BUITENLAND. 8EMEN8DEL BEBICHTEM. Veiligheid en Volksgezondheid. volgens welke nog steeds in verschillende laniden, met name ook in Nededamd han- del wordt gedreven in rood gestempeide duizendmiarkibiljetten van de Rijksbank nit het jaar 1910. De voor die biljetten ge- vraag.de en betoalde prijzen zijn door de werkelijke waarde in het mmst niet gemo- tiveerd. Van gezaghebbende Duitsche zijde ver- zoekt men ons derhalve er nog eens op te wijzen, dat bij de wet de waarde van een biliiioen papiermark op een mark is vast gesteld, en dat er ten dezen niet het min- ste oniderscheid in waarde is tusschen de rood gestempeide biljetten en welke an- dere papiermarkbiljetten dan ook, gelijk onlangs door een vermis van het rijiksge- recht nog eens uittdrukkelijk is bevestigd. (N. R. Crt. BEN ARBITRAGE EN VERZOENINGSVERDRAG MET DUITSCHLAND. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedikeuring van een tusschen Nederland en Duitschland 20 Mei j.l. in Den Haag gesloten Arbitrage en V erzoe nii ng sv er drag Blijkens art. 1 van den tekstt van .het verdraig verplidhten de verdragsluitende partijen zich, a 11 e geschiillen van w e 1- ken aard ook, die tusschen haar on-t staan en niet hinnen redelij'ken tijd langs diploma tie ken weg kunnen worden opgelost, en die niet met toestemming van beide parttijen aan het Permanente Hof van Internationale J us ti tie worden voor- gelegd, volgens de bepalingen van dit verdrag, hetzij aan een arbitrage-, hetzij aan een verzoeningsprocedure te onder- werpen. O.im. is als regel aanvaard, dat ge schiillen omtrent een rechtsvraag aan ar bitrage of redhtspraak zullen worden on- derworpen en andere gieschiillen aan een verzoeningsprocedure. Hoewel aan de regeering een uitsluitende opdracht van bevoegdheiid aan het Hof voor de beslis- sing van alle rechtsgeschillen welkom zou zijn geweest, heeft zij gemeend in ver band met de omstandigheid, dat Duitsch land nog niet tot deze insitelldng is toege- treden, in dit verdrag verplichte behan- deling van zSodanige geschillen voor een scheidsgerecbt, gedacihbig ook aan het adagium ,,varijs modis bene fit", te kun nen aanvaarden. Tegelijk is echiter niet alleen de mogelijk'heiid eener vrijwillige onderwerpiing van een zoodanig verschil aan het Permanente Hof van Justitie uit- drulkkelij'k voorzien, maar is ook voor het geval Duitschland tot dat Hof toetreedt of lid van den Volkenbond wordt of een algemeen arbitrag'everdrag sluit, aan het Hof eene overwegende plaats toegekend. ZEGELRECHT LEDENREGISTER COoP. VEREENIGINGEN. Teneinide zekerhedd te verkrijgen om trent de vnaag, of belt 'leden register eener vereeniging onderworpen is aan zegel- recht, een vraag, waaromtrent sinds geruimen tijd verscih/il van meaning be- stond. zond het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen in Nederland op 23 November 1925 een adres aan den Minis ter van Fiinancien. Thans, dus 8 maanden later, heeft het departement van financien geantwoord, dat de kennelijke bedoeling van art. 11, al. 8 der wet op de cooperatieve vereenigin- gen 1925, Stbl.204, is om de daar bedoel- de verklaring in de plaats te laten treden van de aan vraag tot toetreding, welke bij dat wetsartikel in alinea 1 is vrijgesteld, en dat er geen bezwaar bestaat, die vrij stelling ook op de bedoelde verklaring in het ledenregiister gesteld toe te passen. Daartoe bestaat te minder bezwaar, wan- neer men het op het onderling verband dat er bestaat tusschen de verse hill end e bepalingen van voormeld art. 11 Het bovenstaande geldt alleen voor het ledenregister bij een cooperatieve veree niging; een dergelijk register gehouden door een vereeniging vallerde onder de werking van de wet van 1855, is bij