DE OORKONDE IN DE KONINGINNEBRUG TE ROTTERDAM. Waar is het gouden tientjc? Bij het sloopen van de pijlers der Konin- qinnebrug te Rotterdam, had de dixectie van Genieente-Werken een steen aange- wezen, die met bijzondere zor-g verwijderd moest worden, want die steen droe# r et opschrift, meldlenid'e, dat Koning Willem III in April 1875, den eersten steen voor deze brug had gelegd. Men wilde hem das als een gedadhtenis bewaren. De steen werd met de vereischte voor- zichtigheid losgemaakt en onbeschadig uit den te sloopen pijler verwijderd. Daar ontdekte een wexkman aan den ac-hter kant van den steen een looden dop en toen deze er afgenomen was, vertoonde zkh een rond gat. De man stak er zijn arm in en haalde een looden koker te voorschijn, die een stuk papier althans wat daar nog van over was bleek te bevatten. Met dezen koker ging hij naar den op- zichter; die gaf hem aan den hoofdopzich- ter en zoo vervolgens klom de koker de hierarchische ladder op, om tot het hoog- ste ressort te ge.raken. Uit den koker kwam een bedorven lucht; het papier, dat niet bederfwerend qeprepareerd bleek te zijn, werd er aige- haald. Ofsohoon het veel geleden had van den beruchten ,,-tanid des tijds kon men toch nog onderschei-den, dat het een oor- konde was, die het £eit der eerste-steen- legging in alle bijzondexheden vermeldde. Maar er stond nog meer op dat papier, n.l. dat men met de ooxkonde een exemplaar van alle, toen gang'bare mun- ten in den koker had g-edaan. Dat geld was er echter niet meer in. De werkmam,- die den koker gevonden had, werd bij zijn hoogsten chef geroepen en de man verkfaarde dadelijk, dat hij er werkelijk ook geldstnkken in gevonden had. Hij was echter van meening, dat hij als vinder, daar recht op had en had ze d<us alvast in zijn zak gestoken. Zijn superieuren deelden die meening niet en eischten het geld op. De man kon niet anders dan idaaraan voldoen en daar kwam en uit zijn zak een rijksdaalder, een gulden, een halve gulden, een kwartje, een dubbeltje, een stuivertje, een cent en een halve cent. Ms De munten waren nieuw geweest, toen ze in den koker gesloten werden en merk- waardigerwijs zagen ze er nu, na ruim 50 jaren, nog uit, alsof ze pas van de Munt kwamen. Het waren evenwel niet alle toen gang- bare munten, die de man teruggaf; de voornaamste ontbrak nog: het gouden tietje. De vinder hiel-d echter stokstijf vol, dat hij alles had teruggegeven en dat er geen gaud stuk in den koker was geweest. Ook toen de politic in de zaak werd ge- mengd, en bij fouilleering, werd ook geen tienguldenstuk op hem bevonden. Nu werden alle overige werklieden ge- iouilleerd, maar ook vruchteloos; nie- mand was in het bezit van een gouden tientje. Of het er wer-kelij'k in geweest is, zal wel altijld een raa-dsel blijven. Misschien kan men nog onderzoeken, of er destijds is bepaald, dat ook een tiengulidenstuk in den koker moest gedaan worden, maar dan blijft het nog altijd de kwestie, wie het in zijn zak gestoken heeft: de man, die het er uit haalde ofde man, die het er 50 jaar geleden in had moeten doen. GROOTE BRAND. In het dorpje Spule bij Kassel is Zater- dagavond laat brand uitgebroken in een particulieren woning vanwaar het vuur over is geislagen op een fabriek, een her- berg en verscheidene schuren. Alle ge- bouwen stonden in het oud'ste, didhtst- bebouwde deel van het dorp, hetgeen de bkxssching ten zeerste bemoeilijkte, De brandweer uit Kassel heeft het vuur ten slotte kunnen beperken, zoodat voor uit- breiding geen gevaar meer bestaat. De aangetaste paniden zijn bezig volkomen uit te branden. EEN FLINKE DAME. Men meldt uit Maassluis aan de Maas- bode: Onder het speelkwartier van school B aldaar, geraakte een der leerilingen te water. Mej. C. Maarleveld, een onder- wijizeres van die school bemerkte dit en sprong zonder zich te bedenken den dren- keling na- Zij mocht het geluk smaken den jongen weer behouden aan den wal te brengen. Mej. M. verwijderde zich even om zich te verkleeden en gaf daar- na weer les, alsof er niets gebeurd was. ZILVERVOSSENTEELT OP DE VELUWE.