Hoofdpijn LANPBOUW BEB1CHTEK. SPORT. Veiligheid en Volksgezondheid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Glazen buisjes 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. brengen en had vooral in Amerika succes. ,£r begon een geweldige roep van hem uit e gaan. Er lag iets vriendelijks, onzeif- gachtigs en onibaatzuchtigs in zijn gansche rptreden en dat veroverde de lijdende en k belangstellenide menschheid op slag. Zijn woonplaats werd Nancy, waar zijn vrouw, een dochter van den beroemden tuinbouw-industrieel Lemoine, van her- komstig was. Coue kreeg zooveel aanhangers en vol- gelingen, dat er werkelijk sprake is geko- men van een School van Nancy". Coue ontving de zieken, die zich om hulp tot hem wendden, in een zaal, liet hen daar hun oogen sluiten en -sprak hen vaderlijk en bewogen toe. Alle verkeer- de beinvloedingen van buiten-af en van binnen-uit wierp hij uit en gaf iedereen rust en moed en kracht terug. De officieele wetenschap wist niets slechts van Coue te vertellen, ook al om dat Coue niet rijk werd bij zijn goedheid, doch men verweet hem, dat hij leentje- buur speelde bij de filosofen Kant, Hufe- land en Feuchtersleben. Maar Coue zelf lachte daar om: ,,Is er wel ooit iets nieuws onder de zon Hij is 63 jaar geworden. EEN BRUSSELSGHE BANK IN GEVAAR. De bank „Credit Hypothecaire Beige" te Brussel verkeert thans in ernstige moei- lijkheden die haar hebben genoodzaakt hare betalingen voorloopig te staken. Dit nieuws heeft in de financieele w-ereld heel wat opzien verwekt, des te meer daar deze zaak als ongemeen bloeiend bekend stond. Zij heeft a'ls filia- len de ,,Belgo Argentine Hypothecaire" en de belangrijke inrichting Residence Palace" te Brussel. De oorzaak van deze tijdelijke moeilijk- heden zou liggen bij de Roemeensche re- geering. aan wie de bank na den wapen- stilstand een crediet van 76 millioen schatkistbons toestond. Roemenie moest die som terugstorten in 1924—1925, maar deed zulks niet. Meer nog: 't schreef eenvoudig z'n verplichtin- gen af. Er werden onderhandelingen aan- geknoopt. M. Jaspar, thans minister ging zelf naar Roemenie om te trachten de re- geering aldaar op haar besluit te doen terugkomen. Eindelijk werd een regeling getroffen. die de verbintenissen van Roe menie verlengde tot 1934 en volgens wel- ke een betaling van 17 millioen moest ge- schieden vanaf 1925. Maar de Roemeensche regeering vol- deed al weer niet en betaalde tot nu toe geen cent. Daardoor raakte de bank in geldverlegenheid en heeft surseance van betaling aangevraagd. Men deelt nog mede, dat haar actief haar passief ver overtreft. FRANKRIJK. De nieuwe franc-daling. De nieuwe daling van den franc, die is ingetreden, heeft de tegenstelling-en in den politieken toestand nog meer verscherpt. Hoewel de bladen het doen voorkomen, dat deze daling geheel onverwachts is ge- komen, en niet te verklaren is, geeft een bestudeering van den verschenen bank- staat van de Banque de France een vol- doende verklaring voor de flauwe hou- ding van den franc, daar hieruit blijkt, dat aan den staat nieuwe voorschotten tot een bedrag van f750 millioen francs zijn ver- schaft. Intusschen is er rekening mede te h-ouden, dat de bankstaat juist op 1 Juli verscheen, zoodat de behoeften, welke zich bij de kwartaalsw.isseling steeds voordoen, zich hierin ten voile weerspie- gelen. De beweging van den franc geeft in zooverre aanleiding tot ongerustheid, daar de daling vooral aan de New-York- sche beuxs bijzonder scherp was, wat men te New-York toeschrijft aan de onzeker- heid omtrent de ratificatie van de schul- denovereenkomst, terwijl men in Frank- rijk geneigd is daarin een druk te zien, welken de Vereenigde Staten op Frank- rijk willen oefenen. EEN KAMERLID BUITEN DE KAMER. Al twee jaar lan-g wachtte de heer De Rothschild, die in 1924 tot Kamerlid voor de Boven-Alpen