ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTEWTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. abonnementsprus: HSir38 No. 7935. Woensdag 7 Juli 1926 Jaar gang. "buitem land. E K N t N t FEUILLETON. Ia? e EEN NIEUWE AARDSCHOK OP SUMATRA. Wederom is een zware schok gevoeld te Fort-de-Kock en te Solok. De muur van het postkantoor te Port- de-Kock is zwaar gescheurd. Het hulp- postkantoor te Siloengkang dreigt in te storten. Het station Solok is onbruikbaar, de woningen van het spoorwegpersoneel zijn onbewoonbaar geworden. Het Chi- neesche kamp is een puinhoop. De muur van het assistenlt-residentiekantoor te Sa- wahloento is omgevallen. Overal heerscht een zenuwachtige stemming. Het aantal doodien is thans cjestecj^n tot 400. de arbeidsmarkt. Het Centraal Bureau voor de Statjstiek qeeft in zijn jongste aflevering van het Maandschrift o.a. het gebruikelijke over- zicht van den stand der arbeidsmarkt, dit- maal in het lste kwartaal van 1926. Daar- in wordt geconstateerd, dat, waar de toe- stand buiten onze grenzen in groote lij- nen gedurende deze periode om zoo te z egg en geen belangrijke verbetering on- derginig, het bedrijfsleven ihier te lande na de jaarwisselin^ over act algemeen slechts weinig vordering maakte op den weg naar verder herstel. Daarnaast waren zelfs hier en daar teekenen van achter- uitgang. Vergelijkt men den huidigen toestand met dien van enkele jaren terug. b.v. met den tijd der sterke Duitsche valuta-con- currentie en der Ruhrbezetting, dan blijkt er verandering ten goede te komen. Maar bij dit al mag men niet de oogen sluiten voor het feit," dat de omstandigheden (be- schermende maatregelen in het buitenland, abnormale valutatoestanden zooals in Frankrijk en Belgie, ongelijkheid der pro- ductiekosten, enz,') voor een zeer groot deel der bedrijven als niet rooskleurig of zelfs bepaald ongunstig blijven te schet- sen. Nog maar al te vaak viel er te kla- gen over slaote in den afzet of over orders tegen prijzen lager dan voor een gezon- den bedrij fstoestand noodig werden ge- acht. Doen wij een greep uit de bijzorider- heden, welke het overzioht omtrent elken bedrijfstak afzonderlijk bevat, dan valt voor den scheepsbouw o.a. op te merken, dat orders voor nieuw-bouw over het al- gemeen moeilijk en slechts door zeer lage inschrijvingen te verkrijgen bleven. Meer berichten van verbetering dan van ach- teruitgang ten opzichte van een jaar ge- leden'waren er voor de machinefabricage, waar overigens aan den eenen kant te veel fabrieken voldoende of ruimschoots orders hadden om in het algemeen van slapte te mogen spreken. doc'h anderziids te veel ondernemingen over onvoldoende werk en (of) te lage prijzen klaagden om den toestand over het geheel bevredigend te kunnen noemen. De binnenlandsche vraag werd nog steeds zeer onvoldoende geacht. Alhoewel verreweg de meeste fabri- kanten ondanks toeneming der voorra- den, nog gewoon doorwerkten, achtte men. den bedrijfstoestand in verschillende gevallen ongunstiger geworden. Buiten- iandsche concurrentie, zoowel op de ex- Uit het Amerikaansch door E. i. RATH. j portmarkten (o.a. Japan) als hier te lande (o.a. van Frankrijk, Belgie en Dudtsch- i land; uit laafcstgenoemd land o.a. aanibod van zeer goedkoope garens), beperkte koopkracht, afwachtende houding van koopers (hoop op verdere prijsdaling) en 1 scherpe concurrentie onderling werden als nadeelige factoren genoemd. In de groep voedings- en genotmidde- len constateerde men o.a. voor verschil lende meelfabrieken slapte of achteruit- gang (ook ontslag) vnl. veroorzaakt door belangrijke vermindering van den export. De verslagen over de margarinefabrie- ken bleven over het algemeen bevredi gend werk aanwijzen. In de sigaren- industrie is op de verbetering, die in het vorige jaar in een aantal fabrieken viel waar te nemen, een inzinking gevolgd, maar ondanks toeneming bleef de werk- loosheid beneden die van een jaar ge- leden. Nadere bijzonderheden, ook omtrent andere dan de boven aangestipte takken van industrie, vindt men in het Maand schrift zelve, dat ook gegevens bevat om trent vissoherij, mijnwezen, veenderij, ha- venbedrijf en Zuiderzeewerken. 