6EMEN1DE 8ERICHTEN. Laatste Berishten. 3URBEBUJKEW STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. POLITIE. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 8 Juli 0.24 12.39 Yrpdag 9 1.11 1.31 Zaterdag 10 1.51 2.11 Zondag 11 2 29 2 46 Maandag 12 3 05 3.22 Dinsdag 13 3.42 3.57 Woensdag 14 j 4 15 4.32 BROEDERTWIST. Zondagmiddag kregen de 15jarige smidsleerling G. K. en zijn 19jarige broer A. K. in de ouiderlijke woning aan den Nieuw Terbregschen Weg te Rotterdam, twist over een aquarium. De jongste had eenige snoekjes in het vischglas gedaan, waarin al andere visschen zaten, en weldra hadden de snoekjes de overige visschen verslonden. A. K. W3S hiicrovcr kwssci geworden en had de snoekjes uit het aquarium gehaald en aan de poes ge- geven. Een derde broer wilde den twist bijleggen en gaf den jongste eenige Hap pen De jongste droop huilend af, maar kwam eeniqe oogen'blikken later met een broodmes terug. Hiermee gaf hij A. K. een levensgevaarlijken steek in den buik. A K. is in het ziekenhuis aan den Berg- weg ter verpleging opgenomen; zijn toe- stand is ernstig. G. K. is aangehouden en opgesloten. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagavond heeft op het Zieken in Den Haag een aanrijding plaats gehad tusschen een bakfiets en een vrachtauto. Beide voertuigen reden in dezelfde rich- ting Toen de auto de fiets wilde passee- ren, heeft de chauffeur, zoo verklaren ooggetuigen, te weinig naar links uitge- haald en reed bij het voorbijgaan de fiets aan. De fietser, de 38jarige M., uit de Schalkburgerstraat, werd door de aanrij ding tegen den g.rond gesmakt en in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis ge- bracht. Korten tijd na zijn opneming is hij zonder gehoord te kunnen worden, overleden. Het lijk is voor gerechtelijk onderzoek in beslag genomen. De bestuurder van den auto, de 35jarige v. R., wonende aan de Noordwal, is onder politiebewarmg gesteld. en de auto in beslag genomen. ZES MENSCHEN VERDRONKEN. Op het Bodenmeer is Zondag een motohboot, die op een paal liep en lek raakte. gezonken. Zes van de inzittenden zijn. verdronken. VAN ITMUIDEN NAAR NOORD- WIJK GEZWOMMEN. Zondagvoormiddag is te Noordwijk aan Zee op het strand in bewusteloozen toestand aangetroffen de 24jarige machi nist Henry Hamelton, afkomstig uit Reval (Rusland)Zaterdagavond ongeveer 11 uur is hij voor IJmuiden van een stoom- boot gesprongen en toen in de richting Noordwijk gezwommen. Hij had onder zijn arm een plank, waar hij van tijd tot tijd op was gaan rusten. Onderweg heeft hij volgens zijn verklaring zijn schoenen uitgetrokken en zich ook ontdaan van zijn jas waarin een aanzienlijk bedrag aan geld aanwezig was geweest. Toen hij na geweldige krachtsinspanning het strand te Noordwijk had bereikt. kon hij niet verder. Uitneout trof men hem op het strand aan. Op advies van Dr. Hermans heeft de Noordwijksche reddingsbrigade hem naar het St. Jeroensgesticht overge- bracht. Over de eigenlijke reden van zijn han- delwijze verkeert men nog in het on- zekexe. AANGRIJPEND. Maandagmorgen kwam de landbouwer G. P. Hilhorst te Eemnes-Binnen met een voer hooi zijn erf oprijden, juist toen zijn dochtertje spelende naar buiten kwam. Zonder dat de vader het merkte, werd de kleine door de wielen gegrepen en ge- dood. AL TE GOED IS Een Duitsche jonge dame, bij familie te Bustsem als hulp in de huishouding in be- trekking getreden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te