ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. l> No. 7952. Maandag 16 Augustus 1926. 66e Jaargang. Een vervolging in Thibet. ABONNEMENTSPRIJS: g I N N N L M fi. FETJILLETON, VOLLE-.MELK-REEP Beter dan Goed: DE BESTE BUITENLAND. v,rr hinntn T„ Neuzen f 1 40 per 3 maanden - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden - Bij voon.itbetal.ng fr. per post ,<M» per BELASTINGEN ALS WETEN- SCHAP. Belastingen zijn in een zoo nroote ver- scheidenthaid, dat het voor een qewoon mienisc'h moeilijk is daartusschen het ver- band te zien. Toch bestaat er, of behoort er te bestaan, stefsel in de b Gastrin gen, or amdiers gezegd, moet daaraan een beginsei ten grondslag iiggen, zoodat als een ai- zonderlijke wetenschap kan bestaan de belaStingleer. Belastingen Ihebben een bepaalde reden, men zou ook kunnen zeg- qen een noodzake 1 ijkheidloch mjn reden en noodzakelijkheid niet overeen- stemmende begrippen en da a:rld,c?°' an een belasting soms een karakter krijgen, waarbij de noodzakelijkheid met meer 0VHeTTs9natuurlijk duidelijk, dat de over- heid haar zorgen aan de gemeenschaps- belanqen niet kan wij den ponder daartoe de middelen te bezitten. De Staat zoekt dus naar inkomsten. Aangezien de Staat als eigen ondernemer slechts weinig in komsten heeft, moet en er aan de btaats- onderdianen bijidrageri gevraagd worden, anders gezegd belastingen worden gehe- ven. Het ligt voor de hand, dat de belas tingen daar gezocht worden waar het qel'd zit, terwijl een andere vereischte is om het belastinggeld op een wijze af te tappen, die zoo min mogelijk kosten met zich meeibrengt. Ddt laatste betreft de z.g. perceptiekostenToch behoort er nog met meer rekening gehouden te worden. Het is billijk, dat een ieder zijn steentje bijdraagt, zij het dan naar de mate van zijn vermo^en. Wij zien daarom dus, dat belastingen moeten g eh even worden, zoodanig, dat de ruimst mogelijke kring van contribuabelen verkregen wordt, zoodanig, dat de per- ceptiekosten niet te zwaar op het geheven bedrag drukken en voorts zoodanig, dat de belasting naar draagkradht is opgelegd. Teneinde met deze laatste wenschelijk- heid te rekenen worden de belastingen progreissief berekend, d.w.z. naar verhou- ding betaalt een groot inkomen meer dan een' klein, omdat het gemakkelijker valt iets in te boeten vain een groot bedrag dan van een slechts gering ibedrag. Dergelijke theoretische beginsei en lijken zeer van zelf sprekend, maar nu de prak- tijk. Daarvoor is het minder eenvoudig gesteld, want om nu deze beginselen zoo danig in toepassdng te brengen, dat belas tingen in ieder opzicht billijk zijn en aan de bedoeling beantwoorden, is een uiter- mate moeilijke opdracht, waarbij de be- lastangwettenmakers dagelijks falen. Groot is waarlijik de vindinigrijkheid in de metihodes waarop belasting kan worden geheven. Het beginsei van een inkomstenbelas- ting zuden de meesten well redelijk vin- den. Maar de Staat heeft nog tall ooze andere vormen moeten aangrijpen, waar bij belastinaen geheven worden en hierbij ontstaat de verwarrend werkende ver- scheidenheid van belastingen, zooals wij deze kennen. waarbij men een belasting heft op speeikaarten, op ihet houden van diienstboden (personede belasting) op verschiillende soorten documenten (zegel- belastling) en er zelfs een voorstel is ge- weest belasting te heffen van voornamen. Bij dit alles kunnen wij nog aannemen, dat de belasting alleen de bedoeling heeft, zooals wij het hierboven noemden, het geld, dat de Staat noodig heeft daar weg te halen waar het zit, b.v. de speelkaar- iNGEZONDEN MEDEDEELINGEN Meer voedin^swaarde dan 2 EIEREN tenbelasting wordt niet geheven, omdat de belasting wetgever het verkeerd ge- vonden heeft, dat er kaart gespeeld wordt en daarom het publiek er mee