ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 'A1TA' No. 7958. Maandag 30 Augustus 1926. 66 Jaargang. eTuTten Een vervolging in Thibet. ABONNEMENTSPRIJS: - BINNENLAKD. VOLLE-.MELK-REEP j FETIILLETON. Beter dan Goedt P£ BESIE o Hon vnnr hiiitcn Ter Neuzen fr per post fl,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalmg fr. per post Jb,60 per jaar verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vriidagavond. MEDEDEELIN GEN tN GEZONDEN GEEN VERKORTING VAN DEN ZOMERTIJD. Op die vraqen van den heer Braat be- treffende vexkorting van den dour van den zomextijid, heef-t de beer Kan, Minis ter van Binnen-landsche Zaken en Land- bouw, hat vol-genide geanitwo-ord: De-tnudergeteekenide on-tveinst zich mat, dat voor somm-iqe giroepen der beyolk-ing de laatste weiken van den zomertijid den druk verzwaren. Intusschen kan, g-ehjk bekend, mat bet oog op de intemationale verkeersriegeliinia geen anider tij-dstip voor het eindigen van den zomertijid worden gakozen dan is bepaald bij Konnnkliik be- sl,uit van 25 Januari 1926 Staat-sfclad no. 13). Ons land sfeeekt echter, wat den aan- vanq bet reft, gunstiq af bij andeire la^n, zoodate ten onzent de bezwaren minder wegen dan elders. ONDERZOEK NAAR DE WERKELOOSHEID. De commissie tot on-d-erzoek naar de wertkelo-osh-ei-d is thans met haar voorbe- reidend wer-k qereed. Met de vakbewe- qiniq van alle richtdngen is overeenstem- minq ver'kregen over de wijze van het on- derzoek en over den aard en den omvang der qeq-evens, die noodig zijn om een juist i'nzdcht te krijgen in den teqenwoor- diq-en omvang -der wenkelookbei-d en den toestanid -der werkloozen. In een door het Amster-damsc-he comite voor a-rb eider s- on-twikkeiliinig belegde vergaderirjgmet de besitufuirderis der bij alle pflaatselij'Ke vak- centrales aangesloten vakonganisaties is het t-e b-e-zigen vnagenformulie-r, alsmede de we-rkwijze vo-or dit on-derz-oek nog sens b-esproken. Daarbij bl-eek, dat op alqehee- 1-e medewerkinq der organisati-ebesturen w-d gerekend zal mogen wo-rden. Thans zal de couimi-ssie zich rich-ten tot d-e werkloozen zelven. In de weken van 618 September zal aan alle ingeschreve- nen bij de gemeenite-arbeidsbeurs, van 18- jarigen en oud-eren leeftijd, een vragenlijst worden uitg'creiikt, met verzook, -die zoo na-uwike-uriq mog-elij-k in te v-ulllen. Als -de algemeene datum, waarop moet blijken, o-f betrokkenen -a-1 d-an met wer- keloo-s war-en, is aangew-ezen 15 Septem ber. Alle ontvamgen inliichtinqen blijven in bet uitsluiten-d beziit van de commissie. BIJ PLAATSGEBREK IN TREINEN. Naar de ..Voorwaarts" verneemt, heeft d-e directie van de N-ederlandsche Spoor- weg-en de volgen-de diensto-rder ui-tqevaar- digd: ,,Uiit ing-eikomen klachten blij-kt, dat bi) plaatsgebrek -in -de train-en het plaatsen van reizigers in een hoogere klasse, niet steeds met den n-ao-dig-en tact plaats vindt. Daarom wordt bet stations- en trein- per-sone-el er op g-ewezen, da-t in zulke gevallen 3e klasse reizigers zoo-veel rno- gielijk m-oeten word-en geplaatst in ledige afideelin-gen 2e en zoo noodig 11 klasse. Zijn sommige afdeelin-g-en le en 2e klasse slecbts gedeeltelijk bezet, dan moet worden getracht deze reizigers zooda- nii-g bije-en te plaatsen, dat geheele afdee- limgen v-rij komen v-oor reizigers 3e klasse. Wenschen reizigers le of 2e klasse niet over te staip-pen, -dan worden de besohik- bare plaatsen in -die af-deeling-en met reizi- g-ers 3e klasse aangevul-d. Het trteinpersoneel zie-t toe, dat op de v-oligende stations -ge-en reizigers le of 2e klasse plaats nem-en in afdeelingen dier klassen, w-aarin reizigers 3e klasse ge plaatst zijn, zoolang in andere afdeelinigen le en 2e klasse nog plaat-sen vrij zijn." Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. 21) Vervolg.) Janet iacbite, toen vertrouwelijk fluiste- rend: ,,Maar we hebben ook zooveel avonturen geh-ad. Voordat Sherrington ieits kon vragen, ve-rscheen er op het hor des boven aan de trap een koelie bela-den me-t ee-n paar zware paikken welke hij met een b-ons op bet -dek neergoo-i-de. Aohter den man aan kw-am Husky Craydon met een vrij grooten handkoffer. Zonider van Sberriingiton notitie te nemen, go-oide hij zijn bagage ne-er en g-in-g met zijn hand boven zijn oog-en stroomopwaarts staan turen. De mot-orboot voer tu-ffen-d weg, de ,,Soo-cihow" f-loot voor de allerlaatste maal; het anker werd met een geklink- k'lank van ijzer op ijzer op-geh-aald, dxui- pen-d van de roodbr-uine madder kwam heit boven water u-it en het volgenide oogienblik be-gon ide schroef in een steeds zich versnellend tempo het okerkleurige water -tot vui-lig geel-bruin schuim te geeselen. ,,Gelukkig, we zijn onderweg", zeide Sherrington ze-gevierend met een bli-k op de ronde bij-na vienkamte pijp met haar -dikken. zwarten rookpluim. ,,Ja", gaf Janet Craydon lakoniek ten antwoord. Met-een draaiide z-e zi-ch om en monsterde dat gedeelte van de rivier waar d-e ,,Sooch-ow" reciht op af steven-de. Craydon zelf sitond nog steeds in de hou- ding -die hij bij zijn aan-bo-ord-ko-men aangenomen had. DE TOESTAND. Te Geneve schijnt thans, schrijft de N. R. Crt., de laatste twijf-el aan Duitsch- land's o-pneming in den -Vo-lkenbo-nd ver- dwenen, te zijn. Evenalis te B-erlijn weet men er reeds den d-ag va-n -de plechtiqhe-id te noemem. Tocih lijikt dit o-ptimis-me niiet veel vas- teren grondslag te hebben dan de hoop, dat Spanje en Polen het w-el niet tot het uiiterste zullen laten komen. Dat blijft echter af te wachten en is volstrekt onze ker, zoolang -d-e tweed-e bij-eenkomst van de studie-commissie voor de sam-enstelling van den Volkembondsraad, die van-da-a-g is be-gonnen, niet achter den rug is. Het staa-t al vrijwel vast, dat Spanje's p-oging om een Volkenbondismandaa't over Tandzjer te krijgen, in ruil voor mee- giaandlhedid bij beslis-smgen over de samen- st-eilling van den Raad,^ ni-e-t zal slagen. N-ooh Engeland, noch Frankrijk is -daar voor te viin-den. En wa-t -de Raads-kwestie z-elf betreft h-eeft bet bezo-ek van Fromageot, Briand's jnridiischen adviseur aan Londen en Ber- lijn g-een resui'taat v-an eemige betee'kenis opg-eleverd. Bij zijn bespreking-en met sir Cecil Hurst ep Dr. Gauis is all een geco.n- state-erid dat net hachelijk zou zijn, wijzi- g-ingen in de vooristellen van lord Cecil waanover de studiec-ommissie het in haar e-erste zdttin-g slecbts na veel mo-ei-te eens was geworidisn, aan t-e br-enlg-en. Spanje's wensch om losvaste Raadsiz-etels met een zittij-d van 5 jaar (-in plaats van 3 