"GEMEN6DE BERICHTEN. H a wdelsbarichtea 8URGERLIJKEN STAND. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. VERKOOPINQEN, AANBE8TEDINOE&, UITVOERINGEN. ENZ Scheie hoofdpijn POLITIE. 3s het niet verplieht ze bij de Kamer te halen, daarvoor kan men op iedere secretaire terecht. Toch worden er voorbdurend door de Kamer afgegeven, waar de handel op coulanjte wijze, ooik ibuiten de kanteoruren, als het noodig blij.kt, geholpen wortdt. Moeilijik kan van een belemmering van den handel door dat tarief worden gesproken, imidiem men nagaat, dat dit jaar jutst veel aardappelen naar Frankrijk worden uitgevoerd, waarvoor de onkosten aan den Plantemziektekundigen dienst f 3,80 per waggon bedragen. Veriaging van dat tarief zal wel niet te verkrijigen zijn, aangezien naar viemamlen wend die dienat bet vorig jaar tekort kwam. De beer Van Mehe acht het tarief der certi- ficaten ook geen bezwaar en is van gevoelen, dat zulke documenten niet te goedkoop moe- ten worden beschikbaar gesteld. Besloiten wordt, de regeling te handhaven. De beer Oggel wenschte beschouwd te worden lifer tegen te hebben gestemd. De begrooting weiri vastgesteld in onitvangst op f 8177,05 en in uitgavffn op 8008,15 alzoo met een geraaimd saldo van f 168,90. Naar aanleiding van een voorstel van den heer De Feijter werd besloten bij de regeering weer een poging te wagen am op een of andere wijze steun te krijgein voor de vlasindustrie, die door de ooncurrentie uiit Belgie, welke minder gedruikt door vensohidlende wettelijike bepialin- gen als anderszins, voordeeliger produceeren ban, en in ons lanid het ruwe vlas opkoopt. Het gevtolg daarvan is, dat aan Nederland veel loon voor het bewerken van bet ruwe vlas omt- gtaat, terwijil op het plattelanid vooral in den winter de werkloosheid toeneemt. Naar aanleiding eener vraag van den heer Van 't Hoff zal het Bureau onderzoeken of het odk mcgelijlk zal zijn tramaansluitiing te ver- krijgen op de laatste boot uit Hansweert, betzij te Ter Neuzen of te Walsoorden voor vervoer naar binnenwaarts gelegen plaatsen. Ge- nioemd lid vi'oeg die voor Zaamsilag en Axel, de heer Neeteson wees er eahter op, dat die bie/hoefte ook bestaat voor Hoek, Philippine en Sas van Gent, terwijl de heer Oggel meende, dat met een tram van af Walsoorden die ronid rijdt de geheele streek geholpen zou zijn. Door den heer De Feijter werd gewezen op de regeling die de P. Z. E. M. er op nahoudt met betreMcing tot de speruren, ook voor hen die recfhtstreeks hij die maatsehappij zijn aan- geslcten. Zij voert die speruren niet in, amdat zij in de uren dat het kunstlicht ontstoken worrit geen voldoenide stream voor kraeht kan leveren, want men mag na het bepaalde uur hlijven draaien, doch vervakt dan in een tarief van 60 cent, hetgeen voor kracht veel te hoog is. Het gevolg is, dat de imirichting wordt stop- gezet en de P. Z. E. M. die anriers ook nog en kele uren stroom voor licht zou kunnen leveren, niets levert. Op deze wijze handelt de directie der P. Z. E. M. in strijd met het doel waarvoor zij is gastidht ©n belemmert de industrie, in plaats van te streldken tot harem bloei. Ook door andere leden warden mededeelingen ge- daan die blijk geven van het gernls van koop- mansinaichit bij de leiding der P. Z. E. M. De Voorzitter gaf te kennen, dat het Bureau een en ander ander de aandadht van commissan's- sen der P. Z. E. M. zal brengen. Nog is i ntgekomen een mededeeling van het bestuur der posterijen en telegrafie dat, naar aanleiddng van een verzoek der Kamer, in het spoorwegistation te Sluiskil, Coegorspolder, een telefooncel met automatische bedienimg zal