SPORT, TAfjH980Ui¥8£RICHT£^. 3£M£NdO£ B£RlGHr£N. PBEDIKBEUBTKN. bod te treffen. aanigaanide welke de En- gelsche adimiraliteiit te weten, was geko men, dat zij in Zweden in perisconen voor duikbooten veranderd wenden. Dan schijnt ook de Engelsche nijverheid zich beklaagd te heben over conourrentie van de Daitseders op het stuk van artlkelen, die zij met mogen aanmaken. Het kan zijn, dat de Duitsclie regeering niets afwist van het moderniseeren van de Duitscbe Oosteliike grensvestentaen, toen de militaire controle-commissie die ontdakte, maar 'het is een feit, dat die- zelfd'e regeering in 1921 of daaromtrent veroeefs moeite heeft gedaan om het qe~ sdhut in de vestingen Kondngsbergen (390 stukken), Kiistrin (298 stukken) en de grensstad Borgen te laten blijven. Ten sJotte schijint iedereen het erover eens te zijn, dat de kwesties die nog over- gebleven zijn niet de moeite waard zijn, om er den heelen zooveel verbeterden in- ternationalen toestand door te laten be- derven en het militaristisdhe Duiitschland nieuwe aanmoedigirig te verschaffen. Men weet wel dat dit alles gedaan heeft, om aan de ontwapeningsvoorschriften te ont- komen. De onthnllinigen van de Man chester Guardian hebben allerlei geknoei onthuld over wapeningen buiten de grens met Russisdhe hulp. De repuiblikeinsch- gezinde pers in Duitsohland begint er hoe ianger hoe sterker op aan te dringen, dat de rijksweerbaanheid voorgoed onder bur- gerlijk gezag en toezicht gesteld zal wor den. Men zal ten aanzien van dezen eisch sceptiisch blijven. De militaire geest in Dultsclhland kan slechts met vrueht be- streden worden, inldien de vruchten van de verzoeningspolitiek aan alien kant voor de republiek beginnen te rijpen en daarmee aanigetoond wordt, dat de Duit sche vredespolitiek veel meer kan berei- ken dan een Duitschland dat naar re vanche streeft, zonder zich om de vraag te bekommeren wat er in een nieuwen oorlog van Ide Europeesche beschaving en welvaart nog zal overbliiven. Daarom moet men met dat al hopen, dat men te Geneve een formule zal vinden, om de moeilij'kheden die het besluit van den ge- zantenraad thans veroorzaa'kt, te boven te komen en dat daartoe ook Stresemann zijn lopreclhte medeweriking zal verleenen. TER NEUZEN, 12 December 1926. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Bij het dezer dagen gehouden examen voor commies der posterijen en telegrafie is o.m. geslaagd mej. C. M. Harte, adspi- r ant commies te Ter Neuzen. CENTRALEN BOND VAN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONPERSONEEL. In een alhier gisteren in het Hotel du Commerce" gehouden vergadering der afdeeling van bovengenoemden Bond, werd na een inleiding van de algemeene secretaris, den heer H. van Giessel, en gevolgde besprekingen besloten de vol- gende motie ter kennis van de autoritei- ten te brengen: De vergadering gehouden op 12 Dec. 1926 te Ter Neuzen, besprekende de salarieering van het laagst bezoldigd P. T. T.-personeel, is van meening, dat het loon van deze minimumlijders dringend verbetering behoeft; onderschrijft het door de Commissie van Overleg uitgebracht advies aan welk aldvies zoowel de vertegenwoordi- gers der P. T. T.