- De heer F. van Esta Tjallingii te Beek- bergen is, meldt de Tel., kort geleden be- Smnen met het fokken van zilvervossen. ezer dagien zijn wij eens een kijkje gaan nemen op ,,'t Vossehol", een Veluwsche farm, waar de heer Van Esta Tjallingii zijn bedrijf uitoefent. Zooals men weet zijn er in deze ruige streek vossen genoeg, maar de zilver- vos en de blauwvos komen in ons land niet voor. De kostbare dieren waren on- langs uit Canada aangekomen en moeten in hun nieuwe „heimat" nog wat wennen. Het terrein van ,,'t Vossehol" is vele bunders groot en hoog omrasterd met vlechtwerk. Dit vlechtwerk is nog diep in den grond ingegraven om het binnen- dringen van roofdieren te beletten en tegen te gaan, dat de in'heemsche roode vos, die hier veel voorkomt, zich met zijn veredelde soortgenoot zou inlaten. Binnen deze afrastering is weer een kleinere omheining aangebracht. Daar- binnen zijn de vele groote vossenverblij- ven. Elk verblijf bestaat uit drie afdee- lingen, te zamen een oppervlakte van 100 M2. voor ieder vossengezin. De kooien zijn weer van vilecihtdraad gemaakt, dat reikt tot een halven meter onder den grond. Het nachtverblijf bestaat uit een vrij groot houten hok en is voorzien van een nette slaap- en kraamkamer". De muren zijn van glad geschaafd hout en de hoe- ken zijn rond gemaakt, zoodat de vos zijn kostbaren pels niet beschadigen kan. De vossen, die wij zagen, zijn wel heel mak zoo op het oog. Als de heer Van Esta ons niet had weerihouden, zouden wij gerust met hem mee zijn gegaan in de bevolkte verblijven. Toch is dat niet ge- raden, want de dieren blijven verraderlijk en valsoh. De tihans aanwezige vossen zijn alle stamboekdieren, gefokt in Canada. Door zorgvuldige teeltkeus en deskundige pa ring is het daar gelukt, in lijnteelt door te fokken uit de roodiharige vossen, zoo lang, tot men den zilvervos in de ge- wenschte en zoo zeer gezochte kleur heeft verkregen. Deze zilvervos is evenwel geen ras op zichzelf geworden en nog steeds moet een zorgvuldige selectie wor den toegepast, om verzekerd te blijven van van ras-echt nakroost. De voorhan- den dieren hebben een gitzwarten kop bedekt met zilverharen. die van de huid af zwart en wit zijn. Het dier heeft ver- der op den zwarten achtergrond van het achterlijf tal van zilverharen en draagt een langen zwarten staart met een groote pluim. Per paar kosten de vossen, hier te lande aangevoerd, ruim f 3150. De fok- kerij is dus een kostbaar bedrijf, dat veel kapitaal vordert. Een vossenmoeder geeft echter bij iederen jaarlijkschen worp twee tot zes jongen en een goede zilvervossenhuid brengt op de Londen- sche aucties ongeveer evenveel op als de waarde van een goed fokdier bedraagt, In Canada qing onllangs een fokdier, de Champion EWks, van de hand voor tien duizenid dollar. De te Beekbergen gehou- den vossen behooren tot de beste, die in Canada worden geteeld. De heer Van Esta heeft verder nog onder weg een paar blauwvossen van de Westkust van Noord-Amerika medege nomen. Deze blauwvossen zijn veel pro- ductiever en werpen tot zelfs 15 jongen. De dieren schijnen zich in hun nieuwe omgeving zeer wel te gevoelen. Sclhran- der kijken ze uit de oogjes over hun spit- se snoet, die toch wat gevulder is dan bij hun roode soortgenoot