Laatste Benefited. BURGERLIiKEN STAND. De man, die haar dit had gevraagd, moet echter de gelegenheid gehad hebbeo, te zien, cUt het een bankbiljet ter waarde ran 10 gulden was. De vindster veryoegde zich op den te rugweg even bij de politie, gaf haar aires op voor den eventueelen verliezer en ging naar hu:s. Eea minuut of tien nadat het meisje thnis is, wordt er gebeld. Een me aeer, die 10 gulden verloren heeft. Nu, hier waren ze. „Dank-u-wel, hoor. Je moet maar eerlijke menschen treffen." De gelukkige prop e het biljet in zijn vestjeszak en verdween. Er verliepen geen tien minuten of ver liezer no 2 komt aanbellea, aldus het #U. D." Zoo juist 10 gulden verloren, bij de politie geweest en uw adres gekregen Tableau „Meneer er is net al iemand geweest." De heer verbaasd. Het meisje verbaasd. Verliezer no. 2 bleek de werkeljjke eigenaar te zjjn, //verliezer" no. 1 de man, die zoo vriendelpk ge'informeerd had //Wat vond jij daar De po'itie heefc hem nog met. EEN JONGETJE VAN 6 JAAR SLAAT ZIJN NEEFJE DOOD. Maandagniddag kregen te Groesbeek twee neefjes, uit school komend, ruz'e De twist liep zoo hoog, dat de jongsle, de 6 jarige W. zjjn klomp uittrok en daarmee zijn 7J/2-jarig neefje een slag op het hoofd toe- bracht. Het getroff*n jongetje viel neer en werd ever later levenloos opgenomen. EEN MERKWAARD1GE VONDST. Te Venlo werdea bp de verbouwing van R.K. Godshuizen oude mannen- en vrouwenhuis en w&shuiseen paar merk- waardige fondsea gedaan. Bp het breken in de kapel werd voor het a!taar aan de epistelzjjde een prachtige bekapten en zoo goei als onbeschadigde steen gevonden ter lengte v.m 138 c.M en ter breedte van 72 c.M, De ste n die vroeger gediend had a's onderstel voor een offerblok lag thans op een put als afslnitingsstuk. Aanhetboven einde staat het volgeode opschriftWerpt vor den weism wat hier in, So voel U God geft in den sin." Daaronder staat in ge- beitelde figuren een voorstelling van de barmhartigheid. De steen dagteekent ver- moedelpk uit de 2e helft der 16e eeuw. Een andere vondstis een fraai gebeeldhouwde leeuw met wapenschild, die als topsieraad van een b.nnengevel diende. De figuar is erg verwee'-d en het heraldische wapen eveneens. Vermoedelijk zal het aan een er?aren heraldieker wel gelukken het wapen te herkennen. Men verwacht dat nog meerlere vondsten vanoudheidkundigevoor- werpen gedaan zullen worden. De ontdefete voorwerpen zullen geplaatst worden in den oud Gelderschen twee-toppigen gevel, waar- van de restauratie onderhanden genomen is. PRETTiG SiMENWONEN. De ongehuwde ambtenaar A., te Eind hoven, had een deel zijner woning in de middenstandswijk der Bossche Bouw-Mij. verhuurd aan een jong echtpaar. Terwijl dit begin dezer week 14 dagen op vacantia naar Utrecht was, liefc hij het heele hebben en houden der echtelieden buiten hun voorkennis, door een expediteur weghalen. Twee dagen later was het gedupeerde echt paar door de buren schriftelijk gewaarschuwd en kwam het hals over-kop naar »hnis" terug. Zij op hun beurt vonden nu „mijnheer" op vacantielieten den expeliteur de meu- bels terug brengen en bewonen nu weer ,,rustig" hun aparfenaonten, in afwachtiDg van de terugkomst van den huisheer. Bp de politie is een k'acht ingediend tegen den heer A., omdat de kamers, waarop de meube's zich bevonden, en de kasten af- gesloten geweest waren. 