Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding BUITENLAND. INftEZONDEK I E D E D E E L 1 K B E N. dat de hoogte der beneden woonvertrekken welke de geldemde bouwverordoning eischt, ecliter moeilij-k laager gtehandhaafd kan wor- den, nu in deze gemeente op aandrang van het Rijkstoezicht reed's woningen zijin gtebouwd, die wat de hoogte betreft, niet aan deze eischen voldoetn; dat verlaging' van deze hooglte bovendien, ok den particulieren woningbouw ten goede zal komen; gelet op het advies van de Gezondheidscom- missiie alhier, d.d. 6 Augustus 192-6, no. 2349, gehoord een voorstel van burgameeter en wethouders; besluit Artikel 14 der bestaande bouwverondening, zooals dit artikel laatistelijk i-s gewijzigd bij raadsbesluit van 4 April 1918 te lezen a:s volgt: „De hioogte van beneden woonvertrekken, kan- „toretn, wenkpil-aatsen, keukenis, slaap-vertrekken „en van lokalen, welke voor het publiek toe- „garukelij-k zijn mag tusschen den bovenkant „van dem vloer en den onderkanit der daarbo- „ven gelegeni bintlaag niet minder bedragen „dan 2,70' M. voor gebouwen op te rich-ten bin- ,,nen de belbouwde kom van Ter Neuzen, zoo- „als deze in de Algemeene Politieverordening „van den 21 Februari 1924 is omsdhreven en ,,2,60 M. vo-or gebouwen welke bui-ten- die kom „wordetn opgerieht. „Voor bovewwoom- en slaapvertrekken en voor boven geno em de vertrekken, lokalen op de „verdiiepi'ngen van een gebouw niet minder dan ,,2,50 M. voor zolderkamers onder het dakbe- „schot en voor woonvertrekken beneden de „kruin van den wetg beneden den aangrenzen- „den buiteingrond, niet minder dan 2,20 M. De „vloer der laatstbedoelde woonvertrekken mag „niet lager liggen dan 1 M. ondier den aan „grenzenden buiteragrond aan de zijde van het „vertrek." De V00R2JTTE R geeft te kennen dat bur gemeester en wethouders hebben overwogen eien berziening der Bouwverordening in groo- teren vorm aan de orde te stellen, doob zij zijn er nog niet in kun-nen slagen die daarvoor noo- dige igegevenis in andere gemeenten te verza- melen, terwijl bovendiien oak de betrokken Mi nister voomiemens is de Wondngwet te wijzigen en dit ook op -de bouwverordening van invloed kan zijn. Zij hebben edhter geqgeend een wijzi- ging met betrelkking tot de hoogte -der te stich- ten woningen niet langer te moeten uitstellen, aan-gazien te Sluiskil op aandrinigen van den Minister van Anbeid woningen zijn gesticht die lager zijn dan de bouwverordening aangeeft en zij daarom van oordeel zijn, dat het raad- zaam is een lagere hoogte in de bouwverorde ning vast te laggen. De hear COLSEN meent uit deze medadee- li'Ug te mioetera afleiden, dat burgemeester en wefthouders binmen niet te langen tijd met een algeheelie berziening d'er bouwverordening zullen komen. Ware dit niet bet gerval, dan zou hij zioh met dit voorstel niet kunnen ver- eendgen, omdiat de woningen hier gerekend naiar de eischen in andere gemeenten nog te hoog blijven. De ruimte der vertrekken is nog ite groot. Hij verwijst daarvoor niaar de ge meente W-esitdorpe. Hij heeft de raadfelteden vroeger al eans uitgenooddgd een kij-kje te komen nemen naar arbeiderswoningen te Stroo-dorp voligens de eischen der verordening van dlie gemeente gelbouwd en waarvan nie- manid zal willen ibeweren, dat dit geen dege- lijlke larbaiderswoningen zijn. En als men dan d-e koste-n dier woningen vergelijkt met de kos- ten die een arbeiderswoning in Ter Neuzen vordert, dan scheelt dat nog al wat. Het is alleen hett voorniiitzicht op een aanistaandie ge- heele berziening, dat hem weekhouden zal een voorstel te dioen om ook de ruimte te vermin- deren. De VOORZITTER merkt op, dat ook wijzi- girag mioet worden voorgesteld in venband met d-e waterleidi-ng. De heer HAMELINK denkt over deze zaak