ALGEMEEN nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No 7980 Woeiaidag 20 October 1925, 66e Jaargang, HINDEBWET. Een vervolging in Thibet. ftumre Huid PUROL BUITENLAND, BINNEN LAftD* FEUILLETON. nnubif ururcSDIICi Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post /€,60 per jaar ABONNE^EMTSPnlJb. Voor *t buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor t buitenland alleen bq vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen IVIaandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. De A bonne's van het GeillustreerdZon- dagsblad, aan wien dit Blad per post wordt toegezonden, deejen wij mede~9at" bij diegenerT welke hun abonnement voor het V I E R D E kwartaal nog niet hebben betaaid, per postkwitantiezal worden beschikt met verhooging van vijftiers cent (indien dit bedrag niet voor 1 Novem ber aan ons Bureau is betaaid), zoodat het te betalen bedrag dan sen gulden wordt. Ter Neuzen, 20 Oct. 1926.^ Firma P. J VAN DE SANDE. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Een opschortingsmotie? De paxlementaire medewerker van het Devemter Dagblad schrljft: De kans op aanneming van het verdrag met Beigie is in den laatsten tijd gedaald. In meer dan een fractie is het aan-tal te- genstemmefs grooter dan oorspronlkelijk wend vexrwaoht. Het is op het oogenblik, wat men n-oemt, een dubbeltje op zijn kant. Intussdben wordt het gerucht steeds sterker, dat men tegen een directe yerwer- ping opziet, ook onider hen1, die niet voor het verdrag zullen stemmen. Daarom wordt op een middel gezonnen, am die dadelijke verwerping te voorkomen. Het schijnt niet onmogelijk, dat een motie zal worden aangen-omen, als gevolg waarvan de verd-ere behanideling van het ontwerp zal worden opgeschort. Men stelt zich b.v. een motie voor, die de regeering uit- noodigit, over -enkele g-ewenschte wijzigin- gen alsnog met Beigie te onldenhanldelen. Minister Van Karnebeek zal stellig een dergelijlke motie niet aanvaarden. Maar men acht het zelfs niet onmogelijk, dat hij zal aftreden en opgevolgd worden door een Minister, die wel zou willen pogen alsnog met Beigie in oniderhandeling te treden. Dit is een van de tijdelij-ke -opl-os- sinigen, die men zich denkt, om eventueele verwerp-ing te voorkomen, doch ook an dere moties zijn mogelijk. Een brief van het bestuur der Christelijke W erkgevers-vereeniging. Het bestuur van de Christelijke Werk- gevers-vereeniging -h-eef-t den volgenden brief gericlkt tot de aniti-revolutionaire en christeJijk-ihistorische Kamerleden: „Het bestuur van de Christelijke Werk- Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. (Vervolg.) 43) Zander verder een w.oard, ralde hij zich om en om in een groote deken van yak- huiden,; na een paar minuten verried zijn zware, rustige ademhaling dat hij sliep. Met een van de zware dekens van dieren- huiden sttrak om zijn sohouders getrokken, om hem te beschermen tegen den ijzig- fcouden wind, die door den nauwen berg- pas gedireven werd, en rond het plateau waar het kamp opges-lagen was, om en om cirkelend een uitweg zocht, ibleef Sher rington in ihet vuur zitten staren. Het was een mooie nacht; als een schemer lag het stlhijnsel van-die duizenden en duizenden sterretn, iwinkelend in den rossi-g-stralkken hemel over de bergen - de eenige donkere plek was het dad beneden hem, zwart, in contrast met het grauw en wit om hem heem. Talk ens, wanneer de wind even om krachten te verza-m-elen- voor een nieuwe vlaag, uitrustte, hoorde hij het vrij luide klateren van een waterval, ergens in de buurt. En na een poos hoorde hij een nieuw g-eluid het langgexekte huilen van een wolf, d-Ut na twee of driemaal herihaald te zijn, van een half dozijn kan- ten tegelijk beantwo-ord werd. Sherring- ton luisterde