Hoofdpfjn rijkspostspaarban K. 88-N aar het schijnt door een misverstand met betrekking tot de tijdrekening arri- veerde een der gezelschappen niet tijdig en vertrok de stoet aanmerkelijk later dan bij 't programma was bepaald. derwijswet 1920 over 1924. 4. Idem tot onbewoonbaarverklaring van de wtoningen, gelegen aan aen Smidswal nos. 16 en 27. 5. Idem tot verkoop van een percee gemeentegrond aan H. H. A. Bau- wens te Hulst en aan Ir. G. de Regt te Ter Neuzen. 6. Idem om vergunning te verleenen een riool te leg gen in gemeente grond aan de vereeniging tot zie- keaverzorging, Ch. L. de Schep- per, L .de Bruijne, J. F. de Smet, f. M'illenaar en J. J. Donze. ~y~ Idem tot conversie- van geldleenin- gen. 8. Idem tot aankoop van een stoep met opstallen van P. J. de Rijke, alhier. 9. Idem om eene algemeene machti- ging te verleenen voor het indie- nen van bezwaarschriften tegen opgelegde forensenaanslagen. 10. Idem om voor kennisgeving aan te nemen het adres van de plaatselijke bouwvakarbeiiders, betreffende het verrichten van particulier werk door leerlingen der Ambachts- school. 11. Idem tot vaststelling van het ko- hier hqndenbelasting dienst 1926. 12. Idem tot wijziging der gemeente- begrooting dienst 1926. 13. Aanbieding gemeente-rekeninq dienst 1925. 14. Voorstel van Burg, en Weth. om ontheffing te verleenen van ver schillende aanslagen in de honden- belasting, dienst 1925. 15. Alsvoren in het schoolqeld dienst 1925. HET NEDERLAN3CH-BELGISCH VERDRAG is j.l. Zaterdag door de Belgische Earner aangeiomen. Het werd naler verdedigd door den Minister Van de Velde. Tegenover de critiek van den afgevaar- digde Vos constateerde de rapporteur Van Cauwelaert dat, Vos op een paar kleinig- heden na genoegon blijkt te nemen met het economist deel van het tractaat. Men kan nu eenmaal niet alles in een tractaat voorzien, doch de regeering is vastbesloten alle kwesties van uitvoering en toepassiug, welke mochten oprjjzen in een geest van toenadering te overwegen. De Belgische regeering heeft tevens het inzicht voor de haven van Ter Neuzen de gelijke wijze van behandeling die het voor Augustus 1914 genoot te herstellen den dag waarop het Verdrag in werking zal treden. Het wetsmtwerp is aangenomen met 98 tegen 1 en 9 onthoudingen. MfDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL. Voor het eindexamen aan de Middelbaar Technische School voor de Bouwkunde te 's Gravenhage is gedaagd B. HuizingaJz. RIJKSBELASTINGEN. De heer W. P. de Jongs, rijksklerk ter inspectie alhier, is verplaatst naar het kantoor der Directe Belastingen te Dordrechtter inspectie alhier is geplaatst de rijksklerk J. A. 0; Plant te Geertruidenberg en ten kantore van den ontvanger te Sas van Gent de rjjksklerk Th. Edelman te Breda. DE BRAND aan den Schuttershofweg jl. Vrgdagavond ontstaai, vorderde nog tot Za'erdagmorgen de tegenwoordigheid der brand weer en ook toen was het vuur nog niet geheel gedoofd en begonnen de uiteengehaalde pakken stroo nog af en toe te smeulen. Het stroo was uit Frankrijk per spoor aangevoerd voor de N. V. Bloms Fourage- handel te Rotterdam en bestemd voor stroocartonfabrieken hier te lande. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne bij- en hu'ppostkantoren is gedurenae de maand Juni ingelegd f 31.652.77 en terugbetaa'd f 31.839,03. derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 186,26. Onder de mlagen waren 9 formulieren ad f 1, in spaarbankzegels van 5 cent en 112 in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen). Uitgegeven werden 27 nieuwe boekjes. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staafsschuIboekjes inge- schreven nominaal f 150. Uitgegeven werd 1 nieuw staatsscbuldboekje. WERKBE VORDERING. De rijkscommissie voor werkverruiming heeft in haar jongste vergadering o. a besloten een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van werkbevordering in Zeeuwgch Vlaanderen. FESTIVAL TE ZAAMSLAG. Begunstigd door zeer fraai zomerweer had j 1. Za erdag het festival plaats, uit- geschreven ter gelegenheid van het 40-jarig bes'aan van het muziekgezelscbap „De Volbarding" te Zaamslag. Waar een dergelijk muziekfeest in den regel epn gezellige drukte teweegbrengt, was het voor de feestvierende vereeniging jammer, dat het asntal deelnemende gezelschappen van elders zoo gering was, n.l. 4, daar de gezelschappen in den regel ook gevolg meebrengen. Zij was geformeerd als volgt„De Volharding" te Zaamslag, //St. Cecilia" te Stoppeldgk, //Concordia" te Axel, „St. Cecilia" te Hontcnisse en »Elk naar zijn krachten" te Hoek. Onder het beurtelings uitvoeren van marschmuziek door de deel nemende gezelschappen trok men door het fraaie dorp, onder groote belangstelling. N a afloop van den stoet werden de besturen der^gezelschappen ontvangen op htt raadhuis; Nadat da voorznt't'er van ,/De Volhardng de heer Sto k, de vergadering had geopend, werden de aanwezigen tpegesproken door den burgemeester, als eere voorzitter, d e namens het feestvierende gezelschap de gasten van elders, d e daarin belangstelling betoonden, verwelkomde. De eenige mede-oprichter van „De Volharding", de heer Rouw, die nog steeds dus 40 jaar werkend lid van het gezelschap is en ook in deze bijeenkomst tegenwoordig was. werd ook in welgekozen woorden naar aanleiding van dit gedenk- waardig teit toegesproken, Urwijl hem onder algemeenen bijval der aanwezigen eea per- soonlijke herinneringsmedaille werd over- handigd. De heer Rouw, getroffen door de hem te beurt geva'len waardeering, dankte voor de hem bewezen eer en verklaarde te hopen lid te blijven zoolang hg leeft. De voorzitter er zijn spgt over uit- drukkende dat de deetneming zoo gering is en er op wijzende, dat gezelschappen op wier medewerking men zeker had gerekend zijn vereeniging in den steek hebben ge- laten dankte den burgemeester voor de voortdurend van hem ondervonden mede werking, zoo ook weer bij dit feest. Hij deelde mede, dat de geldprijzen tot 4 zijn teruggebracht doch verhoogd tot f 40, f 30, f20 en f15. Daarop werd de eerewijn aangeboden. De burgemeester verklaarde hierop, dat het hem een genoegen was weer aan zoo'n feeft deel te nemen, heriunerde aan een dergelijk feest dat 15 jaar geleden plaats had. Hij verklaarde veel voor muziek en zang die het leven veraangenamen en ons opwekken te gevoelen. Hg ho opt dat, ondanks de geringe deelneming de aanwezigen een genotvollen namiddag zullen beleven. Hij wgdt voorts eenige woorden aanjie jubileerende vereeniging, welke hij hoopt dat steeds in bloei en welstand zal mogen vooruitgaan en die hg zijn steun belooft. Hierop werden door den voorzitter de herinneringsmedailles uitgereikt. Door den voorzitter van „St. Cecilia" te Hontenisse werd namens de aanwezigen de feestvierende vereeniging met haar feest ge- jukgewenscht. Hij wees er voorts op, dat muziek wel eens verderfelijk kan werken, doch dat de manier waarop onze liefhebberg- geze'schappen ddt doen broederschap en naastenliefde aankweekt. De gezelschappen behooren elkaars muziekfeesten te steunen. Bij de toewijzing der premien viel de eerste ten