HIJ WILDE OOK VAN BUITEN NAT ZIJN Een opvarende van den te IJmuiden liggenden Duitschen stoomtreiler was Dins- dag in de plaats aan het passagieren ge- weest. Rij bad nogal een glaasje gedronken en toen hjj aan boord terugkeerde, deed hij erg raar. De man wilde te water en voor men er op bedacht was, sprong hij overboord in de visschershaven. De visscherman werd door zgn med«- opvarenden en anderen spoedig gered en weer aan boord gebracht. Maar nauwelijks was de Dnitscher aan boord, of hij ging naar den anderen kant van het schip en sprong toen daar over de reeling in het water. Ten tweeden male werd de man uit het natte element gehaald en nu zorgde men er voor, dat hij te kooi kwam, om eerst weer nuchter te worden. NEDERLANDER TE BRUSSEL BEROOFD. In den nacht van Maandag op Dinsdag knoopte de 40jarige Nederlander Jan Frank, wonende in Den Haag, in een drankgelegenheid in de Brabantstraat te Brussel, kennis aan met dri-e mannen. Na in hun gezelschap verscheidene drankhui- zen te hebben bezocht, deelde hij aan zijn gezellen mede, dat hij graag een kamer zou vinden, om den nacht door te bren- gen. Een -der mannen, een Franschman, stel- de den Nederlander zijn kamer in de Linneusstraat ter beschikking, tegen beta- ling van een som van 10 frank. Jan Frank nam het aanb-od aan en begaf zich met de drie gezellen naar voornoemd adres. De Nederlander trad in de kamer. Op hetzelfde oogenblik trok een der mannen een revolver, een andere een dolk, terwijl de derde Jan Frank met en boksijzer te lijf ging. De drie booswichten beroofden ver- volgens den vreemdeling van zijn geld- tasch inhoudende 500 frank en gingen met hun buit op de vlucht. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwam een politiepatrouille toegesneld, die de bandieten achterna zette. Twee konden worden ingehaald en aangehouden. Het zijn Georges Schaekens, 24 jaar oud, wo nende te Laken, en Brasseur August, 25 jaar oud, wonende te Schaarbeek. De aangehoudene werden opgesloten, ter be schikking van den procureur des Konings. De Franschman wordt ijverig opge- spoord. De heer Frank liep ernstige kneu- zingen in het gelaat op. ZICH BIJ ONGELUK GEDOOD. De Brusselsche redacteur der Msb. meldt: Te Sprimout bij Luik, heeft de pastoor dier gemeente, toen hij in zijn tuin in ge zelschap van enkele personen een revol ver hanteerde, zich bij ongeluk gedood. Na geschoten te hebben. stelde hij vast, dat het wapen niet goed werkte en hij wilde t nazien, toen plotselinn een nieuw schot afning en de kogel hem in het hart drong. De dood volgde onmiddellijk. DOOR KOOLZUUR GEDOOD. Dinsdaomiddag is in een koelinrichting van een slachterij aan den Lindenstrasse te Berlij-n een erns'tig ongeluk gebeurd. De machinist werd door het ontsnappende koolzuur "edood. Vijf personen, die hem wilden redden, werden eveneens be- dwelmd. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. DE TWEEWIELIGE WEG- SCHAATS Het aantal vervoermiddelen op den weg is weer met een toegenomen; de aan- deelen van den wandelaar dalen. Naast fiets en autoped, tram, auto, motorfiets, vliegend'e Hollander en alle andere mid- delen waarvan het menschdom gebruik maakt om zich voort te bewegen bestaat thans ook een nieuw soort rolschaats, een ,,tweewielige wegschaats" zooals de ver- vaardiger het ding noemde; een schaats, die op twee wielen met een dikken rub- berband loopt en waarmee men zich, al naar de kracht in de kuiten waarover de tweewielige wegschaatsenrijder beschikt. vlug en langzaam kan verplaatsen. Omdat alles wat nieuw is eerst den vol- ke moet worden vertoond, wil het opgang maken, hebben zij die in dit vervoermid- del een toekomst zien, Dinsdagavond in het Vondelpark te Amsterdam een wed- strijd op genoemde schaats op touw gezet. De hobbeligheden van den Vondel- parkweg in aanmerking genomen deed