ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 8001. Wo ens dag 8 December 1828. 86e Jaargaag, Een vervofging in Thibet Kandwondjes PUROL ABONNEMENTSPRIJS SI W NEHLAN 0. BUITENLAND. FETTILLETON. Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post .f6,60 per jaa. Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. 011 blad verschijitt lederen Maatsdag', Woensdag- en VFtidagsvond. EERSTE KAMER. Avond v er gader in,g van Dinsdag 7 Dec. De Voorzitter deelt mede, dat de cen- trale afdeeling besloten heeft Woansdag 11 uux in de afdeelingen behalve het wets ontwerp tot goedkeuring van het Belgisch traotaat nog eeniige andere wetsontwer- pen te doen onderzoeken. De heer De Zeeuw (s.-d.) zegt, dat het hem spijt dat hier ie en afdeel in gsonde rzoelk zal moeten plaats hebben van het ontwerp tot goedkeuring van het Belgisch verdrag, dat is aangenomen met een stemmenver- sbhil van 3 stemmen, terwijl, was de Ka rri ex voltallig geweest, de stemmen zouden hebben gest'aakt. Spreker begrijpt niet, dat de regeering het heeft aangedurft dit ontwerp, dat niet gedragen wordt door de publieke opinie van het Nederlandsche volik, naar deze Kamer te verzenden. Dit acht spreker geen wijs beleid. Inteempties: De Tweede Kamer heeft het ons toegezonden. De heer De Zeeuw: Dat is formeel juist; maax de regeering had een daad kunnen verxichten waardoor het niet noodig voor ons was geweest dit ontwerp te belhan- delen. Spreker drnkt er zijn spijt over uit, dat de regeering ons dit ontwerp heeft toegestuurd. De Voorzitter merkt op, dat de regee ring niet anders heeft gedaan dan -hetgeen de Grondwet haar voorschrijft. De ver- gadering wordt gesloten. EEN VREEMDE TAAL OP DE LAGERE SCHOOL. Aan d'e Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag nopens het wetsont werp tot wijzigiing van de Lager-Onder- wijswet 1920 (art. 3, tweede lid, art. 12 en art. 193, eerste lid) wordt het volgende onitleend: Wanneer vele leden ernstige bezwaren tegen het wetsontwerp hebben, omdat het silechts tegemoet kormt aan den wiensch eener kleine minderheid, dan zien deze leden eenerzijds te veel voorbij, dat het wetsvoorstel ook niet bedoelt, dat onder- wijs in eene moderne taal aan alle kin d'e - ren voor het zevende leerjaar wordt ver- strekt, daar het facultatieve karakter zoo- veel maar eenigszdns mogelijk is door den Minister op den voorgrond is igesteld, ter wijl anderzijds aan de belangen van die andere, dlie voor humne kinderen het on- derwijs in eene vreemde taal wenschen, geenszins zonder beteekanis mogen wor den geacht. Het algelheel verbod sedert 1921 heeft deze belangen te zeer aclhter gesteld en de vrijheid van het onderwijs inderdaad te veel beknot. Voert men ter bestrijding van het wets ontwerp paedagogische gronden aan, dan moge er mcgmaals op warden gewezen, dat de ondervinding geleerd heeft, dat de weglating van eene vreemd'e taal niet ten goede is gelkomen aan 'het onderwijs in de andere vakken, ook niet, zooals ver- wacht was en An de bedoelmg lag, aan de resultaten van ihet onderwijs in het Neder- landsoh. De grief der tegenstanders van het Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. 64) Vervolg). ,,Oh! ga mee, Nima! Ze hebben Nick in een aigrond gegooid Ze brak haar zin middenin af. De man verstond geen Engelsch, hoe had ze zoo dam kunnen zijn om dat te vergeten! In haar opwinding greep ze bij zijn arm vast en deed ze 'n poging om ihem naar de deur mee te trekken. De Thibetaan bleef staan en keek haar verbaasd aan. Even was ze ten eind'e raad, maar dan in een plotselinge ingevdng, bagon ze met Sher rington's naam: „Niok!Nick!" Gevolgd door een soort van gebaren- spel, waardoor ze den man trachtte dui- cfelijk te maken, dat den jongen Engelsoh- man een ongeluk was ovenkomen. Ndma