gtukHoopen Veiligheid en Volksgezondheid. fe# van Huid en Voefcen m BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. fiT gjeneestmen me^ PUROL Bij Apoth.en DrogisEerTMMr om het eens huiselijk uit te drukken: het steeds toenemende gebruik van het woord persoonlij.kheid het bewijst, dat wij ons de worsteli ng zelf bewust zijn geworden. De conflicten in het politieke en het economische leven zijn twee van de uitin- gen van tegenstrooming, die op het einde der vorige eeuw ingezet, maar nog met tot voile krachtsontplooiing is gekomen. Waarvoor wij nu moeten oppassen is dit: wie meent, dat met de oude leuzen en oude frazen, oude vrijheidsvormen her- steld kunnen worden, zal zich teleurge- steld zien. Want dan zou er geen vooruitgang, d.w.z. ordelijke ontwikkeling zijn, nieu- we vormen worden voorbereid en daar- mede nieuwe voorwaarden voor de per- soonlijke ontwikkeling in ons, waarbij wij dan moeten bedenken, dat ten slotte van het ik zelf afhangt of onder de nieuwe voorwaarden zijn persoonlijkheid tot ont wikkeling komt. Voor hem geldt, als voor elken ik, het gebod van den door Ibsen uitgebeelden individualist Brand: Wees wat je bent, voluit, geheel, Niet half, niet stuksgewijs verdeeld! Overdenke de jongere van onzen tijd, in hoeverre hij bereid is aan dit gebod te gehoorzamen. Desnoods tegen het program van zijn organisatie in! DE TOESTAND. De snelle overeen9temming die Caillaux Maandag met Churchill, den kanselier der Schatkist, bereikt heeft, bevestigd de N. R. Crt. geopperde onderstelling, dat het accoord vooraf langs den diplomatieken weg zoo goed als bedisseld geweest moet zijn. Caillaux komt een pluim toe dat hij een vraagstuk heeft geregeld, hetwelk in zijn netelige stadia vaak verk >eling in de be- trekkingen tusschen de twee landen had gebracht. Het feit dat het accoori thans beklonken is, heeft een groote politieke en o economi sche beteekenis Het politieke gewicht ervan is dat het twee West Europeesche landen, wier belangen door den oorlog saamgeklonken waren, weer nauw vereenigt. Aan den anderen kant zou het niet tot stand hebben kunnen komen, indien de tegenwoordige Engelsche regeering geen groot belang had geh°cht aan de goede p ditieke verstandhouding. Want het lijdt geen twyfel, dat Engeland ten slotte afge- weken is ran het zoo lang verkondigde standpunt, dat het zou aandringen op een behandeling van Frankrijk geljjk op met die dit laatste land van Ameriba kreeg. Daar is om te beginnen de belangrijke bepaling dat de regeling herzien kan worden, indien Duitschland minder mocht storten dan Frankrijk op een gegeven oogenblik aan Engeland te betalen heeft. Voor dit voorbehoud heefc de Fransche politiek rusteloos gevochten. Het neemt een groote zorg voor de toekomst weg en in Engeland zal men er wel op af te dingen hebben, zonder dat dit echter nog een wijz'ging in de overeenkomst zal kunnen brengen, nalemaal de regeering zulk een stevige me ^rderheid achter zich h eft. Dan zou er ook, volgens Frankrijk's wensch, een bepaling opgenomen zijn tot beveiliging van den Franschen wisselkoers tegen overdracht van betalingen op hache lijke oogenblikken. Het lag voor de hand dat Eugeland aan Frankrijk in dit opzicht niet weigeren zou wat het aan ltalie toe- gestaan heefc en wat de gea'li°erien ook jegens Duitschland als billijk erkend heb- hea. Een andere zeer gunstige bepaling is dat Frankrijk eveitueel door Engeland geerediteerd zou worden voor een gedeelte van he^ surplus dat het van de geallieerden en Duitschland samen ontvangt teg mover wat het zelf