worden ingericht. DE BRAND OP DE ,/MAASDAM". Uit Vigo worden nog bij z ander heden ge- meld omtrent den brand op het Nederland- sche stoomschip //Maasdam". Onder de passagiers ontstond een paniek. Zjj trachtten de r ddinarsbooten te strijken en enkelen wilden zelfs in zee springen, zoodat de kapitein bevel moest geven de passagiers met geweld op het aehterdek te brengen. Na enkele uren gelukte het de bemanning, het vuur te blusschen. Bet stoomschip liep daarop de haven van Vigo binnen waar de passagiers geland werden. De bagage der passagie s is voor't grootste gedeelte verbrand. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. De arbeiderswisselwachter Kaagman, die op het stationsterreiu te Oastrieum Dins- dagmiddag den goederentrein van twee uur rangeerde, stond in het midden van den trein op het z g. ffopstapje". Piotseling brak dit geheel af, met gevo'g, dat K. viel. Bp had evenwel de tegenwoordigheid van geest zijn val zoo te regelen, dat hp tusschen de rails kwam te liggen. De trein reed over hem heen zonder hem letsal te veroorzaken. Alsof er niets ge- benrd was, krabbelde K. overeind en ging weer voort met rangeeren GEWELDENAARS. Woensdagavond vervoegden zich de ge- broeders L., tamslpk aangeschoten, in het postkantoor te Einhoven, teneicde van de intercommunale telefoon gebruik te maken Edn huiner ging de spreekcel binnen, doch het gesprek wilde, gezien L.'s toestand, niet vlotten, waarop L., drif'tig, het vertrek der beambten wilde binnendringen. Deze trachtten hem dit te beletten, waarop L. een der ruiten van het vertrek brak en een mes trok. waarmee hp de beambten te lpf wilde. De politie, gealarmeerd, verscheen binnen eenige oogenblikken en ste'de de gebroeders L. in verzekerde bewaring. AUTOBUS IN EEN SLOOT GEREDEN. Een autobus van Bergen op Zoom gaanle naar 's Gravenpo'der. geraakte door den mist in een sloot onder de gemeente Rilland Bath. Het voertuig vloog in brand en werd geheel vernield. Pcrsoonlijke ongelukken kwamen niet voor. EEN BOEFJE. Een 11 jarige knaap uit een behoeftig gezin te Delft mocht bij een der ingezetenen iederen dag zieh te goed doen aan een warm middagmaal. Van d^ze gast'rpheid maakte de jongen ernstig misbruik door zich in een onbewaakt oogenblik in de gang te begeven en daar uit een mantelzak geld te stelen Hij werd op beeterdaad betrapt en even later ter nadere verantwoording over- gebracht naar het bureau van politie. N00DL0TTIGE ONTPLOFFING IN EEN P'UITSCHE MIJN. Op de nabij Hamm gelegt-n mjjn De Wendel h^bbei twee ernsti^e mpnontjilof- fiogen plaats gehad. De eers e o itploffi g had plaats om elf uar 's avoids, de tweede om drie uur 's morgens. Bij de eerste ontploffing werden tweemijuweikersgedood, vijf zwaar en zes licht gewoedbp de tweede werden vier arbeiders licht gewond. De catastrophe zou e n rog veei grooteren omvang hibuen aangenonen, wanne',r niet in den nacht van Za'erdag op Zondag een groot deel der mijnwerkers niet in de mijn was afgedaald. Van de zwaargewonden is er inmiddels nog e n overleden. Van ver. cbillende andere gekwetsten is de toestand hopeloos. Vergaderiiig van Donderdag 18 November 1926, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, F. L. Freriks, H. J. Golsen, N. A. Plamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. (3. Vervolg). De heer D. SCHEELE meent, aangezien hij in het defeat betrekkelijk i® genoemd, ook het woord te moeten voereni, doch hij kan erg kort zijn. De heer Haanelink heeft van zijn goed recht tat het maken van opmerkingen gebruik ge- maaikt am burgemeester en wethouders onder het oog te brengen, dat er zoo weinig