-administratie, als die der vakorgandsatie, bun stem gaven n.l. voor den brievenbestellers een jaarloon van f 1300f 1800 (bruto) en voor het lager teohnisch personnel een evenredige verhooging; doet ten deze een ernstdg beroep op de Regeering en den Directeur-Generaal der P. T. T. HERPLAATSING WEGENS MISSTELLING. In het Tweede iblad van j.l. Woensdag, le bladzijde, 3e kolom, moet in de repliek van den heer Van Riet gelezen worden: spreker acht het niet denkbeeldig, dat men over eeti paar jaar ook mannen dier partij met ,,de door hen genoemde" bldkken dingetjes ziet loopen. De tusschen geplaatste woorden waren uitgevallen. KLIPPERSCHIP „TER NEUZEN 26". Het tweemast klipperschip ,,Ter Neu zen 26", schipper Hokke, dat te Antwer- pen is gezonken is teoen een voor anker liggend schip geloopen, en tengevolge waarvan het schip is gezonken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 28 Nov. tot en met 4 December in de prov. Zeeland be- droeg: Buiktyphus: Domburg 1. Rood- vonk: Ter Neuzen 2, Oosterland 3, Ier- seke 4. DE BELASTING VOOR NEDERLANDSCHE AUTOMOBIELEN IN BELGIe. Na het in werkingtreden der belasting op Nederlandsche automobielen in Belgie kwamen daarover bij de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen klac'hten in. Deze betroffen feitelijk meer de formaliteiten die te vervullen zijn, dan het bed rag. Van een optreden in deze werd echter voorloopig afgezien, omdat blijkens de informaties de Belgisohe douanebeambten aan de verschillende grenskanfcoren dezer streek al spoedig zeer soepel waren in het toepassen der bepalingen en het onze automobilisten zoo gemakkelijk mogelijik maken. Thans blijfct, dat die soepele toepassing de volkomen instemming heeft van den Belgischen Mdnister van Finanicien. Naar aanleiding van een schrijven des- wege ontving de Kamer van Koophandel voor Westelijik Noord-Brabant een ant- woord van den Minister van Arbeid, Handel en Nijveriheid, waarin deze te kennen gaf, dat Hr. Ms. gezant te Brus- sel van het Belgische ministerie van fi- nancien een mededeeling ontvangen heeft, handelend over de wijze van heffing der automobielbelasting ten aanzien van bui- i tenlandsche houders van motorrijtuigen, die geregeld op Belgisch gebied vertoe- ven. Bedoelde mededeeliing houdt in, dat voor de heffing der bekende belasting men er zich van kan onbhouden op het „carnet de sejour No. 493 D", aan te teekenen het komen op en het verlaten van Belgisch grondgebied van motorrij tuigen, geibezigd door personen, waarvan bepaaldelijk bekend is, dat zij zich regel- matig naar Belgie begeven; voor deze personen zal men er zich toe bepalen door de kolommen 2 tot 4 van het ,,carnet" een mededeeling te schrijven als bijv. deze: „elke Vrijdag; tweemaal per week; enz." Bovendien zal, indien de belangen der scihatkist daardoor niet in gevaar worden gebracht, ide dagelijksdhe belasting ge- heven worden naar het genoegen van be- langhebbenden, bijvoorbeeld maandelijks. „DE ZEELAND"-BOOTEN. Met ingang van 1 Januari a.s. zal de route van de mailbooten der Maatschap- pij ,,Zeelanid" worden verlegd van Vlis- singenFolkestone naar Harwich. Het eindstation te Londen wordt Li- verpoolstreet; de vertrek- en aankomst- tijden aldaar worden 10 uur v.m. en 7.45 n.m. (thans Victoria-station vertrek 10 uur v.m., aanikomst 8.10 n.m.) De d'ienstregeling der boottreinen op het vasteland blijft ongewijzigd. De zeeroute blijft even lang en ook de treinreis HarwichLonden is gelij'k aan dien Folkestone naar Londen. Naar ,,Het Vad." verneemt, is de ver- legging van den dagdienst der Mij. Zee- land" te Vlissingen van Folkestone naar Harwich veroorzaakt, doordat de Mij. in verband met het betrekkelijk geringe aan tal passagiers (dat zij per jaar tegenover dat van de Fransche en Belgische route (750.000) vervoerde (65.000), nooit een goeden treindienst van de Southern Rail way