Verbrande^r huid doordezcn PUROL LANDBOUW BERICHTEW. BEMENSDE BEB1CHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. en stukloopen van huid en voeten geneest men met weg tot een factor ran grooter beteekenis in de Duitsche staatkunde weet te maken dan zijn sociaal democratische voorganger Ebert. De laatste was een goed ronde decoratieve figuur die geheel in zjjn repre- sentatieve plichten opging en zich angst vallig bu ten de polniek hield. Daarom was beel niet te msrken dat ket hoofd van het D iitscbe rijk een sociaal democraat was. De veldm iarschalk had daarentegen een te lange loopbatn als 1 eider van mannen, in vredestijd eu op het slagveld, achter zich om op de hoogste plaats in het rgk alies langs zich heen te laten gaan. Zijn hand is den korten tijd dat hij president is, ver- schefdeae malen in het bestier der zaken merkbaar geweestin de duei-verordening, in de kwestie va 1 de rijksvlag en nu weer in het vraag-tuk van de schadelooss'elling van de gewezen vorsten. Na het referendum, dat de sociaal demo- craten en communisten op touw Indden gezet om een besiuit door te zetten tot onteigening van de vroegere regeerings huizen zonder schadevergoeding, wat mis lukte, al hadden de 15 millioen stemmen die ervoor waren uitgebracht groo'e demon stratieve beteekenis, heeft de regeering met haar eigen wetsontwerp een scbikking trachten te bereiken. Ook dit is mislukt, omdat noch de Duitsch nationalen noch de sociail-democraten haar in den voorgestel den vovm wilden goedkeuren en er dus geen STAKING IN DE HAVEN VAN ANTWERPEN. le Antwerpen is in het havenbedrijf een kwestie ontstaaD als gevolg van een onge- vraagd gegeven loonsverhooging. Wegens de Engelsche kolenstaking is hetzeerdruk met kolenvervoer. Teneinde dat werk te bevorderen en gemakkeijjker het noodige werkvolk te kunnen krijgen, gaven ver- schillende patroons daarvoor fr. 5 per dag boven het overeengekomen loon. Het ge- vo'g daarvan was eehter, dat ook de trans- portarbeiders in ander werk die verhooging vroegen. Door verschillende patroons werd aan het verzoek voldaan, door anderen werd het echter geweigerd. Het gevolg is ge weest dat Zaterdag aan verschillende schepen niet gewerkt werd. TER NEUZEN, 5 JULI 1926. DE HOTEL3RAND TE MIDDELBURG. Aansprakelijkheid van de gemeente Toen Zaterdag voor 8 dagen in dec vroegen morgen een deel van het Grand Hotel Verseput in de Langedelft te Middel- burg een prooi der vlatnmen werd, bleek het o.a. doordat zeer weinig druk op de waterleiding stond, dat er iets haperde aan de wijze van brandblusschen te Middelburg De eigenaar van hd hotel heeft hierin aanleiding gevonden zich op rechtskundig advies te wendeu tot het gemeentebestuur om er op te wijzen dat z.i. door die tekort- kommg de brand grooter uitbreiding heeft gekregen dan anders het geval zou zijn geweest, waarvoor hp dan ook de gemeente aansprakelijk stelt. (O.a. had bij vlugger werken van de brandweer de historische eetzaal waarschijnlijk gespaard kunnen blijven). EEN MIJN. In vetband met een bericht betreffende het aanspoelen van een mijn bij fort Ram- 0-— mekens, wordt aan de „Vliss. Crt." me- kpk op een aanneming van de compromis- degedeeld, dat bedoeld voorwerp een on- wet met de vereischte tweederden was. De regeering had daarom willen afdreden sohuldige contact-mijn was, welke daar ter plaatse door den lagen waterstand en MIDDELBURG. Geslaagd voor het eindexamen Rijks- kweekschool alhier, d^ heeren J. 1 L. Baart, J. v. d. Berg, J. F. Berting, J. A. Cast'leijn, F. S. Dieleman. J. A, Hoi, P. Piatschorre, P. C. J. Smit, D. C. Steur! A Verheijke