aan de Vereenigde Staten af te dragen heeft. Engeland zou hiermee gestand doen wat het steeds verzekerd heeft: het zou geen onbarmhar'ig schulde:seher voor zijn vroe- gere oorlogs'aondgenooten wezen en vol- komen voldaan zijn, indien het elk jaar maar genoeg binnenkreeg om Amerika tevreden te stellen. Zoo begint zich lang- zamerhand de kanalisatie van den Duitschen goudstroom over verschillende Europeesche laaden naar de schatkist te Washington te verwezenlijken. Ten aaozien van de jaarlijksche betalingen is bepaald dat zij in drie reeksec worden ingedeeld. Eerst zal Frankrijk een mora torium verleend worden (natuurlijk een geleeltelijke en geen algeheele opschorting van betalingen) tot het zijn ruilmiddel ge- stabiliseerd en zijn vlottende schuld gecon- solideerd of anderszins geregeld heeft Mettertijd kunnen de betalingen dan toe- nemen. Dat is het gezonde b-ginsel dat ook aan de Dawes regeling met Duitsch land ten grondslag lag. Eindelijk is Engeland Frmkrijk tege- moet gekomen ten aanz:en van het goud- deposito dat het in dsn tijd van oorlog als onderpand over het Kanaal heeft ge- stuurd Havas stelt het voor, of Frankrjjk reeds betrekkelijk spoedig de beschikking zal krijgen over 24 millioen pond sterling van het heele bedrag 77*/2 millioen dat gedeelteljjk aan de Schatkist is overgedragen, gedeeltelijk door de Bank van Frankrijk aan de Bank van Engeland Wij zullen wel nader vernemen, hoe de zaak geregeld is maar maar ook hierin lijkt met de ge- voeligheid der Franschen lekening gehouden te zijn. Otfer de oeconomische beteekenis van het accoord behoeft men nauweljjks iets te zeggen. Het stabiliseert een totdusver geheel onzekeren factor voor de ordening der Fransche financien. Natuurlijk zal men aan weerskanten van het Kanaal er nog genoeg kriiiek op te hooren krijgen. Maar deze zal ten slotte moeten verstommen tegenover het inzicht dat een kwestie, die jaren lang een ver- ontrustenden invloed heeft gehad, ge regeld is. Vergissen wij ons niet, dan zal Briand's regeering na Caillaux' terugkeer uit Londen vaster staan dan toen de Minister vlak na de aanneming van de motie van vertrouwen met een meerderbeid van 22 stemmen naar Engelan vertr ok. BELGIe. De Gulden Sporen-viering. De slag der Gulden Sporen is Zaterdag, naar tde coir, der IN. K. Grt. te Brussel meidt, heel het Vlaamsche land loor, op waaraige wijze herdacht. In sommige groote steden ais Antwerpen, Brunqe, iviecUeien en veie fcleinere piaatsen had de nerdenkmg door de aansiiuiting der plaatselijike overhead en ide bevlagging der gemeentdiijke gebouwen en raadhuizen een oftioieel karakter. Te Gent werd de viering echter met leede oogen aangezien door ten burgemeester, die ditmaal even- wei het houden van een concert op den Kouter, het voornaamste plein der stad, en den optocht door de Vlaamsche oud- strijders, Vlaamsche nationalisten en com- munisten niet durfde beletten. Te Vilvoorde echter, waar de burge meester op verzoek der Vlaamsche oud- strijders besloten had de Vlaamsche Leeu- wenviag tusschen Belgische en plaatseuj- ke vlaggien op het stadhuis te laten wap- peren, werd zulks door den Waalschen en anti-Vlaamschen provinoie-gouverneur van Brabant verboden. Waar het be- sluit in strijd blijkt met het beginsel der gemeentelijke autonomic, zal hierover in de Kamer een imterpellatie worden inge- diend en ook in den Provincialen Raad worden geprotesteerd. Ook dezen dag kwam de jammerlijke verdeeldheid der Vlamingen tot uiting. Zoo zag men bijna overal Vlaamsche na- tionalisten en Belgischgezinde