Ruwe Huid GEMENGDE BERICHTEN. Veiligheid en Volksgezondheid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN van Handeu en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PURI worden om de wijze waarop hij de scbuif- trombone bespeeld, terwijl de heeren Speets en Tonnis met hun trompettea bet ensemble goed aanvullen. Hun spel geefo den indruk, dat men met meer dau gewone artisten te doen geefc. Begrijpelijk oogstten zij grooten bijval en waren niet zoj goed of zjj moesten nog een ext-a nummertje geven. Het Mannenkoor heeft zijn lustrum waar- dig gevierd. Met den wenschdat hier aan nog vele zullen worden toegevoegd, zullen wel alle opgekomen instemmen, De ver- eeniging heeft bewezen in het leven en streven onzer stad een plaals te veryullen en die waardig in te nemen. POSTZEGELVERZAMELAARS De aandacht der postzegellief'hebbers wordt gevestigd op de in dit nummer voor- komende advertentie betreffende het op- richten eener postzegelvereeniging voor Zeeuwsch Vlaanderen. AANBE3TEDINGEN. Door Ged. Staten van Zeeland werd heden o.a. aanbesteed: het hers-ellen en onderhouden gedurende 2 jaar, ingaande 2 Jan. 1927, van de straatwegen in W. Z. Yl., en den verbindingsweg tusschen W. en 0. Z. VI. lnschrijvers waren: J. J. Jansen te Middelburg f 17550, A. J. Cambier te Breskens, f 16957, J. H. v. d. Yen te Vlissingen, f 16879, M. Weemaes te Schoondijke, f16750. Voor het onderhoud van den straatweg Ter NeuzenAxel, was minste inschrijver J. fl. v. d. Ven voornoemd, f 13798. Voor het onderhoud van den straatweg Walso ord m Hulst, was minste inschrijver J. de Maagd te Stoppeldijk, f 10190. Voor het onderhoud van den steiger te Walsoorden was minste inschrijver Jos. Adriaansen-Polfliet te Groenendijk f 10085. Door den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat werd aanbesteed het onder houden van de havenwerken te Breskens, gedurende 1927, 1928 en 1929. Raming f 14000 per jaar. Laagste inschrijver P. J. v. d. Sande te Breskens f12318. FRAUDULEUS VERHANDELEN EN VERVOEREN VAN STEENKOLEN. Naa-r wij ver,nemen worcfc er den laat- stem tij'd door de ge-meente-palitie allhier strenig toezicht gehouden op het fraudu- leu-s verfeanrielen en vervoeren van steen- kolen, zoo is er in den naoht van den 22 op 23 November 1.1. een partij kolen groot 2000 kilogram in beslaggenomen Ter toelicbtinig zij gemeld, dat het vol- gens we-ttelijike b-epal-ingen verboden is, o.m, voor het -kanaal GentTer Neuzen, steenkolen te koopen en af te ha'len van sdhepen op dat kanaal, zonder special e vergunniing van den betrokken Minister. HERVATTING. De ddreciteur van de stoom-tram-maat- scfeap-pij Bres-ke-ns—Maldeghem maakt be- ken-d, dat met ingang van 25 November e.k., de daieinst op het ibaanvak Eede Maldegihem (voor het eerst sinds den oor- log) wordt hervat. INTREKKING VERVOERVERBOD IN VERBAND MOND- EN KLAUWZEER. De Minister van Bdnnenlandsdhe Za- ken en Landbouw heeft met ingang van 23 dez-er ingetrokken zijn beschikking van 6 Jiuflii 1926, waarbij werd verboden: a. feet vervoeren of doen vervoeren van herka-uwemde dlLe-ren en varkens udt, naar of hinnen een kring, omvattenide de gemeente Baarle-Nassau; b. feet vervoeren of doen vervoeren van herkauwend-e