Tar ITe tizonsclie Courant BUITENLAND. 8EWENBPE BEBICHTEH. Yrijdag 9 Juli 1926. No. 7936. FETJILLETON. ^xfirTTMIPIEl IBIaAJD. BIKNEHLAND. het nederlandsch-belgische VERDRAG. In de buitengewone algemeene verga- ■derin'g der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, op 12 dezer te Utrecht te houden ter bespreking van het Nederlandsch-Belgische verdrag, zul- len behalve de reeds genoemde heeren Prof Thr Dr. W. J. M. van Eysinga en oud-Minister ir. M. C. E. Bongaerts_ook nog als inleiders optreden de heeren Prof. Dr. E. Moresco, te's Gravenhage, buiten- qewoon hoogleeraar aan de Nederland sche Handelshoogeschool te Rotterdam, en Prof. Dr. H. T. Colenbrander, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Deze heeren zijn alsnog uitgenoodigd, op dringend verzoek van een paar departe- menten der Maatschappij. Naar de Tel. verneemt zal de Belgische Minister van Buitenlandsche Zaken, Van- •dervel.de, nog deze week aan de Kamer voorstellen de zitting van Dinsdag a.s. te bestemmen voor de beraadslagingen over het wetsontwerp tot ratificatie van het Nederlandsch-Belgische Verdrag. de gezantschapspost te WASHINGTON. Naar „De Stand." verneemt is den heer H. Colijn, de gezantschapspost te Washington aangeboden. Deze heeft daarvoor bedankt. GETEISTERD SUMATRA. Het aanzien van de ramp wordt nog steeds ernstiger. Te Soempoer zijn 27 dooden. In Goesoek 15, waaronder 14 kinderen, die door het opstutfende water in het Smgarakmeer werden gesleurd. Te Soempoer zijn 674 huizen ingestort. De sehade bedraagt ongeveer 2l/s millioen gulden. Steeds worden trilliDgen gevoeld en onderaardsch gerommel gehoord. Vooral op de hellingen ran de Merapi. De top van dezen berg is aan de westzijde afgeplat. Roodgele rookwolken stijgen er uit op. Het water van de Ombilinrivier en van de zijrivieren, die ontspringen op de Merapi, is troebel. Een ascbregen wordt op de helling van de Merapi waargenomen Ook op Midden-Java werden weerlichte aardschokken gevoeld. HET HOOGE WATER. De gevolgen van de dubbele djjkbreuk in de omstreken van Boom (prov. Ant- werpen) blijken, veel erger te zijn dan zij zich eerst lieten aanzien. Honderden hec- taren staan thans blank en in verscheidene fabrieken kan wegens het binnengedrongen water niet worden gewerkt. Op sommige plaatsen moesten de bewoners van laag- gelegen huizen uit de bovenvensters wor den gered. De heele Rupelstreek is door de ramp de schade wordt op verscheidene honderdduizenden franks geraamd ge- teisterd In de streek van Halle, bezuiden Brussel heeft het water eveneens leelijk huisge- houdeD. Vele graan- en aardappelvelden staan onder water. Elders in "Vlaanderen, o. m. te Herzele. bij Sottegem. is de spoor- baan van den buurttram weggespoeld Menschen moesten zich zwemmende redden. Ook in Limburg is er veel waterschade. 1830—1930. Graaf Carton de Wiart en burgemepster Max hebben, meldt de correspondent der N. R. Crt. te Brussel, het plan opgevat Uit het Amerikaansch door E. J. RATH. 58) Vervolg.) Het Wrak keerde terug tot de aarde. Hij knipperde met de oogen, grinnikte en begon toen hard te lachen. Hij wierp het hoofd in den nek en rekte zich uit. Hij was wakker, want hij zag een auto en vier menschen en andere bekende dingen. Ook zag hij Sally Morgan, die hem blo- zend en vragend aankeek. Hij liep voort als een