TerNsozansche Courant Een vervoiging in Thibet. DIEHSTPLICHT. BINNENLANP. BUITENLAND, SPORT, 6EMEN6DE BERICHTEN. Trtjdag 23 Juli 1926. No. 7942. FET7IIIET0N. Overgang naar de aanvullingsreserve en inleverlng van rijksgoederen. PUT- EN KEETBAASOP WtERINGEN. Het Tweede-Kamerlid fliemstra heeft de volgende vragen gericht tot den Minister van Waterstaat Heeft de Minister kennis genomen van de mededeelingen, door ds. 0. L. van den Veen, te Wieringen, in het dagblad „De Telegraaf" gedaan, omtrent toestanden, voorkomende bij de Zuiderzeewerken, met name de ongewenschte verhoudingen die ontstaan, doordat de z.g. putbazen ook op- treden als keetbazen en waarvan gedwongen winkelnering en drinkdwang van de arbeiders het gevolg is Is de Minister bereid, naar de hierboven geschetste toestanden een onderzoek te doen instellen en te bevorderen, dat deze worden opgeheven, doordat o.m. de combinatie put- baas en keetbaas worde verboden HET ONTWAPENINGSVOORSTEL K. TER LAAN C.S. Versehenen is de Memorie van Antwoord van den heer K. ter Laan c.s. op het voor- loopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer inzake het door hem en de heeren Albarda, Kleerekoper, Schaper en Van Zadelhoft ingediende voorstel-ont- wapenicgswet. Het spreekt volgens de indieners van het voorstelTer Laan vanzelf, dat zij de Nederlandsche weermacht niet aPeen onvol- doende achten voor het voeren van een zelfstandig verweer, dcch ook om den eer- sten aanval te weerstaan. In diepen ernst spreken zij den wensch uit, dat nimmer de ongegrordheid en de lichtvaardigheid van die onderstelling, waarvan sommige leden uitgaan. bloedig en onherstelbaar blijken zal. Zoolang wij een leger hebben, staan wij daaraan bloot. Wij moeten niet af- wachten tot er een internationale politie komtwij moeten beginnen met ons zelf tot de politie taak te beperken Hoofdzaak voor hen is, dat zij voor Ne- U1TV0ER VAN KAPITAAL. De Matin deelt het volgende geval mede van uitvoer van kapitaal uit Frankrijk. Op het station St. Nazaire waren dezer dagen kisten aangekomen bestemd voor Cuba. Afzender was de bank Pierpont- M organ. Als inhoud was opgegeven 500.000 frank aan effecten. Daar de touwjes van de verzegeling gebroken wareD, moest een douane-ambtenaar den inhoud der kisten verifieeren. Deze bleek uit twaalf-en-een half millioen frank te bestaan, waarop beslag is gelegd. Van belanghebbende zijde wordt het geval zoo veiklaard, dat men eenvoudig met een verschrijving te doen zou hebben. De bediende aan de bank zou 500.000 frank hebben geschreven in plaats van 12.500.000. DE DAL1NG VAN DEN FRANC. In de laatste dagen komt een zekere vijandige hording aan den dag tegen te Parys vertoevende Amerikanen en over bet algemeen tegen onderdanen van landen met een hooge valuta Demonstraties hebben reeds plaats gehad tegen Amerikaanscbe en Britsche toeristen. Op Montmarthe o.a. hielden ongeveer 100 personen een touring-car aan, welke geheel bezet was met vreemdelingen. Men trachtte de inzittenden te hinderen, zoodat de politie er aan te pas moest komen en zelfs gebruik moest maken van revolvers. Ln een groot cafe in het Quartier Latin weigeren de kellcers personen te bedienen, die niet met dollars of ponden betalen. TER NEUZEN, 23 Juli 1926. VERBETER1NG VAN HET VARKENS- RAS IN ZEELAND. Blijkens het verslag van de Provinciale commissie voor de verbetering van het varkensras in Zeelacd over bet jaar 1925 kenmerkte ook dit verslagjaar zich door lusteloosheid, slecbts 28 zeugen en 8 beeren werden in het stamboek voor het veredeld Vlaamscb landvarken opgenomen. In bet biggenregister van dit stamboek werden 95 biggen vanstamfcoekhoudersingeschrevenj In het stamboek voor het Groot York shire Varken werden opgenomen 16 zeu gen en 2 beeren, en in het biggenregister van dat stamboek ingeschreven 170 big gen. aile eigendom van de maatschappij De Wilhelminapolder. Door deze maat schappij wordt onder