en. Zilvervossen hebben in hun uiterlijk iets van een mooien keeshond. Vroolij.k loopen ze in de ruime verblij ven op de ranke, maar krachtig gespierde pooten. Hier en daar lag er een boven op zijn nachtverblijf kwasi te slapen. De scheefliggende oogjes met de ovale, rechtstaande pupillen loerden intusschen ons overal na. De heer Van Est denkt het vossenfok- bedrijf hier te lande levensvatbaarheid te geven. Hij hoopt intusschen, dat men zijn dieren zooveel mogelijk met rust laat, want Reinitje de Vos is niet op menschenbezoek gesteld, speciaal niet in zijn wittebrood's- weken. EEN AVONTUUR IN EEN BAKKERSWINKEL. Zaterdagavond, ongeveer elf uur, ver- voegde zich aan den bakkerswinkel van de firma Henri J. Carels, Weteringschans te Amsterdam, een man, gekleed in grijze winterjas en met een bolhoed op. Hij vroeg een half broodje. Een van de beide vrou- welijke winkelbediendendie juist bezig was met sluiten, overhandigde den laten klant het gevraagd. Hij betaalde met twee dubbeltjes. De juffrouw opende de cassa, en wilde zes cent teruggeven. Op dat oogenblik duwde de bezoeker haar plotseling een revolver, of althans iets, dat zij er voor aanzag, onder de neus, terwijl hij riep: ,,En nou geen woord meer?" De tweede juffrouw, die in het kleed- kamertje achter den winkel was, hoorde, wat er gebeurde. Zij kwam te voorschijn en zag hoe de man haar collega bedreigde. Zij liep naar de telefoon, De ,,aanvaller" was door deze beweging al zeer gekal- meerd en mompelde iets van: „Ach, doe het niet, ik heb honger". Toen de meis- jes ook nog begonnen te schreeuwen koos de bezoeker al spoedig het hazenpad. Zoo hij het al op de kas gemunt heeft hij daar toch niets uit kunnen medenemen. Uit latere verklaringen van de meisjes is noq gebleken, dat het miristgienomen twijfelachtig is, dat de man een revolver in de hand had. Alles wijst er op, dat men hier te doen heeft geihad met een onhan- dige poging tpt roof van een stakker. Nader meldt het Hbh; De ,,aanslag", gepleegd in een bakkers winkel op de Weteringischans, welke aan- vankelijk eenige sensatie had gewekt, schijnt tenslotte tot een flauwe grap te moeten worden teruggebracht. Dat men met een doortrapten boos- wicht te doen had, leek al dadelijk o-n- waarschijnlijk, doch wel dacht men aan een wanhoopsdaad van een armen stak ker. Evenwel, uit de verklaringen van de meisjes is gebleken, dat de man netjes was gekleed en heelemaal niet den indruk maakte van een hongerlijder. Mogelijk is het, dat het er den bezoe ker alleen om te doen is geweest een praatje met de winkeljuffrouw te maken. In elk geval, wat ook de bedoeling moge zijn geweest, een slechte klant was de man niet. Hij heeft twee dubbeltjes betaald voor een broodje van 14 cent, zijn zes centen niet terug geihad en het brood je tenslotte nog achter gelaten. VELE SLACHTOFFERS. Te Saint Auban (Z. O. Frankrijk) is een reservoir, met vloeibare chloor, ge- sprongen. Er werden 19 personen gedood en 30 gewond. EEN GEHEIMZINNIGE MISDAAD. is te Nizza gepleegd. Die 72jarige krui- denier Leon Touzid is door een revolver- schot in de slapen gedood. Zijn 60jarige echtgenoote is ernstig gewond, terwijl zijn 16jarige dochter Odette ongedeerd is. Deze laafste heeft het volgende nn- waarschijnlijike verhaal gedaan: Een <-nbe- kende, die den winkel wou overnemen, kwam verscheidene malen haar vader be- zoeken. Telkens sprak hij van magne- tische proefnemingen, bewerende, dat hij tooverformulen kende. Zondag kreeg hij verlof van mevr. Touzid en haar dochter, dat zij zich zouden laten blinddoeken en aan handem en voeten vasttbinden. De heer Touzid, die ziek was, lag te bed en weigerde in te gaan op wat de man hem