6RENGT UW MAAGLUDEN TOT BEDAKEN advertentiEn. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Veiligheid en Volksgezondheid. WILHEL1HINA MARGRIETHA, MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct OVER EEN STEEN DES AANST00T8 GE8TRUIKELD. (Zonnetijd.) DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Juli 7.42 8.16 Zondag 4 8 52 9 27 Maandag 5 n 10.01 10.33 Dinsdag 6 11.05 11.33 Woensdag 7 11.59 Donderdag 8 0.24 12.39 Vrijdag 9 1.11 1.31 MARINUS DANIEL DE PUTTER, Wilhelmina Margrietha van Alten, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tiij Apoth. en Drogisten DE DRAAIKOOI. In het begin der vorige eeuw werd te vlissingen nog de draaikooi gebruikt, lezen we in de ,,Delftsche Courant". De voorgevel van bet stadhuis had een uitbouw, ongeveer in het midden. In een der hoeken naast dien uitbouw stond de draaikooi, van tweeduims ronde, ijzeren staven gemaakt en geplaatst op een ijze ren spil, die in een ijzeren bus rustte. Door een paar tandwielen en een horizon- tale as, die door een gat in den muur liep, kon men in het stadhuis met een kruk de kooi aan het draaien brengen. In de kooi was een zitbank aangebracht met een ijzeren rugleuning. Een paar beu- gels dienden, om de misdiadigers die zich aan een draaikuur moesten onderwerpen, vast te binden. De eene beugel sloot om den hals, de andere om het middel. Bo- vendien werden de voeten nog aan de sto len van de kooi vastgebonden. Geduren- de het draaien zat de delinquent dus wel zoo stevig vastgebonden, dat omvallen buitengesloten was. Langs een houten trapje kon de kooi door een deur betreden worden. Het draaien geschiedde heel ver- schillend, al naar de rechter het bevolen had: langzaam, snel, steeds in dezelfde ricihting of om beurten rechts en links. Vrouwen van onfatsoenlijken levens- wandel werden in de Vlissingsche kooi geplaatst en dan soms een kwartier en langer met groote snelheid rondgedraaid ten aanschouwe van straatjongens en an dere nieuwsgierigen. Zulke strafplegin- gen hield men bij voorkeur op marktdagen omdat er dan veel publiek was en de uit- werking dus wel het grootst zou zijn. Door het snelle draaien werden de meesten natuurlijk allerakeligst zeeziek. Maar sommigen schenen er tegen te kun- nen; er waren er althans, die bij het ver- laten van de kooi kalm hun verfomfaaide kleeren gladstreken en zich verwijderden. alsof er niets gebeurd was. Nuttige gevolgen van de draaikuur ble- ven gewoonlijk achterWege, maar daar scheen het ook minder om begonnen te zijn, want meestal werden de gestraften na de kuur uit de stad verbannen. Niet alleen te Vlissingen, ook in ande re steden had men vroeger een draaikooi, om de schuldigen aan de bespotting van het publiek bloot te stellen. En als kijven- de vrouwen elkander "iets bijzonder on- aangenaams wilden toevoegen, dan snauwen ze: Ik heb jou in de kooi zien draaien. Al geruimen tijd had de loodgieter C de W. uit de Ackerdijkstraat te Rotterdam zich geergerd aan de gedragingen van de paartjes, die des avonds de stilte en de eenzaamheid komen zoeken van de duistere bogen ouder de viaduct van den electrischen spoorweg, ter ho >gte van de Voorburgstraat. Zondagavond bevond hij zich weer op post om te z en, wat er geschiedde. Dit was niet naar den zin van de manneiijke helft van een der paartjes. Deze begon ruzie met den bespieder te maken en gaf hem tenslotte een klap in het gezicht. tiierover ging De W. zich beklagen bij een