0 >k zal een eisch tot schadevergoeding worden ingesteld SCHEEPSONGELUK OP DE NOORDZEE Maandagavond kwam te IJmuiden binnen de stoomtreiler Plejaden IJmuiden 44 van de Visscherij-maatschappij Praxis, met aan boord 10 schipbreukelingen. Dezen waren afkomstig van het Zweedsche visschersvaartuig Vanadis thnis behoorend te Grebbeskat. De Plejaden bad op de Noordzee de Vanad's overvaren, die on- middellijk was gezonken. Men was er in geslaagd, alle opvarenden te redden, waar- bij een der Zweden met een voet tusschen een luik bekneld was geraakt Na aankomst van de Plejadan te IJmuiden zijn de menschen, die alles verloren hebben, naar het Koning Willems Huis vervoerd. Daar is de gewonde door een dokter ver- bonden en zjjn de menschen voorloopig bezorgd. Onmiddelljjk na hun aankomst vencheea de Zweedsche vice-consul om te informeeren en zoo noodig te helpen, De Vanadis was een houten zeilvisschers vaartuig kapitein was 0. Hellstad. DE OVERVAL TE BUSSUM. Maandagochtend hebben naar de //Tel." meidt, de justitie en de politie in verband met den overval in de Boazbank te Bussum uitgebreide huiszoekingen verricht. In het woonwagenkamp aan den Hemweg, waar Brummer mdertjjd is gearresteerd. j wintig rechercheurs verschenen om negen uur plotseling met twee politieauto's voor het woonwagenkamp. Voor de bewo- ners van het kamp zou, aldus het blad eventueel geen tpd geweest zjjn iets te verstoppen, weg te brengen of over te geven. Rond het kamp waren politiebeambten opgesteld om een oogje in het zeil te houden. Op hetzelfde oogenblik werden tien woon- wagens aan een onderzoek onderworpen. Deze woongelegenheden behooren alle toe aan bloedverwanten van B. Het onderzoek duurda ongeveer anderhalf uur. Naar verluidt zou de justitie weinig be- langrjjks hebben gevonden. Ook kwam het blad ter oore, dat-eenige vrienden van Brummer opnieuw aan de justitie verklaard hebben dat B. den be wusten dag onmogelijk te Bussum'kan zjjn geweest, omdat hij in hun gezelschap zou hebben vertoefd. DUIKBOOT GEZONKEN. De onderzeeboot N 29 is in het dok van Devonpoit gezonken gadurende hetdoen van herstellingen. Men vreest, dat eon chet mont ur en 4 zjjner werklieden om het leven zjjn gekomec. In de stad heerseht groote opwinding ten- gevolge van de duikbootramp. Men meent dat de onderzeeer, die terug- keerde van een proeftocht, zich reeds nabjj de aanlegkade bevond toeu hij plotseling begon te hellen en zonk. Zes man sprongen in het water en werden opgepikt, maar men vreest, dat alle andere leden der equipage zijn verdro.iken, daar men meent gezien te hebben, dathetschip met geopende iuiken zonk. DE ONEERLIJKE BOEKHOUDER. Het voortgezet onderzoek in de zaak tegen den 38jarigen boekhou-deir W. B., die ten nadeele van de naaml-ooze ven- nootschap Hollandsohe Luterma maat- schappij in triplex en gebogen houtsoor- ten aan de Boompjes te Rotterdam, be- langrijke bed rag en ve-rduisterd heeft en die deswege aangehouden is, heeft uitge- wezen, dat ndet, zooals aanvankelijk ver- onderstelid werd, een bedrag van f 10.000 verduisterd i.s, maar dat het ontvreemde minstens f 20.000 bedraagt. B. is in 1923 met zijn malversaties begonnen. Den op- brengst van de po-s'tkwatarities stak hij g-e- heel of ten deele in eigen zak. In het klad-» kasboek verantw-oo-rdde hij