TerTfo isdnsche Courant Een vervolging in Thibet. De Icleine genoegens 3 Sij Scheren PUROL I N N E N L A N D. GEMENGDE BERICHTEN. Yrijdag 17 Sept. 1926. So. 7966. X* WB3EJXDIE1 BXjjA-X5. FEPILLETON. VALUTA-OONCURRENT1E. In de Dinsdag te Bergen op Zoom ge- houden alg. vergader ng van de Hanze in het Bisdom Breda is ook de valua-con- currentie besprob n. De vo >r it'er, de h-er Loeketeer u t Hulst, herinn-rde aan He circulaire. die h t H. B. dezer dagen verzonden heeft om op deze zaak de aandacht te vestigen. Oaann was o. m. gewezen op het belang van veige- lijkezde omzetcijfeis. De afd. S is van Gent is van meemng, dat daaraan niet zoo gemakkelijk za! zijn te komen, omdat niet ledere zakenman bereid is zijn omcenteijfer bekend te maken. Toch weet spreker, dat vele zaken hun omzetciifer tot op een vierde hebben zien dalen. Een middel om het euvel der valuta- concurrentie te overzien, is de beoordeeling van het cjjfer der invoerrechten, dat sinds 1923 verdubbeld is. Sprekerj? raadt aan, dat aan de grenzen meer verificateurs worden geplaatst, en dat ook van particulieren overlegging von de factuurs wordt vereischt en dat de op^nstelling van de douane- kantoren worde beperktverder invoering van een wet als het zgn #schoenenwetje en bewerking van de pers. De voorzitter onderschrijft, dat de toe- stand van den middens^and in Zeeuwsch Vlaanderen zeer treurig is door de valuta- concurrentie hp weet dit uit eigen aan- schouwing. In stabilisatie gelooft spr. voor- alsnog niet. Er mo ten maatregelen van de regeering komen, maar welke Ver- hoogde invoerrechten kunnen niet in aan- merk'ng komen, want Belgie en 1 rankrijk behooren tot de „meest begunst'gde naties. Het eenige zou zijn een tijdelijk invoer- verbod in den geest van het „schoenen- wetje". Spreker releveert wat de werk- geversorganisaties in deze aan den Minister in hun adressen hebben medegedeeld. Breda vraagt nog, dat de valuta-koop- liedm op de markten zullen worden geweerd. Hulst beveelt veihoogd staangeld aan voor vreemde kooplieden, doch de heer Verlinden verklaart, dat de wet dit niet toelaat. Besloten wordt, krachtig mede te werken aan het verzamelen van gegevens om de valuta-concurrentie te bestrijden. TER NEUZEN, 17 Sept. 1926. RECITEERUITVOERING. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, hoopt de Chr. Jongel. Ver. nuel" afhier, op Donderdag en Vrijdag a.s. eien reciteeruitvoering te geven, met als hoofdnuimmer „Het Geweten van A. K. Straatsma, een qreep uit 't leven in 6 bedrijven. Met voondrachten en miuziek zal het verdere van den avond worden qevuld. UITSLAG AANBESTEDING. Door den architect Joh. A. Feij, werd Woensdiag 15 Sept, namens zijn lastqever aanbesteed: het bouwen van een woon- huis met garage aan den hoek van de Scihelidekade allhier. Ingeschreven werd door de heeren: le perceel metselwerk: P. M. Oosldijk, f 5365; W. M. en P. W. Niieuwelink, f 4655; G. v. d. Velde, f 4165; H. J. en L. J. v. d. Velde, f 4050; P. J. en J. H. Rijnberg, f 4050 en Gebr. Kolijn, f 3811 2e perceel, timmerwerk: C. D'eij, Axel, f 5820; Jan v. d. Bent, f 4243; P. A. Leu- nis, f 4100; P. A. Mielen, f 4000; K. Die- leman, Zaamislag, f 3960 en A. Roovers, f3956. 3e perceel, ijzerwerk: Gebr. Verlinde. f 345 en C. Verhage, f 342,50. Naar het Engelsch van OT'TWELL BINNS. 29) Vervolg.) 