DIEN STPLICHT. SPORT. 6EMEN6DE BERICHTEN. Herhalingsoefeningen. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden dat de Dienst- plichtigen van het Zesde en Veertiende Regiment- infanterie, die moeten opkomen voor Herhalings oefeningen op 9 September a.s., eerst op 13 September a.s. moeten opkomen. De plaats van opkomst blijft Breda. Als datum van vertrek met groot verlof blijft gehandhaafd 25 September 1926. Ter Neuzen, 8 September 1926. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HU1ZINGA. keerden per riksja naar Nikko terug, daar bet vervoer per auto over de met boomen uezaaide wegen te gevaariijk was. Naar Keuter melut, zyu in bet vliegkamp van Akenogobara uaoy Nagoya veertig viiegtuigeu zwaar bescbadigd en enkele zelfs gebeei vernield. Te T'oyohasji is een school iugestort met het noodloitig gevoig, dat twaalf kinderen gedood en twiutig zwaar gewond werden. Hier zijn SOU huxzen overstroomd. Te Hamantsoe is een confectie-fabriek verwoest. Aeht ^arbeiders gedood, vyf en twintig gewond. Te Tosjigi zijn 40 huizeu verwoest, waaronder fcook het politie-bureau. Drie agenten en verscheidene andere personen erustig gewond. Te Kawasohi^by Yokohama zyu twee lichters omgeslagen. Vyftienderopvarenden zyu verdronken. Volgens de laatste berichten^zyn by het spoorwegongeiuk by Mamamatsoe slechts enkele reizigers niet erustig gewond. PER NEUZEN, 8 September 1926. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Gisterenniaapiididaig is de heer D. van der Heijiden, ihanidelaar in kruiideniiers- waren enz. ite Hulst aan groot gevaar voor vendrimken oxitsnapt. Hij reed langs het kanaal tusschen Sluiskil en .de tweede overzet in de riahtiing Ter Neuzen, toen een hem tegemoetkomenid automobilist bemerkite, idat hij met zijn Ford zoo vreemd over den weg sJingerde. (Ver- moedelijik door het uitwijiken van den biti ne n;b and van een der voorwielen.) Ter- stond nadat hij gepasseerd was maaikte een voetganger hem door teekens op- mexkzaam, dat er iets gebeurde, en kon hij nog juist in den spiegel van zijn auto zien, dat de heer Van der Heijden achter- uit het kanaal inreed. Toen hij zijn auto had gekeend om op de plaats des onheils hulp te gaan bieden, bleeik hem, dat de heer Van der Heijden d'ruipnat reeds op den kant stond en dat de auto geheel onder water was ver- dwenen. Uit mededeeliingen van een voerman die het ongeval aan de overzijde van het kanaal zag gebettren blijikt, dat de auto oorspronkelijik nog met de voorwielen op den kant bleel staan en de heer Van der Heijden dlaardoor gedegenlheid had van acihter het situur veilig op den wal te kliimmen. Genoemde automobilist, de heer Van der Lubbe uit Ter Neuzen, heeft daarop na verkregen inlichtinyen van uit Sluiskil telefonisch de familie te Hulst gewaar- schuwd, terwijl de heer Van der Heijden een onderkomen vonid in het veerhuis. Men is hem daar, voorzien van droge kleeren, per auto komen afihalen. De giisteren nog door een aantal man- nen aangewemde paging am de auto uit het kanaal te trekken had geen succes. Heden is dat g esc hied door deze aan den gieik van een vaartuig op te hijschen. l'engevolge de lading boter enz., die zich door den geheelen wagen verspreid had. zal dlaar een opknappertje aan zijn. Naar wij vernemen is niets verzekerd. HER-EXAMENS R. H. B. S. Bevorderd: tot de 2e klasse: Media de Bel te Sas van Gent en H. Posthuma te Ter Neuizen; tot de 3e klasse: Marie Kroon te Ter Neuzen; D. Tollenaar te Zaamslag; tot de 4e klasse: J. de Kraker te Hoek; K. C. Hamelinik en V. H. Ploem te Ter Neuzen. VEERTIGJARIG BESTAAN VAN DE GHRISTELIJKE