Kieine Kinderen Moofdpijn Bij Ds vergaderina van de Zeeawsche Landboawmaatsciiappij en de Tentoonstelling te Axel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN behandelt men de roode en smettende piekken met in zyi eisch van 14 dagen hechtenb. De ambtenarr van het 0. M. was hiertegen in hooger be-oep gekomen. ^jEiseh 14 dagen he ;htenis met vernietiging van he: vonnis van den kantonrechter. J. A. d. L., oui 45 j schipper te Ter Neuzen, had wegens opeubare dronkm-chap voir den kantonrechter te Ter JSeuzen terecht gestaaa. D j ambtenaar was in deze zaak niet ontvanke'ijk verklaard in ziju vordedng, zoodat geen straf werd opgelegd. Eisch 3 dagen .hecht. met vernietiging van het vonnis vau den ka itonrechter. Politiereehter te Middelburg. Zitting van 25 Juni 1926. De volgende zaken werden behandeld L F van W., oud 23 jaar, arbdder te Sint Jansteen, werd ten laste geiegd dat hij in den nacht van 9 op 10 Mei 1926 te Clinge den rgksveld -vachter F. Dierikx, die surseilleerde, heeft beleedigi. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. J. G. B., oud 25 jaar, koopman te Clinge, werd ten laste geiegd dat bij op 3 Mei 1926 te Clinge een ruit van de woning van Th. Vaerenwjjk heeft vernield en een plank van de deur dier woning heeft afgetrapt. Esch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. igj J. J. C. R oud 22 jaar, kleermaker te Hulst, werd te laste geiegd d*t hij op 8 Mei 1926 te Hulst opzettelijk B. J. Freijser heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. de W., oud 23 jaar, arbeider te Stop- peldijk, werd beklaagd dat hij op 16 Mei j!. des avonds H uur te Hnntmisse een rijwiel bereed op den openbaren rij weg, zonier van een licht te zij i voorzien, niet heeft voldaan aan de vordering van de veldwachters Vriens en Durinck om af te stappen, maar harder is doorgereden. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. Vervolg Algemeene Vergadering. De Voorzitter verleende alsnu het woord aan Dr. H. J. Lovink, die zou spre- ken over: „Onzen landbouw en het bui- tenlandHij achtte dit een onderwerp om eens op een algemeene vergadering van de Zeeuwsche Landbouwmaatschap- pij uiteen te zetten en er over van ge- dachten te wisselen, omdat het zoo nauw de belangen van den landbouw in bijzon- derheden raakt. Er is in het buitenland tegenwoordig een sterke strooming om door het heffen van steeds hoogere rechten de producten van het eigen land te beschermen, en de gebeurtenissen in Amerika en nu ook in Engeland toonen aan, dat men daarvoor ook nog andere middelen tracht te baat te nemen. Die strooming is des te merkwaar- diger, omdat men zou mogen verwachten, dat door de nauwere aanraking der vol- keren, die grenzen eer zouden verflau- wen. Wanneer men die feiten echter na- gaat, gevoelt men, welke beteekenis voor den landbouw, aangezien Nederland van hare productie overschot heeft, het bui tenland hedft. Hij acht het daarom toe te juichen, dat de voorbereiding der economiische confe rence van Geneve gericht is op een ver- zameling van gegevens uit alle landen om een juist overzicht te krijgen over den omvang van de tegenwoordige crisis en .over de middelen om tot de voorbereiding te geraken, om door internationale samen werking middelen ter verbetering te kun nen aanwijzen. Aangezien bij het nemen van besluiten op zulke conferences ieder reeds te voren heeft getracht te zorgen, dat zijn eigen handel niet in het gedrang komt, is het thans de tijd van uitkijken en observeeren, om na te gaan welke richting men uit moet, en welk standpunt men heeft in te Viemen. En men moet in dit opzicht wel ter dege uitzien. Er gaan, nu de tijden minder gunstig worden, ook in ons land in land- bouwkringen stemmen op, die betogen, dat er qpk voor ons land voordeel zou ge- legen zijn in een dubbel tarief van invoer- rechten, ter bescherming van