4e perceel, food- en zinkwerk: I. Kool Zoon, Sluiskil, ,f 632. In combinatie van perceelen werd nog ingeschreven door de heeren P. J. en j. H. Rijnberg voor l e en 2e perceel f 8300. De insdhrijvers bij welke geen plaats- maam vermeld staat, wonen alhier. AARDAPPELEXPORT NAAR OOSTENR1JK. De inspecteur, hoofd van den Planten- ziektenkandigen Dienst deelt aan belang- heb'oenden mede, dat aardappelzendingen naar Oostenrpk voorzien moeten zpn van den afzender en van een certificaat van den P.antenziektenkundigen Dienst beide in duplo. Men wendt zich ter verkrpging van dit laatste en om inlichtingen te bekomen over eerstgenoemde verklaring tot de ambtenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst of tot het hoofdbureau van dien Dienst. AXEL. In wZeiandia" stond het volgende bericht uit Axel Naar verluidt is door de P. Z. E M. een nieuwe aanvraag gedaan aan 'tgemeente- bestuur om kabels aan teleggenin meerdere" straten. H t blad trok daarud de conclusie dat de zaak ru niet meer schijnt te zijn //als we niet mogen komen we toch." Naar de M. Ct. verneemt is het anders met de zaak gesteld. Er was reeds in Nov. '23 een a'gemeene vergunning door de P. Z. E. M. aan het gemeenteb stuur van Axel gevraagd om vrpheid te krpgen tot het leggen van kabels enz. Daarop was nog geen beschikkiDg in- gekomen, totdat de vorige week door B. en W. een vergunning werd verleend op grond van deze aanvraag van 1923. Inmiddels was echter door de P. Z. E. M. een nieuwe aanvraag tot bet gemeentebe- stnur van Axel gericht, de hier boven be- doelde. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN v^eraangenamen het werk. Erdal poetst zoo licht uit en geeft zulk een mooien glans, dat het een genot is om er mee te poetsen. Sherrington knikte instemmend toen, ma een oogemblik wachten, deed hij de vraag, voor het welslagen van hun ond'erneming de belangrifkste: ,,En weet je ook, waar dat bewuste klooster ligt, Nima-tashi?" „lk weet hoe het heet, maar i-k ben er mooit geweest. Het ligt op grooten afstand van de karavaan-route, op een rots in de bergen, vlak bij de Dze-chu-rivier". Weer dacht Sherrington met hall- gesloten oogen een poosje na. Toen vroeg hij kortaf: Weet je den weg ebheen, Nima? - Of liever, zou, je 'm kunnen viniden,?" 't Was of de groote Thilbetaan schrok: met een eigenaard'ige schittering in zijn oogen keek hij den Engelscbman aan. ,,Ja", gaf hij met iets barsch in zijn stem, het beste bewijs van zijn belangstel- ling, ten an.twoord. „Maar 't zou een moeilijlke reis worden, moeilij'k en gevaar- lijk, want de lama's van Dze-dhu zijn on- verdraagzaam ze dulden geen vreem- delingen binnen hun gebied". ,,Maar je zou dus wel willen gaan? Je zou goed betaald wonden minstens het driedubbele van wat een van de reizen naar Lhasa opbrengt". Nima keek ermstig, alsof hij het voor- stel overwoog, toen ibromde hij een paar f Deze tweede aanvraag heeft de door B. ea W. -erleende vergunn n gekruisd. De P. Z E M. h eft daarop in een schrpven aan B. en W die tweede aan- vrage ingetrokken. BRESKENS. In een Maandag door den burgemeester van Breskeos bijeei geroepen bijeenkomst van eenige genooiigden is in beginse! be sloten een departement van het Nut op te richten. 1JZENDIJKE. Met de Staatscrt. van 14 September zijn verzonden afdrukken van de statuten be- treffende het Groene Kruis voor IJzeadjJke en omstreken, geve^tigd te IJzeudijke (wijziging der statuten). VADERMOORD. Woensdag'middag heeft zich in een woning aan de Sladhtstraat te Rotterdam een ermstig familiedrama afgespeeld. Omistreeks 3 uur stond juffrouw De H. aan de deur van haar woning aan de Slaohbstraat no. 4 te Rotterdam, toen eensklaps haar zoon, de 30jarige W. d. H. uit de Sionidwarsstnaat aankwam. Hij duwide zijin moeder op zij en liep haastig de trap op. In de woning zat zijn zuster, die, toen zij hem zoo vlug naar boven zag loopen W. d. H. liep dadelijk de zoldertrap op hem terstond na ging. Haar broer is n.l. gedurende 3 jaar in een krankzin- nigenigesticht in Utrecht verpleegd ge weest, is sederit 9 maanden ontsdagen en heeft zich er al eems over uitgelaten, dat ihij zijn vader dooden wilde. Het geluikte haar hem bij zijn jas beet te grijpen, maar hij rukte zich los en liep door naar boven. Eerst ging zij hem nog na, maar toen haar broer goed en wel op den zolder was, waar zich ook zijn vader bevond, is zij bang