ALGEMEEN nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. DatsRWAlIA 7976 Maandag 11 October 1926. 66e Jaargang. Een vervolging in Thibet. JJWA.REEPEM ABONMEMENTSPRIJS: BIHNENLANB. FEUILLETON. oor binnen Ter Neuzen /1,40 per 3 maanden Voor 't buitenland 2,70 per 3 maanden franco Dit blad verschijnt lederen Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling tr. per post /6.60 per jaar per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. PLECHTIGE OPENING VAN HET KOLONIAAL INSTITUUT TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag heeft de plechtige openiinig plaats geibad van het Koloniaal Instituut aan de Maurifcskade. Hare Ma- jesteic de Koningin, Z. K. H. Prins Hen- drdk en Prinses Juliana war en daarvoor naar de hoofdstad gekomen. Onder de talrijke aanwezdgen merkten wij op de Ministers van Kolonien, Fman- cien, Onderwijs, Kunsten en Wetemschap- pen en Buitenlandsche Zaken; de Minis ters van Staat Cort van der Liniden, de oud-premier Mr. Heemskeirk, vertegen- woordigers uit handel, industrie en we- temschappelijke instellinigen. A an den hoofdingang van het Instituut werd H. M. ontvangen door enkele be- stuurslcden, die de Koninklij'ke Gasten naar hunne plaatsen op het daarvoor op- geslagen podium brachten. Bij het binmenkomen van deze Hooge Gasten verstomde het geroezemoes in de geheel gevulde ruimte. Toen H. M. was gezeten klonk plechtig van een der qale- rijen het „Wilhe!mus", gezongen door de leden van de Kon. Zaintjvereenigiing ,,Apollo Nauwelijks waren de ton-en van het tweede couplet van ons volkslied verklon- ken, of Jhr. Mr. Dr. A. Roell, voorzitter vain den Raad van Be'heer van het Kolo niaal Instituut, trad naar voren. Hij heette de Vorstin welkom, die wel aan het verzoek had gevolg gegeven, te komen om het gebouw te komen inwijden. Het was hem een groote blijdscihap, dat Z. K. H. Prins Hendrik en Hare K. H. Prinses Juliana mede aanwezig zijn bij deze plechtige gebeurtenis. Verder ver- welkomde hij de overige aanwezagen. Na het applaus op deze redevoering zongen de leden van Apollo de drie coupletten van „de Zilveren Vloot Het woord was vervolgens aan Z. itxc. den Minister van Kolonien, den heer Ko- ningsberger. De Minister verheugde zich het woord te voeren in een aangelegenheid waarin de belangen van alle deelen van het Ne- derlandsche gebied evenwijd'ig loopen. De zaak todh van het Koloniaal Instituut is een algemeen Nederlandsche zaak. Voort- gaande scihetste spreker den toestamd van vroeg eir en heden. Langzmmerhand one- stond een wisselwerking tusschen de ver- schillende deelen van het Nederlands-ch gebied, die haar invloed in het moeder- land over steeds geruimeren kring uit- breidde en een oplevende belang stelldng tot hetlzaam en verblijdend gevolg had. Na deze rede verzocht de Minister aan H. M. de Koningin de plechtige opening te willen verrichten. Gevolg gevend aan de uitnoodiging sprak daarop H. M. als volgt: ,,Giaarne voldoe ik aan het verzoek om dit indrukwekkende gebouw in te wij den, ook omdat ik er prijs op stel, mij op dit gedenkwaardig oogemblik te kunnen aan- sluiten bij de hulde, die terecht gebracht is aan alien, die aan de totstandkoming van het Koloniaal Instituut hebben deel- gethad. Nog herinner ik mij levendig hoe de heer Cremer mij voor het eerst vol geestdri-ft over zijn met den heer Hubrecht beraamde plannen sprak. Wat zij, man- nen van den wijden blik en de forsche SNGEZONDEN MEDEDEELINGEN 39) (Vervolg.) Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. Dit stilzwijgend tegenover elkander zit- ten duurde een minuut of vijlf toen was het Nima die de stilte verbrak, met een opmerking, er op berekend om de aan- dacht van zijn gast te trekken. „Om op den man, aan wien ge denkt, broeder, onzen soherpschutter van van- morgen, terug te komen, Het is wel eigen- aandig, dat het hem maar om een van ons te doen was". „Hoe weet je, dat ik daaraan zat te denken, Nima?" De groote Thiibetaan lachte tevreden. ,,Aan uw manier van kijken, broeder. Uw oogen staan niet vroolijk en begeerig, alsof ge aan een vrouw zat te denken neen, ge kijkt direigend, alsof uw brein een voorstelling schiep van een man met een kris, een moordenaar in het danker". ,,Een kris is geen geweer, Nima", zei Sh erring ton, quasi-onverschillig ,,Neen, een kris is niet zoo geschikt om in het geheim te moorden. Met een kogel lean men van verafen .ongezien zijn vijand dooden". De groote Thiibetaan dadht even zwij- gemd na, toen vroeg hij bruusk: „Waar- om zou de man tusschen de rotsen voor mij en voor den zwakkeiling die uw Slechts een merk kan't beste zyn daad, toen in den geest zagen is thans werkelijklheid geworden; dank zij bet in- zdcht, de geestkracht en de volharding hunner medewerkers; dank zij de offer- vaardigheiid van velen. In een haar waardig teihuis zal deze grootsche sticlhting haar heilzame werk- zaamlheid ten voile kunnen ontplooien. Maar bovenal vertolkt dit trotsche ge bouw de emst en zekeriheid van onze overtuiiging, dat de belangen en nooden van Oost- en West-Indie ook die van Neder'land zijn en voorbij de tijden. toen nog maar, weinigen hier dat toonden te beseffen. Moge het lot tot in lenqte van dagen te genover landizaat en vreemdeling blijven getuigen, dat deze landen en de groote ^e- westen van overzee, hoezeer door wijde wateren gescheiden, in voor- en tegen- spoed in "werken en streven, een zijn en blijven. Aan het slot van de plechtigheid zong Apollo": „Groot is de Heer". Door de Koniinklijike Familie werd daarna onder 1 elding van verschillenide bestuursleden een korte rondgamg door de museumzaien gemaakt en werd ook de prachtige aula met haar 600 zitpJaatsen in oogenschouw geniomen. In de bestuurskamer gekomen werd thee gereserveerd. Hier werd ook aan Hare Majestait aangeboden de medaille in, goud van hat Koloniaal Instituut. Nadat de Koniinklijke Gasten zich nog eenigen tijd hadden onderihouden met de daar genoodigden, werden de rijtuigen weer best eg en en werd naar het station gereden. HET VLAGGEN OP HET GEMEENTEHUIS. De viering van dlen Koninginnedag heeft dit jaar niet overal zonder inciden- ten plaats gehad. Incidenten, die werden uitgelokt door degenen, die jui'st in de eerste plaats aangewezen zijn voor het stellen van goede orde in de gemeente. De gemeentelijke auboriiteiten te Fu se hede beriohtten aan de hoof den van scholen, dat aan leden van het personeel gelegenheid dienide te worden gegeven om op den Isten Mei vrijaf te krijqen. Met betreikking tot den Koninginnedag werd eohter geen aanis-chrijving in dien zin uitgevaardigd: integendeel werd be- paald, dat juist op dien dag eenige school- werkzaamheden (de behandeling van op- gegeven taken en her-examens) een aan- vang zouden nemen. Op de desbetreffende vragen van eeniige raadsfracties hebben Burg, en Weth. geantwoord, dat, aangezien op den 31sten Augustus in de stad geen enkele feestelijkheid plaats had, het niet wen- scihelijik werd geacht de scholen te sluiten. Uit het antwoord van Burg, en Weth. blijkt voorts, dat dit onheusche optraden vriend niet is -een uitzondering ge maakt hebben?" ,,Hoe zou ik dat weten, Nima? En hoe weet jij, dat de man Crayidon niet mijn vriend is?" Nima-tasihi glimlachte met iets minaoh- tends in zijn oogen. Ik heb zijn gezicht gezien achter den mani-muur. Toen gij opstondt, broeder, toen keek hij als een man die verwaoht te zien