m Veiligheid en Volksgezondheid. BUBGERLIiKElTsfANDr IB EEN W1TTERAAF. Een der inwoners van Oosthnizen had meegedeeld, dat men hem 6000 te laag had aangeslagen in de inkomstenbelasting en stelde bij die mededeeling de vraag, of nu door deze meerdere opbrengst het ver- menigvuldigingcjjfer van de gemeentelijke inkomstenbelasting niet verlaagd kon worden. De raad is hierin getreden en heeft den multiplicator van 1.4 op 1.3 gebracht. ALS MOEDER NIET MEER ZORGEN KAN. Sedert geruimen tijd was de aandacht van den Voogdijraad te Leiden gevestigd op het gezin van K., los werkman aan de Lammermarkt. De moeder van een achttal kinderen, waarvan de oudste een jongen van 17 jaar en de daarop volgende een meisje van 16 jaar oud, was overleden en de vader sedert geruimen tijd ziek, zoodat het 16-jarig meisje er de huishouding deed, flet meisje. evenals de jongeman van 17 jaar, bemoeiden zich weinig met de huis houding, zoodat de zes andere kinderen, waaronder nog een heel klein kind, aan hun lot werden overgelaten en van honger en gebrek zouden zijn omgekomen, indien niet de buren af en toe waren tusschen- beide gekomen. De twee oudsten zwierven meestal op straat en waren er volstrekt niet mee ingenomen, toen de Voogdijraad besliste, dat het gezin zou worden opge- broken en de kinderen worden opgenomen in de Stichting „Voordorp" onder Leider- dorp. Daarom werd de hulp ingeroepen van de kinderpolitie, die icgreep en ondanks het verzet van den jongeman en het meisje, het achttal per autobus naar de Stichting ,Voordorp" heeft vervoerd. Het geval verwekt in deze volksbuurt groote opschud- ding. DE VROUW VAN JUT. In het stads-armen- en ziekenhuis te Haarlem is dezer dagen in den ouderdom van 79 jaar overleden Christina Johanna Goedvolk, de vrouw van wijlen Jut. Zij hebben samen op 13 December 1872 me- vrouw Van der Kouwen en een dienstbode in Den Haag vermoord. Na den moord vertrok Jut naar Ameri- ka; hg keerde later terug en vestigdezich in een klein cafe aan het Haagsche Veer bij de Raamstraat te Rotterdam. Daar kreeg hij ruzie met mej. Goedvolk, die intusschen zijn vrouw was geworden. Deze twist werd toevallig bjjgewoond door eeD recbercheur van politic, die uit de woorden kon opmaken, dat zij de moorderaars van mevrouw van der Kouweu waren. Het echtpaar werd toen gearresteerd. Jut werd veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf en zijn vrouw tot 12 jaar. KRANIGE REDDING, een hoogen steiger aan het N. H. te Helder vielen drie kinderen te Op de plaats, waar de kinderen is het banaal zeker eenige meters Van kanaal water, vielen diep. De heer A. de G., uit Alkmaar, die het ongeval zag. sprong zonder zichte bedenken, te water. Het mocht hem gelukken de kinderen op het droge te 'orengen. Een der kinderen was reeds bewusteloos. DOOR EEN ZWAAR BELADEN KAR OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Tilburgschen weg heeft een ernstig ODgeval plaats gehad, dat een menschen- leven kostte. Mej. v. A. uit's Bosch fietste met haar nichtjes een familielid tegemoet, iat uit Tilburg moest kemen. Ter hoogte van het kruispunt „Quatre Bras" moesten ze een auto en een met grint beladen kar passeeren. Mej. v. A. werd een beetje zenuwachtig en sprong van haar fiets, doch had het ongeluk, daarbij te vallen, waardoor ze juist voor het rad van de kar terecht kwam. Deze reed haar over de borstkas, waardoor de dood onmiddellijk intrad. LYSOL GEDRONKEN EN OVERLEDEN. Terwijl een verpleegster bij een familie in de Violerstraat te Amersfoort boven was, om de echtgenoote behulpzaam te zijn, heeft het 21/, jarig zoontje het handtaschje van de verpleegster, dat beneden op tafel stond, open gemaakt en daarna vanlysolgedronken, welke zich in een