SEMEN 8DE BERICHTEM. Handelsberichten. Vleesch voor marine en leger. De Z. L. M. heeft al het mogelijke ge- daan om te verkrijgen, dat de Recjeering voortaan voor marine en leger aan het in- landsch vleesch de voorkeur zou geven bo- ven het buitenlandsche. Onze actie heeft echter tot geen resultaat geleid, daar de bedoelde departementen het voordeel van het veel goedkoopere buiten- landsche vleesch niet kunnen prijsgeven. Reglement paardenkeuringen. Het Reglement op het verleenen van aan- houdingsbijdragen voor merrien, met subsi- diie uit de provinciale fondsen, is reeds her- haaidelijk gewijzigd. Toch behoeft dit regle ment nog verdere wijziging. Het beste is daaiom, dat het geheele reglement eens ter ete e wordt bestudeerd en omgewerkt en te dien einde heeft de Z. L. M. voorgesteld een commissie te benoemen welke zich hier- mede zal bezighouden. Bedoelde commissie zal bestaan uit een vertegenwoordiger der Z. L. M., een ver- tegemvoordiger der Prov. Regelingscom- mlssie voor de Paardenfokkerij en een ver tegenwoordiger van de Afdeeling Zeeland van het Stamboek voor het Nederlandsch Trekpaard. Landbouwhuishoudonderwijs. Door de Z. L. M. is te Zierikzee thans het landbouwhuishoudonderwijs gereorgani- seerd, waardoor het onderwijs aan boeren- dochters in nieuwe en breedere banen ge leid zal worden. De gemeente Zierikzee heeft 4 lokalen 'beschikbaar gesteld, terwijl het Rijk voor het jandbouwhuiishoudonderwijs in Zeeland een extra bedrag heeft beschikbaar gesteld vooi de inrichting van de lokalen. Gemeente en Rijk hebben zich in dezen zeer bereidwillig getoond, niettegenstaande dat, waren vele moailijkheden te overwinnen om zoover te komen. Het is de bedoeling voorloopig een 3-jari- gen, later zoo mogelijk een 4-jarigen cursus in te stellen. De eerste 3-jarige cursus zal direct op den thans .loopenden landbouw- huishoudcursus aansluiten. Een leerares zal benoemd worden. Directoraat-Generaal van den Landbouw. Het Dagelijksch Bestuur heeft er via het K. N. L. C. bij de Regeering op aangedron- gen, dat het Directeur-Generaalschap ge- handhaafd blijft. Van een Commissie van Advies, voort- koanende uit de verschillende centrale land- bouworganisaties, verwacht ons Dagelijksch Bestuur weinig heil. De meeningen moeten in principieele aangelegenheden wel zoo uit- eenloopen, dat de adviezen welke aan de Regeering door een dergelijke heterogene commissie gegeven worden, wel niet veel waarde zullen bezitten. ingeval er toch een dergelijke Commissie van Advies ingesteld mocht worden, is het billijk dat de medezeggenschap der organi- satdes afgemeten wordt naar het aantal led en dat ze vertegenwoordigen en eerst be gin; wanneer het ledental over geheel Ne- derJand de 11000 bereikt. Enquete electriciteit. Ir. Zeeuwsch-Vlaanderen wordt thans ,dooi onze Maatschappij een enquete inge steld om betrouwbare gegevens te krijgen over stroomafname, kosten, gebruikte instal- laties etc. Aan de hand van het reeds talrijk binnen- gekomen statistiisch materiaal, zal het moge lijk zijn belangrijke gegevens omtrent het eiectriciteitsvraagstuk te pulbliceeren. Open brief aan grondeigenaren en pachters. Deze open brief werd door het C. Z'. P. opgesteld naar aanleiding van een bericht in de bladen, dat de Bond van Landpachters zich tot den Minister heeft gewend met het verzoek om de door de Staatscommissie ont- worpen wet wel aan de Kamer te willen voorstellen. Nadat het Dagelijksch Bestuur zich met der. imhoud van dit stuk heeft kunnen ver- eenigen, is het gepubliceerd geworden. In den brief wordt uitgedrukt, dat niet door wettelijk ingrijpen, maar door oprich- tinc; van particuliere pachtbureaux de pach- ter kan verkrijgen, wat hij naar billijkheid verlangen mag, n.l. de