57) Vervolg.) Het Wirak vervloekte zich zelf. Hij wist dat hij onhandig was en toch wilde hij het zoo gauw mogelijk met haar eens wor- den. Hij zag er evenzeer tegen op met Sally alleen te zijn., als zij zelf. ,,Ik bedoel, zei hij, ,,dat we van achte- ren naar voren werken, als je begrijpt, wat ik daarmee wil zeggen. Eerst waren we zoogenaamd getrouwd. Toen dat afgeloo- pen was, waren we verloofd. En als dat allemachtig! Druk dat spatbord niet in. Je verbuigt. het heelemaal. Pak de caros- serie beet. En duw. Duw dan toch! Heeft niemand hersens in Montana?" De sheriff en zijn helpers kookten van woede en duwden. ,,Wat dan?" vroeg Sally. Het Wrak herinnerde zich plotseling. „Nu, dan is de verloving afgeloopen," zei hij, met een woedenden blik op den sheriff. ,,Dan zijn we weer even ver, als in het begin. Dat bedbelde ik met van achteren naar voren werken. Ziezoo! Het hooge woord was eruit; hij had het flink geda'an; misschien niet heel beleefd, maar hij had het tenminste niet ontweken. Sally keek voor zich uit. Ze durfde het Wrak niet aanzien. Bovendien betwijfelde ze of ze een duidelijken indruk van hem zou krijgen. Ze zag alles vaag, zelfs als ze naar de welbekende auto keek. Het was natuurlijk kinderachtig, maar ze kon het alleen verhelpen door haar oogen WERING VAN DE KERSENVLIEG. Het Staatsblad no. 206 bevat een Kon. besluit van den 26sten Juni, houdende be- palingen tot wering van de kersenvlieg bij in- en doorvoer van kersen. Daarbij is bepaald: Artikel 1. Tot wering van de kersen vlieg is de in- en doorvoer uit door onzen minister van binnenlandsche zaken en landbouw aan te wijzen landen van ker sen verboden, tenzij de zendingen verge- zeld zijn van eene verklaring, afgegeven door den phytophatologischen dienst van die landen, inhoudende, dat de kersen niet zijn aangetast door de kersenvlieg en dat zij afkomstig zijn uit een streek, waar de kersenvlieg niet voorkomt. Artikel 2. Dit besluit treedt in werking met ingang van den tweeden dag na dien der dag.teekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. LEERZAME CIJFERS. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft opnieuw een overzicht van den be- lastingdruk in verschillende gemeenten gepubliceerd, thans over 19251926. Daaruit blijkt, dat bij een inkomen van resp. f 2000 en van f 5000 de hoogste be- lastingdruk f 185,87 en f 957,73, de laag- ste belastingdruk f 31,51 en 193,37 be- draagt. Hieruit valt af te leiden, hoe aanzien- lijk de belastingdruk in verschillende ge- meenten v.an ons land uiteenloopt. Dit geldt ook voor de grootste gemeenten, im- mers voor Amsterdam, Rotterdam, Den Haaq en Utrecht zijn de cij.fers respectie- velijk f 79,30 en f 428,50; 59,27 en f 358,59; f 58,69 en f 337,24; 71,06 en f 430,76. Het merkwaardige versohijnsel doet zich hierbij voor, dat in Amsterdam de belasting van de kleine inkomens het hoogst is, hooger zelfs dan in Utrecht, dat van inkomens van 5000 nog iets meer heft dan de hoofdstad. Het is bekend, dat in Amsterdam de gemeentelijke bemoeii'ngen uitgebreider is dan elders, hetgeen verdedigd wordt met een beroep op het sociaal kelanig .der min- af te vegen, en dat wou ze niet, met het Wrak naast zich. Natuurlijk," zei