dieren en varkens nit een kring, omvattenide Zee-uwsch-Vlaan- deren; c. feet vervoeren of doen vervoeren van feerlkauwenide dieren en varkens bin- men een strock in de provincie Zeeland, Noord-Birabant en Limburg langs de Nederlandsch-Belgische grens en in de gemeenten Vaals, Wiittem en Bocholtz, langs de Nederl-andsclh-Duiitsche grens ter breedte van 1 kilometer; d. feet vervoeren of doen vervoeren van hexkauwende dieren en varkens van zonsonldergang tot z-onsopgang, binnen de sub b bedoelide gre-n-sstrook, omvattende de z.g. lste linie, namelijk het terrein, bedoeld bij artiikel 177 der algemeene wet van 26 Augustus 1822, S-tbl. 38. HOEK. Als een hijzondarheid kan worden gemeld dat bij den heer J. J. van Doeselaar aihier, de frambozenstruiken voor de tweede maal in dit jaar rijpe vruchten hebben gedragen. PHILIPPINE. Bij de Woensdag j.l. te Philippine ge houden uitverkoop bij de wed. Aug. de Muil, werden drie bankbiljetten van Men gulden onitvreemd. Dat de dader(es) spoedig berou-w -ha-d, bleek wel, daar reeds den vo-lg-enden morgen de bankbiljetten onder de bui-ten- deur geschoven waren. (Z.) SAS VAN GENT. Sas van Gent geniet thans vooral van de belangstelling in de duivensport. Een tweetal hoktentoonstellingen hebben elken Zondag plaats, n.l. bij de Duivenmaat- schappij „De Vrede" gevestigd bij C. van de Winckel bij het station en bij de Maatschappij „De Vrije Vlucht" gevestigd in de zaa 0 ympia bij den heer P. Marquinie. Zondag jl exposeerden voor De Viije Vlucht" de heereu M, de Vriand, P Poig- nart en D. Winne, waarvoor de belang- st-lling vrij groot was. Zoudag a.s zal die belangsteiliiig nog grooter sijn, als men weet dat alsdan wordt geexpos-erd door den heer Aug. Marquinie een der beronndste duDenmelkers uit Zeeuwsch Vlaanderen en koning over de jaren 1925/1926 van ge- noemde vereeniging. Verder zullen ten- toongesteld worden duiven van de heeren Maurice Wauters en Bernard van Damme, Voor De Vrede" zullen Zondag a.s. bij C. van de Winckel exposeeren G. Inghels. F. de la Ruelle en A. Ciaeyssens. Voor het jaar 1926 zijn de volgende titels behuald „De Vrije Vlucht", koning: Aug. Mar quinie kampioen Fl. Vermoet. „Qe Vrede", koning: Fi. Vermoet, kam- .pioen M. Meuleman. Zeeuwsche-Vlaamsche Duivenbond, ge vestigd bij F Kieboom, koning A. Deur- waarder te Sas van Gentkampioen0. Remery te Westdorpe. KOEWACHT. Zon-dagavond had op de bovenzaal van de Zustersohool de jaarlijksche tooneel- voorstelling plaats van de tooneelclub van het R. K. Meisjes-patronaat. De groote iziaial wais goed bezet. Opgevoerid werd het scfeoone, gecostumeerde drama in 5 be- dirijven -getiteld „De V-estaalsdhe Maagd" met tot slot een prachtiig apetfeeose. Dit groote drama werd door de meis-jes, haar jaren in aanmerking genomen, flink af- gespeeld, Na de pauze kwamen een paar zangstiukken en het blijspel in drie bedrij- ven ,,De He'ks". Vooral in de smaaik viel feet slotstukje een klucht getiteld „De Telefoon". Maandagavond had een tweede uitvoe- ring plants voor de leden en hare ouders. Het vervoer der beetwortelen zal deze week tot groote vreugde der land- bouwers geeindigd zijn; want door het regemachtige weder der laatste weken is dlit vervoer