van hen is uitgegaan, dat in overeenistemming is met de gepropaigeeirrie rechtsche beginselen. Maar spreker meent, dat men het tooh voor elkaar niet behoeft te verbloemen, dat ook hij meer maatregelen verwacht had, die konden strekken tot christelijke verheffing van ons volksleven? Werkelijk, hij was in dit opzieht idealist eni er is op geen stukken na bereikt hetgeen hij zach er van had voorgesteld. Miaar wat is daarvan de oorzaak. Zeker, er was een rechtsche meer- derheid, maar die meerderhedd bestond uit 4 partijen. Die 4 partijen hadden, indien zij wel- bewust hadrien samengewerkt, heel wat kunnen bereiken op het gebied der Zondagtsrust en Zondagisheiliiginig, tot verheffing der zedelijk- hetid en om de drankbestrijding meer tot zijn recht te doen komen, om regelend op te treden tagen het voetfoal-gevaar, en de tegenwoordige bioscopen. Maardat kan nog. En wat is nu bij diit alles geibleken? De groote schaduwzijdte van dat alles is, dat er ver- schillende rechtsche partijen zijn, die geen pro gram hebben. Men kiest zij.n afgevaarddgden, en laat het dan aan hun pensoonlijk inzioht over Mer op te treden. Spreker heeft er nog niet van g-ehoorri, dat een der andere partijen een gemeenitelijlk program van actie had. En dat was toch van zoo groote waande geweest, als de verschillend© partijen over den te voilgen wag met elikaar beraads 1 aagidenen toen er en kele puniten van het program der anti-reivolu- tionnairen werden genoemd, bleek, dat er on- overkamelijke bezwaren bestondeni, om het daarover eens te warden, hetgeen toch zoo wenschelijk ware geweest. Alleen de heer Van Cadsand is met spreker® fractie steeds getrouw opgetrofcken. Spreker constateert echter, dat na de ervaring van deze 4 jarige peri ode het tooh igewensdht zou zijn. dat d'e partijen bij de verkiezingen met een gemeentelijk program naar voren kwamen, opdat men dan vooraf kan zien wat men aan elkaar heeft. Het spreekt van zelf, dat, als men gezaanen- lijk vergadert, men niet al zijn wenschen kan zien doorgevoerd. De heer Hamelink haalde bij zijn betoog, dat er zoo weinig bereikt is, de gordijnenfcwestie nog eens aan. Dit was nu slechts een kHedmighedd en had ten doel onze gemeentenaren terug te leiiden naar het vroe- ger bestaamde, om verschiillende misbruiken en verkeerdheden die daardoor ontstonden, tegen te gaan. En dat alles is toch ook vastgelegd in de Zondiagswet. Daaraan hadden de rechtsche partijen zich vast te houden en indien er ook niet zoo'n heftage oppositie was igekomen van de Roomsch Katholieke leden, dan was deze kwestie, die een storm dreigrie te worden reeds lang vergeten en was men er nu al aan gewoon. Indien men aan den Zondag komt, dan stuit men op onoverkomelijke bezwaren. En indien de nieuwe verkiezingen weer een rechtsche meenderheid brengen, zullen wij zegt spre- kea- daaroveir weer met de Roomsch-Katho- lieken moeten spreken. Hij zelf zal dan daarbij vermoedelijk niet meer tegenwoordig zijn, maar hij hoopt, dat er dan toch rekendng zal worden gehouden met deze than® door' hem gesproken woorden, dat ee.n en ander dan naar voren zal komen en men feet er gezamenlijk over eens wordt. Als hij zich eerlijk uitspreekt, dan treurt ook zij)n hart, over het weinige dat iis kunnen be reikt worden. Wil men echter iets bereiken, dan moet men gezamenlijk optreden en zich niet, zooals de 'heer Colsen steeds deed, zich schuldig maken aan afbrekende critidk, terwijl hij ook meer linfcsch gestaan heeft dan aan de recfetsclhe zijde en indien de heer Golsen hier ook zou terugfcomen, hoopt spreker, dat de Roomsch-Katholieken hem dan ook zullen teruggebracht 