ze. ,,Ja," zei het Wrak. ,,Zie je je Los dat stuur! Zie je niet, da.t hij vanzelf wel in de wagensporen blijft. Jullie hoeft alleen maar te duwen. Het lijkt wel of je bezig bent met een transportwagen. Neen. Neen! Andersom! Moeten de veeren ka- pot! Zoo is het beter. Duwen maar weer. Als jullie geen hersens hebt, zouden jullie er tenminste een beetje kracht op na kun nen houden." Hij wierp tersluiks een blik op Sally. Wat? Ze huilde toch niet. Het sneed hem door de ziel. Ze huilde wel, maar zoo stil, zoo bijna zonder tranen, dat hij begreep, dat hij het niet mocht merken. En waar- om zou ze ook niet huilen? Haar heele wereld was in duigen gevallen. Het was uit met Bob Wells, maar wat nu? Hij werd weer woedend op zichzelf. Hij alleen had maar alles in de war gestuurd. Ja, hij al leen was aansprakelijk. Hij was niet in staat het ooit goed te maken. ,,Het spijt me, dat alles zoo geloopen is," zei hij. ,,0, het hindert niet," zei Sally snel. „0". Weer keek hij haar van terzijde aan. Ze huilde toch niet; nu niet, tenminste. Gekke wezens, vrouwen. Je wist nooit, wat ze het volgend oogenblik zouden doen. Daarom was hij altijd zoo bang voor ze. Toch zou hij alles voor Sally Morgan over hebben. ,,We behoeven den sheriff natuurlijk niet dadelijk te vertellen, dat het uit is, zei hij plotseling. „Niet?" ,,Waarom zouden we hem, die voldoe- ning geven? We kunnen best Hij uitte een kreet van woede. Het autotje ging recht op een paar struiken af dengegoeden. Maar daarvoor hebben die mindergegoeden dan ook f 20,61 meer ge- meentebelasting te betalen dan in Den Haag. Dat zij dit intusschen zouden terug- krijg'en in den vorm van goedkoopere van gemeentewege verstrekte artikelen werd nog nimmer vernomen. HET VLEESCH-INVOERVERBOD IN ENGELAND. In 't Lagerhuis heeft de heer Guiness, de minister van landbouw, in antwoord op een vraacf betreffende de verklarincj ^an een Nederlandsch inspecteur van den veterinairen dienst, dat een volledig on- derzoek niet heeft aangetoond, dat ge- infecteerde varkenscarcassen uit Neder- land verantwoordelijk zijn voor het mond- en klauwzeer in Engeland. gezegd, dat zijn aandacht op deze verklaring is ge- vestigd. Het resultaat van het in Nederland in- gestelde onderzoek doet het feitelijk zeker zijn, dat carcassen van dieren, die ge- slacht werden, toen zij in een verren staat van infectie verkeerden, het mond- en klauwzeer in Engeland hebben overge- bracht, temeer daar het was toegestaan. dat de varkens van de boerderij. waar de ziekte heerschte, naar de sla'chthuizen werden overgebracht, van waar zij naar Engeland werden -eexporteerd. De minister vond geen aanleidinn aan- weziig om het invoerverbod van Neder landsch vleesch op te heffen, totdat de risico op besmetting verdwenen is. commissie voor de tweede helft van het loopende jaar op 2J/^ milliard frank, zoo- dat voor het volgende jaar hoogere ont- vangsten van 5 milliard noodig zullen zijn. Deze conclusie is natuurlijk alleen juist wanmeer inmiddels geen ingrijpende be- zuinigingen worden ingevoerd, doch daar- op dringt de commissie juist ten sterkste aan en ook Caillaux heeft reeds verze- kerd de koorden van de beurs nauw te willen toehalen. De vraag is nu of het parlement niet vooruit zal loopen op de toegezegde be- zuinigingen en daaruit de slotsom zai trekken." dat een drastische verhooging van indirecte belastingen niet zoo noodig is als de commissie meent. In elk geva! zal er, vooral van links, veel oppositie ko men tegen verhoogde indirecte belastin gen, die de kosten van het levensonder- houd opdrijven en de zwaarste lasten leg- gen op den kleinen man. Hoe men echter stuk voor stuk over de maatregelen, die de commissie aanbeveelt moge