geworden en is zij terug naar beneden, naar haar moeder ge- gaan. Op den terugweg heeft zij haar vader ,,moord" hooren roepen. Al heel kort daarna kwaim W. de H. weer naar beneden, zonder iets te zeggen is hij de straat opgeloopen, waarna hij zic'h kalm verwijdierde. Moeder en doclhter zijn daarop naai den zolder gegaan, waar zij den ouden man bewusteloos vonden liggen in een grooten bloedplas. Hij had een ernstiige womd aan het voonhoofd. Terstond wienden de geneeskundige dienst en de politie gewaarschuw'id. De geneeskundige dienst vervoerde het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de man om kwart over zeven aan de bekomen verwondingen is overleden. De politie stelde dadelijk een uitgebreid onderzoek in. Op den zoldex werd in de eerste plants een zwaar bebloede bijl ge- vonden, waarmede de slag is toegebraoht. De bijl heeft een houten steel van 30 cen timeter lemgte en een blad van 15 centi meter breedlte. Deze bijl hoordie tlhuis op den zolder van het pand aan de Slacht- straat. De dader heeft dus dit wapen daar gevonden en er den slag mee toege braoht. Maar bovendien is een tweede bijl gievonden, die in papier gepakt was. i Deze bijl had de dader waarsohijnlijk meegebraciht, om zijn misdrijf ermede te I volvoeren. Toen hij den anderen bijl zag, heeft hij dien maar genomen. Beide bijlen zijn in beslag genomen. Onder leidiing van inspecteur L. F. Jan- sen van den justitieelen dienst van het bureau aan de Meermanssitraat is de po- I litie terstond erop uitgetrokken, zoo mo- maal iets, een soort van instemming be- tuigen met zijn gedachten. ,,Ja i'k zou gaan, als gij meegingt. broeder! Maar waarom zouden we gaan? Om den blanlken lama uit het klooster weg te halem? Bedenk goed, dat de bree ders uit het Dze-dhu-iklooster ons, om dat doel alleen, zouden dooden want .hij is hun hoe zal ik het zeggen reclame- heilige begrijpt ge me?" Sherrington knikte. ,,Daarover kunnen we het straks nog wel hebben. Laat ik het meisje nu eerst vertellen, wat er ver- teld m'oet worden". Meteen keerde hij zich naar Janet Cray- dom, die al dien tijld, nerveus door haar onmacht om een woord van het gesprek te verstaan, van den een naar den andcr had zitten kijken. Zoo beknopt mogelijk deelde hij haar eerst het venhaal en daar na het geen er verder tusscihen hem en Nima besproken was, mee. Ze luisterde geduldig eenmaal slechts viel ze hem in de rede: „0 hij is 't 't is mijn vader!" ,,Ja daaraan behoeft niet langer ge- twijfeld te worden", beweerde Sherring ton positief daarna ging hij met het verhaal voort. Bij het laatste woord riep Janet imipulsief uit; ,,En wil hij gaan? Toe vraag 't hem!" ,,Dat heb ik al gedaan. Hij wil wel. Maar u begrijpt neem me niet kwalijk., dat ik deze quaestie nu ter sprake breng dat u hem het driedubbele van hetgeen een reis naar Lhasa heen en terug op brengt zal moeten betalen. Niet omdat dat Dze-chu-klooster verder is ten slotte scheelt de afstand niet veel maar de reis is oneindig veel moeilijker en ook niet zonder qevaax". ,,Geld! Wat kan 't me sclhelen wat het kost! Ik heb qeld te veel? Laat hij zijn den dader op .te sporen en te ar- resteeren. Men kwam al spoedig te wefcen, dat hij in betrekkinq was bij het Gentraal Bureau van het Nederlandsch Landbouwcomite aan den Haringvliet te j Rotterdam. De concierge van dit kantoor wist te I vertellen, dat W. de H. even voor de kom-st van de politic, het kantoor binnen- gegaan was. Hem was toen opgievallen, 1 dat De H. bloed aan de handen had. Op het kantoor vond men inderdaad De H., die rustig aan het wer'k was. Zijn arres- prij-s noemen, iik verdubbel het j ,,Kalm aan, Janet", viel Craydon haar waarsohuwend iin de rede. ..Hier in I hi- ,bet weet gij, wat die bandiet met je j voor heeft ,,Schei uit met dat bandiet viel Ja net scherp uit. „De man is geen .bandiet. Als d'ie niet te