en J. S. Versprille. WENKEN TER VOORKOMING VAN ONGEVALLEN. Sedert het in werking treden der Land- en Tuinbou vongevallenwet 1922 zijn alle arbeiders in de land en tuinbouwbedrpven van rech'swege verzekerd tegen de geldeljjke gevolgen van ongevalleo, die hun in verband met hunne dienstbetrekking overkomen De arbeiders in de hier bedoelde bedrijven hebben dus de zekerheid dat wanneer hun in verband met hun werk een ODgeval overkomt, zij zullen worden schadeloos ge- steld op de wijze als in de wet nader omschreven. Die schadeloosstelling kan intusschen niet anders zijn dan een „pleister op de wond." De wond zelf, het ongeval, kan nu eenmaal door de schadeloosstelling niet ongedaan gemaakt worden. Daarom ge'dt ook hier het spreekwoord, dat voorkomen beter is dan genezen. En nu Je ^rt de ervaring, dat er altijd nog te veel ongevallen voorkomen, tengevolge van oavoorzichtigheid, gemak- zucht of verkeerde gewoonten, die ge- makkelij k vermeden hadden kunnen worden. Daar de meeste dezer ongevallen te wjjten zijn aan de omstandigheid, dat de arbeider of zijn werkgever zich geen vol- doende rekenschap geven van het dreigende gsvaar, is het van groot belang, dat zij hierop zooveel mogelpk opmerkzaam worden gemaakt. Om een gevaar te vermijden moet men beginnen het te kennen. YVij nemen ons voor, van tijd tot tijd in dit blad wenken te geven. DE GEVAREN VAN DEN HOOIOOGST. Als de hooitijd weer staat te beginnen, de LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M- H- Dhaeze Vervaet, zonder, Burge- meester Geillstraat, van Sas van Gent. F. 1 burg, bur°- de Jager' onderwiJzer, P 21, van Middel INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Mijnhardt's Laxeertabletten f\ Versloot, SSSfiS President Hindenburg verklaarde schriftelijk I ^e^en Oostenwind is blootgespoeld, doch tijd, die voor den boer de qrootste bedriifs- dat hp hiervan geen oplossing van de moeiiijkheden verwacht en evenmin van een ontbinding van het parlement. Hoewel de opvatting van den president voor de regee ring van Marx niet den doorslag behoefie te geven, beefc zp besloten zich erbij neer te leggen. En de Rijksdag heeft z:ch even zeer geschikt en het mogelpk gemaakt de sehadeloosstellingskwestie op de lange baan te schuiven door met de noodige meerderheid van tw rederden te besluiten tot verlenging tot 31 December van de wet, waarbij alle processen tu=schen de bondsstaten en hun gewezen vorstenhuizen geschort werden. De president %iet ongetwijfeld de zaak juist in, als hp meent dat een verandering van regeering de kansen op een regeling niet verbetert. De tegen wo ordige minder- heidsregeering van Duitsche volkspartij, centrum en democraten is, juist omdat de regeling van de schadevergoeding voor de vorstelpke huizen nog onafgedaan is, op het oogenblik door niets standvastigers te vervangen. Geen andere comSinatie met aanvulling van rechts of van links is be staanbaar. Hindenburg's opvatting, dat ook een ootbind ng van het parlement geen oplossing zou kunnen brengen,isgewaagder. Hp kan de hirten en nieren der kiezers bij een beroep op hen, met de sehadeloos stellingskwestie als inzet, n'"et proeven en het is althans mogelpk dat links, nadat het reeds vjjftien m llioen stemmen op zijn voorstel bij het referrndum heeft kunnen vereenigen. met aanmerkelpke winst uit een algemeene verkiezing te voorschijn zou komen. Zijn bedoeling is blpkbaar, dat de mid- zomerrnst door zulk een verkiez:ng en de agitatie over de afgezaagde kweste liever niet ges'-oord moet worden en men goed zal doen de zaak eerst wat te laten betijen. om af te wachten