win- men. Zij vertelde een predikantsdochter uit Coblenz te zijn, ze was verloofd met een candidaat in de rechten en dan had ze nog een zuster met een ongelukkige liefde. die al eems de hand aan zichzelve had willen slaan. Zoo voorbereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moeilijk na een paar dagen de familie te doen ge- looven, dat ze bericht ontvangen had van het overlijden dier zuster, die dood uit den Rijn was opgehaald. Diep meelevendt met dit treurige geval, gaf de familie het meisje verlof haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar de rouw- kleur in het Rijnland lila was, trof 't zoo bijzonder, dat mevrouw een lila mantel- costuum en hoed kon leenen. Als reispen- ning kreeg het meisje f 40 mee, en mijn- heer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Coblenz. Eerst toen er verscheidene da gen verloopen waren zonder bericht, stel- de men de politie van het gebeurde in keranis. En bij het daarna ingestelde on derzoek bleek, dat de familie het slacht- offer was geworden van een bekende Duitsche oplichtster. DE STAKING IN DE ANTWERPSCHE HAVEN. Zooals reeds gemeld, is door de Ant- werpsche havenarbeiders overgegaan tot het neerleggen van het werk, in strijd met de bestaande overeenkomsten en in strijd met de adviezen van het bestuur hunner vereendging. De Federation Maritime vond daarin aanleiding te besluiten geen onderhandelingen aan te knoopen met de arbeiders zoolang deze het werk niet heb- ben hervat. De buitenlandsche te Ant- werpen gevestigde reederijen gingen daar- medo accoord. De directeur van de Red Star Line wder stoomschip de Belgenland juist was binnengekomen gaf te kennen het stoomschip liever een maand op te leg- gen dan onder deze omstandigheden aan den gestelden eisch toe te geven. De dagelijksche dienst van Antwerpen naar Harwich is tijdelijk verplaatst naar Zeebrugge. Ter reede liggen verschillende schepen op plaats te wachten, terwijl ook een aan- taJ te Vlissingen wordt opgehouden. Het departement van spoorwegen heeft alle vervoeren naar Antwerpen stop gezet. De Congoboot Elisabethville is trots de staking met een lading van 4500 ton afge- varen. Gisteren werd alleen op de wilde sche pen, waar de loonsverhooging was toege- staan gewerkt. De Federation Maritime heeft laten aanplakken, dat de arbeiders werk kunnen vinden tegen fr, 36 per dag, doch de stakers bleken niet geneigd daar- op in te gaan. Op verzoek van Minister Wauters had Baron Holvoet, gouverneur der provin- cie Antwerpen gisteren verschillende con- ferenties met leiders der werklieden en het bestuur der Federation Maritime en het werd niet onmogelijk geacht, dat, be- houdens zekere toezeggingen van laatst- genoemde, heden het werk overal zou worden hervat. SNELTREIN HAVRE—PARIJS ONTSPOORD. Om kwart voor 8 Zaterdagavond is de sneltrein, die om 6 uur uit Havre naar Parijs was vertrokken, bij het station Acheres ontspoord. De trein had op dat oogenbhk een snel- heid van 90 K.M. per uur, hetgeen voor dat trajeot een normale vaart is. De lokomotief sprong uit de rails en boorde zich 15 meters verder in den grond. De tender en de twee eerste pas- sagiersrijtuigen liepen op de lokomotief te pletter. De 3e en 4e waggon schoven voorbij de lokomotief en vielen omver. Er waren, volgens de eerste ramingen, ongeveer 20 dooden en 97 gewonden. De bevrijding der in den wrakhoop van de in elkaar gedrukte waggons