denken, te waardeeren, is de nuch- tere zakelijkheid, waarmee zij in haar al- gemeene beschouwingen den financieelen toestand van Frankrijk blootlegt en aan- toont, dat inflatie wel een tijdlang den schijn van bloei kan wekken, doch in werkelijkheid het land en de inwoners verarmt. DE TOESTAND. Caillaux heeft aan de ontvouwing van zijn financieel program de publicatie van het rapport der indertijd door Peret in- gestelde commissie van financieele ex perts vooraf doen gaan, met welk rapport hij het in hoofdzaak eens moet zijn. Pret- tige lectuur schrijft de N. R. Crt., is het niet voor de Franschen, daar het, naast toezegginig eener vermindering van in- komsten- en successie-belasting, een on- verwijlde verhooging van de douane-^ en spoorweg-tarieven bepleit. Wel mericen de experts op, dat de invoerrechten niet al te protectionistisch mogen worden en de economische ondefhandelingen met an dere landen niet mogen bemoeilijken. doch dit neemt, bij de in Frankrijk bestaande neiging om het noodige geld liever uit indirecte dan uit directe belastingen te vinden, niet weg, dat de verhooging wel raak zal worden. Stabilisatie van de frank en regeling van de Fransche verplichtingen jegens het buitenland zijn voorts op het program der commissie de hoofdpunten, die bij el- kaar hooren omdat de Amerikaansche kredieten die Frankrijk noodig heeft voor een saneering van zijn financien, afhan gen van een spoedige ratificatie der over eenkomst van Washington. Wat de sta bilisatie betreft vertrouwt de commissie dat de Fransche Bank, die zal kunnen bewerkstelligen, door zoodra het ever.- wicht van de betalincjsbalans en van de begrooting is hersteld. de koers van den frank geleidelijk op'een redelijk peil tot rust te brengen. Daarna dient de wet. dat peil vast te leggen. Het tekort op de begrooting schat de en ze schenen het niet te kunnen houden. Hij sprong te hulp, rukte aan de handrem, bracht het weerbarstige ding tot stilstand. en gaf hun de voile laag. Hij schold hen uit, balde de vuist onder den neus van den sheriff en ging zoo te keer, dat Sally niet begreep hoe vier welgeschapen mansper- sonen uit Montana het verdroegen. Maar het was nog eigenaardiger, dat ze het niet alleen verdroegen, maar zelfs zijn bevelen uitvoerden. Toen hij weer bij haar terugkwam. be- dwong ze haar lachlust. Voor niets ter wereld wilde ze hem laten merken, dat ze hem grappig vond, ,,Ze kunnen niets goed doen, klaag- de hij. „Toch geloof ik, dat ze hun best doen," zei ze edelmoedig. ,,Maar ze hebben geen benul." ..Zooveel menschen hebben dat niet.' „He?" Ze bedoelde iets; daarvan was hij over- tuigd. Hij hoorde het aan haar stem. Be doelde ze, dat er dingen waren, die hij niet begreep? Zoo ja, wat dan? Sally was- zenuwachtig en wist niet, wat te doen. Ze wist niet of ze wilde lachen of huilen en dat maakte haar ten einde raad. ,,Wat begrijpen zooveel menschen niet?" vroeg het Wbak. ..Dingen." ..Wat voor dingen?" ..Allerlei." ,,Je praat onzin je draait er omheen. ..Misschien wel," zei Sally. ..Bedoel je mij?" vroeg hij scherp. Laten we nu niet weer ruzie maken.'' ,,Ik maak geen ruzie. Ik maak nooit ruzie. Ik ben'wel eens zenuwachtig, maar ik ben altijd beleefd. Ik ben altijd Ze deden weer iets verkeerd met de auto. Het Fransche kabinet heeft Maandag, naar Havas meldt, zoowel de verklaring welke Caillaux in de Kamer zou afleggen, als het rapport der commissie van finan cieele deskundigen, 't welk de regeering tot het hare maakt en volledig ten uitvoer wil leggen, goedgekeurd. Caillaux zou dus op grond van het ka- binetsbesluit en van het oordeel der meest gezaghebbende Fransche financiers het parlement de zware verantwoordelijkheic eener verwerping