controle der provin ciale commissie een stamboek bijgehouden van de door haar gefokte varkens van het Groot Yorkshire ras. In 1925 werd een der in 1924 gestichte fokstations van het veredeld Ylaamsch land varken weer opgeheven, n.l. dat te Oost- en West Souburg. In het verslag wordt het betreurd. dat in Zeeland nog zoo weinig wordt gevoeld voor verbetering van het varkensras. NED. HERV. KERR. Aacgenomen naar Sint Anna Termuiden ds. J. P. Scholte te Schoondijke. SAS YAN GENT. Woensdagavond 7 uur kwam de raad onzer gemeente in openbare en voltallige zittirg bijeen. Na opening door den vcor- zitter en voorlezing der notulen, maakte de heer Warrens de opmerking, dat het bem speet, dat in de notulen en in de Zeeuwsche Koerier niet alle namen waren „gemotiveerd", wier garantiebedrag ten opzichte der P.Z.E.M. en betreffende het verbruik van electriciteit, was verminderd Na enkele discussies werden de notulen orgewijzigd vastgesteld. Gewijzigd en opnieuw vastgesteld werd derland tot de ontwapening overgaan, omdat bet brsluit tot conventeering der geldleenins de nieuwe feiten daartoe dwingen. Om die reden heeft de S.D.A.P. haar standpunt vroeger verlaten elke party, die de der tijden verstaat, zal betzelfde waaracbtig belang van van teekenen moeten doen in het ons volk. van 1921 per resto f 16800,—, met dien verstande dat de leening wordt aangegaan tegen een rente van 43/4 0/0 en tegen den koers van 100 °/0. Bij vervroegde aflossing zal eenmaal 1 leening wordt Naar het Engelsch OTTWELL BINNS. u/0 worden bijbetaald. Pe ondergebracht bij de Hol- al te loren. „Een goed, waren ze onherroepelijk ver- tafelriep hy den landscbe Societeit van Levensverzekeringen. Het voorstel tot a&nvulling van het ga- rantie-contract met de P.Z.E.M. en voor de Zandstraat lokte weer eenige discussies uit. B. en W. waren van oordeel, dat de P.Z.E.M. eerst diende goed te maken, wat zij door het aanbieden van de tweede en verminderde lijst, aangaande bet door de Zandstraatbewoners gegarandeerde bedrag, had bedorven. Ook kon het college niet direct accoord gaan met de clausule in hat contract, dat veertien dagen na aanbieding der rekening, de remisie moest worden gedaan. Ook de heeren Van Hecke en Dierick deelden deze meeniDg, terwijl de beer Warrens op spoadige afwikkeling aan- drong en er op wees, dat nu de oogsttijd weer aansfaande is en men met het gebruik van electrische kracht, zeer zou gebaat zijn. De heer V. Verschafiel vond, na een voorstel van den beer Dierick, om nogmaals een inteekenlijst te doen circuleeren, dat dit totaal overbodig was. Immers had geen enkel onderteekenaar tericht gegeven, dat de bandteekening werd ingetrokken en vond spr. de lijst, welke in bet bezit der gemeente is, geldigte meer nog waar de P.Z.E.M. zelf bare (verminderde lijst) als ongeldig had verklaard. De P.Z.E.M. echter wil nu nog een ge- teekende opgave, eensluitend met die, welke in het bezit der gemeente is. De heer Yan flecke vond dit een wantrouwen tegenover de gemeente en oordeelde dit allerminst ad rem. De heer Warrens was van oordeel, dat de Sassche raad met zich laat spotten. Na nog enkele be- sprekingen werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aacgenomen. In de omvraag vestigde de beer Dierick de aandacht nog eens op de electrificatie der wijk Stuiver en besprak de heer Warrens bet sintelpad der wijk Zandstraat, aan den voorzitter vragen de, het gras, dat rond de paaltjes groeit, te doen ver- wijderen. De heer Neeteson vond dit een taak voor de bewoners der Zandstraat ook in de kom moeten de inwoners de straten wieden. Hierna sluiting. Dinsdagavond werden een drietal rijcschepen dcor de brng gesleept, welke na het passeeren der brug tegen elkaar voeren. Aan beide kasten werd schade aangericht. Ondanks den lagen prijs, worden nog steeds paarden naar Belgie uitgevoerd, welke dan aldaar worden verkocbt. Dinsdagna- middag passeerde weer een