deel aan Stoppeldijk, de tweede aan Hontenisse, de derde aan Axel en de 4e aan Hoek. Nadat de voorzitter tot de deelnemende gezelschappen het verzoek had gericht, wegens het kleine aantal gezel chappen ook een extra-nummer te spelen, sloot hg deze gezellige bijeenkomst en werd op de muziek- tent aangevangen met het uitvoeren van de stukken door ffDe Volharding" waarna ieder der andere gezelschappen om bearte 3 nummers speelden, die door het publiek aandachtig werden beluisterd. De gezel schappen zetten hun beste beentje voor en verschillende ijyiziQkstukken werden ver- dienste'ijk uitgevoerd. In den avond werd een concert gegeven door de Zaamslag3che symphonie vereeni ging. Naar we ve^nemen was het later in den avond drukkep,jdan des namiddags. SAS VAN GENT. In den afgeloopen nacht kwam om- streeks 1 uur, zoo wel van Noordelijke als van Zuidelijke richting een onweer op- zetten. dat meer dan een uur den hemel angs alle windstreken in lichtelaaie zette. Vanwege de atmospherische ontladin- gen uit de langs alle zijden opeenge- pakte wolken gelepk het verschijnsel veel op een vuurwerk op grooten afstand. Wij kregen hier trouwens slechts de uiterste uitloopers van de verschillende, tegen elkander inwerkende onweeren, zoodat er slechts weinig regen viel. Maar de lang aanhouidende. donder- golven deden deuren en vensters trilier. iets wat bij gewone onweeren lang niet zoo intens geschiedt. Vandaar dan ook, dat er midden in den nacht plotseling overal de lichtjes piinkten in de huizen van angstig gewor- den bewoners. Ditmaal scheen het hun geraden zic'h op alle gebeurlijkheden voor te bereiden. IZaterdag j.l. werd in hotel Rotter dam te Sas van Gent door notaris E. B. Dumolevn te Hontenisse publiek verkocht een woonhuis met bijbehoorende partg grond, groot 11,82 aren, eigendom en be- woond door A. de Fever, Westkade te Sas van Gent. Eooper werd de heei A. Wulffaert te Sas van Gent voor de totale som van f 6435,— Zaterdag toog, zooals gewoonte, een aantal kooplustigen van alle plaatsen van Zeeuwsch Vlaanderen naar Selzaete, ten einde aldaar te profiteeren van den lagen ?rankenkoers. Tot hunne groote teleur- stelling werden alle Hollanders, die niet voorzi»n waren van een indentiteitskaart door de douaniers den toegahg tot Sel zaete geweigerd, zoodat zij onverrichterzake konden terugkeeren. Men zij gewaarschuwd, een bezoekbij onze zuiderburen, steeds voorzien te zijn van een pas, waar de douaned'ensten zeer zijn ver- scherpt en men zonder veel moeite derge- pijke onaangenaamheden kaD vermgden. VAN EEN M1SLUETE TRACTATIE 'tGebeurle Vrijdagtoiiddag tusschen Sas en Selzae'e 'n Jongmensch, uit Selzaete, werkzaam te Sas. zou z'n patroon eens tracteeren 'n Vet kongn werd geslacht en per fiets ging c vravhtje de grens over. 'tZaakje was, zoo meende onze guile jongeman, volkomen „in regel". Dies werd de overzijde van bet kanaal gekozen, de kant dus, waar geen Hol- landsche douanekantoor ge»estigd is. Welgemoed fietste onze jonge klant Sas- waarts in het gelukkige bewustzijn van zgn zoo nabge goede daad. Daar gebeurde plotseling het fatale. Gekomen aan de plaats, waar Holland ten behoeve van z'n douan ers, een (meestal onbezet) wachthuisje heeft neergeplant, springt plotseling een man naar voren Klaarblijkelijk is 't een commies. Op gebiedenden toon sommeert hg den blijden fietser af te stappen en vraagthem wat hij vervoert. Ontsteld wordt het smakelijke konijnen boutje getoond, waarop de „man der wet" met een dreigende flikkering in het oog den onbewusten zondaar