Sajettenen n°geens SajBttan Laatste Berichten. AOtfERTENTlEN. Gevonden JONGMENSCH, R. J. v. Dixhoorn ijzersterke SGHOOLKOUSEN gekleurde KOUSEN en SOKKEN winkelvoorrasd van een Chineesch juwelier bevattend, die voor de vtibgheid wordt opgeborgen, van zijn inhoud beroTden. Politiebeambten die de auto wi den tegen houden, werdea op scho en onthaald een hunuer werd overreden en gedood. Tenslotte verdween de auto in de Tartarenstad. Men vermoedt, dat de bandie'en Russen waren, en waarschijalijk buurlingen van het Chi neesche leger. MASSA-ZWENDEL. Het ibedrdegen wordt er niet sierlijker op, vooral niet als de mensdhheid zich bij haar oplichterijen bedient van de dieren en den imvloed, diien het bezit van bees- ten op menlscihen heeft, zoo schrijft de .Tel." Na >de sclhoone voorspieqehngen met zilverossen, wier veelbegeerde vellen de Frangaises zouden moeten bechermen tegen de grilhgheden van het klimaat, is tlhans te Parijs een maatschappij ontdekt, die minder speculeende op de elegantie dan wel op de winzucht der Fransche burgers. De naamlooze vennootschap van Fransche varkensfokkerijen of, in 't welluidende Fransch Societe Anonyme des Porcheries Frangaises had ten doel den aandeelhouders de voordeelen te ver- schaffen, voortvloeaende uit het fokken van varkens. Voor vijfhonderd francs had men recht op een welgedaan rose big- getje van het mannelijk geslacht, terwijl 800 francs de prijs was van een zeug. Het varkentje zou aan zijn oor voorzien wor- den van een sierlijk, artiistiek ontworpen nummerptaatje. De maatschappij belastte zich met de ,,opvoeding" en als het big- getje een weldoorvoed varken zou zijn geworden, zou de winst met den eigenaar warden gedeeld. In afwachtimg daarvan werd den eigenaar 10 a 12 rente van zijn geld beloofd. De propaganda-bro chures waren met veel vak- en vooral mienschenkennis opgesteld, waarbij de kemspreuken niet ontbraken. ,.Uw var ken, dat vetter wordt, is uw kapitaal, dat toeneemt. Koopt minder effecten; zij blij- ven papier, maar koopt varkens, zij blij- ven altijd vleesch". Duizenden vlogen er in. Door het geheele land werden kanto- ren opgericht of, agenten aangesteld, de zaak floreerde naar wensch en voor niet minder dan negen millioen francs aandee- len werden geplaatst. In plants van duizenden varkens vond de politie echter slechts 182 stuks, waar van meer dan ihonderd door een listig op gesteld bewijs bovendien nog het eigen- dom waren van een der directeuren. EEN LIJFRENTE VAN 6000 AFGESLAGEN. Mevrouw Jarrett, een dame, die r.e Wimbledon woont, had een lijfrente van 6000 van wijlen den hertog van Or leans geerfd. Thans is bekend geworden dat zij die 'niet wil aannemen. Iemamd, die haar goed kent, heeft aan de Daily Chronicle verteld, dat zij bij het nagaan van de famiiliepapieren ontdekte, dat het museum voor natuurlijke historie, door den hertog aan de Fransche natie vermaakt, zich niet kon bedruipen met de 25,000 frs. 's jaars, die oorspronkelijk voor onderhoud der verzamelingen waren u'itgetrokken. Daar het tekort anders door de andere erfgenamen bijgepast zou moeten worden, besloot zij tot de edel- moedige verzaking van haar legaat. WAT IS EEN SARDINE? Voor het politiegerechtshof van de City te Londen, voerden twee groote firma's een proves, dat op den handel in olie-sardines van imvloed kan zijn. Sedert vele jaren reeds worden olie-sardines in den handel gebracht, die, zooals deskun- digen beweren geen sardines, maar kleine vischjes van allerled soort zijn, welke op plaatsen gevangen worden., waar sardines in het