ge- breke van een vrijstelling niet vrij van zegel. De vrijstelling van de wet op de cooperatieve veneenigiingen 1926 kan daarop niet analogisch worden toegepast. HIT DEN GEM EEN TER A AD VAN SINT PHILIPSLAND. Valschheid in de notulen van de vergade- ringen van B. en W. Men schrijft aan de N. R. Grit.: Openbare gemeenteraadszitting. Tegen- woordig alien behalve A .van Dij.ke, eer- ste wetlh'ouder. Aan de orde het verslag van de commissie tot het nazien van de gemeen'terekening. De heer L. J. v. Nieu- wenhuijzen vraagt het woord namens de commissie, die de gemeenterekeniing niet heeft vastgesteld op grond van het feit, dat zonder eenige aanleiiding tweelhonderd gulden van de in December 1925 geinde naven- en kadegelden overgeboekt wa- ren op 1926, terwijl de burgemeester Ni- laut opdracht gegeven had aan een ge- meenteambtenaar, een kwitantie te teeke- nen, waarop vermeld stond een bedrag f 200 minder dan geind was! Dit was geschied op grond van een besluit van B. en W. genomen. De heer A. A. v. Nieu- wenhuijzen, 2e wetlhouder, betudgt niets te weten van dat besluit. De notulen der vergaderingen van B. en Wworden op- gevraagd door den heer L. J. v. Nieuwen- huijzen' De secretaris Van Beudegom leest de notulen voor van genoemde ver- gadering; ook de clausule dat het besluit is genomen. De heer L. J. v. Nieuwen- huijzen vraagt inzage van het notulenboek en ontdektterstond vervalsching, daar deze dausule met een andere kleur inkt later bijgeschreven was. De overige raadsleden constateeren het eveneens. Het vertrouwen in het hoofd der gemeen- te achtten zij ernstig geschokt. Op de vraag van den voorzitter of de rekening voorioopig vastgesteld wordt, werd door de commissie weigerend geantwoord. Na de behandeling van andere kleinere zaken wordt de vergadering gesloten. VERZWEGEN M1JN0NGEVALLEN. Het resnitaat van een onderzoek vanwege de Riiksverzekeringsbauk. Naar aanleiding van de klachten* van"de vijf samenwerkeude mijnwerkersbonden in zake het niat aangeven van mijnongevallen bij de RgksveEzekeringsban'k. heeft dit licbaam thans aan deze bondeo medege- df eld, dat dr. van Eeden twee weken in de mijnstreken heeft, vertoefd om naar een en ander een onderzoek in te stellen dat het onderzoek heeft aangefoond, dat er iaderdaad onge alien verzwegen zgn, welke haddea behooren te zijn aangegeven en dat er maatregelen zijn getroffen en andere in overweging zijn, om een betere nakoming van de wet in dit opz'cht te verzekeren. DE TOESTAND. Het sfcaat nu vast, schrijft de N. R. Crt., dat het .Fransche parlememt voor het reces de met Engelanid en Amerika getroffen regelingen over de terugbetaling der oor- logsschulden niet meer zal behandelen. Poincare, die oorspronkellijik een voorstan- der van afwachten was, daarna tot af- handeling bewogen scheen, is tot zijn eer- ste standpunt teruggekeerd en geeft er de voorkeur aan, de uitwerking van de fi- nancieele wetten af te wachten. Indien deze gunstig is en Frankxijk bewijst zich met eigen kracht uit de inflatie-narigheid te kunnen helpen, zal het zeker sterker staan tegenover het buitenlanid en zich geenerled controle van buatan behoeven te laten welgevallen. Het kan dan ook met meer nadruk de opneming van een clau se de sauvegarde en een clause de trans- fert in het accoord met de Vereenigde Stolen bepleiten. Het gemis daarvan heeft in Franlkrijk ontstemming gewekt tegen den gezant te Washington. Beren- ger, die de ondterhandelingen voor zijn land heef geleid en volgens Tardieu ,,voiorloopig wel niet naar zijn post zal terugkeeren. Dit uitstel van zijn vertrek, dat wel eens afstel kan worden, is een duidelijke wenk aan Washington dat men te Parijs de overeenkomst onbevredigemd vind en