BEWAARSCHOOL TE TER NEUZEN. Gisteren wend in de Ohristelijke be- waarschool allhier het 40jarig bestaan dier stichting herdacht. In een der door de zorgen van een dames-comite versierde zalen waxen des namidldags door het be- stunr de leden der vereeniginig en het dames-comite en autoriteiten genoodigd. We merkten o.m. op het dagelijksch bestuur der gemeente, de predikant der Geref. gemeente Ds. Groeneveld en hoof- den van Qhr. sdholen. Bij afweziglheid van den voorzitter, den heer D. Scheele, die deelneemt aan de vergadering der synode te Assen, werd de bijeenlkomst geleid door den secretaris, den heer L. de Feijiter, die alien een wel- kom toeriep, in het bijzonider de autori teiten, verzodht te zingen het lOe vers van Ps. 68 en daarna voorging in gebed. Met danlk aan God wijst spreker op het voorrecht, dit julbileum der bewaarschool te moge.n beleven, terwijl ook ten huidi- gen dage kan warden geconstateerd, dat deze inirichting, door onze vaderen ge- stieht, kan voldoen aan haar levensroe- ping en doel. De kinderen des volks wor- den hiier door de onderwijizeres en hare helpsters in hunne eerste jeugd aange- naam bezig gehouden, hetgeen een uit- komst is voor vele hnismoeders, ze spelen hier en leeren ook reeds enkele hand- werken. Neutraliteit is hier contrabande en de kinderen des Verbonds en die zijn er in onze stad vele worden hier ook door versjes en vertellinyen reeds ge- \vezen op den grooten kindervriend Jezus Uhnstius, die zeiide: „iaat de kinderKens toi mij komen!" Spreker scipt aan, dat er dezer dag en ook spraKe iis van net stichten eener neu- traie scnooi, waar de kinderen niiet zon ae n warden bezig gehouden met de din- gen van bet konmiKrijK k»ods. Mochten ewe piannen siagen, dan boopt hij, dat de ouders bij de keuze der bewaarscmooi zich zullen bermneren de belotte, die zij bij den dioop hunner kinderen heoben atgeiegd, en zich daaraan zuilen houden. Vervoigens sohetste spreker de stich ting der school en het verioop der ge- sciniedenis. fhaar oorsprong is te vinden ,11 de notuien eener vergadering van de ai- deenng van „De Unie een scnooi met den oijioei, gelbouden in 188b, waarin de wen- scneiijiKiiend van het stichten eener chris- teiijiKe bewaarschooi werd uitgesproken. lien commissie werd daarvoor gevormd uit de heeren Ds. Van Veen, predikant aer iNed. Herv. kerk, H. Wollert, J. P. ocheeiie en li. ikoeimans, welke commissie tot be conciusie kwam, dat een zeilstan- duge vereeniging hiervoor beihoorde te worden opgericht. Later werd dat comite uitgebireid met de heeren J. A. de Jonge, cj. vVieiand, D. bcheele en J. van de Ree. Door vooxnoemde heeren werd een vereenuging gestioht. Zij maakte gebruik van het aanbod van den heer Scihuurman, desiijids ingemieur van den Rijkswater- staat aihier om een gebouw te stichten, dat de vereeniging dan voor matigen prijs Kon huren en beptember 1886 werd de school door Dis. Van Veen geopend. Eerste onderwijzeres was mej. P. A. van de Ven, van Dordrecht, die tegen Mei van het jaar 1888 reeds eervol ont- siag verkreeg wegens zwakke gezond- heiid. Zij werd opgevolgd door mej. Van Menus, van Oosterland, die 15 Nov. 1895 eervol ontslag verkreeg wegens huwelijk. Dtp haar volgde mej. U. Los, die 1 April iy04 wegens huwelijk de school verliet. Op haar volgde mej. Hageman, die op i April 1921 ontslag vroeg wegens vertrek naar Vreeswijk. Toen maakte de school moeilijlke tijden door, daar ook de twee eerste helpsters de school verlieten. Er werd toen reeds gesproken op opheflen der school, dooh 's Heeren goedertieren- heid sprak er zich ook weder over