fleschje in de tasch be- vond. Des nachts is het kind gestor.ven. EEN DERAILLEMENT DAT NOG GOED AFLIEP. Zondagmiddag had bij het station Hof- pledn van de Z. H. E. S. M. te Rotterdam, een ongeval plaats, dat bijzonder goed is afgeloopen. De vrij goed bezette electrische tram, die halfeen uit Rotterdam naar Den Haag vertrok, ontspoorde omgeveer 100 M. buiten de kap toen de trein reeds vrij KWIK „3poeg-ie thuis ook op den grond KWAK „Nee KWIK: Doe 't dan op de werk- plaats ook niet, (Uit ONZE GEZONDHEID). groote vaart had. De achterste truck van de tweede wagen vloog juist nabij de Zomerhofstraat uit de rails en trok ook de voorste truck van den derden wagen mede. De ruim 40 ton zware geheel van staal vervaardigde wagens schoven eerst eenige tientallen meters naast de rails over -de dwarsliggers. Een van de wagens raakte een mast voor de boven- leiding; doch deze bleef staan. Op den hoek van de Zomerhofstraat gekomen liep de derde wagen met een s-mak tegen de mast, die daar geplaatst was, Niet minder dan 25 M. van de zware ijzeren balustrade werd weg-gerukt en kwam te recht op de binnenplaats van een woning in de Van der Duynstraat, gelukkig zon der ongelukken te veroorzaken. De bestuurder van den electrischen trein, die onmiddellijk onraad had be- merkt, remde uit alle macht en wist den trein nog tijdig tot stilstand te brengen. Had hij dit niet gedaan en was de koppe- ling tusschen de twee wagens, die deraiil- leerden gebroken, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest, want de wagen zou dan van ongeveer 10 M. hoogte van het viaduct omlaag zijn gestort. Uit den aard der zaak ontstond* onder de passagiers een pani-ek, doch toen men bemerkte. dat de trein nog juist op het viaduct bleef staan, kwamen de gemoederen al spoedig tot stilstand. Met welk een geweldige kracht de zware wagens naast de rails hebben gereden blijkt wel uit het f-eit, dat zware kamwielen van wissels geheel ver splinterd zijn en contrarails als rietjes werden omgebogen. Onmiddellijk na het gebeurde heeft men een hulptrein uit Leidscihendam laten komen en is men aangevangen met het opruimingswerk. Doordat de masten waren afgeknapt was ook het geheele bovennet omlaag gestort en onbruikbaar geworden. Op het tra- ject station Hofplein-halte Bergweg scha- kelde men den stroom uit om ongelukken te voorkomen. Het treinverkeer was ge heel gestremd. De passagiers voor Schie- broek, Rodenrijs, Berkel, Pijnakker, Leid- schendam en Laan van Nieuw Oost-Indie, werden vanaf den Bergweg vervoerd, terwijl de reizigers, bestemd voor Den Haag gebruik moesten maken van de treinen, die van het station D. P. via Delft naar Den Haag vertrekken. Des avonds te acht uur was men zoover gevorderd, dat van het station Hofplein weer treinen koniden vertrekken al was het -dan over enkele sporen. Natuurlijk ondervond het verkeer geweldige stagnatie. Persoonlijke ongelukken zijn in het ge heel niet voorgekomen. OVERVAREN. Maan-dagavond om 7 uur had een aan- varing plaats op de Zuiderzee, welke goed is afgeloopen. Een viertal heeren, n.l. de burgemeester van Urk en diens zoon, een assistent dokter en een student in de theo- logie, was aan het zeilen op de Zuiderzee. Plotseling werden zij overvaren door een tjalkschip. Spoedig waren andere sche- pen ter plaatse en werden de drenkelin- gen gered. Zij werden naar Urk teruoge- bracht, waar Week, dat de dokter een paar ribben gebroken had. Hij is naar Zwolle overgebracht. Het tjalkschip, dat de zeilboot overvaren had, is d-oorgevaren zonder zich om de drenkelingen te bekom- meren. Indien het visschersvaartmg Stav. zU niet ter plaatse was geweest, zouden 4 menschenlevens verloren zijn gega-an. EEN NIEUWE TRUC. De vreemdeling