jaar) te scjheppen, Stuii-t -d-us op teg en stand van Frankrijk, Enigel-and en Duitschland. De diplomaifcieke medewerker v-an de Daily Telegraph, die erlkent, dat deze uit- komsit van het overl-eg po-over is, veiheugt zich nochtans -daarover, o-m-dlat dergelijke o-nder-onsjes een onaangena-men in-d-ruk maiken op de overig-e stiaten, die in de studii-ecom-misisie vertegenwo-ordigid zijn. Vre-es voor onitsitemminig bij die staten h-eeft venmoedelijtk o-o-k aanleiding gege- ven tot de misluikte pogin-g van d-e Wil- helmsstrasse o-m Fr-o-m-ageot's bezoek g-e- heim te houd'en. Het uitv-oerig vers-lag over het onder- houid tuisschen vertegeniwoo-rdigers van de Engelsche -regeerinq en van den mijn- werkersbond bewijst, dat d-e Lon dense he correspondent van de Matin g-elijk had toen hij van een v-olslagen miisJukking sp-a'k. Er lis geen enkel conStmctief denk- beeld voor een vergelijk geopperd. Van weenszij-den is -het gebleven bij de alge meene verzekering van goeden wil om to. een vergelijk te komen. Zoo heeft de bijeenkomst slecbts ge- dien-d om het standpumt der betrokkenen nog e-ens te omSohrijV Veel wijzer is echter r.ii'emand daarvan geworden, want het was als bekend, dat de reg-eering m qeen geval te vinden is v-oor een verdere s-ubsi-die-verleen-ing, d'at id-e bond vast- -houd-t aan den zeven-uuirs-werkdag en een over het g-ebeele land geldende min-i- mum-loon-regdling en dat de eigenaars den werfctijd wiTlen veriengen en aanstu- ren op districts-regd-inghn. Dat het Lageirihuis, waar Dinsdag het conflict ter sprake komt bij het voorstel de-r reg-eering om den ter-mijin van haar buiiten-gewonie bevoegdhe-d-en weer met een maand te vexlenqeh, een uitweg uit deze impass-e zal weten ,te vtinden, is nau- welijks aan te n-emen. «Slaag:t het daarin niet dan gaat .de strij-d tijn laatste, onver- kwiikkelijke, stadium in'dat fettehjk a is ingelu-iid met het weghalen van de veihg- heddsploeg-en nit mijnen te Doncaster. AARDINSTORTING IN ACHTER- INDIe. Door de hevig-e regejis heeft 16 dezer een a an distorting plaats gehad m een mijn in het Noorden van Birma. Twintig hjkei Sherrington volgde hun voorbeeld, vlug zoc'ht hij het breede vlak van grau- Mg-brui-n woe-st stroomend wa-ter af toen keerde hij zich tot het meisje naast he-m en vroeg kortaf: „Zoekt u naar iets verwach-t -u daai- ieits te zien?" ,,Ja, vanmorgen van Shanghai af, heb ben we g-evolg gehad. Daarom hebben we die motorb-oot genomeneen po- giinig om te ontsnappen. Anders Varen we niet zoo laat geweest." ,,Zoo! En -denkt u, dat u den spion zou he-rkennein?" S-pion! S-p-ionnen", verbeterde Janet Craydon hem. ,,Er waren er minstens dirie. Een ervan zou te herkennen zijn, een man met een o-pvallend uiterlijk, groot met een rond glad gezic.ht en stille oogen. oogen zooals je wel in een afgodsbeeld zi-et. Voor ons weggaan vanm-org-en uit Shanghai was 't ons al opgevallen, hun -teveel aan b-elangstelling bedoel ik en na onze aankomst in Nanking, toen we die boodschap-pen, die u on-s opgedragen had, aan 't doen war-en, merkte-n we, dat we ons niet vergist had-den, voor elken win- kel wiaar we uit kwamen, sto-n-d een van de dcie op ons te wachten. Daarom zijn we na afloop van t winkelen naar de kade g-egaan en hebben een motorboot -g-elhuurd, we