uit, want mej, Hageman kwam meedeelen, dat zij weer genegen was terug te komen naar Ter Neuzen om haar taak ten twee- den male op te vatten, en zoo kan spreker haar op dezen dag nog als vierde be- wiaarschooljuffrouw, zooals de volksmond zegt, begroeten. Van de eerste bestunrsleden is nog al- leen de heer H. Koelmans in leven. Ds. Van Veen werd bij zijn vertrek uit de gemeente als voorzitter opgevolgd door d'en iheer J. A. Tazelaar, deze na zijn overlijden door den heer J. A. de Jonge, Toen deze wegens geesteskranikheid el ders moest worden verpleegd werd hij 21 Maart 1907 opgevolgd door den heer P. J. Scheele, die in den loop van dit jaar wegens ziekte zijn ambt neerlegde. Als zijn opvolger is vijfde voorzitter, de heer D. Scheele Az. De heer Koelmans vervulde de functie van secretaris van de oprichfcing tot Sept. 1921, toen hij naar Boskoop vertrok. Spreker volgde hem op. Eerste penningmeester was de heer G. Wieland, die in 1893 werd opgevolyd door den heer J. Huijissen, na wiens over lijden wend benoemd de heer J. J. de Jager. In de leden kwam in den loop van 40 jaar door overlijden en vertrek ook me- nige verandering. Spreker haalde vervoigens ook nog aan de hulp die het bestuur ond'ervond van een dames-comite. Daarvan hebben deel- gemaakt de dames Schuurman, Bol, De jonge, Van de Ree, Wieland, Huijssen, Tazelaar, Mulder, Klaassen-Van den Ouden, Tazelaar-Ribbens, Ribbens-Los, Scheele-Van de Ree, Wolfert-Weijns, Klaassen-Wiill, Steketee, Van de Ree- Wolf, De Feijter-Huijssen, Groeneveld- Weringa. Thans heeft zich een nieuw, meer uit- gebreid comite gevormd, met het oog op de bazar. Spreker hoopt, dat het blijvend zal zijn. Hij stipte voorts aan, dat de school in 1888 begon met een bewaarsdhoolhoude- res en een helpster met 50 leerlingen en er thans is een juffrouw met 5 helpsters en 150 kinderen. De salarissen waren toen f 450, thans f 2500. Het valt te begrijpen. dat, indien inmiiddels de gemeenteraad niet had geholpen met een subsidie van f 1000, ingrijpende maatregelen zouden noodig geweest zijn, want zelfs nu is de toestand nog niet zander zorg. Het be stuur is den gemeenteraad danlkbaar voor de steun, ook omdat daaruit blijkt, een meeleven met de school in het belang van vele gezinnen. Hij beveelt den arbeid der vereeniiging in den steun der aanwezigen aan en vraagt juffrouw Hageman als hoofd der school op den ingeslagen weg voort te gaan. Hij hoopt, dat haar arbeid in deze vereenigung nog vele jaren mag zijn, en zij daarvoor de noodige kracht van boven moge onitvangen, om met hare helpsters werkzaam te zij,n tot den arbeid waartoe zij door Christus is geroepen. Belangstelling vraagt hij van de ouders voor het onderwijis en hunne kinderen om onderwezen en opgevoed te worden. Van het bestuur der gemeente vraagt hij be langstelling en financieele steun, en voorts de medew'ertking van begun-stigers en be- gunstigsters. Aan d;e prediikanten der ver- schdlle'nde kerken vraagt hij de inrichtir.g in gebed te gedenlken en in het midden hunner gemeente de ouders op de school opmerkzaam te maken. Aan het dames- comite vraagt hij het bestuur te willen ter zijde staan. Hij eindigt met de hoop, dat God zijn Zegen over deze school moge gebdeden. Tiierna verzooht hij te zingen Ps. 89 1. V ervotlgens swam die burgemeester, oc heer klu'izinga, namenis net gemeente- oesLuur getuigen van nare Deiangsieiiimg met deze beiangrijiKe nendeniKing, en van waardeering voor net werK aer vereeni ging, waaraan hij alie magenjKe steun toezegide. ilij noemt de Oewaarscnoot eiyeuiiujiK een mnciiting voor vooraerei- uewa