geihieie! anidiers, en vermoedt, dat de geheele raad het hierover met hem niet ean's zal zijn. Wiaair de heer Colisen ziet naar de gemeenten met lagere Si-schen, meent spreker, dat de eistehen hier niet overd-reven zijn en zij oak w-el lager zullen zijn dan in versehillende an dere gemeenten in ons land. De teruggang in de hoagte der woonver trekken is een- teruggang van het waningpeil. Jaren gelede-n is het besluit vastgeSteld, uit oveirweginglaat lioht en lubht vrij in de wo ningen toetradiem. D-och als men dat wil laten toatreden moelt er in de waning oak plaats voor zijn,. Is een woning gebouwd, dan duurt deze een memschen leeftijid en het spijt spreker, dait we in cllt opzieht terug moeten, na eerst het ver- krijgen van betere woningen te hebben bevc-r- de-rd. Spreker vriaagt, of deze verlaging nu werfeelij-k van zooveel beteekenis kan zijn op de kosten van het bouwen, dat zij noemenswaard gevoeld worden op de sticihiting^kosten van een waning van f 2500, terwijl bet toch wel van beteekenis is op dan inhoud der woningen. Er wordt allerwege in den lamde een actie -gievoerd voor de bestrij.din-g van t. b. c. En wat is het eerste, dat de dokters aanraden: zoeik-t een lidhte luchtige woning! Hij gblooft daarom, dat het in het belang deir bevolking is, dat het woningpail niet teruggaat en als burgemeesiter en wethouders toch van plan zijn een algeheele berziening der bouwverordening ter hand, te nemen,, moet hij ontraden thans een partoeele herziening vast te stellen tot verlaging van de hoogte der kamers. Hij kan zieh dan ook met het voorstel niet vereienigen. De heer COLSEN is het met den heer Ha- melinik niet eems. Hij heeft versehillende wenkmensChen gesproken, mertsdhen uit de kringan waarvoor die heer Hamelink juiist op- komt, die als bun verlangen uitspraken niets anders te weinisidhen dan dat de eiisdhen betref- fende de grootte der woningen zou worden verzadht, opd-at zij dan oak de kans zo-uden krijgen van een eiigen woning te kunnen bou wen, waarvoor bij de tegenwoordige edische-n voor hen de kans is afgesneden. Hij meent, diat de raad -het zou moeten toejuidhen, dat de mensidhen wiHen trachten een eigen woning te krijigan. En al versdhilt dit maar f 100 op een woning, dat is toch al van beteekenis. In Westdorpe en Sas van Gent en op Stroodoirpe bouwt men voor een lager bed rag als door den heer Hamelink ganoemd hi flinike arbeiders- wo-n-ngen, waar de mensdhen zeer tevredien mede zijn. Hij kan zioh dius met bet voorstel wel veneenigen, in zooverre dat het lham eigen- lijk, zooals hij reeds zeide, nog niet ver ge- noeg gaat. De heer VAN DUKE is tooh huiverig, waar de heer Colsen zegt, dat hij nog lager zou willen gaan. De heer COLSEN: Niet in de hoogte, maar in het aan,t,al -\derkante meters oppervlakte. De heer VAN DUKE acht de voorgiesteilde hoogte van 2.60 M. zoo'n prachtige hoogte. Hij heeft al veel woningen onderhianden ge- had en moet dan zeggen, dat dit zoo'n practi- ttsohe hoogte is. Nu zegt de heer Hamelink wel, dat (het in de kosten niiet zooveel kan ver- sdhelem, maar die meaning is met juist. Dat miaakt nieit alleen versdhil op de bouwkosten, doch het blijft ook in de todkomst goedkooper, voor het aansdhaffen en vernieuwen van de gordijnen, voor het belhangen, het schilderen en wat dies meer zij. De voorgestelde hoogte is indendaad practisch. De Iheer COLSEN iherbaalt, dat hij de vier- kante ruimte op het oo,g haid, de plaatsan zijn voor onze woningen grooter. De heer GEELHOEDT weet niet of de men- sdhen er mede tevreden zijn, maar wijst er op, dat er uit hygienisch oogpoxnt tocih versohil is voor toetnedem van licht en luciht binnen de kom en buiten de kom, en dat er ook ver- schil is geanaakt in de daarvoor gestelde eisChen. Buiten de kam kunnen lidh-t en