vertrouwen is, is er mie- mand hier in Thibet te vertrouwen". Craydon onfhield zich van verder pro test. Hij rukte zijn stoel een kwart slag om en ging met een verwoed gezicht naar buiten zitten kijken. ,,Wilt u de quaestie dan maar verder met Nima-tashi in o.rde maken, mr. Sherring- ton? Er zullen wel de noodlge voorberei- dingen getroffen moeten worden en hoe eerder we gaan, hoe beter' „We!" herhaalde Sherrington met een overbluften bli'k op het smalle, bleeke ge- zichtje. ,,Meen u bedoelt u dat u dat u van plan bent ,Mee te gaan! Ja, ik ben niet anders van plan geweest! Na al die jaren denkt u, dat ik niet verlangend ben om mijn vader terug te zien -om eindelijk te we- ten waarom hij zoo weggegaan is En mijn zusje, die zich ook in het een of andere klooster bevindt. Een Engelsch meisje, een non in een Thibetaamsch klooster ,,Maar, miss Craydon," tracht'te Sher rington haar van haar besluit af te bren- I qen. heeft u wel bedacht, wat zoo'n reis ibetieeikent De moeilijkheden. die we zullen moeten overwinnen en het ge vaar want er is gevaar aan verbon.den ook al denkt u misscihien, dat we over- drijven 't Is onmogeiijk, heusch ,,Nee.n, hield Janet koppig vol, ,;dat is 't niet. Ik heb he't boek van mijn vader gelezen en als kind heb ilk hem veel hoo ren praten. Een verhaal was van een ont- tatie veiliep daarop snel en zonder tegen- weer. Per au o is De H. naar het bureau aan, de Meermansstraat overgebracht. Hij weigerde eenige inlidhting te geven en is opgesloten. Op het kantoor had men nooit iets bij- zonders aan De H. gemerkt. Hij was een kalme werker, die door niets liet blijken. welke misdadige plannen hij in den zin had. Het onderzoek wordt voortgezet. De 30jarige W. de H., die Woensdag- middiag aangehoiuden, is, als verdacht van moord op zijn vader, in de ouderlij'ke wo ning aan de Slachtstraat te Rotterdam, •blijift weigeren eenige inlichting te geven. De vorige week is de vader nog bij den geneeskundigen dienst geweest, om te vraigen of men, daar er ook voor zorgen kon, idat zijn zoon weer naar een krank- zinnigengestidht overgebracht v/erd1, om dat hij bang was voor zijn zoon, die al meer dan eems gedreigd had, zijn vader te zullen dooden. Voor zijn arrestatie moet W. de H. zich tegen derden erover uitgelaten hebben, dat hij zijn vader gedood had. Domderdagmiddag zou de sectie op het lijk van het slachtoffer plaats hebben. EEN SLEEPBOOT OVERVAREN. Woeiinsdagmiddag heeft op de rivier de Maas, even boven den mond van den IJssel, onder de gemeente IJsselmonde een ernstige aanvarimg plants gehad. De Belgisdhe sleepboot „Jupdlle" no. 40 van de Sooiete Beige te Antwerpen en gecharterd door de naamlooze vennoot- scihap Rhea te Rotterdam, voer stroom- opwaarts. in de zelide richting voer, daar iets achter het Duitsche zeesclhip „Elbing I", komend'e van Koningsberg, laatst van Rotterdam. Door een nog niet opqeheiderde oor- zaak is de ,,Elbing I" met den voorsteven tegen het achtersdhip van de los varemde sleepboot geloopen. De .Jupille 40" zwaaide ronid, stootte met den kop tegen een voor anker figgend Rijnsclh'ip, sloeg om en zonk ommiddellijk. Op dat oogenbliik bevonden zich aan boord: de kapitein, de 24jarige N. M. Beckx uit Antwerpen, een dekknecht, Je machinist, de vrouw van den kapitein, de 22jarige A. BeckxDrost en het 2jarige zoontje, J. M. Beckx. Die laatste twee wa- ren in het vooronder, toen de sleepboot omsloag. Zij zijn niet meer texuggezien. De kapitein en de dekknociht w'isten zwemmende het Rijnschip te bereiken. De machinist wist zich drijvende te houden aan de loopplanik en is later dooir een schipper. die met een roeiboot te hulp j snelde, opgepikt. De ,,Elbing 1" is na de aamvaring voor anker gegaan. De rivierpolitie heeft nog geruimen tijd gedregd naar de vrouw en het kind, maar zonder succes. HET GEHEIM DER STEMMING. De raaid