afschrikken wil, dat een belasting van speeikaarten moet worden, betaald. Evenwel zijn er wel degelijk vormen van belasting, waar bij nog een andere gedachte voorzit dan alleen om voor den Staat aan geld te ko- men. Ddt is b.v. het geval met invoer- reehtem, dus de belasting, diie betaald wordt bij het importeeren van een vreemd artikel in het land. De invoerrechten wor den n.l. zoodanig gesteld, dat de binnen- landsche industrie daardoor in een gun- stiiger positie wordt geibracht en dus beter met het buitenland kan concurreeren. Een dergelijk recht heeft dus nog iets meer dan een fiscale bedoeling en zeer zeker is, dat het geval met de z.g. probibitieve rechten zooals er b.v. in Amerika be staan, waarbij het vooropgezette doel van het recht is om het buitenlandsoh artikel zoo duur te maken, dat de invoer ervan practisch zal komen stop te staan. Wan- neer men de leer aanhangt, dat het soms nuttig kan zijn de industrie door middel van rechten, van het buitenlandsche pro duct geheven, te beschermen, is van dat standpunt, gezien de belasting, die andere dan fiscale bedoelingen heeft, gemoti- veerd, maar er moet daarbij dan ook prin- cipieel deze bijzondere bedoeling bestaan. Is dit niet het geval dan worden in het belastingstelsel onzudvere beginselen in- 1 gevoercf Men ziet deze onzuiverheid her'haalde malen in belastingwetten voor- j komen. In dit verband kan nog worden ge- wezen op belastingen, die aangeduid wor den als weeldebelasting of luxebelasting en waarvan ook hier te lande op dit oogenibldk een wetsvoorstel aanhangig is. In vele gevallen zal iemand, die zich een kostbaar en niet voor ieder noodzakelijk voorwerp aanschaft ook iemand zijn, die zonder bezwaar een steentje meer aan den Staat kan bijdragen, Het is echter vol- strekt niet zeker, dat ddt altijid het geval zal zijn. Er ontstaat dan een willekeurig verband tusschen bepaalde zaken en de verplichting daarop belasting te betalen, met andere woorden wordt een bijzon dere last verlbomdcn aan het aanschaffen van ve rise h ill enide artikelen, omdat deiqc- lijke aanschaffing somtijds een daad van weelde is. De belastdngheffang krijgt hierbij dus een andere strekking. Het wordt dus thans: wie zus of zoo handelt, op een wijze, die ilk belastingwetgever luxe belief te noemen, moet extra bloeden. De belastdngwet wordt daarmee dus ook een soort opvoedingswet. Het kan som tijds zeer gewenscht zijn, dat de Staat tot dergelijke opvoedende maatregelen over- gaat en verkwisting beteugelt, doch het beginsei moet dan zuiver worden toege- past en er mag niet, feitelijk met andere bedoeling, een in het algemeen voor be- lastinigheffing ongewenscht iets langs een ac'hterdeur worden bimnengehaald. Naar het Engelsch van OTTWELL BINNS. 15) (Vervolg.) Sherrington bekeeik het strakke gezicht met de gesloten oogen zwijgend. Hij be- greep. dat hij miets meer te weten zou ko men. Tusschen s mans tong en datgene, wat zich miisschien in de diepten van zijn ondoorgrondelijk Oostersch brein ver- school was alle verbinding verbroken. ,,Goed, Lo Ong. Ik begrijp 't wel ik zal je vriendschap niet zwaarder op de proef stellen." De kleine spleetoogen gingen open, de doinlkere pupillen waren schichtig van on- belheerschten angst. .,Je zult voo'zichtig zijn Alletijd, wat ooik gebeu't mond ddclht houden ,,Ik bdoof je, Lo Ong. A1 ging de heele Fien F'ze Tong op zijn adhterste beenen staan." Met een gebaar van ontzetting hief de Chinees beide handen ten !hemel. Nick Sherrington haalde zijn schouders op en beg on over iets anders. „Wat de rest van den boel betreft laat idien morgenochtend vroeg aan het hotel brengen. wil je 7" ,,Zal doen," gaf Lo Ong ten antwoord met een gezicht, dat nu weer een en al jo- vialiteit-rimpels was. NAAR EEN VRUCHTBAAR DRENTE. De „Ned. Wer'kgever" heeft, naar aan- ieiding van de berichteu, dat de Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw een bijslag zal geven voor den afzet van fabrieksturf uit de Drentsche venen, wel- ke maatreigel de vraag deed rijzen, of daarin niet het gevaar was gelegen, dat een niet langer levensvatbaar bedrijf kunstmatig op de bee wordt gehouden den Minister om inllichtingen gevraagd. De Minister heeft het volgende medege- deeld: ^S'&dexit eeniige jarcn -al staan. cr in Drente ontzettende voorraden fabriekturf te velde, die niet afgeleverd kunnen wor den, omdat de prijs, welke voor die turf thans kan worden bedongen, zoo laag is, dat hij de kosten van het vervoer niet loont. Voordat we nu in Drente met de vervening kunnen doorgaan, om den vruchtbaren dalgrond bloot te leggen, moeten we door die voorraden heen. Eindelooze velden staan tlhans vol met die stapels turf, die niet kunnen worden afge- voerd. Van den aanvang af had ik de be doeling, dien afvoer mogelijk te maken door een premie. Maar die achtte ik uit economisch oogpunt toch niet gelheel on- bedenkelijk. Op eigen gelegenheid wilde ik dien stap dus niet doen. Daarom heb ik de zaak aanhangig gemaakt bij de commissie, welke te enderzoeken heeft, wat er gedaan moet worden, om te ko men tot het wegnemen van de veenlaag en daardoor eindelijik van Drente te ma ken een door land- en tuinbouw welva- rende provincie. De commissie nu heeft me een dag of veertien geleden geadvi- seerd, dat mijn denkibeeld uitvoerbaar was. De regeling, zooals deze daarop is vast- gesteld, komt in hoofdzaak hierop neer, dat er een kwartje subsidie zal worden gegeven voor iederen kuibieken meter af- gevoerde fabrieksturf, mits deze afgeno- men wordt door bepaa de soorten fabrie- ken, welke in een ui'voeringsmaatregel met name zijn genoemd, o.a. strookarton- fabrieken. Het is dus gcen cadeau in den blinde. Door dezen maatregel maak ik ,dus den afvoer van de te velde staande fa briekturf mogdlijik. Daarbij zal worden toegezien, dlat men nu niet gauw nieuwe turf gaat afsteken om idaarvoor ook dat kwartje te krijgen. Ik hoop, dat de stroo- kartonfabriek te Coevorden reeds in Oc tober in werking zal komen en dan ook tot de afnemers zal behooren. Deze subsidie zal zeker heel wat kos ten; maar het is het eeniige middel, om zoo spoedig mogelijk van den veengrond tot dalgrond te geraken, die van uitstekende kwaliiteit is, en zoodoende van de werk- verscihaffing af te komen. We kunnen toclh niet eeuwiicj me-1 die werkverschaffinq voortgaan en dag en dag daarbij een paar duizend anbeiders te werk stellen. Wa moeten integendeel alles beproeven, om daarvan ten spoedigste te zijn yerlost, ook met 't oog op de moeilijkheden. welke daardoor ontstaan. Het is een totaal on- houdbare toestand, dlat een paar duizend arbeiders te Emmen, die tlhuis blijven bij de werkverschaffiing. daar meer verdienen dan een paar homderd arbeiders. die in Duitschland over de grens gaan werken. Maar bovendien: in die werkverscihaf- fing zit geen perspectief; de mentaliteit. die ze kweekt, is glad verkeerd. Ik zoek maatregelen met perspectief. V/e moeten de emigratie zooveel mogelijk bevorderen, maar vooral zoo spoedig mogelijk tot ont- ,,Wil misscbien wat dlinken 1" ,,Neen, dank je. 