of de bedenktijd de kansen vaor een schikking zou kunnen verbeteren. Is dit niet het geval, dan zal de regeering later toch mo°ten probeeren een uitweg te vinden door een ontbinding en een nieuwe algemeene verkiezing. Tweederden van het aantal ieden van den Rijksdag hebben intusschen door er vrede mee te hebb°n dat de kwestie aangehouden wordt, getoond dat zij de richting, die de presi dent heeft aangegeven, als verstandig be- schouwen of anders dat eerbiediging van hun vacantierust hun bo?en allei gaat. Met zijn vaderlpk gebaar heeft president Hindenburg, na langdurigen en vermoeien- den strijd, een bestaud verzekerd. HET MOND- EN KL YUWZEER. Op vier verschillende boerderijen in Cheshire is Woensdag en Donderdag weer mond en klauwzeer uitgebroken en op een boerderij moesten een goede 100 schapen omniddellijk worden afgemaakt. De des kundigen gooien de schuld alweer op over- brenging van be3metting van het vasteland af. DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE. Met algemeene stemmen min twee ont houdingen heeft de ministerieele commissie voor financieel toezicht al de voorstellen betreffende het graven van een tunnel onder, of het bouwen van een brug over de Schelde te Antwerpen, verworpen. De commissie was, bij het treffen van dit besiuit, van oordeel dat de schatkist reeds genoeg heeft aan de zware lasten voortspruitend- uit het onverminderd uitvoeren van het uitbreidings- plan van de Antwerpsche havenhet haven- dok en de werken aan de Kruissckans en geen nieuwe lasten van niet onmiddellijk urgente werken kan dragen. Rijksrverzekeringsbank, Am- Am- naar het scheen al jaren aldaar heeft ge- legen. Inplaats van met springstof, was zij geheel met modder gevuld. LIJST VAN ONBESTELBARE BRlEVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvantgen in de 2e helft der maand Juni: Brieven. Binnenland. Juffrouw N. Dooms, Prinsalcanderstr. Rotterdam. Bestuur sterdam. Bestuur Rijksverzekeringsbank sterdam. Brieven. Buitenland. Den Heer Arthur, staande met woon- wagen aan de bariere bij de Kazerne St. Tamie, Parijs. F. H. Bruehne, Crefelder Hof, Crefeld. Briefkaarten. Binnenland. Mej. Kamerik, Algondestr. 27c, Rotter dam. Briefkaarten. Buitenland. Herrn Mink, Ruhrort. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ermelden, opdat deze bij onbestelbaar- heid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzen- den stukken steeds van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. HULST. Woensdagmiddag had een dochtertje van de wed. A. te Hulst, het ongeluk juist waar de stoomtram de doorsnijding in den wal inrijdt, voor de locomotief te vallen. De machinist, die uit alle macht remde, kon nog'juist verhinderen, dat het meisje vermorzeld werd. Met eenige ver- wondingen aan het hoofd, handen en bee- nen, kwam het kind er nu af. STOPPELDIJK. Van lichting 1927 zijn vrijgesteld we gens broederdienst: J. H. van Bastelaer voorloopig)C. Danckaart (voor goed), C. P. van Jole (voorloopig), H. J. A. M. Soheerders, (idem), A. H. A. de Schep- per (idem), en B. L. de Smet (voor goed). AARDENBURG. Met de Staatscourant van 1 Juli zijn verzonden afdrukken van de akten be treffende de Zeeuwsch-Vlaamsche Han del M. te Aardenburg. OOSTBURG. Bij de op 1 Juli aan de Rijkskweek- school te Oostburg gehouden eind- examens zijn geslaagd: Mej. Tiny Drijver te Voorburg en de heeren: IP. J. Cromheecke te Hoofdplaat, I. Gakeer te Stavenisse, J. A. Heijiboer te St. Annaland, A. Jacobs te Goes en C. J. Jansen te Nisse bij Goes. Zaterdag werden geexamineerd 6 can didates geslaagd de dames 'A. Kaan te Ter