GEMEN6DE BERICHTEW. De vergadering van de Zeeuwsclie Landdouwmaatsciiappij en kde Tentoonsteliing te Axel. INDISCHE RUBRIEK.H INGEZONDEN MEDEDEELINGBN Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoeigang. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Kath. Vlaamsch Studentenverbond, Jozef Muys, met zijn heerlijk initiatief geluk wenschen en dat wij ten voile solid'air zijn met de zuivere houtding in deze omstan- digheden aangenomen. Naar een man als Borms, die reeds meer dan 7 jaren van zijn kostbare vrijheid op- offert voor ons gemeenschappelijk ideaal: de heropbeuring van het Vlaamsche volk, gaat onze oprechte vereering en met het gansche bewuste Vlaandexen eischen wij zijn verlossing uit de gevangenis. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om eens te meer ons standpunt tegenover de Walen te bepalen. Wij ontkennen hun op de meest formeele wijze het minste recht om mede te spreken in zuiver Vlaamsche aangelegemheden. In het Vlaamsche land worden ze, door ons, als vreemdelingen beschouwd." STEUN AAN BELGIe'S FINANCIeN. De Belgische ministerraad voltooide Maandagmiddag zijn besprekingen over het ontwerp in zake de autonomic der staatsspoorwegen. Van September af zui- len deze spoorwegen geexploiteerd wor den door een maatschappij, de Societe Nationale des Chemins de Fer Beiges. De maatschappij zal aandeelen uitgeven, wel- ke de spoorwegen tot onderpand zullen hebben. De eerste tranche zal twee mil liard francs bedragen, waardoor 18C0 millioen francs schatkistbons, die op 1 De cember a.s. vervallen, geconsolideerd zul len kunnen worden. Drieduizend man van het tijdelijk oersoneel zullen ontslagen worden en de spoorwegarbeiders, die den zestigjariaen leeftijd bereikt hebben, zul len gepensionneerd worden. De pesioen- gerechtigde leeftijd is thans 65 jaar. Het Belgische parlement zal voor 15 Juli, op welken datum het reces aanvangt. over het wetsontwerp moeten stemmen. TER NEUZEN, 30 Juni 1926. UITSLAG AANBESTEDING. Door den architect Joh. A. Feij werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer R. Visser alhier. De uitslag was: le perceel metselwerk: P. en J. H. Rijnberg 5050; H. J. en L. J. v. d. Vel- den f 4970; Gebr. Kolijn f 4845; W. M. en P. W. Nieuwelink x J 4670. 2e perceel timmerwerk: Jan v. d. Bent f 3890; A. Roovers f 3890; P. A. Mielen f 3300; P. A. Leunis J 2800. 3e perceel ijzerwerk: C. Verhage 173,60. 4e perceel lood- en zinkwerk: Gebr. Guequierre 674; J. Kool en Zn. Sluiskil x f 650. 5e perceel glas- en verfwerk: J. Brug- geman f 886; H. P. Goethals f 883; A. Guilliet f 825; Gebr. de Zeeuw x f 787. Combinatie van perceelen: voor perceel 1 en 2 door I. P. Casteleijn f 9524; voor perceel 1 en 2 door C. H. Wisse, Zaam- slag, 8888; voor perceel 2 en 3 door P. A. Leunis x f 2960; voor perceel 1, 2, 3, 4 door J. A. Meertens f 9050. In massa door C. H. H. Wisse. Zaam- slag, f 10787. 3 van onwaarde. Alle inschrijvers waarbii de woonplaats niet is vermeld, wonen te Ter Neuzen. x beteekend gegund. VLISSINGEN. De harmonie //Ons Genoegen" te Vlis- singan, directeur de heer 0. G. Govaarts, heeft op het Zondag te Brussel gehouden internationaal concours 'n eersten en een tweeden prgs behaald. De heer Govaarts behaalde cLn directeursprijs. In ons vorig nummer zijn we geeindigd met het vermeiden van den uitslag der be- kroningen voor het ingezonden vee. In- dien men de namen der bekroonde dieren nagaat, weten kenners, dat het puikje aan- wesig was. Maar ook buiten de dieren waren de inzendingen