BURGERLIJKEN STAND. Handeltbarichtaa. Hoogwatergetij te Ter Neuzen (Nadruk verboden). VERKQOPINGEN, AANBESTEDINQEM, UITyOEJRINGEN. ENB- SCHEEPVAARTBEWEGING. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI]TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rosario naar Bel fast passeerde 3 dezer Finisterre. s.s. MAGDALENA in lossing te Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN te Ter Neuzen om te bunkeren. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen theedoek en een zwart zijden haarlint. Rechthebbenden vervoegen zicb aldaar. Rotterdam, 5 Juli 1926. VEEMARKT. Aangevoerd werden 581 vette runderen, 310 vette- en graskalveren, 252 schapea en iammeren en 840 varkens. De noteering was als volgt; Koeien lekw./l,tot /l,05;2ekw. 0,90 tot 0,95 3e kw. /0,80 tot/0,85. Ossen le kw. 0,95 tot 0,96 2e kw. 0,85 tot 0,90; 3e kw. 0,80 tot 0,82 Kalveren lekw./l,10 tot 1,20 2e kw. f 0,95 tot 1,05 3e kw. /0,80 tot 0,85Scbapen le kw. /0,68 tot 0,70; 2e kw. 0,64 tot 0,66 3e kw. 0,60 tot 0,62 Lammeren 0,80 tot 0,82; Varkens le kw. 0,76 tot 0,78; 2ekw. /0,72 tot /0,74;3ekw. 0,70 tot 0,72 exp. varkens tot /-— Vet vee en vette kalveren bp ruimen aanvoer traag verhandeld. Schapen en lammeren met geringen aanvoer en tragen handel. Varkens met grooten aanvoer en tamelijken handel. F1JNE ZADEN. Lpnzaadvoer tot fZaai- lpnzaad 16,tot 17,Geel Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad tot Karwijzaad 24,tot 25,Koolzaad 26, tot 27,Kanariezaad 17,tot 18,Zonnebloempittenzaad 13,50 tot /15,50. Buitenl. boekweit 13.60. AARDAPtELEN. Westl. Zand 9 tot 11 cent. "Westl. Klei 7 tot 8 cent. Poters 6 tot 8 cpnt. Duke of York 7 tot 9 cent. Blauwpitten 11 tot 12 cent per K.G. VLAS. Aangevoerd: Blauw 150 K.G. Onverkocht. AJUIN. Aanvoer klein. Maltha 3.75 per baal van 50 K.G. incl. baal. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 4,tot 6, Hulst, 5 Juli 1926. EIERYE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 26500 stuks prgs 4,52 per 100 stake. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 5 Juli, 2 uur. Londen 12,11 12,12 Berljjn 59,20 59,25 Parjjs 6,70 6,75 Brussei 6,65 6,70 Weenen (per 100 scb.) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 6,70 6,75 Belgisch 6,65 6.70 Oostenrjjksch (perl00sch.)35,20 35,25 (Zonnetijd.) D A G fi N. Voorm. Nam. Dinsdag 6 Juli 11.05 11.33 Woensdag 7 *r 11.59 Donderdag 8 n 0.24 12.39 Yrpdag 9 1.11 1.31 Zaterdag 10 1.51 2.11 Zondag 11 2 29 2 46 Maandag 12 3 05 3.22 Westdorpe eri aan dat van Sas van Gent een uittreksel uit het bevolkingsregister ten. aan- zi«n van de in dat register ingeschreven per sonen, gevestigd op het grondgebied, dat in- gevolge artikel 1 onderscheidenlijk naar West- dorpe en naar Sas van Gent overgaat. Dit uittreksel vermeldt de voor de inschrij- ving van het bevolkingsregister van onder scheidenlijk de gemeente Westdorpe en de ge- meente Sas van Gent benoodigde gegevens. D,e ingezetenen van Sas van Gent en van Westdorpe (gevestigd op de gebieden, die in- gevolge artikel 1 onderscheidenlijk naar West dorpe en naar Sas van Gent overgaan), worden voor het opmaken der kiezerslijsten en voor de verkiesbaarheid tot leden van den gemeente- raad onder afwijking van art. 19 der G. W., reedis met ingang van 1 Januari 1927 be- schouwd als ingezetenen van onderscheidenlijk de gemeente Westdorpe en de gemeente Sas van Gent. Voor zoover de personen, gevestigd op de overgaande gebieden geplaatst zijn, op de voor het loopende jaar vastgestelde kiezerslijst, zend het bestuur der gemeente Sas van Gent en 'het bestuur der gemeente Westdorpe voor 8 Januari 1927 een uittreksel uit die kiezerslijst