Neuzen, H. van de Linge te Bieze- linge (Kapelle), H. W. Mol te 's Heer- Arendskerke, en de heeren H. J. de Jonge en H. J. M. Kwaak te Ter Neuzen. BRESKENS. In de Vrijdagmiddag gehouden raads- vergadering te Breskens werd de heer Ramaker als secretaris beeedigd. Door schipper Jacobs van hier is op de Wester-Schelde drijvende gevonden een in reeds verregaanden staat van ont binding verkeerend lijk. Uit de papieren bleek, dat het een varensgezel was van Deensche nationaliteit, genaamd Wig- gers. Het is op de algemeene begraaf- plaats te Breskens ter aarde besteld. drukte .medebrengt, is het wenschelijk, te wijzen op eenige oorzaken van de, in dien tijd zoo veelvulidige ongevallen. Van de maaimachine zijn het veelal de vlijmscherpe messen, die de ongevallen ver- oorzaken, dikwijls reeds voordat het eigen- lijke maaien begonnen is, doordat zij on- achtzaam op zolder of dorschvloer opge- borgen - aanleiding geven tot verwondin- gen bij het verzetten of te voorschijn halen. Het verdient daarom aanbeveling, dat de messen zoolang zij niet in de machine ge- bruikt worden, steeds beveiligd zijn door een eenvoudige houten scheede, zooals die in den handel voor f 0,40 en f 0,60 verkriiq- baar zijn. Een dergelijke scheede kan ook, zoolang de machine buitert geforuik is of langs den weg wordt vervoerd, dienst doen ter bevei- liiging tegen de scherpe punten van den vin- gerbalk en verdient hiervoor aanbeveling boven de oude zakken waarmede men den vingenbalk veelal ziet omwiikkeld. Ook tijdens het maaien blijft het mes het gevaariijke Reel van de machine. In de ,,Mededeelingen" van de „Centrale Land- bouw-Onderlinge" en de ,,Tuinbouw-On- derlinge" werden eenigen tij.d geleden twee ernstige ongevallen bij het machine-maaien besdhreven, welke veroorzaakt waren, door dat de maaiers toen het mes Stopte dit gin- gen schoonmaken zonder de machine uit het werk te stellen. Doordat de paarden onver- wachts aantrokken, werd in het eene geval de top van den pink afgesneden en was in het andere geval een diepe snijwond in het onderbeen het gevolg, waardoor amputatie van het geheele been noodzakelijk werd. Uit deze ongevallen kan de les worden getrokken, dat bij iedere werkzaamiheid aan het mes, dit uit het werk moet worden gezet. Aangezien ook dan nog de scherpe punten van den vingerbalk een gevaar blijven vor- men, zouden wij er aan toe willen voegen: blijft zooveel mogelijk achter mes en vinger balk. Alleen op deze wijze beveiligt men zich afdoende tegen ernstige ongevallen als boven vermeld. BESTRIJDING AARDAPPELZIEKTE., De tijd is daar, dat de aardappelziekte weer gaat optreden en ernstige schade kan aanrichten. In verband daarmede brengen we in her- innering, dat bespuiting met Bordeauxsche of Bourgondische pap een prob'aat middel is om deze ziekte te bestrijden. De bereiding van Bordeauxsche pap ge- schiedt door samenvoeging van koper- vitriool en versch gebluschte kalk, beide af- zonderlijk met water aangemengd, in zoo- danige verhouding, dat op 100 L vloeistof aanwezig zijn 1 x/l 2 KG kopervitriool en 1 a 1/3 KG kalk, deze laatste hoeveelheid als ongebluschte kalk berekend. Bourgondische pap wordt bereid uit 2 KG kopervitriool en 1 KG watervrije soda (so- dex) op 100 L water. Een mengsel van ko pervitriool en soda is bekend onder den naam normaal pappoeder en is direct voor het gebruik gereed. Tegen het gebruik van dit pappoeder en andere dergelijke producten bestaat geen >ezwaar, als zij de samenstellende deelen slechts in de goede verhouding bevatten. Ofschoon de bereiding van Bordeauxsche pap iets omslachtiger is, verdient