vroeg. Alsdan verzocht deze de vrouw en de dochter het hoofd te buigen, waarop losbrandingen weerklonken. ,,Mijn blind- doek werd afgerukt, verklaart mej. Odet te Touzid, en ik zag mijn moeder gewond liggen op den grond, terwijl de onbeken- de naar de kas liep en vervolgens ver- dween". ROOFOVERVAL. Maandag heeft tc Buda, een kleine stad in de nabijheid van Austin (Texas) een unieke roofoveral plaats gehad, gepleegd door eien 20jarige, slanike brunette met bobbed-haar. Deze jonge dame trad brutaalweg een iandoouwbank binnen, waar zij den di- recteur vertelde een dagbladcorresponden- te te zijn, die series artikelen schreef over de stad Buda. Hierop gaf de directeur haar eien stoel, liet haar aan een lessenaai piaatsnemen en "bezorgde haar nog een schrijfmachine. Na ongeveer een half uur te hebben gewerkt, bra.cht de jongedame den directeur en zijn boekhouder in ont- zetting door een revolver voor den dag te hal'en en hen oeiden in een kelder te drijven. ,,Haal heft geld eruit", was nu het commando van de indringster. De directeur overhandigde haar daar- op twee pakjes bankbiljetten, elk van 250 dollar. Hierna sloot zij de deur van den kelder. Buiten stapte zij in een automo- biel, waarmee zij verdween. Later arresteerde de politie te Austin een zekere Rebecca Bradley, een jonge typiste in het kantoor van Dan Mooney, procureur-generaal en gouverneur van Texas. Toen men haar van bankroof beschul- digde, glimlachte het meisje, doch gat geen antwoord. IS „MUSSOLINI" EEN SCHELDNAAM. Een huurder van eenige appartemen- ten in een groot huis te Brussel moest meer huur betalen. Hij was vreeselijk verontwaardigid en plakte in den corridor een oproep aan alle huurders, om geza- menlijk actie te voeren tegen de huurver- hooging. In dezen oproep werd de huis- eigenaar een geweldige tiran genoemd en de portier ,,een Mussolini". Portier en eigenaar gevoelden zich be- leedigd en nu moest de Brusselsche rech- ter b'eslissen of de qualificatie ,,een Mus solini" beJeedigend is De verdediiger van den boozen huurder maakte handig gebruiik van de vereering voor Mussolini en het gevaar van inter- I nationale verwikkelingen, als men ,,Mus- j solini" als scheldwoord beschouwt. De rechtbank ontging dan ook deze meilijkheid, door verdachte vrij te spre- ken van de beleedlging van den portier, maar hem te veroordeelen, omdat hij den huiseigenaar een tiran had genoemd. EEN BEDRIEGER ONTMASKERD. De anonymus, die uit -Salzburg brieven heeft geschreven aan de justitie te Karls ruhe om zichzelf te beschuldigen van den moord op mevr. Molitor, de schoonmoe- der van den advocaat Hau, is te Weenen gepakt. Het bleek een bekend bedrieger en zwendelaar te zijn, Ernst Winkler. Hij blijkt ook degeen te zijn, die in September op een berg bij Weenen een koffer met papieren heeft achtergelaten, waarin stond, -dat graaf Henckd von Donn-ers- mark zelfmoord zou hebben gepleegd. W. wordt in heclhtenis gehouden. Hij zal wegens valsche aangdfte worden ver- volgd. EEN TESTAMENT DOOR EEN HOND VERNIELD. Voor het hof van verifivatie van testa- menten te Londen is een merkwaardig geval behandeld. Mevrouw Hannah Worrall te Willenlhill was bezig de pa pieren van haar overladen moeder na te zien, toen er een stuk op den grond viel. Dadelijk vloog er een hond op af en beet er stukken uit. Het stuk bleek een testa ment te zijn, gedagteekend van verleden jaar, en de dochter verzocht het testa ment thans goed te keuren, hoewel er stukken van losgescheurd waren. Dit geschiedde. Lord Merrivale voegde aan zijn beslissing toe, dat de aanvraag- ster helaas geen verhaal op de-n hon-d had. EEN VERONGELUKTE EXPEDITIE. Enkele weken geleden maakten