ingesloten slacihtoffers vorderde geruimen tijd. Een storm vertraagde de reddingspogingen. De hoofdmachinist Mancel werd ge- dood, de stoker had slechts lichte ver- wondingen gekregen. Verscheidene bladen zeggen, dat de ramp veroorzaakt is, doordien de machi nist van den sneltrein in verband met het onweer, dat op dat oogenblik heerschte, de signalen niet heeft kunnen zien; vol gens anderen hebben de wissels en sig nalen ten gevolge van het onweer niet ge- functionneerd. Blijkens de inlichtingen, verstrekt door den minister van Openbare Werken, zijn de oorzaken van de ontsporing bij Acheres de volgende: De lokomotief ontspoorde na door de bocht te zijn gereden met een snelheid, die belangrijk grooter was dan de voorge- schreven snelheid. Bovendien had de trein op een evenwijdig spoor moeten worden gdbracht, in verband met een verzakking, veroorzaakt door het nood- weer, en dus juist langzamer moeten rij- den. Daar de toestand van de atmosfeer buitengemeen slecht was op het oogen blik van de ramp, is het zeer waarschijn- lijk, dat de machinist de signaalschijf niet gezien heeft, waarmee de verlangzaming werd aangegeven. Uit de diagrammen blijkt overigens, dat de trein zelfs niet door het sein heen is gereden. De loko motief is dus ontspoord op het oogenblik, dat zij met te groote snelheid op het kruis- punt aankwam, en zij sleurde de waggons mede. Zoodra de ramp bekend werd vertrok uit Parijs een hulptrein en de zwaarge- wonden werden naar Parijs vervoerd. Het trein-ongeluk ging bijzonder snel in zijn werk. De Kamer-afgevaardigde Gautier, die in den trein zat en lichtgewond werd, vertelde: „Het ongeluk gebeurde zoo plotseling, dat ik ter nauwernood besefte wat er ge beurde, toen ik gewaar werd dat ik te midden van een wrakhoop lag. Ik kon mijn beenen bewegen en gelukkig be- merkte ik slechts lichte verwondingen te hebben opgedaan. 'n Vreeselijk gekraak weerklonk toen de trein ontspoorde, dat gevolgd werd door gekerm van gewonden. Toen ik erin slaagde uit den vermelden waggon te ko- men zag ik, dat de eerste waggon omver- lag, de derde was in den, tweeden gescho- ven en de vierde liep er bovenop." AAN EEN CATASTROPHE ONTSNAPT. Dezer dagen is de expres ParijsWee- nen aan een catastrophe ontsnapt die hon- derden het leven had kunnen Rosten. De trein getrokken door een electrische locomotief, daalde de sterke helling af, die op den tunnel St. Antonius bij Landelk volgt, toen plotseling de remmen begon- nen te werken en de trein met een ruk tot stilstand kwam. Door verkeerden wissel- stand was de trein op dood spoor geraakt, dat naar een ravijn voert. De machinist bemerkte gelukkig de vergissing en kon den trein enkele meters voor het stoot- blok tot staan brengen. Zonder zijn op- lettendheid zou de zware trein het blok als een stroohalm hebben weggevaagd en 60 M. diep in de rivier gestort zijn. ZWAAR WEER. Men meldt uit Berlijn: Te Woltersdorf bij Berlijn heeft Zon dag een vreeselijk onweer gewoed. In den voormiddag waren honderden inwoners naar buiten getrokken in de hoop dat het weer eindelijk eens een dag lang mooi zou blijven. In den namiddag begon het weer te regenen en »te onweren. Woltersdorf had bijzonder te lijden, de menigte zocht een schuilplaats in talrijke groote lokalen en ongeveer 400 personen, voor het groot- ste deel vrouwen en kinderen, hadden een onderkomen gevonden in een kegelbaan. Plotseling, ongeveer 7 uur's avonds sloeg de bliksem in