de bed rage n, die hij zoogenaamd ontvangen had, in het net boek noteerde hij de jui-ste bedragen, die voor de firma bestemd geweest waren. Dit laatste boek klopte dus altijd met de op de postkwitantiies v-ermelde bedragen. Het kladikasboek kwam overeen met het bedrag, dat inderdaad in de kas was, Met het verduisterde geld heeft B. een naam looze vennootschap ges'ticht, welke ven- nootschap een handel in goederen be- oogde. Bij het acoountantsoniderzoek van j.l. Zaterdag kwam men tot het resultaat, dat op dat o'ogenJblilk f 8000 in kas moest zijn. Men lhad n.l. het net kasboek gecontro- leerd. De kas-opna-me wees evenwel u-i-t, dat sleohts f 1000 aanwezig was. Uit een vergelijking van het net kasboek met het kladboek kwam het bedrog aan het licht. B. is naar het huis van bewaring over- ge-bracht en ter beschilkking van de justi tie gesteld. VOOR DEN VERKEERDE AANGEZIEN! Des nachts omstreeks half twee wan- delde een 21 jarige jonge man langs de Vlaggemansikade te Rotterdam. Toen hij langs het terrein van den houthandel der firma Van Stolk kwam, zag hij daar twee mannen loopen. Hij vertrouwde het zaak- je niet en besloot, een onderzoek in te stellen. Hij Horn over het hek, dat het terrein van den weg a f si uit en bemerkte toen, dat de beide mannen opeens ver- dwenen waren. Behoedzaam speurde hij in het rond, maar hij zag niets. Voor- zd'chtdg waagde hij ziic'h wat vender het terrein op. Plotseling schoot een van de twee mannen van achter een stapel plan- ken te voorschijn en gaf Ihem zulk een ge- duchten stomp tegen de borst, dat hij acihterover tuimelde. Overeind krabbelen, over het hek terug klauteren en er van- door gaan was het werlk van een oogen blik. De stomp was zoo hard aangeko- men, dat hij naar het ziekenhui® aan den Bergweg liep, om zich te laten onderzoe- ken. Hier kon men evenwel geen letsel ibtespeuiren. Intusschen was de politie in de zaa'k gemoeid. Deze stelde dadelijk een onderzoek in en toen bleek, dat de twee mannen, (die door den jongen man gezien waren, de nachtwakers waren, die op hun beurt den man, die zoo laat over ihet hek kwam klimmen, voor een inbre- ker aanzagen, en hem een warme ont- vangst bereiid hadden. EEN NIEUW PATENT-ROER. Met de sleepboot Monopol I, toebe- hoorende aan den Duitscihen Staat, is dezier dagen een proefvaart op den Rijn gehouden, ter beproeving van een nieuw patent-roer, naar den uitvinder genaamd het ,,Eokes-patent-roer". Verschillende saheepvaart-aiutoriteiten namen deel aan deze proefvaart, die in alle opzichten ge slaagd mag heeten. Het Eckes-patent- roer, dat reeds1 in allle geciviliseerde lan- den door paten'ten beschermid wordt, be- rust op het principe der balans-roieren. In zooverre beteekent het een vollkomen succes, idat het zoowel bij voor- als acihter- uitstoomen een groote manoeuvreer- zekerheid schenlkt. Een voordeel, dat vooral ibij de scheepvaart op smalle wa- teren uitkomlt. De bestaande balans-roe- ren verzekeren wdl een makkelijke han- teerbaarheid, maar gaven toch geen waarborg voor het volkomen in de hand houden van het schiio, bij het wenden en keeren in havens en smalle wateren of op snelle stroomcn. Helt Eckes-paterit-roer is een ,,pendel"- roer, zooals de Duitscher het noemt, een woord, waarvoor moeiliik een Holland- sche ben'amiing is te vimden, omidat ,,slin- ger-roer" nu niet zoo erg betroiuwbaar kliinkt in Hollandsehe ooren. Een drijvend gedeelte, dat erbij slingert en telkens idoorsllaat naar de stunrzijde verzekert een kradhtigen weerstand teaen het water, en accentueert op deze wij2e de wendingismanoeuvre. Volgens de aan- weaige autoritedten, overtreft dit nieuwe patent-roer praktisdh nog het bekende Blettner-fnoer. Het sehip kon wenden met den stroom mee of tegen stroom, in de kleinste bocht en was in staat met twee zwaar beladen Rijnkasten op sleeptouw nog zware manoeuvres uit te voeren. DAN ZIJN ER OOK NOG VOETGANGERS Het Hof van Cassatie, het hoog ste rechtscollege in Frankrijk, heeft uitge- maakt, dat voetgangers geen recht hebben de Avenue des Champs Ely-sees te Parij-s over te stelken, anderis dan bij de daar- voor aangewezen vluchtheuvels. Twee voetgangers werden onlangs be- keurd, omdat zij den weg hadden over- gestoken net alsof zij de eerste rechten hadden in het verkee-r. De gewone recht- bank sprak hen vrij, dodh het Hof van Cassatie besliste, dat de politie volkomen ge-lijk had gehad en goed deed om zoowel voetgangers als automobilisten sti-pt de verkeersvoorschrift-en te laten opvolgen. DE AUTOPRODUCTIE NOOIT GROOT GENOEG. In 1926 zullen volgens schatting in Amerika 1.800.000 auto's afvallen wegens- slijtage, door ongelukken en ande-rszins. Als de productie gelijk blijft aan die van 1925, zal de helft dezer productie al wor den opgeslokt door het vervangen van deze afgedankte auto's. Dit aantal zal steeds stijgen en zal volgen-s schatting in 1930 bijna 3 millioen afgedankte auto's bedragen. NIET MEER TROUWEN. Het kan voorkomen, dat twee menschen die perse meenen, dat -de huw-elijksban-d hen met elkaar moet vereenigen, daaribij stu-ilten op een min -of meer heftig verzet. En well gaat dit verzet g-eme-enlijk niet uit van de beide rechtstreeks betro'kken tegenstanders, neen, deze teg-ems t and olpenbaart zich mees-tal op veel ver-der verwijiderde punten van het front, daar waar men het toch zoo goed meent met de beide toekomst-ige kemphan-en, daar, waar, gerijipt in een jarenlange ervaring van de geneugten des houwelycken staet-s, ooms en tante-s, meven en n-ichten, al dan niet aangehuwd, een onwrikbare phalanx v-or- men. Hier, in ons oude Europa, heeft z-ulk een verzet meer dan ee-ns succestot inimig-e vreugde vaak de-r betro-kken-en, al- tlhans op lateren leeftijd. In het onvo-lprezen Amerika echter wa-s de kans op e-en gelukkig einde der ver- loving, zon-d-er huw-elijk, tot voor korten tijid veel igerirager. Daar toch keerden dergelijke strijidlus- tige paartjes de fatsoenlijke volgord-e: eer-st huwelijk, dan w-ittebrood-sweken, om in: eer.st w-ittebroodsweken, dan huwe lijkwellicht. Om namelijk iede-r ver- der verzet in de kiem te s-moren, ging-en zij per regeerimgssto-omiboot -op reis. Aan boord w-er-d een H-ein blijspel ten toon-e-ele gevoerd, en wel de verloof-den speelden verlovdng, om ziidh dan kort daar-op door den ka-pitein, die da-artoe -de bevoegdheio bezat, in den edit te laten verbinden. En a-ldus kwam men dan als geihuwd... of reed-s we-der gescheiden paaritje, want ook -dit la-atste gaa-t in Amer-iik-a m-et be- kwamen spo-ed, aan wal -terug. Aan ales echter komt een einde. Zoo ook aan dez-e schoon-e huwelijkskans. De regeering he-eft thans namelijk