ouuieimailt, aae voor veieii in onze ..maeente ten zegen is, vooral voor u. nui'smoeider:s, terwijl de Kinderen er wor- aeii vooiioereid voor net voigen van net on,uerwijis in de iagere school, Daarop werd het woord gevoeid dos)i Ds. GroeneveiU, die der vereenigiing zijn gelukwenscnen oracht, en ten siotte door aen heer Jansen, hoot.d der Ghr. school tc Driewegen, dae zijn belangstelling uit- sprak voor deze chrlsteiijke bewaarschooi en betoogde, dat de school aanvullend op- ireeidt, doch ljiet, zooals eens iemana tegenover hem beweerde, de kinderen van de ouders vervreemdt. tNa een woord van dank verzocht cte voorzitter te zingen Ps. 150 1, en noo- digide Ds. Groenieveid uit de bijeenkomst met danKzegying te sluiten. De bazar. De heer De Feijter maakte hierna op- merKzaam op de mlniatuur taleitjes en stoeltjes die iangs den wand van het lo- kaal stonden opgesteld. Deze zijn aanye- schaft op verzoeK van mej. Hageman, die dit modern materiaal elders heeft leexen kennen. Dit leent zich veel beter voor de kleuters om er aan te spelen, te frobelen enz., dan de vroegere schoolbanken. Daar was eohter geld voor noodig en dat ont- brak. Om de aanschafliingskosten te dekken heeft zich daarop het meer ge- noemide uitgebreide idamesoomite ge- vorm'd, met het doel een bazar te organi- seeren. Dit comite heeft bij hare eerste pogingen groot succes gelhad. Veel en al- lerlei is door een groot aantal gevers en geefsters, tot zelfs van over den Oceaan geschonken. Die bazar wordt de eerst- volgende drie dagen gehouden en aan spreker was verzocht die te willen oipe- nen. Hij dankte het comite voor de po- ging om het werk der bewaarschooi te steunen en hoopte dat de dames in het succes, dat ook het laatste deel der bazar moge hebben een mooie belooning voor hun werk zullen vinden. Hij verklaarde de bazar voor geopend en noodigde de aanwezigen uit een kijlkje te willen nemen. De bazar wordt gehouden in de twee achterliggende lokalen, die daartoe keurig waxen versierd. De etalages van de voor- handen voorwerpen zijn keurig en smaak- vol ingeriicht. Bij de bezic'htiging bleek, dat inderdaad veel en velerlei is geschon ken. Mooie voorwerpen zijn er op het ge- bied van handiwerk; een oud-leerling t'hans in de Nieuwe Wereld wonende, zond een schortje geheel met de hand ver- vaardigd. Er zijn prachtige gekleede pop- pen, zoowel in Zuid-Bevelandsch als in Axelsch costuum, naar wier naam de be- zoeikers mogen raden. Er zijn boeken en plaatwerken, bloeatnen, diverse luxe arti- kelen en snuisterijen en de dames zijn niet duur, zij zouiden, als we een en ander goed hebben bezien, best de valuta-con- currentie ikunnen doorstaan. Voor hen die er willen verpoozen bestaat gelegen- heid tot het gebruiken van een geurig kopje thee. Het is te verwachten, dat deze poging wel succes zal hebben en het aan bezoek en kooplust niet zal ontbreken. De bazar is nog heden en morgen geopend. ZUIDER TENTZENDING. Van 28 Augustus tot en met 5 Septem ber hebben te Axel vanwege de Zuider Tentzenidimg evangelisatiesamenkomisten plaats gelhaid, welke toenemende belang stelling ondervonden. De spreekbeurten werden afgewisseld door zang van de Cbr. zangvereeniging en kerikzang. Als sprekers traden op, behalve de leader Dis. Scheele van Kapelle, Ds. Sdh/midt van Kapelle, Ds. Ruisch v. Dug- teren en Ds. Post van Axel, Ds. Raams van Hoek, Ds. Maas van Kloosterzande, Dis. Van Dis van Zaamslag, Dis. Van Dijke van Koudekerke, Ds. Netelenbos van Heimkenstzand, Ds. v. d. Vis van Goes, Ds. Sitsma van Sohoondijke, Ds. Louerse van Brussel en de heer Kerre- mans van