g.rootst mogelijke kans op verlenging van den pachttermijn, op he; ten eigen nutte maken van aangebrachte verbeteringen (eventueele vergoeding) en herzieninn van den pachtprijs naar billijk heid. Van het ontwerp der Staatscommissie is weinig te verwachten, omdat het eigenlijk niets biedt, waardoor de positie van den pachter werkelijk verbetert. Voorts geeft het stuk eenige practische wenken, waardoor de Pachtverhoudinigen eventueel verbeterd zouden kunnen worden. Benoemd werd tot kringdeskundige voor het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau oor den Kring Walcheren, wegens ver- tiek van den heer A .Scheele uit genoem- den Kring. de heer P. Melis. Herbenoemd werd tot lid van het Dag. Best, der Algemeene Keuringscommissie van gewassen de heer Iz. van der Weele. Door den Bond van Oud-leerlingen der Rijks Landbouwwinterschool te Goes en van de afdeeling Noord- en Zuid-Beve- land van de vereeniging tot bevordering van Bijenteelt in Nederland is verzocht opneming als lid der Z. L. M. Het Dag. Bestuur adviseert genoemde vereenigingen in het verband der Z. L. M. op ;e nemen en de contributie te bepalen op 10 cent per lid en per jaar, met een mi nimum van f 10. Het advies ondervond bestrijding bij den heer Dees, namens den kring Weste- lijk Zuid-Beveland. Deze vreest te veel juvloed van deze vereenigingen, indien ze ook aanspraak maken op een zetel in het Hoofdbestuur en verzwakken der Z. L. M.. daar men zal nalaten daarvan lid te worden, indien men door een vereeniging daarvan collecbief lid is geworden. Door den voorzitter werd het eerste bezwaar weerlegd door er op te wijzen, dat deze vereenigingen geen aansoraak kunnen maken op een zetel in het Hoofd bestuur, dan wanneer ze over de geheele provincie werken, terwijl de secretaris. de heer Kielstra, het tweede bezwaar niet ducht, aangezien het collectief lidmaat- schap der leden dier vereenigingen inr vidueel geen rechten biedt die de leden der Z. L. M. geriieten, o.m. de gelegen- heid om het Zeeuwsch Landbouwblad te leien. Door die vereenigingen in het ver band op te nemen zullen wel publicaties harerzijds in het Landbouvtblad worden opgenomen en dat zal juist propagandis- tisch werken. De heeren Lindenberqh, sprekende voor den Bond van Oud-leerlingen en de heer Bom voor de bijenteelers, steunen ook dit laatste. Zij zijn van oordeel, dat het toetreden der vereeniginoen eerder aan leiding zal zijn tot het aanwerven van leden voor de Z. L. M. De besturen dier vereenigingen streven althans daarnaar. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt bij acclamatie aan-genomen. Bij de bespreking van het rapport over de vraag of aardappelmeelfabricage vopr Zeeland is aangewezen, deelt de Voorzit ter mede, dat in dat aan de leden toege- zonden rapport naar de meening van het Dag. Bestuur enkele cijfers moeten wor den gewijzigd. die hij aangeeft en die de opbrengst per HA betreffen. Hij brengt voorts hulde aan den samen- steller van' dit rapport, de heer Boeren- donk, die de stof zorgvuldig heeft bewerkt en daarmede een belan-""';k werk heeft verricht. De conclusies van het rapport, strek- kende dat deze industrie voor ons gewest onder de tegenwoordige omstandigheden geen beteekenis kan hebben en de Zeeuw- scihe land'bouwer zich uit welbegrepeu eigenbelang zal houden aan het verbou- wen van consumptieaardappelen en trach- ren dit, waar mogelijk, te perfectionneeren en tot uitbreiding te bremgen, worden bij acclamatie aangenomen. Zooals onlangs is gemeld, is door hel Rechtskundig Bureau der Z. L. M. een principieele beslissing uitgelokt, die voor den Zeeuwschen landbouw van groot be- lang is, nl. of het vlasbeuken moet be- sohouwd worden als te behooren tot het landbouwbedrijf dan wel tot