begreep het dadelijk. Hij vloog de deur uit, en renide den kant, dien het meisje hem aanwees met zulk een vaart op, dat het haar onidanks alle inspanning niet ge- luikte om bij te blijven. Het platgetreden pad was eohter voor den Thibetaan rich- ting-aanwijzing genoeg en pas toen hij al- lang aan den anderen kant van het pla teau stond, kwam Janet hijgend boven. Zonder zich een oogenblik van uitrusten te gunnen stak ze zoo snel ze kon, het plateau over. Nima hoorde haar aan- komen; hij keende ziich om en vroeg iets in het Thibetaamscih. Weer nam ze haar toevlucht tot gebarenspel; met uitgestoken wetsontwerp, ddlt de voorgesiteild'e rege- ling zooveel mogelijk een facultatief ka rakter draagt, kan de Minister niet als juist erikennen. Juist indien dwang voor iedereen zou zijn voorgesohreven, wat bovendien allerminst zou strooken met den in den laatsten tijd zoo vaa'k uitge- sproken wensdh naar grooter vrijheid van het onderwijs, zouden d'e voorgenoemde bezwaren in de ergste mate optreden. Op de vraag, wat met de leerlingen, die geen onderwijs in de vreemde taal ont- vangen, zal worden gedaan gedurende d'e tijd, dat klassegenooten dat onderwijs ontvangen en in welke vakken zij dan in die twee uren zullen worden omderwezen, moge in de eerste en voornaamste plaats worden geantwoord, dat hetzelfde ook nu geldt voor die gevallen, waarin de meis- jes onderwijs ontvangen in de nuttige 'handweriken, en de jongens van dezellfde klasse gelijktijdig in een ander vak. Zonder bezwaar kan eene goede rege- ling aan de gemeente- en schoolbesturen, aan de inspectie en aan het onderwijzend personeel worden overgelaten. De gemeente- en schoolbesturen zullen uiteraard hebben te beslissen, of en, zoo ja, welke vreemde taal zal worden onder- wezen. Ditzelfde geschiedt reeds tihans, waar in het zevende leerjaar onderwijs in eene vreemde taal wordt gegeven; dat dit eene oorzaak zou zijn van velerlei wrij- ving, is den Minister nimmer gebleken. Wat betreft (de geopperde bezwaren met betrekking tot de aansluiting van het voorbereidend hooger- en middelbaar on derwijs en het uitgebreid lager onderwijis aan het gewoon lager onderwijs, merkt de Minister op, dat dit vraagstuk nader on- der de oogen zal zijn te zien, wanneer het onderihavige voorstel tot wet zal zijn ver- heven en eenigen tijd zal hebben gewerkt. Aan de gemaakte opmerkingen zal hij daarbij zijn voile aandacht sclhenken. Gelij.k reeds vermeld, komt de school- gel dverhooging voor het gienieten van het onderwijs in een vreemde taall den Minis ter niet alleen niet noodig, maar ook niet wenscihelijk voor, en evenmin is er reden den onderwijzer, die met dit onderwijs wordt belast, deswege een verhooging van jaarwedde toe te kennen, evenmin als die tihans genoten wordt voor het geven van zoodanig onderwijs, wanneer dit in het 7ie leerjaar wordt verstrekt. De bevordering van z.g. standenscho- le;n is g eh eel vreemd aan de strekking van dit wetsontwerp. Twee uren per week in het vijfde en het zesde leerjaar moeten voAdoende wor den geacht voor het onderwijs in d'e eerste beginselen eener moderne taal, en dit om- derwijs behoort te worden gegeven bin nen den gewonen school tijd. Ook zijn de bovengenoemde twee leer jar en daarvoor voldoende, en moet men niet vroeger met dit onid'eirwijs aanvangen, omdat de kin deren dan nog te weinig onderlegd zijn in het Nederlandsch. EEN ADRES VAN EEN GROOT AANTAL ANT1REV0LU110NA1REN. Dezer dagpn zal ein door een groot aantal artirevolutionairen uit vt rs< hillende gedeelten des lands geteekend adres W' rden gezonden aan de artirec. leden der Eerste Kamer, waarin met nadruk vtrzocht zal handen gaf ze een denkbeeldig ieniand een duw en wees daarna, met het uitspre- ken van Sherrington's naam, naar