peddelde op zijn kar- retje, wa-arop hij een koffertje meevoerde, te Schiedam den Singel over. Bij de Watt- straat gekomen, zwenkte hij deze straat in, verminderde na eenigen tijd zijn vaart en staple af. Was hij verkeerd. Blijkbaar niet, want hij zette zijn fiets tegen den jnuur van een huis, in plaats van rechtsomkeert te maken. Het was erg met den man, want zijn lichaam begon plotseling te schokken en het duur-de niet lang, of hij lag languit op de straatsteenen, hevig slaande met ar- men en beenen. Zijn hoofd bonsde tegen den muur en daar de belan-gstellende huismoeders, die op dit voor de zoo emotielooze V/attstraat vreemde gebeuren waren afgekomen, net vreeselijk' vond-en, werd geadviseerd, on der 's mans hoofd lets zachts te leg-gen. Het duurde dan ook niet lang, of het hoofd van den vreemdeling rustte op een veeren kussen, zoo juist van een bed ge- haald. De aanval bedaarde, een glaasje water deed de rest en de buurvrouwen voelden zich opgelucht, dat de -man weer tot het nor-male leven was teruggekeerd. 't Was toch zoo'n zielig gezicht, dien stuiptrek- kenden man op straat te zien liggen. Terwijl de belangstellende gemeente zich verwijderde en ieder naar zijn huise- lijke bezigheden teru-gkeerde, klopte -de vreemdeling zich wat af, trok zijn strop- das noed, nam zijn koffertje van de fiets enbegon huis aan huis zijn stukjes zeep te verkoopen. Toen hij een poosje later de Watt- straat weer uitreedwas zijn koffertje leeg Het komt den laatsten tijd te Schiedam meer voor, zegt de ,,-Schied. Cr. dat iemand, die lan'os de huizen zeep te koop aanbiedt, een „aanval" krijgt. Nog niet zoo lan'cj geleden moet iets dergelijks ook gebeurd zijn in de Hoflaanstraat en de Lourens Co-sterstraat aldaar. Telkens was het deze combinatie: een man, een fiets, een koffertje, een aan val", zeep engoede zakenl DE AARDBEVING IN EE PADANGSCHE BOVENLANDEN. Doordat nagenoeg alle verbindingen met de geteisterde plaatsen zijn verbro- ken, kome-n ex maar weinig berichten binnen. Uit Padang wordt geseind. dat te rort- de-Kock verscheidene toko's zijn in ge stort. De eerste berichten maken melding van een doode en twee gewonden. Te Soengei Boeloe zijn zeventien doo- den. bouwen ingestort. Er zijn daar meer dan honderd dooaen, waaronder ook Euro- peanen en vele gewonden. De adjudant-apotheker Schmidt voe-lde den schok en ging cen kamer binnen om een kind te redden. Bij het terugkeeren werd hij gedood onder een vallenden muur. H-et kind en de moeder zijn op het nippertje ontkomen. Te Solok, waar eveneens veel verr woest is, zijn vijftien dooden. Een chirurg is uit Padang naar Padang Pandjang vertrokken, van waar de ge wonden naar Fort-de-Kock worden ver voerd alwaar vele gebouwen zijn inge stort en gescheurd. Volgens geruch'ten staat Solok in brand. De Merapi rookt. Er zijn groote hoeveelheden rijst en zout van Padang naar Padang Pandjang ge- zonden. Te Sawah Loentoe is de schade aan gebouwen belangrijk. Daar zijn geen persoonlijke ongevaUen. De mijnen zijn intact gebleven. Een ont-vangen telegram meldt, dat de Resident mededeelde, dat het aantal doo den in Padang-Pandjang moeilijk is te schatten, daar het juist marktdag was, waar-op vele menschen van buiten naar de Kota (stad) gaan. Bovendien liggen vele lijken nog onder de puinhoopen. Geschat wordt dat er circa 20 Cbineezen en 50 inlandsche ingezetenen gedood zijn. Auto's en vrachtauto's rijden been en weer voor de overbrenging van gewon den naar Fort de Kock. Gezegd kan worden, dat vrijwel alles wat van steen is, is ingestort. Geheel Padang-Pandjang kampeert in tenten, zelfs menschen wier houten wo- ningen overeind zijn gebleven en uit vrees voor nieuwe aardschokken. Officieel wordt uit Solok