Veiligheid en Voiksgezondheid. FRAUDE IN P0STZEGEL4. De Eugeiscue polite houdt zich op het oogenblik bezig m t een geweldige fraude in. postiegcls,^ inyaliditeits- en kwitantie- zegels. Er moeten ongeldige z gels tot een waarde van 300.000 pond in omloop zijn. Men weet n g niet of men met nagemaakte zegels te doen heefc dan wel met beschadigde zegels die vernietigd hadden moeten worden en gestolen zijn. Partijen ter waarde van vijftig pond zjjn in ver- schillende d.s ricten van Londenaangeboden. COMMUNISTISCH SCHANDAAL. Te Franconville zou Maandag, naar Beiga uit Versailles seint, de beqrafenis plants hebben van het stoffelijlk overschot van den soldaat Meretens, die in den oor- il'og is gesneuveld en wiiens lij'k van het front naar Franconville was overge- bracht. Een veertigtal communist en ruk- ten de nationale vlag, waarmee de kist was bedekt, weg en verviingen die door een roode vlag. Na vexvoflgens de leden van den gemeenteraad en de veldwachter op zij te hebben geduwid, maalkten zij zich van de lijkkist meester en droegen die naar het gemeenteiijke kerkhof, slechts gevolgd door de familieledlen van den doode, daar de overage mensclhen weiger- den achter de roode vlag aan te gaan. Daar echter de gemeenteraadisdeden erop stonden de laatste eer aan het stoffelijk ov erschot van den gesneuvelden soldaat te bewijzen, begaven zij zich in een afzon- derlijke groep naar het kenkhof, waar zij niet dan met moeite tot het graf konden naderein. Er ontstond een schermutseldng, waarin het den veldwachter gelukte de roode vlag te onitruikken aan den man, die haar droeg. Waarschijnlijk zullen er vier communisten, wiier indentiteit is kunnen worden vastgesteld, zic'h voor de justitie ihebben te verantwoorden. POSTZEGELS MET HET BEELD VAN DE BELGISCHE KONINGIN. De beeldenaar van de Belgische konin- gin zal binnenkort voor de eerste maal op een postzegel verschijnen. Op het oogen- blik is de udtgifte in voorbereiding van twee patriotiisdhe postzegels van de vol- gende waarden: 1 fr. -j~ 25 c. en 5 fr. i Ir. EEN LASTIG INSECT. In Erugelanld en speciaal in Londen heeft men veel last van een insect naar het 'Uiterlijlk een roodachbig witte mier dat daar in beele zwermen in de huizen optreedt, vooral bij bakkerijen en andere plaatsen waar het warm is. Dus b.v. ook in restaurants-keulkens, bij de toestellen voor de centrale verwarming enz. Maar de bakkers en de pasteibakkers worden wel het ergst geplaagd. Monomarium wanidelt over het brood, het deeg en de gabakjes en daar ihet insect zich vooral voedt met bedorven vleaschaifval brengt het gemaklkelijk ziekteikiemen over. Vermoedelijk is het ingevoerd ir kisten met vruchten. EEN DRONK OP DEN ON- BEKENDEN SOLDAAT. Belga maakt melding van het volgende voorval: Zondagnniddag omstreeks half drie na- deilde een man, die onder den invloed van sterkedrank soheen, het graf van den On- bekeniden Soldaat te Parijs, haalde een flesch champagne en een glas uit zijn zak, giing naast het graf zitJten en begon de ilescih uit te driniken. Hij sprak een boost uit op den naamloozen strijder en brak vervolgems het glas op de zerik van diens graf. De bewaker van ihet graf en agen- ten namen den man in hec'hbeniis en brach- ten hem naar het politiebureau. Daar c'JeeIde hij made Donald Crocker be hee- ten. Amerikaan en 28 jaar oud te zij.n en sinds drie dagen te Parijs te vertoeven. De zonderlinqe vreemdeling, die het rech- ter been mist, zeide in den oorlog ver- minikt te zijn. Voor zijn woniderlijke daad kon hij geen verklaring govern zoodat ir. n in zijn dronlkemscihap d'e reden daar- van meant te moeten zoa'ken. De man wordit in hechtenis gehouden onder be- schuldiging van onitbeiliginig van het Graf onder die Triomfpoort. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJNEN. De Maandag te Londen geopende bij- eenlkomst van gedelegeerden uit de mijn- dlis trie ten heeft, schrijft de N. R. Crt., nog niet tot een besilissing geleiid en zou gister worden voortgezet. Over de be- sprekingen achter giesloten deuren is wei- nig of niiets uitgelekt; alleen is bekend ge- worden, dat bij hiet referendum de meer- derheid tegien d'e voorstellen der bis- schoppen inderdaaid1 34000 heeft bedra- gen, wellk cij.fer dadelij'k in enlkele blad.en was genoemd. Die meerderhelid is betrek'kelijk zoo klein (nog te meer daar Schodand aan de stemming geen deel had genomen) dat de leiders van den Bond het geraden hebben geacht de gedelegeerden-verga- dering bijeen te roepen om op herroeping der bes'lissiing aan te dringen. Zij zelf achten de voorstellen 'n gezonden grond- slag voor onderhandelingen, die meer en meer urgent worden oradar hef ver.loop der staking een voor het behouid van den Bond bedenkelijken omvang begint aan te nemen. A1 dadelijk rijis't evenwel die vraag of de gedelegeerden bevoegd zijn den uitslag van een referendum krachteloos te maiken. Zoo zij diaaxtoe m.ochten over- gaan zullen zij rekening dtenen te houden met scherp verzet van de onvexzettelijken, die de oorspronkelij'ke leuze van de lei ders: geen cent minder en geen minuut langer, tot de hunine hebben gemaakt. So wie so zal de Bond d>us wel heel wat veeren moeten laten. Enkele dagen geleden is reeds uiteen- gezet, dat de voorstellen der bissclhoppen nauwellijks als grondslag voor onderhan delingen kunnen dienen daar ze uitgaan van de verlengdng van het staatssufbsld-'e aan de mijnen en de regeePing daarvoor niet te vinden is. Naar verluidit is de I.n- diustxieele Ghristelijke Broederschap nu bezdg de voorstellen te wijzigen, welke herziening van het standpunt der mijn- werkers natuurlijk in ongunstiigen zin moet uii.tvallen. Voor een bevredigende regeling over het geheele land lijkt de tijd trouwens vooxbij. Het mijnlbedrijf heeft een groot deel van haar afzetgebied op de wereldmarkt voor' geruimen tijd aan de buitenlandsche concurrentie verloren, die van het conflict partij iheeft getrokken door contracten van langen duur te eischen. De arme mijnen die voor de sta king of met verlies werkten, of nauwelijks hun hoofd boven waiter koniden houden, zien zich nu voor nog veel moeilijker om- stanid-igiheden geplaatst. Een nationaal vergelijk met behooirlijke minimum-loonen zal dan ook uiterst moeilijik meer te ver- wezenlijken zijn. Hierop moet in de vergadiering van Maandiag ook gewezen zijn en naar enkele bladen hooren is er van versc'hillen-dle kaniten scherpe critiek geoefend op het onivoildoenide beleiid van het Bonidsbestuur dat den juiisten tijd voor een bevredigende schiiikking heeft laten voorbijgaan en zidh zoolang op negatief standpunt heeft ge plaatst, dat de hardie feilten het daarvan afdrongen. Indiien het hoofdibestuur aan- stonds het rapport van de kolencornmissie haid aanvaard. zou de openbare meening in het geheele land aan den kant van de mijnwerfcers hebben gestaan en de eige- maars hebben genoodzaakt, zich bij de reorganisatie van het bedrijf en de ophef- fing van de royalties neer te leggei^ Deze kritiek moge volkomen juist zijn, ze komt thans te laat. De Bond is in een impasse geraakt, waarudt nauweiijiks een uitweg meer te vinden lijkt. ANGSTIGE OOGENBLIKKEN IN ENGELAND. Zondagodhtend is om vijf uur op vele plaatsen in Engeland' een aardschok ge- voeld1. In sammige plaatsen, zooals Wor cester, Bristol, Glastonbury en Reading werden de menschen wiakker door het klepperen van scihildlerijen aan de muur en Ihet rammdlen van de meubels. Ook werd hiler en daar onderaardlsdh gerom- mel vernomen. Echter ds geen bepaalde sohade aangebraaht. De aardschok heeft, al is er weinig of geen schade aangericht, tocih in ver- schillende plaatsen tot een