wijziging wenscht. De brief, diien Clemenceau gemeend heeft aan president Coolidge te moeten schrijven, heeft wel een soortgelijke strek- king, maar is zoowel te Parijs als te Was hington met gemengde gevoelens ont- vangen. Bij alle waardeering der beweeg- redenen van den ,,pere de la victoire" vindt men, dat hij beter had gedaan te zwijgen. In Amerika kan een groot deel des volks niet verge n. dat het voorna- melijk Clemenceau is geweest, die destijds te Versailles Wilson ,in de luren heeft ge- legid en de Vex. Staten een dwaas figuur heeft laten slaan, en in Frankrijk is de aankoop van de Amerikaansohe leger- voorraden, die de Fransche schuld aan- merkelijk verzwaarde, nog niet uit het ge- heugen. Het krachtig vertoog van de groote mogendheden te Belgrado en Sofia moge het gevaar voor een botsing op den Bal kan hebben bezworen, de oorzaak van de spanning heeft 't niet kunnen wegnemen. Uit Boekarest komen namelijk opnieuw berichten over invallen van Bulgaarsche komiitadzjii's op Zuid-Slavisch gebied en bij de daaruit on'tstane gevechten moeten woderom Servische onderdanen zijn ge- dood. De ultdmatieve nota die Roemenie en Zuiid-Slavie naar aanleiding van die in vallen aan Bulgarije wilden richten, is door het ingrijpen van de mogendheden gelukikig in de pen gebleven. De twee staten zullen nu gezamenlijk van Sofia out bin, ding van het Macedonische comite, bestraffing van de schuldigen en schade- loosstelling eischen, doch daaraan geen ultimatum verbiniden. De nota zal nog deze1 weak aan de Bulgaarsche regeerinr warden overhandigid. VLAAMSCHE BALLINGEN. Zondag 15 Augustus wordt te Roosen- daal de jaarlijksche Begroet'ingsdag ge- houden van ide Vlaamische bannelingen in Nederland, Vlaamsch natiamahsten en Nederlanders. De Vlamiingen zullen met muizlek aan het station woriden verwel- komd, waarna in optocht wordt getrok- ken naar de zaal Erato, waar in eeai mor- gen- en. een miiddagzitting Vlaamsche en Noord-Nedarlandsohe sprekers ',het woord zullen voeren. KITCHENER'S SCHIP IS OP EEN MIJN GELOOPEN. De talrijke fantostische vethalen, die de ronde deden met betrek'king tot den dood van lord Kitchener en het vergaan van den kruiser Hampshire", waarmede hij en zijn missie in Mai 1916 naar Rusland werden vervoerd, hebben thans voorgoed afgedlaan, in verband met de publicatie van het Witboek, door de Britsche admi- raliteit, welke zooals gemeld, Maandag 9 Augustus, plaats had. In dit Witboek worden alle bijzonderheden omtrent deze tragische oorlogsepisode uitvoerig ver- meld. De beweringen, dat Kitchener om het leven kwam door verraad van spdonnen, dlat zijn lijk aan de Skandinavische kust zou zijn aangespeeld en daar werd begra- ven, en dat de Hampshire" niet gieschikt was voor dezen tocht, zij-n thans door dit offiicieele verihaal als absolute verzinsels bestempeld. Het Witboe'k ideelt mede, dat in de ge- heime telegrammen, waarin de Hamps hire" voor dezen tocht werd aangewezen, slechits approxiimatieve data werden ge- noemd, en dat de reis een -dag vroeger werd aangevangen dan oorspronkelijk het plan was. De route was de vedligste, welke vol gens die beschikbare gegevens kon wor den gekozen en twee torpedojagers bege- leidden de ..Hamipshire", to/hdat in ver band met een opstekenden storm, die het onmogelijk maakte, dat de ..Hampshire" door duikbooten zou worden aangevallen. bevel werd gegeven tot bun terugkeer. Terwijl er zware zeeen over't dek van de ..Hampshire" sloegen, had onder 't voor- schip een ontploffing plaats. Het schip was op mijnen geloopen, die kort te voren door de Duitsche dui'kboot U 75 nabij Warwick Head waren gelegd. De Duit- schers hadden deze mijnen gelegd in de onjuiste veronderstelling, dait de