de schaats het goed; of ze hruikbaar zal zijn zal in de toekomst wel blijken. De ver- keerspolMe kan dus nog even wachten met het ontwerpen van verkeersregelen voor tweewiel'igewegscbaatsenrijders en -rijd'sters, die 's ochtends met een tasch onder hun arm naar kantoor toe rennen. IN ONDIEP WATER VERDRONKEN Een gezelschap van zes personen ging Zondagavond op den vijver van het ,,Veerhuisgelegen aan het Vlaamsche Hoofd te Antwerpen, in den vijver roeien. Het bootje was nauwelijks van wal, toen het door de beweging van een der inzit- tenden kantelde. Allen raakten te water, en hoewel dit ter plaatse nauwelijks een meter diep was, kwamen vier hunner niet meer boven. Het gelukte vrij spoedig twee der drenkelingen op te halen, de beide anderen werden slechts na geruimen tijd gevonden. Bij beiden de 20jarige A. S. en den lljarigen L. de P. kon siechts den dood worden geconstateerd. De moe- der van dezen laatste zag van den oever af haar zoon voor haar oogen verdrinken. EEN ONVOORBEREIDE DRINK- PARTIT MET DROEVIGEN AFLOOP. Dinsdag verongelukte op den Rijn bij Keulen een met wijn geladen motorschip. Het vaartuig zonk snel, doch de beman- ning kon worden gered. Honderden per sonen stonden aan de oevers en slaagden er in een groot aantal vaten wijn op het droge te brengen. Vervolgens werd een woest drinkgelag gehouden, tengevolge waarvan meer dan 20 personen wegens alcoholvergiftiging in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Reeds 5 per sonen zijn overleden. Het was een wonderlijk schouwspel de menschen aan het werk te zien, bezig de kisten en vaten wijn te enteren. Met em- mers en kruiken gewapend snelden velen toe om zich van een hoeveelheid van het edele vocht meester te maken. Ook dron- ken velen zonder meer dan wijn, die uit het spongat vloeide, op. Het duurde niet lang of de Rijnoever krioelde van be- schonken mannen en vrouwen. Zoo bar ging het toe, dat een afdeeling der Schupo moest aanrukken om de orde te herstellen. Behalve tengevolge van drankmisbruik, zijn er nog door andere oorzaken twee dooden te betreuren. Een man werd doodgesiagen, toen hij probeerde het grootste vat te bemachtigen. Een ander viel in den Rijn en verdronk. WAAGHALZERIJ OP DEN EIFFEL- TOREN. De 19jarige Parijsche slagersknecht Rene Lassau, een durvig jongmensch, dacht zoo, dat hij den Eiffeltoxen (men weet, meer dan 300 M. hoog) best eens van buiten kon beklimmen. Bovendien beloofde een film-maatschappij hem een aardigen du.it als het lukte, welke duit natuurlijk bij een onverhoopte mislukking aan zijn erfgenamen zou komen. Dus klom Rene. Hij wilde wel gevaarlijke dingen doen, maar geen onwettige. Hij kocht dus eerst behoorlijk een biljet voor de derde verdie- ping. Ging daarop echter weer naar bui ten en maakte een aanvang met zijh klim- partij. Van balk naar balk, van dwars- staaf naar dwarsstaaf heesch hij zich om- hoog in het reuzen-netwerk. Al ras stonden er honderden te kijken, en de flim-operateur draaide lustig. Toen rook het torenpersoneel lont. ,,tlitschei- den! naar beneden komen!" riep men Rene toe, eerst nog vrij vriendelijk ,toen drei- gend. Rene ldom. Maar nauwelijks had hij de eerste ver- dieping bereikt of ze vingen hem op, trokken hem -den toren in. Ondanks zijn nij-dig protest; ,,Ik heb toch een kaartje voor heelemaal boven". Met een ongenadigen politioneelen uit- brander is het jongmensch er di-tmaal af- gekomen, een, bitter pilletje, dat echter door de filmmaatschappij dik werk ver- guld. Ditmaal, zeggen wij. Immers Rene Lassau heeft nog een waaghalzig plan. Hij wil perse van een auto in voile vaart overspringien naar een vliegtuig in voile vaart! De erfgenamen maken, dunkt ons, bij dien sprong financieel de beste kans. DE UITGEVER VAN DE EERSTE ENGELSCHE PRENTBRIEF- KAARTEN OVERLEDEN. Vrijdag is te Londen overleden