Tar Ne uasasclis Courant BINNENLAND. B If 1 TE H L A H P. Yrtjdag 18 Juni 1926. So. 7927. -a.'WB]EII3El BXiA-U. FEUILLETON. .Jar ZOMERT1JD, Het Yerbond van Nederlandsche Werk- gevers heeft er in een adres bij den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landhouw op aangedrongeu, in het vervolg aanvang en einde van den hier te lande geldenden zomertijd geheel te doen aansluiten oij dien in Belgie, Engeland en Frankrijk. Boven- dien is den Minister verzocht om, indien de regeering het noodig ooideelde, den zomertijd hier te lande op een later tijdstip dan Belgie, Engeland en Frankrijk in te voeren, met genoemde landen overleg te plegen, teneinde tot een gemeenschappelrjke regeling voor den duur van den zomertijd te geraken. Het Mederlandsche bedrijfsleven onder- vindt, volgens adressant, vele hezwaren van den toestand, zooals wij dien de laatste jaren gekend hebben, waarbij de zomertijd hier te lande niet gelijktijdig begint met dien in Be'gie, EDgelacd en Frankrijk. EEN LEGAAT YOOR HET NUT. Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft dezer dagen bericht ontvangen, dat iemand wiens naam onbekend moet blijven, aan genoemde Maat schappij een legaat heeft vermaakt, vrij van lasten en rechten, groot f 10,000. HET INVOERVERBOD VAN VLEESCH IN ENGELAND. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft den volgenden brief gezondenaan deComm'ssarissen derKoningin in de provincien betreffende het gebruik van versch vleesch Het zal U.H E.G. bekend zijn, dat de Engelsche regeering het verbod heeft uit- gevaardigd tot invoer van versch vleesch uit ons land. Dit verbod heeft den afzet van vleesch belangrijk verminderd, en het spreekt van zelf, dat daavdoor de Neder landsche rundvee-, varkens- en schapen- fokkers, wier bestaan voor een belangrijk deel afhangt van de mogeljjkheid van een gunstigen afzet van versch vleesch, ernstig worden getroffen. Om nu het voor be doelde fokkers dreigerde verlies zooveel mogelijk te beperken, is het gewenscht maatregelen te nemen, waardoor het binnen landsche verbruik van versch vleesch wordt vergroot. Om die reden heb ik de eer U.H E.G. te verzoeken aan de in uw provincie lig- gende gemeenten, welke daarvoor naar uw meening in aanmerking komen te vragen, het mogelijke te willen doen, opdat bij inkoop van versch vleesch door inrichtingen in die gemeenten (ziekenhuizen) e.a. zoo veel mogelijk gebruik wordt gemaakt van binnenlandsch vleesch, en hiermederekening wordt gehouden bij aanbesteding van le- veringen van versch, dus ook gekoeld of bevroren vleesch. Ik mag hierbij opmerken, dat door de maatregel van de Engelsche regeering de prijzen van het vleesch hier te lande wel- licht zullen dalen, en mitsdien het verschil tusschen die prijzen en de buitenlandsche prijzen zal verminderen, waardoor wellicht aan een niet onbelangrijk bezwaar tegen den aankoop van binnenlandsch vleesch wordt tegemoet gekomen. DE STAKING IN ENGELAND. Naar het Yolk verneemt zal het bonds- bestnur van het Nederl. Verbond van Yak- vereenigingen aan de hoofdbesturenver- gadering voorstellen in de leening van het Engelsche Vakverbond deel te nemen tot een bedrag van een kwart millioen. Daar- van zal een ton worden geput uit het Uit het Amerikaansch door E. J. RATH. 49) (Vervolg.) „Ik wou, dat Bob Wells je kon zien," zei ze. ,,Je hoeft niet zoo strijdlustig te zijn. Ik lach Bob alleen maar uit. Hij zou sterven van ergernis of jou neerschieten. Ik weet niet precies wat." Het Wrak haalde de schouders op en ging wat gemakkelijker in het zadel zitten. Daarna begon hij zelf te