werden wel aehtervolgd, maar in een sampan, die kon ons natuur- lijk niet bijhoud-en." Maar toen m-oest u weer terug." ,,J-a. Daarom Wilde Husky dat we meer sitroom-opwaarts op u zoud-en blij-ve-n wachten, maar toen zei ik: als we dat doen, loopen we kans, dat mr. Sherring ton, als hij ons niet ziet verschijnen, in Nanking aan wal gaat." „Dat zou ik ook gedaan hebben. Ik had al een sampan a-angeroepen." „Meit het oog -op die mogelijlchei-d zijn we toen teruggegaan. We hebben goed ONAANGENAAM AVONTUUR DER BANKBEAMBTEN. In het bijkamtoor der Rijks'bank be Ham burg, -heeft zi-ch e'en zon-derling incident voorge-daan, doordi-en giftgassen, die in de kelders der bank werden bewaard, uit de hou-ders, waarin zij zich bev-onden, ontsnapten. Het resultaat was verrassend. Alle bank-ibeambten begonnen pJotseling tra- nen met ibuiiten te huilen en werden, wat de smabelijlkheiid van het geval niet ver- hoogd-e, teg-elijkertijd misselijk. Daar nie- mand de oorzaaik dezer zo-nide-rling-e alge meene aa-nidoeningen vermociht be door- gronden, trachtten de b-eklagenswaarddge slachtoff-ers zich door het opemen van ra- men- en de-uren verlichting te verscha-f- fen. Het zware gas tro-k eveniwel niet weg, doch bleef vO-ortwerken op de slijm- vliezen en maa-g de-r slachtoffers. Ten slo-tte vl-uchtt-e een -ied-e-r uit deze omhe-ilbrengenide bank weg en wel-dra stond het geheele pe-hsoneel op sitraat, met mo-eite de versehrikking verhalend, die in de lokalen der b-anik heerscht-e. Poliitde en brandweer ru-kten aan en constate-erden, dat uit de kelders der bank een gevaar'lijlk gas ontsnapte. Het bleek, dat het b-ankgebo-uw voorzien was van een gasap-paraa-t, da-t bij een eve-ntueelen aans'lag o-p de bank in wexkinq kon wor" den gesteld. Te kwa-dex ure, terwijl zich slechts personeel en clienten in het ge- b-ouw bev-onden, was dit app-a-raat even- wel gaan werken. De gassen bleken meer hi-nderlijik, dan gevaarlijk te zijn. Het diuuiride g-eruimen tij-d, voordat de ziin teruqq-evonden, 24 personen zijn ge- van flasmaskers voorziene branidweerhe 1 1 -,Tr/-»r'Vrr!ati«:\xrr\Tii'n,a0'n 1 1 ifr\pr Hank wcQGr had wond. terwijl 65 werkmanswanmgen ver- nale'ld zijn. ABD-EL-KRIM. Over het vertrek uit Casablanca van Abd-el-Knim, di-e als banneling zijn vader- lan-d verlaat, m-elidt Belga dat de trem, waarmed-e Abd-H-Krim Vrij-dag de reis van Fez naar Casablanca deed s avonds om half 9 zijn do-ell bereikte. Met auto s zijn Krim en zijn gevolg vervollgens naar de haven qered-en, waar het gez-elsc-hap zich terstond insdheep-te aan boora van t stoomschdp Ab-da, dat aen bannenng n-aar Marseille zal brengen. Te Marseille aan-gekomen, zal Abd-el- Krim niet meer aan land gaan, maar da- delijk zich inschepen aan b-oord van het vaartuiig, dat .hem naar Reunion, t e-iland van zij'n verlb-anninig, zal overb-rengen. OP WONDERBAARLIJKE WIJZE GERED. Voor z-oov-er thans bekend, he-eft d-e ra-mp in -de Clym-ermijn in Pennsylvanie aan 41 mij-nwefk-ers het leven g-ekost. Thans worden nog dri-e arbeiders vermist. Veeirtd-en mijnwierlkers zijn op wo-n-der- baarlijk-e wijze aan den dood ontsnapt. Zij w-erden namelijik door den geweldiqen l-uohbdruk door een luchtkoker naar buiten gesling-erd. Doo-r vall-en-d geste-ente is het den