het dak van de kegelbaan; het dak stortte in en sleurde in zijn val een muur mee. Er ontstond een vreeselijke paniek onder de menigte. Na slechts on geveer 10 minuten slaagden twee agenten er in met de hulp van enkele leden van de vrijwillige reddingsbrigade te Wol tersdorf en de communistische strijdorga- nisatie een hulpactie op touw te zetten. Men begon de slachtoffers te bevrijden. Het terrein van de ramp werd afgezet en alle in de nabijheid wonende artsen wer den ontboden. In het geheel werden niet minder dan 12 dooden en ongeveer 50 ge wonden onder het puin uitgehaald. Het was niet mogelijk de slachtoffers naar het nabijgelegen ziekenhuis van Kalkberge te vervoeren, daar de straatweg geheel on der water stond en de ziekenwagens on derweg bleven steken. Zij moesten toen langs een grooten omweg naar het zieken huis van Kopenick worden gebracht, on derweg nabij het station Erkner bleef men alweer steken, daar ook hier de straatweg geheel onder water stond. Bij het station Erkner stierf een der gewonden waardoor het aanltal dooden tot 13 steeg. Tot nu toe kon de identiteit van 8 slachtoffers worden vastgesteld. Het zijn een koop- man, 5 vrouwen en 2 kinderen, wier moe- ders ook het leven bij de ramp lieten. Tot de zwaar gewonden behooren twee man- nen van omgekomen vrouwen. De heele streek tusschen Oberschone- weide en Erkner is Zondag door gewel dige onweders zwaar geteisterd van half 5 tot 7 uur stortregende het er ononder- broken. Het water van de in dit gebied liggemdle Miiggelsee steeg met 20 centi meter en stroomde weldra over de omlig- gende akkers. Het is opmerkelijk, dat bij het begin van het onweer alle zeil- en roeibooten veilig den oever konden be- reiken. De straatweg tusschen Kalkberge en Erkner was overstroomd. In Kalkberge en Woltersdorf waren de huizen zonder electrisch licht en leidingwater. Zware onweders woedden ook over de omstre- ken van Hoppegarten. Daar begon de regen om 3 uur, het oogenblik dat de ren- nen zouden beginnen en toen het drei- gend onweer later even ophield moesten de paar den door ware modderpoelen loo- pen. Om 5 uur brak opnieuw een zwaar onweer uit. De duizenden bezoekers kon den niet alien een onderdak vinden en velen moesten den heelen tijd buiten blij ven. De bliksem sloeg in een der groote paardenstallen, die vrijwel onmiddeiiijk in lichte laaie stond. Zeer kostbare volbloed paarden, die in den stal waren onderge- bracht konden gered worden. De stal brandde echter geheel af. De rennen wer den toen ondanks het zeer luidruchtig protest van het publiek afgebroken, de directie liet echter de entrees terug- betalen. EEN MISLUKTE RECORDREIS OM DE WERELD. John Goldstrom, de luchtvaart-redac- teur van de Evening World' New- York, is in zijn poging om binnen 31 da gen om de wereld te reizen en tevens het record te slaan van 35 dagen 21 uur, in 1913 gevestigd door zijn landgenoot John Henry Mears, niet geslaagd. Hij keerde 8 dagen te laat in New-York -terug. Van New-York tot Engeland en ver der via Nederland, Duitschland en Rus land, reisde de Amerikaan geheel volgens zijn program. In Chita in Siberie bleef echter het verwachte vliegtuig, dat hem naar Charbin moest brengen, weg, zoodat Goldstrom verplicht was den trein te nemen. Evenmin verscheen het bestelde vliegtuig, dat hem naar Yokohama moest brengen. Thans zijn twee andere Amerikanen, Linton Wells en E. Evans, op weg om te pogen een reis om de wereld te