werd gekozen, op de goedkeuring van zijn mandaat. Zijn ver- kiezing gaf reeds herhaaldelijk aanleiding tot heftige uitvallen, daar men hem be- sehuldigde zijn kiezers te hebben omge- kooht om zich aldus van een zetel te ver- zekeren. De enquete-commissie, die werd be- noemd om de zaak te onderzoeken heeft ko-rt geleden haar rapport aan de Fran- sche Kamer voorgelegd. Daarin werd gezegd, dat een onderzoek naar den toe- standen in het dep. der Boven-Alpen haar de overtuiging verschaft, dat het succes van den heer De Rothschild vol- komen normaal en gerechtvaardigd was, en dat hij er als anti-kartel candidaat wel degelijk door de sympathie zijner kiezers gekomen is. Nochtans heeft de Kamer het mandaat ongeldig verklaard. AMERIKANEN TE PARIJS. Met de Majestic" zijn Donderdag vijftienhonderd Amerikanen te Cherbourg aangekomen en vandaar naar Parijs ver- trokken. Over deze invasie van vreem- delingen, die schatten gelds in Frankrijk achterlaten, maakt L'Oeuvre eenige nogal schampere opmerkingen. Bij dezen stand van den dollar, aldus het blad, is het alleen maar genoegen te reizen en vreemde landen te ziep, Parijs te zien, ja, vooral Parijs, waarover men in Amerika zooveel spreekt, om er eigenlijk meer kwaad dan goed van te zeggen Deze brave touristen, die op de stad neerstrijken, vallen met hun ongegeneerd- heid op eetihuizen, sohouwburgen, nacht- gelegenheden aan waar het heel druk en heel duur is en als ze weer thuis zijn zul- len ze het erover eens zijn, dat Parijs een iheerlijke stad is en erg lichtzinnig, heele- maal niet droog, waar alles voor niets te krijgen is en de plaatsen van vermaak luidruchtig en erg bloot zijn. Zonder dat ze een oogenblik er aan ge- dacht heibben, dat zij en de hunnen het publiek van al die inrichtingen uitmaken en dat zij Parijs, dat cosmopolitische, on- uitstaanbare leven hebben bezorgd, waar- uit smaak en geest voor goed zijn verban- nen. Poor Parisverzuoht L'Oeuvre. IN TARBES ETEN ZE KUG. Ja, dat kwam zoo: de gemeent van Tarbes, u weet, in Zuid-Frankrijk, had den broodprijs gezet op 2 fr. 30 het kilo, en de ibakkers vroegen 2 fr. 40. Men werd het niet eens, en de bakkers sloten hun ovens en winkels. Wat deed de ge~ meente Zij requireerde militaire bakkers uit Bordeaux. En deze bakken thans com- miesbrood voor heel Tarbes. HET LOT VAN ABD EL KRIM. De Matin" meldt, dat de Fransch- Spaansche conferentie besloten heeft Abe El Krim en zijn familie te doen overbren- gen naar Madagascar. DE BESTRIJDING VAN DE DRANK- SMOKKELARIJ. Draadloos wordt gemeld, dat het groot- ste leger van drankbestrijdingsambtena- ren, tot dusver op de been gebracht, n.l. 4000 man, Donderdag door generaal An drews, den drankbestrijdingscommissaris, is gemobiliseerd, om de uitgebreidste campagne tot naleving van de drankwet te beginnen sedert de aanneming der drankwet. TER NEUZEN, 7 Juli 19^6. NAAR BRUSSEL. Naar men ons meedeelt zal Maandag a.s. een gezelschap van ruim 80 personeii, van de Herv. Chr. Vrouwenvereeniging ,,Lydia van de Herv. Chr. Jongedoch- tersvereeniging „Eben-Haezer", en be- langstellende leden der Herv. Kerk, onder leiding van Ds. A. Timmerman, een twee- daagsch uitstapje naar Brussel maken. 's Morgens te 6.15 hoopt het gezelschap met den trein van Ter Neuzen te ver- trekken en Dinsdagsavonds met den trein van 5.36 uit Brussel terug te komen. Door de goede en vriendelijke zorg van den heer Van Belleghem te Laken (Brus sel) is een zoo rijk program opgemaakt, en alles zoo uitstekend geregeld' dat dit verblijf in Brussel, en onder geleide der Brusselsche vrienden, twee ge'notvolle en onvergetelijke dagen voor hoofd en hart beloven te worden. ERNSTIG ONGELUK. Van de ,,Alps Maru het op de plaat van Boomke beneden Antwerpen gestran- de en middendoor gebroken Japansche stoomschip, is tijdens het bergingswerk bij nacht een deel van den achtersteven