geheel niet of slechts zeldzaam voorkomen,. Het vleesch van die vischjes heeft een andere kleur en een smaak, dan dat der echte" vischjes, De speudo- sardines werden echter even duur ver kocht als de beste, echte sardines en deden omdat de busjes, waar,in zij liggen, iets grooter zijn dan die der authentieke sardines, dten echten vischjes zware con- currentie aan. Zoo was dan een firma die echte sar dines aan de markt brengt, tegen een an dere firma, welke „geiimdteerde" sardines verkoo'pt, een proces begonnen wegens oneerlijke concurrenftie. Vier deskundi- gen verktaarden, dat de aangeklaagde firma in haar busjes kleine haringen en andere vischjes van mindere kwaliteit, zelfs kleine kabeljauwtjes, in plaats van sardines verkocht. De bedoelde firma be- streed dJit in het geheel niet, maar be- weerde, dat bijna aJ'le groot-ihandelaren hetzelfde deden, daar de zee niet half zoo- veel isardines opleverde, als de wereld meent te verbruiken; en overigens konden, wanneer de kleine vischjes een tijd'lang in de oldie1 gelegen hebben, zelfs de beste fijnproevers de eene soort niet van de an dere onderscheiden. In Frankrijik worden niet minder dan 1/5 olie-sardines firma's gevonden, welke te zamen ongeveer 60.000.000 busjes in den handel brengen. Men kan dus gerust aannemen, dat de helft dezer busjes geen enkel sardientje bevat, doch geheel ande re vischjeis van mindere kwaiiteit. NIEUWE DRANKSMOKKELAARS- TRUC. Vele ,,kunstvoorwerpen", die de laatste weken u-it Henry Finlay's Art Shop in de Fifth Avenue te New-York werden ver- voerd, leken in het oog der niet kunstzin- nig aangelegde politie zoozeer op fles- schen, dat zij dezer dagen, na sluitingstijd een inval deed in den kunsthandel. Er werd een voorraad drank gevonden en bovendien een getypte lijst van afnemers waarop schier geen enkele bekende naam der stad New-York ontbreekt. Er werden alleen gewaarborgd zuivere wijnen, sterke dranken en likeuren verkocht aan een clientele, die om geen prijs gaf. DREIGBRIEVEN AAN ITALIAANSCHE VROUWEN. Volgens de Evening Standard" zijn vele Italiaansche inwoners van Londen de laatste paar dagen ernstig verontrust, door dreigbrieven. A1 deze brieven, die klaarblijkelijk door een vreemdeling zijn geschreven, naar men vermoedt een Ita- liaan, eischen onveranderlijk betaling van een som gelds van honderd ponid sterling. Zij zijn gericht aan de vrouwen van Italia- nen en bevatten de bedreiging, dat indien het geeisehte geld niet zou worden be- taald, haar ecihtgenooten zouden worden verimcord. Het merkwaardigste in deze gevallen van afdreiging is, dat de echtge- nooten van de bedreigde vrouwen bijna alien in het buitenland vextoeven. De politie, die met de zaak in kennis is tenslotte uit het ouderlijk huis werd ver- bannen. Na eenigen tijd aan het front te zijn geweest, werd hij uit den militairen dienst wegens ziekte ontslagen. Hij had echter uit zijn oogen gekeken, en nam nu de rol van offieier aan; kleedde zich in uniform schafte zich eenige decoraties aan en trachtte aldus zijn slag te slaan. Maar aan een rol had hij niet genoeg; behalve als offieier trad hij op als tooneel- speler en als candidaat in de godgeleerd- head. Hat gelukte hem zelf op het platte- land tijdelijk een geestelijke te vervan- gen in dims bediening, waarin hij als g odsdie ns tl e era a r aan een Berlijnsch gymnasium kwam. Hij maakte kennis met de weduwe van een lid van een, krijgs- raad en, trad na eenigen tijd zelf op als g est eld, stelt een onderzoek in. Aan het lid van zulk een college. Hij beweerde