onderscheidenlijk aan het bestuur der gemeente Westdorpe en aan het bestuur der gemeente Sas van Gent. Artikel 7. De gemeente Sas van Gent doet aan de ge meente Westdorpe eene uitkeering van f4(>24,0714, loopende over 10 jaar, in dier voe- we. dat voor 1 Januari 1928 731,65 wordt uitigekeerd, voor 1 Januari 1929 658,48%, voor 1 Januari 1920 585,32 en zoo vervolgens telien jare 73,16% minder, tot dat het laatst voor 1 Januari 1937 wordt uitgekeerd 73,16%. Bovendien keert de gemeente Sas van Gent aan de gemeente Westdorpe uitsluitend als ge- volg van deze grensverbetering als zoodanig uit eens som van f 50.000, te betalen in tien tenmijnen, elk groot f 5000, waarvan de eerste termijn vervalt voor 1 Januari 1928, de tweede voor 1 Januari 1929 en zoo vervolgens zoo tot- dat de tiende termijn vervalt voor 1 Januari 1937. Artikel 8. Be gemeente Westdorpe vergoedt aan de gemeente Sas van Gent het gedeelte der ten laste der gemeente Sas van Gent nog loopen de sdhulden, wegens de kosten van aanleg van het electriseh net in het aan de gemeente West dorpe overgaande gebied. Artikel 9. 1. De Burgemeester, de Secretaris, de Ont- vartger, de ambtenaren van den Burgerlijken stand en de veldwachter der gemeente West dorpe, die op 1 Januari 1927 in dienst zijn, ontvangen, zoolang zij die betrekking beklee- dem, telken jare eene vergoeding ten bedrage van hetgeen hunne jaarwedde minder beloopt dan zij krachtens de op gemeld tijdstip gelden- de of later gewijzigde regeling bij ongewijzigd voortbestaan van hunne gemeente zouden heb- betr. gekregen. 2. Die vergoedingen komen ten laste van de gemeente Westdorpe, doch worden aan deze door de gemeente Sas van Gent teruggegeven. 8. Voor de toepassing van de Pensioenwet 1922 worden deze vergoedingen als deel der jaarwedden bescbouwd. Artikel 10. Waar in wetten of wettelijke voorschriften de benaming Sas van Gent of Westdorpe voor- kornt, zullen met ingang van 1 Januari 1927 onder verstaan worden de gemeenten, zooals zij hij deze wet zijn gewijzigd. Artikel 11. Zij, die 1 Januari 1927 voorkomen op de lijst bedoeld in artikel 13 der Drankwet en op dien datum gevestigd zijn op een overgaand gebied, worden overgeschreven op de lijst der nieuwe gemeente. Bij overschrijvdng volgens het eerste lid ge- schiedt de inschrijving in volgorde van de da- gen, waarop de verzoeken om vergunning van de reeds ingeschreven en van de over te schrij- ver; personen bij de betrokken gemeentebestu- ren inkwamen; voor zoover verzoeken op den- zelfden dag inkwamen, gaat de in leeftijd oudere voor; bij gelijken. ouderdom beslist het lot. Artikel 12. Overeenkomstig het bepaalde bij artikel 4 der Gemeentewet en met afwijkinig van artikel 3, laatste lid dier wet, wordt met den eersten Dinsdag van September 1927, het aantal raads leden der gemeente Sas van Gent gebracht op 11, wanneer de alsdan vergrootte gemeenten volgens de zoo nauwkeurig mogelijk vastge stelde bevolkingscijfers meer dan, 3006 zielen telt. Artikel 13. De gemeente Sas van Gent vergoedt aan de gemeente Westdorpe de kosten, vallende ten laste dezer gemeente, uitsluitend en alleen als gevolg van den overgang van het in artikel 1 dezer wet bedoelde grondgebied; deze kosten worden vastgesteld op of zoo spoedig mogelijk na 1 Januari 1927, doch in elk geval voor 1 Mei 1927. Artikel 14. Geschillen, welke omtrent de toepassing van de bepalingen dezer wet tusschen de twee ge meenten mochten ontstaan, worden behoudens nadere voorziening door de Koningin, beslecht door Gedeputeerde Staten van Zeeland Artikel 15. I>eze wet treedt in werking met ingang van den dag na dien harer afkondiging. MEMORIE VAN