SPORT, 0EHEN8DE BER80HTEN. IN GEZQN DEN MEDBDBEI ANGEN Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Mijnhardt's Sanapirin-tabietfen Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 ct. TER NEUZEN, 3 Januari 1927. EXAMEN BOEKHOUDEN. Bij het dezer .dagen door de Vereeni- ging van Leeraren gehouden examen voor de praktijk van het boekhouden is het diploma o.m. behaald door de heeren A. C. van Baal, P. van Es Mz. en J. A. Riemens, alien alhier. POST- EN TELEGRAAF. Verp'aa^st mit ingang van 1 Feiruari as. de kantoorbeiiende B. 0. van Sluis van het post en telegraafkantoor te Ter Neuzen naar dat te Alblasserdam, BESMETTEL1JKE ZIEKTEN. Het aan:al gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 12 tot en met 18 Dee. in de prov. Zeeland bedroeg: ^Buiktyphus: Domdurg 1 (in een gezin waar de ziekte reels voorkwam). Roodvonk: Baarland 1, Oosteriand 2, Renesse 1, Tholen 2, Ierseke 1, Z erikzee 1. Dyphteritus: Koudekerke 1, Middelburg 1, Oudelande 5. R.R. KERK. De bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Clinge den Zeer Eerw. heer J. Huijgeu tot kapelaan te Stoppeldijk den WelEerw. heer M. Cosijn, priester van het Seminarie. AUTO-ONGEVAL. Nader v nemen wij, dat de chauffeur van den uirecteur der cokesfabriek te Sluiskil dezen Donderdagavond naar Gent had gebracht en met de auto alleen op de terugreis was, toen bij Driekwart zijn lichten uitgingen en hij daardoor met de auto op een paal terecht kwam, met het gemelde gevoig. De chauffeur is ter verpieging in het R.K, Ziekenhuis te Sluiskil opgenomen. HENGSTENKEURINGEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaal'd, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het voorjaar van 1927 zullen worden gehouden op: Zeeland: (alleen voor hengsten type trekpaard): 1 Februari te Zierikzee en Kattendijke; 2 Februari te Hulst; 3 Fe~ bruari te Axel; 4 Februari te Oostburg. HOEK. Dinsda avond gaf het muziekcezel- schap „Elk naar zijn krachten", alhier haar jaarlijksch concert voor een goed bezette zaal in het cafe van den heer W. A. Nieuwelink alhier. De verschillende muzieknummers wer- heer bchirris, goed uitgevoeicT. Opgevoerd werden „Het spel van den sleutel", drama in 4 bedrijven en ,,Nauke en Compagnon", klucht in een bedrijf; terwijl de comische scene: „De Gemeen- teraadszitting van Wauweldam", als slot- nummer was vermeld. Alle stukken hadden den bijval van het publiek en waren de rollen in goede han- den, daar de spelers zich goed van hun taak kweten. Een nezellig bal besloot deze uitvoe- ring. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV. 3e Klas A. Wedstrijduitslagen van Zondag 2 Jan. 1927. Zeelandia IIZierikzee 14 °S re "3 doe'P- f 3- v.-t. 3 Zierikzee 10 7 2 1 16 24-12 1.60 Middelburg II 9 5 3 1 13 21-11 1.44 Terneuzen 9 5 1 3 11 28-16 1.22 Vlissingen II 10 4 3 3 11 27-19 1.10 Goes 8 3 2 3 8 18-8 1.— Walcheren 9 2 2 5 6 11-17 0.66 Zeelandia 11 11 1 5 5 7 17-26 0.63 Sinoto 10 2 8 4 7-39 0.40 LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zicih in deze gemeente gevestigd: J. H. Strijbos, zonder beroep, Schoolweg 5, van Nijmegen. C. Lok, dienstibode, Van Bovenstraat 33, van 's Graverthage. E. Hamelipk, verpleegster, Nieuwediep 61, van Kortrijik. Vertrokken: P. van Tatenhove, boormeester, Brouwerij- straat 9, naar Balik Papang. G. Slotje, kapitein, aan boorxl, naar Sas van Gent. RECHTSZAKEN. Politierechter Middelburg. Zitting van 24 December 1926. J De volgende zaken werden behandeld 1 A. J. v H oud 60 