dit middel de voorkeur, omdat het werkzamer is. Meermalige besproeiing met tusschen- ruimte van twee a drie weken is in verre- weg de meeste gevallen (en zeer zeker bij aanhoudend nat en zoel weer) als noodza kelijk te beschouwen, ten einde ook de knol- len voor aantasting door de ziekte te be ll oeden. Besproeiing bij zeer zonnig of zeer winde- rig weer moet worden afgeraden met het oog op gevaar voor bladbeschadiging. Inlichtingen worden verstrekt door den plantenziektenkundigen dienst te Wagenin- gen. en de bij dien dienst werkzame amb- tenaren. dienstbode, Nieuwstraat zonder, Brouwerijstraat 7, H. Crommelinck, 56, van Brussel. P. van Strien, van Kampen. Vertrokken: J. Ga^Wi, zonder, Grenulaan 2, naar Am sterdam. P- Stoffels, kantoorbediende, Vlooswijk straat 35, naar Kruiningen. J. Versluijs, Bloemendaal. zonder, Dijkstraat 29, naar BLOEDDORSTfGE HON DEN. Bij den landbouwer R. aan dep Slofer- weg in Haarlemmermeer hebben bloed- dorstige honder: een ware slachting onder d® schapen gehouden. Niet minder dan elf schapen werden aangevallen en ver- scheurd. Onmiddellijk werd een onderzoek inge- steld, naar de honden en het moclit gelukken hun spoor te vinden. Het bleken twee honden te zijn van den I landbouwer v. T.. die het zelf' ook maar j het beste vond, dat deze bloeddorstige dieren onschadelijk werden gemaakt. De politie heeft er reeds een te pakken kunnen krijgen de andere hond is nog niet op de boerderij teruggekeerd. DE VERDWENEN DEURWAARDER VAN SITTARD Omtrent het lot van den plotseling ver- dw;-nen deurwaarder flouben is nog niets positiefs bekend. Meende men eerst, dat hij een ongeluk had gekregen of misdrijf in het spel is, thans zoekt men in een aDd^re richting, daar de po'itie heeft kennis gekregen, dat tegelijkertijd een vrouw uit Maastricht verdwenen is dielaatst in Heerlen h_peft gewoond. R is door B. en W. van Sittard voorloopig als ambtenaar der ge meente ge;chorst. FLESSOHENTREKKERSCOMPLOT. De vorige week maakten wg melding van het Duitsche fleschentrekkerscomplot te Rotterdam in verband waarmede nu een drietal personen is gearresteerd. Y\ oensdag jl. is het faillissement uitge- sproken van G. C. R Kiihne, een der hoofd verdachten en van den filiaa'houder J. M. Wiechers. Donderdag, in den loop van den dag, zijn de in bes'ag genomen goede- ren welke op het hoofdbureau van politie waren ondergebracht, ter beschikking van de curatoren gesteld. Steeds brengt de post nog tientallen brieven en wissels van Duitsche gedupeer- den. De bed'agen varieeren van 100 tot 1000. TWEE LEIDEKKERS VERONGELUKT. De twee zoons van den leidekker Kotthoff te Hagen, die bezig waren met het oprichten van het kruis op den toren van de nieuw- gebouwde katholieke kerk te fliisten, zijn door onverk'aarbare oorzaak, voordeoogen van den vader, in de diepte g^stort. De 26-jarige oudste zoon was dood toen men hem opnam, de jongste had zware ver- wondingen gekregen, maar leefde nog. Hij werd echter in hopdooze toestand in het ziekenhuis opgenomen. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. Bij het afdalen van de Zugspitze van Drat Daar de Wiener-Neustadterhiitte is Woeusdagochtend een 36-jarige vrouw om het leven gekomen. De vrouw, die van een gids vergezeld was, had het ongeluk op een ovengens niet bijzonder gevaarlijk punt uit te glijden, het touw, dat haar met den gids verbond, knapte af en zh stortte in de diepte. De ongelukkige kwam met zooveel kracht met het hoofd op de ro sen neer, dat de hersenpan en de hersens uit elkaar spatten. Het lijk is dadeljjk bovengebracht en per weggebracht. De gids is