dooden. Hij wist, dat de kogel voor u bestemd was en hij hoopte ah wat zal hij in zijn hart een vervuilling van zijn wensch gebeden hebben dat die kogel doel zou treffen". „N.ima-tashi!" protesteerde Sherring ton, in schijn verontwaardigd. ,,'t Is am het meisje met de donkere oogen, dat hij u dood wenscht, broeder. En omdat hij niet moedig genoeg is, om het zelf te doen, heeft hij een ander met een geweer geihiuurd „Nima! Kletskous die je bent! Jij fan- taseert er soms toch ook maar op los. Hoe kan hij dat nu gedaan hebben. Hij kent geen woord van de taal van de men- schen hier?" De Tbibetaan glimlachte fijnt jes. ,,Dat behioeft ook niet. Hij sprak met remand, die zijn hart kent dien kleinen arak-Chinees die gisteravond heeft laten ziien hoe hard hij loopen kan". Nick Sherrington gaf geen antwoord. Hij had Nima's geheugen niet noodig om zich dlie onverkwikkelijke episode van den vorigen avond te herinneren sinds den oveirval bij het Boeddhaibeeld was ze hem niet uit de gedachte geweest. Maar zon der positdeve bewijzen had hij aan dien ijAiaan n'et wdllen tocgeven, hij had op zuchzeif gemoipperd en zioh steeds weer tot de orde ^eroepen een taktiek van- zich niet heeft beperkt tot den met de on- derwijszaken belasten wethouder; immers op de aan het slot gestelde vraag, of Burg, en Weth. bereid zijn ook ten opzichte van de gemeentediensten, voor zoover de dienist dit toelaat, den 31sten Augustus als nationale feestdag volledlig te handlhaven, en dien dag bedoelde diensten te sluiten, hebben Burg, en Weth. geantwoord, dat gemoemde fracties bij de '.>ehandeling van het werkliedenreglement zelf maar een daartoe strekkend voorstel moeten indie- nen Intusschen, van veel meer anti-monar- chalen geest getuigt ongetwijfeld het op- treden van den burnemeester van Goor. In den gemeente raad toch leidde deze, daarvoor sym'pathie toonend, een voorstel in, om op Koninginnedag niet te vlaggen aan het gemeemtehuis. Deze burgemeester toonde diaardoor niet te weten, dat de Raad van State (in welks samenstelling sedert niet de miinste wezemlijke verande- ring kwam) met betrekking tot een andere gemeente (Wormerveer) reeds heeft uit- gemaakt, dat „niet vlaggen op een ge- meentehuis in een monarchalen Staat, strijdig is met het algemeen be'lang". In elk geval werkte de burgemeestex welbe- wust mede aan een besluit tot niet-vlag- gen op een zoo laat tijdstip, dat vernieti- ging ervan bezwaarlijk meer kon geschie- den. De burgemeester van Goor, die met zorgzaam gekozen woorden durfde te kennen geven, dat hij vlaggen wil zoodra de Koningin in socialistisdhen geest, alzoo strijdig met de wensdhen van de groote meerderheid van ons volk, wil regeeren, heeft niet beseft, dat hem een publiek amibt is toevertrouwd, dat hij niet als so cialist. maar als dienaar van de Kroon moet vervullen Het bovenstaande maakt zeker wel be- grijpelijk het bericht; dat de Regeering het voornemen koestert om in het vervolg de gemeenteraden te belasten met de zorg om op verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis de vlag uit te steken. NEDERLAxNDSCHBELGISCH VERDRAG. Door verschillende vooraanstaande personen uit Rotterdamscihe anti-xevolu- tionaire kringen is een sohrijiven gerioht tot de anti-revolutionaire leden van de Tweede Kamer, w'aarin verschillende be- zwaren tegen het verdrag woxiden ontwik- keld, en verzocht wordt te willen bevor- deren, dat het verdrag in zijn tegemwoor- digen vorm niet wordt aangenomen. Zij geven hierbij te kennen niet te wor den gedreven door een geest van critiek op de landsregeering. Nog minder zien zij over het hoofd, wat onze tegenwoor- digie Minister van Buitenlandsche Zaken voor ons land heeft