Sir Adolf Tuck, een der directeuren van de firma Rafael Tuck and Sons Ltd., uit- gevers enz. Sir Adolf was de eerste, die in 1894 te Londen prentbriefkaarten heeft uitgegeven. EEN GEVOLG VAN DE WOLVEN- PLAAG. Het Russische volkscommissariaat van landbouw verklaart, dat de veelversprei- de hondsdolheid, overgebracht door hon- den, katten en andere huisdieren, een van rijkswege gevoerde campagne noodzake- lijk maakt tegen het aldoor toenemend aantal wolven, dat een geesel voor het land begint te worden. Het commissariaat schat in het ruwe weg, dat het aantal wolven in Sovjet-Rus- land met uitzondering van de Oekranie, den Caucasus, Wit-Rusland en de andere federatieve repuiblieken, op het oogenblik 100.000 bedraagt en dat zij gedurende den winter een groot aantal menschen en rond een mill-ioen stuks vee hebben gedood. Zij vielen niet alleen dorpen aan, maar ook kleine steden en verschenen zelfs in de straten van sommige provinciale hoofd- steden. In sommige districten werd er door soldaten jacht op gemaakt. Onschat- bare schade werd ook door de wolven aangericht, doordat zij geweldig huishiel- den, onder de pelsdienen en onder het kleine wiild, maar het ernstigste gevaar, waarvoor zij verantwoordelijk zijn, is de verspreiding der hondsdolheid -in Mos- kou, Leningrad en andere v-olkrijke centra, door dorpshonden, welke door wolven .gebeten worden. De autoriteiten deelen mee, dat zij een breed opgevatte campagne met vergif en vallen denken te organiseeren, en dat pre mies op het dooden van wolven zullen worden gesteld en belooningen voor de aanwijzing van wolvenkolonies zullen worden toeg-eken-d. NIEUWE SMOKKELAARSTRUC. De smokkelaars in bedwelmende mid- delen hebben iets nieuws bedacht. Een :poor weg waggon uit Boedapest, die te Hamburg aankwam en waarvan de in- houd voor Sjanghai was bestemd, bevatte volgens de opgaaf grafsteenen uit kunst- z-andsteen. De politie kreeg verdenkin-g op de la ding en bij onderzoek bleek, dat de graf steenen ho-1 waren en totaal 457 kistjes met elk 250 gram heroin bevatten. Een Amerikaan James Dolan, die de la ding naar China zou brengen, werd bij aankomst te Hamburg gearresteerd. Hij beweerde niets van de smokkelarij af te weten. De autoriteiten vermoeden met een internationalen smokkelaar in be dwelmende middelen t-e doen te hebben. Onlangs werd dergelijk goedje tusschen de wanden van geldkist-en ontdekt. IN EEN RAVIJN GESTORT. Een autobus met 20 passagiers is in de buurt van Cettinje door onhandigheid van den chauffeur in een ravijn gestort. 10 menschen zijn gedood en 10 gewond. MOORDAANSLAG. Kol-onel Bransbury, behoorend tot den medischen dienst van het Engelsch- Indisch leger is Zondag te Lucknord door n koelie, uit on-bekende oorzaak, aange- vallen en gedood; de moordenaar viel daarna den oppasser van kolonel Brans- bury aan en vermoordde diens vrouw. ONWEER. Het departement Seine en Oise is Zon dag zwaar door onweer geteisterd. Tal van plaatsen kwamen onder water en de bliksem veroorzaakte verscheidene bran- den, Er is een man omgekomen; twee menschen zijn gekwetst. EEN PROCES VAN ZES EEUWEN. Het hof van appel te Aix in Provence heeft uitspraak gedaan in een geding be- treffen-de den eigendom van een groot weiden-gebied bij de Italiaansche grens, bekend als de ,,Terres de Cour", om het bezit waarvan vijf gemeenten in de Zee- Alpen zes eeuwen lang gestreden hebben; Roquebilliere, Belvedere, St. MartinVe- subie en Lan-tosque. Het land heeft oor- spronkelijk behoord tot de bezittingen van het huis Anjou en voor het eerst in 1327 is er betreffende d-e verdeeling een von- nis gewezen. Sindsd-ien is er beroep op beroep gevolgd. De thans gevallen uit spraak vereenigt zich met een door des- kundigen opgemaakt plan, waarbij het iand tusschen de gemeenten, die daarop aanspraak maken, wordt