met groote moeilijkheden ge- paard gegaan. Het land was drassig en de wegen waren buitengewoon slecht. Vele landbouwers spraiken er al van om, zoo de prijs ider beetwortelen, diet aan- zienlijk verfeoogt, den verbouw in te krim- pen. De opbrengst is dit jaar diet schit- terend geweest. De bieten waren over feet algemeen klein van stuk, zoodat een Opbrengst van 12 a 13000 K.G. per gemet, ja daaronder geen zeldzaamfeeid was. Een landlbouwer had 22000 K.G. per gemet, maar due waren gegroeiid op uiitStekend land onder de gemeente Axel. De belkende R. K. bioscooiponder- nemiing zal hier Zaterdag en Zondag een bioscoopvoorstelli.ng geven van het be- roemide kunstwerk ,,Hannele's Hemel- vaart", vervaardigd naar het meester- werk van Gerharidt Hauptman. Deze film is op verscfeillende plaatsen van Neder- land met buitengewoon succes vertoond. RECHTSZAKEN. Politderecihiter te Middelburg. Zitfliing van 23 November 1926. A. F. d. K., oud 19 j., landbouwer te Koewacfet, werd verdacfet dat hij op 17 October j.l. toen de Rijksvddwachter Van de Vijver, iemand die rich scfeiuldig maak- te aan rijwiielwet overtreding, en dien ver- dadhte over dat fait ondervroeg, opzette- lijik dien ambteniaar met een electrischen lantaarn in het aamgezacht belichtte om ihem te 'hinderem Eiscih f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. K. B., oud 28 j., werkman te Ter Neu zen, werd beklaagid, dat hij op 16 October j.l. J, A. Anidriessen te Ter Neuzen met een biljart-queue op zijn hoofd heeft ge- !»sl|agen en bloedend verwond. Eiscfe 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uiitisipraak idem. C. M., oud 24 j., viisschersknecfet te Breskens werd verdacfet, dat hij op 7 Oc tober 1926 te Breskens Lijn de Pagter feeeft geslagen en op het dek van een vaartuig heeft geworpen. Eiscfe f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Ch. L. C., oud 63 j., metselaar te Sas van Gent, werd beikiaagd, dat hij op 3 October jJ. te Sas van Gent Augustus van Reetih feeeft beleedigd. Eiscfe virijispralak. Uitspraak idem. F. C., oud; 37 j., werkman te Zuiddorpe, werld befcliaagd, dat hij op 12 September j.l. bij Wadhtebeke (B.) Alpfeomsius van de Vijver twee keer in zijn gezicht heeft geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. M. P. M., oud 19 j., voerman en M. S., bieiden landbouwersknecht te Sas van Gent, werlden verdacht van oneerbare handeling op 13 October j.l. te West dorpe. Eisch ieder f 15 boete of 15 dagen hech tenis. Uitspraak idem. L. H., oud 22 j., werkman te Schoon- diijlke werd beklaagd, dat hij op 22 Sep tember j.l. te Serooskerke Piieter Antiheu- niisse heeft geslagen en geschopt. Eiscfe f 25 boete of 25 dagen hecfetenis. Uitspraak idem. DE WERELD W1L BEDROGEN WORDEN „Het nieuwe Dagblad" te Rotte ram schrgft Wederom zijn een aautal zwendelprak- tijken aan het licht gekomen, waarvan het ragenoeg onbegrijpelijk is, dat een ver- standig mensch erop ingirg. Niettemin hebbsn ook deze vormen ran flesschetrek- kerij talryke slichtoffers gemaakt. Men schijnt nog altijd niet t^ begrijpen, dat aandeelen waarvoor belachelijk hooge prij- zen in uitzicht worden gesteld waarbjj douceurtjes tot in de duizenden zoomaar uitgegeven