BEMEN6DE BERICHTEN. doodslag op wieringen. ONGELUKKEN. HONGERKUNSTENAAR TEGEN W1L EN DANK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 13 Juli 1926.g De volgende zaken werden behandeld P. L v. D., oud 25 j., arbeider te Osse- nisse, werd ten laste gelegd dat hij op 1 Mei j.i. te 0 senisse A. Beun heeft mishandeld. i Eisch 25, boete of 25 dagen hecht. Uitspraak 15,— boete of 15 dagen hecht. A J. A., oud 45 j werkman te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hp op 15 Maart j.l. te Ter Neuzen G. Kooiman heeft be- leedigd. Eisch en uitspraak 10,boete of 10 dagen hecht. J. V.. oud 42 j., arbeider te Schoondijke, werd ten laste gelegd dat hg op 3 Juni j.l. te Schoondijke M. Verherbrugge heeft mishandeld. Eisch en uitspraak 10,boete of 10 dagen hecht, P. F. R., oud 19 j., arbeider te Sluis, wegens het niet voldoen aaa de vordering van de politie om van zgn rijwiel af te stappen te Sluis op 6 Juni j.l. Eisch eD uitspraak 15,boete of 15 dagen hecht. E M, G huisvr. van T. T„ oud 30 j. te St. Jansteen, werd ten laste gelegd, dat zij op 6 Juni j.l. te St. Jansteen A. Boon heeft mishandeld. Eisch en uitspraak 15,boete of 15 dagen hecht. P. J. B., oud 27 j., timmerman te Groede, werd bsklaagd, dat hij op 1 Juni j.l. te Groede 1. J. Provoost heeft beleedigd en mishandeld. Eisch en uitspraak 15,boete of 15 dagen hecht. M. J. v. d. A., oud 21 j koopman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hij op 6 Juni j.l. te Sas van Gent J. Kalfsvel heeft mishandeld. Eisch en uitspraak 15,boete of 15 dagen hecht. M. J. K oud 26 j.t metselaar te Sas van Gent, wegens beleediging van de politie te Sas ^an Gent op 5 Juni 1926. Eisch en uitspraak f 20,boete of 20 dagen hecht. J. D. S., oud 45j.,straatmakerte Breskens, wegens het niet afstappen van zijn rijwiel ■op de vordering van de politie te Breskens op 9 Juni j.l. Eisch en uitspraak 10,boete of 10 dagen hecht. OVERTREDING LOTERIJWET. Voor het Kantongerecht Ter Neuzen heeft tereoht gestaan E. M. Th. D., 40 jaar, winkelierster te Philippine, omdat zij in haar winkel ten verkoop voorhan- den had een 95tal pakjes zeeppoeder, waarbij er 5 aanwezig waren in welke een bon was verpakt, vermeldende den naam van eenig huishoudelijk artikel, ver- krijgbaar tegen inlevering van den bon. Verdachte verklaarde dat zij de pakjes en de voorwerpen van een grossier ont- ving. op wiens last zij de cadeaux nit- reikte. De Ambt. van het O. M. eischte ver- oordeeling tot f 3 boete subs. 3 dagen hecht. De Kantonrechter het ten laste gelegde niet bewezen achtende, sprak de ver dachte vrij. De Ambt. van het O. M. heeft hooger beroep aangeteekend. MOORD Vrijdag j.l. is uit het Hoornschediep bij Groningen opgehaald het lijk van een man, dat thans is gebleken te zijn dat van den veekoopman Jacob Zuidema, een 64-jarigen veekoopman ;te Groningen. Zijn vrouw meende, dat hij, zooals vaker gebeurde, bij familie logeerde. Hij was Woensdagavond halfvier per fiets van huis gegaan met een portefeuille met geld, om koeien te koopen. Portefeuille en por- temonnaie zijn op het lijk niet gevonden. De fiets van den veekoopman werd in het diep teruggevonden, op grooten afstand van de plaats, waar het lijk lag. De politie dacht aanvankelijk, dat de hoofdwonde, die op het lijk werd vastge- steld was veroorzaakt door de schroef van een stoomboot, en dat de man per onge- luk re water was geraakt. Nu achteraf is gebleken, dat hij een flink bedrag aan geld bij zich moet gehad hebben, rijst sterk het vermoeden, dat hij is vermoord en beroofd. De koperen ketting, waaraan de porte feuille vast zat, werd nog op het lijk ge vonden. Zaterdagavond half-negen heeft in een polderwerkerskeet op Wieringen een vechtpartij met