j., landbouwer en 2. J. A v. H., oud 24 j., molenaar, beiden te Biervliet, werden ten laste ge- legd dat zij op 13 November 1926 te Biervliet, te zamen en in vereeniging M. J. Vermeulen hebben geslagen. Eisch 1 vrrjspraak. Uitspraak 1 idem Eisch 2 40 boete of 40 dagen hecht. Uitspraak 2 idem. J. d. C., oud 54 j arbe:der te Sas van Gent, werd beklaagd dat hij op 23 October 1926 te Sas van Gent een hoeveelheid riet, toebehoorende aan J. Verhelst, heeft weg- genomen. Eisch 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak idem. V. d R, oud 31 j bikker te Honte nisse (Terhole), werd verdacbt dat hp op 14 November 1926 te Honte! i-se Hypolitus Bleijenberg heeft misbandeld door hem te slaan en te schoppen. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. H. J. E, oud 22 J., visschersknecht te Breekens, werd beklaagd dat hp op 21 November 1926 te Breakers opzetteljjk den gemeenteveldwachtcr J. Wagenaar heeft beleedigd. E sch 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. Zitting van 31 December 1926. De volgende zaken werden behandeld: J. D. v. D., oud 45 j., werkman te Axel, werd verdacht, dat hij op 17 November 1926 te Axel F. Volkaert heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 10 dagen hecht. W. v. d. L., oud 64 j., zonder beroep te Cadzand, werd beklaagd, dat hij op 25 November 1926 te Cadzand den ge- meenteveldwachter H. A. v. d. Lycke, die surveilleerde heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 d'agen hecht. Uit spraak f 15 boete of 15 dagen hecht. J. A., oud 34 j., koopman te Antwerpen, wegens het rijden met een rijwiel zonder belastimgplaatje, te Sint Jansteen op 7 Januari 1926. Eisch f 5 boete of 5 dagen hecht. Uit spraak f 5 boete of 5 dagen hecht. F. W., oud 21 j., schippersknecht te Emmen, wegens het niet vertoonen van eemig bewijs van aangifte der Rijksinkom- stenbelasting voor schippers te Ter Neu zen, op 16 Maart 1926. Efsch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uit spraak 10 boete of 10 dagen hecht. VERSCHOOR'S HOOGER BEROEP. Het gerechtshof te 's-Gravenhage, lieeft uitspraak gedaan in de zaak tegen M. J. Verschoor, koopman te Rot erdam, die door de rechtbank aldaar, wegens verduistering van gelden, ingezameld ten bate van de noodljjdenien in de Drentsche venen, is veroordeeld tot eeu jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voor-arrest. Op tormeele grondeD vernietigde het Hof het vonnis der rechtbank en opnienw rechtdoende verblaarde het eveneens ver- dachte schuldig aan verduistering en ver- oordeelde hem deswege tot elf maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voor-arrest. Paardenfokkdrlj, Eenige weken gejeden lazen we in het Nederlandsch Land,bouwweekblad een paar uit andere bladen overgenomen arti- kelen over een ,,malle toestand", en ,,een nog mallere toestand in het Hemelsche Rijk". In beide artikelen slooft de schrij- ver zich uit om op min of meer grappige Ri6:0" 'der paardentokkerijin on's klein landje te geeselen. Er steekt in die stukken veel leerzaams voor ons fokkers al kunnen we dan ook om het hier en daar erg persoonliiks niet geheel met alles accoord gaan. De malste toestand echter is door de sohrijvers over het hoofd gezien, Wanneer we toch eten blik slaan op de interne zaken van ons stamboek en de in terne zaken van ons fokkers, dan blijken deze zaken al heel mal te zijn. We zou- den dit aldus kunnen omsohrijven: ,,Er is een rijik stamboeksecnetariaat en een ver- armde fokkersstand. Het malste