volbren- gen binnen 25 dagen, en is het reeds zoo goed als zeker, dat zij den recordtijd met minstens een week zullen verkorten. ROOF-AANVAL OP EEN KASLOOPER. De aangevallene zwaar gewond. Te Berlijn werd Woensdagmiddag de kaslooper Hermann Peschel van de Land- bank aangevallen en zwaar gewond door een vroegeren bankbediende, die hem zijn geldtasch wilde ontrukken. De kaslooper was met geld van de rijksbank naar zijn bankkantoor teruggekeerd. Toen hij de gang binnen ging, kreeg hij met een stomp voorwerp een slag. De kaslooper verweerde zich tegen zijn aanvaller. die daarop een revolver trok en verscheidene schoten op hem loste. De kaslooper werd zwaar aan het hoofd gewond en stortte bewusteloos neer. Op het geluid der schoten kwamen voorbijgangers toeloo- pen, die probeerden den vluchtenden da- der te grijpen. Hij richtte zijn wapen tegen zijn achtervolgers en zou stellig ont- komen zijn, indien niet op't laatste oogen blik politie was komen opdagen. De dader werd gearresteerd. Hij beweerde eerst, dat een vergissing in het spel moest zijn, maar hij werd ge- confronteerd met zijn zwaar gewond slachtoffer, die hem beslist herkende. De dader is een zekere Dr. Otto LI!rick zoon van gegoede ouders. Hij is een tijd- lang bij een bank werkzaam geweest, maar had in December van het vorig jaar zijn betrekking verloren. Dr. Ulrich ge- noot bij die bank het voile vertrouwen van zijn chefs en verdiende een goed safaris. Hij maakte zich echter aan enkele onregel- matigheden schuldig, waarop hij op staan- denvoet werd ontslagen. Hij was sinds eenigen tijd gehuwd met de gescheiden vrouw van een industrieel. Haar klein vermogen had hij na zijn ontslag weldra op de beurs verspeculeerd. Waarvan hij sindsdien geleefd had, staat niet vast. Het huwelijk was erg gelukkig en me vrouw Ulrich heeft geen oogenblik gewe- ten. dat haar man zich in financieele moei- lijkheden bevond. Toen zij Wdensdag- avond van een wandeling terugkeerde, vond zij in haar woning een agent van politie, die haar in kennis stelde met de arrestatie van haar man. Zij kreeg een zenuwtoeval en is sindsdien volkomen blind. Toen Donderdagoohtend opnieuw agenten in de woning verschenen, trachtte de 12jarige zoon van de vrouv/ uit haar eerste huwelijk. uit schaamte uit het raam te springen. Hij kon echter door de agen ten worden gegrepen. Dr. Ulrich heeft tot nog toe geen be kentenis afgelegd. AANLEGPLAATS BRESKENS. Heden werd te Middelburg van wege 's Rijkswaterstaat aanbesteed het maken van den onderbouw van de nieuwe aan- legplaats voor de Prov. boot te Breskens raming f 215.000 Minste inschrijver was de N.V. Christiani Nielsens' gewapend beton Maatschappij te 's Gravenhage voor f 239.700. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Leonardus Antonius Lambert, oud 30 j., jm. en Elisa Maria Clementina Hayette, oud 25 j., jd. Geboorten. 6 Juni. Petrus Jacobus, z. van Eduardus van Hoove en van Martha Johanna Otjes. Overlijden. 10 Juni. Amelia Seghers, oud 54 j., wed. van Leo Hayette. 16 Juni. Fran- goise Dekker, oud 38 j., d. van Jacobus Dekker en van Catlina de Feijter. HOEK. Huwelijks-aangiften. 17 Juni. Hemdrik de Zeeuw, oud 26 j., jm. en Anthonia Koster, oud 24 j., jd. Mannus Meertens, oud 26 j., jm. en Janneice Kervink, oud 22 j., jd. 24 Juni. Johan nes Marinus van Breen, oud 27 j., jm. en Hele na Cornelia den Engelsman, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Abra ham Dees, oud 26 j., jm. en Sara Johanna Pladdet, oud 27 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Abraham Paul, z. van Franz Bruno Paul Gellhorn en van Maria Ja- coba van Hoorn. 