scherp toe. Ergens in de buurt van het kamp en waarscihijmlijk aan iNGBZQNDBN MEDEDEELfNGEN van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. gevers-vereeniging wendide zich in April 1926 met een adres tot die Tweade Kamer der Staten-Generaal, waarin verzocht werd, het wetsonltwerp tot goedkeuring van het verdrag Nederland-Belgie niet aan te nemen. Nadien werd dit verdrag in de jaarlijk- sche vergaidering van bovengenoemde vere^iiging, te Rotterdam gehouden op 6 September j.l., opnieuw besproken in te- genwoordigiheid van eenigen uwer. De leden onzer Vereeniging werden daar versterkt in de overtuiging, dat de econo- mische nadeelen, welke uit aanvaard'ing van het verdrag zul'len voortvloeien, voor onafzienbare jaren zeer zwaar op het Ne- derlanidsche bedrijfsleven zullen drukken. Het wil ons voorkomen, dat in dezen de Tweede Kamer der Staiten-Generaal als volksve rt eg e n woordigi ng niet verant- woord zou zijn, indien zij een verdrag goedkeurde, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien en waartegen bij het Ne- derlandsdhe volk in het ailgemeen en bij het bedrijfsleven in het Sijzonder zeer emstige bezwaren bestaan, welke de re- geering niet heeft vermogen te ontzenu- wen. Namenis het bestuur der Christelijke Werkgevers-vereeniging doien wij daar om nogmiaals een beroep op u met het dringende verzoek, uw stem aan het wets- ointwerp tot goedkeuring van dit verdrag niet te geven". Regeering en Kamercommissie. De Commissie van Rapporteurs der Tweede Kamer inzake het Nederlandsch- Belgisch Verdrag heeft Dinsdagochtend in het gebouw der Tweede Kamer lang- du.rig geconfereerd miet <den Minister van Buitenlanidsche Zaken, Jhr. Van Karne beek. De bijeenkomst van de Commissie met iden Minister ving aan om 10 uur en wias enlkele minuten voor 2 uur geeimdigd. Voor de gis'eravond in „de T«ee Steden" te Den Haag vanwege het Nation; alComi'e van Actie tot wijzigiog van het v^rd ag met Be'gie belegde openbare vergadenng, was, niettegenstaande ook de deu en di r naast de groote zaal g leg n zaal en de serre er naast in gebruik ger omen wari n, zoo groot, dat een tweede vergaderirg is belegd in de Van Dijk zaal. Daar werd het woord gevoerd door den heer Ir. Mussert, secretaris van hetComite, kapd te i Hasberts en Prof Colenbrander. Deze vergadering werd geleid d' or Mr. August Phi'ips, oud-gezant tt Washington. De vergadering in „de Twee Steden" werd geleid door den voorzitter van h comite, den heer Luden. Onder de aanwezigen werden opgemerkt vele civinla autoriteiten. militairers en leden der Eerste en Twetdn Kamer. Prof. Moresco eindigde zijn rede met het betoog dat aai neming van het verdrag een onherstelbaren slag zou toebrengen aan ons aanzien in de wtreld, aau de achting die wij bij ons zelf en hij anderen genieten wij hebben niet enkel het recht het af te wijzen wij bebben den plieht dat te doen de andere zijde van den pas, maakten die geesels van de bergen en plateaux jacht op hun prooiiSherrington zag in gedach- ten het schouwspel voor zich. Een zieke of oude yak een hulpeloas kalf, afge- diwaald van- de kudde de sprong een sprong in schijn van den leider naar de keel van -het slachtoffer en op het- zelfd-e oogenbldk een -aanval in ermst op de peezen van de achterpooten, waardoor het diier kwam te vallenof, wanneer die taktiek niet gdukte, een achtervolging tot volkomen. uitputting van hun prooi het- zelfde resultaat ten gev-ol-ge had. En terwijl hij, onder het overpeinzen van die ge-dachten, in het vuur zat te sta ren, vormde zich in den rossen gloed voor hem een gezdcht, een- gezicbt, met hooge jufcbeenlde-ren, pl-at'ten neu-s en een mond als een klem, met gladg-estreken zwart haar en eigenaardig, ondoorgrondelijke oogen, het geziciht