lieht is gekomen, dat in de verschillemde brieven telkens andere adressen worden opgegevem, waar het geeisehte geld moet worden gedeponeerd, doch bij onderzoek bleek, dat aan deze adressen niets van de heele zaak bekend was en dat daar fat- soenlijke lieden wonen. HOE AMERIKANEN REIZEN. ParijsBiarritzper aapje. De proloog speelt op de Place Ven- dome te Parijs. Een koetsder zat soezend te wachten op een vracihtje, dat den een of ander tradi- tioneelen rit zou wi'llen doen en de voor- keur gaf aan een sjokkenden havenmotor boven een haastdgen benzinewagen. Het voertudg helde plots over het ge- wicht van een welgedanen Amerikaan, die zich gemoedelijk installeerde. Biarritz", zei de Yank. „S'il vous plait?" vroeg die koetsier, plots klaar wak- ker. .Biarritz", luidde het wederant- woord. Zonder een woord te zeggen legde de j koetsier die, naar de Chicago Tribune" ter verduidelijking opmerkt, vrijgezel is, de iweep over zijn rossinant en ging op weg Eenige weken later hield, tot verwon- dering van geheel Biarritz, een Parijsch aapje" voor een der deftigste hotels sitil. De Amerikaan stapte uit a'lsof hij even 1 een rondritje had gemaakt en betaalde. j jammer genoeg wordt niet verteld welk bed'rag de taximeter aanrwees. EEN GENTLEMAN-DIEF. De gentleman-dief E. Wath, die voor eenigen tijd bij een der groote juweliers in Regenitstreet een paarlen collier van 14,500 had gestolen, is veroordeeld tot j 13 maanden gevangenisstraf zonder dwangarbeiid. Hij was den dag van den diefstal per vliegtuig naar Parijs over- j gestoken, had daar het collier verkocht en reeds den volgenden dag vloog hij naar Londen terug. Inmiddels was de nolitie al op zijn spoor gekomen en bij zijn aan- komst te Croydon werd hij gearresteerd. Het collier is in Parijis in beslag genomen. WALVISCH-TRANSPORT PER AUTO. Maandag der vorige week vervoerde een kolossale vrachtauto, gaande van Ma- blefchorpe in Lincolnshire naar Londen, wel het zonderlingste vrachtje, dat ooit op een krachtwagen werd voortbewogen. Het waseen levemde walvisch. Het geweldige beest was aan de k-ust gedreven, gevangen en nu bestemd voor het South Kensington Museum, voor stu died oelein den. Het oogmerk was uiter- aard, het dier levend aan te brengen. Of- schoon een walviscih gemeen slechts een uur behoorlijk buiten zijn element is te houden, rekende men door spoedvervoer zijn leven afdoende te bewaren, tot het dier in het bassin van het museum zop zijn aangeland. Deze berekening kwam falikant uit, vooreerst door de belemmeringen, die de opdringerige strandbevolking, ten hoogste nieuwsgierig, aan de inlading in den weg legden en vooral door de onhoudbare massa belangstellenden, die onderweg den auto elk moment tot stoppen dwong. De reis, die luttele uren had behoeven te duren, nam daardoor 15 uur in beslag. Met het gevolg, dat toen 130 van de 160 mijl waren afgelegd, het beest den geest gaf. De heele wreede affaire had natuurlijk ook haar komischen kant. De walvisch ..blies" om de 16 seconden een vervaar- lijke hoeveelheid lucht en waterdamp uit. Toen nu onderweg, na een nieuwe pauze, een kat op den auto was geklommen blijkbaar ook al een nieuwsgierige blies de walvisch juist weer met zulk 'n krac'ht, dat poes zeker tien meter de lucht in ging en na diverse salto mortales weer op den weg neerkwam. Het blazen van den walvisch gaf zulk een machitigen hoornklanlk, dat het geraas van den motor er onder verdween en dat iedere automobilist den chauffeur om dezen prima autohoorn moet hebben be- nijd. Alom liepen de dorpSbewoners uit, naar