groote hoeveel- heid veulens door ons stadje, metbestemming voor Selzaete, om vandaar verder de reis in Belgie te aanvaarden. BOSCHKAPELLE. Yanwegen de //Standsorganisatie" wordt getracht een eoiiperatieven winkel te stichten ten beboeve van de aaDgesloten leden. Ook is men voorriemens voor den komenden winter den steenkolenvoorraad gezamenlyk aan te koopen de gelegenbeid bestaat reeds de daartoe benoodigdegelden bijeen te sparen. In den erwtenpluk, voor velen een bron van flinke verdiensten, heeft in den aanvang eene groote stagnatie geheerscht, naar men zeide, vanwege de lage koers van den frank. Tbans is de pluk weer in vollen gang. Deze week brak echter eene staking onder de plukkers uit, omdat het loon plotseling van twee cent op anderhalven per K.G. was gebracht. Na foezeggirg van het oude loon is het werk hervat. STOPPELD1JK. Maandagmorgen ontdekte een meisje, wonende aan den Margaretschendijk, bij bet scheppen van een emmer water in den nabijgelegen waterput bet Ijjk van een manspersoon. Het bleek te zijn de ruim 60-jarige F. v. Er. tan Pauluspolder, die, Daar men vermoedt, van de kermis te Rapenburg huiswaarts keerende, des nachts daarin verdrcnken is. deur toe. „Houd haar van 5) Yervolg). „Vooruit kerelbarstte Sherrington opeens doldriftig uit, terwijl hij den lafaard zulk een duw gaf, dat deze een pas of vijf de gewenschte ricbting opvloog. Die hardhandigheid hielp den man met een zet over zijn angst been. Zonderzich een oogenblik langer te bedenkeD, rende hp naar de deur, sprong in zijn vaart over een tafel, die hem in den weg stond, heen een manoeuvre, waardoor hij den omge- vallen stoel er vlak achter niet zag Hij struikelde, viel en kwam met een doffen smak op den houten vloer vlak bij de door zware gordijnen afgesloten deur' terecht. Sherrington nam de situatie vlug op. De deur was geblokkeerd door vier of vijf Chineezen met glinsterende messen. Ont vluchten laDgs dien kant was feitelijk een onmogeljjk. De kreten achter hem werden met elke seconde woester en dreigecder. En rechts van de plaats, waar de man ge- va\len was gelukkig, stond hi; weer was het een muur van donkere lichamen enpie gezichten. Als hij niet oogen- oiikkeljjk lcgreep, werden ze naar de twee °t dne mtbouwen van de ball teruggedron- gen en eenmaal daar, dat begreep bij maar j man bij de voor je bij wijze van echild en doe een charge op de deur Deze woorden badden een onverwacht succes. Met een luid gejuich, schuin achter hem, werd zijn voorstel fcegioet. „Zoomag ik het hooren riep een joviale grog-stem. Pak aan, maat!" Meteen duwde iemand hem een van de marmeren tafeltjes met zwaar-koperen band in de hacden. God- dank, dat was waar, de zeelm waren er ook cog! Engelsche matrozenKerels voor w;e ruzie in de een of andere gelegen- heid een pretje was Hij ademde verlicht en toen een van hen begon te lacben van plezier leek het wel lachte hij van puur gecoegen mee. „Hier, een van jullie riep hij, ;/enjul- lie daar, boudt alsjeblieft dien troep Chi neezen in bedwang Ziezoo Klaar „Klaar, schreeuwden ze terug. Met Scherrington en een der matrozen, een pootige kerel, gewapend met de zware marmeren tafeltjes aan het boofd, liep de wig van maDnen storm op de Chineezen, die den uitgang versperden. Bij het zien van die groep roode, ver- hitte gezicbten, die overmoedig schreeuwend en rumoerend op ben kwam afstuiven, hielden de vijf of zes strategische geesten by de deur nog even stand, een van hen ging zelfs zoo ver om met zijn mes te Maar toen het wapen op het mameren fafelblad opgevangen werd en het lemmet daar bij het heft afknapte, keerden ze zich als een man om en namen de vlucht. Het volgende oogenblik werden de over- winnaars, de geheele wfg van triomfantelijk juichende en joelende macnen door de nauwte van de gang tot een compacte massa saamgepeist. Nick SberiiDgion keek om. Over de hoofden van zijn rasgenooten heen zag bij een