echter is, dat het Hoofd- bestuur op onze laatste Middelburgsche vergaderino nog steeds niet doordron- gen bleek te zijn van de noodzakelijkheid om de zware finantieele lasten. die het hare leden ooleot te verlichten. Daar toch werd aangedronqen op een belangrijke vermindering der inschrijf- gelden. Waar de fokkerij eigenlijk jaar- lijks een verlies oplevert als gevoig van de bestaande crisis, daar is zoo'n verzoek alleszins billijk en een Hoofdbestuur, dat met zijne leden meeleeft zou in zoo'n aan- dringen op vermindering der lasten, niets ar.ders mogen zkn, dan een vingerwijzing ten voordeele van het geheel. Het H. B. trachte zich echter door een handigheid van deze zaak af te ma,ken. De voorsteller, zoo wterd gezegd dezelfde fout als de voorstellers uit Gelderland, die hetzelfde vroegen. Bij zoo'n voorstel aan het H. B. aangeboden dient de voorsteller een uitgewerkte begrooting te voegen v/aar door het H. B. in staat zou worden gesteld, de voorgestelde bezuiniging in te voeren. Evenals door de Geldersche fokkers was dit ook door den voorsteller hier vergeten, en daarom kon men er niet verder op ingaan. Dit vinden wij een handigheid, die wel- licht de massa kan weerhouden tot verde- ren aandrang, maar die bij eenig dieper niadenken blijk geeft van oppervlakkig- h'eid. Zal een Minister een Kamerlid, dat op bezuiniging aandringt toevoegen: ..Maakt gij eerst mijn begrooting, dan kan ik uw-e bezuiniging in overweging nemen? Is het niet ook in onze vereenigingen zoo, dat het bestuur moet omspringen met de inkomsten door de ledenvergadering ge- stemt? In Middelburg keerde men heel handig de rollen om. En dat is verkeerd. Van het opmaken eener begrooting zul len we ons onthouden, dat is niet het werk der leden, maar van het H. B. Toch zij het ons vergund een kleine leiddraad te geven voor Sezuinigingen, die van belang zijn. Als eerste post kan geschrapt worden een uitgave van 7000 gulden per jaar voor het houden der hengstenkeuringen door het stamboek. Waar het voor dient, dat het Stamboek die keuringen houdt is ons nooit recht dui- delijk geweest. Wanneer het- Stamboe! indertijd de commissie door den Minister benoemd, gehoord het Stamboek, niet be- let had op te treden zou men van af 1919 tot nu toe rutin 56.000 gulden hebben ge- spaard. En reeds tweemaal naderhand heett men de voorstellen van den Minis ter in deze richting opnieuw gedwars- boomd. ,,Baas zijn in eigen huis!'' heet men zulks met e'en mooi woord, maar wij kunnen dat baas spelen over ons dubbel en dwars zelf betalen. Laat men van de zen verkeerden weg terug komen. Men wijst ons dikwijls naar Belgie, welnu, daar is het Stamboek baas in eigen huis, maar laat de keuringen voor dekking geheel over aan het Rijk. Waarom ook hier niet zoo gehandeld? Naast dezen post is er nog een andere die zou kunnen verdwijnen. Hoe groot die is blijkt niet uit de begrootingen noch uit de rekeningen, maar zal allicht de 3000 gulden belangrijk nabij komen. Stelien we dezen post echter maar op 3000 gulden. We bedoelen de uitgaven voor de hee ren, die voor ons Stamboek buitenland- sche keuringen en tentoonstellingen be- zoeken. Men bezoekt Italie, Brussel, Keulen, laatst weder Maagdeburg. Doch nog nimmer, met uitzondering dan van een mededeeling van den heer Puylaert over een reis naar Koningsbergen, zagen we ook maar iets gepubliceerd officieel noch officieus, over hetgeen daar in het belang van ons ledyn werd opgemerkt. En dat zou toch net doel moeten zijn. Daardoor