lachen. ,,Wat zullen we doen, Sally?" ,,Doorrijden, lijkt me." ..Waarheen?" Het was een mooie ochtend en ze keek naar alle kanten ronid. Rondom hen wa- ren gedeeltelijk begroeide heuvels met steile rotswanden. Het kleine dal, waar door ze reden, was groen en sappig, maar niets verried, dat er ooit vee qraas- de. ,,Ik moet eerlijk bekennen. dat ik niet weet, waar ik ben," zei Sally. ,,Er schijnt hier nergens een pad te zijn en ik heb er geen idee van, waar de hoofdweg loopt. Maar ik weet zeker, dat we er niet in het donker langs gereden zijn." ,,Waar wil je heen naar Chicago of naar huis?" ..Je bent wel verplicht. me naar Chicago te laten qaan. vindt je niet?" ,,Ik? Het kan me niet schelen, waar heen je gaat. Ik dacht alleen, dat je een stakingsfcnds van het N.Y.V terwijl de rest zal moeten worden bijeengebracht door de aangesloten vakorganisaties. CASSABONS. Het schijnt, dat bij velen nog steeds de meeting heerscht dat cassations, welke bij de betaling van a contant gekochte zaken worden afgegeven, niet aan zegelrecht zijn onderworpen of dat deze bons niet aan zoodanig recht zijn onderworpen, wan- neer daarop voorkomt een aanduiding als „Geen kwitantie", Geen bewijs van betaling", Yolgbriefje alleen geldig op dag van af- gifte" en dergelijke. Noch het een, nog het ander is juist, wanneer deze stukken betrekking hebben op een aankoop van meer dan 10 gulden. Volgens artikel 34 le der Zegelwet 1927 zijn, alle stukken, welke bestemd zijn om bij de betaling te worden uitgereikt, aan het zegelrecht van 10 cent onderworpen eD daarbij is het onverschillig of de stukken al dan niet eenig bewijs voor de betaling opleveren en eveneens of ze al dan niet onderteekend zijn. De aanduiding „Volgbrbfje alleen geldig op dag van afgifce" kan daarin ook geen verandering brengen. De onder werpelijke stukken blijven in handen van de koopers, terwijl een volgbriefje uit zijn aard bij het afleveren der goederen wordt ingehouden. Doch zelfs al worden de in den vorm van cassations opgemaakte stukken, waarop de zooeven genoemde aanduiding voorkomt bij de afgifte der goederen ingehouden, dan is er nog geen sprake van een volg briefje, omdat deze stukken naar hun inhoud en aard het karakter van een kwitantie dragen en niets den kooper belet, ondanks de aanduiding bij v. eerst den volgenden dag de gekochte goederen af te halen. Als volgbriefjes kunnen slechts die stuk ken worden aangemerkt die naar hun in houd inderdaad een volgbriefje zijn. Cassabons voor bedragen boven 10 zijn slechts dan vrij van recht, wanneer de bons niet in handen van den kooper komen, doch bij v. door den kassier worden gegeven aan het personeel met het inpakken belast, die na ontvangst van dien bon, de gekochte goederen, zonder den bon, aan de koopers afgeven. Het recht ad 10 cent op deze bons verschuldigd kan door den verkooper aan de koopers in rekenirg worden gebracht. Door den verkooper is voor elke ten onrechte ongezegeld afgegeven bon een boete van 100 verbeurd. De kooper die een ten onrechte onge- zegelde cassabon in ontvangst neemt en die niet binnen een maand na ontvangst aan den ontvanger van het zegel ter con- stateericg van de overtreding aanbiedt is voor deze boete aansprakelijk. DE TOESTAND. Peret, de Fransche minister van finan cien, is afgetreden zonder omvergewor- pen te zijn, en het heele kabinet-Briand is hem gevolgd. Zoo is er dan weer, schrijft de N. R. Crt, een crisis, voortgekomen uit de crisis van den franc. Alle lapmid- delen, die vroeger in Duitschland be- proefd zijn, om het ruilmiddel voor inzak- king te behoaden, worden