lucht van alle kanten voldoende toetredien. De heer HAMELINK wijst er op, dat het uitkomt zooals hij had verwaeht, dat hij vrij- wel alle laden van den raad tegen, zioh zou krijgen. Het betreft in elk geval een ver- Sledhtering van het woningpeil en daar komt hij tegen op. Hij houdt vol, dat een versohil in hoogte van 10 c.M. in de kosten niet van be- duidende invloed kan zijn, dooh dat dit het wel wordt op de woningen. Er wordt nu gezegd, dat buiten dte kom licht en lucht gemakkelij-k kunnen toetreden. Dat is juiist, maar men ziet dan over het boofddat de woningen buiten van lieverlede toch ook weer in een kom wor den ingebouwd. Dan, komt er nog bij, daft men juist buiten over het algemeen de groote ge- zinmen vindt. Na afloop van den arbeid moe ten alien des avondis in de waning hun ver- biijf zoe/ben en dan is het toch geen weelde als ze over een deigelijlke waning kunnen beschik- ken, Het is een teruggang van het woningpeil. Wat maaikt het op den levensdiuur van een wo ning uit, ials deze een f 100 goedkooper kan worden gebouwd. Naar hij meent is die voor de huizen van de woningbouwvereeniging op 40 jaar gesteld. Die f 100 vertegenwoordigen een rente van 5 per jaar, dat is dus 10 cent per weak. Hij vraagt nu of dit een zoodanig fiinamcieel voordeel beteekent, dat daaraan de volksgezonidheid moet worden opgeofferd, waar daartegenover allerwege subsidies wor den verleend voor de bestrijdinjg van de t. b. c., waarvoor een eerste oplosising is.: t.rac!ht groote, luchtige woningen te krijgen. Dit be- hoorde toch een averweginig te zijn, dat we met terug moeten maar kleinere woningen Men doe-t een stap terug en spreker zal zich daar- tegen verzetten. De VOORZITTER merkt op, dat naar hij meent burgemeester en wethouders dmdelijk hebben doen uibkomen, dat zij hun voorstel doen, omdat de gemeenteraad imdertijd heeft moeten toegeven aan den, aandrang van den Minister van Arbeid am te Sluiskil lagere woningen te, bouwen. Gedurig krijgen zij vragen van memschen die e;r op wijaen, dat daar toen zoo laag gebouwd is en vragen: waiarom moeten wij nu zoo hoog bouwen In het algemeen zijn burgemeester en wethouders het principe toeged-aan, dat de woningen zoo als ze nu zijn voorgesdhreven niet te groot zijin, maar aan den anderen kant willen zij toch ook bevorderen het streven naar het verkrij- gen van een eigen woning of het stdchben van goedlkoope huurwonimgen, -aamgeziien zij over- tuigd zijn, dat er onder de huiddge o-mstandig- heden op het bijibouwen van woningen door de woningbouwvereeniging weindg kans is. Overiigens -heeft het bestuur dier won-ing- bouwvereeniiging reed-s meermalen erv-aren dat, indien het haar gelukt was mensehem uiit krot- ten te halen, deze de w-ereld te rij'k waren, als ze een waning van de veneenigimg had-den kun nen betrokken, wegens de ruimte die ze daarim heibben. Spreker meent, d,at men nd,et moet opga-anN den weg dien de beer Colsen wemscht, door de eischen nog lager te stellen. Overigenis zullen zij, die kunnen, wel hooger bouwen, men moet in aanmerkimg neme-n, dat miets amders worden vastgesteld dian mindimum-edischen. Men moet waarborgen, heibben, dat men binnen zekere perken blijft, doch het verder niet al te moe-i- lijk maiken. Deze wijziging is voorgesteld om een eind te m-aken aan een nu eenimaal in liet leven geroepen .scheeve verhouding. De heer HAMELINK herinnert, dat hij cles- tijidis bij het nem-en van het besluit ook al ge- wezen heeft op die versleChtering in het wo ningpeil, bovenidien was het toen in den- tijd van duur bouwen en kon er aanleddimg zijn om de eischen tot een uite-nst minimum te be- perken. Hij meent eohter, dat dit geen aanlei- ding mag worden om, nu de kosten weer ge- d-aald zijn, het peil der woningen .te vermin- deren. Dat