bene- den, naar het ravijn. Dan keerde ze zioh met den naam: Craydon, om en holde wag, zoo hard ze ikon. De uitdrukking in Nima's oogen ver- telde haar, dat hij haar -begrepen had. Met een kort knikken keerde hij zich weer naar het ravijn eh bulderde twee maal acihtereen, met zijn handen als roeper voor zijn mond Sherrington's naam. Na een echo van twee of drie kanten volgde vol- komen stilte. Hij bleef missdhien een halve minuiut ilang luisteren, daarna her- haalde hij zijn roepen met hetzelfde iresul- taat. Zonder verder een woord keerde hij zich om, beduidde Janet, dat ze met hem mee moest gaan en voort ging het weer, in looppas, naar de hut iterug! Daar, na een korte bespreking met zijn knecht, die dadelijk in een gereedschapsikist be- gon te rommelen, greep hij een van de ge- weren uit den hoek, overtuiigide zicih er- van, dat het wapen gieladen was en legde het met een geibaar, waarmee hij te ken nen scheen te willen geven, dat zij de but bewaken moest in de handen van Janet. Daarna imiteerde hij de bewegingen van iemand die aanlegt, mikt en zijn wapen afsclhiet, een pantomine, die haar duidelijk moest maken, dat ze op Husky moest sohieten, wanneer hij zich in het karnp durfde vertoonen een taak die haar krachlten te boven ging! Toen, met een kort bevel aan den yak-drijver, die in den tuisscihentijd1 een groote rol dun sterik touw en een bijl gevonden had, haastte hij zich met den man aclhter zich aan de hut uit en verdween langs het pad, dat om het kleine gebouwtje heen het dal inliep. Met het geweer in haar handen ging Janet op den drempel staan en staarde worden, niet zonder meer orer te gaan tot aanneming van het wetsont«e p tot goed keuring van het vtrdrag met Beig e. (N. R. Crt.) GEEN ZWITSERSCH GRAAN- MONOPOLIE. Zorndag is in Zwitserland een belang- rijke volksstemming gehouden. De regee ring had aan de volksvertegenwoordiging voorgesteld een graanmonopolie te ves- tigen en met een groote meerderheld was het plan, bekracihtigid, den Bondsraad (re- giaering) het uitsluitend recht te vexleenen om in graan te ihandelen. Men weet, schrijft de N. R. Crt., dat Zwitserland grootendeels afhankelijk is van graaninvoer uit het buitenland. Het kan zelf maar voor een zesde in de be- boefte aan broodkoren voorzien, de rest van dit graan komt voornamelijlk uit de Vereenigide Staiten en Canada. In den oorlog moesten buitengewone maatrege- len ganomen worden om het land geen broodsgebrek te laten lijden. De geal- lieerden van wie Zwitserland alleen zeke- re grondstoffen en levensmiddelen kon ikrijgen zonder welke het Zwitserscihe vollk tot werkloosheid en ontbering ver- oordeeld zou worden, vonden goed, dat die het land binnen zouden komen op voorwaarde, d'at zij daarna niet weer naar de cenltrale landen zouden uitgevoerd worden. Aan den anderen kant wilde Duitschland, wiens ijzer en steenko'len Zwitserland evenmin kon ontberen als het graan en de katoen van de geallieerden, de kleine republiek niet geriaven, indien de Zwitsers het in ruil daarvoor niet hiel- pen aan datgene wat het zelf wegems de blokkade het meest noodig had: levens middelen. Zoo kreeg Zwitserland even- als andere kleine onzijdige mogendheden, gezwegen van de kosten van zijn mobili- satie die het op ruim een milliard frs. kwamen te staan, den vollen druik van den oorlogstoestand buiten zijn grenzen te voelen. Het was gedwongen zijn eigen productie aan tarwe en brandstoffen te verhoogen en het binnenland'sche ver- bruik ervan tot het uiterste te beperken. De boeren kregen last om daarvoor ge- sc'hikte weilanden te ,,scheuren" en de Staait verbond zich, hun graan over te nemen tegen een prijs van 5 tot 8 francs per 100 K.G. boven dien van de wereld- markt. Men moet aan deze omstamdigheden terugdemken om te begrijpen, hoe