politie- ageat, die daar later langs kwam. De agent zei, dat hij hier weinig aan zou kunnen doen, omiat het paartje inmiddels vertrok- ken was en De W. den naam van zijn belager niet wist. De W. werd toen woedend op den agent. Daar betaalde hij na tocb zijn belasting niet voor en de agent had moeite, zich den opgewonden loodgieter van 't lijf te houden. Tenslotte is De W. op het politiebureau aan den Bergsingel terecht gekomen, waar hem gelegeuheid verschafc is te mediteeren o'er de verdorvenheid van de tegepwoor- dige jeugd. UIT DE FIET3MAND GEVALLEN. Men meldt uit Onstwedde aan de Msb. Op den 0 istwedderweg viel een twee- jarig kind uit een mandje achter op de fiets, waarmede een vrouw naar Stadska- naal reed. Bij aankomst daar was de mand ledig. De vrouw reed terug en vond het kind gelukkig terug op den weg. ENGELSOHE M1LLI0NNAIRS. In Eugdland bevindt het nationale ver- mogen zic'a grootendeels in het bezit van een bepaald aantal personen. Men vindt er tengevolge hiervan zonder twijfel nog meer ra lli mnairs dan in de Verpenigde Statea. Het afgeloopen jaar betaalden in Eageland 134 personen ieder mejr dan 100.000 pond sterling aan be'astingen en 529 anderen ieder meer dan 50 000 pond sterling Daarnaast betaalden 800 belasting- betalers ieder een bedrag van tusschen de 30 en 50.000 pond sterling In Engeland moeten dus minstens 1O0O millionnairs wonen en dan nog wel millionnairs die millioenen pooden sterling bezitten 1 EEN OUDE GRANAAT ONTPLOFT. Toen een compagnie van het 35e Pool- sche infanterie-regiment in de buurt van Rowel manoeuvres hield, ontplofte op het manoeuvreterrein een 18 c.M.-granaat, die daar vermoedelijk sedert den wereldoorlog had gelegen. Twee officieren en 36 man werden gedood, 30 soldaten zwaar en 11 licht gewond. OOK AL VALSCHE MUNTERS. Em jougetje van zeven jaar en zyu zusje van tien j »ar zijn er, naar uit Toronto aan de New York Herald worit gemeld, in geslaagd een valsche cheque van 50 dollar te vervaardigen. Het bedrag konden zij zonder eenige moeite innen. want de nabootsing was voortreffelijk. Het geld besteedden zij aan vuurwerk. AUTO IN EEN AFGROND GESTORT. Door onhandigheid van den chauffeur is een auto met 20 personen van een straatweg bij Cettinje (Yoego-Slavie) in een afgrond gestort. Tien personen kwamen om het leven de overige inzittenden liepen ernstige kwetsuren op. EEN TROUWLUSTIG JONG BARON WEGENS MEINEED VEROORDEELD. De jonge baron de Clifford die onlangs in het huwelijk is getreden met een doch- ter van mevrouw Merrick, bekend staande als de Nachtsocieteit koningin, is door den len Lord Mayor in Londen op het Londenschen Mansion House veroordeeld wegens het afleggen van een valsche verklaring. Hem werd ten laste gelegd dat hij op 10 Maart j I., met het doel om van den bisschop van Londen een vergunning te krijgen voor de vottrekking van een huwe lijk tusschen hem en Dorothy Merrick, willens en wetens, een valschen eed had afgelegd. Lord de Clifford's jonge vrouw was in de rechtsaal aanwezig en zat in een keurige beige mantelpak achter in de zaal, tot de naam van den beklaagde af geroepen werd. De vertegenwoordiger van het openbaar ministerie zeide dat beklaagde de 26ste baron de Clifford was. Op 10 Maart had hij zich op het kantoor van den bisschop van Londen om de huwelijksvergunning ver- voegd, zgn naam opgevende als „Edward Russell" en zijn leeftijd als 22. Hij zeide de zoon te zijn van den „ingenieur Jack Russell". De