dooreengewoel van gele gezicbten, die, byna blaffend van woede, steeds meer duwend opdrongen. Hij begreep onmiddellijk te moeten handelen, wilde bij met zijn nieuwe makkers niet tegen de straat- deur, waarvan de beide helften alleen naar binnen toe geopend konden worden, vast- loopen en eenmaal in dien toestand, een voor een door messteken afgemaakt en door het steeds aangroeiende legertje van vijanden, die, meedoogenloos, geen kwartier vroegen of gaven, onder den voet geloopen zoo vertrapt te worden. z/Bou ze tegen schreeuwde hy daarom waarschuwend. //Prijf ze terug eerst moeten de deuren bier opeD." Met een opgewekt „in orde" chargeer- den de matrozen op opdringende vijanden woedekreten langzaam rington sprong naar stevige grendels temg en trok de beide helften open, ln bet vredige schijnsel van de gele lantaarn zag by een of twee rond- sluipende gedaanten, die zich bij het on verwacht openen van de deur ijlicgs in de schaduw terugtrokken. Even bleef hjj nog wachten, misschien dreigde er van dien kant eveneens een aanvaL Alles bleef echter stil. Juist wilde bij zich omkeeren de van alle kanten in, die met schelle terugweken. Sher- de deur, schoof de LAMSWAARDE. Vrijdagmorgen omstreeks 3 uur werden enkele bewoners van Baalhoek Lamswaarde, gewekt door een manspersoon in Adams- costuum. Hij trachtte zich zooveel mogelijk verstaanbaar te maken en vertelde o. a. dat hy van zyn sehip gestagen was en zoo zwemmande een plaat had bereikt. Daar het water waste kon hij onmogelijk daar blijven en moest aan den wal z'en te komen by had zich van zijn natte kleeren ont- daan en had daarna al zwemmende den oever bereikt. Hjj werd onmiddellijk van kleeren voorzien en na ingewonnen infor mation bleak het te zyn een 2en stuurman van een Duitsch stoomschip. Na de politie te hebben gewaarschuwd, werd de bewuste persoon naar Walsoorden gebracht om zijn reis naar Rotterdam over land voort te zetten. (M. Crt.) zijn Nederlandsche Belgisch onafhanke- WIELRENNEN. Op initiatief van een groep Hulstersche sportlui, zal op Dinsdag 31 Augustus in den namiddag een groot sportfeest worden georganiseerd. De wedstrijd zal worden genoemd „De groote prijs van Hulst" en zal meer dan 3000 frank aan prijzen schenken, waarvan als eerste prys frs. 1000. Het is de bedoeling deze rit klassiek te doen worden, d.w.z. hem telken jare te doen plaats hebben. Deelcemers kunnen beroepsrenners B en lijken. DU1VENSPORT. Door de gezamelijke bonden van post- dnivenliefbebbers in Zeeuwsch Ylaanderen Westelijk en Oostelijk deel, gevestigd te Oostburg, Sas van Gent en Hulst werd een wed vlucht gehouden op Bordeaux met 311 duiven op Zondag 3 Juli 1.1. De duiven werden gelost te 7.38 ure. De eerste pryswinnende duif arriveerde te St Jansteen op een afstand van 792.820 R.M. met een snelheid van 757.6 M. per micuut te 8.04.33. De laatste of 78e pryswinnende duif ariiveerde te Hulst op een afstand van 793.880 K M. met een snelheid van 490.3 M. per minuut te 4.42 13. De eerste vijf en twintig prijswinners waren: Gebr. Paling te St. Jansteen, le; P. Dobbelaere te Schoondijke, 2e; Beijnsdijk te Axel, 3e; Verstraeten te St. JansteeD, 4e; A. Goetlials te Westdorpe, 5e; J. de Coninck te Schoondijke, 6e; J. Yereecken te Kloosterzande, 7e; Fr. Meerschaert te Hulst, 8e; W. Leenhouts teO ostburg, 9e; M. Wauters te Sas van Gent, lOe; E. Kra mers te Hulst, lie; de Baets te Sluis, 12e; A. de Theijs te Terhole, 13e; A. van Bun- deren te St. Jansteen, lde; M. Mabesoone te Oostburg 15e: J. Wage te Sluis, 16e; P. Hamelinck te Sas van Gent, 17e; F. Bol- sens te Clicge, 18e; A. Nijssens te IJzen- dijke, 19e; Gebr. Janssens te Hulst, 20e; C. de Bruin te Hulst, 21e; Dr. Bom te Axe!, 22e; A. Rersbulck te YYestdorpe, 23e; P. Kools te Zuidzande, 24e; O. Kemerij te YYestdorpe, 25e. (M. Crt.) DE ADVOCAAT-M4NDFACTURIER. Naar men zich herinnert, werd eenigen tijd geleden mr. S. H. Smit te Gouda niet als