v-erdeeld. ONBREEKBAAR GLAS. In Weenen is een glassoort uitgevon- den die evenals het silicaatglas kleurloos en ondoorzichtig is en evenals dit ook naar wensch gevormd, gepolijsit en gesle- pen worden kan. Het bewuste glas'heeft echter tegeno-ver het gewone glas het voordeel, dat het elastisch is en hierom alsmede wegens de geringere hardheid tegeno-ver an-der glas bijna ongevoelig is voor stooten en trillingen. Het is vervaar- digd van een zuivere organische stof, een gelatine-achtige massa die echter in water onoplosbaar blijft. De uifcvinders noem- den het pollopas. Het is bestand tegen temperaturen tot 280° C., springt ook niet bij sterke temperatuurverschillen; bij hoo- gere warmtegraden verkoolt het. Pollo pas is ongeveer half zoo zwaar als glas, het kan met organische kleurtoevoegin- gen w-orden gekleurd en laat meer dan gewoon glas de ultra-violette stralen van het zonlicht door. Het is daarom geschikt te achten voor lighallen in ziekenhuizen, die men dikwijls niet met glas bezet om de ultraviolette stralen op de zieken te laten inwerken, Daar deze stralen ook be- vorderlijk zijn voor den plantengroei, zal pollopas een geschikt materiaal zijn vo-o-r het beglazen van plantenkassen enz. Daar het grooten drukweerstand heeft en niet splintert, zal het ook voor bezetting van glasdeuren een geschikt materiaal vor- men, evenals voor ruiten van automobie- len en andere voertuigen aangenomen na tuurlijk, dat de eigensahappen die de uit- vinder van het materiaal aangeeft in de praktijk blijken stand te houden. Het rijks- proefstation te Weenen moet pollopas hebben onderzooht en genoemde eigen- schappen hebben vastgesteld. De prijs zou niet veel hooger zijn dan van gewoon eer ste soort vensterglas. (N. R. Crt.) ROOVERS-AANVAL OP EEN ZIEKENHUIS. Het Roosevelt-ziekenhuis te New-York was -dezer dagen het tooneel van een bru- talen overval door 6 bandieten, die in een auto arriveerden. De chauffeur bleef bui ten s-taan wachten, terwijl de bandieten door de kamers der geneesheeren en ver- pleegsters naar de hoofdzaal wandelden en daar den telefonist en diens assistent bevel geven, hun han-den om-hoog te ste- ken. De bandieten zochten het geheele ge- bouw d-oor en namen meer dan 10.000 dol lars aan buit mede. De geheele bende s-tapte ongehinderd weer in de auto en ging er van door. De politie heeft later een ledig geldkistje gevonden. De bandieten hebben een gestolen auto gebruikt. LIEFDESROMANTIEK. Natuurlijk was het een Italiaan, een zoon van het volk, waarbij liefde nog ro- mantiek beteekent. Die zag op zekeren dag te Rome een aanplakbiljet van het Roode Kruis, waarop het gelaat van een meisje stond afgebeel-d. De zeven-en- twintigjarige romanticus voelde dat beeld via zijn netvlies naar zijn hart verhuizen en toen hij vernam, dat voor die Roode Kruisplaat werkelijk iemand geposeerd had. kende hij rust n-och duu-r, voor hij het model had ontdekt, Van den schilder. die de afbeelding ha-d gemaakt, vernam hij, dat het een Fransch meisje was geweest. Hij volgde het spoor, dat naar Amerika leidde, en met geen ander gegeven dat dit, arriveerde de Italiaan in New-York, kreeg daar werk op een kantoor en zette onver- moeid zijn po-gingen voort om de betoove- raarster van zijn hart te ontdekken, hoe wel hij er geen benul van had, in welk deel van de toch niet zoo heel kleine re- publiek der Vereenigde Staten hij haar zou moeten zoeken. Twee lange jaren zocht hij toen vond hij in de uitstalling van een fotograaf een portret van de geliefde zijns harten. Dol van vreugde snelide hij de winkel binnen, maar de fotograaf was niet erg scheut-ig met zijn inlichtingen. Toch verschafte hi; den minnaar ..haar" telefoonnummer, doch niet meer dan dat. Toen begon de Italiaan over den draad hartstochtelijke pleidooien te houden om een ontmoeting te