GEMENGOE BER1CHTEN. Handeltbirichtaii. hij op 10 Juli j.l. te Zaamslag, in het cafe van A. van Friaaijenlhove, met steenen 2 qlasruiten heeft vernield. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. 1. v. d. W., oud 38 j., machinist te St lansteen, werd ten laste gelegd, dat (hij aldaar in den nacht van 28 juni ).i. K L. de Nijs heeft gescbopt en geslagen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L., oud 31 j-, a rb eider te Hoofdplaat, weird beklaagd, dat ihij op 21 Juni j.l. te Hoofdplaat A. C. en P. J. Rougiers heeft mishandeld, door eerstgenoemde te stom- pen en P. J. Rougiers tegen een heining t£ Eischf20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. C F oud 29 j., koopman te Zaamslag, nine op 11 Juli j.l des avonids 11 uux, Sen hij daar reed op een motorr„wiel zonder dat dit van licht was voorzien met heeft voldaan aan dev ordering van den rijksveIdwachter De Coene. om met dat motorrijwiel stil te houden. Eisch f 15 boeite of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Ma v B., oud 31 j., zonder beroep te Stekene wend verdaciht, dat zij te St. Jan- steen op 23 Juni j.l. Ma. Janssens, huisvr. van C. D. de Schepper, met een klomp heeft mishandeld en M. J. Graundsaert, met een kruik heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. T. T. G., oud 54 j., handelaar te Oost- burg, werd beklaagd, dat hij op 6 Juli 1926, zonder redelijk doel opzettelijlk aan een kraai pijn heeft gedaan, door die vogel, met een touw aan een poot aan een hek te binden, waardoor die vogel ge- wond raakte. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. P I. d. B., oud 21 j., a-rbeidfer te Schoon- dijke, werd beklaagd, dat hij in de maan- den April, Mei en Juni j.l. eenige planken, die aan een schuurtje zaten, dat toebe- hoorde aan J. Vermue, zich heeft toege- ^Eisch f 15 boet» of 15 dagen hechtenis. Uitspraak idem. 102en VERJAARDAG. Onder groote belangstelling heeft dezer (Jagen mej. de wed. J. Pant te Willemstad haar 102en verjaardag gevierd. Zij geniet nog een goede gezondheid. INBRAAKIN HET K0N1NKLIJK PALELS TE AMSTERDAM. Vrijdagnaeht heefc een inbraak plaats gehad in het Koninklijk Paleis te Amster dam. Er wrvdt niets anders vermist dan de ordeteekenen van den intendant, jhr. S x, maar voor zijn vertrek heeft de dader de gala-uniformen van dezen in brand gestoken, zoodat ze onherstelbaar bedorven en groo- tendeels verkoold zgn. De inbraak is begmutigd door de om- standigheid, dat er op het oogenblik een schutting staat voor den achteruitgang van het paleis, aan de zijde van den N.Z. Voor- burgwal, dit in verband met da plaatsing van da nieuwe marqui'.en van glas en brons, waaraan men sedert eenige a tjjd bezig is. De dader heeft het duimiikke onderste paneel van de tijdelijke deur verwijderd en is door het aldus ontstane gat naar binnen wekropen. Eenmaal in de vestibule is hij, voor zoover is na te gaan, dadelijk rechts afgeslagen en heeft hij zich langs de aparte menten van den hofmaarschalk direct be geven naar de werkkamer van den intendant, jhr. Six. waar hij bij het licht van een kaars de vetvlekken op het tapijt wijzen het uit en teekenen zijn weg gerommeld heeft in een secretaire en blijkbaar een sigaar gerookt heeft uit een der daar staande kistjes Althans er is ook sigarenasch ge- vonden. Yerder heeft hij de papieren op de schrijftafel wat overhoop gehaald Daarna de volgorde kan ook omgekeerd geweest zijn, maar dit is niet waarschijn- lijk is hij naar de hieraan grenzende ongebruikte