van den man, die na elf lange jaren nog het spoor volgde van zijn angstig slachtoffer. Stargard bezat d-ezelfde leigenschap -die de wolven tot zullke f-ormidabele vijanden maakte: hardnekkigheid. Met een eilandengroep ver in het Zui-den als uitgangspunt, had hij zijn prooi gevol-gd, dan hi-er, dan daar naar toe er moesten tijden van het spoor bijlster raken gewee-st zijn maar na een tiental jaren van onverm-oeid s-peu- ren leek het dan toch nu of hij het wild achterhalen zou... nu werd het jacht- maken to-t het bi-ttere eimd, tot zijn vijand weedoos, uitgeput aan zijn voeten lag. Weer klonik het gehuil van -d-e wolven nu iets verder af. Door zijn gedachte reage-erde Sherrington op een eigen- Den"plicht n et alle n jegens ons zelf, maar ook jegens anderen, plieht bo enal jegei s ben die na ons komen en wien wjj ons land hebben a te ibten zooals wjj het heb'en gevonden, vrij en ongenpU Prof. Colei.brander, die in de tweede vc-rg dtring eindigde wees er op, dat een land, dat met ors op goeden voet wil ieven, 0! s op een a; dere wij?e moet naderen dan Beigie gedaan he.fr in i919 en 1920. Minister van Karnebeek heeft in 1920 zelf in de Kamer gezegd „Nederlacd heeft dit verdrag niet noodig. Het biedt ons geen voordeel. Datgeldt nu tog steeds. Dit traciaat is ons opgedroDgen. Op dit verd ag past maai een antwoord een ge'uid waa op de uatie wacht, een machtig „neen". De redevoeringen werden herhaa'd tk door applaus of gejuich onderbroken en met langdurigen fcijval beantwoord. in zijn slotwoo d sprak de zoorzit'er de hoop uit, dat onze volk vertegenwoordiging or.ze brornen van weivaart zal wtten te ha dhaven. TYPHUS. Te Bergen op Zoom zijn Maan-dag an- dermaal twee nieuwe typhusgevallen vastgesteld, en wel een bij een arbeider -der gemeente-gasf-abriiak -en een bij een soldaat van d-e te Bergen op Zoom in gar- nizoen li-gigende infanteristen. Daarente- gen zal een der verp-leegd wordend-e pa- tienten uit Ha-lsteren als hersteld de zie- kenib-arak verlaten. De militair is afkomstig uit Maastricht en was reeds geruimen tijd in observiatie in een ziekenkamer van het garnizoen. AUTOMATISCH DIEPLOOD. In de j-ongste vergadering van .Water- bouwkundig-e amb-tenaren in Zeeland heeft de heer Warr-en uit B-orsele een d„- mo.nstratie nieh-ouden met een -door hem uiitgev-ond-en peilt-oestel voor het onder- zoek der diepte van den onderzeeschen o-ever, w-aarbij de genummerde leertjes zijn vervan-gen door een kl-ok, diie el'ce gepei-lde diepte in meter-s en decimeters aanwijst, terwijl die aanr-aking met -den bo- dem door een electrisclhe bel wordt aang :- geven. D-e man aan het toestel r-oept de diepte af, die hij van -de kl-ok afleest, doir een wijzer aang eleven. Wil de ambte- n-aar, met de p-leiling b-elast. di' ontrc - ren, dan k-an hij een tweede klok insc'ha- kelen len vlak bij zich plaatsen. H-et demanstratietoestel was keurig in metaal af-gewerkt op een -derde der ware -grootte. Een toestel van normale afme- tingen, is reeds in bewe-rking, waarmede men in het aanstaanide voorjaar pr-oef- pe-ilingen zal verricht-en op verschillende plaatsen, aan boorid van een motorvaar- tuig. INVORDERING VAN GELDEN OP KWITANTIES MET AANGEHECHT STORTINGSFORMULIER. Met imgang van 1 Nov. a.s. wordt voor rekeningh-ouders bij d'en postcheque- en girodiens't d-e gelegenheid open-g-esteld, de voor hen door de posterijen op kwitan- ties in-gevo-rderde bedragen, tot een maxi mum van f 1000 voor -elke kwitamtie, ■door de kantox-en van invordering recht- streeks op hun postrekeniing te doen stor- ten. Daar-toe moeten de kwtitanties g-esteld zijn op formulieren (kwitanitiekaarten) welke tegen -betaling van 1 cent per stuk aan a-lle kantoren der posterijen verkrijg- aardige manier, een koude rilling