route, welke door de ..Hampsihire" werd ge- volgd, ook voortdurend door andere oor- logsscihepen werd gebruikt. In waarheid echter was niets onwaarschijnlijker, op dat oogenblik altihans, dan dat een oor- logsschiip ooit op deze mijnen zou loopen. Men had dus te doen met een ongeluk- kigen samenloop van omstendigheden, die tot tragische gevolgen leidde. De jnannen van de Hampshire" bleven op bun post toen de ontploffing plaats had en weken terzijde om Kitchener te laten passeeren, toen hij met zijn stof naar het achterdek werd geleid. - Omtrent het Jot van lord Kitchener en de leden van zijn miissie ontbreekt, na dat oogenblik, elk gegeven", zegt het Wit boek. ,,Geen van de twaalf oveirlevenden hefeft hem in een der booten gezien en de verhalen, dat hij het schip verliet en aan wal kwam, zijn pure verziinsels." De admiraliteit komt tot de conclusie, dat de Hampshire" een gescihikt schip was voor het vervoer van Kitchener, en in alleszins voldoende conditie verkeerde; voorts, dat de route met groote zorg was vastgesteld door den opperbevelhebber en dat zijn besluit, onder de moeilijke om- stondigiheden van dat oogenblik, voor- Ziiohtig moet worden genoemd; 'dat het verlies van het schip niet moet worden toegeschreven aan verraad, doch aan het feit, ,dait het op de mijnen is geloopen, die door de U 75 waren gelegd; dat deze mij nen niet gielegd waren met eenige voor- kennis aangaanide de ,reiS van de Hamps hire" of met eernig vooropgesteld plan om '•enig bepaald schip of bepaalden persoon aan te vallen; dat de eenige overlevenden van de Hampshire" een machinist en elf mannen waren, wier namen, met verdere bijzonderheden, lindertijd zijn gepubli- ceerd; dat uit niets bijkt, dat Kitchener ooit het schip verlaten zou hebben en dat geen der overlevenden een boqj met in- zattenden het schip hebben zien verlaten. De gevonden en begraven stoffelijke ver- blijfselen waren die van officieren en mansclhappen, die in den slag bij Jutland waren gesneuveld; geen doode van de Hampshire", aldus het Witboek, is ooit gei'dentificeerd en aan de Skandinavische kust begraven. ZUINIGHEID BOVENAL. Er wordt nu in Rusland op bevel van wijllen DzerzynSki een hartstochtelij'ke propaganda voor bezuinigdmg (de Russen spreken van „het regime van economie") gevoerd. De sovjet-bladen geven uitvoe- rige beschrijvingen van de voordrachten over de noodzakelijkheid van bezuinigdng en van de vaak kindieradhtiigie maatrege len voor de doorvoering van het gepro- pageerde stelsei. En tegelijkertijid wordt er op ongehoorde wijze met geld omge- sprongen, worden millioienen weggesme- ten. Over een van de vorrnen van dat verspillen van millio'enen vertelt de „Ra- botsjaja Gazeta" (in No. 147) versohiil- lende bijzonderheden. De directeur van een Baltische fabriek (een groote onderneming)die een poos in Duitschland had doorgebracht, schrok bij zijn terugikoimst naar patria van de toe- standen, die hij op zijn fabriek aantrof. Vroeger menkt hij het zelf niet, maar na betgeen hij in Duitschland had gezien was de janboel in Rusland al te opvallend. Hij verzamelde -de arbeiders en sprak hen als volgt toe: ,,Het terrein van elke groote fabriek is in het buitenland volkomen vrij van rom- mel en afval. Elke arbeider, die op het erf een situk ijzer z.ie,t liggen, is verplicht het op te rapen en naar een speciaal ma- gaizijn te brengen. En hoe is de toestanid bij ons?" Hij wees den arbeiders op de bergen oud ijzer, die overal lagen te roesten. Hij sprak natuurlijk over zijn eigen fabriek, maar de toestanid is overal gelijk. Overal ziet men stapels onmoodige en onibnuikbare dingen, afval en rommel. Dat alles bedekt de terreinen van de fabrie- ken, neemt de ge'heele beschikbare