konden wij leden ook profitee- ren van wat daar in ons belang werd ge zien en geleerd. En nu van tweeen, een, of er wordt niets geleerd, en dan zijn die reizen over- bodig, of men houdt hetoeen men er ziet en leert onder zich voor de vrienden, maar ook dan kunnen die reizen, best achterwege blijven, en onze kas de gel den voor andere doeleinden gebruiken. Zoo zou reeds minstens een 10.000 gulden per jaar kunnen worden gespaard, wat in deze tijden zeker niet te versmaden zou zijn. Het is ons uit het schrijven van Kwik bovendien duidelijk geworden, dat het voor ons leden veel en beter geweest was, wanneer de reis door onzen secretaris naar Berlin giemaakt, geheel achterwege gebleven was. Uit zijn mededeelingen daar over onze paarden is het den Duit- schers duidelijk geworden, dat ze eigen lijk beter hun fokpaarden in Belgie gaan koonen. Een Belgische fokker was van meening, dat een Belg het werkelijk niet beter had kunnen zeggen, maar dat het uit den mond van den secretaris van het Hol- lardsche .Stamboek voor Belgie nog een veel grootere waarde had, en een Duit- vsche kooper, die regelmatig vroeger bij ons kwam koopen, wordt nu door zijn lastgevers weer naar Belgie gezonden, en wil hier ook wel koopen. mits er Belgi sche papieren bij worden geleverd. Men dekt zich nu met de opmerking, dat die lezing een wetenschapoelijke le- zing was. We treden niet in de beoor- deeling daarvan, doch meenen dat men voor zulk wetenschappeliik werk beter een of anderen professor had gevraagd, dan was jn elkjaeval heyjelt cmtloopen^ langen is, voor Belqie reclame was ge- maakt, voor d Belgische teelt. Op de Middelburgsche vertradering werd deze klacht geuit, en, de verdedi- gin~ van het H. B. bestond in de voor- lezing an een brief van den heer Mans- holt. Of de heer Mansholt van het ge- bruik van zijn brief van te voren was in- gelicht, weten we niet, maar meenen we te kunnen betwijfelen. Doch de massa wordt door den naam van den heer Mansholt alleen reeds verslagen en men gebruikt klinkende namen van manner, die onder ons groote achtin~ hebben om wanneer wij onz-e levensbelangen naar voren bren.gen, ons te indimideeren. Zoo tracht men op zijn modderschuit een vlag te plaatsen, maar men schiet in ruiterlijke taaie verdediging te kort. Hetzelfde kunnen we zegqen van het volgende feit. In een Geldersche courant komt een stuk voor van een Gelderschen fokker. dat voor ons Zeeuwsch-Vlaamsche fok kers van treurige beteekenis is. De algemeene voorzitter liet in Middel burg doorschemeren, dat het niet zeker is, dat bedoeld stuk werkelijk door een Gel derschen fokker geschreven is. Wellicht heeft hij reden daaraan te twijfelen, we kunnen dit niet beoordeelen. En al was het zoo, dat het geen Geldersche fokker is, dan nog doet hetgeen gezegd is, niets aan den ernst der zaak te kort, daar het gegrond is op nauwkeurinr omschreven feiten. die door een ieder te controleeren zijn. Samenvattend kuonen we zeoqen: de schrijver doet uitkoj^ien en tracht te be- wijzen, dat door de wijze van keuren door de stamboekcommissie voor dekkingien, Gelderland teoenover Zeeland zeer wordt benadee-ld. De hengsten die in Z.