verkrij-gen, want daar schoot hij niet erg mee op, want -telkens wanneer hij had opgebeld en z'n speech afstak, werd er aan den an-deren kant ruwelijk afgebeld. Z'n volhardendhei-d overtuigde het meisje er van. dat ze met een gek te doen had en ze beklaagde zich er over bij haar echtgenoot want ze was getrouwd en mevrouw Lewis geworden, spoedig na haar aankomst in New-York. De heer Lewis beklaagde zich op zijn beurt bij de politie, die verzocht, dat den volgenden keer, dat de Italiaan zou opbellen, me vrouw Lewis zou afspreken hem te onf- moeten op den hoek van een bepaalde plaats, waar de echtgenoot en een detec- tive dan zouden wachten. De ongelukkige Italiaan liep natuurlijk in de val en werd onmiddellijk gevat. Op het bureau van politie vertelde de man, die de teleurstel- ling van zijn leven had on-dervonden, de geheele geschiedenis en verontschuldigde zich voor de mo-eite, die hij veroorzaakt had. De commissaris van politie liet hem gaan op de belofte, dat hij verder geen reden tot klagen zou geven. ;,Weest er van verzekerd, mevrouw" zei de nu wel zeer tern-edergeslagen Ita liaan met een buiging tot mevrouw Le wis, ,,dat ik u verder geen -overlast zal be-rokkenen. Maar ik zal nooit het gelaat op het aanplakbiljet vergeten". 16 BANDIETEN ONTSNAPT. Uit de gevangenis te Kief zijn tijdens het luchten een 16-tal bandieten, die eerst onlangs waren gearresteerd, ontsnapt. Op de vluchtelimgen werd -een klopjacht ge- organiseerd, waarbij er 4 gedood, 4 ge wond en 2 gevat werden. De overige 6 zijn ontkomen. BEREN a DeCHARGE. De berenkuil te Bern geniet een wereld- vermaard-heid. De beren, die daar als symbool der stad in een ,,kuil" rondwan- deleg, hebben -de sympathie der bevolking slechts tijdelijk vecbeurd door het drama, dat zich zooals bekend eenigen tijd geleden in den kuil heeft afgespeeld, toen een jongetje door de viervoeters gedood en een ander zwaar gewond werd. Thans zijn het de beren zelf, die als slachtoffer fungeeren. Een der oppassers heeft een aanklacht wegens wreedheid in- gediend tegen den hoofdoppasser, die zich desweqe voor -de rechtbank moest verant- woorden. De hoofdoppasser verscheen, maar tot gro-ote ontsteltenis van de rech- ters en de overige aanwezigen bracht -hij twee beren als getuigen mede. Aanvan- kelijk werden deze ..getuigen" niet in de rechtzaal toegelaten, d-och toen de ver- dediging erop aandrong, en betoogde, dat het juist de twee mishandelde beren wa ren, die antichambreer-den, stemde de president, zij het aarzelend, toe. Onder een sterk geleide van oppassers, waaronder zich ook de aanklager bevond, werden de beweerde slachtoffers b-innen- geleid. Tot ieders schrik, de hoofdoppas ser en zijn advocaat uitgezonderd, liep een der beren dreigend op den aanklager- oppasser toe, dui-delijk de bedoeling te kennen gevend om hem een allesbehalve vriendschappelijken aai toe te dienen. Op de andere oppassers sloeg hij geen acht. Dit was voor de rechtbank voldoende bewijs voor het ongegronde der aan klacht. De hoofdoppasser ging vrijuit, en verliet in triomf de rechtszaal, gevolgd door zijn getuigen. BANDITISME IN BULGARIJE. Het ban-ditisme in Bulgarije neemit in den laatsten tijd hand over hand toe. De .Matin" geeft een kleine opsomming van de daden der bandieitenbenden gedurende de vor-ige week. Zaterdag werd een bende roovers, die den Zondag tevo-ren een koerier hadden uitgeplunderd, verrast door een detache- ment soldaten uitgezonden om hen te vangen. De 'bandieten hadden bij de komst der soldaten juist een auto met zes inzittenden „onder handen", dien zij op den grooten weg van Sofia naar Varna hadden aangehouden. Er ontstond een vinnig gevecht, doch de bandieten kon den ontsnappen. Den dag tevoren had een bende van zeven roove-rs een dorp overvallen en ver scheidene huizen leeggeplunderd. Op