kan op die kosten niet van groo- ten invloed zijn. De VOORZITTER, er op wijzenidie dat liij reed-s iheeft te kennien gegeven, dat burge meester en wethouders principleel op (het standpunt staan., dat de woningen volgens de tegenwoordige edsdhien niet te ruim zijn, meent dat men nu van andere zijde o-ok niet moet gaan ovendrijven alsof n,u die teruggang in de hoogte met 10 c.M. van zoo'n emstigen aard zou zijn'voor bet woningpeil. D,e heer VAN DUKE wijst er op, dat er bui ten voortdurend woningtjes verbouwd worden men noemt dat dan „verbouwen" die 2,35 M. hoog zijn en waarvan. de memschen dan he-t bailklaagje 20 c.M. laten verfhoogen. Daar moet dan mede wonden volstaan, omdiat de men- schen zeggen, dat ze anders niet uit den kant kunnen. Dat is dan geen eerlijke zaak, omdat de 'hoogte notg niet voldoende is, maar het wordit oogluikemd toegelaten, omdat het tocih al een verbetering is en er anders niets ge- beurd. Het heet dan verbouwing, omdat men j een pa-ar muren laat staan. Laatst kwam dit ook voor en bleefc, dat die muren heelemaal geen fundeenimg had-den en. ook omvielen. Er werrd toen geinformeerd wat m-e-n hiermede doen. moest. De bouwmeester heeft toen te i kennien gegeven, dat men het dan maar moest opbouwen zooais men voorruemenis was, en dat hij diem, kant niet zou uitkomem. De menschen zijn op die manlier geholpen geworden, maar* diat is toch het ware niet. Zooals de eischen tlhams zijn, ziem de mensche-n er tegen op zoo hoog te bourwen,, maar als het nu maar een klein beetje meer verschilt, zullen ze er zich maar voegen en dan krij.gt men een gezonden toestand. De menschen zien zoo tegen he-t wo- nen in een hooge waning op! De heer HAMELINK: Als ze het genot diaa-rvain ma-ar een® had-den leeren kewn,en! Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt aamgenom-en met 10 tegen 2 stem- men. Voor stemmen die heeren Vian Riet, De Jager, Van Aken, Van Cadsamd, Geelhoedt, R. Scheele, Verldmde, Freriks, Cols-en, en Van Dijlke; tegen stemmen -de heeren Hamelink en Van Dri-el. 6. Af wij king van art. 10 der Bouwverorde- ning. Overeenikomstig het voorstel van burge- measter en wethouders wordt met algemeene Stemmen gunstig besehiiikt bp ingekomen ver- zoeken tot afwijikin-g van, de bepalin-g van art. 10 der Bouwverordening van: a. die N.V. Auto-, Motor- en Rijwielhandel voorhieen Man nae.rt- G eers voor het bouwen van een bovenwoninig op haar winkelpand aan de Axelsche straat; b. A. J. Eaais voor het bouwen van een waschthiuis -achter zijn woning aan het Nieuwe- diep, gemerkt no. 112; c. J. Verlinde voor het verbouwen van zijn woon- en wdnkelihuis, gelegem aan d-e Dij-k- straat no. 54 en de Donze-Visserstraat. 7. Leggen van riolen in gemeentegrond. Overeenikomstig het voorstel van burg'e- meesker en w-erthouders wordt met algemeene stemmen gunstig beschikt op de ingekomen verzoek-en tot het leggen van een riool in ge- meemtagiroind en het aanisluiten d'er rioleering op hat gemeernteri-ool, van: a. de N.V. Auto-, Motor- en Rijwielhandel voorhean M-annaert- Geers ten behoeve van de dlo-or haar te stichten bovenwoning boven haai winkelpand in de Axelsche straat; b. H. Heeffer, te Sluiskil, ten behoeve van twee woningen gelbouwd aan de Kerkstnaat in d-e buurtschap Sluisildl; c. J. A. de Lege, ten behoeve van zijn aan de Scheldakade in aanbouw zijnde woning op perceel sectie L, no. 1980; d. Ir. G. de Regt, ten behoeve van zij-n in aanlbouw zijnde waning op perceel sectie L, no. 1980, aan de Sdheldekade; e. P. de Putter—D-ieleman te Axel, ten be hoeve van zijn te bouwen w-oonlhuis op perceel kadastraal Ibekend sectie L, no. 1875, gelegen aan die Sohe'ldekade en de Walstnaat te Ter Neu'zen; f. G. Klaassen ten behoeve van zijn woning op het perceel kadastraal bekemd in sectie L, no. 52, ged-egen aan d-e Noordstraat. 