feiten waren echter dat de beklaagde 19 jaar en dat hij baron de Clifford was Als hij de juista bijzonder heden medegedeeld had, zou hij nie hebben kunnen trouwaD zonder de toestemming van zgn moeder. Die toestemming was niet gegeven en zou niet gegeven wo'den. Het huwelijk werd plechtig voltrokken in de parochiekerk van Maryleborne en de valsche verklaringen werden in hut register ingeschreven. Beklaagde en zijn vrouw waren dadelijk naar het vasteland ver- trokken. De verdediger van den beklaagde deed een beroep op den rechtsprekenden burge- meester (de wegen van de Enge'sche rechtspleging zgn waarlijk onnaspeurlgk, aangezien blgkt dat een burgemeester in zoo'n geval een ziak wegens meineed be- handeltom de zaak „romantisch" te beschouwen. Men had immers te doen met een jongeman die verliefd was geworden op een zeer bekoorlijk jong meisje en die, overtuigd dat in zijn geval de ware liefde beletselen zou ontmoeten, een weg had inges'agen om oponthoud te vermijien. Hij had geen idee gehad dat het een misdrijf was. In de stad Londen hadden velejongelui van 19 jaar zaken gedaan die zg niet hadden mogen doen, zij hadden romantische loopbanen gehad en het zelfs tot Lord Mayor gebracht. „Ja", zeide de burgemeester, „maar zij gebru'kten geen achterbaksche midielen. Ik kan onmogelijk met uw opvatting mee De verdediger voerdde nog aan, dat zijn client in elk geval den opm weg had be- wandeld door te trouwen in een bekende kerk. Het feit was in de kranten open baar gemaakt en niemand was misleid. De ambtenaar van het O.M. liet uitko- men dat de Lord-Mayor volgens de Crimi nal Justice Act bevoegd was dezaaksum- mier af te doen en eischte dat. De Lord Mayor: //Mijn macht is bepe'kt tot het opleggen van 50 p st. boete. Ergens an ders zou het maximum zeven jaar zijn." De verdediger antwoordde Ergens anders zou mijn client een kleine boet- predikatie hebbpn gehouden en hij zou daarna vrij uitgegaan zjjn. Ik hoop, dat men dat ook nu zal doen." De Lord Mayor verklaarde echter, dat de beklaagde ie's had gedaan wat ieder man op straat wist dat verkeerd was. Er was heelemaal geen verontschuldiging voor, en hij zou zijn plicht niet doen, als hij niet de hoogste straf van 50 p.st. boete en 10 p si. 10 sh. kosten oplegde. De verdediger „WiIt u hem 14 dagen toestaao, om het geld bij elkaar te krijgen De griffierwUw client is toch een bemiddeld man De verdediger *Nee, dat is hij nog niet. Hij moet met werken aan den kost komen, aangeden hij alleen een naar goeddunken te bepalen uitkeering van trustees krijgt". De jonge baron de CI fford, zoo lezen wij nog, is de zoon van mevrouw Veron Tate, vroeger Eva Carrington en Gibson- meisje in het Gaiety Theatre, voor zij trouwde met den vader van den tegen- woordi\?e pair, welke vader bij een auto- ongeluk omkwam. Lady de Clifford her- trouwde met Arthur Stock, van het kasteel Glenapp, te Balantrae, die in den oorlog gesneuveld is. De titel van het geslaeht de Ciifford is een van de oudste onder den Engelsehen adel. 0 EEN YERGEETACHTIGE REIZIGER IN GEBEUGEN-CURSUSSEN. Ook in Amerika zijn tal van onder- nemende firma's, die cursussen tot verster- king van het measchelijk geheugen aan den man trachten te brengen. Een dier firma's zetelt te Chicago. Haar zaken gingen tot dusver zeer bevredigend. De geheugen- cursuss n vonden goeden aftrek. Ter- nauwernood konden alle bisteilingen worden uitgevoerd. Maar nu had de firma het ongeluk, een blijkbaar uiterst