talrijk, vooral van machines voor het landbouwbedrijf, waarvan vele in werking werden gesteld door Benzine of electromotoren. We moeten ons in deze met de opsom- ming beperken, daar een uitvoerige be- spreking ons te ver zou voeren. De heer Alg. Begheijn te Sluiskil had op het ruime veld een groote ruimte in beslag genomen voor zijn dorschwerktui- gen, strooiers, snijmolens, karnmolens, en wat dies meer zij. De kleinere machines waren in een tent opgesteld. De verzame- ling behoeft voor die der van ouds beken- de groote firma's niet onder te doen. Maar ook onze stadgenoot, de heer J. van Dixhoorn was goed uit den hoek ge- komen om de landbouwers te laten zien dat men ook bij hem voor alles wat in het landbouwbedrijf noodig is, terecht kan. De bekende heer L. Verdurmen te St. Jansteen had tentoongesteld een ge- wone Zeeuwsche en een modernen wa- gen, verstelbaxe eggen, zeefdenmolens en zakkeriheffers. Een flinke wagen was die tentoonge steld door O. Fermont en A. Maas te Axel, terwijl de boerenwagen (onder- doordraaier) van G. P. Vlaander te Axel alle aandacht waard was. Een mooie inzending bloemen en sier- planten was aanwezig van onzen stadge noot de heer Smallegange, terwijl de N.V. Bouwmaterialen ,,De Hoop een stand had met haar wegembouw en metsel- materialen. Een stand die zeer de aandacht trok was die der Renaultautomobielen van den heer M. de Keijzer te Axel, terwijl de heer J. L. Kerckhaert te Hulst, flink voor den dag was gekomen met zijn Chevrolet- en Oakland-automobielen. Dat de Zeeuwsch-Vlaamsche Carosse- riefabriek van R. J. de Kraker te Axel bij deze gelegenheid niet zou achterblijven spreekt wel van zelf, zij was met een flin ke inzending vertegenwoordigd! Vanwege de Coop. Beetwortelsuiker- fabriek „Zeeland" te Bergen op Zoom werden demonstraties gehouden met een machinalen bietenlader. In tent no. 1 was ondergebracht een in zending van de P. Z. E. M., alle artikelen op electriciteitsgebied. Zij trok veel be- zoekers. De huismoeders konden daar aanschouwen het gemak van toepassing van electriciteit in de huishouding, de timmerlieden voor het in werking stellen van houtbewerkingsmachines.. De Firma Oggel te Axel had een mooie stand van kunstmeststoffen en veevoeder- artikelen, terwijl ook door de Codpera- tieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent de verschillende door haar bewerkte artikelen, suiker, melasse, suikerpulp, enz. waren uitgestald. In de tent voor de afdeeling landbouw- wetenschap, was een inzending onderge bracht van de Chr. lagere Landbouw- school te Axel, van den keuringsdienst voor waren te Goes, en meer andere in- richtingen van elders, terwijl door den heer C. B. Antheunis te Axel daaraan was toegevoegd en collectie vogels en waren- huisartikelen. Belangwekkend was de inzending van hetgeen op landbouwhuishoudcursussen onderwezen wordt, ingezonden door de oud-leerlingen van de cursussen te Axel en Zaamslag, terwijl daarvan hijzonder de aandacht trok de inrichting van de Axel- sche huiskamer, van pi. m. 50 jaar terug en waarmede de huiskamer van den teaen- woordigen tijd wel een tegenstelling vormde. In de tent voor de afdeeling vereeni- gingswezen werd door verschillende gra- fieken enz., een beeld gegeven van het zeer uitgebreid werk der Z. L. M., terwijl daar ook op dezelfde wijze door de Boe- renleenbank te Ter Neuzen in beeld was gebracht haar steeds toenemenden bloei. De gewestelijke Afdeeling Zeeuwsch- Vlaanderen Oostelijk Deel van den Chr. Boeren- en Tuindersbond stelde een