minimalis- ten afzonderlijk betoogen en afgescheiden vergaderingen houden. Te Brussel waren niet minder dan drie verschillende herdenkingen van oud- strijders, Vlaamsche nationalisten en Vlaamsche Gouwbonden samen, verder van het katholieke Davidsfonds en den vooruitstrevenden Liberalen Volksbond. In de laatste bijeenkomst sprak Mr. Julius Hoste jr. over verleden en toekomst van Vlaandehen. Alleen oud-strijiders en Vlaamsche nationalisten hadden een straatbetooging op touw gezet, waarbij groepjes fascisten trachtten herrie te ver- wekken. Dit werd door de politic zoo- veel mogelijk belet. Onder het zingen van den Vlaamschen Leeuw gingen de betoogers op de Groote Markt uiteen. Te Antwerpen was door het Vlaamsche Front, samen met de Vlaamsche oud- strijders en andere Vlaamsche vereenigin- gen een geestdriftige optocht met vaan- dels, muziiek en een paar praalwagens ge- organiseerd. Opschriften als: Belgie stelt Duitsche spionnen in vrijheid, maar wei- gert amnestie aan Vlaamsche idealisten! Coppee behoeft geen amnestie, enz., sloe- gen blijkbaar bij de toeschouwers in. (Wij waren daar toevallig getuige van de geestdrift der betoogers, toen de stoet, die wel een half uur noodig had om voor- bij te trekken, het plein voor de Midden- statie passeerde. ,,De Vlaamsche Leeuw weerklonk voortdurend, zoowel door mu- ziek als zang.) Zondagnamiddag uitvoering van liede- ren op de Groote Markt en een torencon- cert, die veel succes hadden. Te Meche- len werd de groote klok geluid en waren feestredenaars het Kamerlid van Isacker en de letterkundige A. Hoste. Te Brugge was de herdenking werkelijk grootsch. Onder het luiden van de feestklok Melchior trok een lange optocht naar het standbeeld van Breidel en De Coninck, de Vlaamsche nationale helden uit 1302. De burgemeester, wethouders en raadsleden gingen in den stoet. Op de markt werden liederen en ook de Bra- banconne uitgevoerd, waarna de menigte de Vlaamsche Leeuw inzette. Aan vele particuliere huizen wapperde de Vlaam sche Leeuwenvlag. Ook hier waren de officieele gebouwen bevlagd. Honder- den vreemde badgasten waren van de kust gekomen om het feest bij be wonen. BELGISCHE FINANCIEELE M A ATREGELEN. Op het miuisterie van financien hf-eft Maandag, na afloop van de vergadering van het kabinet, een vergadering plaats gehad van bankmra, welke werd bijgewoond door de heeren Fianqui en Soutart. Volgens Belga, hebben de bankiers be sloten, de regeering te steunen bij de maatregelen, die deze nooiig oordeelt, om het herstel van den franc te bevorderen. De Peuple deeT mede, dat de ministerraad besloten heeft een wetsontwerp betreffende de regie van telefoon en telegraal in te dienen, dat de regeering het recht verleent, een nationale maa'scbappij voor deze takken van bedrijf te vormen. Het ontwerp komt vrij wel overeen met dat, hetwelk onlang* betreffende de regie der spoorwegen is ingediend. Vele artikelen van de beide ontwerpen zijn eensluitend het kapitaal van de telefoon- en telegraaf- maatschappy zal 1800 millioen francs bedragen. Tot de uitgifte van 3 millioen preferente aandeelen van 500 francs nomi- naal zal worden overgegaan. De gewone aandeelen evenals bij het spoorweg- ontwerp blijven eigendom van de staat. Van ae op"brengst der uitgifte van de preferente aandeelen ontvangt de maat- schappij 30 pet., om de uitbreiding van het telefoonnet, zooals dit door den minister van d8 spoorwegen ontworpen is, te kunnen uitvoeren, NAAR DEN GOUD-FRANK. Naar aanleiding van de vergadering van den ministerraad, schryft de Libre Belgique, dat het in de bedosling der regeering ligt, om aao de Earners te verzoeken haar het wettelyk recht te verleenen, eontrole te oefenen op alle orereenkomsten en trans acties, die in goudfranks luiden. Het doel van dezen maatregel is een emmissiebank voor goudfrancs op te riehten, die onder toezicht zal staan vaa de Nationale Bank. Voorts wordt meiegedeeld, dat het bureau voor de statistiek, waarvan de cijfers vaak betwist worden eo op het oeconomische leven vaak een ongunstigen invloed hebben, zal worden opgeheven. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING IN EEN ARSENAAL. Tal van doolen en gewonden. Tal van ledea van het marinierscorps zija Zaterdag gedood of gewond tengevolge van een ontploffing in'*feea migaiija in het marine arsenaal der Vereenigde Staten te Lake Denmark. De inwoners der naburige steden hebben order gekreg n hun huizen te ontruimen. Gem-Id wo"dt dat van de 80 officieran, gastationneerd in het ammunitie depot van Lake Denmark slechts een 20tal zijn terug- gevonden na een ontploffi g waardoor niet alleen het arsenaal vernield werd, maar ook een 30tal huizen te Mount Hope op 2 mijlen daar vandaan. Volgens bij het departement van marine te Washington ontvangen bericht werd het anmuoitie arsenaal der marine door den bliksem getroflen en wordt ongeveer twee-derde van het personeel vermist. Het marine-arsenaal, dat een waarde van 80 millioen do'lar vertegenwoordigt, is vernield en het leger arsenaal, dat op een halve mijl afstand ligt wordt met vernieling bedreigd door een reeks minder hevige ontploffingen, die voortduren. Twee of drie dorpen in de omgeving zijn zoo goed als geheel vernield. De inwoners brachten een nacht van verschrikking door tengevolge van de hevige ontploffingen Er werd dadelijk hulp gezonden, de gewonden werden in allereil naar het hospitaal gebracht, terwijl er snel noodhospitalen werden ge- inproviseerd. In het munitie-depot te Lake Denmark was ongeveer een tiende gedeelte van den geheelen munitievoorraad der Amerikaansche marine opgeslagen. De ontploffingen duur- den den geheelen nacht van Zaterdag op Zondag voort. De springende granaten werden mijlen ver in den omtrek weggeslingerd. De in de omgeving liggende dorpm werden als het ware gebombardeerd. De ter hulp gesnelde troepen ontruimen alle dorpen, die op eenige mijlen afstand van Lake Denmark liggen. Uit een twaalf tal steden in de omgeving is de brandweer naar de p'aat* van de ramp vertrokken. Door de geweldige hitte was deze even wel nog niet te bereiken. Over een afstand van 15 mijlen werd de streek door rookwolken verduisterd. In Mount Hope, walk dorp zoo goed als geheel verwoe^t is, stortten bij de eerste oytploffing dadelyk meer dan twintig huizen in. Zondagmorgen is de wind gaan liggen, zoodat het gevaar voor uitbreiding ten gevolge van het overslaan van vonken verminderde. Het aantal slachtoffers van de ramp kan voorleopig nog niet worden opgegeven. In het hospitaal te Dover waren Zondag- avond reeds 150 zwaar gewonden binnen- gebracht. De schade bedraagt vele millioe- nen dollars. TER NEUZEN, 14 Juli 1926. NED. HERV. KERK TE TER NEUZEN. Naar we vernemen hebben, tengevolge van wrijvingen, ibestaande tusschen Kerk- voogden en Notabelen, alle Notabelen ontslag genomen, om de lidmaten in de gelegenheid te stellen een nieuw college te benoemen. De verkiezing zal plaats heb ben Vrij dag 23 Juli' a.s. Het moet voorts in het voor'nemen der kerkvoogden liggen (deze worden door de Notabelen be- noemd) in de maand October a.s. dit voorbeeld te volgen, om het nieuwe