ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ttm-KiEP fqQ 7097 Maandag 29 November 1928. 68s jaargang. Een vervolging in Thibet. BeterdanQoed: DE BESTE Vraagt K W ATT A S PEGU L AAS BIN NTN LAND. FETJILLETON "rTri cVt o DD lie - voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /'6,60 per jaa. AuUNIltMtN I orn I JO Voor «t buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor t buitenland alleen bij vooruitbetaling. Oit blad verschljnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. Parlemeniaire Kalender. 25 NovemberHet eer.ste gedeelte van den imiididag wend gebruiikt om de Marine- begrootinig af te doen, waarbij bet tot een formeel treffen kwam tusschen den Minis ter en zijm amfetsivoorqanger, den heer Van Dijlk. Deze had den Minister reeds versdhillerjde mail en vrij scherp gekapit- telid, wtaarbij men dient te beidienken, dat bet onlder Minister Van Dijk was, dat het houiden van een rede in de Veneeniging Krijg.sweten.se hap aan den heer Lam- booy werd veriboden. Toen nu de heer Van Dijk imselherpe opposiitde kwam tegen het plan om het loodswezen naar Water- staat over te brengen, orndat dit het pres tige van het Departemeint van Marine zou kunnen schaden, wend1 het Minister Lam- booy blijikibaar te machtiq en vond hij het oogeniblik gekomen om met zijn lastigen opposaint eanis af te rekenen. Eexst mo est de heer Van Dijk hooxen, dat hij oij een vroegere qelegenheiid, toen het loods wezen zoo zeer werd aangevallen, niet had moeten zwijgen, en vervolg ens dat hij de zorg voor het prestige van de md'litaire Departementen aan den Minister kon oveflaten. De heer Van Dijk gaf natuur- lijk geem kamp en antwoordde bits, dat de beoondeehng van ihet spreiken of zwij gen van Kamerleiden niet aan den Minis ter sitaat. Een bijzonder sympathieken inidlruk maakte dlelze oppositie niet. Bij de afdeeling loodswezen kreeg men voorts eenige naklanken over het Belgi sche tractaat te hooren. Ten aanzien van de Sicheldebeloodsingtoonde de heer Brautiigam aan, dat wij hier reeds een voorproefjie hebben van den geringe.n broederzin welken wij van de Belgen na de aan naming van het tractaat hebben te verwachten. Uit het antwoord van den Minister bleek, dat hij aan de zaaik geen voldoemde aandacht had gesclhonken. Voorts was er een heftig incident tus schen de heeren' Vlieg'en en Marchant over vervalschmgen van stenogriammen. Bij de beg rooting voor Buitenlandsche Zaken was ter sprake gekomen de kun.st- matige bevoordeeling van de haven van Antwerpen door Belgie; de heer Vliegen in zijn zucht om het voor zijn Belgische vrieniden op te nemen, had den heer Mar- chant verweten zijn woorden te hebben verdraaid, docih had a oh ter a f i.n zijn ste- nogram wijzigingen aanigiebracht in de woorden waarop de heer Marchant jurist ciritiek had geoefend. Het botert in de Kamer nog niet erg tusschen de voor- en begenstemmers vain het tractaat. Kiezers- vrees In den namiiiddag wend1 een aanvang ge- maakt met de begrooting voor Arbeid. Het omtbraik in de versclhiillende redevoe- ringen niet aan lof voor den Minister voor zijn vele planinen en toezegigingen. De atmosifeer voor dezen bewn'ndisman is sedert het verschijnen van zijn Memorie van Antwoord heel wiat milder geworden. In de avonidvergadering Justitie, waar bij vooral de huwelijkswetgeving in het midden der belangstelling stond. Inder- diaaid, op dit gelbied bestaat een bescha- mendie achtenstanid, en de dames Meyer en Katz drongen met klem aan op nood- zakelijlke wijzigingen. Dinsdag zai de Mi nister nader zijn planinen, ontvouwen. 