gaandeweg in Frankrijk nagevolgd, zonder baat te geven. In Duitschland was de d'aling van de papieren mark veel sneller, duizeling- wekkend snel ten slotte, om twee voor- name redenen: het aanmaken van papier tok kwijting van de herstelbetalingen en de steunactie voor het Roer-gebied. Een tempo dat hiermee is te vergelijken, is in Frankrijk nog lang niet bereikt, maar de afbrokkeling is met dat al steeds vender gegaan en nu het vertrouwen van het binnenlamd zelf in den franc daardoor ge- schokt is, wordt de beweging in dalende lijn automatisch voortgezet. Natuurlijk geven de Franschen zelven de hoofd- schuld aan manipulates van het buiten- land (steunactie voor het Engelsche pond o.a.), maar het Fransche publiek begint ..in ponden te denken", gelijk vroeger het Duiteche, en dit is fnuiikend voor den ui'fczet ,,Vergeet dat," zei Sally, bijna vinnig. ,,!k kan hier midden in de wikiernis toch niet praten over uitzetten." ..Als je ergens op uitgaat Henry, wees niet vervelend." ,,Goed, ik zal er nooit meer over spre- ken." ,.En wees niet flauw ook." „Je kunt in het vervolg net zoo dikwijls van plan veranderen, als je wilt," zei het Wrak. ,,Het is eigenaardig," sprak Sally en keek hem half lachend aan, „maar weet je wel, dat ik engelen-geduld met je heb, Henry Williams en ik ben een boon, als ik snap, waarom." ,,Neem met niet kwalijk," zei hij verle- gen. ,,Het komt van mijn zenuwen." Ze barstte in lachen uit. ,,Wat zou je er van zeggen, als we eens naar den top van een van die heuvels reden om het terrein te verkennen?" vroeg ze. ,,Best." Ze reed vooruit, dwars het grasveld door. Het Wrak voelde zich plotseling dood ongelukkig. Hij deed altijd stomme dingen, sprak haar tegen, maakte haar boos en zei, wat hij verzwijgen moest. Toch kon hij niet begrijpen, waarom ze alles zoo kalm opnam. In haar plaats zou hij rust noch duur gehad hebben, ten ge- volge van verijdelde plannen. Hij zou naar Chicago willen gaan, al was het over de lijken van sheriffs en bandieten, om zijn boodschappen te doen en te vol'bren- gen, wat hij begonnen was. Maar hier was iemand. wie het blijkbaar niet kon schelen of ze haar voorgenomen taak vol- bracht of niet. Waarschijnlijk kon ,-t niet helpen, omdat ze een vrouw was, .anc. Verliest de binnenlandsche beleg- ger zijn vertrouwen in den franc, dan zal hij ervoor bedanken vervallende schat- kistbons te vernieuwen. Neemt het pu bliek het aangeboden schatkistpapier niet op, dan moet het tekort gedekt worden door uitgifte van nieuw geld. Peret, zegt men, deinsde terug voor nieuwe inflatie, vond geen steun bij de Bank van Frank rijk bij zijn aandringen op vender aan- spreken van den goudvoorraad, enz., maar de kogel rolt toch van zelf de helling af. De stijging van de kosten van het leven werkt uitvoer van levensbehoeften in de hand, met als gevolg verdere stij ging van die kosten. In Februari 1924 kwam uit Bretagne de klacht, dat Hollan- liers er de bloemkool opkochten voor ?>x/2 \rs. het stuk. Gevolg was, dat de prijs van bloemko6l te Parijs in veertien dagen tijds verdubbelde. In zulke omstandig- heden is het regeeren een ondankbare taak en neemt onder zittenlde bewinds- lieden de neiging toe, om het ambt neer te leggen, voor nog de ontevredenheid van het parlement hen doet tuimelen. Het vooruitzicht om met decrets-lois te regee ren en een soort van financieele dicta- tuur in te stellen, is al evenmin verlok- kend voor ,,ministerabelen Toch zal Frankrijk binnen enkele dagen een nieuw ministerie hebben, naar men verwacht, opnieuw floor Briand gevormd, maar met de sterk geschakeerde