het nieuwe artikel in de grondwet nopens het graanmonopolie, waarover het volk Zon- dag gestemd heeft, van regeeringswege voorgesteld kon worden. Het monopolie kwam er dus op neer, den uitzonderings- toestand van den oorlogstijid te bestendi- gen. Regeering en parlement kwamen tot het besluit, dait het monopolie, ond'anks alles wat ertegen plieitte, de beste oplos- sing van het vraagstuk was. De voordee- len welke, naar hun meening, moesten overwegen, waren dat de .staait in oorlcins- tijd of andere buitengewone omstamdig heden de bescihiikking over voldoende graanvoorraden zou hebben: dat de broodiprijis geregeld kon worden, om het naar buiten, de bijna volslagen duisternis in. Eerst hoorde ze nog telkens Nima's stem, maar na een poos stierf ook d'at ge- luiid weg, hoorde ze niets dan het kilagemd loeien van den wind en het eigenaardige sissen van de drogie sneeuw die telkens als een wolk door den langs de berglhel- ling naar beneden strijkenden wind1 opge- jaagd en meegesleurd werd. De eerste minuut of tien ging alles goed, maar dan begon haar ongerustheid, haar onged'ul- diglheid haar de baas te worden; lamger stil blijven staan leek een onmogelijkheid. Het verlangen om Nima en zijn knecht achterna te gaan dreef haar een paar maal het pad om de hut op, maar telkens keerde zij bij de gedachte, dat ze hem al- licht meer zou hinderen dan helpen naar haar uitkijk-post terug. Na een tijdlang op die manier gedwon gen gediuld oefenen kreeg ze, wat haar een goede inval toeleek. Als ze naar het pla teau ging kon ze den beiden manne.n in het dal miisscihien aanwijzingen gieven; want hoe konden ze in die duisternis het punt vinden, van waar uit ze met hun zoeken moesten beginnen Opeems be sloten keerde ze zich om en beste eg voor de derde maal dien avond 't vrij steile bergpad. Het was n.u volslagen naciht, maar door de sneeuw hing er over de gie- heele streek een eigenaardig gdheiimzinnig half liclht, waarbij elk voorwerp dat ziclh niet op te grooten afstand bevond te on- d'erscheiden was. Na een klim, die haar dezen keer door het zware geweer veel moeite kostte, stond ze zindelijk weer op de bewuste plek bij het ravijn. De eenzaamheid maakte het loeien van den wind duibbel naargeestig; het sipook- achtig reflex-licht van de sneeuw -'t was geen duisternis en toch ook geen licht waardoor de omgeving iets onwerkelijiks maken van overmatige winsten te vefhin- deren; en dat de graanbouw aangemoe- dig.d zou worden, zoodat het een wiinst- gevend ibedrijf werd, en dat tegelijik aan overpro'ductie van zuivelvoortbrengselen paal en perk kon gesteld worden. Aan het referendum van Zondag was een lamge agrarische velidtocht ten gunste van het nieuwe grondwetsartikel vooraf- gegaan. In alle dorpen werden bijeen- komsten gehouden, het land is met propa- ganda-geschriften overstroomd. De ste- den met hun industrieele bevolking kwa men op hun ibeurt tegen den nieuwen maatregel in het geweer. Zij zagen er een protectionistischen maatregel in, die het brood voor de arbeidersbevolking duurder moest maiken. Het verzet van de steden heeft den maatregel Zondag den nekslag gegeven, de graanhandel blijft vrij en door de berekeningen vain de graanboeren is ean streep qehaald. Vele kiezers zullen bij intui'tie gevoeld hebben, dat Zwitserland', in het belang van zijn welvaart, zich niet mee moet laten sleepen door de protec- tionistdsche stroomingen, welke zich na den oorlog overal in de wereld laten gel- den. 