worden, kortom welke zoo waarachtig getuigen van de groote men- schenliefde der uitgevers dat men hen, indien er geloof gehecht werd aan hun aanbiedingen, door begiftiging met de hoogste orden en ridderkruisen niet vol- doende zou kunnen eeren, eenvoudigzwen- del moettn zijn. Het publiek koopt steeds weer, vooral de menschen uit het volk verdringen zich voor de /r/ge!uks"-kantoren en pas als het blijkfc, dat er van de duiten niets terecht komt, luwt da belangstelliDg. Thans heeft de centrale recherche te Rotterdam de vo'gtnde kwalijk-ritkende credietvereenigingen weten te ontmaskeren en verzoekt de hoof icommissaris van politie ons, de volgende waarschuwingen te pub'iceeren. De hoofdcommissaris van politie alhier geeft belanghe ibenden in ovevwegiDg, al- vorens in relatie te trecien met de N.V. Handei-Exploitatie- en Administratie Maat schappij „Het Oosten", gevestigd Bergweg 11a te Rotterdam, welke onderneming bewpzen van deelname in den z.g. „Mon!e Corlo Wedstrijd" te koop aanbiedt, in- lichtingen in te winnen aan het hoofd- bureau van politie, afd, centrale recherche, Haagscheveer 23, alhier. De hoofdcommissaris van politie alhier geeft het publiek in orerweging geen rela- ties aan te knoopen met de »Oaderlinge Crediet-V erschaffing (0. C. V.)" gevestigd Mathenesserdijk 205b en de „OnderliDge Crediet-Bemiddeling (0. C. Bgevestigd Jacob Catsstraat 29b te Rotterdam, welke ondernemingen z g. eredietkaarten ver- koopen a 3 per stuk, waarna een geld- leening in uiUicht wordt gesteld. De waarschuwing tegen de mij. ffHet Oosten" is .gegrond o a. op de volgende feiten. Deze mij. geeft z.g. Monte-Carlo-tj s, uit waarop het poitret van Willem Broekhuis, zaliger nagedachtenis, voorkomt. Bovendien wordt bij wjjze van aanbeveling vermeld, dat mevr. de weduwe Brookhuijs deel uit maakt van de dircctie, daar zij als prive- secretaresse fungeert. De Monte-Carlo tjes kunnen gekocht worden tegen inwisseling van oude Broekhuijs obligaties Zy kosten flO per heele obligatie, doch zijn ook per kwart obligatie verkrijgbaar. Men kan er onge'ooflijke sommen mee wienen en boven dien worden, zoo maar, op een willekeu ig tij dstip, douceurs uitgedeeld van f 5 tot veertig mille. Er zijn echt.r verschillende voorwaarden waaraan de prijzen gebonden zijn. Zoo moet men de nummers der obli gaties bij elkaar optellen totdat het getal duizend of een veelvoud daarvan bereikt is. la het geheel mag men niet meer dan 20 nummers optellen. Wie het eerst destrooken met de nummers welke of wel het getal duizend of veelvouden daarvan, ofwel ge- fallen welke daarbij in de buurt komen opzendt, krijgt den hoogsten prijs. Bij een der verkoopers van deze Monte- Carlo-tjes was een groot biljet opgehangen, waarop stond op welke combinatie van obli gates enorme prijzen waren ge*alien. Het onderzoek wees uit, dat deze prijzen nimmer zgn uitbetaalf, daar niemand die heeft kun nen wicnen r-n dat de verlokkende reclame door de directie van „Het Oosten" was ge- schied. Er zij a dan ook tot nog toe slech's kleine prijzen en douceurs uitgedeeld. Con- trole op deze uitgifte is ten eenenmale onmogelijk, Htt is dus weer het ouie liedje. Wat voorts de waarschuwingen tegen de „Onderlinge