omg-eikomeraen on-m-ogelijk ge-weest zich i-n vei'ligheid te stellen. Na de ont- ploffing ontstonid -b-ranid in -d-e mijn. De reddingswerkzaamiheden werden d-oor de giftig-e'gassen zeer bemoeilijkt. Di-t is ^de twee.de' ontploffing in deze mijn in den loop van drie jaar. ui-tgekeken, maar de sa-mpan was verdwe- nen. Dus waartschijndijk hebben we ze een rad voo-r oogen ge-draaid; hebben ze het bespi-onneeren opg-eg-even. „Ik hoop 'it," gaf Sherrington ten ant woord -op een toon, waa-rin zijn twijfel aan die mog-elijikheild dui-delijik -doorklonk. ,,I)k hoop 't ook," la-chte Janet Craydon. „Want ik moet zeggen, dat _ik noch voor dr. Stargard, noch voor zijn afgezanten bepaald veel voel en -d'aarbij vond ik het miieit bepaald aan-g-enaam om als een wild die-r opg-ejaagd te worden ofschoon, aan -den anderen kan-t is dat tocih ook we! weer een opwinid-end-e sensatie. Maar ten slotte ben ik liev-er jager dan wild." Ze keek Sherrington een ietsje behaagziek aan toen, al-sof ze spijt had van haar manlier van doen, ging ze ape-ens weer giewoan door: „Nu ga i-k eerst even naar mijn hut om me wat op te knappen. Is e-r hie-r een hofmeester of hoe -de man die dat soort werk doet, hi-er aan boord heeten miag." ,,Ik zal u zelf even uw hut wii-zen. t Is hiier al-les -n-ogal primitief, maar daar is nii-ets aan te doen, De ..Soochow" is geen miailboot." Hij hiel-p ha-ar de campagnie af, wees h-aar haar Ih-ut, de tweede van het halve -dozijn passagi-ershutten. waarop de Soo chow" kon b-og-en. N-adat hij ha-ar met haar bagage geholpen had, keerde hij weer naar dek terug. Husky Craydon stond nog steeds van af dezelfde plaats de rivier te inspeoteeren. Bij het n-aderen van Sherrington draaiide hij zich half om. „Ilk sta nog op den uitkijlk, naar die sampan! W-e hebben 'r wel niet gezien op de te-rugvaart, m-aar -dat hoeft met te be- teekenen dat ze -al eenderteruggegaanis... ,,Zou u 'r herkeninien?" ,,Ja, aan de kl-eurzalmkleurig met een opvallemid lag-e kajuit. Samen bleven ze staan kijkein. Er wa- den de 1-o-kaliteiten der bank weder had den gezuiv-erd. WERVELSTORM IN OPPER- SILEZIe. Een heftige we-rvelsltorm heeft in Op- per-Silezie *gr-oote ve-rwoestin-gen aa-nge- ni-cht. In -de 'stre-ek van Grosstre-hlitz zijn in vensdhillende dorp-en de gevels der hui- zen in-gedrukt en anidere hulizen ing-estort. In de bossohen zijn -honiderden boomen ontworteld. In een electri-sche cent-rale kniapte een mast af, waardoor twee ar beiders werden gedood. Een ontworteide boom viel op e'en rijden-den train, doch belhalve de machinist, werid niemand ge- woind. Tie Breslau zijn de tramlijnen en weg-en door de boomstammen ver.sperd. De op de landerijen aangerichte schade iis zeer g-root, dqch kan op het oog-enlblik nog niiet g-elheel worden overmen. TERECHTSTELLING VAN JONG-TDRKSCHE EX MINISTERS TE ANGORA. Een schokkende gebeurtenis het ft zich Donderdagnacht te Angora afgespeeld. 