wi) mdding van de bezorg-dlheid die er beoon te heerschen-'ovepireriot-van een weten- schappelijke expeditie die onder leiding van de Amerikanen Dr. Magoon en Dr. Mc. Millon het binnenland van Angola aan de Westkust van Afrika, was inge- trokken. Vertdd werd, dat een deel der dragers zou gedood zijn, terwijl een der leiders, bij het uit elkaar springen van zijn geweer het gezicht had verloren. Inlboorlingen hebben thans medege- deeld, dat Dr. M-c. Millon door 'n neger- stam werd vermoord, en dat Dr. Magoon door denzelfden stam gevangen wordt gehouden. Hulpexpedities hebben zich van Elisa- bethville en Grootfontein uit op weg be- geven, om de leden der expeditie, voor zoover nog in het leven op te sporen. EEN ONDERAARDSCH HOL. Een houtvester ontdekte in een boscih te Erkner bij Berlijn een onderaardsch hoi, dat volkomen als woning was inge- richt en voorraden levensmiddelen voor eenige weken bleek te bevatten. De hout vester wachtte de komst van den bewo- ner af. die een redicivist bleek te zijn en arresteerde hem. Alle goederen blekie-n uit den omtrek gestolen. Een groote meu- belwagen bood niet voldoende ruimte om al het gstolene in een rit naar het politie- bureau te brengen. ONBRANDBARE FILM. De Morning Post verklaart dat, na 14 jaar van studie en onderzoekingen, men er eigienlijlk in geslaagd is een film te ver- vaaridigen, die onbrandbaar is, hetgeen groote opschudding teweeg zal brengen in de filmnijverheid. Naar gemeld wordt, voldoet de nieuwe film aan al de eischen van lenigheid en weerstand en zou zelfs nog beter zijn dan de tot nu toe gebruikte films. EEN DUUR PROCES. De kosten van het Hall-M-ills-proces, dat zooals men weet is uitgeloopen op de vrijspraak van de drie verdachten, de weduwe Hall en haar 2 broers, bedragen niet minder dan 150.000 dollars. De belastingbetalers kijken wel 'n beetje op hun neus, dat het sensationeele gediing, waarvan de kosten aanvankelijk niet hoo- ger geraamd werden -dan 25.000 dollars, hen nu een nieuwe aderllating zal bezo-r- gen. De staa-t heeft de kosten te betalen. De justitie was zeer royaal in het oproe- pen van deskundigen, die een honorarium genoten van 2500 a 5000 dollars. De voornaamste getui-ge a charge de boerin Jane Gibson, -die ziek was en tij- dens het proces op een draagibaar de rechtszaal werd binnengiebracht, vertoeft nog steeds in een ziekenhuis, alles op staatskosten. EEN HONGERSTAKING. Men meldt uit Berlijn: In de gevangenis te Wilna is enkele dagen geleden een hongerstaking uitge broken onder de politieke gevangenen. Zaterdag zouden de gevangenen kunst- mati-g worden gevoe-d. Zij pleegden hier- bij hevig verzet, sloegen vensterrudten in en -gin-gen zoo te keer, dat men het buiten het gebouw kon hooren. Terzelfdertij-d hidden hun politieke geestverwanten een demonstratie voor de gevangenis. D-e politie werd door de betoogers op stee- nen onthaald en slaagde er niet in de be toogers te verdrijven, waarop cavalerie werd ontboden. Ongeveer 20 personen zijn gearresteer-d. EEN MOORD. Te Seppois-le-bas, nabij Mulhouse vond men Woersdag een naaister in haar huis, badende inhaarbload. Een 21-jarig meisje had even te voren het huis verlaten en was snel wegg^etst. Men vond haar wegge- kroprn in een kamer op het gemeentehuis. Zij bekende de naaister, bij wie zij een rekening was gaan betalen, vermoord te hebben Toen zij tegenover de vrouw stond, was zij plotseling van een onve klaarbare moordlust bevangeu. Zij had een mes ge- grepen en de vrouw den hals afgesneden. Daarop had zij het mes in het vuur ge- worpen en was gevlucht. EEN WERKW1LLIGE AANGEVALLEN. Een 46 jarig slotemakersgezel te Berlijn is Zaterdagmiddag toen hij zich