Kieine Kinderen Bij LANDBQUWBER1CHTEN, GEMEN6DE BERICHTEN. I GEZONDEN MEDEDEET iNC31 behandelt men de roode en smettende plekken met lichaam voor de verdeidiging der slacht- offers an auto-ongevallen voor de recht- banken in het leven te roepen, van de autoriteiten het treffen van preventieve maatregelen tegen verkeersongelukken te eisdhen en verder voor een betere ,,ver- keens-educat: van kinderen, voetgan- gers en wieirijiders te zcrgen. Getracht zal worden in de verschillende deelen van het land provinciale comite's tot stand te brengen. TER NEUZEN, 20 Sept. 1926. DE KERMIS. Na hetgeen wij in ons vorig nummer over de kermis schreven, kunnen wij thans melden, dat nog verschillende in- richtingen zijn gearriveerd, o.m. het be kende wafellkraam van den heer Smits, onze stadigenoot Koppejan met zijn ge- bakkraam, het Lunapark van Peeters, de schiettent van Mergant enz. enz. Zooals uit de advertenbie in dit num mer blijkt zullen in het circus Libot elken avond voorstellingen worden gegeven. Het programma bevat, benevens ver schillende dressuurnuimmers als naar ge- woonte o'ok weer diverse variete speciali- teiten. De herinnering aan de mooie pro- gramma's die dit circus hier vorige jaren bracht, zal zeker voor velen aanleiding zijn dit weer met een bezoek te vereeren. Voor wat de dansgelegenheden betreft blijkt uit de advertentie-rubriek, dat in het cafe ,,La belle vue", dat de laatste jaren om zijn goede orikesten op dit gebied be kend wend, er thans ook weer in geslaagd is iets puiks te engageeren. De Jasz-chan- teur Roberti is hier reeds een bekende, maareen goede TENTOONSTELLING BOETSEERWERK. Onze bekende stadgenoot, de heer Th. Bauiwens, die uit klei bekende personen weet te vormen en in de herinnering terug te roepen, heeft ter gelegenheid der j kermis weer een tentoonsteiling georgani- j seerd. die blijkens de advertentiie in dit nummer wordt gehouden in ,,Ons Huis" aan de Markt. Hij heeft de verzameling veribeterd en met aan aantal nieuwe beel- den, waaronder zeer bekende personen, vermeerderd. CONCERT- EN BIOSCOOP- GEBOUW. De directie van het Concert- en Bios- coopgiebonw mag met voldoening op den openinjgsavond terugzien, al zal het haar leed gedaan hebben, dat reeds terstond zoo'n groot aantal getrouwen moest wor den teleurgesteld. Hoewel reeds een kieine 500 bezoekers binnen waren, was de toeloop om te zien ,,De man die de klappen krijigt" zoo groot, dat nog eenige homderden moesten worden afgewezen, voor wie het een troost was, dat zij nog elders gelegenheid voor ontspanninp kon- den vinden. De hoofdfilm, een product van de Wil- ton-Metro-Goldwyn, bleek inderdaad een mooie film, die tot het laatst toe de span ning gaande hield. Ook het bij-pro gramma was interessant en bevatte ver schillende leuke comische nummers, die goed voldeden. Zooals reeds is aangestipt wordt heden- I avond gegeven de bekende film „Verbro- ken boeien" en morgenavond de comische film: ,,Het avontuur van Sybille Brant". Daarna komt van af Woensdag het operettegezelschap van den heer Henri Caspeele aan het woord. Genoemde heer geniet als spelend artist en als leider van zijn gezelscihap een zeer goeden naam, zoodat we ons aan mooie voor stellingen mogen verwaeihten. Indien men zoo een en ander hoort, is de belangstelling voor ,,De Lustige Boer" dan ook van nu af geweldig. Daar het te voorzien is, dat dien avond weder de zaal te klein zal zijn is het zeker een goede gedaclhte geweest daarmede rekening te houden, en zal ook tegen aanstaanden Zaterdag ,,De Lustige Boer" opnieuw ten