buiten gelokt door des walvisch ge- toeter. Onderweg vroeg een medelijdende dame nog, of men den armen hongerigen viisch geen brood zou geven De dood van den walvisch is intusschen aanleiid'ing geworden tot een onderzoek vanwege de Vereeniging voor Dieren- besche riming. EEN GENIALE BEDRIEGER. De rechtbank te Berlijn heeft voor de zooveelste maal een aartsbedrieger te be- rechten gehad, die reeds herhaaldelijk straf heeft opgeloopen, omdat hij zich op bedriegelijke wijze in allerlei betrekkin- gen wist in te dringen. De man, die ongetwijfeld een zeer goed verstand heeft en ook zeer ontwikkeld is, is reeds op jeugdigen leeftijd op verkeerde paden gekomen. Zijn levensloop klinkt als een filmroman hij blij.kt een mees- ter te zijn in het rich aanpassen aan de meest verschillende en uiteenloopende omstandigheden en toestanden. Reeds op het gymnasium maakte Hij zidh schuldig aan kleine diefstallen; her haaldelijk werd hij veroordeeld, tot hij zelfs, dat hij een tijidlang aan het hoofd heeft gesrtaan van een militaire gevange- nis. Dit alles was echter nog maar een aan- loop. Hij werd nu een gestudeerd man en wijdde zich geheel aan de „juridlsche loopbaan". Hij wist zich o.a. in te dringen bij een rechter, dien hij behulpzaam was bij het verrichten van zijn ambtsibezig- heden. Hoewel hij nu en dan ontimaskerd werd en 'dan gestraft werd, liet hij zich niet ontmoedigen en trad elders weer op in een nieuwe rol. Thans stond hij weer terecht wegens valscihheiid in geschrifte, bedrog, enz. Zijn verdediging was gebaseerd op de bewering, dat hij uit grootheidswaan niet anders kon handelen; hij moest steeds op- treden onder ihooge tdtels! Hij kwam er dezen keer af met een jaar gevangeniisstraif. EEN „BANDJIR" BIJ ST. MAURICE. De spoorbrug bij St. Maurice is door neerstortend gesteente vernield. Uit de bij.zon,derheden, welke over deze gebeur- tenis loskomen, blijkt, dat niet alleen de spoorbrug vernield is, maar dat ook de Rhone over een afstand van meer dan een halve mijl uit haar bedding is gedreven. De lawiine van steen en modder is af- komist'ig van den gletscher Plan de Neve, in de streek van den Dent du Midi nabij Champery. Een week geleden maakten wij reeds melding van het feit, dat de z.g. gletscherzak van de Plan de Neve op een hoogte van circa 2500 M. was gebarsfen, waardoor reeds een lawine in de Rhone plompte. De boeren; hoorden aan den Noordkant van de Rhone-vallei bij St. Maurice een vreeselijk lawaai, dat o-p 'een zware on- weersbui leek. Het was een geweldige bergstroom, die moddier en steen met zich voerend, was losgebroken. Bossohen werden over- stroomd, wegen verndeld en de spoorbrug der Simplon-lijn werd gelheel weggeisla- gen. Op dat oogenblik moest er juist een internationale trein van Brigue komen. Een spoorwegbeambte, die onmiddellijk het gevaar inzag, greep een mode vlag rende den expres tegemoet. De trein kon juist op tijd tot stilstand gebracht worden. De passagiers moesiten per auto naar St. Maurice gebracht worden, vanwaar een andere trein hen naar Lausanne voerde. De streek bij St. Maurice is een toon- beeld van verwoesting. Groote hoeveel- heden steen en slijk hebben de Rhone ge- blokkeerd en uit de bedding gedreven. Waar de rivier nu stroomt, lagen eenige dagen geleden nog bloeiende weiiden. Aan den rand van den bergstroom stond,en nog de looomotief en eenige wagens van den sn el trein, die men niet heeft kunnen verwijderen. De rails zijn op sommige plaatsen dik met modder bedekt. Zelfs vele huizen torsen een laag modder op de