geheel losgeraakt en in de Schelde ge- ploft. Twee arbeiders: Jacob Pols, 28 jaar, uit Maassluis, en Jozef Pauwels, ook 28 jaar, uit Kieldrecht, zijn daarbij ver- dronken. Een duiker, die zich onder wa ter bevond, en wiens luchtbuis werd af- gerukt, wist levend de oppervlakte te be- reiken en kon worden gered. Het ,,Hbl. van Antwerpen" meldt hier omtrent nog het volgende: Door een Hollandsche firma werden zoowel de reddingswerken als de berging der koopwaren gedaan en waaraan dag en nacht gewerkt wordt, om zooveel mo- gelijk zoowel schip als van de koopwaren te redden. In den nacht van Zaterdag op Zondag en wel rond twee uren, deed zich plots een geweldig gekraak hooren en vooral- eer men kon vermoeden wat er gaande was, zonk 't achterschip, dat naar het vaarwater lag, dieper weg in den stroom. Twee werklieden, die boven op de brug stonden, kwamen in het ruim terecht en verdronken, vooraleer men hen hulp had kunnen bieden. De slachtoffers zijn Jacob Pols, 28 jaar oud, Hollander en thuis hoo- rende te, Maassluis, en de 28-jarige Jozef Pauwels, woonachtig te Kieldrecht. Het ergste werd tevens gevreesd voor den duikelaar, die op hetzelfde oogenblik onder water aan het schip werkte. Men mag zeggen, dat deze gelukkig aan den dood ontsnapt is, want werkelijk was de luchttoevoenbuis letterlijk doorgesneden. Gelukkig had de duikelaar de tegenwoor- digheid van geest, om de ontsnappings- klep toe te sluiten en na zich ontdaan te hebben van het zware gewicht, kwam hij met de lucht die nog in de klok zat, door eigen kracht weer boven aan de opper vlakte, waar hij door zijn helpers werd opgepikt. De werklieden zijn in het ruim dadelijk aan het dreggen gegaan, om de zoo on- gelukkig omgekomen makkers boven te halen, wat niet lang uifcbleef. PROV. STOOMBOOTDIENST. Aan de Prov. Staten van Zeeland is door den Centr. Bond van Transport- arbeiders wederom een adres gericht be- treffende verbetering der positie van het personeel van den Prov. Stoombootdienst op de O.- en Wester-Schelde. Zij merken daarin op: dat wel gezocht is naar wijziging der diensten, doch dat, behoudens een enkel geval, geen verbetering is verkreqen; dat zij van oordeel blijven, dat de beste oplossing zou zijn, invoering van een re geling, zooals door hen als bijla^e tot hun vorig adres ingediend, waarop de dienst van het personeel was geregeld op basis van drie dagen arbeid en een dag vrij; dat het personeel voorts het verlangen heeft, dat voor het verrichten van extra werk een vergoedingsregeling vastgesteld zal worden: dat dringend wordt verzocht een rechts- positieregeling te ontwerpen en vast te stellen; dat zij met genoeaen hebben ^econsta- teerd, dat overleg over kleine zaken en klachten van het personeel thans recht- streeks met den neer Directeur woraen oehandeld en atgedaan; dat zij vertrouwen, dat op dezen weg, die ongetwijteld kan leiden tot grootere bevrediging, zal worden voortgegaan en kleine aangelegenheden, als bijvoorPeeia thans gewenschte soepeler verstrekking van vrijkaarten, rechtstreeks met de Di- rectie kunnen worden behandeia en atge- wikkeld. Een Memorie van Toel. vergezelt dit adres. MOTORKENNIS VOOR POLITIE- BEAMBTEN. Maandagmorgen is te Goes de eindles gehouden van een van de cursussen in motorkennis voor politiebeambten, door de Kon. Ned. Automobielciub op verschil- iende plaatsen an Zeeland georiganiseerd. Na de Jes verzamelden autoriteiten en cursisten zich in het Schuttershof. De voorzitter der K. N. A. C., Jhr. J. van Vredenburch, hield een rede, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van bekend- heid der politie met het vervoermiddel, dat zoo n groote plaats in het moderne verkeer inneemt. Spreker herinnerde aan de medewerking van het departement van justitie, van de politioneele autoriteiten, van de vrijwillige verkeersinspectie in Zeeland, en van