kampioen. Zijn kleeren waren gescheurd, hij was een beetje belachelijk maar fier. Hij maakte een theatraal gebaar, dat eigenlijk thuishoorde in een melodrama, maar van het W rak was het onnedwon- gen realisme. ,,Aan jullie werk beval hij. „Gaat van hier! Het werk hier is gedaan. Ver- dwijnit!" De zware man van middelbaren leeftijd die zich hijgend het zweet van het voor- hoofd wischte, sprak uit den grond van zijn hart: ,,Dit is de laatste keer, dat ik met jou op patrouille ga, Bob Wells. Ik ben be- reid mijn gewone burgerplichten te ver- vu'Ilen, maar ik ben een boon, als ik ooit weer een auto voortduw al kon ik er den ihemel mee verdienen. Als ik eenmaal thuis ben. krijg je me er niet meer van- daan. Als je een vrederechter noodig hebt, dan kom je maar bij me, maar als garageknecht in 1930 aldaar, een groote tentoondelliag van documenten, schilderijen en voorwer- pen, welke herinneringen aan de gebeur- tenissen in 1830 opwekken, te organiseeren. Daaraan zou, volgens dit plan, een histo- rische tentoonstelling betrekking hebben op de voornaamste gebeurtenissen welke zich, in Belgie sedert het jaar der revolutie, voordeden, kunnen verbonden worden. TER NEUZEN, 9 Juli 1926. AANBESTEDING R1JKSWATERSTAATSWERK. Woensdag 4 Aug. a.s. zal aan het ge- bouw van het prov. bestuur te Middelburg worden aanbesteed 1. het plaatsen vau parkcenregels en het uitvoeren van steenbestovtingen langs de boorden van het kanaal door Walcheren, tusschen Middelburg en Veere (naming 6575). 2. het maken en inhangen van twee stel houten deuren in de uitwateringssluis in de WestbuitenhaveD te Ter Neuzen, be- hoorende tot de werken van het kanaal te Ter Neuzen (raming 2800). EEN WATERVLIEGTU1G GESTOLEN. Bij de politie te Vlissingen is telegrafisck bericbt uit Oostende ingekomen, dat het de vorige week bij Vlissingen gelande Zweedsch watervliegtuig te Oostende was gestolen, ten nadeele van een vliegdienst aldaar, nadat de Belgische merkteekens door Zweedsche waren vervangen. Een onderzoek wordt thans ingesteld. De drie personen,eenNederlanderentweeDuitschers, die zich in het vliegtuig bevonden, hadden zich voldoende kunnen legimiteeren. TELEFOONGESPREKKEN IN SLUITINGSTIJD. Bij dienstorder is bepaald, dat het geven van gelegenheid tot het voeren van inter- locale en Internationale telefoongesprek- ken in sluitingstijd uit andere telefonisch aangesloten perceelen, dan die in de lijst van doorverbindingen zijn vermeld en dan tegen het minimum vergoedingsrecht van f 0,50, zoowel op de kantoren, die op werkdagen doorloopend geopend zijn, als op de andere kantoren, beperkt moeten blijven tot bijzondere gevallen bijv. in ge- val van ernstige ziekte. HULST. Bij Kon. besluit van 2 dezer zijn be- noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Hulst: de heeren B. A. Th. M. Truffino, bur- gemeester der gemeente Hulst, en Mr. J. J. F. A. M. Ruygrok, wonende te Hulst. OOSTBURG. Bij de Dinsdag gehouden eindexamen aan de Rijkskweekschool te Oostburg zijn aeslaagd de heeren: J. Polderman te Krabbendijke; M. Rotsaert te Eede (Z.); C. P. Phernambucq te Wolfaartsdijk en I. Zuidweg te 's Gravenpolder. Geexamineerd zes candidaten. Afgewezen twee candidaten. Deze exa- mens zijn afgeloopen. OPL1CHTING. Te Zwolle werd een drogist opgelicht, doordat men een halve gulden-stuk ver- guld