rergeetacht g reiziger aan haar zaak te veroinden, die we! is waar een uitstekend verkooper van geheugen cursussen was, maar zelf in de gcpatenteerde en be kroonde methode van zijn lastgevers weinig vertrouwen scheen te bezitten. Het kwam in tal van gevallen voor, dat hij contracten met belanghebbende personen had afgesloten, maar achteraf vergeten had, de bestelde en vooruitbetaalde cursussen te leveren. En zooals dat gemeenlijk gaat.de fl nke miar vergeetachtige reiziger werd vervolgd en door de recatbauk tot twintig dagen gevangenisstraf veroordeeld. ,,Op grond van uw bianco strafregister" zei de rechter, ,/zullen wij deze strat echter nog niet laten ingaan. Mocht u evenwel weer eens vergeten, geheugencursusseQ die vooruitbetaald zijn af te leveren, dan zal de politie in ieder geval minder vergeet- achtig zgn en u voor uw twintig dagen opbergen". DE BRANDWEER DIE BRANDEN STICHTTE. De meest gedesillusionneerde stad ter wereld is op dit oogemblik wel Rockville, dat midden op Long Island (New-York) ligt. Kort geleden organiseerden de brave burgers dezer plaats een grootsche hulde- betooging voor haar vrijwillige brand- weer, die zich had onderscheiden door buitengewone flinkheid, dapperheid en welslagen bij een reeks van gevaarlijke btramden. Met haar nieuwe spuiten, die 50.000 gulden hadden gekost, was zij er b.v. in geslaagd, een brand te blusschen in een blok kazernewoningen, waarbij de man- schappen met gevaar voor eigen leven 12 vrouwen en een baby uit de vlammen red den. Een paar dagen later doofde zij het vuur in een bioscoop, waar 1800 men- schen waren opeenpakt. Kortom, geen stad scheen fierder te kunnen gaan op haar brandweer, dan Rockville op de zijne. Woensdagavoiid nu geviel het zoo vertelt de „Daily Mail", dat de burge meester langs de hoofd-brandweerkazer- ne wandelde, waar, gelijk hij oplette, alles in gereedheid stond om uit te rukken. De brandwachts waren op hun post, en de motoren der spuiten snorden lustig. Twee minuten later ging het brandalarm. Nauwelijks was het afgegaan of de spuitten reden uit, de bel kiepelde en de tocht ging naar een brandende schuux aan den huitenkant der stad. Later inspec- teerde de burgervader ook eens het too- neel van den brand. Wie schetst zijn ver- bazing, toen hij daar hoeveelheden katoen vond van dezelfde soort als bij het schoonmaken der spuiten werd gebruikt, en gedrenkt in petroleum Hij sprak eens een paar woorden met den commissaris van politie en het eind van het lied was, dat de leden der vrijwillige brigade col- lectief werden gearresteerd wegens brand- stichting. Vier hunner bekenden. Beken- den zelfs meer dan dit eene feit. Zij had den alle tien branden zelf aangestoken, waarbij zij een zoo glorieuze rol hadden gespeeld De Rockvillers denken ernstig over het vormen van een beroepsbrandweer. Het beroep lijkt hun niet zoo gevaarlijk als deze ,,vrijwilligheid' OVER BELASTINGEN. Betalen wij te veel belasting? Stel deze vraag aan den eersten den besten belas ting betalenden burger en hij zal u ant- woorden.: „Ja veel te veel!" De rijke be- weert, dat de staat een ongeoorloofd deel van zijn vermogen en zijn inkomen op- eischt, de arme, of liever: ieder die moet rondkomen van hetgeen hij met zijn arbeid verdient, jammert over den ondra- gelijk geworden belastingdruk. En het gemopper en geklaag over de hooge be- lastingen is zoo luide gaan klinken, dat het is doorgedrongen tot het werkvertrek van den chef