ernstigen afloop plaats gehad. De 40jarige keetlbaas G. J. van der Meeren. bijgenaamd Rooie Gerrit, had oneenigheid met de vrouw, met wie hij nu leeft. Een poJderwerker, de 25jarige J. de J., uit Nieuw-Amsterdam, gemeente Em- men. die j mist thuis gekomen was en te veel gedronken had, nam het voor de vrouw op en ging Van der M. met een meis te lijf. De keetbaas greep naar een spade en sloeg daarmede De J. op het hoofd. Deze slag kwam zoo hevig aan, dat de schedel gespleten werd, en De J. ineenzeeg. De ontboden dokter kon slechts den dood vaststellen. Per auto is het lijk naar Hippolytushoef vervoerd. Van der M. werd, na verbonden te zijn, opgesJoten. Hij heeft een volledige beken- tenis afgelegd en is naar het huis van be waring te Alkmaar overgebracht. Den vorigen Zaterdag had hij ook iemand mis handeld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Zondagavond ruim 10 uur is de motor- rijder Van L. uit Arnhem, tusschen de Klomp en Ede door een auto die een an deren auto voorbij reed, overreden. De motorrijder reed zonder licht, Hij is zwaar gewond opgenomen. Dr. Weijer uit Ede en Dr. De Waarde uit de Klomp, ver- leenden geneeskundige hulp en consta- teerden sleutelbeen- en schedelfractuur. De motorrijder is naar Ede vervoerd. Een Haagsc'he automobilist zette den auto na, die na de aanrijding was door- gereden, bleek te zijn de auto van den heer Pisuisse uit Amsterdam. EEN JONGEN EN EEN MEISJE BIJ LOOSDUINEN IN ZEE VERDRONKEN. De 18jarige jongeling J. B en het meisje G. G., van denzelfden leettijd, bei- den uit Rotterdam, zijn Zondagmiddag ongeveer 4 uur te Loosduinen in zee ver- dronken. Zij behoorden bij de Jeugd- Centrale, Instituut voor arbeiders-ont- wikkeling. die vergunniing had, Zondag op het landgoed Meer en Bosch een de- monstratie met muziek te houden. Op het programma stond oak n wandeling langs het strand. Bij strandhoofd 21, dicht bij de grens tusschen Monster en Loosduinen werd halt gehouden en namen velen een bad in zee. Ondanks herhaalde aansporing, bleven de beide verongelukten nog op het hoofd. Opeens zag men, dat het meisje van de gladde steenen in zee vdel. Om haar te redden sprong de jongeling toen in zee, doch door de sterke zuiging bij de hoof- den werden beiden zeewaarts getrokken. OOK EEN JUBILe. In een krankzinnigengesticht te Boeda- pest heeft dezer dagen een 76jarig bewo- ner zijn gouden jubiilc als pati0nt van d€ inrichting gevierd. Met alien luister, dien men aan' een dergelijk feest, de toch altijd wat eigenaardige omstandigheden in aan- merking nemend, geven kan. Maar er was dan toch een feestmaaltijd met wat bloe- men en een toespraak van den directeur. De jubilaris werd op zijn 26ste jaar in de inrichting gebracht, omdat hij leed aan de waanvoorstelling, dat hij samen met raaf Julius Andrasisy Sr. de Oostersche ^westie opgelost had, welk idenkbeeld hij ook thans nog bezit. In het gesticht heeft Seiber het meubelvak geleerd en thans is hij een vlijitig en bruikbaar schrijnwerker. Seiber is lichamelijk volkomen gezond, doch zijn geestestoestand is in de afgeloo- pen halve eeuw niet verbeterd. De Oos tersche kwestie trouwens ook niet. ONvVEER. Te Velswgk, gemeente Zelhem is de bliksem geslagen in de woning van D. van Arragon. Van Arragon zelf werd gedood. Het begin van brand werd gebluscht. Nabg Vars-eveld is de woning van den landbonwer Bierman door den bliksem getroffen. Een deel van de woning werd vernield, en de vrouw van B. gedood. Een begin van brand is door de buren gestuit. Te Nederweert is Zaterdagavond de bliksem geslagen in de boerderij van den landbouwer A. Frenken. Woning, schuur en stallingen 2ijn afgebrand. Verzekering dekt de schade. DOOR DEN BLIKSEM. GETROFFEN. Zaterdagmiddag