partij- kleuren van een „nationaal" spectrum. Wij wachten af. Baldwin heeft gesproken, maar de zaak lijkt daarmee niet uit. Hij heeft, zonder dat de regeering zich rechtstreeks in het geschil bij de kolenmijnen mengt, de in- diening van een wetgevenden maatreqel aangekondigd. die heit wettelijk mogelijk zal maken den arbeidsdag in de mijnen van zeven uur tot acht te verlengen en daarmee te kennen gegeven, dat de twee partijen de oplossing dienen te zoeken in een verlenging van den werktijd. Dan zouden, naar de meening der regeering, in vele districten de loonen gehandhaafd kunnen worden, zou in de helft der mijnen geen loonsverlaging tot voile 10 be- hoeven te gaan en zal de regeering voorts met het door haar nog beschikbaar ge houden bedrag bijspringen om de mijn- werkers uit districten waar de mijnen in het geheel niet rendabel te maken zijn, naar elders over te brengen en te huis- vesten. Eindelijk zou na drie maanden (Juli, Augustus, September) een herzie- ning van de loonen plaats vinden op den gro'ndslag van de kolenproductie in de twee eerstgenoemde maanden. Voor zulke voorstellen heeft hij blijkbaar den steun van de eigenaars, maar dit is juist de reden, waarom de mijnwenkers er maa^ niet zoo toe te krijgen zullen zijn. De on- gunstige ontvangst van zulk een regeling door de arbeiderspartij in het Lagerhuis Woensdag, was een duidelijke aanwijzing dat de partij der werknemers tegen deze oplossing gekant is. Leuzen hypnotiseeren en blijven dan een lastige sta-in-den-weg, als men een regeling aan de hand doet, die er niet mee in overeenstemming is. Maanden lang hebben de leiders der mijnwerkers de slogan" laten hooren: ,,Not a minute on the thay Not a penny off the pay." Met andere woorden geen minuut lan- ger werkdag en geen stuiver korting op het loon. Men mag de zaken beschouwen zooals men wil, maar als 73 van de Engelsche kolen, zonder het subsidie, in het laatste kwartaal van het vorige jaar met verlies verkoeht zouden zijn, kan men voorspellen, dat de mijnwerkers in hun leus bedrogen zullen uitkomen. De eige naars hebben geen haast om een bedrijf weer aan den gang te brengen. dat den meesten hunner geld kost. Het eenige wat hen naar het eind van het conflict moet doen verlangen, is de toenemende Duitsche penetratie op de wereldkolen- markt. Elk contract, dat de Duitschers op langen termijn sluiten, vermindert de voor- uitzichten voor afzet van Engelsche kolen maar komt ten slotte ook in het nadeel van de mijnwerkers. Hun toeverlaat is nog de steun van de ..Russische vakbewe- ging", welke de wereld verbaast met haar welgevulde kassen, die gevuld heeten te zijn door slechter betaalde en langer maar hij vond het toch zonderling. Niet, dat hij haar met alle geweld naar Chicago wilde hebben. Hij vond, dat ze best in Montana kon blijven, tenminste, zoolang hij er ook was. Hij kon met haar beter Opschieten, dan met de meeste men- schen. Zij was de eerste, die hem Henry genoemjd had. Hij had den indruk, dat ze vriendelijk tegen hem wilde zijn en het lukte haar ongetwijfeld. Ze was gewel- dig aardig voor hem. Ze verdroeg een heeleboel onzin van hem en stoorde zich niet aan zijn zenuwen, wat hij zeer op prijs stelde. Over het geheel had ze veel gezond verstand en moed ook. En ze was altijd ooaewekt. Hij voelde zich slecht en ondankbaar. Waarom zei hij altijd din gen, die haar boos maakten Het speet hem. Voordat hij het zelf wist, zei hij het haar. ,,Ik ben een mispunt en ik weet het," besloot hij. ,,Je moet het me maar ver- geven." Ze keerde zich om in het zadel en keek hem verbaasd