Lokeren. SLUISKIL. Naar we vernemen zal de heer E. Lam- mens, chef van het station Sluiskil (Coe- giors), 1 October a.s. zijn idienst met pen- sioen verlaten en zich metterwoon te Sas van Gent vestigen. Door het vertrek van den heer Lam- men,s zal Sluiskil een zijiner meest geachte burgers verliezen, een waar menschen- en kindervriend, bij wien nooit iemand vergeefe om steun of medewerking aan- klopte. Jarenlang is de heer Lammens de ziel geweest van het Sluiskilsche vereeni- giimgsleven, zeer zeker tot ieders genoegen en waardeerding. Mog'e het den heer Lam mens in zijn nieuwe wooniplaats wel gaan, de sympathie van Sluiskil zal zijn deel blijven. Tot oipvolger van den heer E. Lam mens als chef van het station Sluiskil (Coegors), is benoemd, de heer Geene, thans chef te Kijkuit. AXEL, In de examen-commissie voor een rijks- diploma hoefsmid is voor een jaar o.a. be noemd de heer A, J. Schieman te Axel, onderwyzer in practisch hoefreslag. SAS VAN GENT. Zond'ag j.l. werd aihier door eenige meisjes het pulbliek de Santosbloem aan- geboden, ten dbel hebbend'e, steun te ver- strekken aan de tuberculoselijdeirs. De dames k lop ten bij weinigen te vergeefsch aan, te zien aan het groot aantal inwj- ners, dat met een bloempje was getooid. KLOOSTERZANDE. Toen zekere J. B. uit Kloosterzande van de Hengstdijksche kermis huiswaaris ikeerde, geraakte hij nabij zijn woning. wellicht door de duistermiis misleid in een sloot, die meerendeels gevuid was met modder, waarin hij, naar het schijnt ge- sti'kt is. 's Morgen,s vroeg werd hij door een van zijn zooms g'evomden. BRESKENS. Het badseizoen is verre verstreken en wij gelooven, diat het ongunistige weer der laatste dagen er toe zal medewerken, dat weldra alle drukte aan de Belgische bad- plaatsen vendiwenen zal zijn. Bij een rondreiis, welke wij gisteren langs de ,kust maakten, bleek dat Blan- kenlberighe en Knocke al tamelijik stil ge- worden zijn. Als symptoon van overgang van het seiizoen diene tevens, dat de autobuson- derneming op Knoclke op 15 dezer wordt gestaakt. De mond- en klauwzeerziieikte schijnt dit jaar buitengeiwioon veelvuldig te heer- sclhen en te blijven heerschem. Thanis is ook onidter onze gemeente op vers ch ill en de plaatsen deze gevreesde ziekte uitgebroken. Bij de Ned. Herv. gemeente te Breskens is beroepen tot predikant Ds. Keers te Rot tern en Slistwerd (Groningen). BIERVLIET. Dezer dagen wierid aihier gehouden een bazar, ten, bate van de Qhristelijke Be- wia,arschool. De opbrenigist bedroeg ruim duiizend gulden, zoodat alien, die meege- werikt hebben tot het welslagen, met ge noegen op hun werk kunnen terugzien. OOSTBURG. Naar we vernemen kwam de landbouwer M. uit deze gemeente toen bij een dizer dagen met zijn werkvolk 's morgens aan het dorschen wilde gaan, tot de onaangename ontdekkicg, dat oiig.ewenschte bezoekers gedurende den naeht de dorschmachine van haar drijfriemen hadden ontdaan en tevens en passant een hoeveelheid ledige zakken, die den vorigen avond waren gerecd gelegd, hadden meegenomen. (Br. Crt.) SELZAETE. Vreeselijk ongeluk. In het z.g. vellcnkot, alle kleine fabrie- ken heeten in deze omgeving een loot, gebeurde verleden week een vreeselijk ongeluik. Een jongetje van omgeveer dertien- jarigen leeftijd was met zijn vader naar het werk gegaan en liep de fabrielk door, hier en daar kijkende, doch on'bewust van het gevaar, zich tusschen in beweging- zijnde assen en riemen van driaaiende ma chines te bewegen. Plotselinf werid het ventje door een riem gegrepen, omlhoog getrokken en tusschen de riemischijf gedrukt. Na versclhiillenide