slaapkamer van den intendant gegaan eu heeft hij de gala uniformen van desen, walke uniformen geborgen waren in een grooten blikken trorum 1, wellicht door- zocht en in elk geval daarna in brand gestoken. Of dit opzetteljjk dan wel door een ongeval met de kaars is gebeurd, valt natuurlijk thans niet uit te maken. Langs den zelfden weg, dien hij gekomen was, is de dader weer naar bu'ten gegaan, met medeneming van de orde teekenen, die in dezelfde slaapkamer geborgen waren De leege etuis zgn teruggevonden. Andere deelen van het paleis zgn, voor- zoover tha-s vastgesteld is kunnen worden, niet door den inbreker bezocht, en er wordt ook niets anders vermist, geen geld en geen kunstvoorwerpen. De beide brand- kasten, staande in het kantoor van den opzichter, den heer Van der Heiden, zijn onaangeroerd geb'.even. De inbraak en wat daarmee verband houdt, is eerst Zaterdagmorgen ontdekt. Toen om half-acht het werkvolk aanbelde, stand de benedenverdieping van het paleis vol rook, afkomstig van de smeulende klee- ren Uitbreiding van den brand had ge- lukkig niet plaats gehad, doordat de vnur- haard zich bevond in den blikken trommel. Met een paar emmers water kon het brandje gebluseht worden. In het vertrek werd verder niets beschadigd. Alleen is, behalve de kleeren, ook een in den trommel lig gende degen bedorven. Men vraagt zich af, wat de bedoeling van den dader is geweest. Heeft hij het brandje gesticht uit wraak, dat hij niets meer vondwas hij een gewone dief of heeft men hier te doen met een persoonlijke wraakneming tegen den heer Six DIRECTEUR VAN EEN POSTKANTOOR AANGEHOUDEN. Yrgdag is door de politie te Vlaardingen aangehouden de heer H. v. d. M., directeur van het post- en telegraafkantoor aldaar, naar aanleiding van een kastekort, dat volgens de boeken eenige du'zenden zouden bedragen. Toen de heer v. d. M bemer- kende dat een onderzoek ingesteld werd, begreep hij dat het tekori zou ontdekt worden en sprong hg in de Maas te water. Hij is een goed zwemmer en trachtte zich aan arrestatie te oottrekken door onderdoor de boot waarmede burgers hem trachtten uit het water te halen te duiken. De politie kwam er met een motorboot op af, doch toen deze ter plaatse kwam was het den burgers gelukt den vluchteling te pakken te krijgen. De arrestant is toen per auto naar het bureau van politie gebracht. Een paar weken geleden is reeds de kantoorbediende P. van dat kantoor in verzekerde bewaring gesteld wegen valsch- heid in postspaarbankbescheiden tot een bedrag van 3000. DE FLESSOHETREKKERS-FIRMA. Eenigen ti)d geleden is gemeld, dat de centrale recherche eerige firmanten van de firma K, aan den Oppeit te Rotterdam had gearresteerd, omdat gebleken was, dat deze firma zich aan allerlei fl sschentrekkerij- praktgken schuldig maakte. Zooals men zrch herinneren zal, deed de firma als volgt zaken E-rst werd bij een of anderen gros- siereenkleinepartij bestelddiecontant betaald werd, Daarna werd een groote partij op crediet besteld. En deze werd nooit betaald. De firma gaf als reference o a. op de firma H. H. te Berlijn. Uit het vooitgezette on derzoek in deze zaak is nu gebleken, dat deze firma te Berlijn op precies dezelfde wijze werkte, als de firma K. albier. De firma H. H. gaf als relatie steeds de firma K. te Rot'erdam op, en natuurlijk luidden de wedprzijdsche referenties altijd onver- deeld gunstig. BLOEDVERGIFT1GING. De 18jarige vis^cher P. Thgsseling te Lemmer s'oeg met zgn rechterhand in een spijker. Hand en arm liepen tengevolge