had en het als een gouden tientje in betaling gaf. KIP EN KAT. Op de boerderij van den heer Den Har- tog Jager te Herveld, worden drie moe- derlooze katjes grootgebracht door een kip, die zich over de hulpelooze poesjes heeft ontfermd. De zwarte katjes vinden onder de vleugels van de witte leghorn een veilige schuilplaats. Het is aardig om te zien, hoe de katjes de kip voortdurend volgen en naar haar tokkende stem luiste- ren. (N. D. Crt.) DE SCHAT IN DEN GROND. Chr. F., oud 46 j., landbouwer te Prin- cenhage, die van de erfenis van zijn vader Het Wrak deed hem zwijgen, doordat hij plotseling op hem toetrad en met den wijsvinger op de borst wees. ..Vrederechter, zei je vroeg hij. ..Vrederechter," zei de man van mid delbaren leeftijd. ,,Maak je proces-verbaal op, stuur je menschen naar de gevangenis en zulk soort dingen?" ,,Ja, en nog veel meer, jonge man." Het Wrak keek hem stralend aan. ..Kan je menschen trouwen?" vroeg hij. ..Nafcuurlijk." antwoordde de vrede rechter. Het Wrak juichte. HOODSTUK XXVI. Een modern trouwboekje. Hij snelde op Sally toe, greep haar b' de hand en trok haar met zich mee. ,,Maak de zaak dan meteen in orde!" riep hij uit. Sally was angstig en ver- schrikt. Haar wangen gloeiden. ,,Kom!" riep het Wrak. ,.Je hebt toch gemeend, wat je zei?" ,,Ik ik heb niets gezegd," sto^tterde Sally. ,,Ja, wel waar. Ik heb het begrepen. Het heeft lang geduurd, maar ik ben nou wakker. Kom!" Ze stonden samen tegenover den vrede rechter. ,.Trouw ons!" beval het Wrak. De magistraat keek hen grinnekend aan, vooral Sally. Maar nu was ze uit- dagend. Ze knikte vastberaden. Bob Wells ontwaakte uit een verdoo- ving. ,,Je kunt niet trouwen zonder een ver- gunninq." zei hij. ,,En ik denk niet, dat je er een hebt." ,,Hoe zit dat?" vroeg het Wrak. ongeveer f 4600 had achtergehouden, welk .beidrag door den vader in den gronc verstopt was, werd Dinsdag veroordeeld •tot een boete van f 1000, subs. 100 dagen hechtenis. De eiscji was 3 maanden ge- vangeniss'traf. BEURS UIT EEN KINDERWAGEN GESTOLEN. Zondag j.l. werd te Breda door een op- geschoten jongen, uit een kinderwagen, staande in een tuin aldaar, een portemon- naie ontvreemd, inhoudende een bankbil- jet van f60, twee zilveren rijksdaalders en nog eenig ander zilvergeld. Eenige uren daarna kwam de jongen, vergezeld van zijn ouders, zich bij den eigenaar aanmelden. Volgens zijn ver- klaring had hij den diefstal gepleegd om naar de bioscoop te kunnen gaan met zijn makkers. Het zilvergeld had hij nage- noeg opgemaakt, doch het briefje van f 60 waarvan hij niet wist, dat het geld was, was door hem aan Harden gescheurd en vervolgens weggeworpen in een boschje, nabij de St. lozefkerk, terwijl hij den zil veren rozenkrans, welke rnede in de beurs was geborgen, in een boom had gewor- pen, nabij de Lobpschans. Men toog aanstonds op onderzoek uit, en wonder boven wonder, alles werd teruggevonden, ter plaatse waar de jon gen een en ander had achtergelaten. Zelf de verschillende deelen van het bankbiljet hoewel hier en daar verspreid, konden alle nog worden bijeen vergaard. FORD'S YIN DING. Ford gaat een auto maken, die een groen licht vertoont, wanneer men een snelheid van 25 mijlen bareikt, een rood licht bg eene snelheid van 50 mijlen en, wanneer de wagen 80 mijlen haalt, begint ie den doodenmarsch