col lege van Notabelen ook in de gelegenheid te stellen een nieuw college van Kerk voogden te benoemen. DE SCHOOLREIS. Begunstigd door stralend schoon zomer weder had op Dinsdag 13 Juli de schoolreis plaats voor de leerlingen van de vierde en hoogere klassen der Openbare Sc"o!en A, C en D en die der Kopschool. Het reis- gezelschap telde 244 schoolkinderen, 16 vaste geleiders en een groot aartal personen, die de reis meemaakten, zoodat men ten slotte met 450 menscben, klein en groot in de extra-tram zat, die stipt te 7 uur vertrok. De Directeur van de Z.V.T.M. had ge zorgd voor een behoorlijk aantal, niet minder dan tien, mooie wagens, zoodat alien uitmuntend plaats vonden. In Schoondijke stonden de wagens gereed van de liju Breskens-Maldegemook daar was, dank zij de Dem ddeling van den heer Wlud van Merkesteyn, alles heurig in orde. 't Was voor de kind^ren, maar ook voor de grooteren, een aangename tocht door dorpen en steden van het zoo schilder- achtige en welvarend Land van Cadzand. Bij het overscbryden der grens, te Schapen- brug, kwam een onverwachte moeilijkheid voor enkele volwassenen, d e geen pas of be wij s van NederianderscUap konden ver- toonen. 't Is waar, dat de meesten wel in het bezit waren, maar uit achteloosheid of hoe dan ook, hadden ze het thuis gelaten 't was immers bij vorige gelegenheid, op reis naar Antwerpen, ook altyd goed afge loopm. Een drietal brutaaFjes wisten zich een paar wagens ach'eruit toch nog onder de schoolkinderen te mengen en slipten door. Een twaalbal anderen, waaronder eene bejaarde vrouw, werden door den brigade-k jmmandant van de gendarmerie tegengehouden. Vertoogen van de leidende onderwijzers baatten niet. Feitelijk was het plagerij, want na het vertrek van de tram werd aan de achter- blyvers toegestaan te voet naar Knocke te gaan, onder opmerkiug, dat ze daarmee straf genoeg hadden. Nauwelijks was de tram in Knocke, of ijlings trok de Secretaris van de Vereeni- ging met 2 taxi's er op uit om de achter- geblevenen op te halen, die inmiddels al een 3 kwartier gezwoegd haddeD, en nu met uitbundige vreugde in de auto's stap'en, die hen rechtstreeksch naar den zeedijk brachten, waar de massa al aan het genieten was, en waar zij nu ook spoedig over hunne teleurstelling h-en waren. Stipt op tijd tegen 12 uur, zorgde de heer P. Dossche, van de restauratie Marie Siska", voor het afhalen van't gezelschap, groot en klein smulden van de heerlijke wafelen en van de overige consumptie alles was degelyk en toch goedkoop Wip. schommel en caroussel hielden de jeugd een tjjdlang prettig bezig, waarop men langs anderen weg weer voor een paar uurtjes naar het strand ging. 't Was een lust te zien, hoe de kleinen, maar ook verschillende grooten, daar ge- noten. Al te gauw verstreek de tijd. Een klein half uurtje tijd schoot er over, om de kinderen wat eten te verstrekken dit was vooraf besteld bij de bakkerij van dhr. L. van de VeldeWa'ghe, De Cierckstraat 4.- 't Was uitstekend. Vele grooten deden eveneens hun inslag. Te ruim 5 uur, Holl. tijd, vertrok de tram huiswaarts. De terugreis verliep op de beste wijze. De kinderen bleven opge wekt en vroolijk tot het eind. Eukele minuten voor den vastgestelden tyd 8 u. 20 kwam men in Ter Neuzen aan, begroet en opgewacht door tal van belangstellenden. Met veel geDoegen mag de Vereeniging van Schoolre:sjes op deze reis terugzien. NIEUWE RENTEZEGELS MET ANDERE KLEUR. Bij Kon. besluit is bepaald, dat in de kleur van eenige rente- en dagzegels wij- ziging wordt gebracht. De kleur van het rentezegel