zijn twee jongelieden uit Tubbergen, die in de Gravenallee bjj Almelo onder een borm voor den regen schuilden, door den bliksem getrofLn. Zg werden per raderbaar naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. Daar bleek. dat de een, zekere E., er vrij goed was afgekomen bij had alleen brandwonden aan een arm. Na verbonden te zgn, kon hij huiswaarts keeren. De andere zekere v. d. W., was getrofLn aan het ac'aterhoofd en aan den rug. Zgn toestand was ernstig en hij is in het r.k. ziekenhuis ter verpleging op genomen. Vrjjdagavond is, naar de L"mb, Koer. meldt, het 14 jarige zoontje van Th. Ver- hejjen te Urmond in de Koestraat op een vrachtauto gesprongen en er af gevallen, waarbij hjj onder een wiel geraekte. In het gasthuis te Sittard is de jongen 's avonds overleden. Vrgdagnacht om half 3 passeerde bjj Sliedrecht de motorboot Risico door de Noord. Het schip was op weg naar Babel, om aardappelen te halen. De knecht stond aan het roer. Toen de schipper, Hilgers uit Gouda, eigenaar van de boot, van beneden aan dek kwam om den knecht zijn boter- hammen te geven, verloor hij, aldus de Voorw., het evenwicht, sloeg over boord en verdronk. De verdronkene laat een vrouw en 3 kinderen achter. waarvan de oudste 7 jaar is. De pogingen om het lijk te dreggen zgn zonder resultaat gebleken. MISHANDELING. De 21-jarige B. A. M. te Eygelshoven leefde in onmin met zgn ecbtgenoote. Deze had hem eenige dagen geleden verlaten. Ge- wapend met een mesbegafhij zichVrijdag- avond omstreeks 9 uur naar het huis van de ouders zijner vrouw in de Hoofdstraat. Hjj begon onmiddellijk de moeder zjjner echtgenoote te bewerken met het meszij kreeg een lange snedeover den arm. Toen zgn zwager tusschenbeiden wilde komen kreeg deze een steek in den rug ter hoogte van het schouderblad. De verloofde van dezen laatste heeft ook enkele steken ge- kregen. Toen de politie kwam, nam de woesteling de vlucht. Dr. Willems verleende de eerste hulp en verbond de hevig bloedende wonden der drie gestoken personen. INBRA.AK IN EEN GEMEENTE- BUREAU TE ARNHEM. Vrjjdagnacht is ingebroken in een der bureaux van gemeentewerken te Arnhem. De daders hebben zich toegang verschaft door opensluiting van een niet afgesloten raam. Een der lessenaars van den admini- strateur werd opengebroken, en daarin vonden de indringers een afgesloten porte feuille, waarin zich stukken bevonden,welke tusschen den administrateur en den Wet- houder circuleerden. De portefeuille werd geheel opengesneden, en de papieren er uit gehaald. De daders hadden ergeen belang nij die mede te nemen. Het geheele kan- toorgebouw is onderzocht, maar er wordt niets vermist. Een werkvrouw ontdekte de inbraak. De politie heeft de zaak in handen. ZIJN VIJF KINDEREN VERMOORD Te Sint Vith in het geannexeerde ge- bied, dat thans deel uitmaakt van de provincie Luik, heeft, naar men uit Brussel meldt, een landbouwer, in den nacbt van Woensdag op Donderdag, zijn vgf kinderen met revolverschoten gedood. Het jongste kindje was twee en een half jaar oud. Daarna maakte de man, door ophanging, een einde aan zgn eigen leven. Een ingenieur uit Mulhausen, die zijn vacantie in Obersolberg doorbrengen wilde, beleefde het volgende onaangeuameavontuur. Bij een zwerftocht door het woud verlaatte hij zich. Door de invallende duisternis misleid viel hij in een militaire schuilp'aats, die in den oorlog daar gemaakt was. Daar de iugenieur zich bg den val zwaar ver- wond nad, kon hij niet uit den diepen kuil klimmen. Zgn gero'p om bu'p werd door niemand gehoord. 