van Elburg heeft belhandefd het verzoek van de wed. Vaders, schoon- maakster der gehoorzaal, om eervol ont- slag. De bungemeester deelde mede, dat haar zoon bereid was deze betrekking over te nemen, mits tegen een venhooging van f 75. Burg, en Weth. stelden voor, het salaris aldus te verhoogen. Wethouder Steplhan; In overleg met meneer Top, zou ik willen voorstellen het salaris met f 100 te verhoogen. De heer Kolleman: Wanmeer Vaders genoegen neemt met 75, dan ben ik er tegen, om meer te geven. Daarna wordt overgegaan tot sohrifte- lij.ke stemming en worden uitgebracht 3 stemmen op J. Jansen en 2 stemmen op J. Vaders, zoodat benoemd is J. Jansen. De heer Van dier Pol: Dat verwondert me, er is gesproken alsof Vaders het wor den zou, zoo is ook door mij gedaclht. Nu wil ik ook uitgemaakt zien, hoe is ge- stemd; ik heb op Vaders gestemd, en jij. Kolleman? De heer Kolleman: Ik ook op Vaders. De heer Van der Pol: Er komt dus uit, dat wethouder Stephan ook op Jan sen gestemd heeft. Hij had zoo royaal moeten geweest zijn en dat te zeggen. Dan had er een oproep kunnen gepiaatst worden. En dan had hij niet moeten mee- TNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men voor het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. wekren aan het voorstel van Burg, en Wet'h. Er wordt notabene voorgesteld Vaders te benoemen en dan stemt u op een ander, dat is niet eerlijk. Wethouder Stephan: De stemming is geheim. Als Van der Pol zegt, ik heb op Vaders gestemd, dan heb ik er niet zoo- veel vertrouwen in, dat hij op Jansen gestemd kan hebben. De heer Kolleman: Ik noem dit mis- leidende stemming. Volgens u, mijnheer de voorzitter, ging 't om de stemming van Vaders. De raad is hierin bedirogen. De voorzitter: Ik sta ook verbaasd over de stemming. Er is edhter niets aan te doen. EEN KRANIG STUKJE. Menigimaal wordt melding gemaakt van het sleepen over zee van groote diroogdokken, baggermateriaal enz. en wordt er op gewezen, hoe moeilijk derge- lijke transporten zij,n en welke zeemans- kunst en vofharding er noodig is, om zul- ke transporten tot een goed einde te breng en. Transporten van kleine vaartuigen brengen echter niet' minder moeilijkheden mee, daar deze vaartuigen uit den aard der zaak minder zeewaardig zijn en het is voornamelijik de zeemanskunde van den kapiteim, die een dergelijk klein transport belhouden op de plaats van bestemming breng t. Een staaltje van zulk een transport is wel het volgende: Den 15en Augustus 1926 vertrok uit j Vlaardingen de sleepboot ,,Ardia", ge- bouwd door de Vlaard'ingsche machine- j fabriek I. A. Kreber. met bestemming i Oran in Noord-Afrika. Deze sleepboot heeft sledhts een lengte van 19.20 M. breedte, 4.50 M. diepte 2.10 M. en is uit- gerust met een triple machine van slechts j 150 I. P. K., en een bunker-capaciteit van j 13 ton. De sleepboot was bemand met een tota- le equipage van 5 man, onder commando van B. C. Weltevreden Jr. te Hillegers- berg. Met mooi weder werd de Nieuwe Wa- terweg verlaten en reeds den 18den Au- gustus arriveerde de ,,Ardia" te Brest, ter aanvulling van den voorraad bunkerko- len, Nauwtelijks was men daar binnen of een storm uit het Z.W. stak op en kapi tein Weltevreden achtte het niet raad- zaam met sleciht weer zee te ikiezen. De storm hield eenige dagen aan en de j zee bleef tot den avond van den 22en Augustus zeer onstuimig. Den 23en Au- j gustus was de zee weer gekalmeerd en besloot kapitein Weltevreden de reis I weer voort te zetten, die zonder opont- houd verliep tot Gibraltar .alwaar de i ..Ardia" den 30en Augustus arriveerde. Na nog eenige tonnen kolen te hebben ingenomen, vertroik men nog dienzelfden dag van Gibraltar. Edhter nauwelijks 60 mijlen van Gibraltar, staik wederom een storm op. gepaard gaande met hevige plasregens. De wind woei uit het N.O., terwijl de zee gevaarlijk