uit- gelezen collectie gewassen ten toon, een beeld gevende van haren arbeid. Zooals reeds gemeld werd de tentoon steliing door vele duizenden bezocht en het vergde bij verschillende stands veel geduld eer men in de gelegenheid kwam een kijkje te nemen. Ook Vrijdag werd de tentoonsteliing nog door ruim 2000 personen bezocht. Donderdagnamiddag werd de tentoon steliing opgeluisterd door het muziekge- zelschap „Eikels worden boomen te Westdorpe, welk gezelschap des avonds voor een overtalrijke menigte een concert gaf op de Markt en daarna spelende door de straten trok. De voorgevel van het stadhuis werd ge- illumineerd en in vurige letters prijkte daar ,,Hulde aan den landbouw". De verwachting was alsnu gespannen voor het vuurwerk, dat, blijkens het pro- gramma zooveel beloofde. Niet alleen waren vele vreemdelingen daarvoor in Axel gebleven, doch des avonds kwamen nog talrijke bezoekers voor het aanschou wen van het vuurwerk derwaarts. Wij gaven daarover reeds onzen indruk: het geen gegeven werd was goed, doch, ge- zien het uitvoerige programma kon men de stemming der duizenden toeschouwers langs dep Kinderdijk samenvatten in de woorden: „is dat nu alles 1 Vrijdagavond werd te Axel op de Markt een concert gegeven door het mu- ziekgezelschap „De vereenigde vrienden' van' Sas van Gent, directeur de heer L. Pynnaert, dat te loven valt en bij de hoor- ders dan ook ten zeerste in den smaak viel. Na afloop daarvan werd ook nog een muzikale omwandeling door de stra ten gemaakt, gevolgd door een groote menigte. Den volgenden dag, Zaterdag, heeft het muziekgezelschap Concordia'' te Axel, dat zich in de afgeloopen week ook verschillende malen goed van zijne taak kweet, met het bestuur van de Vereeni- ging tot bevordering van Vreemdelingen- verkeer de feesten gesloten, en de taptoe geblazen. Het waren voor Axel mooie dagen. Alles was buitengewoon goed georgani- seerd en voor alien die in de voorberei- ding een aandeel hadden of het hebben meegemaakt, zullen deze ook door mooi weer begunstigde dagen in aangename herinnering blijven. VERBETERING. Klasse I. Hengsten 4 jaar en ouder (kleine maat 1,65 M 5e prgs. Balzac d'Acosse van de H. 7. „Eigen flulp" te Ter Neuzen. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. LeijsVerheijke, zonder, Kerkhoflaan 37, van Hoek. M. L. Thieleman, dienstbode, Axelsche straat 48, van Hengstdijk. J. van Dijk, klerk Z. V. T. M., Smidswal 33, van Vlissingen: I. Hamelink, werkman, O 196i, van Zaamslag. L. Barentsen, zonder, Van Steenibergenlaan 27, van Vlissingen. Vertrokken: W. de Feijter, zonder, P 20, naar Ossenisse. A. C. E. Zimmerman, zonder, Lange Kerk- straat 108, amibtshalve. M. L. de Meijer, zonder, Kerkhoflaan 29, naar Stoppeldijk. R. F. Harms, werkman, Tholensstraat 9, ambtshalve, Canada. S. J. Koster, predikant, Donze-Visserstraat 51, naar Wonseradeel: L. Ringelberg, veldarbeider, O 140, naar Axel. D. M. Michielsen, dienstbode, Steenikamplaan 62, naar Gent (B.) RECHTSZAKEN. MUYLWIJK'S CASSATIEBEROEP. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van Marcelis Muylwijk, te Amsterdam, veroordeeld in eerste instan ce door de rechtbank aldaar tot 6 jaar ge- vangenisstraf met aftrek van 8 maanden en in hooger beroep door het gerechtshof aldaar tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van een half jaar, wegens mishan- deling den dood ten gevolge heibbende en diefstal. WEER EEN ECHTEL1JK DRAMA. Vrijdagavond laat zagen twee agenten van politie een man uit een woning aan de V letstraat te Rotterdam komen. De man had bebloede handen en zg hielden hem daarom aaj. Hij vertelde toen, dat hij zijn vrouw mishandeld had. Dadelijk stelden de agenten daarop een onderzoek in, in de woning. Hier vonden zij de vrouw van de aangehoudene, die de 35-jarige expeditie- knecht M. L. bleek te zijn, zittende op een stoel. Zij bloedde uit verschillende wonden. Haar oogen waren dicht geslagen, zij had een groote wond boven het rechteroog en een diepe wond aan het achterhoofd. De spiegel was geheel met bloed bespat. Op de tafel lag een geopend scheermes. De vrouw deelde mede, dat haar man haar daarmede bedreigd had. De vrouw is terstond naar het ooglgders gesticht aan de Nadorstraat ozergebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar oogen blijken heel ernstig gekwetst te zijn. De man is overgebracht naar het polity- bureau aan den Bergsingel waar hij opge- sloten is. Uit het voortgezette onderzoek is ge- bleken dat de man twist gehad heeft over het gedrag van zijn vrouw. Reeds is hg bij de zedenpolitie geweest, om over zijn vrouw te klagen. Toen heeft hg zich er al eens over uitgelaten dat hij zijn vrouw zou slaan. EEN WRAAKNEMING. Uit baloorigheid over een kleine terecht- wijzing, heeft een 33 jarige knecht van den landbouwer Molenaar te Barneveld, bij het melken, een van diens koeien doodgestoken NACHTVORST OP.... 24 JUNI. In de omgeving van Utrecht heeft het in den nacht van Woensdag op Donderdag gevroren. In den vroegen morgen waren sommige velden geheel wit. En dat op 24 Juni. GEVOLGEN VAN DRANKMIS3RUIK. Een 50-jarige venter en een koopvrouw, 58 jaar oud, keerden te zamen naar hun woning te Mijdrecht terug. Ze verkeerden beiden in kennelijken staat en rolden, toen zij per toeibootje den Amstel wilden over- steken, beiden te water. Wel haaldemen hen spoedig op het droge, doch de man was reeds ozerleden en de vrouw overleed spoedig. BRANDWONDEN. Het 8-jarige dochtertje van den arbeider H. L. te Veendam kreeg door een ongeluk erga brandwonden aan een bsentje. Twee buurvrouwen kwamen direct hu!p bieden. De eerste begoot de wonden met petroleum, de tweede kwam melk als medicijn bezigen. De petroleum heeft de beenweefsels doen afsterven, waarna bloedvergiftiging is inge- treden. Het kind is gestovven. Dejustitie stelt een onderzoek in. VREEVIDE BROEQPLAATS. Te Dinxperlo kocht de vorige week de landbouwer G. J. G. een paar klompen en zette deze om te drogen onder een afdak. Toen hij ze dezer dagen wilde aantrekken vond hij, dat een vink in de klomp bezig was vier eitjes uit te broeden. Voorloopig zal de man maar afwachten tot de vogeltjes een betere woonplaats zullen kiezen. EEN DEURWAARDER VERDWENEN. De deurwaarder der gemeentebelastingen te Sittard is Dindagochtend naar Heerlen gegaan, teneinde aldaar gelden voor de gemeente in ontvangst te nemen. Tot heden is de man echter nog niet terug- gekeerd. De politie heeft Woensdag op last van den burgemeester in Heerlen een nader onderzoek ingesteld. Nader verneemt de //Limb. Soerier", waaraan wjj dit bericht ontleenen, dat de deurwaarler naar Heerlen was gegaan om in beslag genomen loonen tot een bedrag van ongeveer 1000 in ontvangst te nemen. VERKEERDE BESTEMMING. Toen Woensdag tvond de Parijsche avond- trein van 10 22 het station Roosendaal ver- laten had, vond de ladingmeester Kroon tusschen de rails eenig bankpapier tot een prop verfrommeld. Bij onderzoek bleek dit papier ter waarde van circa 300, ge- bruikt te zijn als closetpapier. Het geld is bij den chef gedeponeerd. KINDEREN