gedaan, doch zii mer- ken op, dat ook onze hooge landsd'ienaren menschen zijn en alzoo kunnen dwalen. Waar het hun innige overtuiging is, dat aanvaard'ing van het trdctaat voor ons land een ernstige dwaling zou beteekenen, achten zij zich niet verantwoord te zwijgem. DE WEGENBELASTING. Versdhenen is het verslag inzake het wetsonitwexp tot het heffen van een be- lasiting en het treffen van verdere voor- zieniing ten behoeve van openbare ver- niet-wiUen-zien, die door Nima's woor den onmogelijk geworden was. En daar- om zat hij norsch voor zich uit te kijken en gaf hij geen antwoord op de duidelijke beschuldiging achter de opsomming van feiten. Onder de bagage, dloor de yaks uit Tachien-lu hierheeti gebracht, bevrnden zich een aantal geweren,. Als je m org en uitgaat, vriend, neem er dan een mee. Boven in het dal, in de bosschen, onder aan de bergen, zit het vol watte fazan- ten, dat is een excuus als het wapen de aandacht trekt. Maar loop voorzichtiig en kijik goed uit naar grooter wild, broe der Sherrington knikte die raad was vers'tandig. Nima zweeg even dan ging hijlang- zaam vooxt: ,,Die man daar dit met een hoofdbeweging naar het vertrek, dat Craydon tot slaapkamer diende, „wie weet wat hij van plan is. Jaloezie is een groote kraclht misschien voorziet zijn gevoel hem van een karakter-eigenschap: moed, diien iiij onder gewone omstandig- heden niet heeft. Met zijm soort is dat zoo 't is dus wel om op uw hoede te zijn. Ik zou u niet graag hier dood vinden liggen broeder als ik over drie da gen met de benoodigde voorraden uit Tachien-lu terug kom". ,,Daar voe.l ik ook niet bepaald veel voor", ladhte Sherrington' gewild-onver- sc'hiiillig. ,,Daarom zail ik zor-gen, dat dat vendriet ons allebei bespaarid wordt". ,,Goed". Nima klcpte de asch uit zijn pijp en stand op. ,,De waarschuwing is uitgesproken nu ga ik slapen. Morgen vertrek ik vroeg, voor de zon over drie dagen ben ik terug. In dien tusschemtijd keerswegen te land (onderzoek in de af- deelingen der Tweede Kamer). Het doel van het wetsontwerp vond naigenoeg al- gemeene instemming. De reneering (die verschillende in het verslag gemaakte opmerkingen reeds be- antwoordt merkt op, dat het noemen van den termijn van 25 a 30 jaar voor het ver- krijgen van een behoorlijk net niet be- doeld is als de aanwijzing van een bepaal- den tijdsduur, m;aar als een schatting. Waar mogelijk zal het verkeer in zijn ver schillende vormen over verschillende ba- nen geleid woxden; er zal derhalve ge- zorgd worden voor afzonderlijke rijwiel- pacfen en voetpaden, voor zoover noodig afaescheiden van den rijweg. Bij het eveneens gepleegde mondeling overleg deelde de regeering mede, dat zij zich voorstelt, dat in ten hoogste vijf jaren de noodiige verbeterdngen aan het wegdek van de rijkswegen zullen zijn aange- braaht, alsook verbetering wat betreft de breedte dier wegen, welke zooveel moge lijk zal worden bespoedigd. Daarna zal de aanleg van niieuwe wegen worden ter hand "geniomen. Elk jaar zal moeten wor den overwogen hoeveel ten behoeve van het wegenfonds besch'ikbaar zal kunnen worden' gesteld. Het denkbeeld om de personeeie belasting samen te smelten met de wegenibelasting en het denkbeeld am de wegenibelasting in de wet op de perso neeie belasting in te schakelen, acht de regeering onuitvoerbaar. Voor geheele vrijstellinig van personeeie belasting van autobussen acht zij geen teraien aanwezig. Verscheidene leden acbtten het tarief der rijwielbelasting te hoog en drongen er op aan, die van f 3 te verminderen tot f 2 of f 1,50. De regeering deelit deze mee- ning niet op gronid van de practijk. HET KOLONIAAL INSTITUUT EEN NATIONAAL BELANG. Nederlands' koloniaal