ruimte in beslag, vult alle sohuren, alle vrije hoeken. Niet voor het eerst wijzen de Russische bladen. op deze wantoestanden. Sos- nowskl, de hoofdredacteur van de ,,Kras- naja Gazeta", voer't reeds fang een cam- pagne voor de .rehalbilitatie van wat de bolsjewiiki ,,burgerlijk" noemen, vooir de nooidzakellijikJhieitd dus van orde, van spaar- zaamheid, van z.uinigheid. Men trok zich eenvoudig niets aan van al de waarschu- wiingen van Sosmowlsky. Alles, wait uit het „rotte Westen" uit de ,,burgerlijke laniden" komt is miinderwaar- dig, zoo leeoten de bolsjewiken immers den arbeiideris. De ,,Krasnaja Gazeta" heeft nu de agitatie versterkt, het blad probeert de groote trom ite roeren, in de hoop, dat idaardoor het succes grooter zou warden. Kortgeleden plaatste het een artikel met het opschrift: ,,Op de erven van de fa- brieken van Leningrad liggen tien mil- lioen roebel te vergiaan". En het blad zet ide puntjes op de i s. Het blad vertelt, dat op de erven van de faibrieken van de vroegere boofdstad onlbelheerd staan draaibanken en machines, dat er bergen ijzer en halffabrikaten liggen, die een waarde van tien mtillioen roebel vertegen- wooridliigen. De regeering gaf bevel dit alles op te ruimen en te verkoopen. Daar het bevel in zeer krasse bewooedingen was vervat, werld er gedeeltelijk ge'hoox aan gegeven en twintig procent van de voorwerpen wenden verikocht; daarna verslapte echter de energiie van ide leiiders en de oude toestanid wend hersteld. Het bolsjewii'Stische blad gaat nog vender en somt de fabrieken op, die zich aan deze zorgeloosherid bezondigen. Sosnow^ky verklaart dezen warboel door de geringe ontwikkeiling van het .gezd'chtsvermogen in de Sovjet-Unie: ..Nfemand", zoo zegt hij, ,,van den wa- ker tot den technischen directeur toe, trekt zich iets aan van dezen toestond, nie- mand merikt al die rottende en roestende njkdommen. De oogen zijn aan deze ber gen metaal gewend goraakt." Sosnowsky vertelt echter niet, waarom de Russische oogen" voor de komst van de bolsjewiki dergelijke dingen niet toe- lieten en nu wel. Zijn de oogen sindsdien veranderd of is er iets anders in Rusland gewijzigd. MEXICO. Calles en het Vaticaan. De ..Osservatore Romano" schrijft: De Mexicaansche regeering, die de Katholie- ke kerk in haar land wil onderdrukken, belet alle onderhandelingen. Elke rege- ling op den grondslag der wet van Calles is onmogelijk. EEN NIEUWE SOHELUE-COMM1SSIE- De Antwerp5che redacteur der „Msb meldt d.d 7 dezer- De minister van openbare werken"heeft aan het gemeentebestuur van Antwerpen medegedeeld, dat hij van plan is, een commissie te benoemen met het doe! de maatregelen te bespoed gen, die bihooren getroffen te worien om onder alle omstan- digheden te vo >rzien in de bevaarbaarheid der Zee-Sehelde. De commissie zal samengesteld worden u't hoofdingenieu-s van bruggen en wegen, den directeur van het loodswezen te Ant werpen en den hoofd-ingenieur van de havenwerken van Antwerpen. NAT. MU. VAN BELG1SCHE SPOORWEGEN. De correspondent van de N. R Crt. te Brussel meldt, dat thans zeer emstige on- derhinlelingen gaande zijn tas'chen de Belgische regeermg en buitenlandschefinan- cieele groepen met het oog op de piaatsing in het buitenland van aandeelen der nieuwe Natinnale Vlaa'schappij van Belgische Spoor- wegen. Men verwacht dat deze onder handelingen spoedig tot een goed einde zullen worden gebracht. TER NEUZEN, 11 Aug. 1926. SMERING VAN AUTOMOBIELEN EN MOTORRIJWIELEN. Wij vest'igen gaarne de aandacht van onze lezers op een door de Handelmaat- schappij R. S. Stokvis Zoon te Rotter dam uitgegeven boekje ,,Smering van Automobielen en MotorrijwieJien", dat voor gebruikers op aanvraag gratis ver- krijgbaar