8. Plaatsen en verplaatsen eener aftap- inrichting. Naar aanleidinig van ingekomen verzoeken stellen burgem-esster en wethouders voor de volgende besl-uiten te nemen: a. De -gemieenteraa-d van Ter Neu-zen; gezien een op 23 Juli 1926 ingekomen ver- zoeik van de B-ataafsche Import Maatschappij v/h N.V. „Acetyleint" te Den Haag, Carel van Bijlandtl-aan 16, om vergunning voor -bet plaat sen en hebben van een benzine-meetpomp met z.uigleiding en een benzine-tank met een in houd van 4000 liter, op- en in gemeentegrond, gtel-egen aan cle Westkolkstnaat, voor de per- ceelen gemerkt no. 40 en 42, kadastraal foeken'd in sectie L, no. 1780; gelet op het rapport van den gemeente- bouwmeester djd. 26 Juli 1926; gdhioord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit Aan d-e Bataafsclhe Import Maatschappij, v/h N.V. „Aoetylena" te D-en Haag, Carel van Bij landtl-aan mo. 16 ver-gunminig te verleenen tot het plaatsen en hebben van een benzlne-meet- pomp met zuigl'eiding en een benzin-etank met een inhoud van, 4000 Liter, op- en in gemeente grond aan d-e WestikoJikstraat voor de psreee- 1-en n-os. 40 en 42, kadastraal bekend i-n sectie L no. 1780 en zul-ks onder de navolgenid-e voor- waarden: 1°. die vergunning tot het plaatsen em hehben van een benzme-imeetpomp enz. wordt tot wederopizegging verleend aan de B-ataaf sche Import Maatschappij te 's Graven- hage of aan hare reohtverkrijgenden, ter wijl de plaats -door den gemeente-bouw- meester zal worden aangewezen. 2°. voor het hersitellen en ond-erhoudem der diaarvoor opgebroken bestrating op ge meentegrond betaalt verzoekster voo-r den aanvan-g der werkzaamheden ten kanto-re van den geimeertte-onitvamger een bedrag van vijf gulddn (f 5. 3°. ter er-kenning van het eigendomsre-ch-t dier gemeente Ter Neuzen op den gron-d1, waar- op en waarin de benzine-meetpomp met zuigledding en de benzine-tank zijn aange- bracht, betaalt verzodkster jaarlijks voor het eerslt voordat d-e vergunning wordit uitgereifct en verder voor den 1 Augustus van i-ed-er jaar, eene recognifbie van vijf tig gulden 50), ten kantore van d-en ge- meemte-ontvanger 4°. wianmeer de gestel-de voorwaarden niet worden nageleefd wordt de vergunning door (burgemeester en wethouders inge- troikken; b6. deze vergunning is alleen geldig wa-nneer de voorwaarden binnen een maand na hare idiagteekeninig <loor verzoekster bij eene op zegel geschreven verklaring word-en aan- vaard. b. De gemeenteraad van Ter Neuzen; gezien een op 23 Augustus 1926 inigeko-men verzoek van de Bataafsc-he Import Maaitsdhap- pij v/h N. V. „Acetylen-a" te Den Haag, Ca rel van Bijlandtlaan 16, om vergunning tot het verplaatsen van de bestaande aftapin'ric-h- ting en het leggen van een, 4000 liter tank bij het perceel Axelschestraat te Te-r Neu-zen, ka dastraal bekend in, Sectie C no. 4582, een en an- der zooals op bij-beh-oorende teekenin-g is aan- gegeven; gelet op bet napport van den gemeen-te- bouiwmeester d,d. 23 Augustus 1926; gehoord eeln vo-onstel van burgemeester em wethouders; besluit: Met in-trekking van de vroeger verleende vergunning, aan de Bataafische Import Maat schappij v/h „A-cetylena" te Den Haag, Carel van Bijlandtlaan no. 16, vergunmr'ng te verlee nen tot -het plaatsen, van een aftapinrichting en het legg-en van een 4000 liter tank op- en in gemeentegrond, zooals op bij behoorende tee- kening is aangegeven, bij het perceel Axelsche- straat te Ter Neuzen,, kadastraal bekend in sectie C no. 4582 en zulks onder de mavolgemde voorwaarden 1°. de vergunning tot het plaatsen en heibben van een aftapinrichting en het leggen van een 4000 liter tank met de noodige aam- en afvoerbuiizen, op- en in gemeentegrond, voor het perceel kadastraal bekend in sec tie