UIT EEN AUTO GEVALLEN. Dinsdagavond is nabij Mannheim de zij - kant neergeklapt van een auto, waarmee schoolkinderen van een uitstapje terug- keerden, waardoor de kinleren uit het voertuig vielen. Zeven hunner zijn zwaar gewond. DE GESTOORDE BRU1LOFT. wEen ffhg" en een //zij", die respectievelijk woonden op het Waterlooplein en aan de Rechtboomsloot te Amsterdam en al ruim twee jaar verkeering hadden, zouden in het huweljjksbootje stappeu. Het meisje was evenwel trouwlustiger dan de jongeman, die om bepaa'de redecen liever nog wat had willen wachten. Dj fambie van zijn toekomstige jonge vrouw eiscb'e evenwel, dat de jongeiui de zaak zouden do jrzetten eu o.-fende blijkbaar een zoodanige pressie op den echtgenoot in spe uit, dat deze zijn toestemming gaf en aanteekende. Toen Wosnsdagochtend de trouwplechtig- heid zou plaats hebbeo, kreeg hij evenwel spijt van zijn besluit en gaf tekennen,dat hg den tocht naar het Stadhuis toch maar niet zou wagen Zijn besluit was on- wrikbaar en ook de consternatie, die be- grijpelijkerwgs onder de famiiieleden ont- stond, vermocht hem niet ervan af te brengen. Om te toonen, dat het hem ernst was begon de ex adspirant echtgenoot aanstonds de „boedelscheiding" te verwezenlijken, hier bij geadsisteerd door dienaren van den sterken arm, terwijl voor de deur van de woning, die bijna een echtelijke woning was geworden, zich vele nieuwsgierigen verdrongen. Tenslotte gingen hg en zij, ieder met eigen boeltje, huns weegs EENCHAUFFER LEVEND VER3RAND. E?n drie tons petroleumvrachtauto is nabij Brighouse (Yorkshire) door het oaklaar raken van het stuur tegen een paal van de elect l ische tram gereden, waardoor de benzine- tank ontplofie en de heele wagen in brand geraakte. De chauffeur, die vastgeklemd zat achter het stuur, is levend verbrand. Toen hij zag, dat zijn positie hopeloos was, zei tot iemand, die trachtte hem te be- vrijden wHet geeft niet meer, bestejongen, laat me maar aan mgn lot over en berg jezelf OM EEN JURE. Naar gameld wordt is te Parijs voor de rechtbank gevochten voor een jurk. De eene couturier had nieuwe modellen gecreeerd, die hij //Promenade matinale" z/Jhrai danser" en ,Princesse lointaine" noemde, en de ander had ze b'ijkbaar zoo mcoi gevonden, dat hg ze namaakte. Dat grapje heeft hem nu 30.000 francs gekost, want de //schepper" acht zich benadeeld. DE DOODSTRA.F VOOR VROUWEN. Vrgdagmorgen is te Manchester een 33-jarige vrouw, moeder van drie kinderen opgt-hangen wegens moord te Leeds op haar kostjuffrouw. Zij is de tweede vrouw die na de executie van mavrouw Thompson uit llford werd ter dood gebracht. Sedert werd nog aan een bewoonster van Dublin wegens moord op baar man de doodstraf voltrokken. EEN ZWEN DEL FIRMA ONTDEKT. In Januari van dit jaar werd id pand 55 aan dm Oppirt te Rotterdam gevestigd de firma G. O. R. Kiihne en Co., van welke firma zekere G. C. R. Kiihne als directeur en zekere P. Kliemann als gevolmachtigd vertegenwoordiger optrad Behalve deze twee werkten nog 6 Duitscbers aan de firma mede. Al spoedig kreeg da politie argwaan tegen de minier, waarop deze firma zaken deed. Eenigen tijd geleden vervoegde zich op het hoofdbureau van politie aan het Haag- scheveer een koopman uit Johnstadt in Siksen, die een klacht tegen de firma Kiihne en Co. indiende. Terstond trok de centrale recherche achter de zaak heen, maar de firmanten hadden blijkbaar lont geroken en waren verdwenen. Uit li9t voortgeset onderzoek kwamen evenwel voldoende feiten aan het licht om tot verdere