onzen ex port, tegenover eventueele maatregelen van het buitenland. Hij hoorde zelfs uitingen in dien geest van personen van wie hij deze allerminst zou verwachten. Hij moet daartegen zijn waarschuwende stem doen hooren. Men moet wel be- denken, dat, indien ons land het tot hier- toe gevolgde systeem zou verlaten, en beschermende rechten gaan invoeren, in den regel de andere landen tegen wie die gericht zouden zijn, ons reeds lang voor zijn, en indien wij hun invoer belemmer- den door hooge rechten, zij eenvoudig de onze door hoogere rechten zouden heb- ben te treffen, waardoor de zaak weer in dezelfde verhouding kwam als op dit oogenblik. Er is wel eens beweerd, dat het thans verhoogde tarief van invoerrechten ook reeds bescherming beteekent. Die mee- niing is onjuist. Ons tarief van invoer rechten is zuiver fiscaal. De verhooging is ingevoerd wegens den deplorabelen toestanid der schatkist. In de eerste plaats kan een tarief van 8 tot 12 we gens het bedrag der heffing nog fiscaal genoemd worden, doch het heeft dit ka- rakter ook omdat het voor geen enkel land udtzonderingen kent en voor alle iavoeren gelijk is. Spreker acht het door ons land ten deze ingenomen standpunt het juiste, en toont aan, dat het daaronder voor den land bouw niet ongunstig is gegaan. In 1920 bedroeg onze export van landbouwpro- ducten 454 millioen, in 1925 zijn die ge stagen tot boven 700 millioen, n.l. 132 mil lioen voor de tuinbouw, 441 voor de vee- teelt en 152 millioen voor de akkerbouw. Dat is toch van geen geringe- betee kenis. Daartegenover wijst spreker op de landen met beschermende rechten, zooals Amerika en Duitschland, die ondanks die bescherming een ernstige crisis doorma- ken. Daaruit is het bewijs te putten dat die crisis toch aan andere oorzaken moet te wijten zijn. Hij waarschuwt op grond hiervan, dat men niet te haastig moet zijn met het trekken van conclusies. Men moet niet zijn heil zoeken in dergelijke bescherming, doch voortgaan met zich steeds krachtiger te maken, het hoofd koel te houden en vooral door te werken. We moeten onze kracht zoeken in verbe tering van verkeerswegen, goed onder- wijs, steun aan het vereenigingswezen en daarop, zooals ook reeds door den Voor zitter is gezegd, geen verkeerde zuinig- heid toepassen, en bovenal in intensivee- ring van de cultuur. Nederland heeft zich tot dusverre onder de bestaande verhoudingen goed kunnen ontwikkelen. Men moet deze kwestie an- ders bezien dan men gewoonlijk doet. Er wordt wel eens op gewezen dat Neder land ingevolge zijn tariefpolitiek aan het buitenland, bij onderhandelingen niets heeft aan te bieden. Men verliest even- wel uit het oog, dat Nederland juist door zijn tariefpolitiek door het buitenland met andere oogen bezien wordt en onze regeering daardoor over het algemeen in de gelegenheid is datgene te verkrijgen, hetgeen andere landen, met beschermen de politiek verwerven, want meer dan de posit re van meest begunstiging, die wij in verschillende landen bezitten, verkrijgen deze toch ook niet. De regeering dient zich bij het voeren van onderhandelingen te doen voorlich- ten door deskundigen en het is daarom jammer, dat dit voor de onderhandelin gen te Geneve over het hoofd is gezien, aangezien daar ook een landbouwdeskun- dige behoorde te zijn. Hij dringt er ten sterkste op aan, dat hetgeen door hem onder het oog is ge- bracht, ernstig zal worden overwogen en dringt aan op nationale samenwerking tot verhooging van het peil van het land- bouwbedrijf, daar dit z.i. de eenige mo- gelijkheid is ten slotte met vrucht con currence te voeren. De heer W. Kakebeeke, opmerkende, dat de heer Dr. Lovink hem, zonder zijn naam te noemen, in het debat betrokken had, daar hij met hem op de reis hierheen had gesproken over besdherming van den landbouw, meende zich niet duidelijk ge- noeg te hebben uitgedrukt. Hij