C, no. 4582 aan de Axelsdbestraat te Ter Neuzen wordt tot wederopzegging verleend aan de Bataafsoh-e Import Maat schappij v/h „Ac-etylena" te Den Haag, Carel van Bijlandtlaan no. 16, of aan hare rechtverkrijigen-dem 2°. voo-r het herstellen en onderbouden de.r daarvoor opgebroke-n bestrating op ge- 1 ■jjieemtegrond betaalt verzoekster voor den aanvang der werkzaamhede-n ten kantore van den gemeente-antvamger een bedrag van f 5; 3C. ter erlkenniing van het ei-gen-d-omsrecht der gemeente Ter Neuzen op den grond waar- op em- wa-arin de aftapinriehtin-g, d-e ben- ziinje-t-ank en de noodige aan- en afvoer- buizen zijn aangebracht, betaalt verzoek ster of betalen hare rech tve rk r ijgen-d e n jaarlijks, voor het eenst voor 1 Ju-ni 1927 en voorbs voor den 1 Ju-n-i van elk jaar, een bedrag v-an vijftig gulden 50, -ten kantore van den gemeente-ontvanger. 4". wan-neer de gestelde voorwaarden niet worden nageleefd wordt de vergunning door burgemeester en wethouders inge- trokkem 5°. -deze vergunning is alleen geldi-g wanneer die voowaandem binnen een maand na hare diagteekendng door verzoekster bij eene op zegel geschreven verklaring worden aan- vaand. De voonstellen worden aangiemamen met al gemeene stemmen. 9. Opmaken voordracht ter benoeming van zetters. De VOORZITTER verzoekt over te gaan tot het opmaiken eener voordracht voor de hen-oe- minig vian zetters, in te zendan aan den Com- missaris de-r Kondngin. Aangezien het aantal mwoners boven de 10.000 is geklommen m-oet het college imet 2 led-en uitgebredd en bemevens d-e dubbeltallen voor de vac-atures ontstaan.de, wegiens aftred-ing der heeren, G. Verlinde Az.' em L. Moes nog 2 diubbeltallen aangewezen. t Hjj noodigt de iheerem, Verlinde en Freriks udt met hem het stembureau te vormen. De stemimiingen, die voor ied-ere plaats af- zonderlijk geschiad'en, hebben den volgenden uitsliag: 1. G. VerMnde Az. met 12 stemmen. 2. L. Moes met 12 stemmen. 3. P. A. Galle met 8 stemmen; verder ver- krij-gen d-e heeren Golsen 2, M-annaert en De Bruijne ieder 1 stem. 4. A. F. M-annaert met 12 stemmen. 5. D. van Aken met 12 stemmen. 6. H. J. Colsen met 10 stemmen; M. J. van Dixhoom verfcrijigt 2 stemmen. 7. L. J. van, Dri-el met 10 stemmen; M. J. van Ddxhoorn en A. Hamelink venkrijgen ied-er 1 stem. 8. A. de Bruijne met 8 stemmen; P. A. Galle verkrijgt 2 en H. J. Colsen 1 stem. 10. Aankoop van diverse straten van het Rijk. Burgemeester -en wethouders geven te ken nen: B-lijkens ontban-gen schrijven van den Ont vanger der Registrable en Domeilnen te Hulst, handelenide niamens den Staat der Neid-erlamden (Departement van Financien), is de Staat der Nedbrlanid-en gienegen de n-avolgende straten, in eagendom aan de gemeente Ter Neuzen over te dragen: 1°. een iged-eeite van de AxeJschestraat vanaf grenspaal 94 noordwaarts tot de Tram- straat, welke eindigt bij de zuidzijdte van de Rozenstraat; 2°. de Tramstraat vanaf de Axelscheistnaat (-zuidzijde van de Rozenstraat) tot de zuidizijide van d-e Verlengde Van Steenber- genlaan; 3°. een parkje ge-legen in den diriehoek ge- vormd door de Tramstraat en de Verleng de Van Steenbergen-laan; 4°. een dwansstraat gelegen nabij de grens paal 94 1'oopemde vanaf de Axelsc'he-straat tot de gren-s van het Staatsdomein; 5°. d.e Rozenstraat; 6°. de Tulpstraiat; de bekle laatsten vanaf de wesbzijde van de Tramstraat tot dte grams van het Staatsdomein; 7°. de Tuinstraat vanaf de wastzij.de van de Axelschastraat tot de oostzij-de van de Tramstraat en van de westzijd'e van de Tramstraat tot de grens van het Staats domein-. Al deze gronden behoore-n. tot de voorm-alige vesting Ter Neuzen en zijn kadastraal bekend in sectie C nos. 5024, 5027, 5028, 5029, 5030 en 5031. De koopsom bedraagt slecbts 10. Wij achten het in het algemeen