de industrie. Door de inspecteurs van den Arbeid werd het laatste beweerd, en dat dit werk dus onder de bepalingen van de Arbeidswet viel. Door den rechter is beslist, dat dit werk niet onder de Arbeidswet valt, als behoorende tot de werkzaamheden van het landbouwbedrijf. Door het Rechts kundig Bureau zijn hiervoor verschillen de kosten gemaakt en aangezien dit nog slechts over geringe geldmiddelen be- schikt, stelt het Dag. Bestuur voor in de kosten f 50 tegemoetkoming te verleenen. Dit voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. Naar aanleiding eener vraag van den heer de Putter ontstaat een bespreking omtrent de vraag wat onder vlas beuken wordt verstaan. Hier in het land spreekt men van boken. De heer D. J. Dees heldert dit op door er op te wijzen, dat vlas beuken of boken niets anders is dan vlas dorschen, en dit dus wel degelijk onder het landbouwbe drijf valt. Het braken, het breken van den Stengel en het zwingelen. is industrie werk en valt dus onder de Arbeidswet. De gevallen rechterlijke beslissing is voor den Zeeuwschen landbouw van veel be- lang. Het jaarverslag over 1924 en 1925 van het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau geeft geen aanleiding tot op- of aanmerkinqen. De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Bestuur de vraag heeft overwogen. of het niet gewenscht is, dat de Z. L. M. ook meer aandacht gaat wijden aan hen. die zich speciaal met tuinbouw bezig houden, om ook dezen, waar nood'ig en mogelijk, hulp en bijstand te verleenen. Het Dag. Bestuur meent, dat daarmede niiet ge- draald moet worden en wilde een com missie instellen, die dit vraagstuk onder de oogen zou zien. Het is gewenscht, dat die commissie oordeelkundig wordt sa- mengesteld, uit de verschillende kringen. Hij vraagt voor het Dag. Bestuur mach- tiging, die commissie te benoemen. De aandacht is reeds gevallen op de heeren J. Welleman, lid van het Hoofdbestuur. die dan tevenis voorzitter kan zijn, en den heer Hanken, voorzitter der Veilingsver- eenigingen, en den rijksconsulent, den heer Van der Plassche. De vergadering vereenigt zich met het denkbeeld van het Hoofdbestuur en ver- leent de gevraagde machtiging. De heer Dees (West Zuid-Beveland) vraagt of het niet gewenscht is iets te doen naar aanleiding van het verbod van invoer van vleesch uit Nederland in En- geland. Op uitnoodiging van den Voorzitter geeft de heer Molhuyzen een expose van het verloop dezer kwestie, die uit de dag- bladen voldoende bekend is geworden, nl. dat in Engeland de invoer van geslachte varkens is verboden, omdat men ver- moedde, dat uit Nederland ingevoerde geslachte varkens besmet waren met mond- en klauwzeer en dat dit bii invoer in Engeland was geconstateerd. Die var- e-;s ziin teruqgezonden en toen is geble- ken. dat alle uit Nederland ingevoerde varkens gezond waren. doch dat de be- smette cadavers kwamen uit Belgie, doch via Rotterdam waren verscheept. Deze zijn terstond na afloop van het onderzoek, naar Belgie teruggezonden. Uitvoerig deelde spreker mede hetgeen door onze Regeering is verricht om aan Engeland den meest mogelijken waarborg te geven dat van Nederland uit geen vleesch van zieke dieren zal worden uit- gevoerd en dat nu het resultaat van een en ander moet worden afgewacht, doch dat men wel eenigszins pessimistisch ge- stemd is omtrent het te verwachten resul taat, want dat er verschillende sympto- men zijn die er op wijzen dat het besmet- tinjgsbezwaar meer is aangegrepen voor het ibereiken van een ander doel, nl. bevoordeeling van den ibin- nenlandschen kweeker in Engela-nd, omdat men van een invoerverbod uit Ne derland verhooging der prijzen verwacht en ook om de Dominions tegemoet te ko men. Over de vraag of Engeland