4 Jorg-Turksche leaders, de vroegerminister van Financien Dsjavid bt i, de vroegere minister van Onderwijs, dr. Nas-m bei, de oud-afgevaardigde van Ardachan Hilmibei en Nail bei, secretaris van de Jong- Turksche party, zijn te Angora gehangen. Zij waren ter dood veroordeeld in het groote proces wegens het complot tegen Kemal pasja, den president der republiek, welk komplot tevens werd beschouwd als een samenzwering tot omverwerping der ren geno-eg sampans op de rivier, m-aar niet een o'mder -de vele va-artuigjes beant- woordde aan Crayid-on's beschrijving. Een mimuuit of ti-en g-ing ex zoo voorbij toen werd hun aand-acht afg-elei-d door een groote jonk, die me-t een aantal praten-de en ginnegappende koelies als bediening voor -de lange riemen wanhopig-e pogin- gen deed om in het mddden van de rivier -te blijvenen toen, opeen-se-en helkleurige vlek o-p het grijs-bru-ine wa terde la.ng.g-ezoch.te sampon! Met den stro-om mee kwam het vaartuig de rivier af drijven, bem-ann-ing was er niet te zien, m-aar op de lag-e kajuit stond een groote. kra-dhtig-geschou-derde man, met zijn ge- zi-cht naar de „Soochow" toegekeerd, ai-e hij, te oordeel-en naar zijn houding, scherp monsterde. ,,Alle goden van Chinabegon Graydon ver-d-er kwam hij niet. De rest van heteffeen hij zeggen wild-e slikte hij in terwijl hij achter de verscha-nsing weg- dook en zoo in qeb-ogen houding. naar de c-ampagne toeliep. Sherrington begreep, dat hij zich voor den man op de sampan wilid'e verbergen. Zelf voeld-e hij ni-ets voor di-e tak-tiek; hij bleef kalm staan kijkenterwijl de sampan, met haar eenzamen passagier, die n-og stee-ds veel belan-g in het dek van de ,,Soodhow" saheen te stellen aan bakboordzijde voor bij -dreef. Recht tegenover de valreep kw-am er verandering in het onbeweeglijik staan kijken van den man; -hij hief zijn arm op, alsof hij i em and aan boor-d een signaal gaf. Sherrington draai-de zich half om, zonldex naar de brug te kijiken zag hij, dat de loods door een armg-ebaar het siig- naal beantwoordde. Weer draai-de hij zich om, nu met het doel om de-n man in de sampan goed op te nemen. Dit lukte hem echter niiet; het klein-e vaartuiig was al op te grooten afs-tainid. Met een strak gezicht liep hij naar de Kemalististhe regetring. Dit proces is ge deeltelijk te Smyrna en gedeeltelijk te Angora gevoerd. Te Smyrna we den de feitelijke deeln- mers aan het komplot tegen Kemal veroordeeld en teiechtgesteld, o a. Schtikri bei. te Angora kwemen de poli- tieke leiders voor den buitengewonen krijgs- raad en deze politici waren de Jong Turken, de sp'ciale tegenstanders van Moestafa Kemal pasja Tijdens het proces te Angora werd de geheele werkzaamheid der Jong-Tuiken, vooral by het begin en tyders den wereld- oorlog behandeld. Het waren de Jong- Turken, die in April 1909 sultan Abdoel Hamid onttroonden en een eind maakten aan het absolutistische regime in Turkije. Het z.g. Jong-Turksche comite, het fe- stuur <an de party voor eenheid en voor- uitgang heerschte in de latere jaren oppvrmachtig De Jorg-Turken begingen in 1914 de fout, zich aan de zyde van Duilsch'and te scharen en de uit den oorlog voor Turkije vnortgevloeide ellende en vernedering wordt door de Kemalisten op den rug der Jong- Turken geschoTen. Het proces is voor de regeering te Angola een welkome gelfgen- heid gewefst, zich voor goed te bevrijden van lastige politieke tegenstanders. De viervoudige terechtstelling te Angora vormt een nieuwe schakel in de keten van gewe'ddadigheder, waaraan de Turksche ge- schiedenis, ook de allercieuwste, rijk is. De horfdtrekken van het proef s warfn de vo'ger