van bloeivergiftiging zoo ernstig op, dat de geneesheer overbrenging naar het ziekenhuis te Sneek gelastte. Zaterdag morgen verkeerde de jongeling in levens- gevaar. VERMISS1NG IN DE TREINEN. De laatste dagen kwamen bij de Ned. Spoorwegen te Roosendaal herhaaldelijk klachten binnen van vermissing van kope- ren consoles en houten roeden uit int^r- nationale treinen die van Holland naar Belg:e gaan. In de treinen, die van Roosendaal vertrekken, werd niets vermist, doch bg hun terugkeer werden verschil lende voorw-rpen vermist. De commissaris van politie te Roo endaal stelde zicb in verbinding met de Belgische treinpo'itie. Donderdag werd reeds een persoon te Antwerpen aangehouden, n.l. een trein- p ets=r aan het station te AntwenpeD, die de dader bleek. Het onderzoek werd voortgezet en de gestolen goederen werden bg een opkooper te Antwerpen in beslag genomen. ZWEMMEN. ®Als een schaap over den dam is Reuter seint dat mevrouw Carson, even- a!s mej. Ederle een Amerikaansche, er in geslaagd is ook het Kanaal over te zwem- men. Zg is Zaterdagnacht om 2 min. over half twaalf in zee gegaan te Kaap Gris- nez en te Dover aan land gekomen des middags 10 min. over drie. Mevr. Carson had bij haar zwemtocht over het Kanaal prachtig weer. Er stond zoo goed als geen wind. Bij aankomst werd zg door velen hartelijk toegejuicht- Zij vertelde, dat zij blij was, dat de tocht zoo goed geslaagd was, maar zij zei erbjj, dat zij het voor nog geen millioen pond zou willen overdoen. IN DE SLOOT TERECHT. Bg een botsing te Muunekezrjl (Fries].) tusscben een wielrijder en een motorrijder, schoot de laatste, een 20-jarige veekoopman van daar, bij den wal neer en kwano op zijn hoofd in een sloot ts staan. De wiel rijder, hoewel zelf gewond, trok hem op den wal. De toestand van den koopman is ernstig. DE DAAD VAN EEN KR ANKZINNIGE. Op de tweede verdieping van het perceel Wijde Lombardsteeg no. 3 te Amsterdam, heeft Vrijdagnacht een verschrikkeljjk voor- val plaats gehad. De vader des huizes was eenigen tijd geleden uit het krankzinnigen- gesticht in Apeldoorn, waar hij geruimen tijd verpleegd was, ontslagen. 's Nachts omstreeks 3 uur greep hij plots een mes en trachtte daarmede zijn vrouw, die zich in bed bevond, den hals af te snjjdfen. Door haar gillen werden de buren opmerk- zaam, die de politie waarschuwden. Deze trof het slaehtoffer zwaar bloedend aan. Zij had een ernstige wonde aan den hals, die voorloopig verbonden werd. Daarna is zij per auto-brancard van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Door het vlugge aanwezig zijn van hulp is haar leven vermoedelijk behouden. De man werd overgebracht naar het bureau St. Pietershal en zal waarschijnlijk weer naar een gesticht worden vervoerd ONDER DEN TREIN. Zaterdagmiddag tegen zes uur speelde een tienjarig zoontje van den heer Smeenk te Gaanderen tusschen de rails, toen de heer Kok zag, dat uit de richt'ng Doe- inchem de trein naar Terbo'g naderde. Hij snelde toe om het kind weg te trekke.i, maar kwam net telaat, met htt ongelukkig gevolg dat beiden dcor de locomotiet we den gegtepen. Het kind was te stond dood. De" heer Kok, wien beide voeten werden afgereden, stierf kort daarna. Hij was ruim 30 jaar en ongehuwd. GEVANGENEN LEVEND YERBRAND Dinsdagavond omstreeks aoht uur brak door onopgehelderde oorzaak brand u t in een eel van de gevangenis te Schumburg. De brand werd spoed g ontdekt en de brand weer was dadelijk ter p aatse Ce eel kon echter niet geopend worden. daar de dienstdoende