aan. ..Een mispunt herhaalde ze. ,,Je bent heelemaal geen mispunt, Henry. Ik vind je wat aardig." Het Wrak ging rechter op zitten en rukte aan de teugels. ,,Kom," zei hij overmoedig, laten we een beetje doorrijden." Ze begonnen te draven en hij vond het niets naar. Wat kon het hem schelen, al viel hij er af Wdldra bestegen ze den heuvel en de paarden stapten weer rustig voort. Hij was steil en rotsachtig, maar het paard van den sheriff was goed getraind. Sally scheen zelfs geen moeilijkheden te zien. werkende arbeiders. Van onverwijlde re- organisatie van de Engelsche steenkool- nijverheid, welke voor de leiders van de mijnwerkers het panacee blijft, waardoor zij een groot deel van de moeilijkheden te boven hopen te komen, bleek Baldwin niet zoo heel veel te verwachten. Thans weet men, omdat hij gezegd heeft, dat de middelen van de regeering enkel be schikbaar gesteld zullen worden voor verplaatsing van mijnwerkers, dat de re geering daar geen bijstand bij zal ver- leenen, gelijk men tot dusver op goede gronden had aangenomen. Het antwoord van de mijnwerkerslei- ders op Baldwin's rede zal spoedig los- kornen, maar groote verwaohting zal nie- mand ervan hebben. Briand is opnieuw met de vorming van het Fransche kabinet belast erf dit ligt, schrijft de N. R. Cnt., in de gegeven om- standigheden voor de hand. Hij heeft groote bedrevemheid getoond in het houden van een middenkoers tusschert links en rechts, verstaat de kunst om, al naar behoefte, met tweeerlei meerderheid te regeeren en heeft, behalve groot pres tige, veel talent om op een hachelijk oogenblik met een welsprekend woord het parlement mee te krijgen. Met zijn op- drachit tot kabinetsvorming van 't Elysee komende, heeft hij, gelijk men Woensdag reeds verwachtte, bevestigd, dat hij naar een verbreeding van de regeering zou streven, om vaster te kunnen staan en zoo groot mogelijke samenwerking te verkrijgen voor het financieel herstel, dat natuurlijk bovenaan het regeeringspro- gram moet blijven. Wie de minister van financien in Briand's nieuwe kabinet zal zijn, is de vraag, die gespannen belangstelling wekt. Sedert het begin van April van het vorige jaar heeft men in Frankrijk 7 ministers van financien versleten. Het waren ach- tereanvolgens Clementel, De Monzie, Caillaux, Painleve, Loucheur, Doumer en Peret. Onder dezen is de biljetten-circu- latie van 43 milliard tot dicht bij de 53J^ milliard francs of met 24 gestegen, is de franc 63 gedaald en zijn de kosten van het leven met 35 toegenomen. Het verontrustende in den toestand is, dat de franc buiten verhouding tot de toeneming van den biljettenomloop is gedaald, wat het bewijs levert van onevenredig ver- zwakt vertrouwen. Men zoekt een ster- ken man om het vertrouwen te herstellen, en zoo wordt dan Poincare voor den post genoemd, onder wiens eerste-minister- schap de franc vroeger na een inzinking een vleug van beterschap heeft vertoond en de decrets-lois kortstondig van kracht zijn geweest. Daar Briand verantwoor- delijk zal willen blijven voor de buiten landsche staatkunde, zou Poincare's toe- treding geen verandering in den Locarno- koers beteekenen. Intusschen houdt Briand nog overleg met tal van politici, zoodat over de definitieve samenstelling van het kabinet en dus ook over den per- soon van den minister van financien niets zekers te zeggen valt. EX-KEIZERLIJKE GEHEIMEN! Op grond van gegevens, die natuurlijk uit ,,betrouwbare bron" komen, weet de Daily News" te vertellen, dat in 1923 een breuk ontstond tusschen ex-Keizer en ex-kroonprins, omdat de monarchisten in Duitschland