26 November. De ganische mildldag was wederom aan Arbeid gewijd, waar- INGEZONDEN MEDEDEELINGE>> over niet minder dan aohttien sprekers het woord hebben gevoerd. Een van de belangrijkste onderwerpen welke ter sprake kwamen was ongetwijfeld de bin- dendverldaring van de coHectieve ar- berjdsiovereenkomst. Van velerlei kanten wend deze proefineming met klem van redenem ontraden. Prof. Van Gijn trok daarbij een paraleil tusschen bescherming van binnenlandsche nijverhleid en de ver- bindenidverklariing, waarbij het verleide- lijlk is, het belainig van vrag'enide groepen te dienen, fcerwijil alle anideren, die er bui ten staan de dupe van de protectie wor- den. Inste,mining werd dan ook betuigd met de voorzichtige houding van den Mi nister, waar de collectieve arbeidsover- eenlkomst een nivelleerenden tendenz heeft, daar zij alle ar'beiders, tragen of vluggen, belkwamen of minder bekwamen, over een ka,m sciheert. Vooral dient er- tegen te worden gewaakt, dat de consu- menten het slachtoffer worden van prijs- verhooging als gevolg van een collectieve arbieidsovexeenikonust, want de consumen- ten vertegenwoordigen het algemeen be- lang tegenover het groepsbelang in het bedrijf. HET BELGISCH VERDRAG. Prof. Dr. Hugo Visscher schrijft over het Veridrag, onlder het hoofd ,,anti-revo- lutionair idius tegen", in „De Groene Prof V., die zelf zijn stem tegen het Vend,r ag bee fit ui tgebrach t, zegt, dat een deel zijinleor fractiegenooten niet ob- jiecfcief tegenover het tractaat stoniden, omdiat ze miet vrij meer war en. Ik heib grooten eerbieid voor Dr. No lens' politiek genie. Niet ieder verstaat alls hij de kunst te spreken als Delphi's onaikel. Docih ditmaal was hij cynisch openhartig. Hij herinnerde de gega- idag/dien onomwonden aan hun slaven- boei, idaar het tractaat was voorbereid met hunne medewertking en onder hun- ne verantwoordielijikheid. Vijf leden wiees hij als met den vinger aan en dwong hen vollen steuin aan het ont- werp te geven. „Dl£ heer Heemskerk kroinde zich in zijn g are el". De anti-rev. partij bewees bij deze ge legenheid weer te lijden aan appendicitis coalitica". Zou Dr. Kuyper aan d'it tractaat zijn stem geigeven hebben? Ik geloof er niets van. Hij zag veel te diep in het heden, in het hart zijner menscihen, te helder in de toekoimst en steeds bij het licht der beginselen. De heer Heemisikerk heeft gepoogd den nadruk te vesfcigen, dat dit tractaat niets met de anti-rev-beginselen te doen had Dat bestrijdt prof. V. Dit schijnt mij evenmin juist. Heeft de A.-R.-Partij geen eigen beginsel met betrekking tot de internationale vraag? Ongetwijfeld, zij reist niet mee in den internationalistiscihen luchtballon, waar- in soanmigie jonigeren schijnen uitgeva- ren. Ook dan niet als de Kamerfractie met den heer Vliegen vliegen gaat De A.-R. Partij is meer dan eenige amdere nationaal. Daarom schreef zij in art. 17 van haar beginsel-program: ..Kraciht tot hainidhaving van onze na- tionale zblfstandigheid zoekt zij in de bewonderiing van kenniis onzer hdsto- nie, in de bevestiging onzer volksvrij- heden, in de versterking van het inter nationale recihtsbesefVoldoet dit tractaat aan die beginselen? Het kwaim niet tot stand uit een diep gevoel onzer zelfstandigbeid. Het is geen pro'duct ,,der zelfstaindiglheidspolitiek" van den heer Van Karnebeek, maar het werd geboren uit den roes d'er verdwaz,ing, die na den wapemstilstand overwin- naars en overwonnenen bevangen had. Hoe hadden *wij daaraan geheel vrij kunnen blijven! Prof. V. erlkend Van Karnebeek's groo- fce verdiensten. Hij was min of meer ge- bonden aan het door de Belgen verwor- pen resultaat van 1920. Ons volk niet. Van antirevolutionair standpunt ge- ziien is dit tractaat niet nationaal. De heer Heemstkerk heeft dit gevoeld. Er was zelfs geen rechtsbasis voor te vin- den. Daarom, wijl hij toch een basis moest hebben, deed hij een beroep op de naasteniiefde. Welk een sch-oon ethisch beginsel! Dat verwonderde mij van den jurist Mr. Heemskerk. Het geldt