daken. Militairen en brandweerlieden arbeiden koortsachtig om t-e trachten verdere af- schuring van de oevers door den berg stroom te voorkomen. Wegen zijn ver- s/perd, doch de weg naar Italie is nog vrij. Er worden pogingen gedaan om de Rhone weer in haar oude bedding terug te brengen, doch dit is tot dusver niiet ge- lukt. Waarschijnlijk zal gewacht moeten worden tot de winter de bergstroomen heeft doen opdrogen. EEN WOLKENKRABBER- RECORD. In Detroit wordt een wolkenkrabber gebouwd, welke 85 verdiepingen zal tel- len en totaal 256 meter hoog zal worden. Boven op het gebouw komt een schijn- werper, waarvan het licht in een omtrek van 120 K.M. zichtbaar zal zijn. De duur van den bouw van het enorme gebouw, dat zeer luxueus ingericiht zal worden, is op 2 jaar geschat. BEROUW KOMT NOOIT TE LAAT. De maharadjah van Kashmir, sir Hari Singh, en mr. A. uit de bekende chantage- zaak waarvan hij te Parijs het slachtoffer werd, brengt thans zijn dagen vol oot- moed in zijn rijk door. Dit jaar heeft de maharadjah voor het eerst den jaarlijkschen pelgrimstocht te voet gemaakt naar den Shrif Nat'hji graf- kelder in het noorden van Britsch-Indie. Bij zijn tocht werd hij vergezeid door een groot gevolg en duizenden pelgrims. Na het gewone ritueele ceremonieel verdeelde de maharadjah gouden munten onder de aanwezigen. De godheid werd vereerd met Kashmir-tapijten en een ge heel gouden masker, dat bijna 14 Kilo gram weegt. Het is rondom bezet met diamanten en robijnen en wordt geschat op een waarde van 240.000 gulden. DOOR EEN TOEVAL GEPAKT. Dezer dagen werd in de rue Reaumur te Parijs een taxi aangereden door een andere auto. De taxi viel om en een der inzittende werd gewond, De andere auto reed echter door, doch was 30 M. verder gedwongen te stoppen. Politieagenten kwamen naderbij, en waren niet weinig verwonderd twee mannen uit de auto te zien stappen en de vlucht nemen. Zij zetten ze achterna, doch slaagden er niet in hen te pakken. Een jonge vrouw was in de auto blijven zitten. Zij verklaarde Femande Monin uit Mehin te zijn en deelde mede, dat de beide vluc'htelingen Georges Palhier, haar man, en Pierre Veillard, een vriend van haar man waren. Toen begreep de politie waarom beide mannen het hazenpad gekozen hadden. Hun aanhoudting was door tal van par- ketten verzocht en de auto, waar zij uit gevlucht waren, was gestolen. Zij zijn gepakt. Zij maakten vooral hun werk, van oplichting door goederen te koopen en er zonder betalen van door te gaan. Beide heeren hadden juist een villa te Versailles leeggeihaald. Ook Fernande's aanhou'ding was door eenige parke,tten verzocht. DE GEVAREN VAN CREDITEUR- SCHAP. Zondagavond omstreeks 10 uur, begaf zich een zekeren Andre Combes zich naar de woning van Jean Delmont te Saint- Avit-Senieux, in de buurt van Perigueux om hem de betaling van een rekening te v rag en. Delmont gaf hem een slag en sleepte hem in huis, waar hij opniieuw ge stagen werd. Geholpen door zijn vrouw heesch Delmont hem tegen een ladder op en ,hing hem op aan de voeten. Daarna bond hij hern de eene hand aan een sport van de ladder vast en de andere aan den poot van de tafel. Toen Combes zich ver zette, trok men hem de harem uit het hoofd met een nijptang. Daarna urineerde Del mont hem op het hoofd en ontnam hem zijn portefeuille met bijna 2500 frank. Pas tegen 7 uur 's ochtends slaagde de onge- lukkige Combes erin, zich los te rukken en te vluchten. Hij had 17 wonden op het lijf. Delmont is gearresteerd. ALS IN DE BIOSCOOP. Het was .te Eastleigh, bij Southamp ton. Een