's Lands voorspoed hangt ten naiuw- ste samen met zijn uitvoerhandel. Het heeft na den oorlog tot einde 1923 een ernstige oeconomische crisis met omvang- rijike werkloosheid beleefd. Een land ais Zwitserland heeft alle reden zicih te ver- zetten tegen het veldwinnen van oecono- misch nationalisme en moet daarom mede- werken am de wereld weer tot het besef van internationale samenwerking op oeco- nomisch gebied te brengen. Met het graanmonopolie en het ,,aanmoe.dig<en" van den binnenlandschen graanbouw zou iaen schrede gezet zijn op een weg, die nog verder kon voeren. Ook andere be- drijven zouiden daarna naar ,,aanmoedi- ging" kunnen gaan verlangen. De ver- decfiging van het plan met de buitenge wone omstandigheden van een nieuwen grooten oorlog leek vooral geforceerd. In tijden van weifeling en onzekerheid ziet men meer, dat de waarheid en het gezon- de verstand het veiiigst t>i] de gip«tk sa bewaard blijven en, wanneer de opge- wondemheid over de verwerping van het monopolie geluwd is, zal wellicht het be sef toenemen, dat de meerderheid der kie zers wijs hebben gedaan, het nieuwe oeco nomische experiment te wraken. DE STIJGING VAN DE FRANK EN HET VREEMDELINGENBEZOEK, Volgiens l'Oieuvre zou de invloed van de stijiging van de frank te Parijs al merk- baar zijn in een dialing van het vreemde- lii.ngenbezoek. Wei vermindert om dezen tijd van het jaar altijd het aantal buiten- landers, maar tihans zou de uittoc'ht extra groot zijn. Eenige groote restaurants in den omtrek van de opera en de nacht- huizen en cabarets op Montmartre zouden het al duidelijk kunnen merken, dat pond en dollar niet zoo gemakkelijk meer rol- len als een half jaar of een jaar geleden. NA DE M1JNWERKERSSTAK1NG. De veieenigde mijneigfnaars in Notting hamshire en Der yfliire hebben met de Londensche kolenhandelaars nieuwe con- tracten gesloGn, waardoor de kleinhandels- prijs te Londen tot 1.90 per centenaar verlaagd kon werden. In 14 dagen is de kreeg, gaf haar een gevoel van beklem- ming en om de maat van haar ellende vol te maken weerklonk opeens, van ergens in het ravijn, het onheilspellende gehuil van een wolf. Ze rilde van ontzetting. Gesteld, .dat de man van wien ze hieild, be- wusteloos of machteloos van pijn daar lag 'en dat de wolven hem in dien toestand vonden Radeloos van angst liet ze ziclh op haar knieen vallen en sloeg, in zwij- gend gebed voor zijn behoud, de handen voor haar gezicht. Zoo verliepen een paar minuten. Daar weerklonk het geihuil opnieuw en nu werd het beantwoord. Van drie, vier kan ten tegelijk steeg het afschuwelijke geihuil op Ze beet zich op de lippen om het niet uit te schreeuwen van angst. Meteen herinnerde ze zich, dat ze een geweer had! Door dat af te schieten, lukte het haar al- I'icht om de wolven af te schrikken, die daar in de mistige donkerte van het ravijn om hun slachtoffer heen slopen. Met die gedachte .sprong ze overeind en schoot het wapen in de luciht af. Het was een repe- teergeweer, daarom schoot ze nog twee- maal, voor ze met het wapen in haar han den bleef staan luisteren. Eerst hoorde ze niets - toen, opeens, leek het haar also! ze een kreet hoorde, een zwak genoep, d&t van heel ver af scheen te komen.. Tril- lend van opwinding hief ze het wapen op, schoot het nog eens af, een, tweemaal achtereen. GeSteld, dat ze dlien kreet slechts in haar verbeelding gehoord had, als gevolig van haar opwinding, van haar tot het uiterste gespannen zenuwen Maar neen, daar was het geluid weer, een zwak hulipgeroep, dat uit het diepe ravijn aan haar voeten scheen te komen. En ter wijl ze nog stond te luisteren, ving ze ock andere klanken op, een langgerekt roepen, alsof manner, elkaar aan het praaien wa- prijs per ton r.u met 16 shilling en 4 stuivers fevuggHoopen. Ctok, de secretaries vaD het mijnwerkerg- ver'-ond, heeft bp '/ijn aankomst t<- Moskou verklaard, dat er geen morsel of wetteiijk bezwaar bestond tegen de bervattirig van de mijnwerkersstaking, zoodra zich daartoe de gebgenheid opn euw zou vrordoen. Hij wierp de schu'd van het mislukken ;an de