van alle belastinggaarders: den minister van financien, die sindsdien schier geen gelegenheid laat voorbijgaan om in het openbaar ex officio, te verzeke- ren, niet alleen, dat hij de mopper- en klaagstemmen aanhoort, maar ook, dat hij op middelen peinst om het geluid te doen verzwakken, met alle wilskracht, die in hem is. Edoch, tusschen willen en kunnen gaapt nergens een diepere kloof dan bij een regeeringsleider. Waar een wil is, is een weg, maar voor den minister van goeden wille wordt de weg gebarrica- deerd met het bordje: ,,Verboden toegang zonder toestemming van het parlement.' Zoodat wij maar zeggen willen: zoo lang ons gejammer over den zwaren belasting druk den heeren en dames in het parle ment onverschillig laat, moet de minister tegen zijn zin doorgaan met het heffen van te hooge belastinggelden. Troosten wij ons! De ontevreden be- lastingbetaler is een eeuwigheidsverschij- ndrng. Onze dappere voorouders uit de zesti^nde en zeventiende eeuw mopper- den over de ,,generale petities", de boeren uit de achttiende eeuw in Frankrijk mop- perden over de zware lasten, die door den staat, de grondbezitters en de pachters op hun schouders waren gelegd. En toen minister Turgot dien druk verlichten wilde door ook van adel en geestelijkheid belasting te eischen, werd hij weggejaagd. Na de Napoleontische oorlogen jammerde heel Europa over den zwaren belasting druk. Troosten wij ons dus met de weten- schap, dat klagen en mopperen over de belasting voorkomt in alle tijdperken van de geschiedenis. Maar, er is nog een om- standigheid, die ons tot troost kan dien. Wanneer ons klagen en mopperen niet helpt, komt het economisch leven zijn eischen stellen, eerst in den vorm van verzoeken, vergezeld van waarschuwin- gen en zoo dit niet nelpt, in den vorm van dreigementen. Zoodra het economisch leven gevaar loopt te ontw.richten, zoodra voiksverarming begint merkbaar te wor den, giaat men in de parlementen de wen- schelijkheid van het opruimen van het bordje ,,Merboden Toegang overwegen en het ei-nd van het liedje'is dan, dat' de minister, die wel wilde, maar niet mocht, onder toezicht van het parlement, den weg bewandelt, die leidt naar verminde- ring van den belastingdruk. Het schijnt, dat wij, in Europa, itot dit punt genaderd zijn. Niet alleen in ons land, maar ook in het buitenland, zijn velen tot het besef gekomen, dat en hier raken wij den kern van het belasting- vraagstuk - tengevolge van de uitbrei- ding van de bemoeienis van de overheid met het particuliere leven (sociale poli- tiek enz.het belastingwezen grondig herzien dient te worden. De practijk: de belastingheffing dient gegrondvest te worden op een nieuwe theorie. Er zijn economisten (o.m. prof. Liefmann), die reeds jaren geleden wezen op de nood- zakelijkheid van een herziening van het belastingstelsel. Wat toen evenwel „Dac- torfrage was, is thans eisch van practi- sche politiek. Toch zullen zij, die zich be- zighouden met dezen arbeid een oud grondbeginsel van belastingheffing niet over het hoofd mogen zien. Adam Smith stelde in zijn Wealth of Nations" o.m. dezen belastinggrondregel op»,,De belasting moet worden geheven naar draagkracht". Tot nog toe vatte men dezen regel individualistisch op, d. w. z. men beschouwde de draagkracht van den belastingplichtige. Het is thans de tijd om te letten ook op de draagkracht van de gemeenschap. Wij vinden dezen eisch erkend in het werk van prof. Kranenburg over „Het Neder- landsch Staatsrecht" en wel op biz. 299 van het eerste deel, waar deze geleerde opmerkt: „Van de burgers mag geen evenredig aandeel van het door hun ar beid bekwaamheid, zuinigheid en vlijt verkregene worden gevorderd, zonder dat inderdaad hun erkend gemeenschappelijk belang dien af stand eischt." Welnu, het wil ons voorkomen, dat in de belasting- politiek, zooals deze zich in den loop der iaatste jaren gewijzigd heeft, het element groepsbelang den voorrang heeft ver- kregen boven algemeen belang. Millioe nen worden jaarlijks besteed aan instellin- gen en maatregelen, die direct komen ten voordeele van bepaalde maatschappelijke groepen. Toch worden alle burgers ver- plicht een evenredig deel van die millioe nen op te brengen. Wij keeren niet terug tot de ,,genotstheorie" van den Franschen economist Bastiat, volgens welke theorie de overheid handelt als een leverancier en van den burger belasting eischt naar hem bewezen diensten. Volkomen redelijk en rechtvaardig is het, dat ook het kinder- looze echtpaar een deel van zijn belas- tinggeld ziet stouten in de geldkist van het departement van onderwijs, rechtvaardig is het ook, dat wij alien ons aandeel be talen in de kosten voor het onderhoud van een politiemacht, ook al vreezen wij geen inbreker, of aanrander. Maar de grenzen tusschen wat rechtvaardig en wat niet rechtvaardig is, zijn de Iaatste jaren overschreden. Uit de kassen van de over heid (staat en gemeente) worden sommen betaald naar de bekostiging van instellin- gen en maatregelen, welke niet voldoen aan den eisch, door professor Kranen burg gesteld, n.l. dat het algemeen erkend gemeenschaooelijk belang er door gediend wordt. De belastingen moeten omlaag. Zij zullen ook omlaag gaan, want het econo misch leven stelt onverbiddellijk zijn eischen. Belasting naar draagkracht zal weer grondbeginsel worden, maar niet alleen dit. De wetgever zal rekening er mede moeten houden, dat de sociale poli tick meer dan tot nog toe het geval is, zal moeten worden bekostigd door de direct belanghebbende groepen. Hoe spoediger de wetgever zich op dit standpunt stelt, hoe spoediger ook ons economisch leven zich weer herstellen kan. De Nederlandsche belastingbetaler zal ook dan blijven doormopperen. In dit op- zicht is hij immers erfelijk belast? SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 30 Junii. Noorsch s.s. IN- GUNN, 2043 M3., ledig, Hoek v. Holland; Eng. s.s. CLAN STUART, 16344 M3., erts, Duinker- ken 1 Juli. Eng. s.s. SOUTHERM, 1776 M3., ledig, Newcastle. Van Ter Neuzen: 30 Juni. Fransch s.s. LA TAMISE, 750 M3., kolen, Abberdeen. 1 Juli. Noorsch s.s. INGUNN, 2043 M3., kolen, Heysham. Voor Gent: 30 Juni. Eng. s.s. EXYAHNE, 639 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. CONSORT, 512 MS., ledig, Grimsby; Fransch s.s. FRAN- CILLON, 5022 M3., pyriet, Huelva; Ned. s.s. LEERSUM, 10429 M3., erts, Duinkerken; Noorsch s.s. VERA, 2.859 M3., ledig, Begen. 