26 dagen ble-f de on- gelukkige zonder voedseldat hij niet van dorst omgekomen is, dankt hg aan het feit, dat er in de gevangenis een kleine bron opborrelde. Na 26 dagen gelukte het hem, zich uit den kuil te werken. Hij kroop op handen en voeten naar Obersolberg, waar hg 's middags aankwam. De honger- kunstenaar tegen wil en dank was zoo mager als een geraamte. Baard en haren waren verwilderd. Het duurde uren, voor de volkomen uitgeputte mensch eenige woorden kon uitbrengen. EEN ONGEVAL OP DEN RIJN. Bij Benrath "is Donderdag op den Rijn een eigenaardig ougeluk gebeurd. Twee gieken van de Benrather roeivereeniging bielden oefeningen met ploegen van vier, met stuurman. Toen de booten de eind- streep hadden bereikt voer de hen verge- zellende motorboot met voile snelheid op. Juist toen weigerde het roer, tengevolge waarvan de motorboot de beide gieken ramde en glad doormidden sneed. Alle tien roeiers zijn ernstig gewond. VL1EGTUIG BIJ BRUSSEL VERONGELUKT. Te Evere bij Brussel is Maandagmorgen een vliegtuig, bestuurd door den sergeant- piloot Van Calleghem na een vlucht over Brussel, toen de bestuurder wilde dalen, neergestort. De piloot werd dooielijk ge wond van onder de overblijfselen gehaald en overleed gedurende het vervoer naar het ziekenhuis. CYCLOON IN ONTARIO. De ergste cycloon in het district West- Ontario heeft Zaterdag over een 25 mijl breede strook sinds menschen heugenis het land gfteisterd. Geheele boomgaarden werden uit den grond gerukt of knapten af. Vele schuren werden door den wind vernield en de boomen en brokstukken der muren werden over een afstand van vele mglen verspreid. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering op Dinsdag 13 Juli 1926, voormiddags 10 uur. In deze vergadering kwam aan de orde als punt 9. Vaststelling concessievoorwaarden voor gaslevering naar Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders geven aan den. gemeenteraad te kennen, dat de onderhandelin- gen tot het leveren van gas in Ter Neuzen thans zoover zijn gevorderd, dat door beide da- gelijksche besturen de concessiebepalingen zijn behandeld, waarvan aan de leden een exem- plaar is toegezonden. De VOORZITTER acht het gewenscht deze, alvorens ze in operubare behandeling te foren- gen, in besloten vergadering te bespreken. Hij schorst de openbare vergadering, die overgaat in een zitting met gesloten deuren. Na het wederopenbaar worden der vergade ring worden de concessievoorwaarden, zooals die in besloten vergadering zijn besproken met algemeene stemmen vastgesteld. Deze zullen ter nadere vaststelling worden aangeboden aan den gemeenteraad van Ter Neuzen. Zij luiden als volgt: CONCESSIE-AiKTE VOOR GASLEVERING AAN DE GEMEENTE TER NEUZEN. Algemeene Bepalingen. Artikel 1. De Gemeente Ter Neuzen geeft op de vol gende bepalingen, lasten en voorwaarden aan de Gemeente Axel het uitsluitend recht, om buizen te leggen en te hebben in de straten van de gemeente en in de gemeentewegen voor levering van gas voor verwarming en waar door de thans bestaande concessievoor waarden geen belemmering wordt opgelegd mede voor beweegkracht en verlichting, be nevens voor de overbrenging van gas naar andere gemeenten. Bij eindiging van de concessievoorwaarden der Industr. Maatschappij zal het de ingezetenen van Ter Neuzen vrijstaan, om gas voor ver- lichtinig en kracht te gebruiken. Het Gemeentebestuur van Axel neemt op zich, door voldoende machtiging van de be voegde besturen, het verlof daartoe te ver- krijgen. Zouden de vergunningen echter niet ver- kregen kunnen worden, of zoude daarvoor betalingen geeischt woixlen, welke de gemeen te Axel niet kan toestaan, zoo is deze laat ste niet gehouden tot de uitvoering dezer overeenkomst in die gedeelten der gemeente, waar geen vergunning voor het leggen der buizen verkregen is. Voor de wegen, welke voorkomen op den door Gedeputeerde Staten vastgesteldne