de Bij de ineenstoiting in 1918 vluchtten de voo'naamste Jong-Turksclie leiders Talaat, Enver Pasja en Dsjemal pasja naar het buitenland. Toen later Moestafa Kemal in Anatolie een bevry- dingsoorlog begon, beproefder de Jong- Turken, vooral de avontuurlijke Enver pasja, op eigen hand politick spei tegaan spelen. Enver wilde met hu'p der bolsje- wiki een Aziatische vrijheidsbewfging in 't leven roepen en van midden-Azie uit Engeland aanvallen. Het slot was dat hij ook twist kreeg met de Russen en in een gevecht in Turkes'an sneuvelde. Enver en de andere Jong-Turksche leiders hadden, toen de Kemalisten oorlog voerden tegen de Grieken, beproefd van den Kaukasus uit Kemal in den rug aan te vailen. Uit persron)i)ke eerzucht wilden zij Kemal veidrijven en beproefden door hun optreden hem een „dolkstoot in den rug" toe te brengen. In het proces speelde het nieuwe program der party voor eenheid en vooruitgaDg f en rol Dit program kenschetst de party als radicaal, zij trad op voor de viijheid onder elken vorm, volkssouvereiDiteit, decentrali- satie van festuur, 2 Kamerstelsel, en algemeen kiesrecht. 0>_k zou de hoefdstad in plaats van Angora Konstantinopel zijn. Hoewel het 0. M, dit program billijktp, verweet hij de Jong-Turken hiervaD te zijn afgeweken. De aanklacht tegen hen luidde hoogverraad en verkwisting van staatsge'den ten eigen bate. Alle acten van het geheime Jong-Turk sche comite waren het gerecht in handen campagne en wen'kte Craydon weer aan dek te komen. ,,Ja", z-ei hij, in antwoorid op een vra gen den blik. ,.Hij is weg. Met den stroom mee." Cray-don kwam de campagne op en keek voor zich tig over de verschansing. Toen keerde hij zich tot Sherrington. „Ik was ndet bangb-ego-n hij. Nee?" vroeg Sherrington. ..He-usch niiet?" ,,Nee, abs-oluut ni-et. Ik wou niet, dat die stijve hark van een Chinees me zag. Kostel-o-os informaities geven hoeft niet." ,,Neen, dat hoeft niet." herihaalde Sher rington werktuigelij-k omdertus-schen over-peir-Gde hij hoe -de man zich in ecu werkelijk gevaarlijike situati-e ge-dra-gen zou. ,,Nieit rem and om mee op de tij-g-er- jaciht te gaan", dacht hij. .Zoolang de lui op die gele sampan maar niet weten, dat wij aan boord zijn, is de zaak in ordeen hij heeft me niet gezien, -daar ben ik zeker van ik wa-s hem te vlug af." Triomfantelijik gr-i-nnekend heesch Cray don zijn flanellen broek wat hoogex op. Toen draai-de hij zich o-m, rtiep een koelie, duiidde met zijn vo-et o-p de rest van de bagage en verdween in de ric-hting van de pas'sa-giershutten. Met zijn hanide-n diep in zijn zakke-n en zijn oogen telkeins als hij zich met zijn gezicht naar den voorsteven keerde, o-p den smallen rug van de-n loo-ds gevestigd. beg-on Sherrington hee-n e-n weer t-e loopen. Al hacj, hij zich, wat ae laatste beweging van Cray-don aanging, on,thou den van te-gensp-r elken, toc'h was hij 't niiet met hem eens. Dat met gebare-n seinen van den man op de sampan naar den loods en vice versa was te opvallend geweest, dan idait niet -n-aar de bedoeling er van gezocht moest wonden. (Wordt vervolg-d.) blad 'U per j maanaen irancu pei p^.. Meer voedin^swaarde dan 2 EIEREN in het INooraen van uiriua. net amua-uie noi-uumai LI H j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1