tooneele worden gebracht. Doah, we willen er de liefhebbers op wijzen, dat oak de andere op te voeren operettes de belangstelling ten voile waard zijn. ,,Het dorp zonder klok", zal, daar zijn wij ten voile van overtuigd, niet minder in den smaak val'len. Naast de mooi geschetste dorpsc'he tooneeltjes, die er in vooxikomen, loopt er ook als een draad door de persoon van den eenvoudi- gen weldoenden dorpsgeestelijke, die door het verrichten eener goede daad bijna de liefde zijmer dorpelingen verspeelt, doch waarbij alles bijna als door een wonder weer in onde komt. Vooral valt ook de muziek van dit zangspel te loven. Als derde operette wordt voor het voet- licht gebracht, de succes-operette „De Graaf van Luxemburg", niet minder dan de vorige de belangstelling overwaard. LUXOR-THEATER. Gisteravond zette ook het Luxor-thea ter voor het eerst hare deuren open. Het was er gezellig bezet. Namens den onidernemer, den heer P. Standaert, wer- den de bezoekers verwelkomd door den heer Van Puyckom, die aanstipte, dat Ter Neuzen wijd en zijd bekend is, dat men daar ook reeds van alles was voor zien, maar dat men nog miste een feest- zaal gelijk „Luxor" en dat de durf van den ondernemer zeker waardeering ver- dient. Hij hoopte, dat het optreden van het gezelschap. waartoe ook hij behoort en hetgeen verder zal worden ten beste gegeven, het publiek dikwijls naar de zaal zal do en opgaan en het daar een geoaste ,;spanning zal vinden. Wat het programma betreft kan gezegcl warden, dat het goed bezette orkest. on- der leiding van den heer Geo Dierikx oed voldoet. Aan de le violiste mej. P. Verdurmen werd na de uitvoering van de solo Thai's een bloemenhulde overhan- digd. Het programma bevat voorts verschil- Hnde nummers van variete-artisten, van welke er werkzaamheden uitvoerden die hier nog niet gezien zijn, doch waaronder ook oude bekende, doch dan noiede, wer- den aangetroffen. In dit verband nvemen we Shura Sodovskaja, de droom dan seres en de kunst-cycl'ist, van wie het verbazing wekt, dat hij op zoo'n kieine ruimte met z.jn' rijwielen wedt te manoeuvreeren. Al- gemeen vieien in den smaak de ,,licht- visioenen' opgeiuisterd door goede zang van mej. De Keukelaere. Ook voldeed goed de muisicale clown Hanson, en de spiermensch Harzetti. De verrichtingen van S-man-S, de blanke fakir, waren ver- wonderlijik, idoch bij een groot deel wel griezeladhtig. Daartegenover staan weer personen die van griezelen houden. De Vlaamsche humorist Barnley brengt co mische liederen en Vlaamsche moppen. Alles bijeen is het een gelegenlheid om ge zellig een kermisavond te passeeren. OPENBARE FRoBELSCHOOL. In een op Donderdag 16 September ge houden vergadering van het Comite voor een openbare Frobelsclhool werd besloten tot de defimitieve oprichting van de Ver- eenigiing Openbare Frobelschool te Ter Neuzen. Zoodra de noodige fondsen ge- heel ter beschikking zullen zijn, kan de expioitatie van een zoodanige inrichting tegemoet worden gezien. Het bestuur werd gevormd door de dames mevrpuw Massdnk, mejuffrouw Nolting en de heeren F. v. de Broeke, A. C. de Pauw en J. Kroon. UITSLAG AANBESTEDING. Door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen werd op 18 September 1926 aan- besteed: het bouwen van een schilders- werkplaats aan de Donze-Visserstraat te Neuzen. Ingescihreven werd door de heeren: le pereeel, metselwerk: Gebroeders Kolijn te Ter Neuzen f 2330; Gebroeders v. d. Velden te Ter Neuzen f 2315; P. J. H. Rijnberg te Ter Neuzen f 2222; W. M. 6 P. W. Nieuwelink te Ter Neu zen f 2100; M. W. Nieuwelink te Hoek j2066, gegund. 