TOELICHTING. Door het kanaal van Ter NeuzenGent wor den zoowel de gemeente Sas van Gent als de gemeente Westdorpe in twee stukken gesneden. Nu de Industrie der gemeente Sas van Gent zieh uitbreidt en wegens gebrek aan ruimte in die .gemeente behoefte zal krijgen aan nieuwe terreinen langs het kanaal, wordt de noodza- kelijkheid gevoeld om de gemeente voor die uitbreiding in het bezit te stellen van een strook grond der gemeente Westdorpe ten wes- ten van het kanaal, welke in verband met zijne ligging door die gemeente niet voldoende als industriegebied kan worden geexploiteerd. Daartegenover is het billijk, dat door de ge meente Sas van Gent wordt afgestaan een deel van hare gronden ten Oosten van het kanaal, 't welk zich bij het landbouwgebied van West dorpe aanpast en bovendien eene som van f 50.000, te betalen in tien termijnen, elk groot 5000 uitsluitend als gevolg van deze grens verbetering als zoodanig, om Westdorpe scha- deloos te stellen voor het verlies van eventueele baten, welke voor deze gemeente zouden kun nen voortspruiten uit uitbreiding in de toe- komst. Het ontwerp bevat de gebruikelijke bepalin gen, welke in wetsontwerpen tot wijziging der gemeentegrenzen voorkomen. Voor het overige mogen de volgende toelich- tingen dienstig zijn. Artikel 7. De gemeente Westdorpe zal door de voorgedragen wijziging in aantal inwoners achteruitgaan; zij zal haar huishouding gelei- delijk op kleineren voet moeten inrichten; dit zal kuniien geschieden in een overgangstfjd- perk dat op 10 jaar is te stellen; in het eerste jaar na .de grenswijziging zal het voile 'bedrag der inkomstenveirnindering aan Westdorpe door Sas van Gent moeten worden betaald, in het tweede jaar 9/10 van dat bedrag en zoo voort telken jare 1/10 deel minder, totdat ten slotte in het tiende jaar nog slechts 1/10 dier vermindering wordt betaald; in het lie jaar niets meer. Artikel 9. De bedoelde achteruitgang van het aantal inwoners der gemeente Westdorpe en die van den stand der gewone inkomsten zal van invloed kunnen zijn op de jaarwedden der in d'it artikel genoemde ambtenaren. Billijk- heidshalve zullen deze echter door de grens wijziging niet mogen lijden, weshalve wordt voorgesteld te bepalen, dat zoolang die toe- stand duurt, aan hen, die op 1 Januari 1927 deze betrekking bekleeden de na dien datum te benoemen titularissen zullen de wedden ont vangen, welke hun in verband met inwoners- aantal toekomen het verschil tusschen hun tractement op dien datum en hetgeen zij bij en tengevolge van de in werkingtredinjg der wet ontvangen, zal worden vergoed. Artikel 12. Als gevolg van deze grenswijzi ging zal met groote mate van waarsohijnlijk- heid de gemeente Sas van Gent een inwoner- tal boven de 3000 verkrijgen en het aantal raadsleden dier gemeente mitsdien gebracht kunnen werden op 11. Officieel zal dit inwo- nertal pas geconstateerd kunnen worden na de 10 jaarlijksche volkstelling in 1930. Het sohijnt echter niet doelmatig, om tot dat jaar te wadhten met uitbreiding van het getal raadsleden, zoodat voorgesteld wordt, deze reeds te doen. ingaan met den eersten Dinsdag van September 1927, op welke datum de be- staande raad aftreadt. Artikel 13. Misschien heeft de gemeente Westdorpe kosten te maken, welke uitsluitend voortvloeien uit de overgang van de gebiede als zoodanig; het is billijk, dat de gemeente Sas van Gent haar die vergoedt. De kosten, tengevolge van de toepassing van de ingevolge de artt. 128 e.v. der gemeentewet door haar te maken, vallen onder de in die bedoelde uitga- ven niet. GEMEENTE WESTDORPE. (Toestand op 1 December 1925). Voordeel. Vermeerdering grondbezit met 109 H.A. 07 