bezit, dat alleen in Oost-Indie een oppervlakte van 1.900.000 K.M2. beslaat en een bevolking van ongeveer 50 millioen zielen telt maakt ons land tot de derde in de rij der kolc- niale Mogendheden. Het dankt dit bezit, zoovele malen grooter dan het Moeder- land, aan de fout van Philips II van Span- je om de havens van het door hem ver- overde Portugal te sluiten voor de Neder landsche schippers, die nu wel gedwon- gen waren, zelf de specerijen uit het Oos- ten te halen. Van de verschillende cultures, die voor de welvaart van Indie van zoo groot be- lang zijn. staat ongetwijfeld nog immer de oudste, d. i. de suiker, bovenaan. De sui- keroogst bereikte in 1925 een recond- opbrengst van 3 millioen picol, waardoor Java in 1/11 van de geheele suikerpro- ductie der wereld voorziet? De tabak heeft zich, zoowel ter Oostkust van Su matra als op Java, gunstig ontwikkeld. terwijl tot de niieuwe cultures de rubber behooxt, welker totale opbrengst zon der nog te rekenen de Inlandsche rubber- cultuur reeds in 1920 op 60 millioen K.G. werd geschat. Thee en koffie be- hooren tot de ouidere cultures en nemen voortdurend in beteekeniis toe. Wat het mijnbedrijf betreft, belhoeft men slechts te denken aan de tin op Billiton en de pe troleum. Een ruwe berekenimg heeft aange- toond. dat in Nederlandsch-Indie ruim 2J^2 milliard vreemd kapitaal aanwezig is, stel ik alles te uwer beschikking, broeder, dit huis en alles wat er zich in bevindt". Graag 'dank je wel, Nima". Met een kort, gebiedend gebaar wenkte de Thibetaan Sherrington mee te gaan. In het kleine vertrek, hun slaapkamer, ging hij op de houten slaapstee liggen en wik- kelde de zacht, uitstekend geprepareerde deken van geitevelilen om zich heen. Maar al lag hij beihagelijk, den slaap kon hij niet vatten. Den halven nacht bleef hij, ge- kweld door allerlei onaangename gedach- ten, wakker liggen en den volgenden mor gen was hij weer vroeg genoeg op om zijn gastheer te zien weggaan. Voor de poort van de binnenplaats bleef hij de rustig- voortstappende yaks, schaduwige gestal- ten in de lila-grijze morgenrust, staan na- kijken. Even voordat de laatste om den hoek van een vooruitstekende rotsblok verdween, bleef hun begeleider staan en wuifde met zijn zweep. Sherrington wuifde met zijn zakdoek terug; nog even, niadat de karavaan ver- dwenen was bleef hij staan kijken toen besloot hij in huis te gaan. Juist wiilde hij zich omkeeren, toen hij lichte voetstappen achter zich hoorde met een ruk draaide hij ziclh om en zag Janet Craydon over de binnenplaats naar hem toekemen. Ze droeg nog de veirmomming door Nima- tash'i voorgeschreven, het smakelooze costuum van een Thibetaansche vrouw, maar haar smal, fijn gezichtje bleef mooi, ondanks de niet flatteuse kleeding en haai donkere oogen keken den jo: ~:n mar guitiig aan. Morgen, Mr. Sherrington", begroette ze hem glimlachend. ,,Ik stoor toch niet, hoop ik?" ,,Wienmij in mijn gesprek met de waarvan Nederland alleen reeds 1,8 mil- laud heeft geleverd. Bedenkt men niu, dat er banken noodig zijn om deze kapitalen te financieren; dat stoomvaartlijnen die- nen geschapen om de verbinding tusschen het Moederlamd en de Kolonien, en de gedeelten van dlen Archipel onderling, te oniderhouden; dat import- en exportbe- drijen bloeien tengevolge van den voor- spoed, dien Inidie geniiet dan behoeft niet nadeir te worden aangetoonid, welk groot belang Nederland bij zijn kolonien heeft! Toch kan het niet andfers dan vertbazen, dat in Nederlanid nog steeds een gebrek- kige belangstelling voor de eigen kolonien bestaat. Niet algemeen schijnt nog te worden beseft, idat Indie een aanzienlijk deel van de directe belastingen hier te lande