naar zijn werk begaf, aangevallen en door een steek in den buik levensgevaarlijk gewond. De man had geweigerd dsel te nemen aan een staking. Men denkt, dat dit de reden van den aanval is geweest. DE VERMISTE SCHRIJFSTER. Zondag hebben tusschen de 10.000 en 15.000 menschen deelgenomen aan een grooten zoektocht naar de vermiste schrijfster mevrouw Christie De overheid was ver- baasd, zoovelen als er gevolg hadden ge- geven aan de oproeping van de politie van vrijwilligers. R eds om half negen des ochtends waren er tweehonderd auto's en honderden menschen te Newlands Corner bijeen en in den loop van den dag voegden zich hier'oij nog 3000 andere auto's met vrijwiliige helpers en helpsters. Onder de eersten d e z,-ch aanmeldden, was een vrouw in een auto met drie mooje bloedhonden. De bloedhonden waren echter van geen nut omdat reeds zoovele voeten gegaan waren over de p'ek, waar mevrouw Christie's auto achtergelaten was. Kolonel Cnri; tie is overtuigd dat zijn vrouw, als zij nog leeft, terug zal keeren, wanneer de openbare belangstelling geluwd is. Nader wordt gemeld: De politie te fl arrogate in Yorkshire heeft Dinsdag een telegram aan kolonel Christie, den echtgenoot van de sinds 11 dagen vermiste romanschrijfster mevrouw Christie, gezonden met het verzoek, on- middellijk te willen komen, daar zpj meent zije vrouw gevonden te hebben. TeHarro gate is sinds Maandag een dame aangeko men, die sltchts een valies bjj zich had, en wier beschrijving met het signalement van de vermiste klopt. Zij beweert uit Zuid Afrika te zijn gekomen, maar heeft later al verscheidene onsameohangende antwoorden gegeven. De kolonel is on- middellijk naar Harrogate vertrokken. Mevrouw Christie is DinsdagavoEd nog door haar echtgenoot in het hotel te Harro gate aaDgetrotten, vanwaar de mededeeling over haar mogeljjke aanwezigheid aan de politie was gedaan. Mevrouw Christie heeft zich al dien tijd als een normaal gast gedragen en is reels denzelfden dag van haar verdwijning te Harrogate aaDge- komen. Slechts toen haar Dinsdag op den man at gevraagd werd, of zij de vermiste romanschrijfster was. begon zij vreemd te doen en wilde weer vertrekken. Toen haar werd meegedeeld, dat haar man ge- waarschuwd was en haar zou komen halen, vond zij dit goed. Kolonel Christie kwam in het hotel aan, toen zijn vrouw juist de trap afkwam om in de conversatiezaal de couranten in te zien. De herkenning volgde onmiddellijk en het echtpaar is samen in het hotel blijven dineeren. Omtrent de reden van mevrouw Christie's verdwijning, is nog niets bekend geworden, maar men vermoedt, dat zij er tengevolge van overspanning haar geheugen heeft ver- oren. iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN Psoriasis, eczeem en tal van andere huid- aandoening-en zijn besmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kw-aal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich vertoo- nen, d-ient men ze te bebandelen met Foster's Zalf. Gij besp-aart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1,75 per doos, 1,per tube. 9 D-E TRAGEDIE VAN DEN GRAND ST. BERNHARD. Omtrent het aan monindiken van het -be- r-oemde St. Bermhard's klooster overko- men ongeluk wordt no-g het volgende ge meld: Vijf monniken waren op ski's met vijf studenten uitgetrokken o-m een tooht in den omtrek van het klooster te maken. Een der leden van het gezelschap stel-de voor, te gaan kijken naar de verwoe-stin- gen, die waren aangerioht door een la- wine, die vroeg in den morgen was neer- gestort, aan welk plan gevolg werd ge- geven. De plaats dezer lawine bevond zich tusschen een klein Ital-iaansch douane-h-uisje en het klooster. De mon niken waren