1 Juli. Eng. s.s. NYROCA, 3665 M3., stuk- goed, Liverpool; Duitsch s.s. HERMANN BOH- NEiKAMP, 2769 M3., hout, Danzig; Eng. s.s. STRANSA FIRTH, 1388 MS., ledig, Middles- borough; Eng. s.s. CLODOALD, 2329 M3., ledig, Rouaan; Eng. s.s. ROSA, 2468 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. COLWITH FORCE, 2277 M3., ledig, Workington; Eng. s.s. FAIr- GON, 1910 M3., stukg., Londen; Eng. s.s. RONAN, 3391 M3., stukg., Leith; Eng. s.s. YORK, 3202 M3, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CAMM, 881 M3., ledig, Exmouth; Eng. s.s. CAULONIA, 838 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. PEMBRY, 1552 M3., pekkolen, Londen; Eng. s.s. ARETe, 2541 M3., ledig, Goole; Eng. s.s. DON, 2936 M3., stukg., Goole; Eng. s.s. CASTTLEHILL, 1953 M3, ledig, Rotterdam. Van Gent: 30 Juni. Eng. s.s CARRICH- MORE, 1645 M3., kolen, Belfast; Eng. s.s. ,JOFFRE ROSE, 2022 M3., kolen, Fowey; Amerik. s.s. TULSA, 14385 M3., ledig, Ant werpen; Fransch s.s. POMEROL, 3251 M3., kolen, Bayonne; Zweedsch s.s. ODDEVOLD, 3287 M3., ledig, Hoek van Holland; Eng. s.s. TEIFI, 690 M3., macadam, Southwold; Eng. iN GEZONDEN MEDEDEELINGEN door U te bedienen van Gebismureerd Magnesium. Onverschillig of Uw maag- lijden U kwelt in den vorm van zurige scherpte, bxaken of ophooping van gassen in de darmen, enz., enz., de oorzaak daar- van is in de meeste gevallen een over- matige zuurvorming in de maag. Gebis mureerd Magnesium neutraliseert onmid- dellijk alle overmaat van zurige scherpte en maakt zoodoende een eind aan de oor zaak der aanidoening. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten a f 1. per flesch. s.s. BEECHWOOD, 12127 M3., olio, Hamburg; Eng. s.s. BLACKCOCK, 1393 M3., stukgoed, Londen; Eng. s.s. GLEN HEAD, 4528 MS., gemengd, Antwerpen; Fransch s.s. MOUSSE LE MOYE, 5768 M3., kolen, Lorient. 1 Juli. Eng. s.s. BLACKWATER, 1920 M3., kolen, Belfast; Eng. s.s. THE MONARCH. 1817 M3., kolen, Londen; Eng. s.s. CONSORT, 512 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. BINBROOK, 2047 M3., kolen, Goole; Eng. ,s.s. EXYAHNA, 693 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. WILLIAM BIGGS, 573 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. POLMANTER, 1981 M3., kolen, Boston; Fransch s.s. PRESIDENT SERGENT, 14020 M3., petroleum, Amsterdam; Eng. s.s. HUB- BASTONE, 2470 M3., kolen, Ipswich. A. C. LENSEN'S STOOMVAART - MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Rosario naar Bel fast vertrok 23 Juni van St. Vin cent. s.s. MAGDALENA van Uleaborg naar Ter Neuzen passeerde 1 dezer Brunsbuttel. s.s. TERNEUZEN in het droogdok te South Shields. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 2 Juli, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,10 12,12 Berlijn 59,20 59.25 Pargs 6.60 6.70 Brussel 6,65 6,75 Weenen (per 100 sch.) 35,20 35,25 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 6 60 6 70 Belgisch 6,65 6 75 Oostenrgksch (per 100 sch.)35,20 35,25 VAN KIESPIJN EN KUNSTTANDEN. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Wie zijn tanden regelmatig laat onder- zoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft verschoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kauwen veel meer waard dan kunst- tanden. GEZONDHEIDSRAAD. Heden overleed in het St. Joseph Ziekenhuis te Vlissingen, de heer in den ouderdom van 75 jaar. Namens de Familie, De Executeurs-Testamentairs, W. SATTER, Sassenheim - Holland. E. BOUWSMA, Vlissingen, v. Dishoekstraat 21. Vlissingen, 26 Juni 1926. Heden overleed plotseling onze geliefde dochter, in den jeugdigen leeftijd van 22 jaar. Namens de Familie, J. VAN ALTEN, Vrouw en Kinderen. Dordrecht, 1 Juli 1926. Heden overleed plotseling onze geliefde Pleegdochter, Klein- dochter en Verloofde, in den jeugdigen leeftijd van 22 jaar. Namens de Familieen, Weduwe P. 'T GILDE. J. VAN ALTEN-Ponse. M. V. D. HOUFT. Ter Neuzen, 1 Juli 1926.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2