5 Juni. Engel Pieter, z. van Leendert Marinus Witte en van Maria Neeltje Moes. 21 Juni. Gelein, z. van Hendrik Mechiel- sen en van Adriana Buijze. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Josephus de Dijcker, oud 26 j., jm. en Maria Isabella Pol- fliet, oud 25 j., jd. 10 Juni. Comelis Hendrikus Jacobus; de Wit, oud 41 j., j,m. en Maria Bo- gaert, oud 32 j., jd. 11 Juni. Jan Francies Lee- raert, oud 29 j., jm. en Maria Virginia van Kerkhoven, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Jan Francies Leeraert, oud 29 j., jm. en Maria Vir ginia van Kerkhoven, oud 22 j., jd. Josephus de Dijcker, oud 26 j., jm. en Maria Isabella Pol- fliet, oud 25 j., jd. 30 Juni. Cornelis Hendri kus Jacobus de Wit, oud 41 j., jm. en Maria Bogaert, oud 32 j,. wed. Geboorten. 2 Juni. Maria Nathalia, d. van C. van Geertruij en van K. Elias. 8 Juni. Eduar dus, z. van Th. van Heese en van M. M. Ka- moen. 11 Juni. Rudolph Alphons Marie, z. van J. J. Cammaert en van E. M. van Geijt. 16 Juni. Constant, z. van H. de Rijcke en van A. M. Danckaert. 17 Juni. Margaretha Maria, d. van Ed. de Booij en van M. A. sloot. Corne lia Paulina, d. van A. Joos en van C. C. M. Burm. 18 Juni. Albertus Josephus, z. van A. de Maat en van M. Mahu. 19 Juni. Marie Theresia Eugenia, d. van C. Th. M. Vereecken en van E. E .L. Fassaert. Pieter Johannes, z. van D. Bakker en van J. N. de Feijter. 27 Juni. Josephus, z. van G. Bogaert en van M. Th. d'Hondt. Overlijden. 8 Juni. Antonius Johannes van Watersehoot, oud 76 j., z. van B. van Water- schoot en van D. L. Kroon. 19 Juni. Ludovi- ca Maria Malcontent, oud 17 j., d. van J. Mal content en van W. L. d'Hondt. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Theophilus De Visseher (van Moerbeke), oud 41 j., jm. en Augusta Maria Audenaerde, oud 32 j., jd. 12 Juni. Leonce Maurice van Waes (van West- dorpe), oud 23 j., jm. en Joanna Maria van Acker, oud 22 j., jd. 18 Juni. Rene Janssens, oud 27 j., jm. en Anna Maria Rosalie Kips, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Juni. Theo philus De Visseher (van Moerbeke), oud 41 j., jm. en Augusta Maria Audenaerde, oud 32 j-, jd. Geboorten. 1 Juni. Lucien Joannes, z. van Cijrillus Alphonsus de Block en van Romanie Piessens. 8 Juni. Hubertus Alphonsus, z. van Josephus van Gremberghe en van Silvia Maria van Goeije. 11 Juni. Germaine Louise Pru dence, d. van Raijmond Janssens en van Eme- rence Antonia De Maeijer. 14 Juni. Omer Eugenius Alfons, z. van Alouisius de Bouvre en v. Madeleine Kegels. 21 Juni. Angela Maria, d. van Henricus Dominicus Wijnacker en van Emelie Marie Vernimmen. 22 Juni. Margare tha Maria, d. van Emile Victor de Groene en van Eugenia Pelagia Verspeeten. 28 Juni. George August Pharildis, z. van Hubert Al- phonse Joseph Suij en van Magdalena Maria Eulalia Zwartele. Gverlijden. 16 Juni. Josephus Cornelis van Waesberghe, oud 51 j., echtg. van Leonia Ma ria Coone. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Elidor Cy- rille Vermeulen, oud 25 j., jm. en Nathalia Maria Ducarmon, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Gaston Josephus Leopoldus Goossens, oud 26 j., jm. en Josephine Maria Goedemont, oud 25 j., jd. 10 Juni. Alphons Ludovicus van Haelst, oud 30 j., jm. en Lrena Louisa de Bakker, oud 25 j., jd. Hubertus Petrus Jacobus De Bont, oud 39 j., jm. en Celina Sophia van de Voorde, oud 34 j., jd. 19 Juni. Albert Francies de Ridder, oud 30 j., jm. en Emma Maria van Hulle, oud 24 j., jd. 22 Juni. Johan Dhaeze, oud 31 j., jm. en Madeleina Maria Vervaet, oud 28 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Roger Alphons Leontine, z. van Gustaaf S. M. Brion en van Joanna J. De Smedt. 8 Juni. Maria Gilmette, d. van Jacobus de Caluwe en van Angelina Obrie. 14 Juni. Anna Albertha Maria, d. van Gerhardus J. Huisman en van Everdina M. Vonke. 21 Juni. Raymond, z. van Rene Camiel Goethals en van Elisa Maria De Caluwe. Overlijden. 29 Mei. Rijk Kanters (overl. te Rotterdam), oud 3 j., z. van Leendert en van Clementia P. de Laeter. 27 Juni. Maria Theresia van Leuven, oud 79 j., wed. van Joan nes Baptistet de Laeter. 28 Juni. Aime Albert Octaaf Rousie, oud 8 j., z. van Albert en van Emma van den Bossche. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Johannes Ja cobus de Kind, oud 25 j., jm. en Maria Ghis- tena van Goethem, oud 21 j., jd. 23 Juni. Fran- ciscus Joannes Adolf Weemaes, oud 27 j., jm. en Maria Joanna Catharina Pieters, oud 24 j-, jd- Huwelijks-voltrekkingen. 15 Juni. Theophi lus Johannes Franciscus de Nijs, oud 33 j., jm. en Maria Seraphina IJsebaert, oud 29 j., jd. 18 Juni. Johannes Baptist Pieters, oud 21 j., jm. en Maria Margaretha Vonck, oud 22 j., jd. 25 Juni. Johannes Jacobus de Kind, oud 25 j., jm. en Maria Ghislena van Goethem, oud 21 j-, jd. Geboorten. 3 Juni. Elza Mathilda, d. van Petrus Rottier en van Elisabeth Audenaert. 6 Juni. Johannes Norbertus, z. van Alphons van den Bergen en van Emma Carolina Juliana Dobbelaar. 19 Juni. Eduardus Bemardus, z van Johannes Baptist van Acker en van Euge nia Mathilda Hesters. 25 Juni. Gabriel Cyriel, z. van Carolus Ludovicus Ringoot en van Ma thilda Josepha Sehelfihout. Lazette Leonia, d. van Hijpolitus Mannens en van Leontina Maria De jeuk en ontsteking van alle jeukend# huidaandoeningen als gordelroos, dauwworm, eczeem enz. moeten spoedig zwichten voor de antiseptische en genezende eigenschappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat ger.ees- middel. Per tube f 1.6 Anna Levina Verdurmen. 27 Juni. George Joseph, z. van Comelis Johannes Coekheijt en van Alberta van Avermaete. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 11 Juni. J. P. A. de Kjcming, oud 25 j., jm. en M. C. L. Vereecken, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juni. R. E. J. Mangnus (van Boschkapelle), oud 21 j., jm. en A. M. Peersman, oud 22 j., jd. 23 Juni. D. van den Bergen (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en A. C. Fruijtier, oud 27 j., jd. Geboorten. 4 Juni. Rosalie Philomena, d. van E. C. C. A. Vermeulen-van Bastelaar. 17 Juni. Josephus Emilius, z. van L. M. de Meijer- Kroes. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Alfred Soethaert, oud 25 j., jm. en Irma Elvira de Buck, oud 21 j., jd. Overlijden. 13 Juni. Elodie Marie Meert, oud 46 j., echtg. van Franciscus Mechelinck. 21 Juni. Alfred Adolf Leon Boeije, oud 9 m., z. van Caesar Florimondus Jacobus en van Romanie Maria van Dam. 28 Juni. Johannes Antonissen, oud 75 j., weduwn. van Adriana Ludovica van Overveld. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 24 Juni. Jaspert Simon Buijze (van Axel), oud 21 j., jm. en Martha Dieleman, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Jacobus Norbert Franciscus Serrarens (van Stoppel- dijk), oud 26 j., jm. en Maatje Geertruida Pie- ternella Willemsen, oud 21 j., jd. 10 Juni. Adriaan d,e Jonge, oud 23 j., jm. en Susanna Schieman (van Axel), oud 21 j., jd. Levinus Jochem van de Wege (van Axel), oud 29 j., jm. en Suzanna Levina de Kraker, oud 27 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Pieter, z. van Pieter Hamelink en van Janna Hamelink. 9 Juni. Jacobus, z. van Arie Verpoorte en van Maria Verhelst. 10 Juni. Suzanna Maria, d. van Jacobus de Bruijne en van Cathalijntje de Kra ker. 14 Juni. Fran§oise, d. van Pieter de Rid der en van Maatje de Pooter. 27 Juni. Adria na Christina, d. van Jan Comelis Houg en van Fran50i.se Smallegange. Overlijden. 12 Juni. Johannes de Bruijne, oud 1 j., z. van Jacob en van Janna Aempe. 27 Juni. Arij de Putter, oud 78 j., weduiwn. van Adriana Haak. 28 Juni. Neeltje Cornelia Her- rebout, oud 52 j., echtg. van Pieter de Feijter. Voor Ter Neuzen: 6 Juli. Noorsch s.s. KOL- SAAS, 3040 M3., ijzer, Antwerpen. Voor Gent: 5 Juli. Eng. s.s. DOTTEREL, 4925 M3., stukg., Manchester; Zweedsch s.s. ARDENNIA, 4181 M3., steen, Lysekill; Fransch s.s. AREZ, 2707 M3., ledig, St. Na- zaire; Noorsch s.s. ORNEFJELL, 4025 M3., hout, Archangel; Zweedsch s.s. HEBE, 2955 M3., ledig, Higihbridge; Letl. s.s. VELTA, 6650 M8., stukg., Rouaan; Eng. s.s. EGRET, 3945 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. CAMBO DIA, 805 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. USK- BRIDGE, 6979 M3., ledig, Newport; Eng. s.s. MONICA SEED, 6289 M3., ledig, New-Castle; Eng. s.s. HORDEN, 7576 M3., ledig, Sunder land. 6 Juli. Eng. s.s. DEVENTIA, 2263 M3., ledig, Fleetwood; Eng. s.s. CHARLWOOD, 3417 M3., ledig, Londen; Zweedsch s.s. FA- GERVIK, 5388 M3., hout, Bjorko; Poolsch s.s. WISLA, 1793 M3., hout, Danzig; Duitsch s.s. ADRIANA, 2805 M3., vlas, Reval; Eng. s.s. CROSSHANDS, 2026 Ma., ledig, Belfast; Fransch s.s. DANAE, 5058 M3., ledig, Caen. Van Ter Neuzen: 5 Juli. Eng. s.s. SOU THERNER, 1776 M3., kolen, Londen; Duitsch s.s. WILHELMINE, 1026 M3., ledig, Rotter dam; Eng. s.s. FODHLA, 1138 M3., steen, Portsmouth. 6 Juli. Nederl s.s. REGINA, 1193 M3., kolen Pm* Van Gent: 5 Juli. Zweedsch s.s. CARING, 2494 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. GOLFER, 1060 M3., kolen, Ipswich; Fransch s.s. ARME- NIER, 2587 M3., kolen, Lorient. 6 Juli. Belg. s.s. ESTELLA, 2143 M3., ijzer, Londen; Eng. s.s. THE MONARCH, 1817 M3., kolen, Londen; Duitsch m.s. HERMAN BOH- NEKAMP, 2769 M3., kunstmest, Stralsund; Eng. s.s. OARSMAN, 903 M3., cement, Lon den; Eng. s.s. KULA, 2043 M3., kolen, Londen; Eng. s.s. RYE, 2965 M3., stukg., Goole; Eng. s.s. DUNMORE, 670 M3., kolen, Fowey. A. C. LENSEN'S STOOMVAAR i - MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA wordt heden te Belfast verwacht. s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN vertrok 7 dezer van Ter Neuzen naar Uleaborg. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen rammelaar (kinderspeelgoed) en een bos met sleutels. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 7 Juli, *2 uur. Bieden. naten. Londen 12,11 12,12 Berlpn 59,20 59,25 Parjjs 6,70 6,75 Brussel 6,35 6,40 Weenen (per 100 sch.) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 6,70 6,75 Belgisch 6,35 6 40 Oostenrpksch (per 100 sch.)35,20 35,25 (Zonnetijd.) K H It If n If

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3