cipier de stad was in gegaan en er geen reservesleutel te vinden was. De twee gevangenen, die zich in de eel bevonden, drongen met hun laatste krachten voor de roodgloeiende tralies, om tenminste wat lucht te krijgen Pas toen de cipier terugkeerle kon de eel ge pend -en het vuur gebluseht worden. De beide gevangenen waren toen al dood EEN GROOT MOTORPASSAGIERSCHIP. B nnenkort hoopt men van de staatswerf te Sestri Ponente het motorpassagierschip Augustus van stapel !e laten loopen, een sch p van 32000 B. R T. met een Uad- vermogen van 10500 toil en een inrichting voor 2600 passagiers. Het scbip is 210,75 M. lang en 25 20 M. breed; de totale hoogte bedraagt 30 M. Motoren, die tezamen 35000°P.K. outwikkelen, mreten het schip een snelheid geven van 21 knoopen. Het schip wordt modern ingericht De d rde klasse zal ook op het toeristenverkeer be- rekend zijn en den indruk maken van een vereeavoudigde tweede klasse. EEN PLAN OM DE NOTRE DAME TE PLUNDEREN. De Parijsche recherche vond het dezer dagen noodig, het aartsbisdem Parijservan te verwittigen, da1 dieven van p'sn waren, de schatten van de Notre D,me te stelen Tot een inbra-k is het tot dusver niet ge komen en de kerke'ijke autor te-.ten ver- waehten ook niet, dat het daartoe werkeljjk komen zal. Men begrgpt in dien kriag ook niet recht, hne zulk een diefs al in iemar.ds hoofd zou kannen opkomen. lmmers, zoo weet de z/Matin" te vertellen, uit de reliqoieen van de Notre-Dame, hoe onwaarde irlijk o ,k uit golsdienstig oogpuni-, zou zeer moeilgk munt zgn te slaan. Sedert de revolutie, toen de sacristie der Notre Dame van haar kostbaarheden werd beroofd, is het zeer moeilijk, wat er is overgebleven te taxeeren. Trouwens het zou eventueelen dieven niet gemakkelijk vallt-n, hun zonderling plan u:t te voeren. Want dag en nacht wordt de schat s'reng bewaakt en de zeldzame stukken bevindt-n zich in brandkasten. ONBEWOONDE HUIZEN Een paar perceelen aan den Velper- weg te Anrlhem, die onbewoond waren, hebben blijkbaar aantrekkingsikracht uit- gieoiefejiid op personen, die er niet thuii.s hoorden. In een dier perceelen, dat van Mei af leeg stond, b'lijikt mgebroken te zijn. De inbrekers hebben het linnen miuiur-bekleedsel van de wanden der ka- mers gehaald en meegenomen. Verder hebben zij de huizen die in het huis lagen weggebnoken en Fayencetegelweok ge stolen. In een andere, in den onmiddellijke na- bijlheid van dit huis leegstaande woninig, iheeft een juffrouw, die blijikbaar geien on- dendak had, haar intrek genomen. Zij heeft haar kleeren in de kasten gehangen en zach zoo goed als dat in een ongemeu- bileerd huis gaat geinstalleerid. Van tijd tot tijd vertoonde zij zich brutaalweg op het aan den Velperweg gelegen hordes der woning; omwonenden die haar zagen, dadhten dat zij een werkvrouw was, die voor de E.N.K.A., aan welke het huis toebelhoort, het huis schoommaakte. Blijk baar is de juffrouw dezer dagen een paar dlagen op stap geweest en in dien tus- sdhentijid i cm and van dc E.N.K.A. de deur afgesloten. Toen de juiffrouw terug kwam, kon zij haar tijdelijke woning niet binnen; zij miste daardoor het ge- bruik van haar garderdbe en wendde zich toen maar tot de politie, die nu een en an- der wel verder zal onderzoeken. TUBERCULOSE-BEHANDEL1NG. Sinds eenigen tijd wordt door Prof. Dr. Storm van Leeuwen te Leiden, een nieu we b eh a ndel i ngs-m e th ode toegepast van tuberculosepatienten, die met goed succes wordt bekroond. In verband ihiermede is de klimiek van dezen hoogleeraar