had daar- bij niet op het oog te pleiten voor het invoeren van beschermende rechten, doch indien men let op de suikerbietencultuur. waarbij spreker van nabij betrokken is, moet hij toch een voorbehoud maken- Die cultuur wordt hier onder de meest gunstige omstandigheden gedreven. Men beschi'kt over een daarvoor vruchtbaren bodem, de opbrengst is zooals die maar gewemscht kan worden, het suikergehalte is hoog, het vervoer kan zoowel per spoor, tram of te water op de meest eco- nomisahe wijze geschieden, onze fabrieken zijn goed geoutilleerd, deze industrie staat aan de spits van Europa. Indien men dan bedenkt, dat ondanks die meest giyistige omstandigheden de cultuur niet loonend meer is, (want f 15 is voor den landbou- wer geen loonende prijs) dan blijkt toch, dat er aan de toestanden iets hapert. Hij meent, dat er dan toch wel eenige aan- leiding is om aan te dringen op een tijde- lijke steun, niet door beschermend recht, doch doo^ het geven van een premie op den verbouw, en inmiddels te trachten dat de Brusselsche conventie weer wordt her- steld, waarbij de suikerproductie interna- tionaal werd geregeld. De heer Welleman verklaarde te kunnen onderstrepen hetgeen de heeren Dr. Lo vink en Kakebeeke hadden gezegd. Hij heeft ook een zwaar hoofd in de bieten- cultuur en zou wenschen, dat onze Regee ring het initiatief neemt v;por het inrich- ten' eener Brusselsche conventie. Naar zijn meening had er te Geneve een land- bouwdeskundige behooren te zijn. Een verkeerde bezuiniging acht hij ook de in- krimping van den voorlichtingendienst, juist op een tijdstip dat de landbouw daar- aan de meeste behoefte heeft. Geen pro- tectie'^^rlangt hij, doch de regeering moet de landbouwers in staat stellen zich door eigen kracht omhoog te werken. De heer Molhuysen wijst nog op de noodzakelijkheid van economische samen werking. De landen blijven op wederzijd- sche welvaart aangewezen en de econo mische wetten zullen ten slotte zegevieren. De heer Dr. Lovink beantwoordde de debaters en acht het voor de regeering plicht te zorgen dat de outillage van onzen landbouw ook intellectueel goed is. Hij onderstreept daarom de woorden van den heer Welleman, dat er, waar internatio- naal onze economiische belangen bespro- ken worden, daarbij ook een goeden Ne- derlandschen landbouwdeskundige moet tegenwoordig zijn. De Voorzitter zegt Dr. Lovink, eere- lid der vereeniging, dank voor zijne in- leiding over dit belangrijk onderwerp. Hij hoopt dat zijn woorden in den Haag weerklank zullen vinden. Hij deed vervolgens nog mededeeling, dat het Hoofdbestuur het Dag. Bestuur gemachCgd heeft een commissie in te stel len om te overwegen of het gewenscht is, dat de Z.L.M. ook de belangen van den tuinbouw zal gaan behartigen, en dat reeds tot leden dier commissie zijn aan gewezen de heeren Welleman, lid van het Hoofdbestuur, Hanken, voorzitter der Veilingsvereenigingen en Van der Plas- sche, rijksconsuient. De afd.-Voorzitter, de heer Van Dix- hoorn, dankte hierop het Hoofdbestuur, dat het de algemeene vergadering in de- zen kring heeft willen houden, met de daaraan verbonden tentoonstelling. Hij verwacht dat men straks gedurende den, rijtoer zal kunnen zien, wat Zeenwschr Vlaamderen op landbouwgebied presteert. Hij herinnerde aan de tentoonstelling van 1910 en herdacht den heer W. Dieleman Pz., die destijds als secretaris zoo'n groote steun voor de vereeniging was, die nu door zoo velen den rug wordt toegekeerd. Hij sprak de hoop uit, dat dit moge ver- anderen en met aller medewerking in Zeeland een krachtige landbouwvereeni- ging zal gevormd worden. Z.Exc. de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Quarles van Ufford, verklaarde verheugd te zijn, dat hij weer vertoefde te midden der Zeeuwsche landbouwers, in hun organisatie vereenigd, en constateer- de met genoegen de samenwerking