'hebben in de goede richting. Het stuit aan de party van spreker niet tegen de borst samen te weaken met de Katholieken en indien door hen ook op dezelfde wijze wordt meegewerkt, dan zal nog veel kunnen worden bereikt op hetgeen spreker als zijn hoogste doel stelt: de zedelijke verlieffing van ons vol'k. De heer DE JAGER had wel verwacht, dat in deze vergadering, het laatste jaar dat dit college zy'n begrooting heeft te verdedigen, de balans zou worden opgemaakt. Nu daarin is men niet te kort geschoten en indien men den heer Hamelink kent, viel het wel te begrijpen, dat bij hem de schaal niet naar de gunstige zyde zou overslaan. Als spreker echter nog een periode teruggaat, meent hij, dat de voor- ganger® van het huidige college, de heeren Van Hasselt en Geelhoedt, zoo min bij hun op treden als by hun aftreden, zijn goedfceuring konden verwerven. De heer HAMELINK: Nean! De heer DE JAGER: En uit hetgeen om trent dit college gezegri is kan gedistdlleerd worden, dat hij de irechterzijde tot regeeren onibekwaam achi/t. De heer HAMELINK: Neen, dat heb ik in 't geheel niet gezegd. De heer DE JAGER vervolgt, dat misschien eens de heart zal komen aan de S. D. A. P. en men dan eens kan zien wat die er van ma ken als ze de verantwoording moeten dragen. Door den heer Hameliink is gezegd, dat er zoo weinig op de, ©rediitzijde van deze wethou ders is te boeken. Spreker wil dat erkennen en bsvestigen. Dat is echter een gevolg van de omstandigheden door den heer D. Scheele reedis in. het licht gesteld. En dat heeft ook spreker pijn ged'aan. De heeren zullen zich toch wel alien herinneren hoe dit college is begon- nen met een zwakke poging eens in een andere richting te sturen. Maar dit had geen ander rasultaat, dan dat er een sterke oppositie van links tegen orstslte.nd en 'n sdherpe critiek werd geleverd van R.-K. zijde, hetgeen spreker niet begreep, aangezien het, zooals hij zeide, maar een zwakke poging was op het gebied van Zondagsheiliging, want indien zij geheel had den willen doordrijven dan hadden zij de win- kelis geheel moeten sluiten. Dan. is door den heer Hamelink ook het ver- wijt gemaakt, dat niet meer bezuinigd is. Hij kan wel zeggen, dat de wethouder De Jager hier niet zit als een triumphator, al wil hij niet beweren, dat de toestand zoo treurig was als de heer Hamelinik het wilde doen voorkomen. De laatste 3 jaar heeft spreker steeds getraoht naar bezuiniging te istreven, maar men kan daar in eindcijfer niet toe geraken, inidien er zich een hoop nieuwigheden voordoen. die geld kosten. Men ziet het nu weer in deze verga dering, waarin over een aantal subsidieaanvra- gen zal moeten worden beslist. Er is in vorige jaren ook wel eens gezegri: u hebt boffers ge had. Spreker zal niet ontkenmen, dat dit't ge- val wel is geweest, maar dat was dan toch ook buiten zijn schuld. De heer HAMELINK: Dat heb ik gezegd. De heer DE JAGER geeft voorts te kennen, dat het feit, dat het vermenigvuldigmgscijfer der inkom'stenbelastinig op 1,65 moest worden gesteld, een gevolg is van een samenloop van omstandigheden. Em indien men dat cijfer zou willen verlagen, dan zou den ernst moeten voorzitten om daar toe onder alle omstandig heden te willen geraken. en zouden de subsi dies moeten verminderd worden. Spreker vergelijkt zijn positie wel eenigs- zins met die van den heer Colijn, toen daze geroepen werd, den gulden veilig te stellen, al is bet misschien dat dit hem niet zoo goed gelukt is. Ook aan den heer Colijn werd de critiek niet bespaard, al is het aan, zijn maat regelen te danken, dat ons volk er voor be spaard is, dat ons geld den weg op