kon krijgen. ZAAMSLAG. In de Vrijdag gehouden raadszitting werd besloten tot het aanbrengen van nog een lichtpunt in de buurtschap Reu- zeinihoek en ook te Othene. Tot onderwijizeres aan de dorpsschool werd na 2 stemmingen bij herstemming benoemd mej. F. Nijssen te Sluiskil met 6 stemmen; op mej. A. C. Polderman te Zaamslag werden 4 stemmen uitgebracht. Vastgesteld werd een verordening op het gebruik van een gemeentelijk giervat. Per half etmaal bedraagt de vergoedling een gulden. De gemeante verikreeg de beschiikking over terrain om de beer uit te shorten In verschillende tarieven voor het kaai- en havengeld werd wijziging ge bracht door verlaging. Aan den gemeentearchitect werd voor het toezicht bij de uitgevoerde wegsver- betering een salaris toegekend van f 815. Vastgestelid werd de gemeentebegroo- ting, waarin o.m. een post is geraamd voor het aanleggen van een trottodr aan de Westzijde van ihet dorpsplein, de Rose- marijnstraat en de Axelsche straat. Burg, en Weth. werden uitgenoodigd met de bewoners van de Westzijde van het dorpsplein en de Rosemarijnstraat onder- handelingen aan te knoopen voor het op- ruimen van hun hekjes voor de woningen, terwijl besloten werd de boomen in de Rosemarijnstraat op te ruimen. Naar aanleiding van de tekorten op de versdhillende rekeningen van het elec- trisch ibedlrijf, voornamelijik onitstaande door de uitbreiding naar de buitenwijiken, werd besloten van wege de gemeente f 3000 in dat verlies uiit te keeren. KOEWACHT. Vrijdagavond werd ten huize van den heer de Vleeschouwer alhier voor reke- ning van den R.K. Boerenbond aanbe- steed de levering van 49800 K.G. super, 23000 K.G. chili, 28500 K.G. zwavelzure- ammoniak en 6300 K.G. kali. Er waren slechts 3 inschrijvers. Voor de super: de firma De Ruijter en Co. te Axel voor f 2,41; Van der Gouwe te Ter Neuzen /2,48 en De Moor-Vlae- mink te Hulst voor f 2,54. Voor de chili: De Ruijter en Co. f 14,40, De Moor f 14,44; Van der Gouwe f 14,58. Voor de ammoniak De Ruijter f 13,38; Van der Gouwe f 13,38 en De Moor f 13,49. Voor de kali De Ruijter f 5,99; De Moor 6,10 en Van der Gouwe f 6,28. De geiheele levering is gegund aan de firma De Ruijter en Co. te Axel. Zaterdag n.m. werd ten huize van den heer Tih. Raes en ten overstaan van Notaris H. A. van Dalsum te Hulst voor de familie Tertooy verikocht, een woon- huis met stalletje en aanhoorigheden. De hcogste birder was E. Sturtewagen alhier met de som van f 650, aan wien de koop werd gegund. VLISSINGEN Zaterdagmidlag keerde de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen met zijn echtgenoote C. 0 van Woe'der n-Sprenger, terug van hun huwelijksreis. De vereeni- ging Vlissingen Vooruit" hai het initiatief genomen om deze gelegenheid aan t- grijpen den burgemeester te huldigen Setbestuur was ter verw-lkoming aan het station aan- wezig, terwgl op den K<mingsweg een 36 muziek-, sport- en andere vereenigingen en corporaties stonden opgesteld ter be- groeting. Blopmen werden door verschil lende dezer corporaties aan m?vrouw van Woelderen aangeboden. Het rijtuig van den heer en mevrouw van Woelderen nam in den optocht plaa's en werd een deel van de stad doorgetrokken met als einddoel het Grand Hotel Brittannia, waar de burge meester voorloopig met mevrouw van Woelderen intrek neemt. Op het terras van dit hotel waren een 600tal schoolkir dereD opgesteld, die een paar welkomstliederen ten gehoore brachten. Door den voorzitter van „Vlissingen Vooruit", den heer D. L 11. van Raalte, werd een toespraak