voor loon- klasse IV is licht bruine opdruk op rose onderdruk en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 50 cent; de kleur van het rentezegeil voor loonklasse V is licht- groene opdruk op rose onderdruk, en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 60 cent. De thans bestaande rentezegels voor de beide vorengenoemde loonklassen blij ven geldig. De kleur van ihet dagzegel, ter betaling van een dag premie in loonklasse I en in loonklasse li is lichtgroene opdruk op lichtgrijzen ondergrond; de kleur van het dagzegel ter betaling van een dagpremie in loonklasse III is lichtgrijze opdruk op rose ondergrond; de kleur van het dag zegel ter betaling van een dagpremie in loonklasse IV en in loonklasse V is licht- blauwe opdruk op lichtgrijzen onder grond. >i9, f De dagzegels voor de vorenvermelde premies, zooals die tot nu toe in omloop waren, blijven geldig. CUR3US AUTOMOBIELKENNIS. Zaterdagmiddag na afloop van den cursus in automobielenkennis te Oostburg aan de dienaren der politie gegeven door den heer Visscher, onderwijzer aan de ambachtsschool te Middelburg, sprak de kantonrechter van het kanton Oostourg, mr. A. E. van E dick Thieme, den heer Visscher toe om hem namens alle aanwezige cursisten te mogen zeggen. dat zij de interessante cursussen omtrent de kennis van den motor hebben gevolgd speciaal het praktisehe gedeelte daarvan viel ten zeerste in den smaak. Dat het nut der cursussen gebleken is, daarvoor herinnerde spr. aan de treffende staaltjes omtrent de wijze waarop verdachten somtijds trachten de verbalisanten beet te neme'n, in het bij zonder betreffende de remmen en de verlichting. Als hoofd van het kanton Oostburg bood spr. namens alle cursisten, mede namens den aanwezigen luitenant der marechaussee, den heer Van der Hoek, als herinnering aan de cursussen een souvenir aan, n.l. een klokje voor zijn auto. Voorts brachf spr. een woord van dank aan alien die dezen cursus mede hebben tot stand gebracht, en ook dank voor de trouwe opkomst van de politie en marechaussee in Z -Vlaanderen. De heer Vissch-r dankte voor de woorden; hy meende echter dat hij zijn stof b°han- deld had zooals dat moeSt en dat lag ook op zijn weg. Hij dank'e den voorzitter in deze den kantonrechter, voor de wijze waarop hij dezen cursus had geleid. De heer v. d. Hoek. luitenant der mare chausse?, bedankte het bestuur van de ambachtsschool voor de bereidwilbgheid, wat betreft het afstaan der lokalen, en spoorde alle cursisten aan van het geleerde te zijner tijd een goed gebruik te maken. (M. Ct.) NED. HERV. KERK. Aangenomen naar St. Anna ter Mui- den: Ds. J. P. Scholte, te Schoondijke. ZAAMSLAG. Jl. Zondag wend alhier door Ds. P. van Dijk afscheid genomen van de Geref. ge- meente alhiier, sprekende naar aanleiding van Micha 7 14. De scheidende leeraar werd namens den kerkeraad en de ge- meente toegesproken door den ouderling J. Koster, terwijl Ds. Post, van Axel, sprak namens den ring Axel. Het kerkgebouw was bij deze gelegenheid overvol. In den nacht van 12 op 13 dezer is door middel van inkiimming uit den kelder bij den landbouwer J. de P. in den Aan- en Genderdijke polder ontvreemd een hoeveelheid boter en spek. KOEWACHT. De heeren August Baes en Philemon Baert, alhier, hopen deze week den dag te iherdenken, waarop zij voor 50 jaar aan de eerste schieting deelnamen. Ged'urende een halve eeuw hebben beiden aan bijna alle schietingen in deze gemeente en aan vele uit omliggende gemeenten meege- daan. Om dit zeldzaam feest te vieren zal a.s. Zondag en Maandag een groote