Dig ger voor de Wegen en Voetpaden, zal het recht om gasbuizen te leggen niet zijn een uitsluitend recht. Artikel 2. Zelfs na het vervallen dezer overeenkomst zai de Gemeente Axel het recht hebben op het grondgebied der Gemeente Ter Neuzen de noodige Hoofdbuizen te laten liggen en te gebruiken; benoodigd voor de levering van gas aan andere Gemeenten. Deze buizen zullen door de Gemeente Axel mogen her- steld en zelfs vergroot worden, mits de wegen in denzelfden toestand worden gebracht, ten genoege van Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen. Artikel 3. De Gemeente Axel zal de bebouwde kom- men van Ter Neuzen en Driewegen, als be- doeld in artikel 1 der Algemeene Politiever- ordening voor de Gemeente Ter Neuzen, dd. 21 Februari 1924, van gas voorzien, alsmede het buurtschap 't Zwaantje. Wat betreft de bebouwde kom van Sluiskil, zooals die in ge- noem.de politieverordening is omschreven en buurtschap Baandijk, aldaar zal gas geleverd worden als 65 der aansluitbare perceelen aansluiting verlangt. De Gemeente Axel behoudt het recht haar buizennet tot elk deel der Gemeente uit te breiden, zoodra zij daar toe den tijd gekomen acht. Artikel 4. De duur der genoemde concessie is bepaald op vijftig jaar, aanvangende den 1900 acht en twintig en eindigende den 1900 acht en ze- ventig. Artikel 5. Een gemachtigde der gemeente Axel zal voortdurend verblijf houden te Ter Nenzen en draagt zorg voor de richtige uitvoering van de onderhavige concessie; te zijnen do- micilie worden alle gerechtelijke aanzeggin- gen, aanmaningen en dagvaardingen gedaan, als ware dat het domicilie van de bedoelde Gemeente, Artikel 6. De Gemeente Ter Neuzen zal nimmer recht op huur of andere vergoeding hebben van den grond, waarin de buizen der Gemeente Axel liggen. Artikel 7. Gedurende den loop der concessie zal de concessionaresse het uitsluitend recht heb ben, in alle openibare wegen en straten, bin- nen het grondgebied der gerheente ontgra- vingen te doen, ten behoeve van gasleidingen. J.n het belang der veiligheid zat de conces- sionaresse bij het graven dn den openbaren weg tijdig kennis geven aan Burgemeester en Wethouders. De sleuven, waarin de gasbuizen zijn ge legd, zullen behoorlijk worden gevuld en aan- gestampt en de kunstbedekking boven de sleuven zal weder in den toestand als voor de ontgraving. Artikel 8. Gaslevering aan particulieren. De concessionaresse is verpliciht gas te ver- strekken aan ieder, wonende in de bebouwde kommen of buitenwijken van Ter Neuzen, als genoemd in artikel 3, die dit verlangt en die eene verbintenis van minstens drie maanden wil aangaan. De Gemeente Axel zal dienstbuizen koste- loos leggen tot aan de voorgevels der gebou- wen, tenzij de aan te sluiten perceelen verder dan zes meter van de Hoofdleiding zijn gele- gen. Het overige gedeelte komt voor rekening van den gebruiker. De binnenleidingen en fittings zullen voor rekening der verbruikers worden gemaakt, hetzij door de Gasfabriek of door particulie- re fitters, naar de voorschriften van de Di- rectie. Artikel 9. Het gas zal geleverd worden over Gas- meters. 3a* De verbruikers hebben de vrjje beschikking over het gas dat door den meter is gegaan, zoowel binnen- als buitenshuis, behoudens het bepaalde in artikel 1, bedoelende de verplich- ting aan een anderen concessionaris. Bij gebruik van gas voor andere doeleinden, dan volgens deze overeenkomst is toegestaan, heeft het Gasbedrijf het recht de leiding naar dat perceel af te snijden. Artikel 10. Het te leveren gas zal op alle punten van het net steeds een voldoenden juisten druk moeten hebben. Het warmtevermogen van het Gas zal steeds tenminste 4200 calorien moeten bedragen, ge- meten met den calori-meter