vervolging over te gaan en zijn Kiihne en Kliemann te's-Graven- hage gearresteerd, waarna zij naar Rotter dam overgebracht en op het hoofdbureau van politie opgesloten zijn. Uit het politioneel onderzoek is vast komen te staan dat de centrale recherche bg de plusminus 600 bij haar geregistreerde flesschentrekkers weer een nieuw 6 tal kan inschrijven. De firma ging als volgt te werk Kliemann dreef de zakeD, terwijl Kiihne steeds op reis heette te zgu. Er werd flink ingekecht, steeds op ten minste een maand erediet, terwijl de goederen dadelgk a contant van de hand gedaan werden, voor belangrgk lage prijzen, dan waarvoor zij ingekocht waren. Vroeg een of andere firma een;ge zekerheid omtrent de firma Kiihne, dan werden steeds twee referenties genoemd de eerste heette een groote firma in Berlijn, de ander een groothandelaar in meubelen te Rotterdam te zijn. De informaties lu'dden steeds oaverdeeld gunstig. Gebleken is, dat de firma te Berlijn slechts in de fan- tasie van de firma K. bestond. Een hand- langer, een gewoon werkman te Berlijn woonachtig beantwoordde trouw de infor- matiebrieven. Degroothandelaarinmeubelen bleek een depothouder van een broodfabriek te zijn. Laatstgenoemde ontkent evenwel referenties over de firma Kiihne gegeven te hebben. De firma Kiihne deed in den regel eerst een kleine bestelling, welke terstond be- taa'd werd. Kort daarop volgde een tweede grootere bestelling, waarbij erediet gevraagd werd en deze goederen werden dan nimmer of slechts voor een heel klein gedeelte betaald. De firmanten waren niet kies- keurig wat de artikelen betrof. Zoo dreven zij handel in meubelen. koffiemolens, hand- L'flers. gramophone's, Keulsche potten, hiarborstels, speelgoed, filter,, porcelein, kinderstoelen, kinderwagens, goud- en zil- verwerken, muziekinstrumenten, tanden- borstels, waterketels, garnituren, stof- zu'gers, kammen, eDz. enz. Iedere levering op erediet werd a's buit beschouwd. De artikelen werden meestal voor de halve factuurprijs van de hand gedaan aan den koopman J. H. W. Deze veiklaarde bij het onderzoek geld aan de firma Kiihne geleend te hebben en het op deze wijze terug te krijgen. Het ergst is wel de koopman uit Johnstadt, een meubelfabrikant, gedupeerd. Eerst had de firma Kiihne van dezen handelaar vier schrijfbureaux voor f380 gekocht. Deze zijn dadelgk verkocht aan een meubelhandelaar aan de Botersloot voor f 52,50 per stuk. Dadelgk daarop sioeg de firma K. 12 bu reaux in en vervolgens een partij van zestig. Al deze bureaux zijn afgeleverd, maar waien door de firma K. reeds verkocht, voor zij in haar bezit waren, voor f35 per stuk, terwgl de in- koopwaarde f 60 per stuk was Toen de laatste zending schrijf bureaux aan de zaak in den Oppert arriveerde is zij dadelijk doorgestuurd naar een pakhuis aan de Zaagmolecstraat, waar zg opgeslagen is. Bij den ontvangst van de bureaux was het gebeele complot flesschentrekkers pre sent. Er moest f 600 worden betaald aan rechten en vracht. Vliegensvlug hebben de firmanten dit bedrag links en reclits geleend. De fabrikant in Johnstait heeft nooit zijn geld gehad. In pand 139 aan den Goudschen weg werd een winkel ingericht, speclaal voor alle „gefleschte" goederen onder te brengen. Deze winkel is in zijn geheel aan W. overgedaan. Evenwel ook vele Nederlandsche firma's zijn bedrogen, bestaat het leeuwenaandeel toch uit Duitsche firma's. Op het oogenblik staat reeds vast, dat voor ten miDste f 40,000 aan goederen „ge- flescht" is. Vermoedelijk zal het werkelgke bedrag