die be- staat tusschen de Z.L.M. en het provin- ciaal bestuur. Met genoegen heeft hij aangehoord het mooie verslag van den Voorzitter, de rede van Dr. Lovink en het debat daarover. Het was hem een vreugde. dat, waar hij thans in Axel ver- toeft, te kunnen zeggen dat aan de elec- trificatie dier gemeente wel geen bezwa- ren meer in den weg zullen staan. Hij wil geen lans breken voor Gedep. Staten en de beslissingen van dat college in deze, hoewel hij wel kan zeggen, dat ze zijn steun hadden. Hij is echter overtuigd, dat, indien de verschillende adviseurs die zich in deze kwestie hebben opgeworpen zich om inlichtingen tot Gedep. Staten hadden gewend, hun advies ook anders zou zijn geweest. Hij kan wel begrijpen, dat het gemeentebestuur huiverig is ge weest, gezien de verschillende adviezen en het groote bedrag, op de voorwaarden van de P.Z.E.M. in te gaan. doch het doet spreker des te meer genoegen dat die kwestie thans is opgelost. De landbou wers roept hij thans toe: sluit u aan bij de P.Z.E.M. Het zal strekken tot bevor- dering der belangen van het bedrijf en, indien gij soms klachten hebt, wendt u dan tot ons en zij zullen zoo mogelijkj worden ondervangen. Wij hooren dik- wijls bij geruchte dat er klachten bestaan, maar in Middelburg zelf bemerken we daar zoo weinig van. De electriciteit zal mede een der factoren zijn, die in Zee- land de belangen van den landbouw kan bevorderen. De heer I. G. Kakebeeke, inspecteur j van den landbouw, vertegenwoordiger van den Minister, deelde mede, dat de I Minister tot zijn spijt verhinderd is tegen woordig te zijn. Dit spijt ook hem ten zeerste, omdat hij zoo gaarne Z.Exc. zou hebben getoond de groote hoogte die de Zeeuwsche landbouw hier heeft bereikt, en waaraan de Z.L.M. zoo krachtig heeft mieegewerkt. Hij bracht deze vereeniging hulde. f De heer Blok, burgemeester van Axel, dankte voor de uitnoodiging van het ge meentebestuur tot het bijwonen dezer vergadering en hoopt dat de beraadsla- gingen mogen leiden tot bloei der ver eeniging en van den landbouw in het al- gemeen. De heer Molhuysen deelde mede, dat de heer Croese, voorzitter van het K. N. L. C. tot zijn spijt verhinderd was tegen woordig te zijn. Hij dankte voor de ge- noten vriendelijke ontvangst en bracht hulde aan het werk der Z.L.M. Hij hoop- te, dat deze vereeniging met de zuster- vereenigingen zal willen blijven meewer- ken voor bevordering der landbouwbe- langen. Hij maant ook aan wakker te blijven en steeds te werken, want als men pas wakker wordt als men moet gaan werken is het dikwijls te laat. De Voorzitter sloot hierna de vergade- ring. De Rijtoer. Het was ruim 1 uur toen de algemeene vergadering eindigde en aangezien ook de inwendige mensch moest versterkt worden, werd het een uurtje later eer de rijtoer kon aanvangen. Er waren voor de gasten door leden en belangstellenden in de Z. L. M. een 80-tal auto's beschikbaar gesteld. De regeling was uitstekend. De auto s stonden alle volgens hun nitmmer in volgorde op het terrein en het afrijden kon regelmatig ge schieden. Voorop reden als duorijders per motor- rijwiel 2 rijksveldwaclhters. In de eerste auto reed de heer A. Wolfert, burge meester van Hoek, in wiens auto tevens had plaats genomen de inspecteur van de rijksveldwacht. Op verschillende punten langs den af te leggen weg bleken voorts gemeente- en rijkspolitiemannen opgesteld om een goede regeling van het verkeer te verzekeren. De rit ging over Drie Schouwen, over den Hulsterschen weg tot de Tweede Verkorting naar de Klapstraat (gem. Koewacht), Nieuwe Molen, Koewacht- Zand, Zuiddorpe, Oudenpolder, Zwarten- hoek, Westdorpe, Sas van Gent (waar even voor de open kanaalbrug moest worden gewacht), Driekwart, Philippine, Van Wuijckhuijsepolder, Hoek, Knol, Ter Neuzen tot Driewegen, waar op de hof- stede „Zeldenrust" van den heer A. de