-Vl. door de stamboekjury worden onqenomen en ingeschreven, en door Geldersche hengstenhouders worden gekocht. wor den in veel gevallen bij de eerstvolgende keurinq in Gelderland afgekeurd, en zoo wordt de Geldersche fokker verarmd en de Zeeuwsche fokker verrijkt. Deze klacht is van groot gevoig voor onzen handel, daar de schrijver als red- middel aangeeft het koopen van de noo- dige hengsten voor Gelderland in Belgie. Tegen deze benadeeling, indien ze on- waar is, wat we hopen, past van de zi'de van het Hoofdbestuur een ernstig protest. Van uit Zeeuwsch-Vlaanderen is daarom verzocht. Doch het is ons duidelijk ge zegd op de Middelburgsche vergadering, dat het Hoofdbestuur er niet aan den.kt in te gaan op anoniem geschrijf. Wan neer de Algemeene Voorzitter zijn twijfel openbaart aan het fieit, dat de schrijver een Geldersche fokker is, en hij toch niet alle Geldersche fokkers kan kennen, zou men zoo denken, dat hii don schrijver wel kent. In dat geval was het niet onmoge- lijk een duidelijke toon in een antwoord fc doen klinken. Maar men ziet liever van ^en beantwoording af. En het anoniem geschrijf blijft zijn schadelijke wer.king voor ons fokkers houden, nog te erger jurist omdat het anoniem is, Hier paste volgens onze meening van wege het Hoofdbestuur ieen krachtig, waardig protest. Er is echter non een principe, dat het Hoofdbestuur van zulk protest afhoudt. Ook dat is ondubbelzinnig te Middelburg van de bestuurstafel meegedeeld. Het Hoofdbestuur kan namelijk niet optreden voor een bepaalde streek van ons land, maar zich alleen bemoeien met algemeene dingen, die het geheel raken. We-blijven betwijfelen of ook dit stand- punt het juiste is. Hoewel ik erg :heb uitgekeken op de Middelburgsche vergaderino naar Kwak, heb ik hem niet gezien. althans niet met kennis. Hij had n,l. door het behandelde ruimschoots gelegenheid gehad Kwik op zijn vragen van antwoord te dienen. Mis- schien is hij er wel niet geweest, enfin dat hooren we allicht wel eens van hem. Ik vind toch. dat hij lanq wefk heeft om ook eens te schrijven. Hij is toch niet bang qeworden voor intimidatie R. P. DE ZOON VERDACHT. Den eersten Kerstdag ontdekte de ge- meentfontvanger te Vlgmen dat zijn kas, onder een bed geplaatst, wasgestolen. Thans is zjjn zoon, als verdacht van dien diefstal gearresteerd ERNSTIG ONGELUK. Nabjj Diepenheim is Donderdagnacht een ernstig ongeluk gebeurd. Tengevolge van het springen van een band ieed een auto met drie inzit'enden tegen een boom. De heer Ten Bolscher werd gedood, de heer Oostvog-l werd zwaar gewond, terwijl de heer H. Becker licht gewond werd. Al n zijn alhier woonachtig. Het pa'ket vertrok naar de plaats, waar het ongeluk gebeurde. IN HET KANAAL GESTAPT. Vrrjdagmorgen omstreeks 6 uur wilde de vrouw van den landcouwer N. te HM- sloot bij Nieuw-Amsterdam de aschbak in het kanaal ledigen. Door de duisternis misleid, stapte zij mis en kwam in het water terecht. De buisgenooten vonden haar eenigen tijd later drijvend op de rivier Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. DOOR DE STOOMTRAM G EG RE PEN Donderdagmorgen reed een 40jarige han- delaar in kippen op den weg van N. Am sterdam naar Schoonoord met zijn hond-i- kar, toen achter hem, uit de richting Sleep de stoomtram naderde. Vermo-delpk door den schiik sproDg de hond plotseling opzg met het gevoig dat de wagen omsloeg, de man op de rails terecht kwam en door den motovwagen gegrepen werd. werd vernield. Ook de ho id is ge iood. INBRAAK IN HET BELASTING- -N KANTOOR TE TiLBURG. Donderdagnacht is ingebroken in het kantcor der Rijksbelastingen te Tilburg. Vermist wordt een groote hoeveelheid zegels, tot een gezameclijke waarde van circa 13,000. De politie stelt een onderzoek in DOOR VALLENDE PAKKEN GEDOOD. Donderdagm;ddag was men in de Haar- lemsche ijzergieterij