A. 16 c Grondbelasting: Ongebouwd f 4460.10 .f 40,14 Gebouwd 116 3,48 Personeele belasting 11,49 Rijksinkomstenibelasting (100 opc.) 43, Plaatselijke inkomstenbelasting 19,50 Honidenlbelasting (2 waakhonden) 2, Uitkeering art. 1 der wet (8 personen ad/2,19) 17,52 137,13 Nadeel. Vermindering grondbezit met 208 H.A. 38 A. 12 c.A. Grondbelasting Ongebouwd 8206,50 73,86 Gebouwd 540,23 16,21 Personeele belasting 44,33 Rijksinikomstenbelasting (100 opc. 170, Plaatselijke inkomstenbelasting 88,90 Forensenbelasting plaatselijke in komstenbelasting P. F. de Vleesdhouwer 366,12 Hondenibelastdng 13, Uitkeering artikel 1 der Wet (44 per sonen ad 2,1996,36 868,78 Inkomstenvermindering f868,78137,13 731,65. Aldus luidt de tekst van het ontwerp van wet, dat door Ged. Staten aan de gemeente- besturen van de betrokken gemeenten ter be- oordeeling is toegezonden en dat ook in han- den is gesteld van den daartoe in die gemeen ten benoemden dubbelen gemeenteraad. Deze hebben reeds vergadert; die te West dorpe sprak zich uit tegen het ontwerp, die te Sas van Gent unaniem voor. Door omstandig- heden konden wij het ons van de vergadering te Sas van Gent gazonden verslag nog niet op- nemen. De vergadering werd geleid door den burgemeester, terwijl tot secretaris werd be- noemd, de heer Stu'bbe, gemeente-secretaris. Door den voorzitter werd een beschouwing gehouden over den historiisohen ontwikkelings- gang van Sas van Gent en haar industrie in den loop der tijden, terwijl hij met goed reoht der gemeente bepleitte om grenswijziging te verlangen. Verschillende ibeweringen, die op de Westdorpsche anti-annexatiemeeting zijn uit- gesproken werden door hem weerlegd. De heer Jan de Leux betoogde, dat dit wets- voorstel bij eventueele aanvaarding geen aan- leiding moest zijn om de belastingen, welke als gevolg van de aanneming zouden moeten wor den verhoogd, ook te verhoogen voor den werk- man en den kleinen middenstand, doch dat die zou moeten worden gevonden in heffing van een aantal opcenten op de Vermogensbelasting, hetgeen hier tot dusverre nog niet geschiedt. Na de repliek van den voorzitter verkreeg de heer Wehrens het woord, en behandelde het onderwerp uitvoerig. Hij stelde de vraag hoe staan wij tegenover het vraagstuk, ontdaan van alle financieele en adimmistratieve bijkomstig- heden m.a.w. welke gevolgen zal 't grens-rege- lingsvraagstuk voor Sas van Gent hebben voor de toekomst? waaraan voorafging een hist9- rische beschouwing, die in hoofdzaak een her- haling en hier en daar een aanvulling was van die des voorzitters. Door de verschillende veranderingen en ver- breedingen van het kanaal heeft Sas van Gent, naar hij er op wees, zich naar het Oosten niet noemen-swaard kunnen uitbreiden. Trouwens naar die kant werd de uitbreiding ook niet ge- zocht. De industrie richt zich, steeds naar den kant, waar haar meer dan een verkeersweg ter besehikking staat, en zij zocht hare expansie daarom naar de zijde van den spoorweg. Zoo is Sas van Gent in den loop der jaren gewor- den een nijverheidscentruim met belangrijke industrieen, wier producten tot zelfs over den Oceaan bekend zijn. Wil men in de toekomst in Sas van Gent kunnen voldoen aan de expansie van zijn in dustrie, die alleen bevrediging kan vinden in Noondelijke richting, dan is het noodzakelijk, dat het zeggingskracht krijge over het gebied dat thans als een wig tusschen zijn centrum en ezijn Noordelijke vleugel als ingedreven is. Thans heeft Sas van Gent alleen het recht van overpad over dit gebied, maar de vrije besehik king heeft het niet. Ook uit anderen hoofde acht hij het wensehelijk, dat dit gebied bij Sas van Gent gevoegd