2e pereeel, timmer- en ijzerwerk: j. van 't Hoff f 1960; J. van der Bent te Ter Neuzen f 1733; F. Romeijnsen te Ter Neu f 1474; J .Taelman te Philippine f 1460; P. A. Mielen te Ter Neuzen f 1420, gegund. 3e pereeel, loodgieterswerk: M. Wie- land te Hoek f 240, gegund. EEN LUCHTBALLON. Hedenmorgen vijf minuten voor viier uur werd door het personeel van het Hol- landsche en Belg'iische Loodswezen alhier een luchtballon waargenomen, komende uit westellijke richting. BJijkbaar hoorde de luclhtschipper stemmen beneden hem, waarop hij daalde en meedeelde, dat het de ballon Belgiique was en bestuurd werd door den heer Demuijter. Na hem te heb ben toegeroepen, dat hij zieh boven Ter Neuzen bevond, steeg de ballon weer en dreef verder in Noordelijke richting. GEREF. KERK. Aangenioinen het beroep naar Zaam- slag door Ds. A. B. W. M. Kok te Wom- meis. Z. VLAAMSCHE TRAMWEG MIJ. Het Proviineiaal Blad voor Zeeland no. 37 bevat het besluit van Ged. Staten van 3 Sept. vergunning verleend aan de Z. Vlaamsche Tramweg Mij., tot aanleg en instandhoiudiing van een spoorweg op wegen in de provincie, van het bestaande emplacement in de lijn Drie Schouwen Kloosterzande naar den Grooten Huis- senspolder. In het besluit wordt o.a. overwogen: dat het lessen en laden der op het zij- spoor in den Noordelijken berm van den Zaamslagsdhen dij.k, no. 27 van den Jig ger der wegen en voetpaden in de ge- meente Zaamslag, staande tramwagens zal moeten geschieden van den openbaren weg af, hetgeen niet toelaatbaar is; dat aan dit bezwaar tegemoet gekomen kan worden door het over voldoende breedte langs het zijspoor aanvullen van het noordelijke beloop van den dijk en het op deze aanvuliling aanbrengen van een verlharde baan. Het Prov. blad no. 78 bevat een der- geiijk besluit van Ged. Staten waarin aan deze maatschappij vergunning wordt ver leend tot aanleg en instandhouding van een spoorweg op wegen, van de bestaan de lijn ScihoondijkeIJzendijke bij de aansluiting van den Weg-naar-Turkije, tot de buurt Stroopuit. In het besluit wordt o.a. overwogen, dat het gewenscht is uit hoofde der geringe breedte den spoorweg te leggen buiten den Weg- naar-Turkije, no. 32 voornoemd, zoodat deze weg slechts gekruist wordt tussclhen de T. K. M. 0.9 en 1.0, zulks overeen- komstig de nadere bedoeling der Maat schappij. RIJKSBELASTINGEN. Met ingang van 1 September j.l. zijn onder meer de tijdelijke kommiezen 2e klasse B. Snel te Hulst en J. Keur, J. J. Saetens en E. Lauret te Zuiddorpe, defi- nitief benoemd tot kommies 2e klasse. VLIEGERWEDSTRIID TE MIDDELBURG. Nadat sedert 1886 en 1888 te Middel- burg gen vliegerwedstrijd meer hadden plaats gehad, heeft Zaterdag j.l. weder zulk een wedstrijd plaats gevonden en wel opnieuw georganiseerd door de ver- eemiging ,,Uit het Volk-voor het Volk", die genoemde wedstrijden van voor 40 n 38 jaar ook organiseerde. De wedstrijd waaraan ongeve.er 150 jongens en measjes deelnamen, 'werd door praohtiig, warm Septemberweer begun- stigcl en alleen had het voor een wedsTrijd als deze wel iets meer mogen waaien. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was zeer groot, want op het ge- meenteiijk sportterrein, waar de wed strijd plaats had, waren alleen een 1400 betalende bezoekers en vele sloegen van buiten het terrain het oplaten der vJiegers gade. Dat de vliegersport te Midd'elburg weer is herleefd is in het bijzonder te danken aan den heer H. Polvliet, een 73jarigen ond-metseiaarskneciht, die eenigen tijd ge- leden een vlieger maakte en wiens klein- zoons de eerste gangmakers werden. SCHEIDEND GRIFFIER. De heer H. J. G. Hartman, griffier der Staten van Zeeland, heeft tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag als zoodaniq aanqe- vraagd. De heer Hartman, die 20 Maart 1861 te Apeldoorn werd geboren, kwam als 20jarige jomgeling op 1 Juli 1881 ter pro vinciale griffie in dienst en heeft daar alle rangen doorloopen, tot hij met ingang van I April 1919, als opvolger van wijlen den heer Mr. W. Polman Kruseman, tot grif fier werd benoemd. De heer Hartman, staat als een zeer bekwaam ambtenaar bekend, terwijl hij zich op verschillende wijzen tegenover de stad Middelburg en de provincie verdienstelijk maakt, o.a. als voorzitter van de Vereeniging tot bevor- dering van het vreemdelingenverkeer in Waldheren. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 5 tot en met 11 Sept. in de provincie Zeeland bedroeg: roodvonk: Goes 1, Hoedekenskerke 1, Mididelburg 1, Nisse 3, Ovezande 1, diphteritis: Hulst 1. SLUISKIL Zaterdjgavond werd door de zangver- eeniging //Polyhymnia" met medewerking van den h^er Eeckhout uit Bulst als direc- teur der vereeciging op de piano en den heer Eektnin uit Ter Neuzen op de viool, een bijzonder go d geslaagd vocaal- en instrumentaal concert gegeven, op de weide van den heer J. van Esbroeck aldaar. welke daarvoor berei Iwi lig was afgestaan. Begunstigd doo buitengevoon prachtig weer werd dat cmcert geopend met een pa».r zangnumners door h -t kinderkoir, welke bijzonder lief klonk-n, en direct den irdruk gaven, dat dit kieine koortje met haar n euwe directru op een korten tijd, zeer veel is verbeterd in voorui gang. Ook de daaropvolgende zangnumm-rs werden door het groo'e koor, zeer verdienstelijk en correct uitgovoerd, tot groote tevredea- beid van h-t aandachtig pubiiek, waarbp vooral het nummer van //Moeder en Kind" zeer geroelvol werd ten gehoora gebracht. Het tleek verde een goede gedachte te zijn geweest om voor afwisseling tusschen- door, ook instrumentaal iets ten beste te geven. De verschillende muziekuummers door bovengeDoemde heeren in vereeniging op hua instrumenten zoo v rdienstelpk en met kunstnaarshand gespeeld, vieien dan ook zeer in den smaak, waarvo:>r het lang- durig „applaus" telkens wel het beste bawps was. Alles bij elkaar genomen, bleek na afloop van dit afwisselend en mooie concert, dat alhoewel den laatsten tijd v rsch llende stille k achten meestal uit polit'ek eigenbelang deze vereeniging aan het ond rmijnm zijn zij op haar terrein nog geenszios ten achter staat, maar op muzikaal gebied nog steeds een eere is voor het kieine Sluiski), om zooiets te kunnen voortbrengen. Wij hopen dergelijke concerten van haar weer spoedig en talrijter te kunnen mogen hooren, daar een opvoedende en veredelende uitwerking hiervan niet kan achterwege blij ven. ZAAMSLAG. Vrijdag 1.1. werd alhier verkocht door de notarissen Blaupot ten Kate te Middel burg en Cailen-fels te Ter Neuzen 3 H.A. bouwland, gelegen in den Van Lijnden- polder, gemeente Boschkapelle. Kooper werd de heer L. Dees aldaar, tegen f 970 per gemet. SAS VAN GENT. Het motorcorps der nationale militie voor Zeeland hield Vrijdag j.l. haaroefen- dag. Met een groot aantal motoren en auto's werden ook te Sas van Gent oefe- ningen gehouden. Op een ikavel land van den heer Van A. werden door de vlieg- machines verschillende 'malen berichten geworpen, en welke dan door de manoeu- vreerende troepen werden opgevangen. Een tweetal uren vertoefden de trainers" in de kom der gemeente en hadden in een oogwenk