staking op de Engeleche vakve-reenigingen, d'e hun steun aan de beweging badden ontt okken. Dit maakt de positie van de parlementaire arbeid-rspar ij in bet Lager- buis met haar motie van wantr- uweD zeer moeilijk. DE YOEDINGSWAARDE VAN MELK EN BESCHU1T. Uit verschillende scholen te Glasgow zgn 600 kinderen uitgezocbt, dieeenproef van ten minste 6 weken zullen ondergaan om de voediDgswaarde van melk en beechuit te toetsen. De kinderen, die tusscben 6 en 13 jaar oud zijn, zullen, al naar gelang van bun leeftijd, van 3/4 tot l1/2 pint melk (1 pint is 1.13 liter) per dag en 1 t,ot 3 groote beschuiten krijgen. Zij zullen alle weken gewogen worden. DE JUWEELEN VAN TOET-ANK-AMEN. Uit Kairo wordt gemeld, dat men in de bergkamer van Toet-ank-amen's graf nu de doozen gevonden heeft, die de juweelen van den koning bevatten. Er is een mooie collectie oorringen bij, maar bet werk van ODtpakkiDg enz. kan slechts heel langzaam opschietec, daar de gevonden vooiwerpen uiterst teer zijn. DE GROOTE KOUDE AAN DE CAlNA- DEESCH-AMERIKAANSCHE GRENS. Bet heeft op de Groote Meren 25° Cel- cius gevtoren. Overal op de Meren zijn stoombootsn in hit ijs vastgeraakt en ge- vargen gehouden. Dit is de grootste //ijs- motkade" waarvan de Amerikaausche ge- schiedenis gewaagt. De ingevroren sciic^u hebben te zamen 2000 scbepelingen aan boord. Die schepen liggen ver van den kant vast en er wordt te ergeefs getraeht, ze met ijsbrekers te bereiken en los te krijgen. De vastgevroren vlnot heeft voor een waarde van 50.000.000 dollar graan- en steenko'enkdingen. Te Fort William, aan bet Bovenmeer lag, in de rivier, een vloot graanschepen irge?roren. Deze is door een ijsb ekeren sleepbcoten vrijgemaakt. Men vreesl echter dat alle seheptn, die zich op bet Bo en- meer be.icden gedurende dezen winter niet meer los zullen komen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed- vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met Doos 30-60-90 ct. ren. Met een langen zucht van verlich- ting zonk ze in d'e sneeuw neer en Meet daar met haar hoofd op haar armen half bewusteloos liggen. Maar na n minuut of wat begon ze lang- zaamaan bij te komen. Met de gedachte, dat Nick Sherrington leefde en dait Nima hem gevonden had als troost, hief ze zich langzaam uit haar ineengedoken handling op en begon met loome schreden den terugto'cht. Niet voordat ze halverwcge was schoot, bij d'e gedachte aan alles wat voorafgegaan was Husky weer te binnen- 't Was of haar hart van schriik stilstond. In haar verlangen om Sherrington te red den, had ze haar post verlaten, had ze zich Nima's vertrouwen onwaardig g-e- toomd. Gesteld, dat Husky Nima had zien weggaan en dat hij van diens afwezigheid en haar deserteeren want iets a" der:s was het niet gebruik gemaakt had om hun voorraden, om alles wat Nima aan haar zorg toevertrouwd had, te vernielen. In een stemming als die, waarin Husky op dat oogenblik moest verkeeren, was hij tot alles in staait. Bij die gedachte werd haar apathie door een nerveuse opwinding verdrongen. Zoo hard ze kon Hep ze het pad af tot ze de groep op en over elkaar iiggende rotsblokken dicht bij de hut be- reikt had. Daar bleef ze aarzelend staan, giewaarschuwd door een onrustig dooreen loopen van schimmige gedaanten in het sc.hemerige half-lidht voor haar, dat er iets ongewoons gebeurd was. De yaks waren blijkbaar gestoord in hun flegmatiek wroe- en blazen in de sneeuw op zoek naar het yak-mos eronder. Even bleef ze nog be- sluiteloos staan, dan, juist toen ze door wilde loopen, hoorde ze 't scherpe rr.rang van een sclhot, en gelijlktijid'iig daarniee zakte een van de sc'birnmiqe v-orrien in- een. (Wordt vervolgd.) >g - k HUf 'tit - BHBHHiaHgflMHMBSHKMIi NSCHE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1