aan het Spaarne te Haa'lem oezig met een hij«chkraan pakken ijzer op te stapelen. Plotseling viel een pak van dea stapel, waarna er meer volgden. De 52-jarige de R. uit Spaarndam, werd door de vallende pakkei getroffen en ge dood. De politie stelt een onderzoek in. EEN 17JARIG MEISJE VER8RAND: Vrijdagcacht is te Doniaga (Friesla-d) een groote boerderg, bewoond door den heer J. Keuning en eigen aan den heer K. Boersma te Drachtea, afgebranl. De bewo- ners konden zich redden, behalve de 17ja- rige dienstbode H. Vissir, afkomstig uit Sloten (Fr.), die in de vlammen is omge- komen. Verder zijn 22 stuks rundree en 2 paarden verbrand. Van den inboedel werd niets gered. De oorzaak van den brand is onbekend. EEN PARTIJ SIGARETTEN VERBRAND. Voor een tiental jaren weed aan boord van een motorboot te Roosendaal door de kommiezen een partij van circa 400.000 sigaretten in beslag genomen, waarvan de afzender onbekend was. De sigaretten werden tot nader order opgeborgen in het pak,huis der maatschappij, waarvoor de boot voer. Hoewel nasporingen werden gedaan naar den afzenider, is dez'e steeds onbekend gebleven. Sindsdien hebben de pakken in het magazifn gelegen en zijn ze in al die jaren onaang'eroerd gebleven. Thans waren de sigaretten tengevolge van vocht en anderszins in zoodanigen toestand gekomen, dat zij voor verkoop totaal ongeschikt waren geworden. Onder toezicht van de kommiezen zijn ze nu verbrand. AANVARING MET EEN BRUG; Het water van de Oder is zoo hoog ge- stegen, dat op den Esrsten Kerstdag een uit Silez'e komende schuit, die met 8000 ton kolen was geladen, iegen een der pijlers van de Oderbrug te Frankfort voer. Het schip kreeg een lek en zonk spoedig De bemanniog kon nauweliiks worden gered. Het geheele verkf er op de Oder is daardoor onderbroken. Bovendien is de brug ercstig bedreigd, zoodat elk verkeer met wagen en auto op de brug moest worden verboden. Daar men een irstorting van de htug rreest, ?ijn r eds pogingen ondf inomen om de ge- z' nken schuit op te ruimen, tot nog toe echter zonder resultaat. Ve' moedelijk zullen soldaten heden de schuit ophlazen. De lading, die voor Scandinavie bestemd was, is als verloren te beschouwen. Verzekeiirg dekt de schade. *jDE VUILSTE STAD TER WERELD. De vuilste stad ter wereld is tevens de hoogst gelegere, het is n.l. Fari-dzong, in Tibet. De huizen zijn opgetrokken van vuile leem, vermengd met beenen, hoornen, haar en vellen van dood vee. Straten zjjn er niet men klautert van mesthoop tot mesthoop en valt van de eene vieze plas in de andere. De zwervende honden leven van rottende vuilnis, dasr niets dat goed eetbaar is, hun mag verstiekt worden. Naast de honden acht men zwermen kraaien en raven als de beste vuilruimers. In ieder leemen krot huizen 30 a 40 bruinzwarte, met vellen en vodden bekangeD, versuf e Tibetanen, die voor het grcotste deel aan de vreeselijkste ziek'en lijden. Hun toiaal-aantal bedraagt 10.000. g V EEN hTjISEIjIJ K PR A M A T Woensdagmorgen werd de Oudestraat te Antwerpen in opschudding gebracht door een hniselijk drama. In voornoemde straat wonen de echtgenoottn J. Mogal De Wachter, orgeveer vier en twintig en zes en twintig jaar oud. De man is een dro- kaard en houdt meer van drinken als van werken. De vrouw, om eten te hebben is vtrplicht uit werken te gaaD. Dinsdag had zij ongeveer twee honderd frank go- wonnen de man was dit te weten gekomen en bad deze weggenomen om op zwier te gaan. 