paniek aanlei- ding heeft giegeven. De sahok was het sterkst in de Midlands, diocth breididle zich uit in Westelijlke ric.htilnig naar Radnors hire en Bristol, in het Oosten naar Peter borough en in het Zulidein naar Scaton (Devon), New Barnat en Hiighgate. Te Presteigm, Radnorshire, werd de schok om 4.48 in den morgen waargeno- men, dooh er zijn plaatsen, waar men twee uur vroeger reedis triJlingen heeft geconsitateerd. Het erg.st schijnt de schok geweest te zijn te Harborne, waar in sommige stra- ten de huizen scihudiden, die plafonds sciheunden,, deuren opensloegen en glas- werk rinkelend op den vlloer viel. In Derbyshire weten bewoners van eenige dorpen te vertellen, dat de trillin- gen daar een voile minuut diuurden. Te Ludlow, waar een en ander der tig seconiden duurde, werden wij, zoo vertelt een der inwonerK, in onze bediden door eilkaar giesdhud. Een paar minuten voor vijif hoorden we een dof gerommel. Ik sprong het bed ui't, rende de straat op en maakte alarm. Ik zag, dat bijna alle men schen reedis op war,en en angstig heen en weeir liepen. De vazen op de schoor- steenmanteils helden over, vi.elen ihier en daar, en ook de schilderijen aan den wand maakten zonderlinge bewegingen. En hoewel niemand letsel had bekomen, wti de toch geen der inwonexs, van wie velen in nachtgewaad door de straten liepen, in hun hulizen terugkeeren. AUe personen, dlie ten gevolgie van nachtarlbeid, het geheele verloop van den aardschok hebben meegemaakt, beschrij- ven deze.n als het gerommel van een aan- komenden trdin of vrachtaufco, gevolgd doo.r een geluid als van een on-tplioffing. Te Hereford werd de schok ook in alle hevigiheid gevoeld. In het lagere deel der st,ad werden alle bewoners gewekt, d'oor- dien de bedden, hevig schudden en soms ook wel werden opgetild. Ook dlaar was alles op de been, en.' het ang.stwekkende van de omstanidligiheden werd nog ver- groot door het aanhoudende janiken en angstig miauwen, van 'honden en katten. Te Bedworth hebiben sommigen vier ach ter eenvolgende trillingen waargenomen, doch op 'n paar mijlen afstand van die plaats heeft niemand er iets van bemerkt. Ook te Birmiingham hadden in vele wijlken der stad alle menschen hun hui zen verlaten. Met van angist vertrokken gelaat liiepen somimiigen door de straten met den kreet: ihet eind der wer.eld is ge- kcimen. Op een Iboerderij, niet ver van Bath, kwam de 'boer met knechts en mei- den, juist toen de aardschok plaats had, van het land terug. De deel bood een al- lerzonderldn;giSit schouwspel: alle melkkan- nein hunoelden dansend doorelkaar. Doch op geen der plaatsen van het be- trekkelijk uitgebreiidie gebiieid, waar de tril lingen zijn waargenomen, is schade van fc etie elk e ni s aa ng e richt TER NEUZEN, 18 Aug. 1926. I.EGER EN VLOOT. Op 17 September a.s, zal in Zeeuwsch- Vilaanderen eene oefening worden geihou- den door het Landstorm-korps Mofor- dienst, afdleelling Zeeliand, onder com mando van den commandant le luitenant Persant Snoep. (De bladen in Zeeuwsch-Vlaanderen wor.d'en verzocht dit over te nemen). BRANDSTICHTING? Zaterdagavond omstreeks elf uur, is de groote land'bouwschuur van D'ieleman te Driewegen, gemeente Biervliet, afge.- branid; een gedeelte van den oogst en 2 varkens zijn verbrand. Vermoedelijk kwaadwililigheid de oorzaak. De land- bouwier zelf was niet tlhuis en de overige bewoners lagen reedis be sliapen. (N. R. Crt.) RIJKSWATERSTAAT. Namens den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat werden heden te Milddelburg aanbesteed: het vervangen van drie houiten brugdekken op ijzeren liggers door overbruggingen in gewapend beton met bij'behoonende werlken, behoo- rende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. (Raming /6000.) Hiervoor werd ingeschreven door: G. H. Kooman, Sluiskil, f 6250: R^ Ver- schelling, Ter Neuzen, 6165; J. de Bree Fz., Ter Neuzen, f 6160; G. F. J. Rijn- berg, Ter Neuzen, f 5898; Fr. v. d. Hulle, Oosteriland, f 5870: P. M. Oostdijik, Ter Neuzen, f 5850; W. Verlinde, Ter Neu zen, f 5580; G. A. v. d. Straaten, Ter Neuzen, 5548. WIT BROOD UIT NEDERLAND NAAR BELGIe. De commdssie voor de consenten heeft rich Dinsdag. naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldlt, met de kwes- tie van den invoer van wit brood uit Ne- derland bezig- gehouden. Besloten werd, aan den betrokken minister voor te stel- len, bij koninklijik be si uit dezen invoer te veiibieden. NED. HERV. KERK. De Synode der Ned. Herv. Kerk ver- leemde uit het Fonidis voor naodlijdende kerken aan: Cadzanid f 2000; IJzendijke f 4500: uiit het Fonds ter verbetering van de schraalste prediikantstraktementen aan: Hoofdlplaat f 500; Waterlandkerkje f 650; Retranchemeint f 258; Sas van Gent f 160. GEREF. GEMEENTEN. Ds. G. H. Kersten zegt, idat de ge- vraagd-e en ontvangen f 30.000 voor den bouw van een Theol. school te Rotter dam, ter opleidling van predikantem voor de Geref. Gemeenten, hun bestemming blijven behouden en hard noodig zijn. Thans vraagit hij nog ruim tweeduizend gulden voor de meulbileering. Reeds kwam een kleine honderd gulden bijeen. Voor d'e bibliotlheek worden nog steeds iinzendingen ontvangen. R. K. KERK. Door Z. D. H. den foisschop van Breda zijn benoemd: tot pastoor te Biervliet de Z.Eerw. heer Al. Konings, tot kapelaan te Hulst de Weleerw. heeren Th. van den Brule en C. Delkkers; te Oo9tbung de Weleerw. heer G. Joling, priester van het semiinarie; be Koewacht /die Weleerw. heer G. van Dijik, priester van het seminarie. AUTO SHOW-ROOM EGGELMEIJER Co. ROTTERDAM. Woensdag 11 Augustus j.l. opende de Firrna Eggelmeijer Co. aan den Oost- zeedijk 276278 te Rotterdam een naar de laatste eischen des tijds ingerichte Auto Show-Room, met een keurige col- lectie Essex en Hudson Automobielen, waarvan de Firma Eggelmeijeir de ver- tegenwoordiiging heeft voor de provincies Zeeland, Zuiid-Hollanid en Noord- Brabant. Als blijk van groote belangstelling ont- viirug deze firma een 40tal pracht van biloemstukken. Wij kunnen gerust zeg- gen, dat deze Show-Room een aanwinst is voor Rotterdam, daar het autoverkeer een steeds grooter vlucht neemt. Een bezoek aan deze Show-Room is de moeite waar.d. Men vindt daar een ruime keuize wagens, van de kleiniste tot de grootste. DE DOODSLAG TE ZIERIKZEE. Betreffende het droevig voorval te Zie- rdlkzee, waarvan de 28jariige C. H. de Graaf het sladhboffer werd, meldt men ons nog, dat de dader, de 22jairige Piet Jon- ker aanivankelijk niiet heeft begrepen aan welk ernistig misdrijf hij zich had sch.uld'ig gemaakt. Na de woordeniwisseJiing met als slot het steken met zijn mes naar De Graaf, is hij eerst nog een glas bier gaan drinfoen en heeft hij bij zijn thuisko,m9t aan zijn moeder medegedeeld, dat hij ge- stoiken had. Eerst toen hij eenigen tijd daarna door de politie van zijn bed werd gehaald vernam hij wat de gevolgen van zijn daad waren. De man iis tihams naar Middelburg overgebracht en in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten. Hij ge- draagt zic'h over het algemeen vrij onver- sdhdllig. De indnuk is echter geenisziins, dat hij 'de bedoeling heeft gehad De Graaf te dooden. Het slachto'ffer, diiie paikihuis- knecht was, stond ook bij zijn patroon goeid aangeschreven. Dimsdagmidd'ag is het stoffelijk overschot, dat Maandag ge- recihtelij'k geschouwd was, onider groote belangistelling ter aarde besteld. SCHIETWEDSTRIJD LANDSTORM. Bij den te Soubuxg gehouden schiet- wedstrijd van den Bijzondere.n Vrijwilli- gen Landstorm, behaaide op de vrije baan 200 M. scherp (maximum 90 p.) C. J. van Vessem uit Zaamslag den 5den prijs met 80 p.; A. de Jong, Ter Neuzen den 6den met 