van Chopin te spelen. DOOR EEN VRACHTAUTO AANGEREDEN. De 43-jarige landarbeider V. uitSchaik (N. B die per rijwiel naar zjjn nieuwe betrekking te Kethel wilde gaan, werd op den Schiedamschen Djjk te Rotterdam aan- gereden door een vrachtauto. Met een bekkenbreuk en inwendige kneuzingen moest de ongelukkige naar het ziekenhuis ver- voerd worden, waar hij later is overleden. TUSSCHEN MUUREN AUTO BEKNELD. Een auto, welke van den Ubachberg bij Heerlen kwam, werd gegrepen door een vrachtauto. De bestuurder van de luxe-auto kon het stuur niet meer houden en reed tegen een huis. Tusschen het huis en de auto geraakte een voorbijgaDger, een 69 jarige man uit Voerendaal, beklemd. Deongeluk- kige werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen overleed. De beide auto's werden ernstig beschadigd. |EEN YETTE SPAARPOT. Voor ongeveer 20 jaar, aldns vertelt het //Eindh. Dgbl", zou een gehuwd paar in de buurt van Eindhoven gaan sparen. Als spaarpot werd aangeschaft een emmer, die met een deksel was dicht gesoldeerd. In het deksel Datuurlijk een gleuf, om de noodige briefjes enz. naar den kerker te doen verdwijnen. De emmer zou niet voor hij vol was, worden opengebroken. Een paar maanden geleden was dit het geval. De schat werd geteld er bleek niet minder dan f 20.000, zegge twintig duizend gulden, gespaard. Voor dit bedrag werd een kapitaal huis aangekocht. De fiscus echter kreeg lucht van dit zaakje en stelt thans een vor- dering in wegens ontdoken belasting. EEN „BETOOVERD" MEISJE"TE SLIEDRECHT. Te Sliedrecht is, schrijft de Tel., iets wonderbaarlijks te zien: „een betooverd meisje, dat door den geest van haar buur vrouw behekst is en niet zal genezen, voor de toovenares door een zegenbede de be- toovering verbroken heeft". Gaan wij weer terug naar de middel- eeuwen „Ja," zei de vrederechter; „hij heeft gelijk. Heb je geen vergunning?" ,,Hoe zou ik daaraan komen?" ant woordde het Wrak. ,,Van een boom plukken Wat heeft het voor nut, dat je menschen kunt trouwen, als je het niet alleen af kunt? Kan je geen vergunning maken?" De magistraat krabde zich achter het oor en keek den sheriff aan. Bob Wells schudde het hoofd. ,,Je kunt ze niet trouwen," zei hij. ,,Dat hoorde je te weten. Bovenidien zal ze zich bedenken, als ze wat tot zichzelf komt." Sally keek hem woedend aan. ,,Ik weet heel goed wat ik -doe, Bob Wells. Bemoei je er niet mee, als je geen figuur wilt slaan." Het Wrak keek den sheriff aan en lachte vergenoegd. Hij had zin om te dansen of iets onmo- gelijks te doen. ,,Ik ben vrederechter," zeide de bezitter van dezen titel peinzend, terwijl hij Sally en het Wrak vriendelijk aankeek. ,,Mijn macht is groot. Ik zou in geval van nood nog wel een vergunning kunnen geven ook. Ik heb het nog nooit geprobeerd, maar .Je zult er last mee krijgen," waar- schuwde de sheriff. ,,Last? Ik heb wel meer last gehad, Bob," zei hij met een blik op het autotje. Daarna wendde hij zich weer tot het paar voor hem. ,,Als jullie het er op wilt wa gen, zal ik je helpen." Het Wrak kneep Sally in den arm tot- dat ze had kunnen schreeuwen van pijn, doch ze glimlachte alleen maar. ,,Ik wasch de handen in onschuld," zei de sheriff. ..Neen, dat doe je niet. Je bet g.e- tuige," zei het Wrak. „En maak in Op den Dijk te Sliedrecht woont de fa" milie V. De 19jarige