gemeld, dat al daar 13 dooden en 8 gewonden zijn. Een deel van de gebouwen op de passar is in gestort, het contxoleurskantoor op Fort van der Capellen eveneens Maandagmiddag 12 uur is te Solok een vuurkolom boven den vulkaan Talang ge zien. Hetzelfde is te Loeboek en te Selosa waargenomen. In de plaatsen tusschen Padang-Pandjang en Fort de Kock zijn talrijke dooden en gewonden, vooral te Soengaiboeloe. De militairen te Fort de Kock verleenden direct krachtdadige hulp. De streek biedt volgens een ooggetuige een troosteloozen aan-blik. Langs den weg ontmoet men telkens inlanders, op draag- baren dooden en gewonden vervoerend. Tot dusver is bekend, dat te Fort van der Capellen de gevangenis is ingestort. Een paar gevangenen zijn gedood. Een bekende Padangsche Chinees verloor twee kinderen, die met vacantie te Padang Pandjang vertoefden, benevens andere familideden, Totaal zijn te Fort de Kock 3 gebouwen vernield en 1 persoon gedood. Woensd'agnacht even over 3 is een nieuwe krachtige aardschok gemeld. De menschen vluchtten in paniekstem- ming. Officieel wordt gemeld uit Fort de Kock, dat er in de afdeeling Agam 34 dooden zijn en verscheidene gewonden. De aardschokken op Sumatra duren voort. De Inspecteur van de Posterijen, Tele- fonde en Telegrafie seint, dat het post- en telegraafkantoor te Padang-Pandjang een groote puinhoop is. De kan-toorchef, Mat- tern, is gewond, terwijl omtrent het ver- dere personeel nog niets gemeld wordt. Het telefoonkantoor is opgesteld in de muziektent van de Militaire Societeit. Het tredntverkeer van Padang met Padang- Pandjang zal denkelijk binnen vijf dagen hersteld zijn. De schokken duren voort. Het is on- mogelijk te Solok te komen. De verdere postkantoren ter Westkust zijn in tact gebleven. De mail van Padang, bestemd om met het s.s. ,,Prins der Nederlanden" verzonden te worden (4 Juli uit Medan vertrekkende) is tijdig afgezonden. DE KINDERMOORDENARES GEVANGEN. De vrouw, die te Duisburg twee kinde ren heeft vermoord, is gevangen genomen. Het is de 19jarige Kathe Ragedorn die met de kinderen in hetzelfde huis woonde en op den ochtend van de misdaad met hen was gaan wandelen. Zij is Maandag te Geld-ern gepakt, toen zij een chauffeur van een huurauto niet wilde betalen. Te Duisburg, waarheen zij Maandagnacht is vervoerd, heeft zij de misdaad bekend en verklaard dat zij er toe gekomen is door het lezen van verkeerde boeken. DE OVERSTROOMING VAN LEON. Uit de stad Leon in den staat Guana- juate wordt gemeld, dat de overstroomin- gen, welke de stad verwoestten, talrijke slachtoffers hebben veroorzaakt. Tot dusver bedraagt het aantal dooden een honderdtal, maar men vreest dat er nog veel meer slachtoffers zijn. Een vierde deel der bevolking is dak- loos en heeft al zijn bezittingen verloren. De schade wordt op 4 millioen pesos geraamd. Honderden gezinnen zijn naar de heuvels gevlucht; dakloozen zijn in de kerken ondergebracht. De overstroominig had midden in den nacht plaats. De bevolking werd in haar slaap door het water overvallen, dat met groot geweld de stad binnendrong, hui zen, vee en menschen in zijn ontembare vaart met zich sleepend. Troepen en hulp- brigades zijn in de geteisterd-e streek aan- gekomen. Ook de dorpen rond Leon zijn over- stroomd. Volgens berichten uit New-h ork stond een groot gedeelte van de sta-d Leon nog onder water. Ongeveer 1000 huizen zijn door het water weggeslagen. terwijl dage- lijks nog huizen instorten: Het is nog niet mogelijk een nauwkeu- rige opgaaf omtrent het aantal dooden t-e doen. Men vreest, dat talrijke lijken zich nog onder de puinhoopen bevinden. Tenein-de het gevaar voor het uitbreken van een epidemie in het overstroom-de ge- Te Padang Pandjang zijn