ging van den Belgischen frank. Zelfs de S. D. A. P'er, den heer Albarda juichte de veilig stelling toe, maar niet de manier waarop Colijn het deed en toen vroeg deze den heeren zoowel van de rechter- als van de linkerzijde: wijs mij een an- deren weg. Zoo zou spreker ook kunnen zeggen. Hij is van oordeel, dat de heer Coiy'n als minister een zegen is geweest voor ons vaderland, maar toclh heeft hij plaats moeten maken voor een ander, die ook weer een anderen weg wil be- wandelen. Spreker wijst op de door dozen be- windsman voorgestelde verminriering van de personeele belasting, die echter voor de ge- meenten moeilijkheden zal opleveren, aange zien deze toch de bate die ze daaruit trekken naodig hebben, en due verhooging der opcenten noodig zal zijn. Daarover te beslissen zal even wel de taak zijn van een volgend college, dat de begrooting voor het het jaar 1928 zal heb ben te verdedigen en waarvan dan misschien ook de heer Hamelink wel deel maakt. Door den heer Hamelink wordt er aan het college ook een. .verwijt van gemaakt, dat er niet meer voorstellen zijn gedaan in het belang van den werfcman. Spreker kan votanondig ver- klarem, dat hij den werkmam geen kwaad hart toedraagt, doch hij gaat uit van het standpunt dat niet alleen de workman in de maatsehappij moet leven, doch dat er ook nog andere cate- gorien zijn, wier belangem moeten behartigri worden, en hij wanscht niet alles uitsluitend aan de belangen van een categorie onderge- schikt te maken, am ten bate van eene groep van anderen maar steeds te nemen, nemen, want dan zou ten .siatite het eind den last dragen. Ook iheeft de heer Hamelink het er over ge had, dat het bij de rechiterpartijen, voor wat betreft de eensgetzindlheid, niet is zooals het wezen moet, al stoeien ze dan, zooialis men dat uitdrukt, op denzelfden dorpel des geloofs. Miaar doelt zicih dat dan ook niet voor bij de partijen, die, laat spreker het dan zoo maar eans ultdrukken sboelen op den wortel .des on- geloofs. Is er geen verschil van meening tus schen Alfearda en Stenhirs? Hij gelcoft, dat hij daarvan niet veel behoeft te zeggen, Bo- venriiien wijzigen zich ook in die party de mee- ningen. Hij wijist in dit verband op het tele gram door den grooten leider, den heer Troel- stra gezonden aan den Minister van Buiten- landlsche zaken. Dat zou 25 jaar geleden ook niet mogelijk zy'n geweest. Hij meent het verschil in meening, dat on der de rechtsche party'en bestaat, ten zeerste te moeten betreuirem, het is niet in het belang van het 'land en ook niet in dat der gemeente, dat de splijtzwam daarin is doorgedrongen. Indien men kon voortwerken op den basis van een al- gemeen program, kon in groote lijnen worden samengewerkt aan de zedelijke verheffing van on® volk en om heft publieke leven in betere banen te leiden. Hij wil ook den heer Colsen den raad geven, over een en ander eens rustig na te denken, want het is, zooals de heer D. Sciheele tereciht heeft opgemerkt, dat dit als Roomsch Katfeoliek gekozen lid in dozen raad meer geleek op een lid der S. D. A. P. dan op iemand der rechtsche fracties. Hij verloochent daarrioor zym beginsel. De heer VAN DRIEL verklaart, dat het hem genoegen doet een woord van waardeering te kunnen uitspreken tegenover den heer Van Riet, dat deze het weinige dat spreker hier zegt, goed notuleert. Hij wil van die water- historie ook nog wel eens iets herhalen. Het is inderdaad jurat, dat Van Driel woont in het lage stadsgedeelte, dat meermalen door het water getroffen wordt. Zyn fractie heeft in den aanvamg ten voile het plan onderschreven, zooals dat door den ingenieur Bongaerts