voor allergdisc'he ziekten (asthma enz.) aan den Zoeterwoudschen Singel uitgebreid door den aankoop van een nieuw gebouw, dat van het andere gedeelte geheel is afge sloten. De uitbreiding dezer kliniek is mede een gevolg hiexvan, dat tal van buiten- landsdhe artsen den laatsten tijd naar Lei den komen om de methode van Prof. Dr. Storm van Leeuwen te bestudeeren. HET ALARMSIGNAAL. Een dame te Parijs had, daar tijdens haar afwezigheid reeds meermalen onge- noode gasten haar woning hadden betre- den een electriische alarm-systeem in ihaar huiis aangebrachit. Dezer dagen nu wist wederom een inibreker zonder dat de alarmsignalen werkten, bij haar binnen te dringen, en hij trof het al heel bijzonder, daar de eigenares een volledige inventaris van haar hebben en houden bij verigisising op een tafel in de voorkamer had laten iiiggeni De daarin vervatte aamwijzingen steiden den inbreker in staat in de slaap kamer op een partij juweelen ter waarde van 30.000 francs de hand te leggen en in de eetikamer zich mieester te maken van al het tafelzilver, dat op 20,000 franc ge- schat kan worden. Met zijn buit in een stevigen zak dacht de inibreker er weer van door te gaan. Hij opende een venster van waaruit hij gemakkelijik op straat kon komen. Maar er was nog al heel wat volk op de been en hij achtte het dus beter een guns tiger oogenblik af te wachten,. Het venster ldiet hij open staan. In de verte hoorde hij wel gebel, maar hij sloeg daar verder geen aciht op. Het alarm-systeem echter was in werking getredien en eenige minuten later, toen de inbreker zijn kans scihocn meende te zien om het terrein zijner tot dusver zoo welgelukte operaties te verlaten, werd hij door twee rijwiel- agenten, door de buren gewaarschuwd, bij de kxaag gepakt. „PAS OP, ALS JE LIGT". De vriend nam zaken waar. Een koopman te Weenen, die hard moest werfcen, om uit zijn klein zaakje wat wimst te beihalen, had het ongeluk ernstig ziek te worden Hij moest in het zieken huis opgenomen worden, en verzoc'ht zijn besten vriend, zijn zaak te leiden, voor den korten tijd, dien hij voor zijn herstel noodig zou hebben. Dekoopman moest echter geopereerd worden, de vriend#werkte hard en de ver- koop ging schitterend, zoo goed, dat de voorraad zienderoogen verminderde, zon der echter te worden aangevuld. Toen de koopman weer aan de beteren- de hand was, stelde men hem oip de hoog te van den gang der zaken, hij ontbood zijn plaatsvervanger, die zoo overtuigend wiisit tie vertellen van zijn goede leiding, •dat de koopman oogenschijnlijk berustte en den vriend tot slot toevoegde: ,,Past op, als je liegt". Den volgenden dag liet de koopman ter plaatse een onderzoek linste'llen, dat bewees hoe hij was be stolen, de vriend verdween en de zaak werd gesloten. Eenige weken na dien kon de zieke zich weer naar zijn magazijn beg even, doch o schrilk, na het vertrek van den on- eerlijken vriend, waren inbrekers zoo wel- willend geweest het laatste restje van den goederenvooirraad weg te ha'len. In de kas bevond zich niets behalve een dwangbevel van de belasting en een briefje van den zaaikwaarnamer met het opschrift: „Pas op, als je ligt". MOTOR-BANDIETISME. Het motor-bandietisme is den laatsten tijd in Engeland hoe langer hoe meer van het filmdoek naar het werkelij'ke leven overgegaan, en buitenwijken van Londen b.v. Chertsy, St. Albans, Claygate, Ilford en Leatherhead -hebben de laat ste dagen te lijden gehad van een epide mic van diefstallen en inbraken. De po litie schrijft deze