politieagent ziet een motorrijwiel voorbijsnorren, dat hij zeer goed kent, doch bestuurd door een berijder, dien hij in het geheel niet kent. De zaak komt hem verdaciht voor; hij requireert een auito, die juist komt aanrijden, en de ach- tervolging begint. De auto echter is niet snel genoeg; de motoxfiefcs ,,loopt uit". Daarom bedenkt de agent zich niet tang, hij requireert een anderen auto, stapt over en zet de jacht voort. De auto wint het inderdoad van den motor; de dief wordt ingehaald en ge- sommeerd te stoppen, doch hij weigert en rent voort. De agent stuurt zijn auto zoo, dat het achterwiel van den motor geraakt wordt. De berijder valt, maar oogenblik- kelijk springt hij weer op zijn motor om den wanhopigen rit voort te zetten. De agent, die uit zijn auto was gestapt, heeft nog juist den tijd op den duozit te sprin- gen en klemt zich aan den bestuurder vast, om dezen op die manier tot stoppen te dVingem. Eerst hielp het niet; met een vaart van zeventig K.M. blijft de motor voortrazen. Eindelijk raakt de bestuur der uitg.eput; hij valt nogmaals en sleurt den agent met zich made. Een korte wor- steling op den grond, waaraan spoedig een einde komt door het aanleggen der boeiemi. De dief is gearresteerd. DRIE MENSCHEN VERDRONKEN. VUREN. Hedenmorgen heeft op de veerpomt over de Waal een ernstig onge- val plaats gehad, waarbij 3 personen om het leven zijn gekomen. Omstreeks 10 uur reed een auto, waarin twee dames en een heer zaten, recht van de veerpont de Waal in. Onm'iddellijk werden pogingen in het werk gasteld, om de auto uit het water te halen. Het duurde ongeveer 2 uur eer dit gelukte. De drie inizittenden waren reeds over- led en. SCHEEP V AARTBE WEGIN G. Van Ter Neuzen: 5 Oct. Eng. s.s. HUN- 1ERFIELD, 4114 M3., ledig, Antwerpen. Voor Gent; 4 Oct. Eng. s.s. ORLEIGH, 1369 M3., ledig, New-Castle; Letl. s.s. SIGUL- DA, 5647 M3., gem. Riga; Eng. s.s. DICKY, 1434 M3., lcdig, Goole; Deemsch s.s. HAL- LAND, 4234 M3., hout, Wiborg; Eng. s.s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukg., Londen; Eng. s.s. GLATIAN, 1203 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. NYROCA, 3665 M3., stukg., Manchester. 5 Oct. Fransch s.s. CABOURG, 6857 M3., ledig, Rouaan; Zweedsch s.s. CHR. MAT- THIESSEN, 2961 M3., vaten, Stockholm; Eng. s.s. CAUSEWAY, 1310 M3., ledig, Belfast; Eng. s.s. ACHILL, 1185 M3., ledig, Belfast; Fransch s.s. GUEiBWILLER, 6746 M3., hout, Wibong; Eng. s.s. CORMORANT, 4993 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. THE DUCHESS, £258 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. KILDRUM- MY, 1779 M3., ledig, Aberdeen; Eng. s.s. MICKLETON, 2200 M3., pekkolen, Glasgow; Noorsch s.s. RASK, 1725 M3., kunstmest, Odda; Eng. s.s. BLACKSOD, 1425 M3., ledig, Lowe stoft; Letl. s.s. KANDAVA, 5394 M3., hout, Danzig; Noorsch s-s. SISTO, 3170 M3., pyrijt, Thamshavn; Eng. s.is. RELILLIO, 6787 M3 Port-Tal'bot; Belg. s.s. CESAR DE PAEPE, 721 M3., ledig, Oostende; Belg. s.s. BURGE- MEESTER DE BUNNE, 274 M3., ledig, Oostende. Van Gent: 4 Oct. Eng. s.s. IRIS, 1176 M3., ledig, Antwerpen; Eng. s.s. HARELDA, 3645 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. CONTI NENTAL FREIGHTER, 1499 M3., kunstmest, Londen; Eng. s.s. INNISULVA, 748 M3., ce ment, Londen. 5 Oct. Eng. s.,s. T. W. STUART, 713 M3., fosfaat, Schotland; Duitsch s.s. DIETRICH BOHNEKAMP, 2769 M3., fosfaat, Stettin; Zweedsch s.s. CHR. MATTHIESSEN, 2961 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. SOJOURNER, 1231 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. NINA, 3001 M3., kolen, Dublin. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN s.s. HELENA in lossing te Manchester. s.s. MAGDALENA in lading te Vlaar- dingen voor Boston. s.s. TERNEUZEN vertrekt heden van Rotterdam naar Hampton Roads voor orders. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Brandwonden, kneuzingen, sneden en schrammen- behooren onmiddellijk behandeld te worden met Fester's Zalf. Deze antiseptische zalf verlioht de pijn en gaat ontsteking tegen. Zij is voorts zeer heilzaam voor aambeien, eczeem en alle jeiukende huidziekten. Foster's Zalf is aloim verkrijgbaar a 1,75 per doos, 1,per tube. 8 ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Directie; T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, in lossing te Boness. s.s. SCHELDEPAS 8400 ton, in los sing te Colombo; moet laden te Vizagapatam voor Duinkerken en Ter Neuzen. s.s. SCHELDEDIJK 7400 ton, vertrok 29 Sept. van Tex Neuzen naar Colombo. s.s. SCHELDESTAD 7750 ton, ver- wacht van Indie met lading voor Antwerpen, Hull en Duinkerken. POLITIE. Op het bureau van politie is als ge vonden gedeponeerd: een Knipmes. Rechthebbende vervoege zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 6 October, 2 uur. Londen Berlgn Par jj s Brussel Weenen (per 100 sch.) Bieden. 12,11 59,30 7,15 6,80 35,30 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,30 Fransch 7,15 Belgisch 6,84 Oostenrpksch (per 100 sch.) 35,20 Laten. 12,13 59,40 7,20 6,90 35,35 59,40 7,20 6,90 35,35 Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt op Vrijdag 8 October a.s., onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader' ANDRIES FREDERIKSEN, zijn 60sten geboortedag te herdenken. Dat de Heere hem nog lang moge sparen is de wensch van zijnedankbarekinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen P. A. G. DE DOELDER—Frederiksen P. A. DE DOELDER en Kinderen. Londen W. J. G. FARMER—Frederiksen T. FARMER en Kind. Ter Neuzen J. A. VAN GELDEREN—Frederiksen. P. J. VAN GELDEREN. Tholensstraat 10. Doct. en Mevr. DOUSSY-SLINGENEYER danken oprecht om de hartelijke geluk- wenschen en belangstelling bij gelegen- heid der geboorte van hun dochterken. Ter Neuzen, 6 October 1926. Onderlinga Brandwaarborg-Mij „Draagt Elkanders Lasten", Ter Neuzen. De deelnemers in bovengenoemde Maatschappij worden hiermede her- innerd aan de jaarlijksche algemeene vergadering, welke zal worden gehouden op Woensdag 13 October a.8., des n.m. half twee uur, in het Hotel „Du Commerce", Markt te Ter Neuzen. Het Bestuur, D. J. DEES, Voorzitter. J. DE KRAKER Czn., Seer. een Jas. Tegen betaling adver- tentie terug te bekomen bij L. J. VER- COUTEREN, voerman, Ter Neuzen. van goede familie, R.K., prima werk- kracht, 6 jaren op boerderijen in West- Brabant en Noord-Frankrijk werkzaam, zoektplaatsingals inwonend eerste knecht op groote boerderij. Brieven onder INIo. 482, aan het bureau van dit blad. TARSAVON HAARWASCHMIDDEL TARSAVIN,COMBANY - HAARLEM TE K00P OF TE HUUR met Kelder en Poorten. Direct te aan- vaarden. Een gedeelte der koopsom kan er op gevestigd blijven. Te bevragen bij J. C. EEKMAN, Tholensstraat 85, Ter Neuzen. NOORDSTRAAT 78, TER NEUZEN. Zoo juist ontvangen Weer een nieuwe sorteering verder beide series in alle maten. alle kleuren. BELEEFD AANBEVELEND. 1.1 1 1 1 1 .11 1 »rrkl ffi /-I n f b ii tll'd loM A Q Oil 'r» £>f* n fWETTIG GEDEPONEERD) KEUKL005 TEERZEEPPREPARAAT VERKRIJGBAAR in FLESSCHEN VAM VERSCHILLENDE GROOTTE, AEDOEND HIODEL TEGEN ROOS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3