in hechtenis genomen. Uit een nader onderzoek zou geoleken zijn, dat het touw is blijven haken om een ijzer, waaraan vroeger een leuniD<r bevestigd was en door het ijzer is afgesneden VLIEGTUIG GEVALLEN. dusschen Neurenborg en Praag is een passagiersvliegtuig naar beneden gestort en totaal vermeld. \ijf inzittenden wejden gedood. EEN DAAD VAN WAANZIN. In een woning aan de Berberisstraat (Noordzijte van het IJ) heeft eeu vrouw, vermotdelijk in een vlaag van waanzin, haar vjjfjarig zoontje door worging om het leven gebracht. De vrouw, die in ernstige mate zenuwlijdster is, schijnt 's nachts uit bed te zjjn gegaan en haar daad te hebben verricht. De vader was doorgeslapen en vend 's morgens den kleine dood. De politie heeft het lgkje in beslag ge nomen. De ongelukkige moeder is naar het YV ilhelminagasthuis overgebracht. OM ONDERDAK TE KOMEN Het gebeurde Donderdagochtend onge- veer halftien in de Kalverstraat te Am sterdam, op een tijdstip dus, dat het ver- keer daar wel niet het toppunt van drukte heeft bereikt, maar waarop 't toch ook niet bepaald stil is. Een man, oogenschijnlijk een flinke kerel, van ongeveer een jaar of dertig, slenterde voor den goudsmidswinke] van den deer R. Citroen, die zijn zaak heeft in het eerste huis van de Kalverstraat. De man droeg een pakje in een krant gewik- keld. Wat de inhoud was? Het zou dra blijken. Hij wierp het pakje tegen de groote spiegelruit van den goud- smidswinkel. De ruit bezweek, een groot gat kwam er in en het bleek nu, dat de krant een steen omhulde. De man stak zijn hand door het gat, pakte een ihorloge uit de etalage en bleef! het voorwerp omklemmend, hulpeloos rondkijken. De heer Citroen stond aan de overzijde van de straat voor een sigarenwinkel te praten. Hij zag, wat er gebeurde, en greep een oogenblik later den „ruitentikker" vast. De man gaf gewillig het horloge terug, deed 'n somber verhaal, dat hij in Veen- huizen was geweest, nu weer zonder mid- delen van bestaan rondzwierf en ver- geefsche pogingen had gedaan, om ergens onder dak te komen. Daar hij toch ergens moest slapen en ook wat eten, had hij zijn toevlucht genomen tot deze wanhoops- daad. De politie heeft den man, die al eerder op een dergelijke wijze was opge- treden. medegenomen naar de St. Pieters- hal. Grenswijziging tusschen Sas van Gent en Westdorpe, ONTWERP VAN WET. Wij YVILHELMINA, bij de gratie Gods, Komnigm der Nederlanden, Prinses van Uran.je-Nassau, eniz., enz., enz. Allen, die deze zullen zien of hoorer lezen, salut! doen te weten: Aizoo wij in overweging genomen heb ben, dat het wenschelijk is de grens tus- 'schen de gemeenten Sas van Gent en Westdorpe te wijzigen; Zoo is het, dat Wij, den Raad van State genoord, met gemeen overleg der Staten- jeneraal, hebben goedgevonden en ver- staan, gelijk Wij goedvinden en verstaah bij deze. Artikel 1. Aan de gemeente Sas van Gent wordt een gedeelte van de gemeente Westdorpe toege- voegd en aan de gemeente Westdorpe een ge deelte Van de gemeente Sas van Gent in dier voege; dat de grens tusschen beide gemeenten zal loopen als volgt: Vanaf het punt, waar de Rijksgrens het ver- lengde-imidden der oostelijke bermsloot van de Visschersverkorting, No. 19 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Sas van, Gent snijdt, loopt de grens in noordelijke rich-* ting langs voornoemd verlengde midden, kruist den Oudeweg, No. 18 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Sas van Gent, volgt het midden van de genoemde benmsloot tot het noordwestelijke punt van het perceel nu bekend als No. 326 van sectie D der ge meente Sas van