't Wordt mijn tijd. j Waar is je lantaarn. Anders breek ik in diien winikel van jou nog m'n nek. Na even zoeken, vond Lo Ong de be- wuiste lantaren. Hij stak haar op en lichtte zijn klant bij. Het was buiten veel stiller en rustiger geworden; met de lantaren in de hand ibl'eef de Ghinees voor de deur j staan, om den nu vlug voortstappenden man na te kijken. Plotseling echter zag hij uit de donkere schaduw van de huizen aan den ovexlkant een gedaante te voor- schijn scihieten; een oogenibliilk verlichte het flakkerende schijnsel een mager geel gezicht. De schrik sloeg den ouiden man om het. hart. Hij dacht aan den grooten dienst, dien de Engelschman hem een paar maanden geleden bewezen had, aan de woorden van vriendschap, zooeven in Lo Ong's eigen kamer gesproiken. Hij ver- gat zijn angst, zijn gewone omzichtiigheid. Impulisief deed hij een of twee schreden in dezelfde ric'hting, die Sherrington opge- gaan was en legde zijn hand om zijn mond om den jongen man een waarschuwing toe te roepen. Op datzelfde oogenblik echter trad uit de schaduw van het huis maast het zijne een tweede gestalte te voorschijn, de nauwelijks te onderschei- den figuur van een grooten man, die zijn kant opkwam. Lo Ong hief zijn lantaren in de hoogte, de waarscihuwende kreet bestierf hem op de lippen, haastig week hij terug tot in zijn winkel. Daar liet hij zich trillend over al z'n leden op een kruk neervallen. Want in de paar seconden. dat het gezicht van den t'weeden hchteij- volger bij het schijnsel van zijn lantaren zichtbaar geweest was, had Lo Ong dr. Stargard herkend. VIERDE HOOFDSTUK. Nieuwe verwikkelingen. Vlug voortstappend legde Sherrington de eerste vijftig meter van den terugweg naar het hotel af. Hij wist dat hij ge- volgd wend, zijn getraind gehoor onder- scheidde de scbuifelende schreden van den belhoedzaam voortsluipenden Chinees tusschen zijn eigen voetstappen door. Maar daar hij ervan overtuigd was, dat de magere jongeling in het grijslinnen pak alleen het bespionneeren van hem tot taak had, trok hij ziclh van zijn gevolg niets aan en begon, innerlijk vermaakt, het ver- slag op te stellen, dat de man stxaks aan zijn lastgever zou voorleggen. „Is naar Lo Ong's winkel gegaan, heeft daar een uur doorgebracht en is daarna van 't hoofd tot de voeten in nieuwe klee- ren, naar buiten gekomen. Moe't zich in een van Lo Ong's kamers gekleed heb- ben. Daarna onmiiddellijlk naar hotel teruggekeerd." Die terugkeer naar het hotel zou ech ter anders gaan dan hij gedacht had. Op een gegeven oogenblik kreeg hij een on- bedwingbaren lust om te rooken. Hij ging een 'winkel bininen en kocht een doos ci- garetten. Toen ihij, geen minuut later, weer naar buiten kwam, de wdnkel was maar zwak verlicht en op straat was het onigelooflijk doniker botste hij tegen iemand aan, die op het oogenblik van zijn exit de winkeldeur passeerde. Uit ge- woonte niets dan het feit, dat de man casseeren van gelden tijdens de bezetting ginning van den vruchtbaren tuingrond in Drente, die tlhans nog door het veen bedekt is, zien te komen. Drente moet eens eindelijk uit den nood geraken. Deze maatregel strekt, om dlit doe'l sneller te be- reiken." BEPERKING DER BAGAGE. Daar bij de directie der Spoorwegen opnleuw klachten zdjn ingekoimen over de groote onbescheidenheid van vele markt- kooplieden, venters e.d. betreffende het medenemen van groote paxitijen goe- deren, waardoor andere reizigers hinder ondervinden, is het personeel er opnieuw op gewezen, dat zulks niet meer mag I voorkomen en dat aan de te dezen op- zichte bastaande bepalingen streng de hand moet worden gehouden. Voor de al- j dus made te nemen colli moet de bagage- vracht worden voldaan. VOOR HET BEHOUD DER VRIJE t MARKT TE MAASTRICHT. Als reactie op den door den Maastricht- schen Middenstand gahouden vergade- ring tegen de Vrije Markt, heeft de S. D. A. P. een vergaderdng gehouden, waar de heeren Paris en Klouwen, beiden raads- laden der S. D. A. P.