particulieren. Een woord van lof werd gebracht aan den heer Vis- scher uit Nliddelburg, den Ieider van den cursus. Spreker sprak ten slotte de hoop uit, dat het rijk spoedig het onderricht in motorenkennis der politie ter hand zal nemen. Behalve Jhr. Van Vredenburch voerden nog het woord de heeren Van Meerendonk, inspecteur der rijksveld- wacht, J. Pilaar namens de Zeeuwsche vrijwillige verkeers inspectie en Visscher. CADSAND. Zondagavond ging een 18jarige jonge- ling, zekere S. uit Aardenburg, aan het strand alhier een bad nemen. Waarschijn- iijk niet bekend met het gevaar, dat men heeft, als men bij afgaand water gaat zwemmen, is de jongen door de zuiging meegetrokken en jammeriijk verdronken." VOLGELADEN WAGENS EN ONGEVALLEN. Ieder jaar opnieuw in den hooi- en in den oogsttijd komen verschillende ongevallen voor. De maanden, waarin de hooitijd en de oogst vallen, staan jaar op jaar aan de spits wat het aantal ongevallen betreft. Dit is volkomen verklaarbaar. In geen anderen tijd van het jaar wordt dagelijks gedurende een grooter aantal uren en met meer inspan- ning gewerkt. Bovendien kunnen in den hooitijd en in den oogst de omstandigheden er zoo licht toe leiden, dat niet de gewone zorg en gewone bedachtzaamheid "bij den arbeid worden betracht. De overweging: vandaag is het weder gunstig en we weten niet, hoe 't morgen zal zijn, leidt er zoo licht toe, dat men - in bijna letterlijken zin te veel hooi op z'n vork neemt en menig on- geval vindt plaats als gevolg van te groote haast en van pogingen om te veel op een- maal te bereiken. Het vervoer van wagens, die te vol ge- laden zijn, is een der jaarlijks terugkeerende oorzaken van bedrijfsongevallen. Zoolang de wagen zich nog op het land of op den weg bevindt, levert een te zwaar voer meest- al geen bijzonder gevaar op, mits de wagen maar met oordeel is beladen. In den regel zal de werkgever, die zijn menschen kent, daarvoor voldoende zorgdragen. Een goed voer vlijen is niet ieders werk en het is maar niet de eerste de beste, die voor dit werk op den wagen wordt gezet. Een goed arbei- der stelt er zijn eer in, dat nog nimmer een door hem geladen voer onderweg is scheef- gezakt of gekanteld. Evenwel kan diezelfde arbeider er ook zijn eer in stellen dit voer zoo breed en zoo hoog mogelijk te laden en daarmede nu ontstaat een niet geringe kans voor ongevallen bij het binnenrijden van achterhuis of schuur. Het is geen zeldzaam- heid, dat een zwaar voer in de deuropening steken blijft. Hierbij ontstaat allereerst ge vaar voor den bestuurder, doch in den regel Hijft ook de kans op ernstige ongevallen voor anderen niet uit. Immers zal men pro- Deeren met vereende krachten het voer toch nog naar binnen te kriigen, waarbij de kans op beknelling, op vertillen of verrekken voor helpers niet gering is. Het is voorgekomen, dat de ponderboom brak en een dee! der ading van den wagen viel. Ook herinne- ren wij ons het geval, dat tenslotte een stuk uit den niet al te soliden muur brak, waarbij een der omstanders door de vallende steenen vrij ernstig aan het hoofd werd verwond. Er is wel alle aanleiding om in dezen de noo- digen zorg te betrachten. Het voordeel, ge- egen in een zoo zwaar mogelijk beladen van den wagen gaat aan tijdverlies geheel teloor, wanneer bij het binnenrijden van de schuur meerdere handen moeten worden te hulp geroepen. Wordt dan bovendien een der helpers nog door een meer of minder ernstig ongeval getroffen, dan /treden leed en schade in de plaats vain het geringe voor deel. Zoowel de werkgevers als de werk- nemers kunnen hier met een beetje extra zorg en extra beleid ernstige ongevallen voorkomen. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Zestig Kilometer achter tandems lets wat nog nimmer in Zeeuwsch-Vlaande- ren is vertoond zal Zondag a.s., op den dag, dat juist een jaar geleden de Sas van Gentsche wielerbaan officieel werd ge- opend, het publiek worden voorgezet. Er zullen n.l. wedstrijden gegeven worden met levende gangmaking oftewel achter tandems. Niet minder dan 10 tandem- paren, waaronder de beste Nederland- sche: BustraanDevreng, Ooms-Bakker en MelisCocquit en verschillende Bel- gische tweetallen zullen qeroepen zijn om drie wereldmannen: Francis Pelissier verscheidene malen kampioen van Frank rijk, thans de beste Fransche renner. Mar cel Buysse. de bekende Vlaamsche leeuw en Piet Ikelaar, Nederlandsch grootste figuur op dit gebied, te gangmaken. Welk een namen Pelissier, Marcel Bdysse, Ikelaar Het is een programma om duizenden te lokken en den meest ver- waanden wielerliefhebber naar het Sas- sche cement te trekken. De wedstrijd met gangmaking geschiedt in drie te onderscheiden reeksen, n.l. een van 15, een van 20 en een van 25 K.M. Tusschen deze reeksen zal het befaamde viertal Omer de Bruycker van Selzaete, Alfred Hamerlinck van Wondelghem, Leopold Boone van Gent en Maurice Raes van Heusdel elkander bekampen in een omniummatch. De vier beste Belgi- sche juniors van dezen tijd. Een revan- chepartijtje van Gent'brugge De middag zal worden ingezet door verschillende tandemraces 5 series van tandem tegen tandem met demi finale en ten slotte de finale tusschen de gang- makende tandems. Dus komen de ver schillende tandemparen geheel afzonder- lijk nogmaals tegenover elkander uit. Welk een programma. Welk een na men. Niemand verzuime Zondag a.s. het Sassche cement te bezoeken. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 6 Juli de volgende vonnissen uitgesproken: K. M. F. D., oud 39 j., veedrijver te Hoek, is wegens openbare dronkenschap met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. A. D., oud 45 j., machinedrijver te Hoek, is wegens alsvoren met vernieti ging van het vonnis van den Kantonrech ter veroordeeld tot 1 week hechtenis. J. A. d. L., oud 44 j., schipper te Ter Neuzen, is wegens alsvoren met vernieti ging van het vonnis van den Kantonrech ter veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. Zitting van 6 Juli 1926. De volgende zaken werden behandeld: C. Fr. v. A., oud 47 j., landbouwer te Ter Neuzen, was door den Kantonrech ter te Ter Neuzen d.d. 4 Juni 1926 ver oordeeld tot f 100 boete of 10 dagen hechtenis en ontzegging van het recht om gedurende 1 jaar een motor te besturen, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Ter Neuzen. De veroordeelde en de Ambtenaar van het O. M. waren in hooger beroep ge komen. Eisch bevestiging vonnis van den kan tonrechter. P. D. v. d. V., oud 37 j., visscher te Ter Neuzen, was door den Kantonrechter te Oostburg wegens Visscherijwet-over- treding veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen vischtuig. De veroordeelde en de Ambtenaar van het O. M. waren in hooqer beroep qe- komen. Eisch bevestiging vonnis van den kan tonrechter. Tegen W\ M. R., oud 28 j., visscher te Ter Neuzen, werd ter zake van ontuoht 14 dagen gevangenisstraf geeischt. Tegen C. C., oud 49 j., veldarbeider te Zuiddorpe, werd ter zake van ontucht, gepleegd met zijn minderjarige dochter 2 jaar gevangenisstraf geeischt. Politierechter te Middelburg. De volgende zaken werden behandeld: C. d. D., oud 29 j., werkman te Ter Neuzen. werd beklaagd, dat hij op 24 Mei j.l. te Hoek, toen hij zich daar op den openbaren weg in staat van dronken schap bevond en de rijksveldwachter De Smidt en de gemeenteveldwachter Van Hermon hem beetpakten om hem naar het arrestantenlokaal te brengen, zich tegen die ambtenaren heeft verzet. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uitspraak f 25 boete of 25 dagen hecht. J. J. v. d. B., oud 34 j., arbeider te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Mei j.l. te Clinge opzettelijk Cyrillus de Moor heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 -dagen hecht. Uitspraak idem. A. W. C. v. O., oud 22 j., schippers- knecht en K. A. v. d. K., oud 25 j., schipperskneciht, beiden zonder vaste woonplaats, werden beklaagd, dat zij op 12 Sept. j.J. te Sas van Gent op de vorde- ring van de belasting-ambtenaren geen bewijs van inschrijving voor de rijksin- komstenbelasting voor schippers hebben vertoond. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. H. v. d. V., oud 20 j., schipoersknecht zonder vaste woonplaats, werd een zelfde overtreding ten laste gelegd, gepleegd te Sas van Gent op 25 Sept. j.l. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. G. J. R., oud 53 j., machinist, zonder vaste woonplaats, wegens een zelfde overtreding te Sas van Gent op 29 Oct. j.l. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. HET AUTOBUS-ONGELUK OP THOLEN. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch deed uitspraak in de zaak tegen den chauffeur L. van V. uit Stavenisse, die door de Bredasche rechtbank in veriband met het autobus-ongeluk aan het Thool- sche Veer op 29 December was veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De adv.-generaal had eenzelfde veroor- deeling gevorderd. Het Hof heeft den beklaagde vr^^e- sproken. PRO VINCI ALE STATEN VAN ZEELAND. ZOMERZITTING. Dinsdagavond werd de zomerzitting der Pro- vinciale Staten van Zeeland in naam der Ko- ningin geopend door den Commissaris der Ko- nrngin den heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford. Afwazi-g waren voor deze vergaderin-g de heeren bianidsma, Kakebeekse en Van Waes- berghe, aanwezdg alzoo 39 leden. Lie mgekomen stukken, zijnde goedkeurin- gen door de Kroon van verschillende staten foe- sluiten en een dankbetuiging van de afdeeling Zeeland van de Nederlandsche vereeniging van lanid- en tuinbouwonderwijzers voor de ver i een- de subsiriie, werden voor kennisgeving aange- nomen. De beide na te noemen ingekomen stukken weulen in handen van Ged. Staten gesteld ter fine van- advies. Ten eerste het adres van den Centralen Rond van transportarbeiders inzake werktijdan enz. betreffende het personeel bij de Prov. stooni- bootdiensten. Ten tweede, dat van J. C. Krijger te Goes, met verzoek om alsnog de door de Staten toe- gekende subsidie over 1924 voor de lijn Sta venisse—1Tholen rnt te keeren, daar Ged. Sta- ten ihiertoe nog niet konden ihesluiten. Bij de mededeelinigen van Ged. Staten waren er o.a., dat van de poisten onvoorzien van de begrootingen 1925 en 1926 geen gebruik is ge- maakt; dat geen ondenhandsche aanibestedingen heb ben plaats gehad en dat de afdeelingen van hun college als volgt zijn samengesteld: lste afdeeling de heeren Fruijtier en Van Dussel- dorp; 2de afdeeling de heeren Van Rompu en v. d. Weijde en 3de afdeeling de heeren Diele- man en v. d. Putte. De reeds gepubliceerde mededeeling van Ged. Staten over de verlenging van het stoomschip „Luctor et Emergo" werd voor kennisgeving aangenomen. De mededeeling inzake d'e electriciteitsvoor- ziening van de provincie werd op voorsted van den Voorzitter naar de afdeelingen verwezen. Naar aanleiding van het verslag van den toestand der provincie over 1925, wees de heer Welleman op de mededeeling daarin, dat de totstandkoming van de Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding zoo slecht opschiet door de wei- mge medewerking der gemeenten en vroeg hij of Ged. Staten bereid zijn daarover in de ver- gadeiing van 20 Juli nadere mededeelingen te doen. De voorzitter zegde dit toe. Deheer Welleman wees vervolgens nog op de aknea in het verslag volgens welke de uit- voermg der wet tot het verstrekken van grond aan landarbeiders in Schouwen op het doode punt is, wegens den slecthten financieelen toe stand der vereeniging en vroeg ook daarover in genoemde vergadering nadere inlichtingen. De Voorzitter zegde ook dit toe. Hiema was aan de