ons vleesch misse.n kan loopen de meeningen van deskundigen uiteen. De Voorzitter wijst op het groote be- lang dat Nederland bij deze zaak heeft, niet alleen de fokkers, doch ook de spoor- wegen en stoomvaartmaatschappijen die het vleesch vervoeren en alien die in deze branche werkzaam zijn. Hij gelooft, dat men verzekerd kan zijn dat de Regeering en de betrokken corporaties van belang- hebbenden alles doen wat mogelijk is om deze ramp van ons land af te wenden en hoopt, dat die pogingen eindelijk met gun- stigen uitslag zullen worden bekroond. De Voorzitter van den Kring Axel, de heer Van Dixhoorn, noodigde alle aanwe- zigen aan het in het Hotel De Lozanne te houden souper en deelde mede, dat de Minister van Bi.nl. Zaken en Landb. had bericht, verhinderd te zijn de tentoonstel- linig te komen openen, doch dat Z.Exc de Commissaris der Koningin zich vol- gaarne heeft bereid verklaard Donder- dagvoormiddag 10 uur die taak te ver- richten. Voorzitter, de heer Mr. Dieleman, sloot de vergadering. Concert op de Markt. Er was nu nog even tijd ongestoord het concert te beluisteren, dat tijdens de vergadering op de Markt was aangevan-* gen door „Concordia" en waarvan het tijdens de vergadering wel jammer was, dat we onze aandacht moesten verdeelen over de uitveering van mooie muzieknum- mers en de woo.rdvoerders, waarbij het beluisteren der laatsten, in de fortos der muzdek, wel eens wat in het gedrang kwam. Het concert van het muziekgezelschap genoot de belangstelling van velen. Het souper. In de versierde bovenzaal van het Ho tel Het Gulden Vlies, van den heer De Lozanne, wachtten keurig aangerechte tafels het Krdngbestuur Axel en zijn gas- ten aan het hiervoren genoemde souper. De heer Van Dixhoorn riep hier als Kringvoorzitter aan alien het welkom toe en stelde voor een dronk te wijden op het welzijn van H.M. de Koningin en het Vorstelijk Huis. De heer D. T. Dees, Vice-voorzitter van het Krdngbestuur, wees op de beteekenis van Z.-Vlaanderen, hoe dit vroeger min der bekende deel van Nederland de laat ste jaren meer naar voren treedt, hetgeen een gevolg is van de wijze waarop daar- voor wordt opgetreden, waarvan zeker een der eersten is de Voorzitter van het Hoofdbestuur. de heer Mr. P. Dieleman, die in verschillend opzioht krachtig heeft gewerkt voor de belangen van dit gewest, getuige de verbindingsweg tusschen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen, de tram die thans het gewest doorsnijdt, de Prov. Electriciteitsmaatschappij, die ook kan strekken tot ontwikkeling van den landbouw, en nog verschillende ande- re zaken, Steeds is de heer Dieleman onvermoeid werkzaam voor het bevorde- ren van onze belangen. Hij stelde een dronk in op diens welzijn. Er heersche bij het souper een gezel- lige stemming, die door het opgediende ten zeerste werd verhoogd. Er werden nog vele goede woorden gesproken. De heer Mr. Dieleman her- dacht den Voorzitter van het Kringbe- stuur, den heer Van Dix'hoorn, als voor- trekker bij de paardenfokkerij, den heer Oggel, wethouder, den vader van den Voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer Jac. Dieleman, benoemd tot eere-lid. De heer Van Dixhoorn wees er met voldoening op, dat de beteekenis van het woord ..boer" reed's veel van karakter is veranderd, dat men vroeger als men dat woord gebruikte, meer dacht aan een lomp, bot individu, doch dat men tegen- woordig als men dat woord gebruikt. den.kt aan een landbouwer, en daaraan is zeker door H.M. de Koningin uiting gegeven, toen zij iemand uit dien kring, den heer J. de Kraker, met Hare onder- scheiding vereerde, waarmede hij hem nog gelukwenscht. De heer Blok, Burgemeeste van Axel, bracht hulde aan de heeren Van Dix hoorn en de Putter, Voorzitter