76 en J. van Goor, Ter Neuzen den 7den met 75 punten. Laatistgenoemde behaaide op de vrije baan Marga (maximum 108 p.) den lOden prijis met 100 punten. DE NIEUWE VEERBOOT VAN KORTGENE. Men schrijft uiit Noord-Beveland aan de Miidd. Crt.: Sindls 10 idezer is tusschen Kortgenie en Wolfaartsdijk de nieuwe veerboot i.n de vaart. Welk een eniorme veribeteri.ng dat i,s, kan bllijiken uit de onlangs in d,it blad gegeven cijferis van d'e afmetfcgen van dit vaar'tiuig. Toch krijgen deze cijfers eerst hun ware beteeikenis, als men de afmetin'- gen op de boot zelf besichouwt. Er is ruimte voor meer dan 10 auto's of wa gens, voor een zoo goed als onbeperkte hoeveelheid goederen, en voor 50 passa- giers in de kajui't en het diek-salon. gezwe- gen van de passagier's aan het dek. Maar ook de betimmering is netjes en de inriichting uiterst practisch. De stuurstoel, door een flin'ken trap aan stuur- en bakboord te bereiken, ver- heft zich ongeveer op het midden der boot tot »en hoogte van ruim 3V2 M. boven het dek, wat naar alle zijden een ruim uit- zicht geeft. Binnen net "reik van den sbuurman bevindt zich o.m. een srchakel bord, dat hem in de gelegeniheiiid stelt ver- schillenide lichten te ontsteken in hot be- lang van een veilige vaart. Er is een geriieteJijke ruimte voor den conducteur, een nette W. C. met toilet- gelegerbheid, verder tal van kasten en bergplaatsen voor bootmateriaal en klee- ding, een volkslogies met twee slaap- plaatsen, waisdhtafel en kac'hel. Er is verder een ruime gellegenheiid voor het plaatsen van paarden, hoornvee en varkens, waarvoor de noodige stan- gen en afschutting in een minimum van tijd zijn aan te brengen. Een gemakkelijike trap geeft toegang tot de kajuit verboden te rooken waarop gebogen zittingen plaats is voor 30 a 40 personen; een kac'hel, twee kap- sitokken, een pariaipluiestandaard en een Spiegel, dienen tot gerief der redzigers. Het geheele schip is electrisch verlicht, terwijl voor geval van nood ook reserve- lictht aanwezig is, evenals reddingsgordels en reservemateriiaal. Aan. de 60 a 70.000 passagiers, die per jaar van Ihet veer gebruik maken, is dat a'lles goed besteed en Noord- en Zuid- Beveland zijn, dankbaar aan alien, die tot de verbeterling meewerkten. Maar uit die verbetering zal een druk- ker verkeer voortvloieien, dat weer de be- hoefte zal doen ontstaan aan een ponton met brug om het gevaar bij het lossen en laden der auto's en vraohtwagens te ver- minderen, aan een uitbreiding van het emplacement tusschen de tegenwoordige verbreeding bij Ihet veerfhuis te Kortgene en het steiger aldaar, aan een voldoende verlichting van het steiger tot den dijk, waartoe wellicht een accoord met de Kortgeensche centrale is aan te gaan. Hoe dit zij, wij, die den toestand ken- nen van het roeibootje bij mooi. en den hoogaarts bij slledht weer, met een glib- berige gloaiing als landlingisplaats, zijn vol vertrouwen op de voortvarendheid van ons Provinciaal bestuur, waar het aan- brengen van nioodig gebleken verbeterin- gen betreft. SAS VAN GENT. Zwammen in de ruimte. Er wordt in den laatsten tijd van Belgi- sche zijde heel erg gefulmineerd over de ,,01 landers die, geibruiik makende van den lagen francskoers, hun imkoopen gaan doen. In allerlei toon.aaiden wordi dit thema tot venvelen® toe, al is het dan ook ,,con varietione in de Belgische en zelfs de Nederland'sche bladen. giezongen. Het doel van het afhaspelen vain die alte Leier is blijlkbaar te bewijzen, dat de ,,011an- ders' met hu.n ,,dieren gulden" den le- vensstanidaard in Belgiie omhoog drijven. Het wordt hoog tijd, dat er ook eens een stem verniomen worde, d'ie uit een an der vaatje tapt. Wanneer men het valluta-vraagstuk langs de grenis b.v. door ,een Holilandschen brail beschouw.t, kom't men .tot heel andere con/clusiies. Wanneer