malen rondigesleurd te zijn gelukte het de machine stop te zetten. Van het jongetje bleef niets anders over dan een bloedig'e massa, de her sens ihingen langis de muur. Een waarschuwiing om geen kinderen op eigen houtje door faibrieken of gevaar- opleverende plaatsen te laten rondloopen. VOETBAL. De voetbalvereeniiging ,,S. V. V." van Sluiskil, is in haar wedstrijden tot hiertoe nog niet bijster geluikkig geweest. Na mederlagen tegen Sas van Gent, Terneu- zen II en Hulst werd Zaterdagavond j.l. te Zaamslag verloren met 43 tegen Juliana. Zondagmiddag was ,,Voor- waarts" uit Ter Neuzen de gast van S. V. V. I. Het jonge clubje uit Ter Neu zen, dat blijikbaair meemt de Ter Neuzen- scihe spoirt te ikunnen bevorideren met splitsing en verdeelidheid, beschikt over goede jonge krachten, die beter hadden gedaam de hooifdvereeniging in T'er Neu zen te blijlven dienen Voorwaarts won met 52. RECHTSZAREN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 7 September 1926. De volgende zaken werden behundeld. J. W. W., oud 28 jaar, slager te IJ zeii- dijke, werd beklaagd, dat hjj op 19 Jnli j.l. te IJzendyke E. A Onderdnnck met zyn vu st een klap in zijn gezicht heeft gegeven. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecbt. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen becht. M. B. C., huisvrouw^van A. R., oud 29 jaar te Sas van Gent, werd ten laste gelegd dat zy op 22 Juli 1926 te Sas van Gent J. H. A. Gommers heeft beleedigd. Eisch vryspraak Uitspraak idem. P. C. du B., oud 38 jaar, cafehouder te Breskens, werd ten laste gelegd dat hij op 23 Juli j.l. te Breskens J. van de Velde heeft beleedigd. Eisch 1 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. J. G. de V., oud 37 jaar, metselaar te Zaamslag, werd beklaagd dat hjj op 14 Juli j.l. te Ter Neuzen A. van Fraaijenhove heeft geschopt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. L. V., oud 53 jaar, veldarbeider te Osse- nisse, werd ten laste gelegd dat hij op 18 Juli j.l. te Ossenisse Ma de Kok heeft beleedigd. Eisch flO boete"of 10 dagen hecht, Uitspraak idem. J. V., oud 55 jaar, landbouwersknecht te Stoppeldijk, werd verdacht, dat hjj op 10 Juli j.l te Stoppeldijk A. v. Puijvelde heeft m shaude'd Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht Ui'sptaak idem P. V., oud 30 jaar, schipper te Papen- drecht, werd beklaagd dat hij op 26 Juli j.l. te Ter Neuzen H. Wentinck, met een scheepshaak heeft gestompt en geslagen. Eisch f20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. LIJK AANGESPOELD. Onder de gemeente Kattendjjke (Zuid- Beveland) is het lijk aangespoeld van de 25-jarige mej M uit de residentie. Deze dame was op 19 Augustus gelogeerd te Goes en van daaruit per Sets naar de Zandkreek gereden om te gaan zwemmen. Alleen haar fiets en kleeren werden destijds terugge- vonden. T1JDIG 1NGEGREPEN. Het vierjarige meisje Fr. van Dam te Zegveld raakte te water en werd er door de moeder schijndood uitgehaald. Een voor bij ganger wist met kunstmatige adem- haling de levensgeesten op te wekken. Indien men met deze pogingen gewacht had totdat na een kwartier een geneesheer kwam, zou waarschijnlijk alle moeite ver geefsch zyn geweest. UIT HET NEST VERDREVEN. Een Larenaar werd een dezer dagen 's nachts wakker van het gekakel van een broedsche kip. Toen hij des morgeus ging kijken zag hij de eieren buiten het nest op den grond liggen. En in het kippennest lagen 8 pasgeboren egeltjes. De moeder egel had onder het kippennest plaats genomen. De kloek zat veroDt- waardigd in een hoek van het hok. DE STEEN DES AANSTOOTS. Zondagmiddag