voorgte- schreven formule voor de bereiding van alcohol te verbieden. Naar men weet, plegen de drankwet- ontduikers de met methylalcohol gedena- tureerde aethylalcohol door een nieuwe distillatie in .whisky" om te zetten. Daarmee pleegt meer houtgeest mee over te gaan dan voor het menschelijk lichaam goed is, wat meer tengevolge heeft, dat tal van drinkers, die zich niet aan de drankwetten willen storen, sterven aan alcoholvergiftiging. De stad New-York telde de eerste elf maanden 468 van die slachtoffers en van degenen, die met Kerstmis een alcoholvergiftiging hebben opgeloopen. zijn er nu reeds 26 overleden. Nathaniel Harbers, de assistent-offi- Pogingen door twee sleeobooten inge- steld om het schip vlot te trekken. moch- ten niet baten. In den loop der morgen arriveerden nog twee groote zeesleep- boofcen van Vlissingen. Omstreeks 1 uur is het schip echter zonder assistentie vlot gtkomen. DENKT AAN DE PLAATJES. Zooals gebruikelijk wordt de eerste dagen van het jaar van politiewege niet streng acht geslagen of alle bezitters van rijwielen wel van een nieuw plaatje zijn voorzien. Vrijdag a.s. echter gaat de po litic „speuren". Mpn voorziet zich voor dien dag van een nieuw belastingmerk. HET AUTO-ONGELUK TE VLISSINGEN. Naar aanleiding van het treurig auto- ongeluk aan de Buitenhaven te Vlissin gen maakt de beer M. de Jonge te Goes in een ingezomden stuk in ,,De Zeeuw die volgende opmerkingen: Het zal velen met mij, die evenals ik, van tij'd tot tijd van de Provinciale booten gebruik moeten maken om het hun auto te worden vervoerd, verwonderen, dat een dergelijk ongeluk niet eerder gebeur- de. Om namelijk op een der booten te komen moet men op de ponton, welke voor dit doel veel te smal is, teen haak- schen hoek maken. Door dikwijls voor- en achteruitrijden komt men eindelij'k waar men zijn moet, doch is dit heen en weer rijden levensgevaarlijk, daar een verkeer- de beweging U, evenals dit thans met den heer S. geschiedde, in de buitenhaven doet terechtkomen. Afdoende voorzorgs- maatregelen worden, zooals ook thans is gebleken, niet genomen, en komen derge- lijke ongelukken dan ook mede voor reke- ning van den Prov. stoombootdienst. Bij het lastig op- en afrijden komen dan nog de vele aanwijizingen door boot- en wal- personeel gegeven, welke dikwijls recht streeks met elkaar in strijd zijn en U zult met mij gevoelen, dat directe veran-derinq hier dringend noodzakelijk is. V/anneer er thans verbetering komt, is er echter helaas weer een menschenleven te betreu- ren en wordt de put al te laat gedempt. Laat men daarom den toestand te Ter Neuzen, hoewel niet zoo gevaarlijk als in Vlissingen, eens tij dig onder het oog zien. cier van justitie te New-York heeft ont- slag genomen, omdat het hem onmoqelijk is gebleken, het drankverbod door te voeren. Er zijn in New-York niet minder dan 22.000 stille kroegen, en zoodra de politie, die eene sluit, worden andere ge- j Byron Steamship Co., van Antwerpen opend, zoodat men, waar het publiiek hard naar Buenos-Ayres vertrokken, is Vrij- meehelpt de wet te overtrades voor een i dagnamiddag, kort na hoog water, boven OP EEN WRAK GELOOPEN. Het En g else he s.s. ..Andreas van de hopelooze taak staat. TER NEUZEN, 5 Jan. 1927. DE GRIEP. Tengevolge van de vele ziektegevallen bij de seholieren, werd door het bestuur der Christelijke school, Jozinastraat, al- hier, de Kerstvacantie verlengd tot a.s- Maandag. Ook onder de leerlingen van de overi- ge scholen is het aantal zieken groot. OMHOOG GEVAREN. Gistermorgen half vier, is het Noor- sche s.s. ,,Mars", komende van Lysekill. geladen met steenen en bestemd voor Ter Neuzen, bij het op de haven komen, op de Westelijke pier geloopen. bijna niet ademhalen. Tersluiks keek hij naar Nima. De groote Thibetaan lag voor zich uit