Credietverschaffi g" en de On- derlinge Crediet Bemiddeling betrefq hier wordt het publiek op haast nog onbeschaam- der wijze bedrogen. Oogenschijnlijk lijken de aanbiedingen om geli te kunnen krijgen zeer aanlokkelijk. Men behoeft o.a. slechts 2 procent rente te be'alen. In werkelijkheid k- ijgt men eehter bijna nooit geld in Linden en wordt de dupe voor een groot of klein bedrag. Men most n.l. om later b.v. 20 gulden te kunnen leenen (men kan van 20250 gulden ter leen krijgen) eerst een kaart koopen welke drie gulden kost. Pas als door agenten, van wie men de handelingen niet kan na- gaan, in dezelfde serie als waarin de gekochte kaart ressorteert, acht andere kaarten a 3 gulden verkocht zijn, krijgt men recht op da 20 gulden, welke goed te verstaan, slechts geleend worden tegen twee procent. Met andere woordende Credietvereeni gingen hebben dan 8X3 gulden -|- 3 gulden, is 27 gulden in handen en leenen dan 20 gulden, welke 2 procent rente moet opbrengen. Om het voorbee'd verder uit te werken zij gemeld dat een bepaalde serie, bij v. serie E bestaat uit 32768 kaarten welke, indien alle verkocht zouden zijn aan de uitgevers 32768 X 3 gulden, is 98.104 zouden opbrergen. Met dit geld in het handje wordt dan geleend aan 4096 personen de sotnma van 20 gulden, dit is in totaal een bedrag van 81.920, zoodat de menschenvrienden 16.284 schoon zouden winnen, te wijl het bedrag van 81 920 langzamerhand met 2 procent rente bij hen terugkeert. En er zijn vele series Het spreekt echter vanzelf, dat het sneeuwbalsysteem, dat uiteraard verderfelijk is, omdat de verkoop doodloopt, verhindert, dat al de kaarten van een bepaalde serie zouden worden verkocht. Het komt dan ook hierop neer, dat het overgroote deel van het publiek, dat de kaarten a 3 kocht, ermee blijft zitten en nooit geld ziet. Dezeu worden niettemin door de reeele zakenmeuschen, bij wie ze om steuu aan- klopten, niet ve geten. Na verloop van tijd kunnen ze voor hun kaart van 3, tenminste de helft, waarbij voor admini- stratiekosten //slechts" 20 procent wordt afgetrokken, terugontvangen, zoodat ze met f 1.25 tevreden worden gesteld. En waarlijk, zoowel in de Monte-Carlo- tj s, als iu de uitgiften der credietverschaf fingen zijn tal van menschen, vooral buiten Rotterdam, ingevlogen. Zjj realiseerden zch niet, dat zij geen controle kondtn uitoefenen, dat nagenoeg niemand resultaat kon hebben en kochten, totdat het hun eindelijk duidelijk werd, dat de zaak niet zoo „fair" was als zij achten. Toen kreeg de politie klachten. De wereld wil bedrogen worden JEDGDIGE AVONTURIER. In de S.ichting Ned^rlandsch Mettray te Gorsel had een ve rtienjarige pupil, afkomstig uit Amsterdam, heimwee, Hij wilde naar zijn vader toe en had al eens getracht de reis per fiets te ondernemen. Maar toen werd hjj bijtijds door depol.tie gepakt. Zaterdag jl. werkte hij een avon- tuurlijk plan uit. Hij nam van den IJsel- oever te Gorsel een visschersboot weg, om daarmee via den IJsel en de Zuiderzee naar Amsterdam te komen. Stilletjes voer bij langs den westelijken oever der rivier en tegen middernacht wilde hij te Deventer onder de schipbrug doorglippen, niet door een doorvaartopening, maar tusschen twee brugschepen. De