dienzelfden dag viel een andere troep een beambte, -die een groote som gelds bij zich had, in zijn rijtuig aan, omtwapende den begeleider en ging er met een klein be- drag vandoor. De beambte had evenwel de tegenwoordigheid van geest gehad, het grootste -deel van het geld, ter waarde van ongeveer f 18.000, te verbergen. EEN NIEUWE SKYSCRAPER. Vrijdag is men te Detroit begonnen met het bouwen van een nieuwen „skyscra- per", de Book-Tower" genoemd, naar den heer Book, die reeds een heelen bou levard van ,,wolkenkrab-bers" in Detroit heeft gezet. Het nieuwe gebouw zal 81 verdiepingen hebben en 873 voet hoog zijn. Het Woolworth gebouw te New- York is tot dusver de hoogste skyscraper der wereld met zijn 62 verdiepingen en een hoogte van 792 voet. OM EEN ERFENIS VAN 8 MILJOEN. Het hooggereohtshof van het eiland Jersey het voornaamste eiland van de groep der Normandische eilanden heeft in laatste instantie mevrouw Hous ton, de weduwe van den multi-millionair en scheepseigenaar Sir Robert Houston, in het voile bezit harer geestvermogens verklaard, en haar gemachtigd als execu- trice van het testament van haar echtge noot op te treden. Van de nalatens-chap die ongeveer 8 millio-en pond bedraagt, erft mevrouw Houston, die slechts een goed jaar met haar man gehuwd is ge weest, ongeveer 4/5 deel. ROOVERS. Bij Dubeni in Serv-ie, nabij de Albanee- sche en Grieksche grens, is een rijke boer door een rooverbende van 10 man aan- gevallen, die hem beroofde en wegvoer- de. Omwonen-de boeren joegen de roo vers op de vlucht, die echter hun gevan- gene vasthielden. Gendarmen hebben de vervolging voortgezet, doch de roovers zijn vermoedelijk over de Grieksche grens gevlucht. DE 4 TEMPERAMENTEN DER MENSCHEN. Weet dan, -dat nog steeds 4 tempera- menten worden on-ders-cheiden. Men kan zijn; cholerisch, flegmatisch, san-guinisch of melanoholisch. Cholerisch: levendig, zakenaanleg. hard nekkig, ijveri-g en trotsch. Flegmatisch: langzaam, zwaartillend en ,,lauw". Sanguinisch: argeloos en pienter. vlug doch z-onder taaie volharding. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WAT IEDEREEN BEHOORT TE WETEN. Nierkwalen worden vaak verkeerd begrepen en bijgevolg worden onnoodig veel last en pijn geleden. Het is de taak der nieren om het bloed te filtreeren, en als zij hierin falen, kunnen urmezuur en andere vergiftige onzuiverheden in bet hchaam achterblijven en uw gestel van streek brengen. D-aarom is het zoo gevaarliik rJ6 eer-Ste, vei;schiJnselen te verwaarloozen, zooals urmekwalen, blaaszwakte (vooral bij kmderen), voortdurende of nu en dan ••oor- komende rug- en lendepijn, rheumatische aan- doenmgen, hoofdpijn, duizeligheid en zenuw- achtigheid. Deze verschijnse-len komen gewoonlijk niet alie tesamen voor, doch als gij twijfelt, ge bruikt dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Riskeer met de ontwikkeling van rheumatiek, ischias spit, waterzucht, nierzand of -steen, en andere ernstige nierkwalen. De oestand- deelen, waaruit Foster's Pillen zijn samer.ge- stela, verschaffen aan de nieren juist die hulp welke zij noodig hebben om haar gezondheid te herstellen en om ze gezond te houden. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl. 1.75 per flacon. 30 Melancholisch: rustig, teruggetrokken taai, omzichtig en -o-veriegd; zin voor hartstoclit''9^^ ^ent moch haat noch Uitzoeken maar! BESTRIJDING TEGEN SUIKER- ZIEKTEN. Er is een, prepa-raat gevonden, dat. naar gemeld wordt een verbetering is van de insuhne, het wereldb-ekende geneesmid- del voor suikerziekte. Dit preparaat. dat is te danken aan de onderz-oekinqen van een anderen Cana-deeschen arts. Dr Ra- binowitsj heeft het voordeel, dat het door den mond kan worden ingenomen. Insu- line wordt door inspuiting ingediend. Het preparaa-t van Dr. Rabinowitsj smaakt als zoete stroop