-fractde als sprekers optraden, Eerstgenoemde haalde vele gronden aan om te bewijzen, dat de vrije markt in het voordeal van den arbeider is, omdat ze prijsregelend en prijsmakend optreedt. Iedereen weet hoe duur het vleesc'h te Maastricht wordt verkocht, zelfs heeft de burgemeester de slagers ge- waarschuwd, als zij het vleesch niet in prijs verminderden, dat hij dan genood- zaakt zou zijn om gemeemtelijke vleesch- hallen in te richten. Spreker wijst op de wijze hoe dit in Amsterdam geregeld is, visch- en vleesch'hallen, prijsregeling bij den aardappelverkoop enz. De heer Klouwen zette uiteen hoe de middenstand van Maastricht al zijn arti kelen uit Belgie betrekt en verkoopt met woekerw'insten tot zelfs 600 °/cDagelijks komen de leden van „Midd;enstand" in voile treinen, trams en auto's uit Belgie. VALUTA CONCURRENTS Naar gemeld wordt, hebben de band- en veteriabrikanten zich tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid ge- richt, met het verzoek, om tijdelijike maat regelen van invoeribelemmering te treffen tegen de overstrooming van de Neder- landsche marlkt met Belgische band- en veter-artikelen, welke hier te lande tegen abnormaal lage prijzen worden ingevoerd In een adres aan den Minister wordt ge- ervan is de instelling van een verzoe- ningscommissie, belast met de bijlegging van geschillen, welke niet langs diplbma- tieken weg binnen normalen tijd kunnen worden opgelost. Eventueel moet men zijn toevlucht nemen tot het Haagsche Hof. Het Spaansch-Italiaansche verdrag schrijft ook de instelling voor van een permanente verzoeningscommissie be- staande uit vijf leden, van wie iedere re- geering er een kiest, terwijl de 3 anderen in gemeen overleg gekozen moeten^ v or- den uit onderdanen van andere mogend- heden die niet wonen in de contracteeren- de lamden noch zich in hun dienst bevin- den. Uit hen zal de voorzitter worden gekozen. Het verdrag bevat een artikel van den volgenden irnhoud: In g.eval een der contracteerende par- tijen niettegenstaande haar vredelievende houding mocht woriden aangevallen door een derde mogendheid of door verschil- lende mogendlheden, zal de anidere partij neutraal blijven gedurende den geheelen duur van 't conflict. Het denkbeeld van deze bepaling is door Spanje goedge- keurd, daar het niet alleen beantwoordt aan zijn wensch naar neutraliteit en vrede, maar 'ook een der beginselen vormt van Spanje's intexnationale politiek en een bewijs is van de hartelijke betrekk-inqcn, wel'ke met de Latijnsche zustematie be staan. Tot zoover Yanguas' verklardng. Nu weet de „Matin" te berichten, dat ook tusschen Spanje en Frankrijk een scheids- gerecht-verdrag wordt voorbereid, dat op het met Italie gesloten pact zal gelijken als twee droppels water. De diplomatieke besprekingen, welke tusschen Madrid en Parijs erover aan den gang zijn. vlotten goed. Het spreekt vanzelf, dat de dxievoudige toenadering tusschen Rome, Madrid en Parijs de Engelsche bladen in stijgende mate verontrust. Sommige als de Daily Telegraph'' pogen hun verrassing te verbergen door te spreiken van een „natuurlijik resultaat van een belangengemeenschap" van Italie en Spanje. De Times slaat een scherper toon aan. Het blad keurt de gebeimdoenerij af waarmee het nieuwe verdrag wordt om- huld, na zijn totstanidkoming en vindt het vreemd, dat de deponeering bij het secre- tariaat van den Volkenbond tot na de herfsitzitting is uitgesteld. Deze geheime politiek w kt de venderkirg, d'at tusschen het verdrag en het verlangen van Spanje naar een vasten Raadszetel te Geneve wezen op de gevaren, welke de concur- verbanc| bestaat. Hoewel het verdrag rentie voor de werkgelegenheid in de Nederlandsche industrie medebrengt, zoo dat tot grooten spoed bij .het in het leven roepen der gevraagde maatregelen wordt aangedrongen. DE TOEb Aim Mussolini's nieuwste politieke zet, ihet ItaliaanschSpaansche verdrag. heeft in Engeland en Frankrijk argwaan gewekt, omdat deze er een poging van Italie in zien om de comtrole over de Mid- delanidsche Zee in handen te krijgen. De inhoud van het nieuwe verdrag is gehekn gehouden, maar