vogelschieting gegeven worden door de. societeit St. Sebastiaan, waarvan zij lid zijn, en waartoe alle scihutters uit deze en omliggende gemeenten zijn uitgenoodigd. Zondagnamiddag gaf de Rijwiel- club ,,De Herleving", bij gelegenheid van de kermis op den Ouden Molen voor mannelijke en vrouwelijke wielrijders een wedstrijd, waaraan verschillende geld- prijzen verbonden waren. Er namen 221 personen aan deel, waaronder 51 dames. Bij het ringrijden behaalde de le prijs C. Hermon, 2e J. v. Gremberghe, 3e Ar thur Suij en 4e Rene Baert, alien alhier. Bij Kwade Trien: le prijs Emile Ver- schraegen, 2e Gustaaf Cerpentier, 3e Alph. v. Poele en 4e Alfred v. d. Walle alien alhier. Bij ringgooien le prijs Fl. Herman al hier, 2e C. Verdurmen te St. Jansteen, 3e Fl. de Sahepper en 4e R. Nijenhuis, bei den alhier. De wtielrijdersclub van Boschkapelle behaalde den prijs voor het grootste aan tal met 28 deelnemers. Bij loting viel' een prachtig rijwiel ten deel aan P. Tulekens alhier, een koffie- servies aan C. Swartelee te Oostburg, een fietslantaarn aan 'Dobbelaer te Boschka pelle en een stel banden aan E. Ver- schraegen alhier. CLINGE. Zaterdag werd onder groote belang- stelling van de zijde der bevolking de heer J. V/. Vienings geinstalleerd als bur gemeester dezer gemeente. In een bui- tengewione vergadering van den raad werd hij door den oudstfcn wethouder toe gesproken, die hem tenslotte de ambts- keten omhinn. De heer Vienings aan- vaardde daarop met een toespraak het b u r gem e est ersa m b t. BRESKENS. Vrij dag 2 Juli meldt de Br. Crt. - kwamen met de Prov. Boot een 40ta4 Oud-leerl. in Landbouwkunde uit den Gelderschen Bond (B. O. G.), om in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen een excursie te maken. Ze werden hier ontvangen door het bestuur van den gelijknamigen Bond uit ons district. Allereerst werd de hof- stede van den heer E. Modde te Oost burg bezicihtigd, waarbij het naastliggend proefveld niet werd vergeten. Vervol- gens ging de tocht naar de groote paar- denstoeterij van Gebr. Aernoudts te Sluis. Evenals bij den heer Modde trok vooral de collectie zware dieren de aandacht. Op de gezichten der gasten was duidelijk at te lezen met welk ©en genoegen ze de wereldberoemde Fair bewonderden. De maaltijd in de Korenbeurs gaf gele genheid tot het wiisselen van vriend- sohapsbetuigingen. Hierna werd nog het historische stadhuis bezichtigd en het wel- bekende Jantje een bezoek gebracht. Op den terugweg werd de hofstede van den heer J. Becu-Verhage aangedaan. om het electrisch melken te zien. Het regel- matige melken en het feit, dat de koeien zoo rustig bleven staan, trok aller aan- dacht. Met het afvaren der boot van 6.10 werd deze dag voor de Geldersche ex- cursisten, besloten naar we hopen me de gedachte, dat de tocht iets zal heb ben bijgedragen om hun kennis te v er- rijken e'n hun blik te verruimen. GROEDE. Door wijlen juffrouw Magdalena Jozi- na Risseeuw, weduwe Willem Risseeuw, overleden te Groede, 16 Juni 1.1., is aan den algemeenen armen te Groede gelega- teerd, eene som van f 50. WIELRIJDERS EN TRAMVERKEER Bij het rijden ten opzichte van trams zijn de volgende punten in acht te neme... Langs een stiilstaande tram niet pas- seeren als er niet voldoende ruimte voor de in- en uitstappende passa- giers overblijft. Een tram mag niet links worden m- gehaald, als men daardoor op de linkerhelft van den weg komt. Tusschen twee elkaar voorbijgaande trams doorglippen is hoogst gevaar- 1. 2. 3. lijk. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2