liep hem over den rug, in de huid van zijn hals on der zijn haar prikkellde het fijn deze'lfde seinsatie, die een id-ier hebben moet als zijn nekharen overeind gaan staan. In onbe- wuste navolging van Nima greep hij naar zijm geweer die aanraking met het kou de hout gaf hem rust. Ja, de Thibetaan had gelij-k. Hier in de bergen, waar geen bestaande wetten van kracht waren, gol den andere wetten, hier won de man met de soberpste oogen en de meest vaste hand. In het geval dat zijn vermoeden bewaarheid werd, d!at ze werkelijk achter- volgd zouiden worden, konden ze nog al- tijid hun toevlucht nemien tot de wet van d-e bergen, een wet, volgens welke geen kwartier gevraagd en geen kwartier ge- geven wordt. Met de rustgevende zekebheid van die gedachte kwam die beihoefte aan slaap. Sherrington rolde zich in zijn deken. Tegen den ocihtend werd hij pas weer wakker. Het was vinnig koud boven zijn hoofd welfde zich een strakke lucht, waar de grootsche sterren zich nog, zwak sdhitterend-, tegen Ihet ldc-ht van. den nieu- wen dag probeer-den te handhaven. Hij stond op en maakte same.n met Nima het ontbijt k-laar. Daarna, nog voor een der beide Craydons op was, begaf hij zich op weig naar een kl-e-in plateau, ongeveer op een -derde der hoogte van den zuidelij.ken bergwand, waarvandaan -hij den weg tot aan de ob-o's zou kunnen afzien. Het kostte hem e-en half uur moeizaam klim- men voor hij -de gewens-chte plek b--reikt had. Toiem hij eiindelijk op zijn uitkijkpunt stond, was het om hem heen al dag, was baar zijn, en op een daarbij behoorend borderel, dat mede aan de kantoren der posterijen tegen betaling van 1 cent ver- krijgbaar is, zijn ingieischreven. De kwitanitieformuli-eren zijn tweedee- lig, zij b-ev-a-tten de eigenllijik-e kwitantie en een st-ortiingsfoirmulier. Het reciht, hetw-elk bij vooruitbetaling door opplakking van cien frankeerzeg-el op de kwi-tantien is te vol-doen, bedraagt: voor een bedrag tot en met f 500, 15 cent; b-oven f 500 tot en met f 1000, 20 cent. Deze kwitamtien woriden niet m-eer dan eenimaal aan de schuldenaars aangeboden. In sommige geval'l-en zal het daarom aanlb-eveling ver- dienen, dat de be waa rge vers hun debiteu- ren omtren-t de af-gifte van kwitantien aan de posterijen inlichten. Dit nieuwe stelsel brengt het voordeel, dat de ingev-or-derde bedra-gen terstond ter Ibeschikk'ing van -den cr-editeur worden gesteld. DE OPBRENGST VAN DE WEL- DADIGHEIDSPOSTZEGELS 1925/'26. De opbrengst van de weldad-ighei-ds- postzegels, -die van 15 December 1925 tot 15 Janua-ri 1926 wer-den verkocht, is f 77.356,77. Na aft-rek van de onko-sten en reser- veering voor de actie voor de a.s. ui-tgifte is dit bedrag als volgt in verdeeling "e- bra-cht: aan 6 vereen-igingen voor achter- lijke kinderen tezamen f 8542,57; aan 54 vereenigingen voor kindervacantiek-ol >- nies enherstellingsoorden tezamen f 9664,50; aan 149 vereenigingen voor verwaarl-oosde en m-isdadig-e jeugd te zamen f 48,330,03; aan 7 vereenigingen voor biinde, do-ove- en -dioo-fstomme kin deren, tezamen f 2900,70, en ten beho-eve van kinderen van het postpersomeel f 1000; -totaal f 70.437,80. Aan reserve en k-osten tezamen is mits- dien nog geen 9 van de opbrengst be st eed. GEEN NAJAARSKERMIS TE BERGEN OP ZOOM. De ra-ad van Bergen op Zoom heeft Maandag met 14 tegen 3 stemmen beslo- ten tot verdaging van de najaarskermis. In een op 29 October of 5 November te belegg-en vergadering zullen de typhus gevallen nader onder het oog gezien wor den. Zoo het aantal zich niet uitbreid-t, zal de najaarskermis worden gehouden van 14 to-t 21 November. Een voo-rstel van het raadslid Scheffe- laar (A.