weg-en-s den geweldigen aandr-amg van h-uwelijk-scan- didaten op reg-eeriing-sstoombooten aan de .k-a pi tains de ibev-oegdheid t-ot het verrich- ten -d-er huwelij-ksceremionien ontn-omen. MOORD IN EEN OOSTZEE- BADPLAATS. Op de stranidproimenade tusschen Ahl- beck en Herin-g-sdo-rf is Zomdag in de vroege ochtemdur-en een af-grijiselij-ke m-oord g-e-pleegd, wa-a.ro-mtrent ,,De Cou- ra-nt" d-e volgende bijzomderheden me-de- deelt: Het sla-cht-offer is d-e Beflijn-sche arts R. Gerlach, die met zijn vr-ouw en beide kin- deren te Ahlbeck zijn vacan-tii-e kwam d'oorbreng-en. Dr. Gerlach werd op de strand-promena-de door (drie werkloozen overvallen, -die hem met een stulk hout doods-loegen. De drie mannen zij.-n gear resteerd en hebben na een kort verhoor bekemd, de daad te hebben gepldegd. De zaak heeft zich als volg't toegedra- gen: Gerladh was in gezelschap van zijn v-rouw Zaterda-gav-onid uit Berlijn aange- k-o-men. Te Ahibeok ha-alde hem zijn broar af en te z-amen begaf men zich .naar een -cafe. Intusschen waren drie jonge, stark aan- gieschoten kere-ls eveneen-s het cafe bin- nemgiedro-ngen, d-och d-e kastele-in w-eiger- d-e, hun te schenken, an verband met den staat v-an dronkemschap, waa-rin zij zich bevonden. Daar-op begaven zij zich naai een daarmaast g-elegen cafe. Kort voorda-t Gerlach en zijn gezel schap zi-ch uit het eerste cafe verwijder- den, giing-en ook de dri-e jongems uit het laatstgenoemde cafe w-eg. Zij wil-den in een voor het cafe staamd rijtuig stappen, d-och de koetsier wild-e hen ni-et rijden, da-ar zij dronken waren. Daarop stapten Gerlach en zijn gtezel-schap in. De dri-e kerels lie-pen j-oelend achter het rijtuig aan en hiielden zi-ch aan den wa-gen vast. Een ihunner sloe-g met een stuk hout in het ronid. Gerlach en zijn bro-er lieten daarop h-e-t rijtuig stilstaan en stapten uit. Toen een der -kerels m-et zijn st-uk hout naar Gerlacih's broader sl-oeg, -trok laatstge noemde zijn revolver, doch het wapen ketste. De drie man-n-en 1-iepen n-u hard voor het rijtuig -u-it en vers-topten zich in e-en bo-schje. Gerlach, die een overval vreesde, ging met zijn broer d-e -m-an-nen achterna, ter wijl e-en derde heer polit-iehulp wide ha- len. Pl-otseliiing s-prong e-en der kerels uit het boschje fe voorschijn en sloeg van a-chteren naar Gerladh. Deze dra-aide zich om. waardoor de slag het neusbee-n trof. Gerlach za-kte in-een. De da-ders n-amen daarop de vtlucht. Men d-roeg den zwaargewon-de een in de nabijlh-eid gelegen huis binnen. waar e-en te hulp ge-roepen arts kort daarop den daad van Dr. Gerlach constateerde. De nasporingen der politie hadden on- middeHijk succes. De drie kerels, die 6e Ahlbeck woonachtig waren, werden Maa-mdagmorgen van hun bed geli-dht en g-earrest-eerd. LOOPEN BLES! De Parijsohe politie treedt teg-enwoor- dig op tegen f-irma's, die voertuigen, door paarden getrokken in de straten laten circulee-ren, wanneer die paarden miet in staat zijn een bepaalde snel'beid te berei- ken. ZWEMRAMP IN DE VER. STATEN. Renter meldt uit Buffalo, dat een groote manii-gte van zwem-m-ers en baders aan de kus-t van Ihet Eriem-eer Maandag avond door de strooming gegrepen wer den en afdreven. Een g-eweldig-e golf sleepte tien personen mee die alien ver- dronken zijn. DE DRUKTE TE OSTENDE. Het -Brusselsch „Laatste