toebijt„Je weet toch dat je da irmee niet mag binnenkomen". En op een toon, die geen tegenspraak duldt, eischt hij de smokkelwaar op en neemt haar in naam van den Nederlandschen Staat plecht'g in beslag. Blij er nog zoo af te komen, doch be- grgpelijker wijze diep- vevslagen, rijdt onze jonge man verder en vertelt, te Sas aan gekomeD, zijn tragisyh wedervaren aan z'n patroon. Deze n:et minder teleurgesteld wil er toch wel iets meer van weten. Hij belt het douanekantoor op. Daar weet men van niets Het jongmensch was het slachtofter ge- worden van een handig oplichter. (Z. K.) PHILIPPINE. Ter gelegenheid der kermis was hier een commissie gevormd, om deze door het ui schrgven van een wegwedstrijd voor wielrijders en muziek wat aantrekkelijker te maken. Gisteran hadden die feestelgk- heden plaats. Er werd aan den wedstrijd deelgenomen door 17 rijders, terwijl het muziekgezel scbap „De vereenigde werkliedm" van Ter Neuzen door hare vroolijke muziek er bij de heerschende tropische hitte de stemming in hield. Toor de wielerwedstrijden waren om- streeks 3 uur niet minder dan 22 deel- nemers ingeschreven, waaronder de beste Belgische nUuwelingen, en werd door den heer Vernaeve het startschot gelost voor een betrouwbaarheidsrit van 40 K.M. Bij het beeindigen van iedere ronde werden premies verreden, welke werden gewonnen door Hamerlinck, Bouwens, Van Acker en G. de Bruyk*r. Aan de tweede ronde reeds werden ver schillende deelnemers door p»ch geplaagd en wat een uitlooppoging der anderen ten gevolge had. Meteen was het peloton aan stukken. De Wondelghemsche crack Alfr. Hamerlinck boekte weldra een mooien voorsprong en passeerde ten slotte met een halve minuut vooruit op G. de Bruy- cker en Bauwens, de finish. Voorts volgden op 2 min. 10 sec Wittewrongel, Desmedt, O de Bruycker (pech), R. de Meyer, Redel, Acke, Kegel, Odrie Declereq, Frippiat en Farasijn. R. de Meyer en volgende, waren meer dan 3 min. achter. Ph. van Acker kwam ernstig te vallen en moest opgeven. Het geheel is een groot sportief succes geworden en waaraan de uitnemende hulp der Kijks- en Gemeentepolitie een leeuwen- aandeel heeft. De politie trad zoo subliem op, dat kans op ongelukken welhaast werd uitgesloten. Wanneer dan op deze plaats een woord van lof aan haar optreden wordt gebracht, is dit zeker uit aller naam. Door de Ph'lippiensche fee3tcomraissie, die eveneens verdienstelijk werk verrichtte, werd na afloop van den wedstrijd een woord van dank gebracht aan de jury der Sas van Gentsche wielerbaan, onder wiens leiding de wedstrijd werd verreden en met de heer Vernaeve als voorzitter. Door een allerhartelijkste ontvangst van de jury toonde de commissie hare recht Hollandsch, gastvrijheid. Na afloop maakte de muziek nog een muzikale wandeling door het dorp. Onder- tusschen hadden caroussel,schommel,schiet- tent, wafelk-aam enz reed-i veel bezoek terwijl het jonge volk zich amuseerde in verschillende danslokalen en ook de verschil lende cafe's, vooral die waar de Philippienscbe mossHeD zoo keung toebereid worden, niet over bezoek hadten te klagen. KOEWACHT. Hedennacht woedde in deze gemeente een hevig onweer. De bliksem sloeg in de landbouwschuur van de weduwe P. A. v. Vooren, Klepstraat alhier. De schuur met aangrenzend varkenshok en wagenhuis gingen in de vlammen op. terwijl even eens enkele kippen, een dorschmachine, wat aardappelen, stroo en riet verbranden. AUes is verzekerd. HULST. Geslaagd voor het eindexamen H. B. S. (Co'lege St. Willebro<-d) te Katwijk a. d. Rijn. de heer P. van Waasberghete