Gent, alwaar de grens weder de tegenwoordige grenslijn volgt tot 't punt, waar die grenslijn de as van den oostelijken of nipn wen kanaalarm bereikt, volgt vervolgens een lijn op drie en dertig en een halven meter af- stand van en evenwijdig aan de oostelijke water- lijn van het kanaal GentTer Neuzen tot waar de westelijke kanaaloever terugwijkt, zijnde ongeveer 130 M. ten zuiden van het verlengde van de grenslijn tusschen de perceelen der ge meente Westdorpe, sectie B. Nos. 527 en 334. Aldaar gaat de grenslijn over in 'de lijn op 331-2 M. afstand van en evenwijdig aan de westelijke waterlijn van genoemd kanaal tot het punt tegenover het midden van den op den westelij- ken kanaaldijk uitkomenden Stationsweg, No. 6a, van. den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Westdorpe; van dat punt gaat de lijn rechthoekig westwaarts door den westelij- ken kanaaldijk en het midden van den genoem- den Stationsweg en de daarop aansluitende bru'g van de West-waterleiding tot aan, de overzijde van die brug, waar de lijn rechthoe kig zuidwaarts gaat naar de zuidelijke grens van den Stationsweg en die grens verder west waarts volgt tot waar de tegenwoordige grens lijn tusschen de gemeenten Sas van Gent en Westdorpe weder wordt bereikt. Artikel 2. Het grondgebied, dat aan de gemeente Sas van Gent wordt toegevoegd, gaat op 1 Januari 1927 tot die gemeente over en het grondgebied dat aan de gemeente Westdorpe wordt toege voegd gaat op 1 Januari 1927 tot die gemeente over. Artikel 3. De bezittingen der gemeente Westdorpe, ge- legen in het aan de gemeente Sas van Gent toe te voegen gebied, en de bezittingen der ge meente Sas van Gent, gelegen in het aan de gemeente Westdorpe toe te voegen gebied, gaan onderscheidenlijk op de gemeente Sas van Genten de gemeente Westdorpe over, zonde dat daarvoor eene nadere akte wordt gevorderd. Zulks gesohiedt eveneens ten aanzien van uit de wet of uit overeenkomst voortspruitende lasten, rechten en verplichtingen der gemeente Westdorpe en der gemeente Sas van Gent, be- trekking hebbende op het onderscheddenliik naar de gemeente Sas van Gent en de gemeen te Westdorpe overgaande gebied en de daarin gelegen gemeente-eigendommen. Voor zooveel overschrijving in de openbare registers noodig mocht zijn, zal die geschieden krachterrs deze wet. Artikel 4. De kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen in gestichten of woningen, be doeld in artikel 35a, der wet van 27 April 1884 (Staatsblad No. 96), voor zoover zij tijdens de opneming woonplaats hadden op het grondge bied, dat ingevolge deze wet naar eene andere gemeente overgaat, komen van 1 Januari 1937 af voor rekening van de nieuwe gemeente. Artikel 5. Alle kadastrale en andere stukken, uitslui- tend betrekking hebbend op hetgeen volgens artikel 1 naar eene andere gemeente overgaat, worden aan de nieuwe gemeente voor zooveel ieder betreft uitgekeerd. Het bestuur der gemeente Sas van Gent en het bestuur der gemeente Westdorpe hebben het recht te alien tijde kosteloos inzage te ne men van de archieven onderscheidenlijk der gemeente Westdorpe en der gemeente Sas van Gent en van de zich in die archieven ibevinden- de stukken, afschriften of uittreksels op kosten hunner gemeente te vorderen, eveneens zoover deze onderscheidenlijk betrekking hebben op de toegevoegde gebieden. Artikel 6. Het gemeentebestuur van Sas van Gent en het gemeentebestuur van Westdorpe zenden op 15 Januari 1927 onderscheidenlijk aan dat van a I- L L i1 I 11 ,P 3 r n f n rtrt a 1 1 a a M 1 J1 CII 1 11 .i'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2