en wordt verkregen uit gly cerine door de inwerking van bepaalde bacterieen. Het preparaat draagt den naam van ,,Oxe-ace-fon Vlen verwacht dat het evengoed we-rkt als insuline in de meeste gevallen, waar de ziekte nog niet te ver is voortgeschreden. DE WAARDEVOLSTE ALLER VOGELS. De Guano-vogels van de Peruaansche eilanden, geldt als de meest waardevolle, want hij levert den kostelijken mest dien wij guano noemen. Voor 10 jaar bedroeg de jaarlijksche guano-oogst van Peru nog maar 25.000 ton. doch die is thans opqe- voerd tot 90.000 ton. Het groo-tste deel. ruim 70.000 ton, ge bruikt men in, Peru zelf. de rest wordt uit- gevoer-d. De Guano-vogel is een soort Kormoran, leeft uitsluitend van visch. liefst ansjovisch en van jonge harinkjes. PAGANINI. Een van de avontuurlijkste figuren in de muzikale wereld is zeer zeker 's we- relds beroemdste vioolspeler, Niccolo Paganini (1782—1840). Reeds als knaap van 16 jaar ontvluchtte hij zijn ouderlijke woning en- ging alleen de wereld in. Hij was klein van gestalte, maar desniettemin een hartstochtelijke dobbelaar. Zoo ver- speelde hij bijvoorbeeld te Livorno zijn eigen viool. Gelukkig kreeg hij kort daar op een andere viool daarvoor in de plaats, daar een zekere Levran hem een prachtige Joseph Guarnerius vereerde, welke Paga- nini's lievelingsinstrument tot aan zijn dood is gebleven. Deze viool wordt thans als een groote bezi-enswaardigheid in een glazen kas-t te Genua bewaard. Ondanks zijn vele benoemingen en titels bleef Paganini gedurende zijn geheele leven rondzwerven. Hij trok van de eene stad naar de andere, van het eene land naar het andere, terwijl hij langzamerhand een groot vermogen verwierf. Het is toch wel bekend dat Paganini buitengewoon g-ierig was. Ook zijn hartstochtelijke speelzucht kwam uit zijn hebzucht voort. Het eenige feit, dat daartegen aangevoerd zoude kunnen worden was een gift van 20.000 franc, welke hij in 1838 aan Berlioz heeft ter hand gesteld. Maar onlangs heeft Hiller gezegd, dat deze gave feite- lijk niet van Paganini afkomsbig was, daar deze slechts als tusschenpersoon daarbij opgetreden is in de plaats van den ano- nymen gever. In 1839 was hij genood- zaakt om het zachtere klimaat van Mar seille op te zoeken. Den laatsten winter bracht hij te Nizza door, alwaar hij na een lang lijden aan een keelgezwel overleden is. Paganini was gehuwd met de zange- res Antonia Blanchi en l-iet aan zijn eeni gen zoon een vermogen van eenige niil- lioenen na. Over Paganini's leven worden onge- loofelijke anecdotes verteld; bijvoorbeeld. dat hij zijn verloofde vermoord zoude heb ben en daarom vele jaren in de gevange nis heeft moeten doorbrengen, alwaar hij, daar de andere snaren gesprongen waren, ten slotte genoodzaakt was alieen op de G-snaar te spelen. Waar in deze histor-ie is, dat Pagan-ini vele liefdesavonturen be- leefd heeft en vele malen gevaar liep om het slachtoffer van zijn jaloerschheid te worden, Wanneer er gedurende zijn spel een snaar sprong, speelde hij maar kalmp- jes op de andere snaren, door er tenslotte gespeelde hij de G-snaar om daarmede zijn virtuositeit te toonen. Over de eigenlijke eigenaardigheden van zijn spel kan men overigens niets bij - zonders mededeelen.daar Paganini alle goede eigenschappen op muzikaal gebied bezat. Hij was g-eniiaal, beschikte over een charme in zijn toon, hij was een eminent technicus enz. Vele oogenschijnlijke onqe- rijmdheden, waarmee hij de vioolspelers in groote mate verbaasd-e, vonden hun ver- klaring an h-et feit, dat hij de snaren van zijn viool op verschillende tonen stemde, welke met zijn doel, dat hij wenschte te bereiken, in verband stonden. Maar, on danks dat alles schittert Pagnini's naam thans nog met een magischen glans aan den muzikalen hemel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 6