Gezina Y. is reeds sedert een half jaar lijdende aan een eigen- aardige ziekte. Zij lijdt aan een soort vet- zucht, wat bij haar kleine gestalte te meer opvalt. Bovendien is zij vaak bedlegerig en zwak van hoofd. De huisdokter zat met het geval verlegen. Zoo kwam men er toe elders medischen raad en voorlich- ting te zoeken. Een buurvrouw, die achter de wocing van de familie V. woont, de bejaarde vrouw M., wist er wat op. Men moest eens den tooverdokter van Gorinchem raadplegen. En dus trok vrouw V. met haar dochter naar Gorinchem. De tooverdokter bleek een eerznme zadelmaker te zijn, die bij wjjze van bijverdienste als tooverdokter praktjjk uitoefende. Nauwelijks had hij bet meisje gezien, of zijn diagnose stond vast: het meisje was behekst door een tooverkol. De moeilijkheid was nu, de tooverkol te ontdekken. Want die alleen zou in staat zijn de betoovering te be- zweren. Vrouw V. nam de uitspraak van den tooverdokter onmiddellijk aan als de eenig juiste oplossing. Waren de boomen op haar land niet verdord? Wat? vroeg de wonderdokter. Zijn de boomen op uw land verdord Dan moet u de toovenaarster zoeken in uw naaste omgeving Doch hoe uit te vinden, wie die kwade geest wel was Ook daar wist de wonder dokter raad op. Ga naar huis, zoo orakelde hij, en de vrouw, die het eerst naar den welstand van je dochter vraagt, heeft in haar bin- nenste den kwaden geest, waarmee het ongelukkige kind behekst isZij is de hoofdpersoon. Hij prevelde een formule en begon een wonderdrank te bereiden, dien bij vrouw V ter hande stelde. Laat zoo sprak hij verder de tooverkol drinken van dezen drank en zij zal bereid zijn, je dochter te zegenen, zoodat de betoovering ophoudt en ze weer gezond en vroolijk wordt Verheugd ging vrouw V. naar huis, vergezeld van het zieke kind. En groot was haar verwondering, toen zij nauwelijks thuis gekomen, werd aangesproken door haar buurvrouw, mej. R., die belangstel- lend vroeg: „hoe gaat 'tnou met Gezina? Geen twijfel mogelijk, mej. K. was de tooverkol, de kwade geest! Fluks werd een familieraadbijeengeroepen, waaraan deelnamen: vrouw V., de zieke dochter Gezina, vrouw M., de buurvrouw, die den goeden raad had gegeven en de bejaarde vader van vrouw V. Eenige dagen later, om elf uur in den morgen, werd met een krijgslist buurvrouw K. uit haar huisje gelokt. Ach vrouw K., kom eens gauw even kijken, zoo riep vrouw V. haar buur vrouw toe. En vrouw K. die nooit veel bij de buren aan huis kwam, ging terstond kijken, want ze dacht, dat er iemand was flauwgevallen. Vrouw K. vertelt. Ze hadden al dikwijls raar gedaan, vertelde vrouw K. aan den verslaggever, doelend op haar buren. En altijd hadden ze het over tooverij gehad. Maar zoo vreemd als dien morgen heb ik ze nog nooit gezien. Ik kom goedsmoeds binnen en daar zit heel de familie om de tafel. Is er soms een jarig vraag ik. Toen deed de ouwe man het woord. Ja, vrouw K., zei hij, je bent nou hier gekomen en we zullen 't je maar eens goed zeggen. We weten d'r alles van. Wat weet je dan zoo al? vraag ik. Dat jij met je geest in huis komt. Dat meisje heb je in je macht. En de boomen in het land staan te verdorren. Dat meisje, dat zoo zwaar wordt, heb jij zoo gemaakt. En nou eischen wij, dat je er een eind aan maakt. Ontken maar niet Wij hebben de proef genomen met den 's hemelsnaam