hier een tractaat en niemand min der dan Grotius sluit relaties, die zui- ver alls actus mere benefici" kunnen gequalificeerd worden buiten de trac- taten. (De jue belli ac pacis I. II, XII, VIII) Prof. V. wijst er op, dat de houding van de ,,Stamdaand", die maamidenlang abso- luut zweeg in flagnanten sitrijd is imet Kuy- pers program bat eischt: „Het volk door gesprekken, door le- zingen, idooir meetings, door staatkun- bige g'eschriiften en door de dagblad- pers zich aan de hand zijner politiieke leidslieden eene meening te laten vor- men over de rich ting, waarin s lands zaak moet gestuurid worden". (Ons Program, Amsterdam, 1892, biz. 131). Was het niet roeping geweest, waar het een zoo gewichfiig tractaat geldt, dat door zijn unilateraal en onopzeg- baar karakter voor eene onafzienbare todkomst servituten leigt op ons volk, deze door Dr. Kuyper aangegeven me- tlhode te volgen? Prof. V. wijst op jhet roekelooze eener politiek idiiie een tractaat -wil opdringen, dat ons volk niet begeert, omdat het wordt aangevoeld als een volkomen ongemoti- veerde afstanid van natuurlijk bezit en eene bedreiging van toeikomstige belan- genAlleen dit is zeker: de nadeelen zijn voor Nederland". Van Karnebeek wil geen gunst vragen, aan Belgie, maar als dat verdrag gesloten wordt, moet zijn opvolger goedgunstige wijzliginlg gaani vragen, wat nu door over- leg te regelen ware geweest. Sherrington wel een minuut lang het heel langzaam vorderen van de beide stippen gadesilaan, dan keeride hij zich tot Nima: „Waarom zou de man zoo vroeg wegge- gaan zijm? Hij heeft waarsohijnlijk ihaast", lachte de Tihdibetaan, ..misschien dat hij ernaar verlangt zijn pelgnmstocht tot een eind te brengenmisschien ook, dat hij bang was, dat gij hem het mes terug zoudt geven, broederIn elk geval is hij ons veel voor.tenzij hij ergens halt houdt, halen we hem voor het klooster van de Dze-chu-riviex niet meer in. Sherrington sohrok, zijn staalblauwe oogen kregen een harde uitdrukking. ,,Miaarals hij daar voor ons komt, Nima ,,Wees miaar niet bang, broeder", lachte de Tihibetaan. ,,De blanke lama is buitengewoon heilig, vergeet .dat niet. Weet ge wat er met dengeen zou gelbeu- ren, die hun witte raaf kwaad zou willen doen? Hij zou door de lama's van Dze- chu zonder lang praten enover, in het al- lerdiepste ravijn, gegooid worlden". Zonder antwoord te geven staarde Sherrington naar .de twee heel langzaam zich voortbewegende zwarte stippen op de besneeuwde helling. Hij was er niet zoo zeker van dat Mr. Craydon veilig was; met zijn vijand die onverzoenlijke vijand, die elf jaar op het oagenblik van wraaknemen had kunnen wachtein in de buuet dreigide hem gevaar, ondanks een goede bewaking, ondanks den bevei- ligenden cirkel door zijn heiligheid om hem heen getirokfcen. En die man daar, die niet geaarzeld had om een lang.e, een moeilijke reist een reis van maanid'en alleen te omdernemenwat beoogde hij? Was het zijn doel, om een jaren-oude behoefte aan wxaak te voldoen of wasiiij een wil- Hoe wil een regeering niet gesteund door den volkswil een zoo veeleischend tractaat naar behooren uitvoexen? Aan dit tractaat ontbreekt de rechts- biasiis, daarom kan een antirevolutionair er niet voor zijn. Het bestuur der Chrut.