advocaat tot de recbtbank toegelaten, omdat zyn beroep van advocaat en manu facturer ontereenigbaar werd verklaard. Eenigen tijd geleden werd mr. Smit in hoogste instantie als advccaat voor de recht- bank geweigerd. Tbans heett de heer Smit zich, naar aan de //Tel." gemeldt wordt,"te Gouda als advocaat en procureur gevestigd en zyn manufacturierschap opgegeven, waarmede dus aan deze kwestie een einde is gekomen. DCOR EEN HOND AANGEVALLEN. Een hu svrouw te Venlo, wonende aan den Zuid-Singel, moest ter markt. Zij sloot daarom hear drie kinderen op de binnen- n man toen zich plotseling van den anderen kant ijskoude vingers in een nerveuzen greep om zijn pols legden. Met een ruk draaide hy zich om en keek in bet doodsbleeke gezicbt en de groote angst-oogen van den man in het wit linnen pak. Met een on- geduldig fronsen van zyn wenkbrauwen trok bij zyn hand los. ,Wees toch niet zoo'n wezel, kerel,'' beet hij hem toe. „Pas liever op die lu1 daar, dan doe je ook wat." Ik ik heb een revolver", bracht de er met moeite uit, »m...misschien geeft dat wat". „Een revolver! Goeie genade, kerel, waarom heb je dat niet eerder gezegd Waar heb je 'em „H bierwas het sfotterecd antwoord. Zonder verder tyd met praten te ver- morsen greep Sherrington het wapen in die krachtelooze handen was het tot niets nut en keek of het geladen was. „A1 klaar!" schreeuwde hij daarna tegen zijn helpers Als bewys, dat de matrozen bem gehoord badden, begonnen ze achter- uit loopend den terugfocht. Sherrington wachtte even tot ze bij hem waren, toen liep hij vlug vooruit den drempel over en de steeg in. Meteen sprong er uit de schaduw een van de gedaanten op hem toe. Sherrington hief zyn hand op en school de revolver over het hoofd van den man af. De aan- valler keerde zich om en verdween weer even snel a's hij gekomen was in de be- veiligende schaduw van de huizen. Met een haastigen blik aclPerom. om piaa<s bij den bond op. Bet schynt, dat de kinderen bij bet spelen het elensbakje van den hond omver geworpen hebbfn, waarop deze een 3 jarig jongetje aanviel en hem verschillende beten aan de re chfer- zyde van het gezicht, aan bet oer en aan het achterhoofdje toebracht. Door het ge- gil opmerkzaam gemaakt, blommen de buren over het scheidingsmuurtje en brachter hulp, juist op tyd om ernstiger onheil te voorkomen. Zwaar gewond is de klein kleuter naar het hospitaal gebracht. _DOOR DEN BL1KSEM GETROFFEN. Men meldt aan de //Boseche Crt." uit Waspik Bij een enkelen harden donderslag. het onweer was overigens niet hevig, weid de landbouwerswoning van G. van Dongen, Dinsdagnacht getroffeD. Van Dongen, die was opgestaan, sloeg fcewusteloos reer en bekwam brandwonden aan arm en bcrst. Hij moest uit de brandende woning worden gedragen en werd bij zyn buuiman J. Zwaans, die op eecigen afstand woont, binengebiacht. De overige bewocers kwamen met den schrik vrij. Het woonhuis brandde geheel af, niets werd gered. De pasnieuw getouwde land- bouwschuur, die aan het huis vaststond, kon behouden blijven. P1JNLIJK. Doordat zijn paarden op hoi sloegen, viel een voerman uitHilversum te Eemnes- Buiten van zijn met gras geladen wagens Een der wielen ging over zijn hoofd, waar door hem het eene oor byna geheel werd afgereden. Dcor dr. Gribblirg uit Blaricum en een pleegzuster werd de man voorloopig verbonden, waarna hij raar het ziekechuis te Laren werd vervoerd. DOODEL1JKE YAL. Dinsdag is mej. Koelma te Nieuw-Amstei - dam van de treeplank van een autobus gevallec. De dood trad terstond iD. FRAUDE BIJ EEN EXAMEN. Een beambte, verbonden aan den Bandelsschool aan den Bergsingel te Rot terdam, heeft aan twee leerlingen voor het examen de schriftelijke opgaven vcor algebra en meetkucde in hacden gegeven. Het ge volg was, dat de beide jongecs, die zwak in wiekunde waren, alle vraagstukken goed wisten op te lessen. Dit uitmunteDde re- sultaat wekte echter argwaan by de leeraren