bij ongunstiig weer de Ho,l- lanldsclhe koopers op de Belgische mark- ten .niet in. grooten getale verschijnen, klagen de marktkooplieden steen en been, omidat zij weer met een .groot gedeelte van hun goederen huiiswaarts kunnen keeren. Hun prij'zeni zijn voor deze extra-ge- legen/heid toch niet anders berekend, dan voor de Belgische koopers. In de Belgi sche g rensplaatsen verrijizen de huizen als kasteelen gelijk paddesto-elen uiit den grond. De duurste terreinen worden zon- der aarzelen genomen om er een pracht van een win.kelhuis, of renteniersi- of be- amlbtenwoniinig op te bouwen. Oip Holla,ndsch gromdlgelbiied wordt er tegenwoordig w.eiinig of niet gebouwd en wanneer dit al het geval moge wezen, dan is het in den regel een bescheiden arbei- dens- of burgerwoninikje, dat in luxe min- s-tens 100 procent bij de Belgdsche ten achter staat. De Belgische leurders met hun honder- derjpi artikelen komen belast en beladen als pakezels hun goederen langs onze hui zen te koop aanbieden, zeer tot schade van den Hollanidschen winkelier, wiens zaken onder dlit regiem allerslapst gaan. De actde van de gemeente Sittard b.v. om door remmende maatxegelen dit euvel te doen verdwijnen, is het beste bewijs, dat men ook eiders den druk der Belgi sche concurrenitile maar al te zwaar voelt. Maar het best kan men dit alles con- stateeren in een stad als Maa'Stricht, wan neer 's Woenisdags de z.g. vrije markt gehouden wordt en het ruiiime marktplein met de belendend'e straten zelfs door de Belgische koopliieden met hun ten ten en kramen worden inigenomen. Het begin van die markt is als het ware een ,,began.keni:s" van auto's, wagens enz., volgepropt met Belgische goederen, die bij diie gelegenheid aan den man wor den gebracht. Daartegen staat de inlandsclbe winke lier groot of klein, machteloos. Het perisoneel in de groote magazijnen wacht tevergeefs op koopers en gaait ge- bukt onder de nachtmerrie, dat vandaag of morgen de patroon met het sclhrik aan- jagende niieuws van hun onitslag tot hen zal komen:. Tot zoover wat den hand el betreft. En slaan we niu n.og even een blik op de ar- beadismaarikt. Wie zijn in onlze omgeving, en in 't al gemeen langs de grens de vininiigste con current en van onze H oil a ndsch e werk- n enters. Wie nemen in fabrieken en werikplaat- sen de plaatsen in, die met even veel recht door on.ze werikliedem zouden kunnen worden ingenomen. Wanneer er veldarbeid te vernichten is, komen dlie wer.kkrachten, van uren af stand naar ihier gestroomd. En dat in een tijd, dat wij zelf overvloed van werk- krachten b-ezitten. In den tijd van den erwtenpluk moesten er zelfs maatregelen gemomen worden om den stroom van Belgische leerplichtige kinder en te weren. Zoo is het in den tijd van den oogst, zoo zal het ook weer zijn in den rooitijd van de aardappelen, de bieten en niet het miin&t in de a.s. campagne der suiker- rabrieken. Vooral in drc laatste gc\~ctl woidi er door de Belgen heel wat geintrigeerd om onze Hollarudsche werklui te handicappen. Dan komt het fooien-stelseJ weer bru- taal om den hoek kijken en wordt ge- tracht door middel van een ,,hesp" en wat dies meer zij, de hand te leggen op de beste posten. •Het zou te ver voenen om op alle .pun- ten den nadruk te leggen. Wel verre van het Belgische volk, in deze critieke tijd'en te benijden, moge er toch ook eens op gewezen worden, welke moei!ij.kheden voor onis zelven uit deze benarde omstandigihedem geboren wor den. Maar de Hollanders zijn het nu een- maal op wie de istbk moet neerkomen, terwijl het beter ware den knuppel in eigen .hoenderhok te werpen. Zooals andere jaren, wordt de zo- merkermis te Selzaete druk bezocht door Hollanders ui't de naburige grensgemeen- ten, die dan in Belgie van die verscihillen- de vermaikelijklhe'dlen gebruik maiken. Dit jaar