was opgemaakt. Dat was er op berekend, om bij een l-egeeval van 55 m.M. het water voldoende te kunnen afvoeren. Later heeft men zich by de befeandteling in dem raad evenwel aan be zuiniging schuldig gemaakt en werd het oor- spronkelijke plan gewijzigd, zoodat daarmede niet meer te garandeeren was, dat men geheel watervrij zou zy'n. Omdat die garantie by de uitvoering van het gewyzagde plan ontbrak en het tooh een groote uitgaaf vereisebte, heeft spreker het arivdes gegeven hat dan maar na te laten, temeer waar er in hoofdzaak misschien slechts een 12tal perceelen mede zou geholpen geworrien zy'n. Hij was van meaning, dat men die dan voordeeliger geheel kon opruimen. Hij is nog voorstander van het volledige plan, hij iherinnert er ook aan, dat hij voorstander is geweest van het zinkerplan, tot hem uit ad- viezen bleek, dat ook dat niet afdoende zou zijn. Indien men de kosten diragen kan, voer dian een plan uit, dat ook de lage buurten ge heel watervrij maakt. Wat de aanhaldng betreft van den beer Van Riet, van den Engelsdhen sociaal-democraat, die te kennen gaf dat hij de jonge mannen homgeir zou laten lijden als ze niet werken wil- dien, daarmede is spreker het volkomen eens. Ook feij !zo>u, als iemand werk kon krijgen en dit niet wilde aannemen, dezen honger latetn lijden, als althans de arbeidsvoorwaarden met de bil ly kheid overeenkomen. Hij deelt in dit verband mede, dat hij en enkele leden dezer verga dering zullen daarvan ook wel weten tijdens de mobilisatie in Ellewoutsdijk in garnizoen zijnide, met meerdere militairen nog meekrap heeft gedolven. Zij kregen daarvoor nog 25 cent meer dan het loon van de gewone werk- liedem was. Er was toen gebrek aan werk- lieden. Daaruit blijkt, dat men ook wel werk- lieden van hier in sommige gevallen voor land- werk kan gebruiken, maar hij meent, dat er tegenwoordig voor hen moeilijk kans zal zijn landwerk te krijgen, aangezien de landarbei- dens zelf zonider werk loopen. Hij wijst o.m. op Hoek, waar al spoedig een 80 werkloozen zullen zijn. Hij wijst hier maar op om aan te toonen, dait het niet de kwestie is van niet willen, doch dat er geen werk is. En wat de woorden van den heer Wibaut be treft, .die moet men bescfeouwen in het verband waarin ze werden uitgesprfeken. Dat was tegenover de critiek van mevr. Van ZaJm op de gemeentelijke gaarkeuken, die goed was. De heer Wibaut heeft toch wel voor de werk- looizenverzefcering gezorgd, die was beter dan door de vakvereeniging zelf was gevraagd. In dien de verzorging van de werkloozen hier ge- schiedde tot de hoogte waarop die te Amster dam staat, dan zouden deze, dat kan spreker verzekeren, erg dankbaar zijn. (Wordt vervolgd.) Rotterdam, 6 Deo. 1926. VEEMARKT. Aangevoerd w&rden 576 vette runderen 198 vette- en graskalveren, 1794 sebapes en lammeren en 1028 varkens. De noteering was als voigt: Koeien le kw. 1(—- tot /1,05; 2ekw. 0,90 tot 0,80, Be kw. /0,70 tot /0,60. Ossen le kw. 0,90 tot 0,92 2e kw. /0,80 tot 0,70; 3e kw. 0,60 tot 0,50K»lveren le kw. /1,70 tot /1,90; 2e kw. 1,50 tot 1,25 3e kw. /1.05 tot 0,85Schapen le kw. /0,68 tot 0,70; 2e kw. 0,64 tot 0,58 3ekw. 0,50 lot 0,40 Lammeren 0,70 tot 0,80; Varkens le kw. f 0,70 tot /0,71; 2ekw. /0,68 tot 0,64; 3e kw. /0,60 tot f 0,57 exportv. 