doortocht mislukte Fel botste de boot tegen een brugscbip. De jongen was al gauw door de brugwacht ingerekecd en weer aan de politie over- gegeven. DIEFSTAL. Vrijdagavond onigeveer 12 uur werd, naar het Hdbl. meldt, onraad ontdekt in een pa'febms aan de Valkenburgerstraat te Amsterdam, wiaar hoeveelfeeden loold en koper diggen opgesilagen voor een draad- kaibelfabriek. De politie van het bureau aan het J. D. Mieyenpdein trok onder lei- ding van den inspecteur A. Harrebomee naar de plaats van het onfeeil en stelde een oniderzoek in feet palkhuis in. Het bleek, dat -drie i-nbrekers b-ezig wa ren voorra-den lood en koper in een schuit te laden, -die ac-hter feet pakfeuis in -de Mar- kengracht -ddbberde. De dii-even namen bij -de komst -der politie ijillinigs -de Vluc'ht. Een van hen wist over de te-rreinen bij het pakhuiis te omtk-omen, de andere twee t-rac-htten het veege lijf te redden -door met een k-oen-en -sprong in het groeme gracfet- wa-ter te veridwij-n-en. Ee-n middernachtelijke ikl-opjacfet ont- stond n-u: het zwem-mend tweetal poog-de, -door de dui-sternlis g-efeolpen, den o-ver- kan-t te bereiken, de politieagenten tra-ch- -ten hen op te vangen, hetg-ee-n echter niet -o-nim-iiddallij'k -g-el-uikte. B-eide looddieven wisten -a-anv-ankelijik te ontk-omen-, doc'h de -politie zette haar onderzoek voort. Na -lang speur-en werd een d-er inbre- kens in zij-n natte pa-kje, versc-holen acfeter e-en mu-ur gevomde-n en ingerelkend. Zijn v-rien-d, waanm-ee hij zwemmen-de ontko- m-e-n was, werd- later in den nac'h-t van zijn bed gelicht en eveneens naar het politie- bu-reau overg-ebracht. Den derden inbreker, die wist te ont- komen, is m-en op h-et spoor. Bij de a-dhtervolg-ing heeft -de politie n-o-g van -de vuurwa-penen gebruik m-oeten maiken; er is edhiter niiemand' getroffen. Door dlit i-ngrij-p-en heeft de politie den idiefstal van een aanzi-enlijike hoeveeliheid m-etaal kunnen v-oorkomen. -EEN REUZENKLANT De 20jarig-e br-oodslij-ter G. de H. is door de politie te Rotterdam aang-ehou- den, daar hij vendiac-ht wordt, -den ba-kker v. d. M., van den Bergweg aldaar, voor f 100 aan brood te hebben opgelicht. Hij was bij gen-oemden bakker gekomen en had dezen verteld, ie-dere-n dag een -groote partij brood aan Rijnscfeippers te kunnen verkoopen. Zijn b-roeder was kapitein op een Rijnboot en hijz-elf ha-d diaardo-or goe- de conn-ecties onder de sch-ippers. Om te beginne-n bestelde hij 370 waterbrooden, 100 melkbrood-en en 150 pa-kken b-eschuit, welke hem door bakker v. d. M. werden medegegeven. Na een poosje kwam deze tot de onitdekking, er leelijk te zij-n in-ge- 1-oop-en, want de thans aa-ngehouden broodslijter ven-tte feet brood zoo maar o<p st-raat uit, de brooden voor 5 cent per s-tuk en -de pakken beschuit voor 8 cen-t. Het aldus verikregien geld had d-e H. te e-igen bate aangewend. DOOR EEN PAN MET KOKEND WATER, DRIE KINDEREN ERNSTIG GEWOND. V-rijidagavond -is in het g-ezin van de fami-lie N. ter W., te Delft, een ernistig onigel-uik -gebeurd. Terwijl de vader met zijn kinderen sto-eide, werd teg-en de -ka-chel ges-tooten, met h-et gevolg, dat deze o-mvi-el en me-de een groote pan met ko- ken-d water, die er op st-o-nd. Drie