nog wel veel hooger zijn, omdut nog tal van klachten tegen de firma Kiihne inkwamen. Er stonden aan de pakketpost te Rotter dam nog 23 pakketten, bestemd voor de firma K. Door bemiddeling van de centrale recherche zijn deze pakketten evenwel retcur gezonden. De beide aangehoudenen zullen wegens oplichting vervolgd worden. In verband met deze zaak wijstde politie er op, dat het flesschentrekkersgilde nog steeds heel actief is. Zij waarschuwt daarom den handel nog eens uitdrukkelijk tegen het leveren van goederen op erediet aan hen onbekende koopers. Men dient eerst steeds grondig te informeeren. Het aantal slachtoffers van flesschentrekkers neemt den laatsten tijd eer toe, dan af. POGING TOT BEHOOVING. Zaterdagavond omistreeks 10 uur keer- de een melkboer uit Vijfhuizen van Haar lem, waar hij klanten bediend had, naar huis terug, toen bij op den Nieuweweg onder Vijfhuizen door twee gemasikerde mannen aangevallen werd, die hem onlder bedreiging met een. revolver zijn geld wilden aipersen. De aangevallene divef echter zijn paard tot galop en ontkwam. Een paar Haarlemsche rechercheurs, die daar ter plaatse reeds den geheelen mid- dag suxveilleerden, zetten onmiddellijk de aanvallers na en wisten hen, nadat eenige schoten in de lucht waren gelost, te arres- teeren. Beiden, die ongunstig bekend staan, bekenden en werden naar Haarlem overgebracht. Betreffende dezen overvai valt nog nader te melden, dat de Haarlemsche politie Zaterdagavond om halftden ge- waarschuwd werd, dat op de Zomervaart een berooving zou plaats hebben van een melkhandel. Een inspecteur van politie en twee rechercheurs gingen met den po- litiehond ,,Nora" er op uit en stelden zich op verschillende plaatsen langs den weg op. Nadat de overvai had plaats gevon den, sprongen de rechercheurs te voor- schijn en wisten zoodoende bijna onmid dellijk na den aanval de beide daders te arresteeren. HANGENDE HUIZEN. Door verschillende oorzaken, maar vooral door den hoogen waterstamd in Januari 1.1. is het zand onder twee huizen in een straat te Venlo verdwenen. De huizen hebben geen fundeeringen meer en hangen nu a:s het w are tusschen de be- lendende perceelen. De bewoners kunmen en wenschen de woningen nog niet te verlaten. Om ineenstorten te voorkomen is men bezig om den verdwenen grond m het diepe gat aan te vullen met aarde, puin en cement. DE SPRONG IN HET WATER WAS NIET TEVERGEEFSCH. Dinsdag ontving de heer J. Zwaaf te Venlo, door bemiddeling van den burge meester de heugelijke tijding, dat de Mi nister van Justitie hem mededeeling deed, dat op zijn verzoek om gratie aan de Ko- ningin door H. M. goedgunstig was be- schikt in dier voege, dat hem een jaar proeftijd wordt opgelegd. Zwaaf is de man, die in Januari bij het bezoek der Koningin aan het oversitroom- de gebied rond Venlo in het water sprong om gratie te vragen voor een veroordee- ling tot acht maanden gevangenisstraf. De vraag, wat tegen het communisme valt te doen, sterker nog, wat er tegen. ook uit overwegingen van algemeen be- lang, moet worden gedaan, houdt ver schillende persorganen bezig. „De lele- qraaf" heeft hierover uitvoerige corres- pondentie gehad. In alle kringen van Indie gaan de oogen open voor het maat- schappelijk gevaar, uit het communisme, voortspruitenid, zoo oordeelt het blad, da tevens constateert, dat de Regeering het hoofd koel houdt. In vrijwel alle gevallen van staking der laatste maanden en dat zijn er nogal eenige! is door de werk-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2