wordt. Jaren geleden zagen de Sassenaars er niet tegen op, naar verre streken te emigreeren om daar hun arbeids- krachten aan den man te brengen. Maar die gelegenheid is, tengevolge van de in Amerika ingevoerde emigratiewet ontnomen, zoodat nu in 't industrieele Sas van Gent midden in den zomer werkloosheid heerscht. Laten we daar om, zegt hij, trachten, in onze onmiddelliike omgeving de gelegenheid te seheppen de Sas- sche bevolking van den kanker der werkloos heid te genezen en tevens aan de industrie de gelegenheid tot expansie te schenken waarop zij recht heeft. De heer Lammens sloot zich aan bij de woor- den van den Voorzitter en den heer Wehrens en was ook voor de grenswijziging. Nadat de heer De Leux nogmaals het woord had gevoerd en door den Voorzitter was be- antwoord, verklaarden alle leden zich bij stem ming voor het ontwerp. Door den heer Wehrens werden hierop nog enkele opmerkingen gemaakt van taalkundigen aard, terwijl hij nog een motie voorstelde om het standpunt der commissie in het kort te re- sumeeren. Deze werd echter niet voldoende gesteund. Men meende, dat de commissie door haar uitspraak over het wetsontwerp haar scandpunt reeds voldoende had uitgesproken. Zooals reeds in ons blad is gemeld heeft de gemeenteraad van Sas van Gent zich met de uitspraak van den neven-raad vereenigd en zich ook voor de uitbreiding der gemeente uitgesproken. Bij de basprekingen werd betreurd, dat de gemeente Sas van Gent aan Westdorpe 50.000 bij wijze van schadeloosstelling imoet betalen, hetgeen nog hij geen enkele grenswijziging is voorgekomen. De Voorzitter bepleitte ook daar de wenschelijkheid v'an uitbreiding der ge meente op grond van hare industrie en noemt dit een belang niet alleen van Sas van Gent, doch voor geheel Z e euw-sc h - V1 a an d e re nterwiji door andere sprekers werd betreurd, dat niet de geheele strook ten Oosten van het kanaal, tot aan Sluiskil toe, aan Sas van Gent komt, zooals het naar de meening .dier sprekers zou behooren. -Stroodorp kon dan aan Ter Neuzen worden gegeven. De vorige week Woensdag vergaderde over dit onderwerp ook de gemeenteraad van West dorpe, en, zooals te verwachten was na al de protesten die uit die gemeente reeds klonken, was de meening daar geheel tegenovergestekl aan die in Sas van Gent. De Voorzitter deelde mede, dat de „du>hbele raad'' het voorstel eenstemmig voor Westdor pe onaannemelijk acht en het ibetreurde, dat vroeger van wege Westdorpe terrein is toege- zegd. De commissie stelt prijs op ongewijzig- de gemeentegrenzen, houden Ged. Staten aan wijziging vast, dan zou een gemeenschappelijke regeling der belangen van beide gemeenten de eenige goede pplossing zijn. Spreker zette volgens het verslag der Z. K. uiteen, dat het onderling regelen der belangen door de gemeenten een nieuwere richting is, die wel geld kost, doch als de meest billijke moet beschouwd worden. Hetgeen thans wordt voorgesteld beteekent het nekken van de toekomst der gemeente. De voorgestelde compensatie is onvoldoende en het voorstel. behoort dan ook met nadruk te worden afgewezen. De kwestie zou opnieuw in stud'ie .moeten worden genomen op den basis van het ontwerp van 24 Maart 1925. De weg in den Canisvlietpolder, die aan Westdorpe zou worden toegewezen, verkeert in zeer sledhten toestand, herstel en onderhoud zullen groote sommen vergen. De wethouder Kalle herinnerde vroeger her- haaldelijk te hebben aangedrongen op ophef- fing der geheimhouding; nu is de zaak pas- klaar gemaakt, zonder dat de publieke opinie e.r zich over kon uitspreken. Hij wees op de hetreurenswaardige kort- ziehtigheid der raadsleden, die in de vorige