wilden, dat, als zij er in slaagden de republiek omver te werpen, de ex-Keizer zijn rechten op den troon zou afstaan aan den ex-kroonprins. In zijn weldra verschijnende gedenkschriften zou de ex-Keizer nu ook eenige hoofdstukken hebben gewijd aan de monarchistische actie en zijn verhouding tot den ex-kroon prins. Aan monarchale zijde, waar men hiervan lucht gekregen had, wenschte men nu inzage van deze hoofdstukken voor de publicatie. De ex-Keizer weiger- de die en toen zouden proeven van de ge denkschriften bij de uitgevers gestolen zijn. Het zou toen zijn gebleken, dat in de gedenkschriften drie hoofdstukken waren opgenomen: ,,Ik zal weer regeeren", met onthullingen over .de monarchistische be weging; ..Een monarchistische republiek", met de bewering, dat Hindenburg presi dent werd om den weg naar den troon voor den ex-Keizer open te houden, en ,,Het verraad van een zoon", waarin de ex-kroonprins scherp werd aangevallen - Ze keek naar alle kanten rond en liet haar paard kalm begaan. Toen het te steil werd voor de paarden. stegen ze af, op een afstandje van den top. ,,We zullen ze hier laten," zei Sally. ,,Gooi de teugels over zijn hoofd, dan blijven ze wel staan. Als we naar den top gaan, zullen we meer uitzicht hebben." Natuurlijk," zei het Wrak. ,,En, Henry, kijk even in Eob's zadel- tasch of er niets eefbaars in is. Als ik me niet vergis Het Wrak ontdekte twee reepen cho- colade. ..Dat dacht ik wel." zei Sally knikkend. ,,Dat heeft Bob altijd. Breng maar mee." Samen begonnen ze den rotsigen top te bestijgen. HOOFDSTUK XXII. Het Wrak geeft zich over. Het was niet de hoogste heuvel uit den omtrek, maar de top was onbegroeid. zoo dat ze een prachtig uitzicht hadden. Sal ly en het Wrak bestudeerden geruimen tijd het panorama. Er woei een zacht briesje en de zon werd al warm, zoodat hun kleeren betrekkelijik snel droogden. Eindelijk gingen ze op een platte rots zit ten om kalm het noodran^oen van den sheriff op te eten. ,,Ik ben er zeker van, dat die streep daar in het Noorden de groote weg is", zei Sally. ,,Als je goed kijkt zie je hem op drie verschillende plaatsen". Het Wrak knikte, hoewijl hij niet zeker wist of hij zag wat ze bedoelde. Sally's oogen waren veel beter dan de zijne. ,,Daar moeten we dus heen", vervola- deze, „zoodra we weer verder gaan". welke verschillende vooraanstaande mo- n sien, Hindenburg en de ex-kroon- prins zelf aanleiding gaven op het schrap- pen dezer hoofdstukken aan te dringen. Aanvankelijk scheen hun verlangen geen kans op verwezenlijking te hebben, maar nu zou men toch goede hoop heb ben, dat de ex-Keizer voor den op hem geoefenden aandrang zal zwichten. Aldus vertelt de Daily News", aan welk blad we natuurlijk de verantwoor- delijkheid voor deze „onthullingen" laten. DE BEZUINIGING. De Belgische kabinetsraad heeft den toestand van de schatkist onderzocht en de methodische besnoeiing van de open- bare uitgaven besproken. Hij besloot, geen enkelen nieuwen ambtenaar of agent bij de centrale en provinciale diensten te benoemen, behalve met goedkeuring van den ministerraad, overeenkomstig het ad- vies van het comite voor de schatkist. Het korps torpedisten zal worden op- geheven en er zullen enkele andere maat regelen met betrekking tot de landsver- dediging worden genomen, die in het ge heel een besparing van 7 millioen op leveren. Het Belgische kantoor voor de verdee- ling van de Duitsche kolen wordt opge- heven. De raad heeft besloten, de leve ring van herstelkolen door Duitschland met ingang van 1 September stop te zet- ten. GEWETENSGELD. Drie instellingen