belong, dat de straten eigendom der gemeente zijn en stellen Uwen raad dan ook voor, in de eerstvolgentde vergadering het na volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen: overwegemde, dat d-e Staat der Nadierlamden (Departement van Financien) genegen is aan de gemeente in eigendom over te dragen ver sehillende Rijksgronden (straten) gelegen, bin nen deze gemeente n.l.: 1°. een gedeelte van d-e Axelsch-e straat vanaf grenspaal 94 nooTidwaarts tot de Tram straat, welke eindigt bij de zuidzijde van d-e- Rozenstraat; 2°. de Tramstraat vanaf d.e Axelschestraat (zuidzijde van d-e Rozenstraat) tot d-e zuid'ziijde van -de Verlengde Van Steen'ber- genlaan; 3°. een parkje gelegen in den driehoek ge- vormd door d-e Tramstraat en de Verleng de Van Steenibergenlaan; 4°. een dwansstraat gelegen nabij de grens paal 94 loopende vanaf -die Axelsdhestraat tot de- gnen-s van het Staatsiclomein; 5°. de Rozenstraat; 6°. de Tulpsitraat; de beide laatsten v-anaf de westzijde van de Tramstraat tot dte grenis van het Staafcsdomiein 7°. -d-e Tuin-sitraat vanaf de westzijide van de Axelschestraat tot d-e oostzijde van de Tramsitraat en van de westzijde van de Tramstraat tot de grens van het Staats domein. Al deze gronden behooren, tot de voorm-alige vesting Ter Neuzen en kadastraal bekend in sectie C nos. 5024, 5027, 5028, 5029, 5030 en 5031, op bijbehoorende teekening in witte kleur aangegeven, zu-lks voor de som van tien gulden (/10); dat het in- het belang der gemeente is, dat de in de kom gelegen stnaten eigendom d'er ge meente zijn; diat de koopisom hillijik is te noemen; gehoord een voorstel van burgemeester en weth-ouide-rs besluit: ondeihands te koopen van den Staat der Nederland'en (Departement van Financien), de n-avolgen-de gronden, op bijbehoorende tee kening in witte kleur aangegeven 1°. ean gedeelte van de Axelsch-e straat vanaf grenspaal 94 noordwaarts tot de Tram straat, welke eindigt bij de zuidzijde van de Rozenstraat; 2°. de Tramstraat vanaf de Axiel-scheistra.at (zuidzijde van de Rozenstraat) tot de zuidzij-de van d-e Verlengde Van Steenber- genlaan 3°. een parkje gelegen in den driehoek ge- vormcl door de Tramstraat en de Verleng de Van Steenibergenlaan; 4°. een dwarssltraat gelegen nabij de grens paal 94 loopende vanaf de Axelschestraat tot de -grens van het Staatsdomein; 5°. d,e Rozenstraat; 6°. de Tulpistraat; de beide laatsten vanaf de westzijde von de Tramstraat to-t de grens van het Staatsdomein; de 1 uinstraat vanaf de westzijde van de Axelschestraat tot de oostzijde van de ■Tram'straat en van de westzijde van de Iramstraat to-t de grens van het Staats domein. Al deze gronden behooren tpt de v-oormalige vesting Ter Neuzen en zijn bij het kadaster bekend als sectie C nos. 5024, 5027, 5028, 5029, 5030 en 5031, zulks voor den prijis van tien gulden 10), en onder de navolgende voor waarden 1 de koopister aainivaardt de verkoohte per- ceelen in eigendom met al-le d-aaraan ver- bonden lu-sten en lasten. De aanvaarding in gen-ot en lasten ge- schiedt op den datum van de betaling van de koopisom. De gemeente is verplich-t de door d-erden verikregen rechten te eerbiedigen. 2 Ten behoeve van de afwatering van die overdige Staatsgronden en de daarop of daarin reeds aaniwezige of nog te maken bestratinigen en rioleerinigswerken draagt de koopster zorg, dat een geregelde af- voer daarvan zander vergoeddnig in de overgedragen .straten en rioleeringen kan plaatsi hehben. De Staat z-al voor verdere uitvoering van werken kosteloos aan deze rioleerin gen en straten kunnen aansluiten. 3°. D-e edgenarem van de op bouwblo-k IX en het hoekperceeltje tegenover het Zieken- huiis gebouwde of nog te bouwen wonin gen moigen voor zoove-r noodig, aansluiten op het_ door de gemeemibe te leggen riool, aanisluitend in de zuidelijkste gelegen put in de Axelschestraat tegen betalinig v-an de gewome recognitie. 