van tijd de anders zoo rustige markt herschapen in een levendige ,,berg- plaats „voor auto's en motoren" Begrijpelijk bracht een en ander een groote massa belangstellenden op de been; die de ongewone drukte in ons stadje nauwikeuirig gades'loegen. Vrijdagavond werd in het patro- naatsgebouw alhier een vergadering ge houden, om te komen tot oprichting van een Vincentiusvereeniging, en welke zich ten doel stelt, het verstrekken van steun aan de minvermogenden. De opkomst was bevredigend en waardoor de vereeniging kon worden opgericht. Hierdoor is een zeer nuttige instelling in het leven ge- roepen. Op Zaterdag 2 October a.s. zullen op de wielexbaan Sas v. Gent demonsfra- ties worden gehouden met polittiehonden en welke uitgaan van een Belgische ver eeniging tot africhten van politiehonden. Zondag werd het R. K. Jongens- patronaat. dat geruimen tijd geleden niet voor de eerste maal den geest had ge geven. opnieuw opgericht. Onder leiding van den nieuwen directeur de:. Weleerw. heer Serrarens, gaat deze instelling onge- twijfeld een flink succes tegemoet. Nu de winter voor de deur staat, zullen onge- twijfeld vele ouders hunne medewerking aan deze voor de jeugd zoo nuttige en leerzame instelling, niet onthouden. Zal de destijds ontbonden tooneelclub ook weer in het leven worden geroepen? Dit laatste zou ongetwijfeld eveneens zeer in den smaak van het publiek vallen, waar de club in den. korten tijd van haar bestaan, werkelfjk prestaties heeft gele- verd, waaraan vele zich niet hebben 'dur- ven verwachten. Onder leiding van den Zeezeerw. rector van het pensionaat te Huybergen, zal Maandag, Dinsdag en Woensdag een kinderretraite worden gehouden, waaraan meisjes der hoogste klassen der lagere school kunnen deelnemen. Van des mor- gens 8 tot des avonds 6 uur zullen de deelneemsters bij de Eerw. zusters retraite houden, terwijl hen des middags een mid- dagmaal zal worden aangeboden. Tuf-flottille. Er wordt beweerd, dat het Nederland- sche volk een natie is van waterratten en dat wij als zonen van de lage Wester- stranden ons beter op het water thuds ge- voelen, dan op het land. Lovendael, een van Neerlands popu- laire mannen van onzen tijd zegt het heel typisch: „FIinike zoon van Hollands k us ton, Sta niet droomend aan den wal, Op het water moet je wezan, Daar zijt gij het best van al". Dat mage waar zijn voor den Noord- Nederlander, voor den Fries en den eilandbewoner van onze Zeeuwsche stre- ken, maar over het algemeen staat de wa- tersport in Zeeuwach-Vlaanideren noip steeds op den laagsten trap. Het is te verwonderen, waar ons ge- west toch een vaarwater bezit, waarop wij met alle bescheidenheid trots mogen zijn en waarvan onzes errachtens zoo weinig gebruik gemaakt wordt. Wij stellen ons tevreden met het zien passeeren van grootere en kleinere vaar- tuigen, maar weinigen bekruimpt de lust het prachtige kanaal dienstbaar te maken aan de watersport. Onze Gentsche buren steken ons in dit opzidht leelijk de loef af. De haven van Langerbrugge krioelt van motorbooljes, skiffs en hoe al deze crafts meer mogen heeten en als het prachtige najaarsweer, zooals wij het thanis gelukkig zijn te be- leven, hen uitlokt, komen zij zich wel eens een Zondag in Hollandsch vaarwater vermeien. Van morgen b.v. kwam er zoo'n heele tuf-flottille, statig gepa oi- seerd langs het kanaal opzetten,bernand met dames en heeren, die het bij zulke zomersche temperatuur verkieslijker vin den op het water, dan in de heetge- schroeide stad. Er waren er vele en van velerlei soort en grootte. De niiet-tuffers lieten zich sleepen en een muziekkapel veraangenaamde den watertocht met opqewekte muziek. Het is trouwens de meest ideale lief- hebberij van den Gentenaar om bij heer- lijk weer zijn pleiziertochtje per boot naar buiten te maken. Gewoonlijk bepaalt zich de excursie onder de tegenwoordige tijdsomstandig- heden slechts tot Selzaete, maar heden ging het een eindje verder om wedstrijden te houden en te pic-nicken op Holland sch en bod em. Natuuriijk had de tuf-flottille heel wat bekijks. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. M. H. Pollen, reldgieuse, N. Kerkstnaat 17, Aan Halsteren. A. A. Dees, bedrijfsi eider, Axelsche straat 8, van IJzeandjjke. M. Raas, koopman, 2e De Feijterstraat 6, van Ovezandie. A. F. Dossche, bakkensknecbt, Kanaalweg 94, van Hoof dpi aat. W. Barembsen, koopiman, Baandijk 1, vr: Homtenisse. M. F. Groothaert, onderwijzeres, 0 193c, van Noord-Soharwoude. P. de Bakker, zonder, Nieuweddep 106, van Hulst. P. Servaas, kraanmachinist, Tholensstraat 25, van Rotterdam. P. van der Burg, monteur, De Feijterstraat 1/3, van Axel. Vertrokken: M. Sanders, marechaussee, Nieuwstraat 37/ 39, naar Geffen. L. van die Sande, chauffeur, Schuttershof- weg 9, naar Gent (B.). F. Meeusen, dienstbode, -Dr. Buijzestraat 9, naar Utrecht. J. C. M. Priem, liefdezuster, Nieuwstraat 12, naar Rotterdam. J. H. Heeres, loods N. L., bakkerijstraat 1, naar Vlissingem. E. Bolleiman-Verhelst, zonder, P 93, naar Hoek. E. E. Sanders, zonder, Axelsche straat 8, naar Harlingen. P. F. M. van den Eckhout, chauffeur, P 69, naar IJzendijke. DE 1EPEJNZIEKTE. De heer A. van der Have schrgft aan de #N. R. Crt. Waar de iepmziekte in verschillende streken van ons land met onverminderde heftigheid voortgaat g oote verwoestingen aan te richten, zou men denken, dat door den Plantenziektekundigen Dienst of andere instilutm hieraan alle aandacht wordt be- steed. Niets is helaas minder waar. Geen dfzer institu'en besch'kt over vo'doende middelen, om dit nderzoek grondig te doen plaats hebben. Alleen in Zeeland vertegen- woordigt het iepenhout een waarde van eem'ge mibioeneu en verschaft de verwerkirg in den winter aan vele handen werk. Zou jet daarom niet hoog noodig zijn, dat, waar geen enkele boomsoor! den i ji vervaugen kan, er van regeeringswege geld wordt verschaft om dit onderzoek spoedig en uit gebreid te doen plaais hebben. Ik teeken hier nog bij aan, dat cr s'rektn zijn, waar de iepei ziekte em uiizondering is en dat de genomen proeven met margaan- sulfaat, zoovei mij bekend is, geen resuUabn gaven. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 17 September 1926. De volgende zaken werden behandeld D v. 0., oud 81 j commiss onair te Ho k, w rd beklaagd dat hij ip 18 Juli 1926 te Phi ipp'ne, heeft w ggenomen een rijwiei lantaarn, toebehoorende sat; Cy ille Mussche, althans dat liij dien lantaarn als gesehenk hetff aangenomeu en voor den eigenaar verborgen. Eisch f 30 boete of 30 dagen hecht. R E. D oud 51 j kapitein ter koop vaardij te Portmal c, werd veidach* dat hij op 18 Juni 1926 als gezagvoerder van het Eng. stoom-ehip //Florence Coolie", daarmede een lioeveelheid van 30.000 R.G. buskruit heeft vervoerd van Sas van Gent aar Ter Neuzen door het kanaal, zonder dat tot dit vervoer toestemming was ver leend door den Commissaris der Koningin. Eisch f 175 boete of 45 dagen hecht. E. M. F. D., oud 41 j., te Phil ppite, was den 25 Juni j.l. door den Kantonrechter te Ter Neuzen vrijgesproken ter zake van de haar ten laste gelegde ovsrtreding van de Loterijwet, tegen