vergadering aansluiting bij de waterleiding afwezen en daardoor Sas van Gent voor het verkrijgen van hetgeen het wensdht een nieuw wapen in de handen speelden. Het werkloosheidsargument, ter sprake ge bracht in de commisisevergadering te Sas van Gent acht hij niet steekhoudend, daar tegen over 30 a 40 werkloozen in die gemeente een cijfer staat van pl.m. 90 vaste arbeiders uit deze gemeente, terwijl er zeker wel 400 a 500 buitenlandsche werkkrachten in die gemeente werken. Sas van Gent laat er zich op voor- staan, dat het een industriestad is, doch de producten die er verwerkt worden (de suiker- bieten) komen voor een groot deel uit West dorpe. Zij, die fabrieken willen stidhten, kijken daarvoor uit naar gunstig gelegen terrein, doch bekommeren er zich niet over in welke gemeente dat gelegen is. Waarom, vraagt hij, moet Westdorpe alleen van het kanaal, dat een welvaartsibron is voor de geheele streek, wor den afgesloten? Sas van Gent doet het voorkomen alsof het zoozeer ibegaan is met de belangen van het ge- wesW Men heft daar een hoog percentage op de inkomstenbelasting, doch op de vermogens belasting geen cent. Sas is te vergelijken bij den vogelaar, die het kapitaal tot zich wil trekken, ten koste van andere gemeenten. Dat is puur ego'isme. Ook de heer De Jonge bestreed het ontwerp, dat alleen de belangen van Sas van Gent in 't oog houdt. Hij toetwist de juistheid der be- wering van Ged. Staten, dat de strook ten Westen van het kanaal niet als industriegebied zou kunnen worden geexploiteerd, omdat die tot de gemeente Westdorpe behoort. Het arti kel der Grondwet betreffende grenswijziging, acht hij geheel in strijd met den opzet van dit ontwerp. In den jongsten tijd ziet men trou wens algemeen een streven naar samenwer- king tusschen de gemeenten. In die richting moet de oplossing worden gezocht. Wethouder Kalle gaf te kennen, dat Sas van Gent nog steeds schuldig gebleven is het be- wijs te leveren, dat het zich zonder gebieds- uitbreiding niet verder kan ontwikkelen. Het is in hooge mate onbillijk, dat men Westdorpe de gelegenheid wil benemen industrie te ver- werven. Nimmer heeft deze zich daartegen over vijandig foetoond. Aangezien hier ook werkloosheid heerscht, verlangt men naar in dustrie. De vergoeding aclht hij onvoldoende; deze izou 150.000 moeten zijn. De heer De Jonge sluit zich daarbij aan en wijist op de voordeelen die uit de grenswijzi ging voor Sas van Gent voortvloeien in den vorm van forensen-, dividend- en tantieme- belasting en de overeenkomstige nadeelen voor Westdorpe, dat een groot deel van zijn gebied verloren ziet gaan. Ten slotte is met algemeene stemmen. be- sloten aan Ged. Staten te berichten: dat men zach met het wetsontwerp niet kan vereenigen; dat prijs wordt gesteld op ongewijzigde hanidhavinig der grenzen; dat, indien Ged. Staten vasthouden aan grenswijziging, de oplossing zou gezocht moe ten worden in een gemeenschappelijke rege ling tusschen de beide gemeenten; dat, indien Ged. Staten ook hierop niet wenschen in te gaan, opnieuw de kwestie in studie zou moeten worden genomen, daar mo- menteel tusschen Ged. Staten en het gemeen- tebestuur van Westdorpe een hemelsbreed meeningsverschil ter zake der grenswijziging blijkt te bestaan. Nog werd meegedeeld, dat de Bond van Anti-Annexatie Comite's aan Ged. Staten zal verzoeken, geen grenswijziging voor te stellen, in afwachting van het rapport der Staatscom- missie betreffende samemwerking tusschen ge meenten en dat de Voorzitter persoonlijk zoo wel bij den Commissaris dei> Koningin als Ged. Staten en eventueel den Minister van Binnen- landsche zaken het standpunt der gemeente zal bepleiten. TER NEUZEN. Huwelijks—aangiften. 