de gevaarlijike plek reeds ge- passeerd, toen over een afstand van ca. 200 meter met een don-derend lawaai een nieuwe sneeuwm-assa neerstortte, die alle vijf studenten bedolf. Twee dezer levend begravenen wisten zich uit hun witte graf te werken, doch het leek ondoenliik de anideren op te sporen. Direct werd een der monniken naar het klooster -gezonden, dat spoe-dig zijn be- roemde honden uibzond, die door hun speciale training er zeer spoedig in sla- gen de bedolvenen op te sporen. Lui-d blaffende kwamen de honden aan- geren-d, die erin slaag-den binnen korten tijd een student te vinden, wiens lichaam nog warm was. Ze-s uur lang werd kunst- ma-tige ademlhaling toegepast, doch ten slotte moest men alle hoop op redding laten varen. De twee andere studenten gaven, toen zij door de honden waren ge vonden, in het geheel geen teeken-en van leven meer. Een treurige stoet vormde zich naar het klooster, waar de drie slac'htoffers worden begraven bij de tal- loozen, die reeds den dood in de Alpen voniden. Zooals bekend hadden de monniken ged-urende tweehonderd jaar de g-ewoon- te, elken och-ten-d met ihun honden den omtrek af te zoeken n-aar reizigers, die op hun tooht naar het klooster -moclhten zijn omgekomen en vele monniken hebben het leven verloren bij hel-dhaftige pogingen om het leven van roekeloozen te redden. Thans rukken de honden echter slechts uit, wanneer telefonisch of persoonlijk hulp wordt ingeroepen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Sas van Gent: 14 Dec. Deensoh s^. STEGELBORG, 5335 M3., ledig, Blyfih. Voor Gent: 13 Dec. Belg s.s. LOODSBOOT No. 9, 561 M3., ledig, Oostende; Eng. s^s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukg., LondenEng. s.s. HARELDA, 3645 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. OARSMAN, 903 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. THE VICEROY, 1350 M3., ledig, Swansea; Fransoh s.s. SARREBOURG, 5670 M3., pyriet, Paimboeuf; Eng. s.s. WHARFE, 2585 M3., stukg., Goole. 14 Dec. Duitsch s.s. GISELA L. M. RUSS, 3329 M3., hout, Frederikslhavn; Eng. s.-s. COR- TON, 9636 M3., fosfaat, Sfax; Eng. s.s. ALOU- ETTE, 1805 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. FARNWATER, 1626 M3., pekkolen, Londen. Van Gent: 13 Dec. Eng. s.-s. HORSLEY, 6065 M3., ijzer, Newport; Eng. s.s. RUNNEL- STONE, 2458 M3., fosfaat, Trolley; Fransdh s.s. GERMINAL, 5529 M3„ ijzer, Port Talbot; Ameri-k. s.s. GAFFNEY, 13740 M3., gem., Antweipen; Eng. s.s. HILLFREN, 4344 M3., ijzer, Manchester. 14 Dec. Noorseh s.s. HESSA, 6269 MS., ijzer, Manchester; NetL s.s. STAD ZALT- BOMMEL, 5821 M3., kolen, Rouaan; Fransch s.s. CHARLOTTE, 2327 M3., ijzer, Britonferry Eng. s.s. GREYSTOKE CASTLE, 10839 M3., gem., Antwerpen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rotterdam naar Porto Ferrario passeerde 12 dezer Gibraltar. s.s. MAGDALENA van Norfolk naar Gravensend voor orders passeer de 15 dezer Durigeness. s.s. TERNEUZEN in lossing te Rot terdam. ZEE V AARTMAATSCHAPP1) „SCHELDESTROOM". Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDESTROOM vertrekt heden van Havre voor Antwerpen. s.s. SCHELDEPAS in lossing te Duin- 1c 0 rk 0'ii s.s. SCHELDEDIJK in lading Calcutta voor Eng-eland. s.s. SCHELDESTAD Te-r Neuzen Colombo Aden gepasseerd. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 15 December, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,11 12.13 Berlin 59,30 59 35 Parijs 9,80 9,90 Brussel 6,95 7,— Weenen (per 100 sch,) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,30 59,35 Fransch g 80 9.90 Belgisch 6.95 7,— Qostenrjjksch (per lOOsch.) 35,20 35,25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3