Ni-euws" meldt: Zondag j.l. kwamen 2380 reizi- gers aan langs het zeestabi-on en 12.000 langs het centraal stationAls men idaar- bij voegt d-e 6550 p-er.sonen aang-ebracht door de maillbooten, de 31.000 vreem-de- li-n-gen die er reeds vert-oefden en de 9000 aangekomen per auto of tram, had Osten- de een bevolking van 110.000 zielen. EEN ..ERFENIS". Te Mors kreeig een spoorbeambte eeniige maan-den gele-den het beri-cht van een millioen erfeni-s. Volgens verzekering van zijn advo-caat in Nederlanid, zoo zeii hij ,zou -de erfenis 15 Julli worden u-itb-e- -taald. Op -grond hiervan ko-n de erfge- naa-m een onb-eperk-t crediet krijgen, waar- van hij een ruim gebruiik maakte. Ver schillende ;per-soHen stelden zic-h zelfs voor hoo-ge be-drag-en bor-g. Thans is ge- b-leken, -dat het verhaal der erfenis een zwe-ndel was. Toen zijn schuldeischers na den bepaalden termijn om h-un geld kwamen, had de gelukkige erfgenaam met medeneming van aanzienlij.ke bedragen per vliegtuig de wijk naar Holland ge n-omen. OPGEWONDEN VISSCHER. Te Cuxhaven ontston-d een woor-den- wisse-ling in het huisgeziin van een gar- nalenvi-sscher, die -in een ve-chtpartij ont- aar-dde, zoo-dat de politie be-r hulp werd geroepen. Toen d-ez-e ter plaat.se ver- sch-een, beg-on de visscher met -een revol ver te schieten, waarop po-k de politie- agienten van hun wapens ge-hru-ik maak- ten, zoodat er een waar vuurgevecht ont ston-d, dat steeds erger weird, doordat de visscher ook van handgranaten gebruiik maakte. Ten sl-otte trok -de viissc-heir ziich in een achter zijn woning gelegen schu-ur terug, waar hij een kogel door -het hoofd kr-eeg. E-EN TREIN ZONDER MACHINIST. Een trein, die 2 mij-1 zonder machinist ger-e-den had, is bij het Manorsea-Station o-p de lijn Newcastle tegen een goederen- trein g-ebotst; 5 passagiers kregen een zenuwsch-ok. Het lijk van den machinist werd op 2 mijl afstan-d gevonden. Hij is 75 ECHTSCHEIDINGEN PER UUR. Er wor-d't nu e-enmaal, dat weet men, nergens zooveel echit-gesc'heiden (of ge- echtscheid) als in Amerika. Trouwen en weldra we-er -sc-hei-den its -daar zoo goed als -een mode gewonden. De wet kom-t den scheilustiigen o-p alle denkbar-e wijzen tegemoet. Het trouwen gaat in Amerika al eenvoudig; in een paar miinuten is men aan elkaar gekoppeld miaar het verb-re- ken der ko-ppe-lin-g gaat altijd n-og gauwer. Het snelheddsr-ecord in het uitspreken van echitscheidingein i-s kort geleden op naa-m geko-men van re-chter Howard in Atlanta. Deze miaigistraat schij-nt erto-e te hebben willen bijdragfen, te bewijzen, hoe Amerika in i-eder o-pzacht to-ch maar voor- aan staat. Howard h-ee-ft n.l. o-p een en- kelen dag niet minder -dan 75 huwelijk-en onitbonden. Voor een achfurigen werk- dag zo-u da-t al respec-tabel zijn, ma-ar Ho ward is er niet de man naar, o-m een dag lang aan het scheiden te blijven. Neen: hij begon dez-e karwei -om kl-okke 9's mor- gens, en was ermee -glereed om vijf minu ten over 10. Howard h-eef-t du-s per s-c'heii- ding h-og geen m-inuu.t nood-i-g g-ehaid. Hij deed de zaak in galop-tempo. Hij vond, dat het geen doel heeft, menschen die willen schei-den met n-ieuwsgierige vragen lasit-ig te vallen. De blereidwill-ighei-d tot sch-eiding was a-an alle kanten klaarblij-ke- lijk meer dan voorhanden, neirigens stuitt-e hij op de geringste