is. Blijikens achterstaande ad- vertentie zijn de Gebroeders Ribben's al- hier de ailleenverfcoopers voor Zeeland en kunnen belanghebbeniden daar alle moge- lijke inlichtdngen beikomen. DE VACANTIECURSUS VAN HET ONDERWIJSFONDS VOOR DE BINNENVAART. Het instructievaartuig Prins Hendrik van het Ondexwijsforads voor de Binnen- vaart, aan boord waarvan de directeuren en leeraren der binnenvaart-scholen en vertegenwoordigers van de biinnenvaart- en Zuiderzeeviisscherij-onganiisaties en van den Zuiderzeeraad een vacantiecur- sus naar Belgie heibben gemaakt, is te Dordrecht teruggekeerd. Te Selzaete aan iden. Nederlandsch Belgischen grens ontving de directeur van het Onderwijsfonids voor de Binnenvaart de heer G. de Jong, het vodgenlde telegram van de Vereeniging van Eigen Schippers te Antwerpen: ,,Bij verlaten Belgischen bodem zenden wij u en uw reisgezellen besten dank voor het aanigeniame en het nuttige, aan boorid van de Prims Hendrik genoten. Bieden u besite wenschen voor- uitgang Oniderwijisfonlds alsook kracht- dadiiiae medehulp tot bekemidmiaking leer- program en roepen u een igulhartig tot weerziems toe". SAS VAN GENT. Onder voorzi11erschap van den heer E. J. Micthielsen, hoofd der school, alhier, werd in hotel De Zwaan een vergadering gehouden vain Rijiksambtenaren. in welke bijeenikom'St werd besloten, de pogingen tot herklassificatie der gemeente nog niet op te geven en bij Dr. Moller aan te klop- pen om steun in dezie. Een twintigtal amlbtenarem emz., waren aanwezig. Ondanks het feit, dat een. groot getal inwoners van Westidorpe een ple- aierreisje maakte naar Antwerpen in ge- zelsdhap der V/ estdorpsche harmonie, trok de kermis op de wijik 'Canisvliet te Sas van Gent todh nog e'en ruime belang- st el ling. Er was gelegenheiiid tot diansen te over, terwijl ook, voor de jeugd goed was gezorgid. In tegenstelling met de an dere buurtkermissen werd hier geen be- trouwbaarhieidsri't gegeven, wellicht ook al naar aanleidiinig van het feit, dat de Sas- sche wielerbaan dien dag ,,draaide". KLOOSTERZANDE. Door de marechaussee is tegen een schoemnaker te Kloosterzamde proces- verbaal opgemaaikt wegens vermoedelijke overtreding van de Loterijwet. De wimkelder had in zijn etolage een flesch, gedeeltelijk gevuld met kmikkers, staan. Iedere kooper van een doos sc'hoensm?^r metrlk ,,Pascol" mocht raden hoeveel s ex in de flesch aanwezig waren. Nadat er een aantal doozen ver- kooht waren, werd de flesch geopend en mocht de winntaar, die het dichtst bij het aantol in de flesch aiamwezige knikkers was. een huishoudelijk artikel uitzoeken. De oolitie nam fasten en'z. in beslag. (M. Crt.) RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbanlc, Middelburg Zitting van 10 Augustus 1926. De volgemde zaken werden belhandeld: A. v. C., oud 66 j., jager te Axel, werd beklaagd, dat hij op 28 Mei 1926 te Axel 9 jong.e eemden, toebelhoorende aan C. Steijaert, heeft weggenomen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Tegen F. J. V., ould' 40 j., werk- tC Neuzen, gedetineerd te Mid delburg, beklaagd van omtucht gepfeegd to Ter Neuzen in Januari 1926, wend vrij- spraax geeisclht. De rechtbank dadelijk udtspraak doende, spralk den verdach- te vrij en stelde hem in vrijheid. Politiexechter te Miiddellburg. Zittimg van 10 Augustus 19*26. De volgemde zaken werden behandeld: F. v. B., ou/d 44 j., koopman te Bergen op Zoom, werd ten laste gelegd, dat hij o-p 27 Juni 1926 te Schoondijke opziettelijk den rijksveldwachter G. J. Huisman, die hem eene oproeping uiltredkte voor het kantongerecht, heeft beleedigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. J. S. L. v. d. M., wed. J. v. 