serie misidaden toe aan „de 40-ollifantenbe.nde". Bij de inbraken spelen auto's een groote rol, en een dier voertuigen moest bij een jacht, door de politie op de inbrekers gehouden, warden achtergelaten op de Wimbledonmeent. De auto's der bende warden bestuurd door vrouwen, en daaronder heeft er eene een knap jong ding met kort geknipt haar zeer de opmerkzaamlheid getrok- ken. Het heet, dat de meeste leden der bende vrouwen zijn. De Londensche buitenwijk St. Albans schijnt het hoofdkwartier van de bende uit te maken. De troep heeft een voor- liefde voor het inbireken in leegstaande spor tpavil joens. Nu de politie de achtergelaten auto te pakken heeft, hoopt men ook de bende- leden spoedig in handen te zullen hebben. HOE HET BLANKE RAS VERSPREID IS. De Euiropeesche rassen, verspreid over landen, die aan de Westersche wereld bekend werden door de onverschrakken- heid van eenige groote zeevaarders be- heersdhen in onzen tijd de aarde. En toch sedert Golom'bus in den jare 1492 de ha ven van Pallas udtzeilde, is het aan tal per sonen van Europeesche afstamming, dat zich ophoopte in de wijde gebieden bui- ten Europa, gestegen tot niet meer dan ongeveer 150 millioen. Nemen wij het jaar 1921, toen in de meeste landen van Europa volkstellingen werden gehouden en voor welk jaar wij dus een gezagbeb- bende medodeeling kunnen doen inzake de blanke bevolking der wereld, dan zi'en wij, dat er toen niet meer dan ongeveer 600 millioen blanken waren in de geheele wereld, waarvan omstreeks 450 millioen in Europa. In dittzelide jaar 1921 bedroeg de totale wereldibevolking ongeveer 1852 millioen personen. Hieruit volgt, dat van de weneldb evolking 1 op de 3 een Eu- ropeaan is of althans van Europeesche afkomst. Uit een verder onderzoek blijkt, dat buiten Europa de blaniken in hoofd- zaak worden gevonden op hat vaisteland van Ameriika. In 1921 was dte verihouding als volgt: Er waren bijna 603.000.000 blanken in heel» de wereld, waarvan 453.000.000 in Europa. 139.000.000 in Amerika, 6.700.000 in Australie en Nieuw- Zeeland, 3.100.000 in Afrika en slechts 300.000 in Azie. POLITIE-AGENTEN TOREADORS. ALS Virginia, wiens krachten gestadig waren af genomen, zonder dat men eenige ziekte- verschijnselen ibad ontdekt. In zijin laatste oogeniblikken Werd hij trouw bijgestaan door zijn schoonzoon, den apotheker Oliver Hall, die, naar later bleek, zijn eenige erfgertaam was. In Virginia verwpnderde men er zich over, dat Morand, die weduwnaar was, zijn fortuintje aan zijn schoonzoon had nagelaten, omdat hij in het g'eheel niet met hem overweg kon en tijdens zijn leven herhaaldelijk had verklaard, dat ,,die kwajoingen gen cent erven zou. En zoo ontsitond het gerucht, dat die groot-in- dustrieel niet vrijwillig uit het leven was gescheiden. 't Testament was oud: zijn vrij plotselinge dood had hem verhinderid het tijidiig te wijzigen. Toen men Hall over een en ander wilde ondervragen, had deze zijn apotiheek reeds verkodht en was hij met zijn 400.000 dollar spoorloos verdwenen. Onlangs echter bood de voormaiige apotlheker een wetenschappelijik instituut in New-York een milligram radium te koop aan. De politie stelde een onderzoek naar de herkomst van het radium in en kiwam er acihter, dat Morand gedurende die laatste maanden van zijn ieven zijn vrienden herhaaldelijk trotsch een kost- baren ring had getoond, welke inplaats van met een edelsteen met radium was gemonteerd. De ring was een geschenk "van zijn schoonzoon geweest, die hem na zijn dood weer had