-hist. kiesrereeri- girg te Beetsterzwaag schrijft in een adres aan de E-rste Kamer Naar aan'eiding van de f esprekingen der laatste ledenvergadt-ring heeft het bestuur der Chr. hist kiesvereenig ng te Beetster- zwaag ic naam van de vereeniging te kennen, dat de verwerping van het Belgische ver drag wenschelijk geacht wordt, aangezien aanvaarding zou be'eekenen le. het verlies van de Nederlandsche hoogheidsrechten op de Schelde 2e. het begin van afstand van Zeeuwsch- Vlaarderen, dat dan door ern niet langer Nederlandsche rivier van Nederland zou gescheiden zijn 3e. het uitlokken van mternati.'nale ver- wikkelingen door moeilgkheden bij de uit voeririg van dit verdrag; 4e. de ondergang vau Rotterdam, dat dan geheel door Ant werpen zal verdrongen worden, door de in Nederland nieuw te graven kanalen, die van een tot hiertoe ongekende diep'e on breedte zullen moeten wezen. DE VERDEELDHETD BIJ DE ANTI-REV. OVER HET VERDRAG. De Zeeuw schrijft Te Middelburg hebben de heeren mr. L, van Ande', S Brandsma, S. Caljouw, H. Dronkers, W. A. den Hollander, Chr Hon- dius, Dr. K. Huizinga. A. D. Littcoij, A. de Neeling, J. Olthoff, dr. E Scheps, H. R. Stru?e, J. A. Vertregt, C. Weeda en R. van der Welle, alien anti-revolutionnair, zich verbonden mede te werken tot het vormen van een landelijk comite van anti- revolutionnairen, hetwelk zich zal wenden tot onze vertegenwoordigers in de Eerste Kamer, om hen te wijzen op de groote belangen, inzake het Verdrag Nederland- Belgie, die aan de orde zjjn en hen te verzoeken kon het zijn, rekeningte houden met de door duizenden onzer gevoelde be- zwaren. DE ACHTURIGE WERKDAG. Aan een bijlage van de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting van Anbeiidt, Handel en Nijvemhieid, ontleent de N. R. Crt. de volgende samenvatting van de voornaamste bezwairen, welke de Minister heeft tegen ratificatie van het ontwerp-verdrag van Washington, strek- kende tot beperking van den arbeidsduur in nijverlheidSiO'ndernemingen tot 8 uren per dag en 48 uren per week: 1. ihet gevaar van in ongunstige posi- tie te koimen door de concurrenitie van niet toegetreden landen; 2. de door de inmiddels opgedane er- varing versterkte onzekerheid. of andere landen, idiie het ontwerp-verdrag ratificee- ren, daaraan een 'gelijikwaardige uitleg- ging en toepassiing zullen geven, als ons land er bij ratificatie naar alle waar- sclhijnlijikheiid aan zou geven; 3. die moeilijkheden die zich zullen voordoen bij geibleken noodizakelijkhedd tot verschudving van den werktijd boven een miaximum van 9 uren per dag, indien de arbeidersorganisatiies daarin niet be- willigen of alleen daarin willen bewiliigen op onrede'lijke voorwaarden; 4. de onvereeniglbaarheid van artikel 6, onder b, van het ontwerp-verdrag (af- wijikiingen van tijidelijiken aard ter tege- moetkoming aan buitengewone opeenhoo- ping van werk) met de z.g. armoedever- gunniugen, die niet gemdst kunnen wor den, zoolang de na.weeen van den oorlog, o^m. in den vorm van valutaconcurrentie, vooritduren; 5. ide onredelijkheid in verschillende giervallen van den door het tweede lid van artikel 6 van het ontwerp-verdrag ge- eiscihten loontoeslag van ten minste 25 6. de onvereenigbaarheid van het ont werp-verdrag met de bestaande regeling van de diensbtijden van het spoorweg- per.soneel en de groote kosten, die een aampassing van de werktijden van dat personeel aan de bepalingen van het ver drag met zich zou brengen. Dezie bezwaren zijn door die van 15 tot 19 Maart 1926 te Londen gelhouden con- ferentie sledhts in geringe mate vermin- derd, in sommige opzichten inzonder- heiid door de uiitlegging aan artikel 6 ten aanzien van het sipoorwegpersoneel ge~ geven en door het rent, dat artikel 14 tot een onderwerp van inberpretatie is ge- maakt zelfs vergroot. Op grond van het vorenstaiande komt het den Minister voor, dat onder de tiegenwoordige omstandig heden geen maatregelen kunnen worden genomen in de ricihting van ratificatie van het ont werp-verdrag. In veriband hiermede ligt het in zijn voornemen, de inidiening van en memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Tweede Kamer betref fende het ontwerp van wet, houdemde voorbehoud van de bevoagdiheid van toe- treding tot het ontwerp-verdrag, voor'loo- pig aan te houden. Intusschen meent hij als zijn overtoi