van weldadigheid te Rouaan hebben ieder 1000 frs. ontvangen van een Engelschman, die tien jaar ge- leden met zijn auto een ongeluk veroor- zaakte. In Juni 1915 reed 'n Engelschman met 'n groote auto in de buurt van de races een vrouw omver. Overtuigd, dat zij niet ernstig gewond was en alleen haar para sol had gebroken, reed hij door. Eenige dagen geleden was de bezoeker van 10 jaar terug weer in Rouaan. Gehinderd door het feit, dat hij indertijd niet zijn verontschuldiging aan de vrouw had aan geboden, noch haar gebroken parasol had vergoed, stelde hij het gemeentebestuur 3000 frs. ter hand, te verdeelen tusschen het ziekenhuis, de organisatie van ver- minkte soldaten en het armenfonds. 15 MILLIOEN DRACHMEN GEROOFD. Uit Athene wordt gemeld, dat roovers tusschen Prevesa en Janina (Epyrus) een vrachtauto hebben overvallen, die vijftien millioen drachmen van de Nationale Bank vervoerde. Zij doodden drie gendarmen en drie bankemploye's en vluchtten met den buit. TER NEUZEN, 18 Juni 1926. GEREF. KERK. De beer S. J. Koster, theol. candidaat alhier, en beroepen prediikant bij de Geref. kerk te Wons, hoopt aldaar Zondag 4 Juli a.s. en niet op 20 Juni, zooals eerst was gemeld, intrede te doen, na bevestigd te zijn door den Wdleerw. heer Ds. S. Groeneveld alhier. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit van 9 dezer is toege- kend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in zilver, aan: Mej. J. C. van der Welle, dienstbode bij mevr. de wed. Ds. Hugenholtz-Gee- sink te Oegstgeest, laatst te* Axel. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 30 Mei tot en met 5 Juni in de provincie Zeeland, be- droeg: Rondvonk: Hoedekenskerke 3; Ierseke 1; diphteritis: Oosterland 5. LIJST VAN ONBESTELBARE BR1EVEN EN BRIEFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijn. terugontvangen in de le helft der maand Juni 1926. Brieven. Buitenland. I, van Poecke de Brouwer, St. Nicolaas- Waes). NO LA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaar- heid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per'post te verzen- den stukken steeds van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. ,,Maar we moeten zorgen, dat we nie- mand tegenkomen' herinnerde hij haar. ,,Ja, natuurlijk. Ik zou dus voorstellen een beetje Westelijk van den weg te blij ven. Daar is een soort vallei, die'we mis- schien kunnen volgen. We moeten wel een paar kammen over, maar dat zal wel lukken, denk ik. We moeten zooveel mo gelijk de bosschen vermijden; die houden te veel op". Het Wrak was het in alles met haar eens. Hij was vastbesloten haar nooit meer tegen te spreken. Als Sally vond, dat ze een week op den top van den heu vel moesten zitten, zou hij het ook goed vinden. Zelfs nam hij zich voor niets meer te zeggen over het auto'tje, tenzij Sally er over begon. ,,Ik ben besloten", zei Sally, ,.naar huis terug te gaan". „0 ja ,,Jij vindt het natuurlijk niet goed. Je wilt dat ik doorga met wat ik begonnen ben". ..Ik heb er niets tegen", zei het Wrak. „Je kunt precies,doen wat je wilt". Ze keek hem onderzoekend aan. „Je moet niet denken, dat ik niet kan doorzetten, Henry. Maar ik geloof niet, dat ik iets te doen heb in Chicago. Op het oogenblik ten minste niet". ,.Best". ,,En bovendien kan ik moeilijk gaan, zooals ik nu ben, in deze kleeren". ,,Je ziet er keurig uit". Ze glimlachte. ,.Dank je voor het compliment. Henrv. maar ik zie er toch uit als een boschduivel en jii ook, als ik het zeggen mag". Het kan mij niet schelen. Ik weet het wel". (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5