van de aanbevolen maatregelen kunnen voorhouden. Toch voorziet men zoowel te Parijs als te Lon- den, waar de frank ondanks de onver- deeld gunstige beoordeeling van het rap port in de City nog wat zakte, sterk ver- zet ;in de Kamer, niet sledits tegen ver hoogde indirecte belastingen, maar ook tegen onverwijlde ratificatie der overeen- komst van Whshington. Op dat onver- wijld dient daarbij de nadruk gelegd, want een verwerping is nauwelijks te duchten. Veeleer verwacht men dat de Kamer de regeering een in algemeene termen vervat mandaat zal geven om haar program, dat samenvalt met de aanbevelingen der com missie, uit te voeren en dat Caillaux haar dit gemakkelijk zal maken door voor den duur van zes maanden de daartoe noodige volmacht te vragen. In dien tijd zou hij de gelegenheid hebben te New-York en te Londen onderhandelingen te voeren over kredieten tot stabilisatie van den frank, om na het zomerreces het parlement te kunnen inlichten omtrent den uitslag. Eerst dan zou over dit belangrijke punt een beslissing vallen. Bij de crisis in den Engelschen mijn- bouw is, schrijft de N. R. Crt., het wan- trouwen in arbeiderskringen tegen de re- geering ccn groote factor. Wanneer de mijnwerkers overtuigd waren. dat de achtuurswet inderdaad een tijdelijke maat- regel is en men na reorganisatie van het mijnbedrijf weer met een schoone lei kon „Domooren!" schreeuwde h-ij en snelde te hulp. Eindelijk kregen ze het weer in orde en gingen moeizaam verder. Ze waren nu dicht bij den hoofdweg, bijna boven aan de laatste helling. Toen het Wrak bij Sally terugkeerde veegde hij zich het zweet van het voorhoofd. ,,Neem me niet kwalijk," zei hij, ,,maar ze maken me doll Als we maar eenmaal op den hoofdweg zijn, is alles in orde. Dan gaat het van een leien dakje. Ons dwaas avontuur is bijna uit. „Ja," gaf Sally toe. ,,Ik wed, dat je blij zult zijn." Ze beet zich op de lippen. Ze had nooit zoo een onmogelijken man gezien. ,,Als je op den hoofdweg bent, ben je zoo thuis," voegde hij er aan toe. Ze barstte uit zonder eenige waarschu- wing. ,,Praat niet teaen me, Henry Williams!" „Wat heb ik gezegd?" vroeg hij. ,,N-niets!" Ze schreeuwde bijna. ,,Waarom ben je dan boos? Jkik ben niet boos. Ik vind je alleen den groo'tsten idioot, die in Montana rond loopt; dat is alles." Hij trachtte tevergeefs haar woorden te begrijpen en werd plotseling berouwvol. ,Je hebt misschien gelijk." zei hij. ,,Ik schijn altijd alles verkeerd te doen. Ik dacht alleen, dat je zoo gauw mogelijk naar huis wou en Wat? Ze mompelde iets onverstaanbaars. „Wat zeg je?" ,,Je legt me altijd woorden in den mond!" riep ze uit. „Ik heb nooit gezegd, dat ik zoo gauw mogelijk naar huis wou. Ik heb nooit gezegd, dat ik blij zou zijn, als het afgeloopen was en Tranen sprongen haar in de oogen en met een nijdig gebaar veende ze ze weg. ,,.Zwijg als je blieft!" smeekte t Wrak. beginnen, dan zou het verzet ertegen stel- lig minder verbitterd zijn. Thans meenen velen onder de arbeiders en hun leiders, dat ,,de regeering er op uit is de vakbeweging te vernietigen". Dobbid", de voorzitter van den nationalen 3ond van spoorwegpersoneel, heeft deze stelling geuit in de jaarlijksche conferen- tie van den bond, waar de strijd tusschen den gematigden en den radicalen vleugel ditmaal wel zeer vinnig zal worden. Bald win noemde hij een huichelaar, die onder het mom van eerlijke onpartijdigheid en vredelievendheid de belangen der mijn- eigenaars behartigt, en die er niet aan denkt zijn beloften, voor de opheffing van de algemeene werkstaking afgelegd. te houden. De gematigden, onder leidinn van Tho mas en Cramp, zien den loop van zaken heel wat nuchterder in en erkennen de