orde de benoeming van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Pro vincial wet, het buitengewoon lid van Ged. Staten. Benoemd werd de heer Wallien met 24 stem- men, tegen 7 op den heer Kakebeeke, 2 op den heer Adriaanse, 1 op den heer Welleman, 1 op den heer v. d. Wart en 4 bianco. Aangenomen werd het voorstel van Ged. Staten tot aanhouding van de adressen van de Ver. voor Handelsonderwijs te Middelburg om subsidie voor hare handelsdag- en avondscho- len; dat van de gemeentebesturen van West- kapelle, Zoutelande, Biggekerke en Koude- kerke inzake het onderhoud enz. van de wegen van Middelburg en Vlissingen naar West- kapelle, loopende door genoemde gemeenten. Ten slotte ook van het adres van M. Isheim, agent van den Prov. stoombootdienst op de Ooster-Schelde te Zierikzee, om verhooging zijner jaarwedde. Bij dit laatste vroeg de heer Boogerd of daarvoor geen uitzondering kan worden gemaakt. De Voorzitter wees op het laat inkomen von dit adres. De heer Boogerd verzocht daarop aan Ged. Staten als zij in de najaarsvergadering komen met een voorstel tot gunstige beschikking het te doen ingaan 1 Januari 1926. De Voorzitter zegde toe, dat Ged. Staten dit verzoek in overweging zullen nemen. De overige, alle reeds gepubliceerde voor- stellen werden naar de afdeelingen overge- bracht. Bij dat inzake de wijziging van reglemente en verordeningen in verband met de invoering van het nieuw wetboek van strafvordering, was een nader voorstel van Ged. Staten inge komen en wel om dit niet te doen slaan op het reglement op het gebruik van de steigers in Zeeland, maar daarin wel dezelfde wijzigingen aan te brengen en zulks tegelijk met de andere voorgestelde wijziging, namelijk die volgens welke alleen de bestuurder van een motorrij- tuig op de steigers in zijn rijtuig mag blijven zitten. Bij het voorstel inzake de toekenning van subsidies voor wegsverbetering, werd een adres gevoegd van het fhoofdbastuur van de „Maat- schappij de Wilhelminapolder" te Rotterdam. Dit adres zet in den breede uiteen waaron: het niet geiwenscht is den door Ged. Staten voorgestelden weg Katsche VeerSpanjaards- put aan te leggen. Hiema had de trekking der afdeelingen plaats: In de eerste afdeeling hebben zitting me- vrouw Bergsma en de heeren: Kakebeeke. Booman, Welleman, Brandsma, Sonke, Domi- nicus, Van Oeveren, v. d. Wart, Laernoes, Dumoleijn, Kodde en de leden van Ged. Staten Van, Rompu en v. d. Putte. In de tweede afdeeling de heeren: Vogelaar, Hartog, Van Waesberghe; Adriaanse, Van Zuijen, Mes, Boiler, Van Nieuwenhuijze, Moel- ker, Overhof, Timmerman, Koster en de leden van Ged. Staten Fruijtier en v. d. Weijde. In de derde afdeeling de heeren: De Pauw, Joziasse, Wallien, Erasmus, Hendrikse, Vie- nings, Ondierdijk, Van Dixhoom, De Jonge, Boogerd, Geschiere, De Baare en de leden van Ged. Staten Dieleman en Van Dusseldorp. Op voorstel van den Voorzitter werd de vol gende openbare vergadering bepaald op Dins- dag 20 Juli, des morgens te 10 uur, en hierna deze vergadering gesloten. Alvorens gisteren de vergadering der Staten geopend werd, nam de heer Van Es uit Middel burg vanaf de publiefee tribune een foto van de vergadering en anderhalf uur later bood hij den Commissaris der Koningin een afdruk daarvan aan. Na afloop der vergadering werd in de Sta- tenzaal voor het eerst het daar aangelegde electrisch licht ontstoken. Voor zoo-ver het bij daglichtte beoordeelen is, vertrouwen wij dat het uitstekend zal voldoen. GENEESKUNDIG ONDERZOEK VOOR HET HUWELIJK. Wie pleit voor en medewerkt aan t Ge- neeskundig onderzoek voor het huwelijk bevordert niet alleen het belang der indi- viduen, maar helpt mede om sterke gezin- nen te vormen en uit dien hoofde verrioht hij een maatschappelijk bij uitstek nuttiq werk. Prof Dr. A. H. M. J. VAN ROOY.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2