't W., oud 47 j., logementlhoudster te Oostburg, werd beklaagd, -dat zij in Mei 1926 te Oostburg een door verduistering verikregen rijwiel- belastingiplaatje met foudraal heeft ge- koaht van A. v. d. M. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 10 'boete of 10 dagen hecht. M. S. S., ouid 44 j., zonder beroep te Hontenisse, werd beklaagd, dat zij op 17 Juni j. te Schuiddebeurs opziettelijk M. S. V. echtgenoote van G. H., heeft beiee- digd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. C. S., oud 31 j., metselaar te Hulst, werd ten laste gellegd, dat hij op 6 Juni j.l. te Hulst A. v. D., heeft geslagen en ge- schopt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht, Uitspraak idem. G. S., oud 20 j., boerenknecht te St. Jan- steen, werd beklaagd, dat hij op 20 Juni 1926 te St. Jansteen C. v. C., met een mes heeft gestoiken. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Uit spraak f 30 boete of 30 dagen hecht. J. R. v. L., oud 48 j., zonder beroep te Zaamslag, werd beklaagd, dat hij op 23 Juni 1926 te Zaamslag A. v. F., heeft ge stagen en geschopt. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. T. d. 1. R„ oud 51 j.t arbeider te West- dorpe, werd ten taste gelegd, dat zij in be gin Mei 1926 te Westdorpe heeft wegge nomen een rioolbuis, toebehoorende aan d'e Canisvlietpolder. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. NOODLANDING. Dimsdagmididag heeft in den Nieuwer- kerkpolder onder Ndeuw- en St. J.oostland bij den Sloedam een militair vliegtuig op wag van Soesterberg naar Vlissin'gen'we gens defect aan den motor een moodlan- ding gadaan. De machine kwam op den kop te staan. De inzittemdem sergeant- vliager Hendriks, leerling-vlieqer Van der Pol, bleven ongedeerld. DE „RAILLOOZE TREIN." Dinsdagmiddlag kwam te Middelburg op de Markt aan de als „raillooze trein" aangakonidiigde echte Amenikaansche re clame van de Wilton Metro Goldwyn- iilmfabriek en tevens voor de Studebaker auto's de U. S. Banden en de Sinco Gasoline. Het hoofddeel bestaat uit twee auto's; de eerste is tot locomotief omgebouwd terwijl de tweede een Pulmancar is, die zoo noodig oolk op zich zelf kan worden >estuurd en die binnen in luxieus is inge- richt. Enkele andere auto's volmaken de palkkende reclame. Een en ander trok groote belangstelling en werd ten slotte voor het stadhuis ge- kiekt en gefilmd. Te 2 uur vertrok de reclamestoet naar Vlissinigen. ONZE ZOMER!.... Te Culemborg heeft het in den nacht van Zaterdag op Zondag gevroren. VERDRONKEN. Zondagmorgen omstreeks 9 uur wilde de 82 jarige matroos H. Andrews, opvarende van het Amerihaansche stoomschip City of Treeport, liggende aan de Maaskade te Schiedam, zich aan boord begeven. Hij moest daarvoor een ladder op, welke van een ander schip schuin tegen het stoom schip lag. Daar hjj dronken was kon hjj zgn evenwicht niet bewaren en viel toen hij halverwege den ladder was tusschen de twee schepen in de Maas Een zijner mede- schepelmgen sprong hem na hjj wist hem bjj de haren te grjjpen, maar moest hem, wilde hij zelf niet verdrinken, weer loslaten. A. verdween daarop in de diepte en ver- dronk. EEN BRUTAAL 0PL1CHTER, Een meisje te Utrecht zag een heer een biljet van flO verliezen. Zjj raapte het op en, daar de eigenaar intusschen uit het oog was verdwenen, stak zij het zoolang bij zich, mat de bedoeling het later bij het politie-bureau te brengen. Plotseling werd zjj echter op den schou- der getiktWat vond jij daar?" vroeg iemand. u't Gaat je niet an" luidde het ant- woord en zij liep vlug door. Roep bij de aanschaffinig van in den hanidel aangeprezen brandibluschmididelen ideskundig advies in van brandweerdes- kundigen. Nederl. Brandweervereendginig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2