Bruijne, werd uitgestapt. Op het terrein achter de groote landbouwschuur kwamen de auto's weer alle netjes op hun plaats, om later in goede volgorde te kunnen ver- trekken. De gasten werden hier op vervenschin- gen onthaald, terwijl velen in de stallen een kijkje gingen nemen naar den mooien veestapel van den heer De Bruijne. Na ongeveer een half uur toevens werd weer ingestapt en de rit vervolgd over Zaamslag, Reuzenhoek, Groote Huissens- polder, Andijke, Zaamslagsche Veer. Zee- dijk, Beoostenbleij benoorden, Axel, waar in de Noordstraat de stoet werd ontbon- den. De tocht was behoudens enkele lekken banden zonder tegenspoed ver- loopen. Men had op dien tocht kennis kunnen maken met onze vruchtbare streek, ter wijl het verschil tusschen de lichtere en de zware gronden goed viel waar te ne men. In het begin van den stoet kwamen we eerst in het Zuiden, waarvan ook de rogge- velden blijk gaven, en suikerbieten en andere gewassen niet dien wasdom ver- toonden van de zwaardere gronden. Over het algemeen genomen kan gezegd worden, dat de oogst er mooi voor staat, hoewel het vlas kort van Stengel is ge- bleven. Dit is blijkens de Velden die we zagep toch in ruime mate verbouwd, het geen ook het geval is met erwten, waar van we op onzen tocht talrijke blokken zagen, die een goeden oogst beloven. De graanvelden zagen er over het algemeen ook goed uit, evenals het koolzaad, en ook de aardappelvelden staan er mooi bij. Een en ander heeft op de gasten uit andere streken een goeden indruk gemaakt. De Maaltijd. Te 7 uur des avonds had in de mooi versierde /estauratietent op het tentoon- stellingsterrein den officieelen maaltijd plaats, waaraan door ruim 200 personen werd deelgenomen. De Voorzitter, de heer Mr. Dieleman, moest deze inleiden met de treurige tij- ding, dat de Commissaris der Koningin den kring had moeten verlaten, wegens het ontvangen van een telegram, melden- de het overlijden van zijn broeder en dat hij dus ook den volgenden dag de ten toonstelling niet zou kunnen opene- vertrouwde, dat de aanwezigen zouden instemmen^ met de woorden van deel- neming, door spreker namens alien reeds heeft geuit, een betuigimg van deelneming met de weduwe, de jeugdige kinderen en verdere familie. Hij deelde verder mede, dat de ver tegenwoordiger van den Minister van Landbouw, de heer Kakebeeke, bereid was de tentoonstelling te openen. Na het nuttigen van het voorgerecht, werd door den Voorzitter een dronk in- gesteld op H. M. de Koningin, hetgeen werd begroet met het zingen van het Wil- helmus, onder begeleiding van het orkest van den heer j. Bierle, dat, zooals wij reeds meldden, den maaltijd op aange- name wijze met mooie muziek heeft opge- luisterd. De maaltijd ging voort onder gezelligen koud en afgewisseld met verschillende toespraken. De spijzen, toebereid door de goede zorgen van den heer Van Haperen uit Hulst, lieten zich goed smaken, terwijl zijn oerson&el voor vlugge bediening zorgde. Er werden vele goede woorden ge sproken en heildronken ingesteld. De heer Mr. Dieleman bracht hulde aan alle mannen en vrouwen die hadden me- degewerkt aan het welslagen dezer feest- dagen en de voorbereiding der tentoon stelling. De heer Leen'houts dronk op den hoog- sten aanwezigen vertegenwoordiger der regeering, den heer I. G. J. Kakebeeke, wien hij de belangen van den landbouw, sipeciaal die der Zeeuwen warm aanbeval. De heer Van Dixhoorn op Dr. Lovink, die reeds zooveel wijze lessen aan de landbouwers gaf, waarvan hij er uit een lang verleden nog in hcr.innering bracht. De heer Mr. Dieleman stelde voorts een dronk in op de heeren Van Rompu en Dusseldorp, leden van Ged. Staten, die steeds op de bres staan voor verschillen de Zeeuwsche belangen, ook speciaal die van den landbouw en den handel en de scheepvaart. De heer Welleman noemde het van het Dagelijksch Bestuur een goede