kinde ren van 3 en 4 jaar k re gen het koiken- de water over hun liclhaampjes en bekwa- me-n ernstige branldwonden. In zor-gwek'kenden to-es-tand zijn zij, na voorloopig verbonden te zijn, naar het gasthuis vervoe-rd. Ook -de vader be- kwa-m een-i-gie bran-dwonden. EEN ADSPIRANT-DEGENSLIKKER. Een paar we-ken g-eleden werd in feet Stadszaekenhuis te Alkma-ar een man op- gen-omen die in de gevangenis aldaar eenigen- tijd had verto-efd, maar w-i-en het ida-ar blijk-baar was g-aan vervelen. In het ziidkenfeu-iis te worden opg-enomen la-chte Ji-em meer toe, omda-t je daa-r beteren kost en verpleging hebt. Het gewone miiddel simulatie dat hij bij vorig-e g-e-legenlheden al met succes had toege-pa-st, had nu g-een gunstig resultaat, do-oir-dat de gevangenisdo-k-ter hem door- zag. Hij nam n-u tot een ander midd-el zijn toevlucht, een middei, dat succes moest fee-bbe-n; hij bra-k een metalen lepe-1 door- midcfcn, slikte idem 'sfcee-l in -en deelde dit toen- aan het gevangenis-personee'l m-ee, in de overtiuiiging, d'at men nu wel haas-tig tot o-pne-m-ing in het ziekenfeuis zou be- sluiten. Edo-c-h men g-e-l-oof-de hem nog -niet. Maar de man w-ou en zou de gevan- -g-enis uit en bralk -daaro-m het o-or van een tinn-e-n kro-e-s, b-oog h-et recfeit en slikte ook dat in. Met succes, want n-u sch-onk meai -geloof a-an zijtn beweringen. Een ront-genifo-to werd g-euomen, waar- door men -de vreemde voorwerpen kon op- sporein. D-e gevangen-e gi-ng nu terstond naar h-et ziekenfeuis, waar lepelsteel en kro-esoor la-ng-s o-perati-even weg werden verwijderd. Drie weken werd de man verpleeg-d n-u -i-s hij weer in de eel terug. Het t'O'ege-paste mid-del is hem in-tus- schen- t-oc-h niet te best be-kome-n naar het schijnt, want hij heeft verzekerd, zu-lke gr-ap-pen niet meer te zullen u-ith-alen. NOG EEN 103JARIGE. Utreoh-t's ouidst-e inwo-n-er, de heer Tim-p, -g-epemsionneer-d iniilita-ir, wach-ter van het fort Vosse-gat, ber-eikte Din-sdiag den 103-jarigen lee-ftijid. Vele bewon-ers de-r stad kwamen feem de hand drukk-en, waaronder k-olonet Bue-n-o -d-e Mesquita, vergezeld van -den ka-p-itein--ad;ju'dant Stramphiiu-s, De g-eniemuziek bracht hem een hulide, terwijl -h-em na-mens -d-e omder-officieren van dit wapen een enveloppe met infe-oud werd aa-n-geboden door den heer Perquin. De raa-d-sleden Verm-ooten -en Zuidam kwamen den kra-ssen grijisaarid, die alleen wat s-lecht van gezicht i-s g-eworden, doch z-ich over-igens n-og in 'n goede giez-ondheid ma-g verfeeu-gen, eveneens complimenitee- ren. De burg-emeeste-r -deed -schr-if-telijk zijn gelulkwen-s-chen toe-komen. EEN GOEDE BELO-ONING. Zaterdaigmiddag is een koopman op het politiebureau aan de Groote Paauwen- s-teeg aangdfte komen -doen, dat hij -in een lunchroom aan de Noord-B'laak een Men tal g-oudea ring-en) verl-oren had. Onmid- dellijk giin-g een -rech-ercheur met den aan- geve-r op oniderzo-ek uit en terwijl ze weg waren lew-am een loo-pjionge-n op het poli tic-bureau, di-e direct -den dienstdo-enden inspecteur w-i-lde -spr-eken. Eenmaal bin nen g-el-aten, liet de jongen triomfantelijk n-eg-en ring-en zien, welk-e hij -aan 'n t-ouw- tje had gere-g-en. Die ringen had hij zoo luiiidde zijn verfeaal