bijna alle ge- II bied te verhinderen, heeft de Mexicaan- sche rege-ering gelast, dat alle lijken, die uit het water worden opgehaald verbrand zullen worden. Duizenden dakloo ze huisgezinnen zijn elders ondergebracht. - GELUKKIGE IIUWELIJKEN. Een jury bestaande uit zes o-ud-e jonge- juffrouwen en zes vrijgezellen heeft na een beraadslaging va,n slechts twee minu- ten te Ilford in Engeh rnd voor de zooveel- ste maal aan twee gehuwde paren den prijs van een zij spek toegekend, nadat zij -de verklaring hadden afg-elegd, dat zij ge- durende twaalf maanirien en e-en dag in de meest volkomen harmtonie hadden geleefd, hun huwelijksleven nirzt door twist of twee- dracht was verstoord^ dat zij elkander niet door woord of daad I:adden beleedigd en dat zij geen oogenbib'c hadden gewenscht ongehuwd te zijn. Het eene ideale padtr is kinderioos; man en vrouw zijn ieder 79 en een half jaar oud; het andere paar i'.s nog jong en heeft tien kinderen. Pastoor Palmer, de Katholieke pastoor van Ilford, verklaarde, dat de jury uit oude jonge-juffrouwen en vrijgezellen ge- kozen wordt, omdat z'ij volkomen onpar- tijdig zijn. Eigenaardig is wel, vertelde hij, dat er telken jare verandering in de jury moet komen, omdat in den loop des jaars wegens huwelijk eenige jury-leden zijn uitgevallen. En vaak stappen de manne- lijke jury-leden met de vrouwelijke in het huwelijksbootje. Ze komen blijkbaar sterk onder den indruk van t ideale huwelijks leven, welks geluk hun jaarlijks voor oogen wordt gesteld. EEN STAAL VAN ZEEMANSCHAP. De Engelsche vrachtboot Leicester, van Bristol naar New-York, is Vrijdag- morgen op ongeveer 100 mijl ten Oosten van New Foundland in een ijsveld be- kneld geraakt en onder de waterlijn zwaar beschadigd. Draadloos werd om hulp gevraagd en een paar uur later kwam n krachtige sleepboot uit St. Johns het schip terzijde. Toen de zee kalm was gelukte het vrij spoedig een tros uit te brengen. Het dek van de Leicester was toen nog lx/2 M. boven den waterspiegel, maar van uur tot uur zonk het schip die- per weg, zoodat op 15 K.M. van St. John de d-eklijn nog slechts 40 c.M. boven het water uitstak. Door meesiterlijke samenwerking van het personeel van de sleepboot en dat van de Leicester, waar behalve de kapitein en de eerste stuurman iedereen aan de pom- pen stond, is het tenslotte gelukt de Lei cester behouden in St. Johns aan de kade te brengen. Toen het schip gemeerd lag, stak het dek nog 15 c.M. boven water en bij de kleinste deining spoelden de golfjes erover heen, maar gevaar voor zinken bestond toen niet meer. Het schip zal te St. John dokken en de noodi-gste herstel- lingen ondergaan. EEN DONDERBUI EN EEN WIND- HOOS. Een groot deel van Engeland, van de Oost-Midlands tot de Zuid-Westkust is Donderdag getroffen door een zwaar on- weer, met een windhoos gepaard. Ook het Zuidelijk deel van Londen heeft zijn deel van de bui gekregen. Negen gebou wen werden getroffen door den bliksem, die groote schade aanrichtte. Wonder boven wonder werden nergens menschen getroffen. Dat was wel het geval op Im- berhorne Farm in East Grinstead waar drie landhuisjes door den bliksem werden getroffen en een moedertje van 72 jaar door de ruiten van haar huisje op straat gesm-eten. Het oudje werd leelijk g-e- kwetst en is in bedenkelijken staat naar het ziekenhuis gebracht. Haar buur- die door de open deur op straat vrouw, werd gewo-rpen, kwam er heelhuids af. NIET VERDRONKEN. MAAR ONTVOERD? Eenigen tijd geleden verdween plotse ling de' evangeli'Ste mrs. Aimee McPher- son uit Los Angeles in California. Aan- genomen werd, dat zij bij het baden aan de kust verdronken was. Er werd door haar talrijke volgelingen maar haar ge- zocht, maar tevergeefs. Dezer