te staren met een geziicht, uit- drukkingsloos door zijn volkomen concen- tratie op hetgeen hij lag af te luisteren. Na een halve minuut begon de stem weer, maar nu nog langzamer. nog intenser van minachting dan eerst: ,,Nu zal ik u eens vertellen hoe ik u hier gevonden heb, kluizenaar van Dze- chu Ge hadt twee dochtersniet een, zooals ik tot een paar maanden ge leden dacht. Die dochter is zoo vriende- iijk geweest om naar China te komen, met het doel u, haar vader, te zoeken. Ze ging niet bepaald voorzichtig te werk ze liet advertenties in de kranten plaat- sen... Zoo kwam het mij ter oore... ik bedacht me niet langde gelegenheid om wraak voor M;i -Li te nemen was te mooi. Een tweede jonge vrouw vooi de bloemen-booten in Canton." Een wanhoopskreet, zooals die alleen aan iemand die onduldbaar gekweld wordt kan ontsnappen, maakte voor een oogen blik aan het lanqzame. sarrende spreken een einde. Maar meteen daarop klonk weer hetzelfde valsch-sarrende lachen van eerst, een geluid, dat Sherrington koud en heet-klam om beurten deed worden en geen seconde daarna ging de stem weer voort: ..Twee in plaats van een twee jonge vrouwen voor kfoine, slanke Mei-Li, weg- gegooid als een geknakte bloem, als een bloem, waarvan de geur vervlogen was Dat was meer dan ik had durven hopen en als ae e?ns wist, o heilige kluizenaar van Dze-chu, zoo heilig. dat ge u al zeven jaar van uw medemenschen van de wereld hebt kunnen afzonderen, hoe zoet het Is om u dit eindelijk, na zoo lang wachten, te op het wrak van de ,,Alps Maru geloo pen en bleef er op vastzitten, toen de .Andreas" tot aan de commandobrug, dus midscheeps, er over was. Het groote vrachtschip is geladen met 7000 ton stukgoederen en had een diep- gang van 27 voet. Gezien het groote gevaar werden da- delijk alle pogingen ,in het werk gesteld om het schip uit zijnen neteligen toestand te redden, doch 10 sleepbooten der Socie- te de Remorpuage a Helige hebben lan- gen tijd vergeefs gewerkt. Tengevolge het zakken van het water was. de toestand van het schip hoogst cri- tiek. Ook duurde het niet lang of niet al leen de voorpiek, maar ook het luik 1 liep tengevolge een lek vol water. Ook in het ruim 2 werd een lek vastgesteld. kunnen zeggen Zeven jaar Sherrington rilde. Zeven jaar van licht, van lucht, van omgang met menschen verstoken, zeven jaar levend begraven Wat moesten die jaren voor den man in den heuvel geweest zijn ,,Ik weet waar de jongste van de twee vrouwen is. Ik heb haar gezien. Om haar te redden hebt ge haar aan de nonnen gegeven, met het verzoek ook van haar een noil te makenZe bevindt zich in het klooster een paar dagreizen van hier. Op mijn terugweg naar Shanghai neem ik haar mee het non-zijn zal haar niet hel- pen. En de ander is hier als gast van de lama's uit dit kloosterhaar neem ik mee als ik van hier weggaOok is er nog een neef hij wacht in het dal tot mijn werk hier afgeloopen zal zijn. Hem doe ik niets; hij heeft me geholpen... hij is het, die u verraden heeftvoor een belooning, natuurlijk het geld dat hem toegewezen wordt als deze vrouw niet meer terugkeert. Dat hij het krijat, daar zal ik voor zorgen hij heeft mijn woord. het woord van een man van eer, iemand. die in Shanghai macht heeft. Dat zal mijn laatste daad van wraak zijn: den verrader te betalen met het geld van degenen, die hij verraden heeft- Door zijn woorden heen hoorden de twee mannen een vreemd beangstigend geluid, een geluid, dat klonk als het steu- nen van een gewond di'er. Toen Stargard zweeg. ging het over in een zacht rade- loos gejammer, dat volkomen overstemd werd. toen de man voor de tunnel geen tien tellen later weer begon te spreken. W ord t ve rvolgd CO U RANT «jn£M ,-k'iiii—"utas i iiMiiium BfTsa j ami

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1