van Junker bij 15 Graden Celsius en 760 mM. barometer- stand. Wanneer het gas niet beantwoordt aan de hierboven omschreven eischen, dan kan de concessionaresse eene boete worden opgelegd van j 25,tenzij zij aantoont, dat zulks niet aan nare sctiuld, nalatigheid of op- zet is te wijten. Artikel 11. De concessionaresse verbindt zich om gas- meters naar kcuze in huur te verstrekken, aan alle geaJbbonneerden volgens het in Axel geldend tarief. Artikel 12. De prijs van het Gas voor de ingezetenen der Gemeente Ter Neuzen wordt bepaald op 1 cent per M3. hooger dan die in Axel, totdat het gasverbruik per jaar in die gemeente ge- lijk is aan het gasverbruik per jaar in de gemeente Axel en de verliezen van vorige jaren, tengevolge van deze gasvoorziening zijn gedekt. Aan den Raad der gemeente Ter Neuzen zal jaarlijksch worden overgelegd de goedgekeurde balans met winst- en verlies- rekening van het Gasbedrijf. Artikel 13. De prjjs van het Gas wordt jaarljjks, zoodra het accountantsonderzoek heeft plaats gehad, op zoodanig bedrag vastgesteld, dat daanbij het maken van winst voor het Gas bedrijf is uitgesloten. De vaststelling geschiedt door den raad der gemeente Axel, nadat de GascOmmissie voor die gemeente is gehoord. In de Gascommissie zal een lid van den ge meenteraad van Ter Neuzen zitting hebben, teneinde als gemeente medezeggenschap te hebben in het vaststellen der gasprijzen. Artikel 14. Het geleverde gas wordt tnaandelijks be- taald; bij gebreke van betaling in de volgende maand, zal de concessionaresse het recht heb ben de leiding af te snijden en gas te weigeren tot aan de volkomen kwijting van het achter- stallige. Artikel 15. Ingeval de concessionaresse door overmacht verplicht zou zijn de levering van gas tijde- lijk te staken, is zij geenerlei sehadevergoe- ding verschuldigd, aan de(n) geabonneerde(n). Zij doet hiervan onmiddellijk mededeeling aan het gemeentebestuur van Ter Neuzen. Artikel 16. De gemeente Axel verbindt zich, tot richtige nakoming van hare verplichtingen tegenover de gemeente Ter Neuzen gedurende de loopen- de concessie een bedrag" groot drie duizend Lijders aan aambeien kunnen niet beter doen dan Foster's Zalf aan te wenden, welke onmiddellijk verlichting schenkt. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos /1,75; per tube 1,5 gulden (/3000,of stukken met eene reeele waarde tot dat bedrag te deponeeren, waar van betaald wordt de verschuldigde rente of waarvan de coupons jaarlijks aan de gemeente worden afgedragen. Deze som bljjft ten kantore van den ge- meente-ontvanger bewaard tot waarborg van een behoorlijk ondenhoud der werken, de rich tige exploitatie en vergoeding der schade aan de gemeente, door de werken van de conces sionaresse toegebracht. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd uit het waarborgfonds te betalen alle kosten, die de concessionaresse aan de gemeente ver schuldigd is of wordt. De concessionaresse is verplicht binnen 14 dagen na ontvamgen schriftelijke opgave van Burgemeester en Wethouders, het waarborg fonds tot het vastgestelde bedrag aan te vul- len. Bij afloop van de concessie ontvangt de ge meente Axel het waarborgfonds, of wat daar- van nog over is, terug. Artikel 17. Alle geschiillen over dit contract of zijne uit- leggingen, zullen in het hoogste ressort beslist worden door drie scheidsmannen, aan wier uit spraak partijen beloven zich te onderwerpen. Elk der partijen zal een der scheidsmannen benoemen en wordt de derde benoemd door den Kantonrechter te Middelburg. Artikel 18. Indien, na het eind van dit contract de ge meente Ter Neuzen eene nieuwe concessie wenscht te geven voor het leveren van gas, zal de gemeente Axel het recht van voorkeur heb