en gaf aanleidicg tot het instellen van een onderzoek naar de oorzaak van de zoo plotselirgtotuitirggekomen bekwaamheden, waarby de true ontdekt werd. De beide jongens zullen waarschynlijk hun examen nog eens moeten doen en de man, die hun de opgave in hacden gespeeld heeft, zal er waarschynlijk eveneens nog meer van hooren. De wethouder van onderwys zal in dezen een beslissing nemen, nadat by hem het rapport van den directeur der school over deze zaak is ingekomen. EEN SPR1NKHANENPLAAG RUSLAND. IN Over de distrikten Salsk en Stawropol is ter bestrijdicg van den sprinkbacerplaag de staat vaD beleg afgekendigd. De plaat- selijke autoriteiten woiden verantwoorde- lijk gesteld voor een succesvolle bestrydicg der sprinkhaneD, die den geheelen orgst dreigen te vernietigen. Hit Moskou zyn vlipgtuigen gezocdeD tot het verspreiden van vergift over de velden. DE MAAGDENBURGSCHE MOORD ZAAK. ln de zaak Hsas-Schroeder is een nieuwe factor gekomen die ze nog ingewikkelder maakt. Schroeder had namelyk een vriend met name Engelhardt, die na een tydlang te Maagdenburg te hebben vertoefd opeens spcorloos verdween. Bet lijk van Engel hardt is nu onlangs uit de Elbe epgehaald. Het bevond z'cb reeds in veriegaanden sfaat van ontbinding en had een schctwond aan het hoofd. Lit de lijkschouwirg bleek dat Engelhardt was vermoord. Men acht bet te zien of de moedige toerist niet achter- gebleven was, sloeg Sherrington naar links af, de richticg van de hoofdstraat in. Waar het rumoerige troepje zeelui langs trok ontwaaktede steeg. Chineesche vloeken, Chireesche verwenschingen bij dozijnen wei-den hun aehterna geroepen, hier en daar kwam het zelfs tot daden, probeerden de krottewoners met messen gewapend een flankaanval. Ma»r dank zij den marmeren tafeltjes, die als schild dienst dedenjiepen deze aanvallen op niets uit. ln dichtaan- eengesloten gelederen trok het troepje, zingend ea joelend, naar de hoofdstraat, nu een tunnel van licht door bet schijnsel van hondeiden lantaarns. Daar bpgon de achtervolging te verloo- pen, maar pas na bet overtrekken vsn de brug over Soochow Creek konden ze rekecen in veiligheid te zijn. Nauwelijks waren ze aan den overtant of de man, aan wien ze deze minder aan- gename ervaring te danken hadden. ocder- ging een gedaanteverwiseeling. Hij richtte zich uit zyn gpslag-m houding op,* het schichtige trok uit zijn blik weg en opeens stotterde hij niet meer. „Dat hebben we netjes opgeknapt," ver- klaarde hij, met zoo iets zelfvoldaans in zijn toon, dat Sherrington het uitproestte van het lachen »Wy begon hij spottend toen, alsof hem plotseling iets inviel, brak bij zijn zin af en keek den jongen pocher opmerkzaam aan. (Wordt vervolgd.) VAN Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a s. naar de aanvullingsreserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de landmacht, be- hoorende tot de lichting 1911. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienst plichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algfimeene oproeping in werkelijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depots. De aan deze dienstplichtigen verstrekte, rijksgoe deren zullen met uitzondering van het zakboekje in December van dit jaar moeten worden inge- leverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in hun eigen belang aanbevolen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Ten aanzien van den overgang naar de aanvullings reserve worden de dienstplichtigen, al verkeeren zij in een bijzonder geval, niet gerekend te behooren tot een andere lichting dan die, waarvoor zij zijn ingelijfd. Genoten uitstel van eerste oefening, onder- breking van dienst, enz. hebben alzoo niet ten gevolge, dat de overgang in een later jaar geschiedt. Ter Neuzen, 20 Juli 1926. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. rl a Tlionnrn J J1 1 r- r. O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5