0,66 tot 0 69. Vet vee en vette kalveren m?t ruimen aanvoer eo matigen hindel in alle kwali- teiten. Schapen en lammeren met rede'ijken aanvoer en tragen handel. Varkens en exportvarkens met redelpken aanvoer en hanlel tegen iets lagere prijzen dan da vorige week. BINNENLANDSCHE GRANEN Tarwe waderom met ruim aanbod, nadat begin markt tegen vaste prpzea werd af- gegeven, moest later tegen lagere prijzen worden afgeleverd, puike /14,50 tot /15, voerkwa'i eit 14,tot 14,25. Gerst Chevallier 11,50 tot 12, Ha?er, 9,tot y 10, Erwten. Kleinegroene 16,— tot /22, Schokkers met ruim aanbod, lager, en grootendeels onverkocht. Bruine boonen eveneens ruim ter markt, en bijna grootendeels onverkocht, 14, tot 16, F1JNE ZADEN. Ljjnziadvoer y 18,tot /19,Zaai- lijnzaad 20,tot 21,Geel Mos terdzaad 26,tot 28,Blauwmaan- zaad 58,tot f 60,Rarwijzaad 44,tot 46,Koolzaad 24, tot 26,Kanariezaad 14,tot y 15,Zonne'oloempittenzaad tot fBuitenl. boekweit tot AARDAPFELEN. Zeeuwsche bode 4,50 tot 5,10 ZeeuwscLe blauwe 4,40 tot 5, Zeeuwsche eigenhe^mers 2,25 tot /2,60; Brielsche eigenheimers f 3 50 tot 4, Blauwe EigeDheimers 3,75 tot 4. Bravo's 3,70 tot 4.20. Poters /2,10 tot 2,70 per H.L. AJUIN. Groote 2,tot j 2 10. Kleine 1.50 per baal van 50 K.G. incl. baal. Groote met middelmatigen aanvoer en handel, kleine met weinig aanvoer. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hulsr, 6 Dec. 1926. EIERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 2200 stuksprjs 9,60 per 100 stuks. BOTER 1.50 tot 1,60 per K.G. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelyfcs-aiangiften. 1 Dec. Adolf Celest Moens, oud 19 j., jm. en Leonie Verstraeten, owl 19 j., jd. 2 Dec. Jan Dey, oud 25 j., jm. em Janma Dieleman, oud 22 j., jd. 3 Dec. Nico- laas Harte, oud 42 j., jm. en Adriana Natfealia Vei-meulen, oud 31 j., wed. Arthur Johannes van den Branden, oud 22 j., jm. en Maria Leo- nia De Watte, oud 19 j., jd. Huwelij,ks-vo 11rekkingen2 Dec. Jacobus Harms, oud 56 j., jm. en Maria Tanneke Boke- laar, oud 39 j., gesch. van echt. Geboorten. 27 Nov. Cornells Anthonie Leijn, z. van Leijn Jacobus Kotvis en van Johanna Adriana Buitler. 2 Dec. Maria Catharina, d. van Jan Johannes Jamisen en van. Jozina Helena Verlinde. Overly den. 27 Nov. Jan Hendrik Noteibaart, oud 72 j., echtgen. van Cornelia Maria de Zeeuw. Janneke Huyssen, oud 74 j., wed. van Jan Pieter Scheele. 1 Dec. Maria Tanneke van Dromgelen, oud 8 m., d. van Jacobus en van Maria Adriana Douze. rj pp OVERSLAG. Veiling Eiken Slagfeout. No- tari.s Dregmans. 9 Dec. TER NEUZEN. Lezing in de Geref. Kerk door Dis. C. von Meyenfeldt. 10 Dec. KOEWAGHT. Aanbesteding lev&rinig Kunst- mestetoffen R. K. Boerembond. 13 Dec. ZAAMSLAG. Prijsopgaaf gevraagd levering Sinitels. Gameentebesltuur van Zaamslag. 1'5 Dec 's HEER-ARENDSKERKE (Nieuwdorp). Veiling Hofstede. Noitaris H. C. J. Ittmann. sSe r's Alotn verkrijgbaar is vaak tc vijten can siechte spijsveriering. Foster's Maagplllen verdrijvea spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaflen u een gezonden eetlust, nieuwe cnergie en een opgeruimd humeur SVaaLSigstsiSEers a f 0.65 per flacon. 15 16 Dec. WESTDORPE. Verkoopimg Olmenboomen. No.taris Dumoleyn. 17 Dec. TER NEUZEN. Veiling Woonhuis en kan- toor. N atari s Dreigmans. 18 Dec. DRIEKWART (Station Philippine). Veiling Kanadaboomen. Notaris Dumoleijn. 23 Dec. MIDDELBURG. Inschrijving levering Uni- formkleeding Prov. Stoombooitdienst, Adm. der Stoombootdiensten te Middelburg. WOENSDRECHT. Aanbesteding levering Kunstmeststoffen. J. E. Vogelaar. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen kleine porte- monnaie met eenig geld. Rechthebbende vereoege zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 6 December, 2 uur. Bieden. Laten. Louden 12,11 Berljjn 59,30 Parijs 9,80 Brussel 6,95 Weenen (per 100 sck.) 35,20 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,30 Fransch 9,80 Belgisch 6,95 Oostenrgksch (perlOOsch.) 