ling te mogen uitsprieken, dat ook zander ratificatie van Nederland hier niet minder naar den geest van het ontwerp-verdrag gehandeld wordt em zal worden dan in de landen, die we'l g'eratificeerd zullen heb ben. De bijlage bevat dan nog een aantal mededeelingen omtrent de andere Ont- werpveridragen van Washington. Zoo wordt omtrent het ontwerp-verdrag be treffende werkloosheid opgemerkt, dat ra tificatie hier aifihankelijk ils van de tot- standkoiming van een nog in voorberei- ding zijnd wetsontwerp op de arbeiidis- bemiiddeling en de goedkeuring daarvan dioor de Staiten-Generaal. Aangaande het ontwerp-verdrag betreffende de vast- stelling van den leeftijld, waarop kinderen mogen worden toegelaten tot het verrich- ten van arbeid in nijverlheiidsomdernemin- gen, is het wachten op het eveneens ncg in voorbereiding zijnde wetsontwerp tot wijizdgiing van artikel 88 der Aribeiidswet. dat beoogt meer aansluiting te krijgen tus schen genoem.de wet en de Leerplichtwet. DE ALGEMEENE CENTRALE BANK VOOR DEN MIDDENSTAND. Het Tweede KamerUid J. B. va.n Dijk, heeft den Minister van Financien de vol gende vragen geistelid: Is de Minister bereid het overzicht van de baten en de lasten van de Algemeene Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. 60) Vervoflg.) „Ja, misschien", fluisterde Sherrington terug; in zijn hart was hij er ec'hter van overtuigd, dat Craydon van het gebeurde van dien nacht niiats afwiist ondanks zijn verrader'lijike plannen en ondanks het feiit, dat hij er a.lliclht veel voor over gehad zou hebben, als het opzet van den man uit Shanghai gelukt was. Buiten bleek het, dat de storm van den vorigen avond uitgewoeid had. Voor 'en bulderenden orkaan was volkomen wini- stilte in de plaats gekomen; voor zoover het oog reikte lag de w.ereld een paar voet dieip omder de sneeuw; 't was een omge- reptheid van writ, hetgeen den bergen door de lage grauwe lucht een somber, drei- gend aanzien gaf. Van het kleime plateau, waarop het kllooster zich met moeite over- eirad hield, konden ze een gedeelte van het steile bergpad zien, waarlangs ze den vorigen avond naar boven geworsteld waren met vlak daarnaast, het diepe ravijn, dat nu, door een mel'kwibten, onbewegtelijik hangenden mist wel gevuld met sneeu.w leek. En onraididellijk achter het klooster verhief zich een van de hoog- ste topipem van de bergketen, een reus- achtig groot complex van rotsen, met zullke Steile heMimgen, dat de sneeuw er alleen als een sprenkeling vam wit vat op gekregen had donkerbruin-zwarte vlakken, vijaindiig, Oingenaakbaar onider de dreigend-grauwe lucht. Een poos lang bleven ze zwij.gend naai het woeste berglandschaip staan kij'ken. Alle dirie waren ze met hun eigen gedaclh- ten bezig, maar juist toen Sherrington aan een mediteeren begon over de neiging van de geloovigen dezer aarde om hun bede- hiuizen op de meest ontoegankelijike plaat- sen te bouwe.n, werd zijn aandacht afge- leriid door een plotisdlimge beweging van Nima. 't Was of hij even opsohrok, daar- na zoeht hij speuremd den omtrek af. Sherirmgton keek hem met opgetrokken weinlkbr.auwen aan, maar de groote Thi- bethaan deed, of hij dien vragenden blik niet zag. Pas toen Craydon zicih met een huiverang van onbehagelijkheiid omikeerde en alleen het klooster weer binnein ging, b'oog hij zich n.aar Sherrington, toe en zed.: ,,De heilige van Mount Omei schijnt haast te hebben. Hij is al onderweg". ,,Hoe weet jij dat in vred'esnaam, Nima?" ,,He,t staat in de sneeuw daar voor de poort gieischrevenals ik mij tenmin- ste niet vergis. Maar dat kunnen we te weten komenga maar mee, broeder". Door de hooge sneeuw op het voorplein, waadide hij naar de poorit, daar bleef hi) staan en wees op die sporen in de sneeuw. ..Kijfk een man met een muilezel!", was het eenige