welke vrijspraak de ambtenaar van het 0. M. was in hooger berof-p gekomen. Eisch f 20 boete of 20 dag n hecht P. J.. oud 22 j., opperman te Zierikzee, gedetineerd, werd ten "as'e gelegd, dat hij in den nacht van 14 op 15 Aug. jl te Zi r kzee cpzettelijk Cornells Herman de Graaf, zwaar lichnmelijk letsel heeft toe- gebracht, terwijl dat feit, diens dooi ten- gevolge heeft gehad, do r hem opzettelijk met een mes een steek of snede in zijn borst te geran ongeveer ter hoog'e van net hart, in de voorzijde van de borst, 2 c.M. rechts van de middebijn, ter hoogte van de aanhechting:plaats van de 5e rib, waarbij achtereenvolgens zijn doorboord, de huiu, het onderhuidsche vseefsel, de grcote schuine bors'spier, het ribbenkiaakbeen van ce 4e en 5e rib en de rand van het borstbeen, het weefse! van h t media- bo'um anticum, het hartezakje, de voor- wand van de rechrerkatcer, de achterwand van de rechterkamer, terwijl het kamer- tusschenschot was afgesneden, tengevolge van welke verwondingen De Graaf kort nadien is o?erleden, althans dat hij op tijd en p'aats voornoemd, vorenvermelde Corn. Herman de Graaf, op vorenomschreven wjjze opzettelijk van het leven heeft beroofd. Eisch 6 jaar gevang. met aftrek van het voorarrest. Mr. J. W. Goedbloed, verdachtes raads- man, achtte opzet onbewezen en refereerde betreffende de straf zich aan het oordeel van de rechtbank. NEKKRAMP. Te Npensleek (Dr.) heeft zich bij het zoontje van H. H. een geval van nekkramp voorgedaan met doodelijken afloop. ONDEUGDELlJriE ETENSWAREN. Het aantal personen dat ca hetetenvan ondeugdelijke gelardeerde Lver ziek is ge worder, is nog met twee vermemderd. Van de tw4e menschen die in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam zijn opgenomen, verkeert een oude vrouw di-i ook nrg een andere kwaal heeft, in levensgevaar. De vier personen die na het eten van ondeugdelijke schol eveneens in genoemd gasthuis worden verpleegd, maken het goed Er blijken te Amsterdam steeds meer personen de gevolgen te ondernnden van het gebruik van de gelardeerde lever, die vergiftigingsbacillen bsvatteD. Het aantal personen, dat als gevolg daarvau ziek is geworden, is thans tot 70 gesfegen. DE MAAS De Maas is thans zoo laag, dat zich stroomafwaart3 van de Maasbrug zich groote banken hebben gevormd die bijna de geheele breedte der rivier bes'aan. Voordezentpd van het jaar - half September mag de stand der Maas wel zeer laag genoemd worden. BOERENOORLOG. Uit Eindhoven wordt aan het Volk gemeld In Strijp heeft Woensdagmorgen een vechtpartij plaats gehad. Van G., met zijn vrouw, van het melken terugkeerend, pas- seerde het erf van den Jandbouwer S. Daar stond diens zoon, die een twistge- sprek aaDging met Van G., hetgeen aan leiding gaf tot den aanval. Van G. begaf zich van zijn wagen naar S., doch S. pakte een schop en bracht hem daarmede een slag op het hoofd toe, tergemlge waarvan hij een vrij ernst'ge wonde bekwam. Op het lawaai kwam de geheele familie S., de vader nog in nachtgewaad, te hulp Snellen, doch ook de familie Van G. lLp te wapen. Een verwoede strijd begon, met het gevolg dat de familie S retireerde. Daar er verschillende slagen met stukken hout en dergelijke voorwerpen waren ge vallen, werd politie en mediscbe hulp ge roepen en de vrouw van S„ die een hoofd- wonde gekregen had, alsmede haar zoon en Van G. werden verbonden. De recherche heeft de strijders naar de Dommelstraat ge'eid, waar de commissaris bun een ver- hoor afnam. Proces-verbaal is opgemaakt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2