en Se cretaris van het Kringbestuur, voor het geen door hen voor de inrichting der ten- toonstelling enz. is verricht. De heer de Kraker dankte, als afge- vaardigde van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond voor de genoten ontvangst en verklaarde dat zijn vereeniging niet te- genover de Z. L. M. staat, doch naast haar ook voor de landibouwers wil werken. De heer Kake'beeke herdacht de hee ren Le Feber en Zonnevijlle, die in deze streek zooveel voor het landbouwonder- wijs hebben gedaan, en waarvan eerstge- noemde daaraan nog werkzaam is. en voorts ook de verdiensten van den Vice- voorzitter, den heer D. J. Dees, die reeds zooveel jaren op verschillend gebied de landbouwbela;ngen heeft gediend. Het was. toen deze gezellige kring uit- eenging, eenerzijds nog te vroeg, .want men was er op z'n gemak. Doch de werkzaamheden roepen morgen, Woen's- dag. ook weer tijdig, en zoo kwam rond middernachit het einde, om de noodige rust te gaan genieten. VERDUISTERING VAN f 70,000. Een notaris gear resteer d. Maandagmiddag te kwart over twee is in zjjn woning te Capelle a/d IJsel ge- arresteerd notaris J. 0. de J., verdacht van verduistering. De arrestatie geschiedde door den burgemeester, den heer J. Verloop, die met den verdachte en een veldwachter plaats nam in een auto, waarmede men notaris De J. naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overbracht. Reeds eenigen tijd geleden bereiktan burgemeester Verloop voortdurend klachten van hypotheekhouders uit Capelle a/d IJsel, dat afgeloste hypotheken niet verantwoord waren. Niet minder dan dertien klachten, vertegenwoordigende een bedrag van pl.m. f 70,000, kwamen bij den burgemeester in. Deze stelde den officier van justitie te Rotterdam op de hoogte. Toen ook bjj het hoofdbureau van politie een klacht tegen den notaris was ingebracht, stelde de Rotter- damsche politie zich met burgemeester Verloop in verbinding, en eischte men arrestatie van den verdachte. De burgemeester wilde eerst nog niet tot arrestatie ovdrgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kunnen wordea. Fami ieleden van notaris De J. waren bereid 50 pet. van het vermiste bedrag te storten en later nog eens 20 pet., waarmede de benadeelden genoegec namen. Met het oog op de be langen die hiermede gemoeid waren, werd besloten notaris De J. in de gelegenheid te stellen zjjn zaken te regelen. Men gaf ben tot Dinslagmorgen uitstel. Was het beloofde bedrag dan niet gestort, dan zou de justitie ingrijpen. Men eischte echter, dat de familie van notaris de J. zich ook nehaHe voor 70 pet garant zou stellen voor de bedragen, die nog naderhand zouden bljjken te kort te komen. Daartoe was de familie echter niet bereid, omdat men niet wist, welke bedra- gen aan het licht zouden komen, wanneer de zaak eenmaal -aan het rollen was ge- bracht. Toen dan ook Dinsiagmorgende 50 pot, van de f 70 000 niet gestort waren, werd ter stond cot arrestatie overgegaan Gebleken is nog, dat de notaris g tracht had het eene gat met het andere te stoppen. Deze manipulaties zijn ten slotte spaak geloopen. Het totale bedrag der verduisteringen is nog niet bekend. VIJF WERKLIEDEN TE WATER. In de Maas tegenover de kerk op St. Pieter bij Maastricht waren een vijftal werklieden bezig met het lossen van eeD schip. Door het slingeren daarvan ge- raakten zjj alien te water. Twee konden zichzelf reddeo, twee anderen werden door een zekere S. op het droga gebracht, doch de 23jarige A. B., ongehuwd, afkomstig uit Oirschot verdronk. Zjjn lijk is nog niet gevonden. VERGHFriGINGSVERSCHUNSELEN. In h it woonwagenkamp te Sittard hebben zich bij een drietal kinderen verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. Twee der kleinen waren na korten tjjd weer zoo goed als hersteld, het 21/s jarig kind van Sw. is echter overleden. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duistervermoed wordt, dat de kinderen van langs den weg staande bessen gegeten hebben. Met zekerheid is dit niet vast te stellen, daar meerdere kinderen van deze vruchten gegelen hebben, zonder onwel te zjjn geworden. EEN BURGER ALS VERKEER3AGENT. 't Gebeurde dezer dagen te Haarlem; Een man had zoo diep in het glaasje gekeken, dat hij in verregaanden staat van dronkenschap verkeerde De politie moest er aan te pas komen, om dezen heer van den Kruisweg naar het posthuis der politie aan het Stationsplein te vervoeren. Dat ging niet zoo heel gemakkeljjk. De ver- keersagent op den hoek van den Kruisweg en het Statiousp'ein begreep, dat zijn ka- meraden het zonder zijn hulp met den dronken man niet zouden klaar spelen. Dies verliet hij zijn post, omdat bovendien door den toeloop van het publiek het ver- keer dreigde spaak te loopen, en het dus zaak was de verkeersbelemmering zoo spoedig mogeljjk uit den weg te ruimen (in den waren zin des woords) Jn den tijd van vjjf minuten was het zaakje voor elkaar. De dronken man was met vereende krachten opgeborgen. Wat was er in dien tijd met het verkeer gebeurd Wel, dat werd geregeld door een burger, die zoo goed en zoo kwaad als het ging de rol van plaatsvervangend verkeersagent speelde. Het was wel wonder ljjk, dat de lieden van de straat zoo zonder meer 's mans bevelen opvolgden. TE VEEL HAAST. Een 20-jarige kantoorbediende te Leiden, die Zondagmiddag op den Stationsweg een tram achternaliep kwam door de inspanning van het harde loopen te vatlen juist toen hp op de treeplank wilde springen. Hjj was dood. DE VON DELING. Zaterdagnacht heeft een juffrouw op het politiebureau aan de Galerjj te Rotterdam, gebracht een kind van l1/2 jaar, welkkind in de Benthemd varsstraat op den openbaren weg aan zijn lot overgelaten was. De ouders van het kind leven gescheiden en zjjn bij de wederrijdsche ouders ingetrokken. De grootouders weigeren evenwel h-t kind in huis te nemen. Aanvankeljjk heeft de moeder het eenige dagen bij zich gehad, maar haar ouders hebben haar de woning ontzegd, indien zij het kind niet bjj den vader bracht. Maar ook daar wilde men het kind niet hebben. De moeder heeft toen eenige nachten met haar kind in het Park of in een plantsoen geslapen. Tenslotte heeft zjj het kind in de Benthjmdwarsstraat voov de woning van haar schoonouders neergezet en het aan zijn lot overgelaten. Door de goede zorgen van de politie heeft het kind evenwel reeds elders een geschikt onderdak gevonden. EEN SPOORWEGONGELUK. De sneltrein naar Bordeaux, die om 12 uur 's midlags Parjjs verlaat, is Maandag om 3 uur bij Vouvray gederailleerd. De locomobiel, tender, goederenwagen en twee rjjtuigen vielen over den weg de drie vol- gende wagens ontspoorden. Het aantal slachtoffers bedraagt vjjf dooden, twee ernstig gewonden en een dertigtal licht gekwetsten. VLEESCH VERGIFTIGING IN DUITSCHLAND. In den loop van Zondag en Maandag INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Kloven in de handen, eczeem, dauwworm en alle jeukende huidkwalen worden spoedig be- dwongen door Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.4 zjjn te Riiiersdorf tachtig personen ten gevolge van vleeschvergiftiging ernstig ziek geworden. Het vleesch was afkomstig uit een vleeschkouwerjj in genoemde plaats. Deze slager had het weer te Berljjn gekocht. Voorloopig is de vleesehhouwerij door de politie gesloten. Vjjf personen zjjn naar ihet ziekenhuis overgebr cht, daar zij zich n lavensgevaar beviaden. DE WERELD, WAARIN MEN ZICH VERVEELT. Te Como heeft een millionair zelfmoord gepleegd, omdR de ver ;eling hem te