2 Juli. Gerardus Jonkman, oud 21 j., jm. en Cornelia Elisabeth Dooms, oud 20 j., jd. Alphons Johannes van Maele, oud 24 j., jm. en Bertina Maria Maas, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Gelein Platteeuw, oud 32 j., jm. en Suzanna Huijssen, oud 25 j., jd. Geboorten. 26 Juni. Johanna Pietemella, d. van Cornells Schoonakker en van Cornelia Jacoba Pieternella Faas. 27 Juni. Pieter Wil- lem, z. v. Marinus Ardrianus v. d. Est en van Clasina Romeijn. Adriaan Jacobus, z. van Krijn Harte en van Suzanna de Lijser. 28 Juni. Abraham Jannis, z. van Pieter Hendrik van Cruijningen en van Jacoba Maria de Vlieger. Andre Raijmond, z. van Wilhelm Erederik Ru- beck en van Zulma Ludovica Maenhout. 30 Juni. Maria Adriana, d. van Adriaan Ruben en van Lena Deij. 2 Juli. Trijntje Jacomina, d. van Broor van der Wal en van Suzanna Die- leman. Overlijden. 1 Juli. Willemina Magrietha van Alten, oud 22 j., d. van Jan Leunis en van Su sanna Adriana 't Gilde. 6 Juli. HULST. Veiling bij instel van een Hofstede en Bouwland. Notaris Dregmans. TER NEUZEN. Veiling meubilaire goederen. Notaris Callenfels. 7 en 8 Juli. BREDA. Nationale Paarden tentoonistelling. 8 Juli. HULST. Veiling bij verblijf van een Hof stede en Bouwland. Notaris Dumoleijn. ZAAMSLAG. Verpachting van gronden in den nieuwen polder in 9 perceelen. De Ontvan- ger der Registratie en Domeinen. GOES. Veiling Hofstede. Notaris H. W. Neervoort. 9 Juli. HONTENISSE. Veiling bij verblijf van een Hofsteedje, Bouw- en Weiland. Notaris Du moleijn. TER NEUZEN. Veiling kantoor- en huis- meubelen. Notaris Dregmans. ZAAMSLAG. Zomervergadering van den Bond van Ver. van Oudleerl. L. W. C. in Zee- land. 10 Juli. WALSOORDEN. Aanbesteding maken van werken tot dijksverbetering. Bestuur der wa- terkeering Calamiteuze Waterschap Walsoor- den. WESTDORPE. Veiling van een woonhuis en een magazijn. Notaris Dumoleijn. TER NEUZEN. Veiling Huisihoudelijke goederen. Deurwaarder Huineman. 12 Juli. TER NEUZEN. Aanbesteding van het schoonmaken en witten der muren en plafonds in de opeirbare scbolen. Gemeentebestuur van Ter Neuzen. 13 Juli. HULST. Veiling bij toewijzing tan een Hofstede en Bouwland. Notaris Dregmans. 14 Juli. PHILIPPINE. Veiling Bouwland. Notaris Dumoleijn. TER NEUZEN. Veiling van twee Woon- huizen, een Magazijn en twee perceelen Bouw- terrein. Notaris Callenfels. OVERSLAG. Veiling Landbouwgewassen. Notaris Dregmans. 15 Juli. ZUIDDORPE. Veiling Landbouwinspan. No taris Dumoleijn. 16 Juli. GRAAUW. Veiling van een huis met stal en erf. Notaris Dumoleijn. HULST. Veiling bij instel van Bouw- en Weiland. Notaris Dregmans. 17 Juli. SAS VAN GENT. Veiling Woonhuis. Nota ris Dumoleijn. 22 Juli. HONTENISSE. Veiling Landbouwinspan. Notaris Dumoleijn. OOSTBURG. Paardenmarkt te Oostburg. 23 Juli. ZUIDDORPE. Veiling Landbouwgewassen. Notaris Dumoleyn. SLUISKIL. Veiling Huis met Schuur en erf. Notaris Dregmans. 27 Juli. HULST. Veiling bij verblijf van Bouw- en Weiland. Notaris Dregmans. Voor Ter Neuzen: 2 Juli. Deensch s.s. SO- BORG, 5637 M3., bout, Ijo Roytta; Eng. s.s. SEAFORTH, 989 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. PHYLLIS HUDSON, 378 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. DUNMORE, 670 M3., pijpaarde, Par. 3 Juli. Nederl. s.s. MAGDALENA, 8831 M3., bout, Ijo Roytta; Ned. s.s. REGINA, 1193 M3., ledig, Goole. 4 Juli: Eng. s.s. FODHLA, 1138 M3., ledig, Londen; Duitsch s.s. VOGTLAND, 12080 M3., ledig, Hamburg; Ned. s.s. TERNEUZEN, 7047 M3., ledig, New-Castle.*1 Van Ter Neuzen: 2 Juli. Eng. s.s. ANNA- GHER, 1657 MO., kolen, Londen. 