deed zich een betrieurenswaar- dig ongeval voor. Een meisje uit de wij'k Zandstraat Sas van Gent kwam bij het schommelen uit den luchtschommel te val- len en werd door bane vaart tegen een ijs- karnetje geslimgerd. Ernstig gekwetst werd die geitroffenie i,n een nabijizijnde wo- ninlg gebracht, om later per auto naar de ouderlijike woning tie worden vervoerd. PHILIPPINE. Dinsdagmorgen wo.edde boven deze gemeente een kort doch vrij hevig on- weer1, dat verschillende inwoners de nachitriusit verkor.tte. De bliksem sloeg op een telefoonpaal en in een boom, zonder echter aan beide schadle aan te rdc'hten. ST. JANSTEEN. Ter vervanging van den macadamweg naar Kapellebrug door kedbeStratling moesit de macadam uitgehakt worden, 't wellk een ontzeittend werk modhit heeten vanwege de kolosale massa en de hard- heid van den weg. Arbeidende met vier personen met pik- houweelen en spaden., welke er haast niiet in te krijgen zijn, zou er hoogstens 40 M2. per dag uit te .krijgen zijn, zoodiat te zien was, dat dit eein werk zou worden van een week of drie. Op iniitiatdef n,u van. den Wethouidler P. J. J. Vael werd besloten, de macadam uit te ploegein met 'n tractor, waarna de heer Jos. Waiuters te Hulst gerequdreerd werd, die spoedig met zoo'n paardverdringende monstermacihine ter plaatse was, welke een geweldilge krachtprestatie aan den dag legde, en waarbij .d'e heer Verbist van Hulst stenke staaltj.es liet zien van chauf- feuris-fcunst. Jammier, dat de beschdlk'bare ploeg niet voor 't beoogde doel bestand bleek en 't ten laatste opgaf. Ware deze in alle opzichten geschikt geweest, dan zou zeker in minder dan een dag heel de weg omgeploegd zijn geweest. (Zel.) OOSTBURG. Bij beschi.kk.ing van den Minister van Finanoien iis verplaatst de ontvanger G. J. Beijerle, van het kantoor der dir. belasitin- gen eri accijnzen te Ooistburg naar het kantoor dier miididelen te Ouid-Beijerland. DE BLUE BAND-REIS NAAR ZWITSERLAND. II. Fliielen, 14 Augustus. De leaders hebben Piet, den Schiedam- schen gangmaker, een weinig tegen zich- zelf in bescheriming moeten nemen. Hij zou het slachtoffer van zijn eigen grappen geworden zijn; telkens, langs den weg en op de boot, vormden zich groepjes uiit de andere jongelui om hem heen en Piet sclheen het niiet m.oe te worden hen te ver- maken. Intusscihen ondervon.d de vrij nerveuse jongen de zorgen van het voor- redht, onider die massa een uiitblinker te zijn al is het dan maar in de grappig- heid. Hij blijlkt miet de eeni\g<e, diie af en toe eens geremd moeit worden, al zijn de an- deren' te voortvarend in anderen geest: zoo'n groote troep beweegit zich naar den ziin van sommigen wat traag; de leiders gaan niet van de gewone wandlelwegen, terwijl die vooxitvarenden liever de kleine paadjes zouden wiillen af- en opklimmen; dat is o.p deze vrij groote hoogte-verschi'l- len eenigszins gevaarlijk; daanom is deze aifwij.kinq taboe; daarbij komlt, dat op deze wijZe voor een onervaren klimmer de tocht veel te vermoeiiend zou worden op dien diuur; Vrij.dag, toen zij op den Rigi- Kulm waren geweest waar het bergspeor- tje hen gebracht had, trachtten een paar van ihet gezelschap eenige malen op eigen gelegenheid de afdaling te ondernemen. ALGEMEEN BESLUIT (Warenwet). Grioenten., vruchten, wortel- en knolge- wassen welke ook rauw dbor den mensch kunmen worden gebruikt, rnogen, nada.t zij geoogst, gepLukt of gerooid zijn, niet be- handeld worden met water, .hetwelk Burgemeester en Wethouders der ge meente, waarin het water zich bevindt, daarvoor ongeschilkt Ihebben verklaard. GEZONDHEIDSRAAD. Bij v e r.scfail! emde bewornexs. Jfer Zand'straat komt onider de varkens de ge- vreesde vlekziekte voor. Reeds zijn een viertall dieren bezwoken, terwijl er nog lijdienide zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2