opbrengt; dat het een uitnemend afzetgebied vormt niet alleen voor de ver schillende produoten van omze industrie, maar tevens voor de jaarlijksche produc- tie aan 'intellectueele werkkrachten (d'nge- nieurs, geneeskun.digen, landbouwkundi- gen, enz.) Juist wegens de sterke stijlging van onze Staatsuitgaven, en de minder gunstiige positie, waarin onze industrie, mede door de knellende bamden der ar- beidswetgeving, is geraakt, is het kolo niaal bezit voor ons geheele volk van overwegende beteekenis. Daarom verdient zoo groote waardee- ring het initiatief, ruim tien jaren geleden door Cremer en Hubredht (beiden helaas overleden) genomen tot de stichting van het Koloniaal Instituut. De stuwkracht van Cremer; de liefde van Hubrecht, die het Instituut dat sedert zijn jubileum- tentoonstelling van 1923 het praedicaat j „Koninklijk" mag dragen zoo vorstelijk begiftigde, hebben tenslotte geleid tot het monumentale gebouw te Amsterdam, dat thans zal worden betrokken. Het Kolo- niaal Instituut met zijn drie afdeelingen: Handelsmuiseum, Volkenkunde en Tro- pische Hygiene, stelt zich ten doel eener- zijds het verzamelen en verspreiden van kenrnis omtrent onze overzeesche gewes- ten; anderzijds het behartigen der ver- 1 schiJlende belangen die zoowel voor het Moederland als voor de Kolonien uit ons i koloniaal bezit voortvloeien. J Een ins telling als het Koloniaal Insti tuut, welke het besef bijibrengt, dat in In die een taak is te vervullen, waartoe elke Nederlander zich geroepen kan achten, mede te werken, vertegenwoordigt een nationaal belang in de ruimste beteekenis van het woord! NEDERLAND IN DEN RAAD VAN DEN VOLKENBOND. Onze Regeering heeft aan den seer eta- ris-generaal van den Volkenbond doen mededeelen, dat als vertegenwoordiger van Nederland in den Raad van diien Bond is aangewezen Jhr. Van Karnebeek, Minister van Buitenlandscihe Zaken. VOOR ONBRUIKBARE AUTO'S TOCH BETALEN! De Hooge Raad heeft dezer dagen een uitspnaak gedaan, die van belang is voor bonders van auto's. Iemand had een auto, die echter zoo versileten wiais, dat de wa- gen onbruikbaar werd en to taal uit el- kaar moest worden genomen. De eigemaar liet daarop de versleten deelen door nieu- we vervangen en kneeg zoo weer een goe de auto. Met deze reparatie waren echter acht maanden gemoeid. In hoogste in- eeinzaamheid?" sichertste hij. ,,Ik was wakker en 6oen hoorde ik u en N'ima^tashi op de binnenplaats - daar om ben ik zoo vroeg. Waar is onze giids?" Sherrington duidde met een hoofdlbe- weginq op het groote rotsblok, waarach- ter de laatste yak van Nima's karavaan geen vijf minuten geleden verdwenen was. ,,Teirug naar Tachien-lu om voor raden te halenOver drie dagen kan hij weer terug zijn". ,,Drie dagen! Al dien tijd kunnen we dus nnets doen moeten we blijrven wachten?" „Ja". Er kwam een uitdrukking in de groote, donkere oogen, alsof dat vooruitzdeht haar r.det bepaald aangenaam was. Een rr ocgenblikken stond ze zwii~end voor zioh uit te kijken dan opeens. met een impulsief gebaar, legde ze haar hand op Sherrington's arm. ,,Mr. Sherring ton", fluiisterde ze dringend, terwijl ze zich iets naar hem toeboog, ,,ik heb u iets te vragen, een. gunst! Sinds gistertmiddag ben ik het aldoor al van plan geweest. Ik weet dlat u miin neef niet mag neen. pro test ear maar niet't is zoo, die din- gen voel je. Maar ondanks, dat zou ik graag willen dat u probeerde 't op een vriendschapoeilijken omgainig aan te stu- renAl is 't maar voor het uiterlijk. Ik weet dat 't niet makkelijk zal zijn Husky werlkt niet meeWat die de paar laatste dagen heeft..-ik begrijp t niet. (Wordt vervolgd.l M—l ii«i—ill in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1