de Spaansche minister Yanguas heeft 't noodig geoor- deld 'n tipje van den sluier op te lichten en iets mee te deelen van de overeenkomst tusschen Madrid en Rome. De grondslag Europeesche kleeren droeg, drong .dank zij het genot van de lang ontbeerde siga- ret tot hem door mompelde hij een ver- ontschuldiging. ,,Neemt u me niet kwalijk „Pardon, 't was mijn schuld. Ik*... och bent u het, dat is niet voor den eersten j keer, dat we elkander vanavond zien." Nick Sherrington keek den man aan, I dr. Stargard Een oogenblik schoo't de j gedachte hem door het hoofd, dat die bot- sing waarscihijnlijk niet zoo ,,bij ongeluk" geweest was als hij in t eerst gedacht j had, maar hij beheerschte zich en ging lachend op den toon van den ander in. j „Neen ik heb u in de hall van het As- tor Hotel gezien." De man met de schuin-staande oogen kndkte. „En nu ben ik op mijn terugweg ernaartoe. U misschien ook Ja Dan kunnen we samen gaan als u het goed vindt." Sherrington had niet dadelijk een ex- cuus bij de hand. En na de eerste paar oogenblikken kreeg het voorstel ook voor hem iets aantrekkelijks. Een betere ge- legenlheiid om iets van dezen dr. Stargard te weten te komen, dien hij, afgescheiden van eigen ondexvinding door hetgeen Lo Ong van hern verteld of liever verzwegen had, als een interessante persoonlijkheid had leeren kennen, kon hij zich niet wen- schen. Onder het voortloopen keek hij vlug eens achterom, het Ohineesche jong- mensc'h in het grijs-lin.nen pak liep als een goed gedresseerde hond achter hem aan. ..Een toevallige, maar zeer gelukkige ontmoeting," begon de man naast hem op beleefd-vriendelijken toon. niet tegen een derde mogendheid is ae- richt, blijft, vol gens de Times toch t feit, bestaan, dat Frankrijk en Italie sadert lang concurrenten in de Middellandsche Zee zijn en 't blad kan zich moeilijk voor- stellen, hoe die tegenstelling volledig uit .den weg geruimd kan worden. In de toekomst is Spanje de bondgenoot van Italie, met wie het zoodanig is vast- qOklonken, dat er een nieuwe toestand in de Miiddellandsohc is ontstaan- Tusschen de Fransche en Belgische regeering is een overeenkomst tot stand gekomen, voor de regeling van de weder- zijdsche schulden. De Belgische schuld aan Frankrijk be- draagt 310 millioen francs, in hoofdzaak voortspruitende uit voorschotten. die Bel gie na den wapenstilstand heeft ontvan- en. Daartegenover staat de schuld van rankrijk, welke ontstaan is door het in- Vindt u dat vroeg Sherrington ver- wonderd. ,,Ja. En een avond vol wederwaardig- heiden voor u, of ik moet me al sterk ver- gissen. Een frontverandering van de for- tuin, wat Met half-toegeknepen oogen keek Sherrington zijn metgezel aan. ..Hoe weet u dat Stargard begon te lachen. ,,Dat is dui delijk genoeg te zien. Uw vooikomen in het hotel was, neem me niet kwalijk ,,Niet van een man. dien het financieel naar de vleeze gaat Neen, dat was het ook niet." Sherrington lachte even kort, hard. ,,Maar zooals u ziet is daar verande- ring in gekomen ,,Dat was me nog niet opgevallen", was het antwoord, wat haastig gegeven. „Enfin 't is zoo, ik dacht dat u daaruit uw conclusie getrokken hadt.' Welke conclusie?" ,.De frontverandering van de •fortuin," gaf Sherrington lachend ten antwoord. Merkwaardig, dat zulk een intelligent iemand zoo onhandig in het uithooren was. Dr. Stargard keek hem glimlachend aan. „Dan is het dus zooals ik dacht? Ja? Dan begin ik met u geluk te wen- schen." Even zweeg hij. lang genoeg om de stilte te doen opvallen, toen ging hij langzaam voort: ,,En de wederwaardig- heden behoeven hiermee niet te einldigen. Als u zou willen, zou u de fortuin tot een permanent gunstige gezindheid kunnen dwingen." (Wordt vervolgd.) 0

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1