wat hij zei; dan liep hij onlder de poort door en keek buiten speu remd am zich heen. Na misschien een tel of tien zoeiken, wees hij Sherrington iets aan. ..Kijikdaar!" Oip omgeveer een mijj afstanid zag Sher rington twee dbmkere stippen, die lang zaam tegen een met sneeuw bedekte hel ling aan het eind van een vrij steil pad opkilommen. Een en al belangstelling bleef loos medespeler in een vendetta-drama...? ,,Daar komt uw vrouw, broeder!" Met die opmerking maakte Nima-tashi een einde aan Sherrington's overpeinzin- gen. De jonge Engelsehman keerde zich om alsof hij geelectriseerid Was; op vrij grooten afstand, aan. de andere zij.de van het voorplein, zag hij Janet met twee vrouwen voor een tweede deur, waar- schijmlijlk den ingang van de vrouwen- afdeeling staan. Hij begroette haar met een vroolijk wuiven van zijn. hand en toen ze terug wu.if.de, aarzelde hij niet langer, maar liep de poort door en de binnen- plaats over, naa.r haar toe. Voortdurend grinniikend en onider tusschen moppen tap- pend, die niet voor ieders ooren geschikt waren, kwam Nima iets langzame'r achter hem aan. Onder het loopen over de binnenplaats vergat Sherrington allies, wat een paar mi- nuten geleden nog zijn. voile belangstelling gehad had: de man, die hem voor was, het lot van den blanken lama in Dze-chu. Het meiisje voor hem hield zijn denken gevangen; hij was zich maar van een ge- dachte b!ewust: ,,Zou ze het zich herimneren Hoe dlikwijls had die vraag zich dien- zelfden nacht niet aan hem opgedrongen, terwijl hij alleen in zijn eel had zitten na- denken, uremlang. Want op dat oogen- blilk, toen hij haar in zijn armen gehouden ein gekust had, toen was ze maar half bij kennis geweest en daarop was een volko men inziinkmg gevolgdwas ze flauw ge- vallen. De kans, diat ze dafcgene, wat daar onimiddellijk aan voorafgegaan was, ver- geten zou zijn, was dus wel groot. Onider het naderbij komen voelde hij die onzeker heid als een spanning, bijna niet uit te hou den, maar vlakbij, op een afstand die el- ken gelaatstrek zichtbaar maakte, zag hij dadelijik dat zijn angst over'bodiig geweest was. Ze had meer kleur dan gewoonlijk en haar groote donkere oogen keken hem zoo warm-gilanzend aan, dat hij het had kunnen uitjubelan van geluk. Ze herin nerde het zich, ze wist het allies nog Janet", fluisterde hij met haar hand in de zijne. ,,Liefste Met een veelbeteelkenemden glimlaoh naa.r ide beide nonnen aan weerszijden van haar, trok ze haar hand terug. Hij lachte uibdagend. ,,Laat ze het maar hooren, kind... ver- sta.an doen ze het toch niet. Wat heerlijk dat je weer heelemiaal in orde bent." Een oogenbiliik betrok haar qezichtje. ,,Als jij er niet geweest was..." ,,0, daar deniken we niet meer aan", lachte Sherringtou. „We hebben het netjes opgeknapt wij, samen". Ja, samen." gaf ze, wat gedrukt, ten antwoord. „Maa.r 't is jouw kracht ,.Nee, de kracht van den yak," schert- ste hij, in een poging om haar stemming wat optimiistischer te maken. ..Onder- schat die asjeblieft niet. Hij heeft je netjes giedragen, alsof je een baa.1 koopwaar was't brave beest ,,Maar jij hebt me erop gelegd." ,,Erop gegooid moet je zeggendat is dichter bij de wiaarheid. En bibberend van angst, dat hij voor dat extra vrachtje bedanken zou. Als hij dat gediaan had... Maar hij heeft 't niet qedaan.op de een of andere manie.r wist hij wat een kost- baren last hij verVoerde en daarom liep hij als een hondje achter me aan." Janet schoot in een laoh om die verge- lijking. Maar dan, opeens, betrok haar qezichtje weer, kwam er iets onrusbigs de pret-tinteling in haar oogen verjagen. (Wordt vervoJgd.) TER NEUZENSCHE COURANT n i r iS5—'WT3<B MMaaaUEWKKi l< I MI.1 1 I 11 f fn I W HM-tOSHC-D—- iyrwim",Trn«« ti-rT~,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1