gedachte den heer Dr. Lovink in de vergadering te laten optreden, omdat deze den weg aan- wees, dien de landbouw moet inslaan. Hij dronk op den Chr. Boeren- en Tuinders- bond, en wees er op-, dat eenheid in op treden voor de landbouwers gewenscht is, om zich te verweren tegen het buitenland. De heer Van Rompu gaf te kennen. dat Gedep. Staten steeds gaarne gebruik ma ken van de uitnoodiging der Z. L. M. om de vergaderingen bij te wonen, omdat zii weten, dat daar de landbouwbelangen op degelijke wijze worden behandeld. Een der middelen die daaraan bevorderlijk kunnen zijn is wegenverbetering. Hij wees op de daarvoor bij de provincie aanhan- gige plannen en deed een beroep op de aanwezigen, voor zoover zij als ingelan- den van polders geroepen zullen worden daarover te besiissen, hunne medewer king te willen verleenen. De heer Sneep, voorzitter van de Noord-Brabantsche Landbouwmaatschap- pij verklaarde, dat het hem een genoegen is geweest deze aangename dagen mee te maken, dat hij met belangstelling heeft waargenomen hetgeen hier door den land bouw te zien wordt gegeven, en wees ver der op de gemeenschappelijke belangen van Zeeland'en Brabant. Op verschillen de manieren bestaat er reeds samenwer king tusschen de Z. L. M. en de N. B. L. M., o.m. door het gemeenschappelijk or- gaan het Landbouwblad, het landbouw- huishoudkundig onderwijs. Hij hoopt, dat de samenwerking lange jaren moge be staan en dronk op den eminenten voor zitter der Z. L. M. De heer Mr. Dieleman deed dit op na tionale samenwerking der landbouwers j vereenigd in het K. N. L. C., waarvan de heer Molhuysen de vertegenwoordiger is. De heer Van Oeveren dronk in een pittige, humoristische rede op de Axelaars, en den persoon van den afdeelingsvoor- zitter, den heer Van Dixhoorn. De heer W. Kakebeeke deed dat op Axelsch ge meentebestuur, den ijverigen burgemees ter, bijgestaan door zijne wethouders en den gemeenteraad. Zij zullen met genoe gen mogen terugzien op deze voor hun gemeente zoo belangrijke dagen. Door den heer G. Vogelvanger werd een dronk ingesteld op de burgemeesters der andere gemeenten die heden bezocht waren. INGEZONDEN MEDEDEELlNGEXv bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hooidpijntabletten. Glazen buisjes 6U ct. Bij Apoth. en Drogisten. De regeeringscommissaris, de heer De V udder van Noorden stipte aan, dat het zijn taak is te zorgen voor goede vetr- keersmiadelen. Hij denkt daarbij ook aan luinoouw en zuivelproductie, en stelde een dronk in op de beide heeren die zoo krach tig voor deze belangen werken, namelijk de heeren Zwager.man, zuiv^i- c... ue Biassche, tuinibouwconsulent. De burgemeester van Axel memoreer.de vernomen te hebben, dat de voorzitter, de heer Mr. Dieleman in Axel is opge- groeid, en dat hij ook nog tot zijn 13e jaar het landbouwerscostuum met het platte petje heeft gedragen. Geen wonder, dat aeze zooveel voor de belangen van den landbouw, zooveel voor die van Zeeuwsch-Vlaanderen voelt. Hij meent, dat men door hem als voorzitter te kiezen den juisten man op de juiste plaats heeft georacht. H" hoopt, dat deze jaren lang die functie zal mogen vervullen. Den heer H. Zonnevijlle, secretaris der vereeniging van Zeeuwsche Fokkers, Dracht in herinnering, dat het reeds de tweede maal is, dat zijn vereenigin.g hoi-e lokalen voor de Z. L. M. openstelt. De eerste maal was zulks het geval in 1915, toen wegens de mobilisatie van de school- lokalen geen gebruik kon worden ge maakt en hier de huishoudcursus werd ondergebracht. Hij wees hierbij ook op het nut, dat die landEouwcursussen en huishoudcursussen hebben afgeworpen, om te eindigen met het uitbrengen van een dronk op zijn vriend, den heer Kiei- stra, de ijverige secretaris der Z. L. M. Er werden nog enkele toespraken ge~ houden, waarvan de laatste door den heer E. van Hecke, die pleitte voor goede weg