gehouden voorramelijk als welkom tot mevrouw van Woelderen, maar tevens om de goede eigenschappen, die di heer van W .eld-ren in de 7 j >ar van zijn burgemeesterschap beef g^toond, naar vorcn te brengen. De wa^rnemende burgemeester, de heer M. Laernoes, sprak namens het gemeente- bestuur woorden van welkom tot mevrouw van Woelderen en uitte zijn blijdschap, dat de burgemeester weer in de gemeente is teruggekeerd. De heer van Woelderen dankte har elijk medinanani hja echtgano )te voor ezen ontvangst, vooral dat de vereeniging Vlis singen Vooruit" deze huldi^ing voorbereidde, doet hem goed, want het is o >k zijn streven steeds Vlissingen vooruit te brengen. Des avonds werd het echtpaar een sere nade in het hotel gebracht, waarbij de heer van Raalte een album aanbood, be- vattende de namen van alle deelneme.nde vereenigingen en de bestuursleden. Ook hiervoor dankte de heer van Woel deren harteljjk, en ook voor het hem aan geboden besehermheerschap van Vlissingen Vooruit. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Afd. IV. 3e Klas A. Wedstrijduitslagen van Zondag 12 Dec. 1926. TerneuzenVlissingen II 2—1 WalcherenGoes 10 ZierikzeeMiddelburg II 22 to re 5 doelp. ctq w q 5 C re V -5? t1 a v.-t. 3 Zierikzee Middelburg II 8 4 3 Terneuzen 9 5 1 Goes 7 3 1 Vlissingen II 9 3 3 Zeelandia II 9 15 Walcheren 9 2 2 Sinoto 9 2 7 4 5-36 0.44 Gisteren speelde te Vlissingen Terneuzen II tegen Vlissingen III voor de Z. V. B. le klas A, met 0-0 tot uitslag. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 December 1926 stonden als werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschreven Transport- en losse arbeiders 232 Op 1 Nov. 205 Zeelieden 6 2 Timmerlieden 3 6 Schilders 5 3 Opperlieden 4 2 Electriciens 2 1 Bankwerkers 1 1 Centrale-Machinist 1 1 Magazijnkn.-Timmerm.l 1 Magazijnknecht 1 Kleermaker 1 Bakkersknncht 1 Fabrieksarbeiders 18 Totaal 274 Op 1 Oct. 224 Bij de Correspondentschappen Axel 36 op 1 Nov. 10 Boschkapelle 17 Graauw 24 Hoek 42 Hulst 69 10 K jewacht 5 St. Jansteen 19 Westdorpe 10 Zaamslag 10 Totaal 232 Op 1 Nov. 20 Op Zaterdag 27 November 1926 waren bij 206 organen der openbare arbeidsbe middeling als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent, dat zij werkloos zijn) ingeschreven 63100, op 28 November 1925 bedroeg dit aantal 67130. Woensdag 15 Dec. 1926 Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 's Avonds 7 u., Ds. J. II. C. Kam- steeg van s Heer Hendrikskinderen LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In, die afgeloopen week hebben ziclh in deze gemeente gevestigd A. van Overbeeke, zonder, Grenulaan 39, van Buda-Pest. L. M. Maree, rijksointvaniger, Grenulaan 35, van Valkenswaard. C. H. Verheijke, zonder, Donze-Visserstraat 111, van Ermeloo. C. .C Koomans, ddenstbode, N. Kerkstraat 22, van Hulst. Vertrokken: H. J. Cleeren, diemstbode, 0 209, naar Helmond. SUIKERBIETEN IN CANADA. Uit uitgelbreide oniderzoekingen is ge- bleken, dat men in versdhillende streken van Canada bieten van uitstekende qua- liiteit kan verbouwen. In 6 gevallen blee'k uit de analyses, dat het suikergehalte meer dan 18 percent bedroeg. in zes an- deren lag het tusschen 16 en 18 en slechts in 4 gevallen daalde het gemiddel- d'e beneden 15 RECHTSZAKENi Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 10 December 1926. De volgende zaken werden beharudeld: I. C. du B., oud 40 j., landbouwer te Breskens, C. du B., oud 35 j., koopman te Groede, en F. M., oud 36 j., koopman te Breskens, wenden beklaagd, dat z" op 