Hulst. OOSTBURG. Bij Ron. besluit is benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Oostburg, de heer J. W. Haverkamp te Almelo. GEMEENTERAAD VAN AXEL. (VervoLg van het Tweede Blad). De VOORZITTER wijist er op, dat het een voorloopige maatregel betreft. Burgemeester en Wethouders wensehen een ambtenaar ter secretarie voor vast aan te stellen, doch hebben bezwaar om deze ook te belasten met het werk als boekhouder der gasfabriek. J-a-1 echter voorzien worclen door een boekh<wde~ op te roepen op voorloopig 500 safaris. Word/t straks een overeenkomst gesloten met Ter Neu zen, dan kan de zaak definitief worden gere- geld en ook het salaris nader bepaald. Hij ziet geen anderen weg. De heer OGGEL vermeent, dat er toch in de vergadering der Gascammissie ook over gespro- ken is, om de zaak op die manier te regelen, opdat er dan iemand zou kunnen worden be noemd, die tevens ook de administratieve werk- zaamneden voor de exploitat.e lc iu zou kunnen verrichten. De bedoeling is eigen- lijic chans op te roepen een"Hjd|^jke boekhou der en, als die overeenkomst mocht gesloten worden een nieuwe oproep-ing te doen. Tot nu toe was de boekhouder der gasfabriek een amb tenaar ter secertarie, dooh dit is met g. wenscht, omdat .dit stoornis brengt in de werkzaamiheden op de secretarie. Als de over eenkomst met Ter Neuzen een feit geworden is, kan een nieuwe oproeping plaats hebben. De heer J. DE FEIJTER merkt op, dat er feitelijk in de Gascommissie niet in dezen geest over gesproken is, om het salaris te be- palen op 500 en de zekerheidsste 11 ing op f'6000. Ook hij adht het van Burgemeester en Wethouders wel een beetje voorbarig, dat zij deze kwestie aldus op de agenda hebben ge plaatst, alvorens 'n overeenkomst met de ge meente Ter Neuzen definitief is geworden. Men moet er rekening mee houden, dat men bij het voeren der onderhanidelingen een.igsziins tegenover het gemeentebestuur van Ter Neu zen komt te staan en door de omschrijving op de agenda zou men daar een ipeening gaan distilleeren, die niet zuiver is. Indiien men de debatten in dien gemeente raad nagaat, zou men tot de conclusie komen, dat men daar meent, dat Axel voor het leveren van gas naar Ter Neuzen gemakkelijk zal toeihappen. Die mee- ning moet zi. den kop inigedrukt worden, want zoo staat de zaak er hier niet voor. De heer K.RUIJSSE kan ook niet zeggen, dat het voorstel hem zoo aanlokkelijk voor- komt. Voor een dergelijk salaris krijgt men hoogsteras een halve kracht. Waarom kan ik tegen woord ige toestand nog niet een maand of 3 bestendiigd blijven? Als de kogel eenmaal door de kerk is kan men voor den alsdan defi- nitieven nieuwen toestanid een functionaris op- roepen die voor zijn taak berekend is, want daar zal dan veel van worden gevergd. Hij merkt ook op, dat men voorzicihtig moet zijn met het doen van tijdelijke benoemingen, want naar hij verneemt bevat het arbeidsreglement een bepalinig dat iemand die bij de gemeente in tijdelijkan dienst benoemd wordt, wanneer hij een jaar in dienst is epn vaste aanstelling moet krijgen. De VOORZITTER aaht dat hier niet op van toepassing, maar bovendien ligt het in de be doeling om te doen uitkomen, dat de betrek king slechts tijdelijk is. De heer KRUUSSE wijst er op, dat, als het voorstel worddt aangenomen, men op 'n jaar- wedde van 500 geen flinke soliicitanten krijgt en als men eenmaal iemand tijdelijk heeft be noemd wordt deze later, als het er maar eenigs- zins mee door kan ook allicht voor vast be noemd. Roept men daarentagen op op een