-R.) om de kermis dit jaar niet te laten d-oorga-an, werd alleen gesteund door mevrouw PoldermansGerritsen (V. Z.) NEDE-RLANDSCH VEE IN ARGENTINA. Naar onze gezant te Buenos-Ayres meded-eel-t, stond de begin September te Palermo g-e-houden tentoonstelling eenigs- zins in het teeken van de malaise, die zich op handels- en landbauwgiebied doet ge- voelen. Dit bleek o.a. uit de p-rijizen be taaid bij de veiling van verschillende kampioen-dieren. Werd in 1925 voor den kampioen van het Shorthorn-ras ongeveer 150.000 pesos betaaid, thans vermocht de prijswinner van dit zoo geliefde ras niet meer dan -ongeveer 54.000 pesos op te brenig-an. W-el kon de Sh-orbh-orn-kam- pi-oen van 1925 op een beteren stamboom bogen, m-aar het verschil in kwali-teit van beide stieren stand niet in verhouding tot het verschil in prijzen. Daar die thans geei-ndligde tentoonstel ling niet internati-onaal was sJec'hts in het dal ook al leek het daar in contrast met de klaante boven de bergen nog sche- merin-g -al te overzien. Hij verkende -den geheelen omtr-ek nauwkeurig, maar n-er- gens zag hij iets, dlat zijn ar-gwaan op- wekte; geen bewegenide plek, geen om- hoogkringelende rookkblom. die op een kamp zou kunnen duiden. Gerustgesteld daalde hij langs denzelfden weg weer naar het kamp af; -daar vond hij alien ge- reed voor het vertrek. De tent was afge- broken, die yaks waren opgelad-en en sbonden in een -rij geduldig op 't „en route"-bevel van hun begielleider te wach- ten. T-oein de Thibetaan hem zag aanko- men, kwam hij hem een eindiweegs tege- moet. Op een vragenden blik gaf hij kort, maar afdoend antwoord: Niets!" Nima-tashi laclhte vergenoeg-d dan, met philosophische kalmte: ,,Niiets, of wel iets, broeder, wat komt het er op aan. Wij dit met een liefkoozend st reel en van zijn geweerkolf - dragen het remedie zoo- wel voor het een als voor het an-der bij ons". Bern paar minuten later begaven ze zich in dezelfd-e volgorde van den vo-rigen -dag Nima vooraan en Sherrington in de achterhoede weer op marsch. De ijziig- koude wind, daen ze van het ooge-nlblik van hun vertrek af voor gehad hadden, woei oo-k nu nog met bijma onverminderde kracht, maar de lucht was onbewolkt, de -hoogste bergto-ppen -lagen al in een bleek- gouden li-cht. Na e-en uur gestadi-g klim- men werd het pad steiler en nog smaller; over -een lengte van een honderd meter liep het vlak langs e-en diep ravijn met de schrikkeljaren is de September-ten- toonstelli-ng internationaal kon een ver-gelij-king gemaakt wo-rden tusschen -het op -de z.g. melkerij-tentoonstellinig van April j.l. aangevoerde N-ederland-sche vee en het in Argentinie geboren- en thans geexposeerde vee van Nederlandschen stam. Deze v-ergelijlldng vi-el voor het laatstlbe-doel-de vee zeer ongunstig uit. Om op een hoog peil te blijven, zal aanvoer van vee uit Nederland voor het z.g. Ho- land-o-Axgentin-o ras steeds no-odzakelijk blijven. Op de bovengenoemde tentoonstelling 1 was de ke-uring van vee van Nederland schen stam opgedra-gen aan Dr. v. d. Pas 1 en aan een Chileenscihen deskundige. TOESTAND. Gistereu b-egon te Louden de rijkscon- ferentie, d.w.z. de conf-ere-nltie van de Brit- sch-e regeerin-g met de leiders van de re- geeringen der Dominions, waar de ver schillende rijksvraagstukken, zouden wor den besproken. Met eenige spanning is ditmaal deze bij-een-komst van de imper-iale conferentie tegem-oet g-ezien. Men ver- w-acht immers, schrijft het HbkL, dat tha-ns n-adrukkelij-ker dan -oo-it te vor-en de quaesties te berde zullen word'en geibra-c-ht, welke in verband staan met den status der Dominions binnen het Rijk en tegen- over het buitenland. Wel tereciht modht Lloyd George in een dezer dagen van zijn hand ver-schenen artikel -over het Brit-sdhe Rijk spreken als over het merkwaardigste rijk. dat de we- reld ooit zag. Niet zooze-er omdat in dit ge-weldige