31 Juli 1926 te Breskens, aan den steiger een zestal koeien, die van Belgische af- komst waren, en waarvan het vervoer verboden was, tot in de nabijheid van de ponton hebben gedreven, en oetracht hebben die koeien op de ponton van de Provdnciale boot te drijven, met de bedoe- ling, om ze met die boot te doen vervoe- ren, niettegenstaande de marechaussee Van Splumter en de kommies Zuiidweg hun hadden gelast zicih met die koeien te verwijd'eren. Eisch ieder 100 boete of 100 dagen hechtenis. E. D„ oud 40 j., anbeider te Biervliet, werd ten laste gelegd, dat hij op 3 Octo ber j.l. onider Philippine, toen Ihij daar met een rijwiel reed, een vrouw heeft ge- dreigd met een revolver te zullen schie- ten, en poging tot ontucht, Eisch 5 maanden gevangenisstraf. MOORD. Vrijdagavond, omstreeiks 7 uur, is de 37jarige J. Schot, voorman ter drukkerij van de Firma Wolters te Groningen, bij het verlaten van de zetterij in een gang naast de zaa.k, door een aanvankelijk on- bekend persoon aangevallen en met een soheerimes een halsslagader doorgesne- den, met gevolg, dat hij kort daarop over- leed. Schot was nog niet lang bij de firma Wolters in dienst; hij is gehuwd en vader van vier kinderen. Onder de collega's was hij zeer gezien en bemind. Een, van zijn ooilega's liep bij het verlaten van de drukkerij op eenigen afstand voor hem uit, en hoorde eensklaps roepen; ,,Zij heb ben mij gestoken, ik voel bloed". Hevig verschrikt kwam de man onmiddellijik toe- snellen, om hulp te verleenen, en zag Sclhot ter aarde zakken. Hulp kon echter niiet meer baten, eenige seconden later was Schot een lijk. In de onmidldellijke nabijheid vomd men twee scheermessen ge'heel bebloed in een hoek liairren. Ook moet een der omstan- ders, die toegeschoten was, een man over een schutting heibben zien vluc'hten. Ofschoon men ondanks een terstond ingesteld energiiek onderzoek in het duis- ter tastte, zou een betrekkelijk toeval, toch ook in deze zaaik weer licht ver- spreiden. Het trok nl. Zaterdagmorgen de aanidacht, dat de 29jardge W. S. zetter ter drukkerij, kreupel liep. Men bracht dit in verband met het over de schutting vl-uchten van een manspersoon, en de ge~ rezen verdenking was aanleiding tot zijn arxestatie. Na met het lijk van den ver- slagene te zijn geconfronteerd, bekende S. uit wrok over een vermeend onrecht de misdaad te hebben begaan. VRACHTAUTO TE WATER GEREDEN. Een vrachauto met 700 kippen, be- stemd voor de Leeuwarder markt, is Zaterdagmorgen bij Suameer te water gereden. Ruim 100 kippen verdronken. VROUW VERDRONKEN. Een ongeveer 55jarige gehuwde vrouw is door onbeikende oorzaak tusschen den walkant en een schuit in de Nieuwe Hee- rengracht te Amsterdam gevallen. Zij werd door handreikinig op het droge ge bracht en in een nabijgelegen perceel bin- nengedragen, alwaar kunstmatige adem- halinig werd toegepast. Alle moeite was edhter tevergeefs; men kon slechts den dood constateeren. DE INBRAAK IN HET PRINSENHOF TE DELFT. Zooa'ls men zich zal herinneren, heeft in den nacht van 2 op 3 November een inbraak plaats gehad in het Prinsenlhof te Del ft. Na een moeilij'ke klauterpartij heeft iemand zich toen toegang verschaft, tot het museum en een groote partij gouden en zilveren munten gestolen. De munten alle Nederlandsche waren afkomstig uit de verschillende provincies en er waren er onder van zeer oud en da tum. De antiieke waabde van deze geld- stukken was bij benadering niet vast te Stellen, maar moet ongetwijfeld vele dui- zenden guldens bedragen. De nominale