's Avonds was bij andermaal dronken thu:s gekomen en had zijn vrouw, volgens loffeigke gewoonte, mishandeld. Tegen den ochtend was de vrouw opgestasn en had, cm zich eten te veischaffen, vijf en twintig frank uit zijn zak gehaald, doch de kerel had het gezien en in een ommezien was hij uit zijn bed en begon zijn vrouw te mishatdelen. Hij greep er-n mes en sfak en keifde waar hij haar krjjgen kon. Vreeselijk gekwetst liep de vrouw de straat op, om hulp roepende. Bnren kwamen toegesteld waarop de kerel op de vlucht sloeg. Een geneesheer werd geroepen, die de gekwetste de eerste en noodige zorgen toediendede fcekomen verwondingen en messteken, alhoewel ernstig, slellen haar leven ge'ukkig niet in gevaar. De dader is|nog niet gevonden. DE OUDSTE VROUW VAN BELGIe OVERLEDEN. De oudste vrouw van Belgie, de 108- jarige weduwe Cauchie, is te Wodecq, in de provincie Henegouwen, overleden. Denzelfden dag stierf, in het klooster te Deinze (Oost-Vlaanderen)de 103jarige mej. Bossaert. Bij het schoonmaken van zijn revolver in de post van de rivierpolitie te Parijs trok een agent in onoplettendheid den haan over. Het schot ging af en de koigel trof een collega van den onvoorzichtige in het rechterdijbeen, waar de slagader doorboord werd. Het ongelukkige slacht- offer, Courtheoux geheeten, stierf kort naar zijn overbrenging na'ar het ziieken- huis aan inwendige verbloeding. HET BELEEDIGDE NICE. De gemeenteraad van Nice heeft een motie aangenomen, waarin de maire ge- machtigd woridt een actie om schadever- goeding in te stelien tegen het Londensch blad, de Daily Express welks corres pondent onjuiste berichten naar zijn re- dactie heeft gestuurd. Hij seinde n.l., dat tengevolge van de catastrophe van Ro- quebiilliere de staid Nice zelf bedreigd wordt door de verplaatsing van rotsblok- ken van den Cimiez en aan overstroomin- gen is blootgesteld. Hierdoor is aan het seizoen in Nice indirect schade berok- kend. WEDEROM EEN VERMISS1NG. Na mrs. Ghristie en miss Una Crowe is thans de beurt aan den zoon van lord Haldon, den 30jarigen Honourable Ed ward Broomfield Palk, die in de City van Londen een kantoor verliet voor een af- gesproken ontmoeting in East Croydon, doch niet op de ontmoetingsplaats is aan- gekomen en sinds spoorloos is verdwe- nen. Lord Haldon heeft de vrees geuit, dat zijn zoon een ongeluk is overkomen. daar hij bij het verlaten van het kantoor en vrij groote som gelds bij zich had. MIJNONGEVAL. In de Pruisen-grube is bij het verrich- ten van stut- en schoorwerk een arbeider door het in beweging raken van een berg kolen, onder een dier kolen geraakt. Drie kameraden. die in de nabijheid werkten, trachtte hem te bevrijden, waarop een tweede instorting volgde, die nu alle vier de mannen bedolf. Na eenige uren wa ren de mannen bevrijd; twee waren slechts licht gewond, de beide andere waren reeds gestikt. EEN ONTROUWE KNECHT. Een familiie te Parijs, wonende in de lord Byorn straat, had een Italiaanschen huisknecht, die echter meer om dansen dan om zijn plichten gaf, zoodat de heer des huizes den jongeman den dienst op- zegde. Hij zou vertrekken en inderdaad verliet hij het huis, echter om er terug te keeren, zoodra hij er zeker van was, dat dat familie en het personeel dit verlaten hadden. Toen hij zich meester had ge- maakt van 4000 fr. in biljetten van zijn meester en van een half millioen aan ju- weelen van mevrouw verliet hij het huis voor goed. c/? n rr 2 -*"5 ^vivuU 0o nagtm 3LAOADER DOORDOORD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2