moeilijke positie waarin de regeering ver- keert. In het hoofdbestuur van den bond hebben zij de meerderheid; volgens de Westminster Gazette heeft dit bestuur al- thans weerstand geboden aan den aan- drang der mijnwerkersleiders, om te wei- geren ingevoerde steenkool te vervoeren. Ook de transportarbeiders en de uitvoe- rende raad van het vakvereenigingscon- gres moeten voor een boycot van inge voerde kolen niet te vinden zijn. Thomas, de secretaris van de bond van spoorwegpersoneel, vertrouwt de meer derheid der conference op ziin hand te krijgen. Lukt hem dit niet, dan zal hij zijn functie moeten neerleggen, daar verschei- dene afdeelingen, waar de radicalen het heft in handen hebben, voorstellen hem daaruit te on'tslaan, wegens zijn verdedi- ging der onvoorwaardelijke opheffing van de algemeene staking en de met de spoorwegmaatschappijen nadien ge- troffen regeling. De uitkomst der conference kan niet zonder invloed blijven op het conflict in de mijnen, waar na goedkeuring van de achtuurswet door het Hoogerhuis. welke morgen verwacht wordt, de feitelijke be slissing zal vallen over de staking. Mel- den zich een groot aantal mijnwerkers aan op de loonsvoorwaarden van de eige- naars, die neerkomen op behoud van het oude weekloon bij een uur langer dagtaak. dan is het einde van de staking in het zicht. De berichten uit de mijnstreken ge- wagen echter van betrekkelijk weinig animo tot hervatting van den arbeid. T DR. EMILE COUe. Voor velen, die in zijn geneeswijzen geloofden en er veel aan hadden, is de tij- ding, dat dr. Emile Coue, de Fransche apotheker-psycholoog gestorven is, een schokkende tijding. Emile Coue was geboor.tig> uit Troyes in Frankrijk, waar zijn ouders het zeer be- scheiden hadden. De jeugdige Emile stu- deerde te Parijs pharmakologie en werd toen apotheker te Troyes, hetgeen hij 30 jaren volhield. Voor eenige jaren kwam hij voor den dag met de, tot in alle onder- deelen uitgewerkte, theorie, dat de zieke 1 mensch in vele gevallen zichzelf kan ge- nezen: zelfbeheers.ching door auto-sug- gestie. Zijn theorie doelde natuurlijk j hoofdzakelijk op zenuw-, geestes- en in- beeldingsziekten. Hij deed reizen .om zijn ,,rust-gevende lessen en stellingen" onder alle volken te ,,Ik bedoelde er niets mee. Heusch, Sally. Ik ben zoo stom. Ik weet nooit, wat ik zeq gen moet. Als ik maar anders was!" Ze keek hem vragend aan. ,.Hoe anders?" vroeg ze. „Heelemaal anders. Dan zou ik niet bang zijn om je iets "te zeggen. Dan zou ik het tegen iedereen durven opnemen. Ik zou ze wel eens laten zien. Maar wat geeft het? Ik ben een half-blinde sukkel, een en al zenuwen. Ik ben een wrak. Ik heb een schandelijk humeur en een slecht karakter en ik weet het." „Geloof je dat heusch, Henry Wil liams?" Zeker geloof ik het." „Zou je het iemand anders laten zeg gen?" ,,Neen!" ,,Ik ook nietzei Sally. Het Wrak keek haar aan en slikte. Het was hem, alsof zijn gespannen zenuwen millioen maal per seconde trilden. Het was hem als vloog hij hoog uit boven de ge- wone aardsche beslommeringen. Bedoelde ze heusch Neen! Ja! Hij was bang verstijfd van schrik en toch zoo overge- lukkig. Waarom had hij ineens alles be- grepen? Eindelijk zag hij licht in de duis- ternis. Maar het was zoo verblindend. dat hij den weg niet kon vinden. Hij was onthutst, het duizelde hem. Sally!" Sally Morgan, zou je heusch De stem van den sheriff viel hem plot seling in de Jede. ,,We hebben, dat vervloekte ding nu ver genoeg gerold. Daar voor je uit is de hoofdweg. Als je het verder niet alleen afkunt, mag je voor mijn part den heelen zomer hier blijven." (Wordt vervolgd.) HI' I - FlffiTTTr -niiii i r JL

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1