en, maar bovendien ook voor het m- achtnemen der verkeersregelingen, daar atwijking daarvan zoo licht tot ongeval- len kan leiden. Toen sloot de voorzitter deze hoogst gezellig.e samenkomst, en kon men krach- ten gaan verzamelen voor den Volgenden dag, dien der tentoonstelling. Te Tentoonstelling. Donderdagvoormiddag trokken wij op ter Tentoonstelling. Bij onze bezoeken aan het terrein der Zeeuwsche Fokkers- vereeniging te Axel was ons de vorlge dagen reeds gebleken, dat daar heel wat voorbereid werd en reeds voltooid was. Op het ruime terrein waren groote overdekte ruimten opgesteld, voor het on- dertbrengen van stands der tentoonstel ling. Het was vooral Woensdag een ge- stadig af en aanrijden van vrachtauto's en tractors met gevolg en ook nog Don- derdagmorgen werd, zooals dat op een tentoonstelling schijnt te moeten, nog met koortsaehtigen ijver hier en daar de laat ste hand geiegd om alles in orde te krij- gen. Ondertusschen waren daar in den vroe- genmorgen ook de tal van tentoon te stel len dieren aangebracht en waren de ver schillende keuringscommissies aan het werk getogen om hunnen,.niet steeds ge- makkelijken arbeid te verrichten. De aahblik van het terrein, toen wij het in den loop van den voormiddag betra- den, deed ons opvallen, hoe gunstig dit daar in alle opzichten gelegen is, en zelfs na de inridhting voldoet aan de moderne eischen. Bij de inrichbing was daarvan nog geen sprake, toen had men nog alleen bergruimte noodig voor rijwielen, maar thans, welk een autopark is de, om het zoo maar eens te noemen vestibule van dit terrein Honderden auto's kunnen daar zonder bezwaar neergezet worden. Het achter de restauratietent gelegen terrein is ruiim, en wegens de zandige structuur van den bodem is het er, ook na een regenbui, terstond droog. Bekroningen. De uitspraken der verschillende jury's zijn als volgt: Afdeeling PAARDEN. Klasse 1. Hengsten van 4 jaar en oudet (kl. maat tot 1,65 M.): le prijs Wilson van Coop. H.V. ,,De Verwhchting Axel, 2e Matador van M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe, 3e Ingersol de Laboureur van H.V. „De Toekomst", Axel; 4e Joubert van H.V. ,,Hoop op Vooruitgang Zaamslag; 5e Lec tor, van M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe. Klasse 2, hengsten van 4 jaar en ouder (gr. maat boven 1.65 M.): le prijs Lumino, van Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 2e Epatant du Kat, van H.V. „Stoppeldijk", Stoppeldijk; 3e Klaas, van B. L. IJsebaert, Axel; 4e Hip- polyte, van Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 0e Blesson van de Ronde Putten, van F. Dek- ker Pan., Axel; 6e Robert de Wilson, van H. Bonte, Koewacht; 7e Albinaxos, van Gebr. Kindt, Philippine; 8e Mandoer de La boureur, van N.V. Stal vail Dixhoorn, Axel. Klasse 3, hengsten van 3 jaar: le prijs Carlo, van Em. C. Fassaert, Lamswaarde; 2e Avenir de Nil, van H.V,,Kloosterzande Kloosterzande; 3e Atilla, van Ge'b. de W^aal, Ossenisse (Zeedorp); 4e Mon Beau, van Alphons Mangnus, Boschkapelle; 5e Mayeur du Sartiau, van M. van Fraaijenhove-Kos- ter, Axel; 6e Brillant, van N.V. Stal van Dixhoorn, Axel; 7e Marius, van A H. Dek- ker Jzn., Zaamslag; 8e Fafnir, van Johs. Scheele, Boschkapelle. klasse 4, hengsten van 2 jaar (kl_ maat tot 1.58 M):, le prijs Nico, van P. B. van Hoeve, Axel; 2e Wilson de Modern, van Gebr. Kindt, Philippine; 3e Bosco, van F. Dekker Pzn„ Axel; 4e Carlo van B. L. IJse baert, Axel; 5e Oswald d Issu, van JN.V. Stal van Dixhoorn, Axel. Klasse 5, hengsten van 2 jaar (gr. maat boven 1.58 M): le prijs Aldebaran van Rondeputten, van F. Dekker Pzn., Axel: 2e Opera du Marquis, van D. Temmerman. Philinoine; 3e Marnix van Wilson, van S. van Hoeve, Axel; 4e Albinaxos van Stelle. van Gebr. Kindt, Philippine; 5e Oscar Oranje, van Jan de Putter Jzn., Axel. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2