3 Juli. Eng. s.s. CLAN STUART, 16344 M3., ledig, Cardiff; Eng. s.s. PHYLLIS HUD SON, 378 MS., steen, Londen; Deensch s.s. SKANDERBORG, 5387 M3., ledig, Jacobstad; Eng. s.s. SEA! ORTH, 989 M3., steen, Londen. Voor Selzae.e; 4 Juli. Amerik. s.s. SIL- VERBROOK, 1,060 M3., ledig, Belfast. Voor Gent: 2 Juli. Eng. s.s. GOLFER, 1060 M3., ledig, Louden; Eng. s.s. EBBRIX, 1215 M3., ledig, Hull; Eng. s.s. GLEWBAY, 1825 M3., ledig, Belfast; Fransch s.s. ROUEN- NAISE, 5575 M3., ledig, St. Male; Eng. s.s. GOODIG, 2121 M3., ledig, Goole; Eng. s.s. AIRSTON, 377 M3., ledig, Londen; Belg. s.s. CALLUNA, 3004 MS., ledig, Cherbourgh; Eng. s.s. ELVIER, 2065 M3., ledig, Londen; Zweedsch s.s. FENJA, 2686 M3., ledig, Danzig; Eng. s.s. KALUA, 2043 M3., ledig, Rochester; 3 Juli. Eng. s.s. BERYL, 1608 M3, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. CARMEN, 5382 M3., hout, Bjorko; Eng. s.s. HUNSTAJMWORTH, 7298 M3., ledig, New-Castle; Belg. s.s. ES- TELLA, 2143 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. THE MONARCH, 1817 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. GUELDER ROSE, 1980 M3., ledig, Zeabrugge. 4 Juli. Eng. s.s. OARSMAN, 903 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. GASFORTH, 3049 M3., ledig, Swansea; Zweedsch s.s. CARING, 2494 M3., vaten, Westervik; Noorsch s.s. ELFI, 2343 M3., ledig, Fleetwood Eng. s-s. RYE, 2965 M3., stuk- goed., Goole; Belg. s.s. CHARLES, 2775 M3., ledig, Zeebrugge; Eng. s.s. DALEGARTH FORCE, 2336 M3., ledig, Bristol; Eng. s.s. AL- LIE, 3875 M3., ledig, Southampton; Belg. s.s. ROSA, 3121 M3., ledig, Kimgslynn; Noorsch s.s. JERNLAND, 3635 M3., erts, Sauda; Eng. s.s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukg., Londen; Zweed,sch s.s. SIF, 4066 M3., pyriet, Sundvall; Eng. sjs. GWENTCATE, 4527 M3., ledig, New port. Van Gent: 2 Juli. Eng. s.s. STOCK FORCE, 2782 M3., ijzer, Garstone; Eng. s.s. CROFTER, 1779 M3., kolen, Queensborough; Enig. s.s. ALGOL, 4431 M3., ijzer, Newport-Mon; Eng. s.s. JAMES DUNFORD, 3384 M3., kolen, Li verpool; Eng. s.s. LESTRIS, 5324 M3., stuk- goed, Manchester; Eng. s.s. CAMM, 881 M3., kolen, Scarborough; Eng. s.s. SARNIA. 2013 M3,. kunstmest, Londen; Eng. s.s. ELSIE ANNIE, 1014 M3., kolen, Oxfort. 3 Juli. COLWITH FORCE, 2277 M3., kolen, Fleetwood; Eng. s.s. STRONSA FIRTH, 1388 MS., kolen, Aberdeen; Eng. s.s. CASTLE HILL, 1953 M3., kolen, Belfast; Eng. s.s. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spjjs- vertering, verschaft normale werking der in- gewanden, en helpt de lever om gezond, voe- dend bloed te vormen. Alle leden der familia kunnen dit welbekend huismiddel veilig toe- passen. Prijs per flacon van vijftig versu kerde pillen 0,65. Te Ter Neuzen verkrijgbaar bij de Firma A. van OverbeekeLeunis. It fffiTfn— ARDGANTOCK, 2383 M3., kolen, Liverpool; Eng. s.s. RONAN, 3391 M3., stukg., Leith; Eng. s.s. YORK, 3202 M3., stukg., Hull; Eng. s.s. FALCON, 1910 M3., stukg., Londen; Eng. s.s. DON, 2936 M3., stukg., Goole; Ital. sjs. CONTE STEFANO TISZA, 7993 M3., kolen, Alexandrie; Eng. s.s. NYROCA, 3665 M3., stukg., Belfast. 4 Juli. Noorsch s.s. ENID, 3227 MS., kolen, Methil; Eng. s.s. GOODIG, 2121 M3., kolen, Queensborough; Eng. s.s. PANSY, 1582 M3., kolen, Belfast; Eng. s.s. CLEWBAY, 1825 M3., kolen, Liverpool; Eng. is.s. BERYL, 1608 M3., kolen, Liverpool; Zweedsch s.g. HAFSTEN, 3373 M3., ledig, Abo; Eng. s.s. PEMBREY, 1552 M3., ledig, Antwerpen; Eng. s.s. ROSA, 2468 M3., kolen, Londen; Eng. s.s. ERRING- TON DUNFORD, 3385 M3., kolen, Liverpool; Fransch s.s. FRANCILLON, 5022 M3., ledig, Cuxhaven; Noorsch s.s. VERA, 2859 M3., ko len; Boston. Bieden. Laten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3