dagen is ze echter plotseling komen opdagen. bij de Mexicaansche grens nabij Douglas in Arizona vonden toeristen haar in uitge- putten toestand. Zij werd naar het zie kenhuis gebracht, waar zij vertelde, dat zij op het strand door drie Mexicanen, twee mannen en een vrouw, was ont- voerd, die losgeld voor haar eischten. Ze was er evenwel in. geslaagd te ontsnap- pen. Haar volgelingen te Los Angeles zijn in de wolken over haar behoud, maar de justitie is, zooals dat trouwens behoort, sceptisch gestemd. Zij slikt maar niet zonder meer het verhaal van een ontvoe- r.ing op klaarlichten dag. op een druk strand en bovendien wordt haar twijfel er niet minder op door de omstandigheid, dat verschillende menschen bereid zijn te getuigen, dat zij haar denzelfden dag, na haar verdwijning, in een auto hebben zien zitten met geslo'ten gordijnen De politie had ook wel aan een ontvoe- ring gedacht, maar niet door op losgeld beluste Mexicanen, doch door een haar bekend landschapschilder! ZEUS PLUVIUS EN DE INDIANEN. De Washingtonsche correspondent van het ,,Berl. Tagebl." vertelt: Wij hadden hier in Washington weken- lang droogte. De zon meende het te goed en tenslotte snakte men dan toch naar een dropje regen. Maar de weerprofeten wa ren niet in staat, zulk een opluchting in het uitzicht te stellen. Toen verschenen de Indianen op het tooneel. Een schilderachtige groep van den stam der Hopi. Een senator had hen naar Washington laten komen, om de groote heeren eens te overtuigen, hoe on- berispelijk de roodhuiden ook in onze dagen noq dansen. Van verscheidene kanten n.l'. waren stemmen-der critiek opgegaan over de dansmanieren van de INGEZONDEN MEDEDEELING EN. RUGPIJN EN RHEUMATIEK. Laat rugpijn en rheumatiek uw leven niet vergallen. Zoek de oorzaak op! Zeer waar- schijnbjk schuilt deze in uw nieren. Inspan- ning ol gevatte kou kan deze g'evoelige orgia^ nen verzwakt hebben en hen verhinderenin hun werk om de schadelijke vergiften uit uw bloed te filtreeren. Deze vergiften veroozakeh rheumatische pijnen en vele andere kwalen. en hoe langer gij de nierzwakte verwaarloost, des te erger worden uw kwalen. Nierzwakte maakt u ook zenuwachtig', duize- ig en afgemat zwak, teneergeslagen en vermoeid, en onderhevig aan onaangename blaasstoormssen. Let op verschijnselen aLs be- zmksel of zand in de urine, opgeblazemheid onder de oogen, waterzuchtige zwellingen in de ledematen, stijfheid of ontsteking van de gewrichten. Versterk uw nieren zonder afstel en voor- kom zoodoende de ontwikkeling van emstige merkwalen Gebnnk Foster's Rugpijn Nieren Rillen om de nieren weder krachtig en gezond te maken. Foster's Pillen hebben duizenden o\ei de geheele wereld baat gegeven. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch gdhd te ontvangen. Prijs f 1,75 per flacon. 29 roodhuiden, die aanstootgevend w^cU.i genoemd. De senator had blijkbaar ge dacht: de ervaxing is hierin, als steeds, het beste. De Indianen dansten dus. Midden op het groote plein voor het Kapitool, op zeker middaguur in Mei van dit jaar Het was een schilderachtig gezicht en duizen den bleekgezichten stonden er naar te kij- n" o zon i20111^ haar zengemdste stralen neer Maar de roodhuiden lieten zich niet atschrikken. Eerst kwam de krijgsdans, toen de buffeldans en eimdelijk de slan- gendans. Echte slangen hadden de roode broeders uit de woestenijen van Arizona meegebracht. Het was werkelijk opwin- dend om te zien. Maar alles verliep vol gens program, zonder ontvoerde sguaws en zonder gescalpeerde schedels. Kort na de vertooning kwamen echter zwarte onweerswolken aan het firmament opdagen. 