op de Blaak g-evon- den. Ze la-gen in -een papiertje waartegen hij -gesc-hopt had -en to-en waren de ringen er uit-gerold. Nog was hij aan zijn verfeaal beziig, hoe hij d-e ringen aan een t-o-uwtje ger-egen ha-d, en- -hoe -hij met zijn vonidlst naar het bu reau was -g-ek-omen, toen de aangever weer teru-g-kwam met -den rechercfeeu-r. Tot -zijn groote vreugde za-g -de -koopman,, -dat d-e jon-g-en zijn ringen had. Zoo verheug-d wa-s -de verliezer, -dat ihij -den jongen e-en banlkpa-p-i-eir van ee-n Emg-elsc-h po-n-d i-n de han-d sto-pte. Aa-nvankelijk kee-k die een beet-je beteu-terd, m-a-ar t-oen een inspecteur van politie hem duidelijk maa-kt-e, dat hij voo-r dat papiertje twaalf gulden ko-n ont- van-gen, w-a-s -de verwonderde teleurstel- ling wel-dra ve-rdwe-nen. TROUWE MARKERS. Geiduirenide ide laatste maand i-s -een straatmakeir- uit Ze-fida-m wer-kzaam ge- wee-st aan het leg-gen van trott-oirs in dienist van -d-e ge-meeinte Sommelsdijk. Dez-e-r -dag-en i-s die straatmaker met twe-e van z'n knechts, -een uit El ten en uit Sommelsdijk, naar Rotterdam getrokken en -het drie-tal heeft -o-p d-en Scfeiedamscfeen Dijk ver-tier gezo-cht. Toen zij z-i-ch eeni gen tijd in een dan-sgeleg-enheid hadden apgeho-uiden, wi-l-de -de stra-atmaiker even een b-ooidscha-p g-a-an doen en voor alle vetiliigfe-ead gaf hij z'n partefeuiille, inhou- deniae 110, aa.n z'n -gezellen. Voordat hij terug was, zijn de iheeren met het onld-er hu-n hoe-de gestel-dle verd-wenen, zoo-dat de st-raatmaker va-n d-e verduistering kenni-s gaf a-an -den ee-r-sten den besiten agen-t -dien hij teg-enlkw-am. Di-e-n agen-t g-af -hij de namen op van de b-eide mannen en ook hun signalement. Kort na deze aangifte za-g de agent t-wee mannen o-p den Scfeie-damsche Dijk staa-n- praten, zij beantwoordd-en tamelijk aan h-et signalement, dat hij zoo judst had opgegeven. Hij s-prak ze aa-n met een voorn-a-am, welken hij van den aangever had geh-oo-rd, e-n inderdaad keek een ban ner op. De ag-en-t viro-e-g t-oen of -zie niet uit El ten en uit Som-melsdijlk afkomstig war-e-n en of ze -niet met hun baas waren uitgeweest. Ook nu lu-i-dde het antwoo-rd bevestigen-d, waar-op de a-gen-t hen mee- nam n-aa-r -het bureau. Op weg kwamen ze d-en sitraa-tm-ak-e-r tegen. Geza-menlij-k troik men verder en -o-p -Het bureau bleken -de twee aang-ehoudemen -het gel-d van hun -mafcker onder el-kaar te hebben verdeeld, na-da-t er f 20 spoor-loos was verdwenen. Zij werd-en in verzeke-rde bewaring ge steld. DE STORM. In Beieren en Opper-Sileziie hebben Zonld-a-g nac-ht zwa-re sto-r-men g-ewoed, die groote scfeade hebben aangericht. In B-eieren he-eft -de storm vooral in de om- geving van het Walchenmeer en het fcocfeelmeer veel scha-d-e veroorzaakt. Het water van -het Ko-cfeelmeer werd door den Win-d v-e-r feet land in gejaagd. Groote boo- men wer-d-en uit den gr-ond gerukt en vele huiz.en werden -door de bew-oners uit de omigev-ing ontruim-d- Te Scfeleedorffdat v-oo-ral veel te lijden feeeft gehaid, werd de electriscfee 1-eiiding vernield, z-oo-da-t het de he-ele n-acfet donker was. Bij olie- of benzinebrand. Blusch niet met water, doch met zand. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2