waarde der gestolen goud'stukken beloopt reed's ver over de twee dui.zend gulden. Aanvankelijk had men niet het minste venmoeden, wie de dader kon zijn van dezen brutalen diefstal. Eenigen tijd ge- leden echter ikreeig de Haagische politic het vermoeden, dat de dader in Den Haag woonde. Men kreeg eenige aanwij>z,ingen tegen een persoon en achtte deze vol- doensde om tot zijn arrestatie over te gaan. Vrijdagavond omstreeks half.negen heeft de politie op straat aangehouden den 32- jarigen smid F. L. wonende in de Weiringschestraat in Den Haag. Men meent in hem den dader van de intbraak te hebben. Van de gestolen partij mun ten heeft men nog niets gevonden; men vreest, dat deze reeds omgesmolten zijn. De aangehoudene is Zaterdagochtend op transport naar Delft gesteld. 0VERVA.L DOOR DR1E GEMASKERDE PERSONEN, Op 5 minuten aLtand van Zwolle in de buurt van Schelle woont het echtpaar Dijks. Dijks heeft den naam er warmpjes in te zitten. Vorige week was hi) naar de kerk gegaan. Zijn- vrouw, een stevige boerin van ruim 50 jaar, bleef alleen thu s. Omstreeks 7 uur werd op de deur geklopt en op haar vraag, wie daar was, werd dadelrjk geantwoord Kampheis. Er wonen in de buurt van Dijks twee Kamphuisen, dus -op dat antwoord deed moeder Dijks open. Voor haar stonden drie mannen met maskers voor, zwarte lappen met gaten voor de oogeo. Een had een revolver en eischte je geld of je leven. De mannen praatten met een plat Zwolsch accent. Zij drongen naar binnen en moeder Dijks werd de keuken ingeduwd. Zij verweerde zich hevig en schreeuwde zoo hard zij kon. Om haar het zwijgen op te leggen stopte een hunner haar een stuk papier, een geel achtig bruine winkelzak als een prop in den mond. Bij die gelegenheid heeft vroaw Dijks den man in zijn hand gebeten, zoodat hij blo°dend verwond werd. De kerels waren nog druk doende de vrouw. die er kraehtig opsloeg, te overmeesteren, toen er een wagen aankwam. die plotseiing heel zacht ging rjjdeu Blijkbaar uit vrees, dat de wageo bjj Djjks zou ophouden, is het drietal verdwenen Toen Dijks een uur later thuiskwam, heeft de vrouw hem de geschiedenis verteld en zijn de marechaussee's gewaarschuwd. Zoo spoedig mogelijk kwam er een wacht- meester, maar intus chen was het al kwart voor t'en geworden. Geen vingerafdrukken, geen voetsporen waren te vinden. De prop papier had moeder Dijks in de kachel ge- stopt slechts een afgescbeurd stukje is nog gevonden. In Schelle zijn dr'e mannen gezien. Zij zijn niet bij Dijke aan huis geweest, maar wel bij twee zusters, die daar in de buurt wonen en die aan godsdienstwaanzin lijden. Zij behooren niet tot eenig keik- genootschap. want zij alleen hebben het wa<-e geloof. Veel bewoners van woon- wagens kloppen er aan, want zij zjjn zeer vrijgevig. Daar zgn de drie mannen ge weest en de zusters weigeren elke inlichting. Al hebben de mannen ook iets vetkeerd gedaan, mogen niet gestraft wo>den, zeggen dames, men mag geen kwaad met kwaau vergelden. Het onderzoek is met de grootste kracht voortgezet Drie jonge mannen zjjn in de marechausse-kazerne binnengebracht. EEN NOODLOTTIGE DIAMANT. In 1913 is in de Kaapprovincie de „Gouden dageraad" gevonden, een bjjzonder fraaie diamant, die echter zijn bezitters ongeluk schijnt aan te tuengen. Kapitein Lucas, die den steen geruimen tijd in bezit beeft gehad, meent n.l. zulks herhaaldelyk gemerkt te hebben en heeft daarom de Gouden dageraad, welks waaarde op 75,000 pond sterling geschat wordt, verkochtvoor 4550 pond. Dezer dagen hebben wjj ge- meld. dat