's Avonds regende het bij stroo- men. De weerprofeten waren gelogen- straft. Wie had dat wonder gewrocht? De anthropologen van het natuurkun- dig museum wisten bescheid te qeven. Geheimzinnig zinspeelden zij op de betee- keniis van den Indiaanschen slangendans, dieeen bede om regen bevab Zoo waren de hoofden naar den Blan- ken Vader te Washington gekomen, en hadden meteen een tastbaar bewijs van hun bekwaamiheid in de zwarte kunst ge geven. Het ministerie van landbouw wil de slangendanisers zoo mogelijk voor baan- tjes bij het departement winnen; want dat ontbrak den farmers nog net; een Zeus Pluvius, die op zwaaiende dansbeenen reageert! EEN TOORNIGE ZEELEEUW. Waarover moet men praten in Etr&tat. het Normandische badplaatsje? Er zijn natuurlijk dingen, die er altijd zijn, maar een kleine buitensporigheid valt niet te versmaden. Zoo dacht een menschlieven- de zeeleeuw er over, en hij verscheen voor de haven, der bemanning van een kleine visscbersboot aanvankelijk een doodsschrik, doch later een schoon ver haal bezorgend. ,,We hebben zoo vertelden de visschers, ijlings naar den wal gestoven, 'n geweldi ge visch gez'ien, meer dan vijf meter lang, en met een kop, die iets had van dien van een varken, De rug was heelemaal boven- op blauw, de rest blauwachtig grijs. Eerst dachten we er over het dier te vangen, maar we hadden daarvoor niet de goede gereedschappen, en het beest had onze boot trouwens gemakkelijk kunnen om- keeren. De visch keek ons een oogenblik aan en zwom toen toornig weg.' Aldus de bemanning. Daar het zeeslang-seizoen nog niet is aangebroken, staat wel vast, dat men hier met denzelfden zeeleeuw te doen heeft die in April ter hoogte van Cherbourg werd waargenomen. t Kanaal-klimaat schijnt heilzaam voor het dier te zijn, want zijn lengte werd toen op ruim 4 meter ge raamd- Hetgeen neerkomt op een groei van een meter in twee maanden tijds. HULST. Huwelijks-aangiften. 7 Mei. Josephus van der Kelen, oud 52 j,, jm. en Louisa Johanna Schuerman, oud 50 j., wed. 8 Mei. Josephus Andreas Lauret, oud 29 j., jm. en Maria Louisa de Vos,*oud 28 j., jd.- Huwelijks-voltrekkingen. 19 Mei. Joseplius van der Kelen, oud 52 j., jm. en Louisa Johan na Schuerman, oud 50 j., wed. Fnedench Peter Otto Maria Koch, oud 26 j., jm. en Maatje Paulusse, oud 23 j., jd. Gaboorten. 1 Mei. Josephus Jean Victor Maria, d. van Wilhelmus A. van Poppei en van Pharailda A. A. Neelemans. 3 Mei. Jan., z. van Emile L. van Dorsselaer en van Julia S. van Helsland. 9 Mei. Honore, z. van Camillus Fer- ket en van Eulalia M. Cammaert, 13 Mei. Cornelia Maria Antomia, d. van Ernest H. Wil- king en van Jeanne M. D. G. Thomaes. 18 Mei. Walter August Marie, z. van Emilius Th. Lockefeer en van R. L. M. Kramers. 21 Mei. Col eta Apolonia, d. van Charles L. Sogers, en van CI. M. Verhoeven. 24 Mei. Aloysius, z. van Joannes B. Piessens en van Mathilda Thij-s. Berendina Pieternella, d. van Cornells A. Ma- rijs en van Johanna H. Geldof. 30 Mei. Paul Adelina, d. van Artur G. Smet en van Anna M. van I tegem. Overlijdern. 1 Mei. Agnes J. M. Josiassen, oud 5 d., z. van Alouisius A. en van Maria A. Rombout. 2 Mei. Jacobus Boll email, oud 30 j., z. van Francois en van Elisabeth Wolfert, _8 Mei Christina van Wolffelaar, oud 82 j., echtg. van Pieter d'Hont. 9 Mei. Johanna C. de Bruijn, oud 57 j., echtg. van Marines Boone. 10 Mei. Maria Leonia Verbeke, oud 72 j.. wed. van Petrus van Geijt. 11 Mei. Honore Ferket, oud 2 d., z. van Camillus en van Eulalia M. Cammaert. 14 Mei. Johannes Baptista C. Maertens, oud 81 j., z. .van Hendrik L. en van Lambertina C. Maertens. 21 Med. Eduardus van Acker, oud 80 j., weduwn, van Eugenia .'1. van rprsselaer. 28 Mei. Raymond Johan Ver- sohelden, oud 1 j., z. van Bertha M. Versche!- den.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 6