tegenispraak, er was in elk afzonderlijk geval een verbluffende eenstemmiighe-id and-ers ong-ekend tus schen echteliede-n en ihet was, kortom, al-sof alien slechts door deze eene g-edach- te bezield waren, zoo spoe-diig mogelijk van elkaar af te komen. Welnu daa.rvoor zorigde Howard. En hij kon achte-rof met zeker recht -de gedenkwaardig-e wo-orden spreken: ..Wellk een heerlijk uur was dat vo-or mij: 150 menschen heb ik vandaag gel-ukkig gemaakt ,.HET LOON DER BRAVEN", Over den boulevard Mont-parnasse te Parijs komt a-ang-esijouwid e-en groote, zwaar gela-den han-dka-r, met een klein jongetje er -achter, een jochie van een jaar of tw-aalf. Zi-e me dat scha-mdaal e-ens aan roept vero-ntwiaardig-d een schilider, die op het terras voor de ,,Rot-o,nde" zit, o-m ,,iin- dmkken be verzamelen". Inderdaad roept een andere schilder aan een n-aburig tafeltje terug. ,,De schan- delijke k-inder-exploitatie hierdie lui moesten z-ich -schamen 't Is na-tuurlijk weer zoo'n vent, die zelf geen kinderen hee-ft, anders zou hij het wel u-it zijn hoofd en v-ooral uit zijn hart laten, om een jog van twaalf jaar er met zoo'n ka-r op uit te sturen. 't Is niet om langer aan te zien! Ik ga 't jog hel-pen En -meteen vliegt hij op. Naar het kind toe. Moet je nog ver zoo Tot het Observatoire, m-eneer. Waar kom je vandaan O. van dichtbij, uit d-e rue Vavin. Maar hoe moet je -heefemaal het Ob servatoire halen Je bent nu al buiten adem ndet Ja. meneer. Waarom heb je ndet tegen je patroon gezegd, dat zoo'n volgeladen kar veel te zwaar voor je is Dat heb dik gez-eg-d, meneer. Nou, en wat heeft die vent je toen ge~ antwoord heeft hij je g-edwongen om toch te -gaan De baas zed: ,,Ga jij maar, hoor Je moet de ,,Ratonde" lang-s, en daar zit na- tuurlijk wel de een of andere idioot op het terras, die medelijden met je heeft en je een handje komt helpen De schilder deed -twee passen terug, streed een kleinen binnenst-rijd, en ging tocih met het jochie mee tot het Observa toire. (Han-d.) MOEDER EN DRIE KINDEREN VERBRAND. OSS. Op het g-ehucht Spitsbergen is hedennach-t brand uitgebroken, waarbij een m-oeder met -hare drie kinderen in de vlammen omkwamen. Toen -de brand ontdekt wer-d, stomd de woning reeds in liohte laaie en hoorde men hulpkreten. De m-oeder is 23 jaar en de kinderen resp. 3 en 1J^ jaar en 3 maanden oud. Oorzaak onbeken-d. AXEL. Huwelij-ks-aangiften. 22 Juli. Pieter Boer, oud 23 j., jm. en Levina Cornelia Koster, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Fran§oise, d. van Frams Overdulve m Elisabeth Scheele. 4 Juli. Suzanna Maria, d. van Pieter Huij-ssen en van Cornelia Klaassen. 5 Juli. Josepha Imelda Eduarda Pau lina, d. .van Leonard us Johannes de Maat en van Irma Maria Martens. Adriana Neeltje, d. van I zaak de Feijter en van Esther de Putter. 8 Juli. Oatharina, d. van Abraham Oppeneer en van Elisabeth Hamelink. 11 Juli. Maria Cor nelia Iefje, d. van Arie Vermaas en Maria El-zabeth Gro-otenboer. Adriaan Levin-us, z. van Pieter Rou-vv en van Levina Tanneke Kiel. .15 Juli. Catharina Neeltje, d. van Levin-us van Cadsand en van Catharina de Koeijer. 18 Juli. Cornells, z. van Christiaan Donze en van Jan-na Verberkmoes. Cornelis, z. van Reinier Scheele en van Wilhelmina Christina van de Velde. Irena Alphonsina, d. van Emilius Buij-s en van Amelia Leonia de Vliegiher. 