be- hoorlijk salaris, dan heeft men de kans een flink persoon te krijgen, die voor de taak be rekend is. De heer OGGEL merlct op, dat op het oogen- blik de functie van tijdelijk ambtenaar en tijdelijk boekhouder in een persoon vereenigd is. Wanneer nu, ingevotge de ;bedoeling van Burgemeester en Wethouders tot het benoemen van een definitief ambtetnaar de tegenwoordige tijdelijke ambtenaar eens niet dvfetd benoemd, zou deze natuurlijk hier voor een jaarwedde van 500 ook niet kunnen blijven als tijdelijke boekhouder der gasfabriek. De heer KRUIJSSE: We hebben een tijde lijke boekhouder en zouden dus in zijn plaats weer een tijdelijke aanstellen. Ik zie ook wel het bezwaar in combinatie der betrekkingen, maar meent, dat het toch wel geen bezwaar zou zijn om de geheele tijdelijke toestand nog een maand of drie op den tegenwoordigen voei te bestendigen. De heer OOOGEL: Dan zou een nieuwe ambtenaar ter secretarie, in/dien hem die func tie werd opgedragen zich daar voor een maand of drie nog geheel op nieuw moeten in werken. Dat acht ik wel een bezwaar. De heer KRUIJSSE neemt aan, dat Burge meester en Wethouders toeh eftn ontwikkeld persoon zullen benoemen, voor wie het zoo geen moeite zal zijn zich in die administratie in te werken. gsw n De heer OGGEL meen, dat-then daarvoor wel een maand of drie noodig heeft, welke meening de heer KRUIJSSE heelemaal niet deelt. De VOORZITTER ziet de door verschillende heeren naar voren gebrachte ibezwaren wel in, en zou er wel mee kunnen instemmen, om de tegenwoordige toestand nog wat te besten digen. De heer OGGEL: Dan zouden we ook den ambtenaar ter secretarie nog tijdelijk werk zaam moeten laten. ..ilim- De heer 't GILDE: Er gaat thans, door de mededeeLing van den heer Oggel, over het voornemen tot het aanstellen van een tijdelijk boekhouder der gasfabriek een geheel ander lioht op. Dit klinkt anders dan er in het pre- advies staat, aangezien daarin toch duidelijk te lezen is, dat Jiet college deze kwestie thans definitief wenscht te regelen. Men mcti dus geheel anders lezen dan het er staat. Ik betreur het ondertusschen, dat de Gascom missie over deze kwestie weer niet is gehoord. De heer OGGEL merkt op, dat dit voor de scheidiing der betrekking 'wel degelijk is gc schied. In het preadvies is eohter bij het voor stel tot oproeping van soliicitanten het woord „tijdelijk'' uitgevallen. Hij heeft er overigens ook geen bezwaar tegen, om den bestaanden tijdeiijKen toestar.i nog wat te laten voortduren. De heer 't GILDE moet het verder betreu- ren, dat de boekhouder der gasfabriek niet meer onder directe leiding van den gasdlrec- teur staat. De heer OGGEL: Dat is niet gewenscht De heer't GILDE: De kennis en het inzioht van het ihoofd van het bedrijf kan in de boek- houding onmogelijk gemist worden, daar hij de persoon is, die moet weten onder welke posten een en ander geboakt moet worden. Het zou daarom aanbeveling verdtienen, indien Burge meester en Weitihoudens eenis bij onzen vorigen burgemeester op informatie gingen. Ook daar bedient de gasfabriek 2 gemeentem, dooh de administratie geschiedt daar eenigszins anders. Het is mij ten mimste bekend, dat door onzen voormaligen burgemeester aan ingezetenen van Axel is verteld, dat, voor wat betreft hulp in de administratie, onze gasdirecteur veel moet missen, en dat zijn gasdirecteur niet minder dan 3 kantoorbedienden had. Ik wil volstrekt niet beweren, dat het hier ook zoo zou moeten gaan, doch indien Ter Neuzen bij Axel komt zal men hier toch ook een andere taktiek moeten toepassen, en niet moeten voortgaan met eene zuinigheid, die elk oogeniblik blijkt de wijsheid te bedriegen. Het ware te wensehen, dat Burgemeester en Wethouders in deze eens een andere taktiek gingen volgen. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders er genoegen mede ne men, dat de tegenwoordige toestand blijft, tot het contract met Ter Neuzen is afgesloten. 3. Verkoop van grond. Van M. de Keizer is ingekomtsn een verzoek om hem te verkoopen eene onpeiwiakte bouw- grond, naast den heer A. t Gilde, voor den xiNiqliZONUttN MBUFUbnLiN UJii, bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct IHI'MI I III I III I prijs vaji 2 per M2., om te dienen als wasch- en spoeiplaats. Burgemeester en Wethouders geven naar aanleiding hiervan te kennen, dat de heer M. de Keizer weder is teruggekomen op zxjih hec vori4, jaar gedaan verzoek, om een gedeen,e van lit. perceel naast den heer 't Gdlde, aan de zijde van de J uiianastraac te 'koopen, voor spoei plaats van automobielen enz. voor den prijs van J 2 per M2. Burgemeester en Wethouders hadden het vorig jaar geen vrijiheid voor te stellen om in atwijking van de vastgestelde groiidprijzen, dit perceei te verkoopen. Aanigezien dit gedeelite echter niet geschikt is als bouwgrond, omdat dit vroeger eene wa- terleiding is geweest, stellen zij voor, dit ge- deelte te verkoopen voor twee gulden de M2. en in afwijking van de gestelde bepalingen, dat dit niet bebouwd behoeft te worden, dooh belhoorlijk moet worden iafgeschaiden van den weg door een steenen muur bdnnen drie maan- den ten genoege van Burgemeester en Wet houders. De VOORZITTER voegt hier nog aan toe, dat het een oppervlakte betreft van 218 M2. De heer BAERT vraagt of het niet ge- wenischt was te bepalen, dat de grond ook aan de zijkanten moet worden afgesloten door een steenen muur, aangezien ihet anders wel eens zou kunnen zijn, dat de naastgelegen perceelen bij gebreke daarvan in waarxie verminderden. riet is niet gelijk wat met dezen grond gebeurt. De VOORZITTER merkt op, dat Burgemees ter en Wethouders niet hebben gemeend daar voor een bepaling te stellen. Trouwens, zoo iets is nog niet voorgekomen. Verwacht wordt, dat de koopers der perceelen hnn erf van de naast gelegen perceelen afsluiten. Hij gelooft niet, dat daaruit bezwaar kan ontstaan, dat verzoe- ker daar toch wel geen mestvaalt zal maken. De heer OGGEL is het er mede eens, dat verwacht wordt, dat ieder zijn gekocht erf af- sdheidt van dat van zijn buunman. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 4. Bepaling der Algemeene Politieverorde- ning betreffende reinigen van auto's op den openbaren weg. Naar aanleiding der onlangs vastgestelde bepaling van art. 27, 6e lid der Algemeene Politieverordening, waarbij is verboden op den openlbaren weg auto's of rij- en voertuigen te reinigen na des morgans 9 uur, zijn ingekx>men de volgenide adressen: a. Een adres van J. A .Dregmans, notaris te Axel, die daarin te kennen geeft, dat door de wijziging van de Algemeene Politieverorde ning dezer gemeente, de vrijheid van handelen ten zeerste aan banden wordt gelegd: dat de naleving van die bepaling in de prak- tijk onmogelijk blijkt; dat niemand last of hinder kan ondervinden door het na 9 uur 's morgens afschuren of poetsen van auto's en rijtuigan; dat zulks zelfs in groote steden onbeperkt wordt toegelaten; dat de straten voor de bewoners zijn en niet omgekeerd; redenen waarom hij zich tot den raad wendt met het verzoek het verbod in bovengenoemd artikel op te heffen. b. Een adres van