s'apte een man op den Noordsingel te Rotterdam, nabjj de Zomer- hofstraat in een motorwagen van lijn 3. Als conducteur op dezen wagen deed dienst de man, die een echtscheidingsproces voert tegen de dochter van den passagier. De verhouding tusschen den conducteur en zijn schoonvader was dan ook al geruimen tijd minder vriendschappelyk. Nauwelijks was de tram in beweging, of de passagier riep Conducteur, ligt daar geen sfeen op de rails De conducteur boog zich buiten den wagen om te kjjken en tegelijkertyd gaf zijn schoonvader hem een vuistslag op zijn hoofd. De conducteur draaide zich om en een hevige worsteling op het achterbalcon ontstond, die duurde tot de tram de halte bij het Noordplein bereikt had. Met be- hulp van wagenbestuurder en overige pas- sagiers is de schoonvader daarop uit de tram verwijderd Er is procesverbaal tegen hem opgemaakt. De conducteur klaagt over pijn in het hoofd en in beide beenen. FRAUDE. Eenigen tijd geleden was het vermoeden gerezen, dat de afslager van de gemeente- lijke vischhal te Amsterdam benevens diens helper zich aan fraude zouden hebben schuldig gemaakt. Vanwege het gemeente- lijk bestuur werd een ambtelijk ondezoek ingesteld, waarbij bleek, dat beide personen zich ten nadeele van de gemeente een be- drag van ongeveer 800 hadden toege- eigend. In verband hiermede diende het gemeente- bestuur een aanklacht in bij de justitie. De officier mr. Reylingh droeg het onder- zoek op aan inspecteur Posthuma van het bureau Warmoesstraat, die het tweetal arresteerde. Het is overgebiacht naar het H uis van Bewaring. Bovendien zijn zij uit den gemeentedienst ontslagen. In verband met deze zaak worden ver- schillende U rkar visschers gehoord. (Telg VALSCHE Z1LVERB0NS. Zaterdag bracht een tweetal manuen, vergezeld door een vrouw, bezoeken in een aantal winkels te Sittard om geld te wisselen. Het ging om kleine bedtagen en zij betaalden met een zilverb^n van f 2.50, welke bleek valsch te zijn> Hij hi ek echter byzonder goed nagemaakt, terwijl boverdien in de strafbepalingen het woord Jaren" met twee a's was ge- diukt, stelden de vervalscbing boven alien twijfel vast. Nog denzelfden dag werden er drie ver- dach.en aangehouden. Weggestopt in hun sokken vond men een belangryk aantal zilverbons. Zij zijn alien afkomstig uit fleerierheide. In totaal heeft men thans zestig biljetjes van f 2.50 opgespoord. Ver- moed wordt dat nog meer bons in omloop zjjn gebracht, (He Crt) DE MOORDZAAKJTE CULEMBORG. Een oproep aan de bevolking. In verband met den dubbelen roofmoord te Culemborg hebben, aldus het //IJ. D. de heeren J. A. Klein, Ds. H. H. Dorgp'o, A. v. d. Geer en A. P. Klumper, aldaar, den volgenden oproep tot de bevolking gericht „0rie jaar is 't geleden, dat op Kerstmis deverschrikkeljjke roofmooTd op de Van Wiggens plaats greep. Twee jaar heeft onze stadgenoot 0. de Beus door middel van ingezonden stukken getvacht, de moord- zaak tot een oplossing te brengen. En nn mag niet iedereen de methode, door hem toegepast, toejuichen, een voldongen leit. is bet toch, dat hjj alleen den moed heeft gehad, de kat de bel aan te binden. En nu 't resultant. Den 16den September zal De Beus terecht staan wegens beleediging vanwege zyn laatste epistels in de courant, als zijndebeleedigend voor commissaris Blok. Laatstgenoemde wordt in deze zaak bijgestaan door een bekend advocaat. Moet I>e Beus nu in Tiel de zaak alleen uit- vechten Heeft De Beus niet uitgesproken hetgeen er leefde in de hoofden en harten van 't overgroote deel der bevolking onzer

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2