voort. Ik ben zoo zenuw- achtig, dat ik gek word, als het nog lang duurt." De vrederechter zocht iets in den zak en baalde eindelijk een opgevouwen, ge- sleten document te voorschijn. ..Dit is geen echte vergunning," legde hij uit. ,,Het is alleen maar een kaart van deze streek, maar als ik een schoon plekje kan vinden, zal ik eens zien, wat ik kan doen." Na eenig zoeken vond hij een schoone plants, haalde een inktpotlood te .voor schijn en begon te schrijven. ,,Ik weet ten minste, hoe de tekst moet luiden." zei hij. „Wat dat betreft, zal de vergunning niet afwijken van een ge- drukte. Ik heb er al heel wat gezien. Het is niet heel inqewikkeld. Zoo. Zet nu je naam op deze plaats." Het Wrak zet te de handteekening en Sally en de vrederechter volgden zijn voohbeeld. ..Dat is een beste vergunning", zei hij vol trots. „Zoo duidelijk als iets. Zij is misschien een beetje vuil, maar wat er op aankomt is toch in orde. Je bent me alleen een dollar schuldig, dien ik getrouwelijk in de algemeene kas zal storten. Dank je. Nu de huwelijksplechtigheid. Daar gaan we." Hij ratelde de formulieren af met een groote radheid van tong en het was afge loopen, toen Sally en het Wrak dachten, dat het pas begon. ,,Nu zijn jullie getrouwd". sprak de vrederechter. ,,Ik doe het altijd vlug. Het is even goed geldig. Een een ding wil ik nog zeggen, als iemand ooit aanmerking maakt op die vergunning, dan behoeven jullie niet anders te doen, dan weer een dollar te betalen en een gedrukte te koo- pen. Aan de geldigheid van het huwelijk Bijbe' op tafel en de sleutel hpeft gedraaid n0ar je huis. Ik begreep er niets van. En daar zegt het zieke meisje: nou is het tijd voor een glaasje wijn. Een flesch wordt ontkurkt en ze schonken in. Maar of zij nou uit twee flesschen hebben geschonken, weet ik niet, want ze hielden me den heelen tijd aan de praat De wijn smaakte zurig en ik voe'de m'n lip wegtrekken. Toen ik het op had, wilden ze, dat ik het meisje zou zegenen. Ik raakte d'r heelemaal van overstuur en wilde naar huis, omdat 't de tijd was, dat m'n zoon thuis moest komen om te eten. Maar ik mocht niet weg. Nou ben je hier, nou blijf je hier riepen ze allemaal door elkaar. En de dochter vroeg maar je moet me zegenen, warn jij kan tooveren Vrouw V. drong aan zeg nou //God zegen je", dan gaat het goed met m'n dochter. Ze boden raij 100 als ik haar beter maakte. En toen ik zeide, dat ik niet verlegen was om geld, dreigden ze, degene die het meisje in zulk een toestand had gebracht, te zullen wurgen. Toen was het genoeg. En ik stond op om weg te gaan. De oude vrouw M. was de deur uitgegaan en van die gelegenheid wilde ik gebruik maken om ook heen te gaan, maar zij gingen voor de deur slaan en wilden mij er niet uitlaten. Mijn dochters riepen me en ik antwoorde z/dat ik er niet uitkon". Intusschen was m'n zoon thuisgekomen. En toen hij hoorde, dat ze me vasthielden, .giDg hij naar het huis van vrouw Y., en trok aan de bel. ;/Je moeder mag er niet uit, al wordt het vier uur", riep vrouw V., want je moeder heeft het gedaan. De jongen heeft toen ren trap tegen de deur gegeven, waarop ze hebben openge- daan en ik weg kon. Thuis gekomen, vonden ze allemaal, dat m'n lippen blauw zagen en als het ware weggetrokken waren. Later kregen m'n lippen weer de normale kleur en ging dat