uit het O.Z.O. rolde en het uitziclht zeer werd belemmerd door den duisteren nacht en de zware plasregens. Eenige anstige uren werden hier doorgebracht en er kwamen zelfs momenten voor, dat de Ardia" geheel onder water stond. Aan het voorzich- tige manoeuvreeren is het toe te schrijven, dat men dezen storm te boven gekemen is. Tegen het aanlbreken van den dag na- men storm en zee af en werd de reis voortgezet. In den morgen van den len September bereikte de Ardia" behouden de haven van Oran, waar die sleepboot zonder eenige gebreken aan de koopers afgeleverd werd. Koopers tooniden zich zeer voldaan over het schin en prezen te- vens den moed der equipage, die met een dergelijk klein vaartuicj onder eigen stoom van Holland naar Oran durfde komen. dekkingsreiziger Rocklhill was 't, ge- loof ik, -die op al zijn reizen zijn vrouw meenam en dat terwijl ze niet sterk was, wat ik wel ben. Ik ga beslist mee. Voor mezelf en omdat mijn tegenwoor- digheid wiaarscihijnlijk noodig zal zijn om mijn zuster, en mijn vader misscihien ook, tot meegaan over te halen." Janet Craydon sprak met een beslist- heid. die het beste bewijs voor de stellig- heid van haar voornemen was. Sherring ton zweeg, overtuigd als hij was, dat ar- gumenteeren niet zou hefpen. Besluiteloos teekende hij allerlei denkbeeldige figuren op ihet tafelblad, terwijl Nimia-taishi, uit zijn humeu.r door zijn onmaclht om 'het ge sprek te volgen, met onrustig-opmerk- zame oogen van de een naar den ander zat te kijken. Na een minuut of vijf stilte nam Husky Craydon het woord. Janet heeft gelijk. Ze moet gaan. en ik ga mee." Die laatste aankondiiging werd door Sherrington met gemengde gevoelens on -angen. De man was een lafaard en een ^wakkeling; eenmaal iin de bergen met hun ontoegankelijke passen en hocge be- sneeuwde plateaus, zou hij lastig en on- handelbaar wonden, een blok aan het beer van de expeditie Die overtuiging prik- kelde 'hem tot een sclherp antwoord. ,.U vergeet een ding: de kans bestaat dat Nima niooh miss Craydon, noch u mee zal willen hebben." ..Niet m...mee zal w...w...willen heb ben," stotterde Craydon rood van drift. Ma.ar met een sdherp: Vraag 't hem. Mr. Scherrington," maakte Janet een eind aan de kleine schermutseling, die een ge- vecht in ernst had kunnen worden. Sherrington wendde zich weer tot Ni ma-itaisihi en vertelde hem waarover de woordenwisseliing gegaan was. Nima- tashi luisterde oplettend. Toen Sherring ton hem aan het einde van zijn uit!eg aan- keek, deed hij een vraag: ,,Is die vrouw van u, broeder SherringtO'n probeerde hem haa. "ig, in eeri paar woord en, den toestand duiidelijk te maken. Maar door iets onhandigs in zijn dloen, in hem ongewoon, maakte hij de ongerustheid van Janet gaande. Scherp viel ze hem in de rede. ,,Wat zeot hij, Mr. Sherrinigton Siherrington kleurde; met iets schuldigs in zijn oogen keek hij haar aan. ,tO niets niets van beteekendis." AVaarom zeg je niet eerlijk. wsif verweet Craydon hem op wan'trouwenden toon. ,,Goed riep Sherrington geprikkcld uit. ,.Hij vroeg of Miss Craydon mijn vrouw was." Een seconde later, bij het zien van den ongewonen bios op het mooie gezichtje tegenover hem, kreeg hij berotiw. dat hij zich zoo had la ten gaan. Maar in dat gc- voel mengde zdcih toah ook wel he-'mzlijke voldoening over de maniier, waarop Cray don op die paar woorden reageerde Als of een wesp hem gestoken had, zoo sprong de lafaard van ziin stoel op. „Dat is me. toch de brutaliteit wel wat. ,,Ga zitten. kerel". beval Sherrinvrton hem sclherp. ..We zijn niet op een after noon-tea in New-York. Met die vraag is niets ongeoorloofds bedoeld. Als je Nima- taisihi tot gids wilt hebben zul je dat recht op zijn doel afgaan gewilfig moeten slik- ken. Reden voor een galante-verdediger- scene is er niet." (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5