21 Juli. Krina Johanna, d. van Abraham Deij en van Paulina Adriana Dieleman. 22 Juli. Janneke, d. van Krijn van Hermon en van Johanna Janna Rinii. 23 Juli. Willem Jan, z. van Jan Krijn de Put ter en van Sara Koster. Elisabeth, d. van Pie ter Jan Ve-rpoorte en van Cornelia Wolfert. 30 Juli. Gijsbert Klaas Wouter, z. van Woute- rus Antonius den Bogg-endie en van Maria Scheele. Overlijden. 1 Juli. Magdale-na Bakker, oud 5 m., d. van Jacobus en van Geertrui Magda- lena de Feijiter. 4 Juli. Hermanns Klaassen, oud 92 j., weduwn. Van Cornelia Stoffe-ls. 30 Juli. Martha Jansen, oud 76 j., echtg. van Jan Goossen. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 9 Augustus, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,11 12,12 Berljjn 59,20 59,25 Pargs 6,83 6,86 Brussel 6,79 6,82 Weenen (per 100 sch.) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 6,83 6,86 Belgiscb 6,79 6,82 Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,20 35,25 SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 10 Aug. Eng. s.s. AURI CULA, 2307 M3., ko-len, Leith. Van Sas van Gent: 10 Aug. Joego-Sla-v. s.s. SERAF1N TOPIC, 7194 M3., ledig, Rotterdam. Voor Gent: 9 Aug. Eng. s.s. DOTTEREL, 4925 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. USK- BRID-GE, 6979 M3., ledig, Newport; Eng. s.s. AFON DULAIS, 2794 M3., ledig, Londen; Eng. sjs. RHIO, 6693 M3., ledig, Londen; Duitsch s-js. MAC. LORCH, 3709 M3., hout, Stettin; Fransch s.s. PRAIRIAL, 5621 M3., ledig, Liverpool; Z-weedisch s.s. UDDEHOLM, 1851 M3., ledi-g, Sunderland; Noorsc-h s.s. BJERKA, 3364 M3., pyriet, Tha-mshavn; Eng. s.s. GIRASOL, 1703 M3., ledig, Londen; Fransch s.s. LE S-CORFF, 1883 M3., ledig, Lorient; Z-weedisch s.s. ELISABETH, 2915 M3., vate-n, Vestervik; Noor-sch sjS. FERM, 2261 MS., ledig, Hull; Duitsch s.s. LORENZ L. M. RUSS, 4102 M3., hout, Trangsund; Eng. s.s. USKHAVEN, 6972 M3., ledig, Cardiff; Spaansch is.-s. FED-ROSA, 7533 M3., pyriet, Huelva; Eng. s.is. KALUA, 2043 M3., ledig, Antwerp en. 10 Aug. Noorsoh s.s. SNYG, 3753 M3., py riet, Sauda; Noonsch s.s. RAVNDALE, 2693 M3., ledig, Swansea; Fransch s.s. CHATEAU PALMER, 5411 M3., hout, D-an-zi-g; Fransch s.s. AREZ, 2708 M3., ledig, Lorient; Eng. s.s. YORK, 3202 M3., stu-kg., Antwerpen; Letl. s.s. SKAUTS, 6003 M3, hout, Wibong. Van Gent: 9 Aug. Zweedisch s.s. TORFRlD, 1784 M3., fosfaat, Norkopping; Duitsch s.s. GISELA L. M. RUSS, 3329 M3., ledig, Rot terdam. 10 Aug. Eng. s.s. MAJORIE MELLONIE, 2029 M3., kolen, Ipiswich; Zweedsch s.s. ELI SABETH, 2915 M3., ledig, Rotterdam; Letl. s.s. SIGULDA, 5647 M3., 1-eclig, Dan-zig; Eng. s.s. YORKGLEN, 896 M3., kolen, Yarmouth; Eng. s.s. FOLDA, 3319 M3., kolen, Lerith; Duitsch s.s. TREUE, 1559 M3., erts, Stolpimu-n- de; Zweedisch as. UDDEHOLM, 1851 M3., fos faat, Randers; Eng. s.s. BROADGARTH, 10625 M3., ijzer, Newport; Duitsch s.a WA- GRIEN, 1302 M3., fosfaat, Stettin; Eng. s.s. HEBBLE, 2944 M3., stukg., Goole; Eng. s.s. NICOLAS, 1460 M3., cement, Goole; Eng. s.s. PTARMIGAN, 1412 M3., stukg., Londen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Uleaborg voor Ter Neuzen. SjS. MAGDALENA van Uleaborg naar Ter Neuzen passeerde 11 dezer des voormiddags 7 uur Brunsbuttel. s.s. TERNEUZEN in lading te Kem: voor Sharpness.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3