trekkerige gevoel in m'n lippen weg. Eerst vier dagen na het gebeurde hebben we bij de politie aangifte gedaan van het geval. Tot zoover het verhaal van mej. K. De politie zal de verhalen ter beschikking stellen van den officier te Dordrecht. En deze moet dan uitmaken, in hoeverre hier een geval van vrijheidsberooving plaats had. Ook zal daar worden nagegaan, of de eer- zame zadelmaker door zijn advies iets heeft verricht, dat in strijd is met de wet. Yoor de arme Gezina zal men intusschen een betere heilmethode moeten vinden, dan die van den wonderdoener van Gorinchem Want ze is, naar vrouw V. stellig meent, nog altijd behekst AMSTERDAMSCH STRAATTOONEEL. In de Binnen Bantammerstraatte Amster dam kwam Zondagmiddag een Chinees, in gezelschap van een Nederlandsche vrouw, uit een cafe; een dronken maD, die tamelijk opgewonden was, gaf plotseling den Chinees een oorvdjg. De geslagene bleef kalm hjj bepaalde zich ertoe op een signaalhoorntje te blazen. Op dit geluid kwamen uit ver schillende cafetjes Chineezen toesnellen om hun landgenoot hulp te verleenen. Een Amsterdammer, die toevallig in de buurt was, en die voor een vechtpartjj vreesde, poogde den dronken mantotdoor- loopen te bewegen. Maar hij had geen suc- ces. De beschonkene luisterde niet naar raad en ging, in stede daarvan bljjkbaar ybjj wijze van dank", den raadgever met een bus van een ijskarretje te ljjf. De aan~ gevallene weerde zich af en de dronken man,, die niet al te stevig op zijn beenen stond, tolde op den grond Hij kwam juist terechb op den scherpen kant van he1 trottoir en kreeg dientengevolge een bloedende wonde aan het hoofd. Hij is naar het Binnen- gasthuis vervoerd. De Cbineezen, die van. oordeel schenen, dat, ook zonder bun be- moeiing, de oorvijg voldo°nde was gewroken, gingen kalm huns weegs. kan niet getwijfeld worden. Misschien is alles niet precies volgens de wet gegaan, maar dat zal jullie niet kunnen schelen." Het Wrak ontwaakte uit zijn verdoo- vina. ,,Hoe komen we van hier naar de Mor- gan-hoeve vroeg hij. ..Heel eenvoudig," sprak de vrede rechter. ..Geef me die vergunning even". Hij vouwde die open en keek er op. ,,Kijk: Hier zijn we." legde hij uit met den wijsvinger een punt op de kaart aan- wijzend. ,.Volg van hier den hoofdweg links af, totdat je aan een zijweg komt. Wacht, ik zal den weg aangeven. Daarna volg je dien zijweg. Hij kronkelt een beetje. maar je kunt hem niet missen. Ga door totdat je aan deze bocht komt. Je houdt aldoor rechts aan. Dan kom je ein delijk aan een punt, waar je links af moet en daar is de Morgan-hoeve." Het Wrak knikte en de rechter vouwde het document weer op. .,Het is hoogstens zeventig mijl," voeg- de hij er aan toe. ..En de weg is voor het grootste deel goed. Volg de kaart, dan kan je niet missen. Als je wilt weten of je getrouwd bent, bekijk je den eenen kant en als je wilt weten, waarheen je moet gaan voor je huwelijksreis, kijk je op den an-deren kant. Dat noem ik een moderne veel verbeterde uitgave van een trouw boekje. Wat jij, Bob Wells?" Maar de sheriff liep den weg af naar de paarden. ..Het beste er mee. zei de vrederech ter, terwijl hij hun de hand drukte. ..We moeten weer aan den slag. Het zal allioht makkelijker zijn, dan auto's voortduwen." (Slot volgt.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5