de Aga kan den steen gekocht had en denvolgden dag kwam het bericht van den dood van prinses Theresia, zjjn vrouw. De Hindoesche prins schijnt zich nu ook van den noodlottigen diamant te willen ontdoen. TER DOOD GEBRACHT. In de Sing Sing-gevar gen's te New-York zijn Donderdag 3 mannen geeiectrocuteerd, die een oude vrouw hadden vermoord, toen deze hen in Februari inbrekend in een kruidenierswinkel te Brooklyn had ontdekt. Het waren de eerste executies krachtens de wet-Baumes, die strengere straffen tegen bandieten bedreigt. De 3 mannen, van wie er twee 21 en een 28 jaar was. hadden tot het laatste oogenblik gedacht, dat hun strat in levens- lange gevangenisstraf zou worden veranderd en een van hen laakte bet in den cipier, dat deze zgn belofte niet had gehouden. Wat die belofte was, zei hjj niet. Op hun weg naar de executie-kamer gingen zij langs dertien andere ter dood veroordeelden, die hun hand door de tralies staken voor een laatste groet en hun sterkte toewenschten. De oudste weigerde een hand te geven, maar de twee anderen drukten hun lotgenooten de hand. KRUISWOORDRAAD3EL. Het kruiswoordraadsel bljjft in Engeland de massa betoove-en. Alle bladen brengen dageljjks een of meer van die puzzles en millioenen ltzera beproeven telkens weer hun krachten op de oplossing van die raadsels, waarop soms prijzen van 2500 pond staan. Zoo komt het dat biblio- theken en andere lokalen, waar het pu'oliek woordenboeken kan raadplegeD, iederen dag worden platgeloopen door lieden op jacht naar een buitensporig woord van de hemel- weet-hoeveel-letters. Dezen braven lieden wordt een zware slag toegebracbt door een besluit van de directie van het Britsch Museum. Voortaan nl. zal iedere bezoeker, die een encyclopaedie wenscht te raadplegen, schrifteljjk moeten verk'aren, dat hjj geen woorden zoekt ter deelneming aan een prijswedstTijd. In de bibliotheek van Liverpool worden de dictionnaires ten eenenmale buiten het bereik van den gaanden en komenden man geplaatst. Men heeft daar nl. eenige dagen geleden ontdekt, dat een onbehoorljjk be zoeker een pagina had uitgescbeurd, die den sleutel bevatte lot een puzzle, voor welker oplossing duizend pond was uitge- loofd GEVECHT MET EEN LEEUW. Een soldaat van de Zuid Afrikaansche veldpolitie heeft in het dis'rict Melsetter in Rhodesia een gevecht met een leeuw gehad. De leeuw was aangeseboten en takelde de man leeljjk toe. Deze loste schot op schot uit zjjn revolver tot het beest eindeljjk dood neerstort'e. Een zendeling, die van een afstand van 25 K M. gebaald was, heeft den man verbonden, die ver- moedeljjk zijn verwondingen wel te boven zal komen. EEN MOORDZAAK. Te Dresden is het proces beqonnen tegen den tuinman Kronret en mevr. Don- ner, beschuldigid van moord op den refe- rendaris Donner, den man van de tweede beklaagde. De misdaad, reeds zes jaar geleden gepleegd, is pas eenige maanden geleden aan het licht gekomen. doordien Kronert zichzelf in een onbewaakt oogen blik heeft verraden. Tot dusver had men, gemeend dat Donner zelfmoord had ge pleegd of bij een ongeluikkig toeval om let leven was gekomen, daar de revolver waarmee de daad is geipleegd, aan den verslagene zelf behoorde. Kronet heeft voor de recihtbank zijn misdrijf erkend, doch loochent dh,t mevr. Donner ervan wist. Weliswaar had zi; hem de revolver van haar man ter hand CfQ 8 6 1 1 13 19-10 1.62 1 11 19-11 1.37 3 11 28-16 1.22 3 7 17-7 i._ 3 9 24-17 1.— 3 7 16-20 0.77 5 6 11-17 0.66

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2