terugqekregen. De justitie stelde zich met de medische autoriteiten in verbinding en vernam, dat de uitstraling van radium langzamerhand den dood van een mensch kan veroor- zaken. Hall werd in hechtenis genomen en het lijk van Morand werd opgegraven. Allengs kwam toen aan het licht, dat Hall met opzet den ring aan zijn scihoonvadex had gegeven om zich van den ouden man te ontdoen, die inderdaad op deze zeld zame wijze om het leven was gekomen. Rotterdam, 30 Aug. 1926. VEEMARKT. Aangevoerd werden 466 vette runderen, 229 vette- en graskalveren, 1189 scbapen en lammeren en 672 varkens. De noteering was als volgt: Yoeien lekw. /1,07s tot /l,125;2ekw. 1,— tot 0,90 3e kw. /0,80 tot /0,70. Ossen Je kw. 1<tot 1,05 2e kw. 0,90 tot 0,80 3e kw. 0,70 tot 0,6 3Kalveren lekw./1,45 tot/1,65; 2e kw. 1,25 tot 1,05 3e kw. 0,85 tot 0,65Schapen le kw. /0,70 tot f 0,75; 2e kw. 0,60 tot 0,50; 3ekw. 0,40 tot yLammeren 0,80 tot 0,85 Yarkens le kw. 0,77 tot 0,79 2e kw. 0,75 tot 0,72 3e kw. /0,70 tot 0,66 exfortv. 0,70 tot 0,77. F1JNE ZADEN. Lpnzaadvoer ftot/—,—. Zaai- lijnzaad tot J Geel Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad 36,— tot 39,Karvijzaad 38,tot 39,Koolzaad 22, tot 24,Kanariezaad 16,tot 17,Zonnebloempittenzaad tot Buitenl. boekweit 14. BINNENLAND8CHE GRANEN, Tarwe wederom ruim ter markt, ver- kocht tegen bijna onveranderde prijzen, geruimd van 13,50 tot 14,voer- kwaliteit niet veitoond. Rogge 10,tot 10,50. Gerst chevalier, met klem aan- bod, verkocht van 10,50 tot 11,25. Haver, met ruim aanbod, lager, 9,50 tot 10,Erwten kleine groene, 16,50 tot 18,50. Schokkers ruim ter markt, lager verhandeld, 20,tot 28, AARDAPFELEN. Zeeuwsche bonte 3,tot 3,40 Zeeuwscke blauwe 2,80 tot 3,25 Brielsche eigenheimers 1.90 tot 2,80 Zeeuwsche eigenheimers 1,60 tot 2,— Blauwe eigenheimers 2,tot 2,70 Blauwpitten 2 80 tot 3,25 Poters /I,tot 1,50 per H L. VLAS. Aangevoerd: Blauwbloei 300 K.G. 1,10. Gronicgsch 5000 K.G. 0,85 tot 0,90. AJUIN. Aanvoer flink. Groote 1,75 tot 1,90. Kleine 2,25 per baal van 50 K.G. incl. baal. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 7,tot 8,25. Een tooneeltje, dat een comibinatie was van een Wild West-drama en een Spaansch stierengevecht, speelde zich af in het Noorden van Londen, toen 35 stieren, die van een station naar de vee- markt werden gedreven, plotseling wild werden en een uur lang het betreden der straten tot een gevaarvolle onderneming maakten. Er heersc'hte de g.rootste op- winding. Poliltieagenten lieten hun be- kwaambeid als stierenbevechters bewon- deren. Een hunner werd gewiond, evenals 'een kleine j'ongen; beiden evenwel niet ernstig. Een der stieren sprong in een wilde ren over een kinderwagen. Het kind bleef ongedeexd, maar de moedex viel flauw. Ten slotte, na een paar uur van hard dra- ven en hard weriken., wiaren alle stieren overmeesterd en keerde de rust weer. GERUISCHLOOZE MOORD. In de Amerikiaansche bladen wordt ge- Waagd van het overlijden van den heer Robert Morand. een groot-industrieel- in Hulst, 30 Aug. 1926 EIERVEIL1NG Y. P. N. Aangevoerd 20000 stuks prps 6,20 per 100 stuks. BOTER/ 1.60 tot 1.70 per K.G. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 30 Augustus, 2 uur. Londen 12,10 12,12 Berljjn 59,50 59..60 Pargs 7,15 7,20 Brussel 6,85 6,95 Weenen (per 100 sch,) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,50 59,60 Fransch 7,15 7,20 Belgisch 6,85 6,95 Oostenrjjkseh (per 100 seh.) 35,20 35,25 Bieden. Laten,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3