machtig werd. Opj zjjn ljjk werd een som van meer den 2 millioen lire aan bankpapier ge vonden en een geschrifi, waarin hij de reden van zjjn dood aangjeft. #Z >olacg ik te New-York hard werkte was ik gelukkig, maar sedert ik rijk ben en geen zorgen meer heb, verveel ik mij zoo, dat ik het niet langer kan verdragen". EEN GEBREID KOORD. Zoo vaak gebeurt het, dat een gehaakt wollen koordje tot eea touwtje wordt en geheel uitgerekt, niet meer op den naam garneering of versiering kan bogen. Een heel stevig, rond koordje verkrjjgt men, door de wol te breien op stalen pennen. Zet 3 steken op en brei die, keer de naaid niet om, maar verschuif de steken naar't andere eind der naald, brei de 3 steken weer. schuif de steken weer (zonder 't werk om te keeren) naar 't andere einde der naald, enz., enz. Bij het eindigen worden de steken tegeljjk gebreid. Het koordje wordt af- gemaakt met kleine wollen kwastjes. NEW-YORK IS TE KLEIN New-York is te klein De burgemeester der metropolis heeft de benoemiDg bekend gemaakt van een commissie van 472 per sonen, mannen zoo wel als vrouwen, die de uitbreidings- en verfraai'ingsplannen voor de stad moet bestudeeren. De commissie heeft reeds zeven subcommissies met diverse opdrachten aan het werk gezet. VEE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. In de hoeve »Soureth" van den heer H., onder de gemeente Heerlen, is Vrijdagnacht brand ontstaan, tengevolge waarvan de schuren en stallen der boerde.'ij geheel in de asch werden gelegd. De Heerlensche brandweer slaagde er in, het woonhuis te behouden. Eenig vee ging verloren, w.o. een meer- malen bekroonde hengst, alsmede 20 varkens en eenige landbouwmachines. De oorzaak is onbekend. EEN STAD IN MOEILIJKHEDEN. De stad Glashuette in Saksen, met zijn vermaarde fabrieken van horloges en op- tische instrumenten, verkeert in finan- cieele moeilijkheden, daar ongeveer 80 van alle ondernemingen stilstaan en 80 van de arbeiders werkloos zijn. Het zou in de bedoeling van de Saksische regee ring liggem, aan de stad een moratorium te verleenen voor den duur van drie jaar. Het is echter nog in het geheel niet zeker. dat met behulp daarvan een faillissement kan worden vermeden aangezien de voor- naamste schuldeischer, de Hypotheek- bamk Meiningen, die alleen 1 millioen te vorderen heefit, haar meening daarover nog niet te kennen heeft gegeven. De burgemeester is sinds eenige maan- den geschorst en er is 'n onderzoek tegen hem geopend, om uit te maken of hij mis- iruik van zijn functie heeft gemaakt. BLIJFT VAN EEN ELECTRISCHE LEIDING. Te Rossington, bij Doncaster, klom een jongne van dertien jaar, die naar een vogelnest zocht ,in een paal van de elec- trische leiding. Hij kwam met den kabel in aanraking en werd op slag gedood. De voltage van den stroom bedroeg tusschen de tien- en elfduizend volts. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is al3 gevonden gedeponeerd een dameshorloge. Rechthebbende ver?oege zich aldaar. Hulst, 23 Juni 1926 EIERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 30000 stuks prjjs 4,20 per 100 stuks. BOTER 1.40 tut 1.50 per K.G. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 23 Juni, 2 uur Londen 12,11 12,12 Berljjn 59,26 59,30 Parjjs 7,05 7,121/2 Brussel 7,10 7,15 Weenen (per 100 sch.) 35,15 35,25 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,30 Fransch 7,05 7.15 Belgisch 7,10 7,15 Oostenrjjksch (per 100 sch.) 35,40 A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rosario naar St. Vincent voor orders passeerde 17 dezer Fernando Noronha. s.s. MAGDALENA in lading te Ulea- borg voor Ter Neuzen. s.s. TERNEUZEN in het droogdok te South Shields. o o Bieden. i.aten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3