J. C. Bam en 13 anderen, alien houders van automobielen eh rijtuigen, die daarin te kennen geven met voile instem- ming kennis te hebiben genomen van 't adres van notaris Dregmans, houdende verzoek tot opheffing van het verbod bedoeld in art. 27, lid 6 der Algemeene Politieverordening dezer gemeente, en beleefd verzoeken tot die ophef fing over te gaan Burgemeester en Wethouders stellen voor op dit adres en de adihaesiebetuiging afwijzend te beschikken. De VOORZITTER geeft nader te kennen, dat Burgemeester en Wethouders geen aanlei ding vinden de bepaling, die als maatregel van orde is ingevoerd, terug te nemen. De heer OGGEL deelt mede, dat hij omtrent dit voorstel eenigszins van meening verschilt. Hij zou de Ibepaling ook niet willen terug- nemen, maar het tijdstip b.v. verlengen tot 10 uur des voormiddags. Men heeft van het schoonmaken van de auto van den persoon, die het hier betreft, geen overlast. Onlangs nam spreker waar, dat er des middags om 2 uur op straat nog een auto werd gerepareerd; het kan dus geen bezwaar zijn het reinigen toe te staan tot 10 uur, dan kan ieder klaar zijn. Me. heeft het bij de behandeling van het voorstel toch ook kunnen hooren van den heer Weijns, die in dit opzioht als deskundige kan be- schouwd worden, 'dat de tijd wel wat kort is. De VOORZITTER merkt op, dat met verlen- ging van den toegestanen tijd de een zal ge- holpen zijn en een ander niet. Een autohouder, verklaarde aan spreker, dat hij daarmede niets zou opsehieten, en dat hij, in verband met zijn practijk, vergunning zou moeten hebben na des avonds 6 uur, en vroeg of hij dan niet een gele genheid daarvoor kon krijgen bij den overweg aan het station. Er zijn vele eigenaars var auto's en. rijtuigen en het zal niet mogelijk zijn alien te voldoen. Als men aan de wemsdhen van elk hunner zou tegemoet willen komen, waar zou het dan heen moeten Hij zou gaame zien, dat de bepaling volledg werd gehandhaafd. De heer't GILDE meent, dat de onderhavige bepalinig voor Axel wel wat krenterig is, men is hier toch niet in 't Gooi, of het is toch geen luxe staid? Hij zou de bepaling maar heele maal willen initrekken, daar blijikt, dat deze geen goede resultaten oplevert. De VOORZITTER kan niet toegeven, dat de maatregel niet zou helpen. De heer BAERT verklaart zich ook tegen in- trekking der bepaling. Hij wijst er op, dat ver schillende ambachtslieden, die vroeger voor hur. bedrijf ook werfczaamheden op de openbare straat uitoefenden, groote koisten hebben moe ten maken, om de straat voortaan te kunnen missen, hetgeen. hun is aangezegd, omdat men, nu de straten opgeknapt waren, wilde zorgen dat deze ook steeds een goed aanzien hebben. De auto- en rijtuighouders moeten zich daar ook naar ricihten. Ze krijgen in elk geval tot 's morgens 9 uur gelegenheid voor het reini gen der auto's van de openbare straat gebruik 'te maken. Hij zou de bepalinig ten voile willen handhaven. De VOORZITTER kan meedeelen het motief dat tot inzending van het verzoek aanleiding heeft gegeven. Spreker bemerkte onlangs op een Woensdagmorgen, omstreeks 10 uur naar het stadhuis komende, dat de chauffeur van den heer Dregmans nog bezig was met het afschuren van de auto. Hij zond er den ge- meente-veldwadhter heen, om te laten waar- schuwen, dat dit niet geoorloofd was. De veld- wachter werd door den chauffeur echter aller- minst beleefd ontvangen, en toen hij te kennen gaf dan proces-verbaal te zullen moeten op- maken werd hij door den chauffeur uitge-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2