35,20 12,13 59,35 9,90 7,- 35,25 59,35 9,90 7- 35,25 SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 4 Dec. Duitsch s.s. SEE- NIXE, 388 M3., ledig, Louden. Van GentTer Neuzen: 3 Dec. Eng. s.s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukg., Londen. 5 Dec. Eng. s.s. MERANNIO, 2658 M3., stukg., Londen. Voor Gent: 3 Dec. Eng. s=£. HORSLEY, 6065 M3-, ledig, Amsterdam; Eng. s.s. BLACK SEA, 8379 M3., benzine, Constanze; Eng. s.s. RONAN, 3391 M3., stukg., Leith; Eng. s.s. WANDER, 368 M3., olie, Londen; Eng. s.s. THE COUNTESS, 1767 M3., ledig, Londen; Belig. s.s. ROSA, 3121 M3., ledig, Cardiff; Eng. sjs. ARKLESIDE, 4435 M3., ledig, Londen; Duitsch s.s. MAX LORCH, 3709 M3., hout, Stettin; Eng. s.s. TRINGA, 5461 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. TEES WOOD, 2446 M3., pokkoleri', Loinden; Eng. s.s. EQUITY, 2614 M3., stukg., Goole; Eng. s.s. YORK, 3202 M3., stukg., Antwerpien. 4 Dec. Eng. s.s. MYRTIS, 2748 M3., ledig, Londen; Eng. ®js. POLMANTER, 1981 M3., peklkolen, Londen; Duitsch sua. GOTTFRIED POPPE, 6313 M3., vlas, Riga; Amerik. s.s. E. R. KEMP, 13820 M3., benzine, New-Orleans; Duitsch s.s. KATE RUNNE, 496 M3., pekkolen, Londen; Noorsch s.s. HAVBRIS, 3724 M3., hout, Danzig; Eng. s.s. DEVENTLA, 2263 M3., ledig, Londen. 5 Dec. Eng. s.s. ADAM SMITH, 1490 M3., ledig, Antwerpen; Duitsch ,s.s. AEGIR, 455>5 M3., vlas en hout, Riga; Deensch s.s. HAM LET, 3896 M3., vlas, Rigia; Fransch s.s. DAPHNE, 4162 M3., erts, Caen; Duitsch sjs. SEEMOAWE, 733 M3., ledig, Londen; Eng. s.s, RYE, 2965 M3., stukg., Goole. Van Gent: 3 Dec. Eng. s.s. ORLOCK HEAD, 4422 M3., stukg., Dublin; Ital. s.s. CLI- TUNNO, 10879 M3., ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. WILHELMINE, 1026 M3., cement, Ler wick; Eng. s.s. PHRYGIA, 9489 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. JOLLY NORMAN, 1036 M3., ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. UTO, 4398 M3., restant, Londen; Noorsch s.s. UL- RIKA, 4071 M3., ijzer, Piamibino; Duitsch s.s. NORDERNEY, 2503 MS., ledig, Hamburg; Eng. s.s. EVELYN MANOR, 1120 M3., fosfaat, Partt; Eng. s.s. PEMBREY, 1552 M3., ledig, Antwerpen; Zweedsch s.s. HAFSTEN, 3373 M3., ledig, R'dam,; Eng. s.s, INNISULVA, 748 M3., cement, Londen; Eng. s.s. VALE OF PICKERING, 4388 M3., kolen, Caen, 4 Dec. Eng. s.s. GLEDHILL, 1429 M3., cement, Londen; Eng. s.s. RONAN, 3391 M3., stukg., Leith; Eng. s.s. YORK, 3202 M3., stukg., Hull; Eng. s.s. CARDIGAN GOAST, 2012 M3., kolen, Londen; Zweedsch s.s. HEBE, 2956 M3., ledig, R'dam. 5 Dec. Fransch s.s. CAPT. EDMOND LA- rirtRJE. 8735 M3., kolen, Algiers; Eng. s.s. TEESWOOD, 2446 M3., ledig, Antwerpen; Fransch s.s. ARS, 5187 M3., fosfaat, Rouaan; Eng. s.s. USKBRIDGE, 6979 M3., ijzer, New port; Eng. EQUITY, 2614 M3., stukg., Goole; Fransch s.s. HENRI DELMAS, 3925 M3., kunstmest, Rouaan; Eng. s.s. SAINT KEN NETH, 1929 M3., fosfaat, Liverpool; Noorsch s.s. TORLAK, 6994 M3., ijzer, Newport; Duitsch sjs. HOEGLAND, 3705 M3., ijzer, Bilboa; Fransch z.s. GEN. DE NEGRTER. 5521 M3., ledig, Manoka. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN, s.s. HELENA van Rotterdam naar Italie passeerde 6 dezer Beachy- Head. s.s. MAGDALENA vertrok 24 Nov. van Norfolk naar Queenstown voor orders. s.s. TERNEUZEN vertrok 4 dezer van Huelva naar Rotterdam. ZEEVAARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM". Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHEDESTROOM in lossinq te Swansea, s.s. SCHELDEPAS te Duinkerken. s.s. SCHELDEDIJK in lading Calcutta voor Engieland. s.s. SCHELDESTAD Ter Neuzen— Colombo te Port-Said.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3