rij-k elk ras, elke kleur, elke godsdienst, elke taal is verteg-e.nwoordi.gd, maar vooral weg-ens de groote verscihillen in d-e rechtspo-siti-e van de ondersch-eidene deelen des rij.ks. Hier oefent de regeering van het moedetland een vrijw-el onbeperkt gezag, -elders daarentegen bestaat er fei- telijk een ihaast v-olkomen onafha-nkelijk- h-eid v-an de rij-ksregeering en onderkent men zelfs een streven deze onafhankelijk- heid nog na-der te ,accentueer-en. Men weet, dat in den loop der jaren herlhaa'ldelijke booze v-oorspellingen zijn gedaan omtren-t de mogelij-khei-d het Brit- sche Rijk op d'en duur bij-een te houden. Toeu een kwart eeuw ongeveer geleden Joseph Chamberlain zijn campa-gne voor een tari-efherziening begon, was een zijner voornaamste -argum-enten, dat het Rijk zou m-oet-en uiteenvallen. -indd-en men- geen zorg droeg het door fiscale banden sa-men te binden. Sedert heeft de zware beproe- vi-ng van 1914 wel getoon-d, dat men zich over den samenhang van het Britsahe Rijk nog niet al te ongerust beh-oefde te maken. Maar juist d-oor d-en wereldoorlog kwam ook dui-dielijker aan- het 1-icht, dat de posi- tie van de zelf-besturende kolon-ien -nog een ondergeschikte was. Tegenover het buitenland berustte de leiding van de rijkspolitiek uitsluit-end bij de regeering van het moederland. Zoo ontwi-kkelde zich in enkele Dominions een streven om ook naar buiten zich -een grootere zelf- standigheid te venscihaffen. of althans o-m zich in de buitenlandsch-e staatkunde van -h-et Rijk madezeggenschap te verzekeren. H-oe meer -de Dominions zich ontwu'kke- len, hoe m-eer zij ook afkeerig zullen wor den om te blijven in ,e-en positi-e van on- dergeschiktheid teg-enover de regeerin-g te Lond-en, die hun idle vrije b-eslissing over hun lot ontneemt en hen bindt aan een po- m gla-dde, loodr-echte wand-en. Heel lang- zaarn en voorziohtig werd dit uiterst ge- vaa-rlijke g-ad'eelte van -den weg a-fg-elegd. Na ongeveer aen half uur stonden de manschen an. -dii-eren beh-ou-den aan den ande,rsn kant en begon het klimmen op nieuw, tot ze teg-en den middaig het gebied van eeuwige sneeuw begonnien te nade ren-. Ver on-d-er de voor dit jaargetijde geldlen-de lijn kondigde dit zich aan door dkoge, poeierig-e sneeuw tusschen -het yakmos, dat op dezen breedtegraad overal ove-rvloedig groe-ide, maar naar- miate de kleine karavaa-n vord'erde ver- dween elk spoor van vegetatie, werden de plekken hier-en-d'aar een dik sneeuwdek, dat alles verborg, waarvan de boven-ste laag, losgestreken door den wind, bij elke nieuwe vlaag als een witte w-o'l-k over de gladde oppervlakte voortstoof voor de menschen de oorzaak van een scherpe pijn aan oogen en neusvleugels. Onder zulke condliti-es werd voortgegaan bij de minuut moeilij-ker. Als protest zacht snorlkend, liepen -de yaks tegen een helling op, zoo sdh-uin als het dak van een huis, die een vijf-en-twintig meter vender naar rechts, plotseling o-verging, eerst o-p een n-cg s-tei- lere helling en dan in een loodrechten wand. Na een poos zwijgend voortzwoe- gen verdw-een de eerste yak over het ihoog-ste punt, een bre-eden b-erg-rug een sohallende trio-mfantelijke juichkreet van Nima kondigde het feit aan daa-rna volgde een tweede, een derdeten slotte -de zesdle en daarna was de beurt aan den muilez-el. (Wordt vervol-qd.) *>ia>SaC^4»:^^ia^Rag5Za3SaB5S»5tf33^i*> NEUZENSCHE V •£i<»L£Z3L-. Buigemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat bet verzoek (an J. A. VAN LEDVEN, broodbakker te Sluiskil gemeente Ter Neuzen, om in het perceel, kadastraal bekend ge meente Ter Neuzen, sectie G no. "1398, een heet- wateroven te mogen plaatsen, door hen is toeyestaan. rer Neuzen, den 18 October 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1