ben boven alle andere inschrijvers, mits op de voor de gemeente Ter Neuzen meest voordee- lige voorwaarden. Artikel 19. De levering van gas in de gemeente Ter Neuzen moet een aanvang nemen binnen 12 maanden na goedkeuring van de desbetreffen- de raadsbesluiten door Gedeputeerde Staten en de vereischte vergunningen zijn verkregen. Artikel 20. Het is de concessionaresse zonder vergun ning van den raad der gemeente Ter Neuzen verboden de concessie geheel of gedeeltelijk aan anderen over te dragen. De gemeenteraad van Ter Neuzen kan bij die overdracht billijker voorwaarden vaststel len. Artikel 21. Alle kosten, zoowel vallende op het aangaan, als later voortvloeiende uit het uitvoeren van deze overeenkomst, zijn voor rekening van het gasbedrijf der gemeente Axel. Voor Ter Neuzen: 12 Juli. Ned. s.s. DE RUITER, 562 M3., ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 13 Juli. Eng. s.s. SUTTON HALL, 12621 M3., ledig, Antwerpen; Ned. s.s. DE RUITER, 568 M3., steen, Londen; Eng. s.s. LOCH RYAN, 593 M3., steen, Londen. Voor Sas van Gent: Eng. s..s TRADER, 840 M3., ledig, Yarmouth. Van Sas van Gent: Eng. s.s. TRADER, 840 M3., fosfaat, Londen. Voor Gent: 12 Juli. Fransch s.s. SAINT ENOGAT, 6353 M3., pyriet, Paimboef; Eng. s.s. RALPH HARRISON, 2713 M3., ledig, Dartmouth; Eng. s.s. TEESWOOD, 2446 M3., ledig, I/onden; Eng. s.s. FREDRIK LARSEN, 5723 M3., ledig, Goole; Duitsch s.s. DIETRICH BOHNEKAMP, 2769 M3., hout, Stettin; Amer. s.s. CARPLAKA, 14445 M3., gem., Havre; 13 Juli. Fransch s.s. AREZ, 2707 M3., ledig, Lorient; Eng. s.s. LESTRIS, 5324 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukg., Londen; Belg. s.s. URPETH, 3183 M3., ledig, Londen; Duitsch s.s. CHARLOTTE, 2135 M3., led., Fleetwood; Eng. s.s. WITHWORTH, 3961 M3., ledig, Londen; Fransch s.s. ARME- NIER, 2587 M8., ledig, Lorient; Duitsch s.s. BORKUM, 3015 M3., hout, Haparanda; Eng. s.s. TERNWOOD, 5353 M3., ledig, Newcastle; Lett. s.s. KULDIGA, 5595 M3., gem., Riga; Eng. s.s. NYROCA, 3665 M3., stukg., Man chester; Eng. s.s. HUNTERFIELD, 4114 M3., ledig, Belfast; Fransch s.s. AURILLAC, 12021 M3., hout, Kaunisaari. Van Gent 12 Juil. Eng. s.s. EEMSWORTH MANOR, 3649 M3., ijzer, Brittonferry; Zweedsch s.s. FIGARO, 3216 M3„ kolen, Bel fast; Eng. s.s. CEDARPARK, 14395 M3., olie, Hull; Deensch s.s. HALFDAN, 4098 M3., res- tant, Rouaan. 13 Juli. Eng. s.s. BOWLING, 2245 MB., kolen, Boness; Eng. s.s. OXBIRD, 876 M3., kolen, Kingslynn; Eng. s.s. SKELWITH FOR CE, 1676 M3., steen, Londen; Noorsch s.s. CARMEN, 5382 M3., ledig, Hoek van Holland; Eng. s.s. THE SULTAN, 1828 M3., kolen, Grangemouth; Eng. s.s. OARSMAN, 903 M3.. cement, Londen; Eng. s.s. THE MONARCH, 1817 M3., kolen, Rochester; Fransch s.s. CHARLOTTE, 2327 M3., ijzer, Newport; Deensch s.s. SKODSBORG, 4104 M3., ledig. Rotterdam; Eng. s.s. GREEMBOTT, 3933 M3.. kolen, Londen; Lett. s.s. KANDAVA, 5394 M3., ledig, Danzig; Duitsch s.s. Neptun, 20538 M3., benzine, Hamburg; Eng. s.s. LULONGA. 2324 M3., kolen, Goole; Noorsch s.s. JERN- LAND, 3635 M3., cokes, Sauda. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lossing te Belfast, s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN in lading te Ulea- borg voor Ter Neuzen. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een Bril met etui. Rechthebbende vervoege zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 14 Juli, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,11 12,12 Beriijn 59,20 59,25 Pargs 6,40 6,45 Brussel &i80 6, Weenen (per 100 sch.) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59 25 Fransch 6,40 6 45 Belgisch 5,80 6', Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,20 35,25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3