4°. de koopster mag de beslemming van het o sub 3 genoemde parkje niet ve-randeren. 5°. de koopster zal den Staat tegen alle aan- spnaken van derden vrijwaren. 6°. alle kosten op deze overeenkomst vallende zijn voo-r rekening van d'en Staat. Het voorbtel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd.) YERHOOGING DER BELGISCHE SPOORWEGTARIEVEN. De Raad van Beheer der Belgische Staats- spoorwegen heeft maclriging gev?aagd,om de tarieven voor het re zigers- en goede- renvervoer met 25 procent te verhoogen. De aldus verhoogde tarieven zulien in goud- francs omgerekend, echter in geen geval de tarieven van 1914 overtreffen. De verhooging zal bovendien slechts een voorloopig karakter dragen in afwachting van het feit, dat een te dien einde speciaal in h t leven te roepen commissie de tarieven zal htrzien. EEN NIEUWE ZIEKTE. Naar de bladen uit Weimar melden, doen zich thans ook gevallen van spinale ver lamming bij kinder* n in Thiiringen voor. Te Nordhausen en in de omgevirg van deze stad zijn reeds drie kinderen aan deze ziekte overleden. Hoewel over het alge meen slechts bij kinderen de verlamming optreedt, is thans t© Nordhausen ook een 26-jarig man door deze ziekte aangetast. De regeeringspresident heeft gelast dat alle scholen en kinderbewaarplaatsen voor loopig 14 dagen zullen worden gesloten. In de Berlijnsche charite zijn 2 kinderen, een van 5 en 't andere van 9 maanden beiden uit Nauen opgenomen, bij wie de ziekte vermoedelijk ook is opgetreden. RELLETJES TE DIN ANT. Naar gemeldt wordt is het bij de jaar- lijksche herdenkiDg van de slachtcffers van Dina't tot uitspa't:ngen gekomen tegen een groep Duitsche toeristen. Toen de aanwezigheid der Duitschers bemerkt werd, wierp een menigte de auto, waarmee de Duitschers reisden, te water. Daarop drong men 't hotel binnen waar de Duitschers vertoefden, die afgeranseld werden. De Duitschers moesten zieh onder bescherm'ng van de gendarmes stellen om den trein te kunnen bereiken. DRASTISCHE MAATREGELEN TEGEN DRANKSMOKKEL A ARS. Washington is klaarblijkelijk voornemens zoo kraehtig mogeljjk tegen de drank- smokkelc-ars op tetreden. A thans aan een veertigtal nieuwe douarebeamlten wcrd, naar de ^Chicago Tribune" meldt, door president Coolidge zelf de instruct'e mede gegeven, niet alleen op de smokkelaars schieten, doch ook raak schieten. Deze instruct ie is natuurlijk grenfzins gericht tege'n toeristen. die te onzaliger ure hebben getracht een of me*r fleschjfs de Y. 8 binnen te smokkelen, doch d e in hun snooden opz>t niet zijn geslaagd, doch tegen de beroeps smokkelaars, voor wie sinds de inwerkir^treding der Yollstead-act een gouden tpd is aangebroken. De beambten hebben thans beve! gekregen onmiddellijk te schieten, indien aan hun eerste sommatie tot stilstaan geen gevolg mocht worden gegeven. NOODWEER IN SPANJE. Naar uit Madrid wordt gemeldt, zijn bij d© jongste onweersstormen een GOlal men schen omgekomen en werdeo 200 gekwetst. Yele streken zijn overstroomd en overal voert het water lijken en allerlei over- bljjfsele:. mode. Op vele plaatsen is de bliksem ingesla gen en de scbade bidraagt tie^tallen millioeren. In de provincie Almvria werden 8 per sonen gedood en 5 zwaar gewond. Te Malaga werden 5 personen gedood en 18 geword; in de provincie Tobdo bedraagt het aantal dooden 7 en het aantal gewon- den 60, terwijl te Cordova 4 personen gedood werden. Bij het spoorweg-orgeluk bij Tortoxsa zijn 24 personen gedood en 88 gewond. Ook in Wt st- en Zuid-Fiankrijk heerschte noodwrer. Vooral te Cherbourg, ADgou- leme en Perpignan is grocte schade aan- gericht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 6