SPORT. 6EMEN3PE BERICHTEN. flet co-ps torpeciooooten zal worden op- gYi ven eu er zullen bij de Ludsverdedi- ging ee iige andere maatregelen worden genomen, waarioor in bet geheei een be zui'iigi g vai 7 millioen frs. wordt bereikt. Het Belgische bureau voor ae verdeelicg der Duitsche koleD zal worden opgeheven. De kabinetsraad besloit 1 September een eind te maken aan de leveringen van erstelko'en door Du tschlaed. DE STEUN AAN DEN FRANK. In verband met de Fransch-Belgisch- ta'iaansche actie v or ket eventueel ge- leenschrppeljjk treffen van maatregelen voor de beschermiog van den franc en de lire. 1 rat het Brusselsehe »Laatste Nieuws" de volgende wuarschuwing hooren Het spreekt vanzelf dat, in het drieman- schap, Parijs de overwegende rol speelt en zoo kan de Q iai d'Ors »y aan de eene zijde Belgie onder voogdij stellen om aan den anderen kant, samm met dat zelfde Belgie te gepasten trjde, drnk uit te oefenen op Italie. Hoe zulks geschiedt, heb en we best aan onzen wisselondervonden,tom de Belgische Kamer heldjrziende genoeg was, om het voorgestelde Fransch-Beljjisch economisch verdrag te verwerpen. Zaken zijn zaken en men moet dus ook het toezicht van Parijs op onze financieele verrichtingen in dit daglicht, beschouwen. Anderdeels echter dient de vraag opge- lost, of het plan van Belgisch Fransch- Italiaanrch optredm wel afdoende zekerheid van slagen biedt. Het is een feit dat een blinde en een kreupele elkaar goed kunnen help en. Maar hebben we hier niet eerder te doea met drie kreupelen Hoe meer de toestand overdacht wordt, hoe meer ook blij'it, dat de Belgische en Fransche franc en de lire lijden aan dezelfde ziekte. Z )odat de drie munten tenslotte dezelfde zwakhefen vertoonen op enkele schakeeringen na maar, de eene aan de andeie, weinig voordeelen kan bieden. We moet en dus wel besluiten, dat de Belg:sche franc beter hulp kan verwachten van vrienden met gezonde munt. DE CYCLOON IN ZWITSERLAND. Over den cycloon, die speciaal te la Chaux-de-Fonds heeft gewoed, verklaren ooggetuigen, dat de weg, dien de storm- wind heeft genomen, door een lange rij puinhoopen wordt aangegeven. Zware balken weriden tot 200 meter in de lucht gesJingerd. De totale schade aan veld- gewassen en huizen wordt geschat op 2.000.000 Zwitsersche francs. De regee- ring van het kanton Bern heeft twee com- pagnieen geniesoldaten opgeroepen, om de eerste hulp te verleenen. In het kan ton Bern wordt een openbare collecte van huis tot huis gehouden, terwijl tevens aan de federale autoriteiten verzocht is, steun te willen verleenen. De Zwitsersche Bondsraad heeft reeds besloten een alge- meene collecte voor de slachtoffers van den storm te doen houden en opent de lijst met 15.000 francs. De bladen ope- nen eveneens inschrijvingen voor de slachtoffers van de ramp. De schade is voor de getroffenen te zwaarder, daar ze niet door verzekerinig is gedekt. ZWARE ONWEDERS EN STORM. Boven v erschillende deelen van Duitsch- land hebben Zondag hevige onweders gewoed, gepaard gaande met storm, ha- gelslag en regens, die veel van een wolk- breuk weg hadden. In de omgeving van Leipzig is veel bagel gevallen, waardoor aan het te veld staande gewas groote schade is toege- bracht. Ook is de bliksem op verschei- dene plaatsen ingeslagen, waardoor brand ontstond. Uit Miinchen wordt gemeld, dat daar Zondagmiddag een hevig onweer heeft gewoed. De regen was zoo hevig, dat de straten binnen korten tifd onder water stonden en de brandweer verscheidene malen moest uitrukken om hulp te verlee nen. In de plantsoenen en de bosschen is groote schade aangericht. Overal liggen ontwortelde boomen en afgerukte takken. Op het land in de buurt van Miinchen heeft het onweder veel schade aangericht. TER NEUZEN, 16 Juni 1926. CONCERT OP DE MARKT. Het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" is voornemens op a.s. Vrijdag- avond concert te geven op de Markt. ZENDINGSFEEST. Naar we vernemen zullen bij het op 17 Juni a.s. te houden Zeeuwsch-Vlaamsch Zendingsfeest als sprekers optreden: Ds. W. J. J Velders te Amsterdam, met het onderwerp: ,,Wat wi^en de Joden? Ds. G. J. Waardenburg te Zierikzee met het onderwerp: „Waarom zeruding?Ds. P. N. Kruijswijk met 't onderwerp: „Drieer- lei zending"; zendeling H. Bax te Apel- doorn met het onderwerp: „De triumph van het kruis"; Ds. J. Jongeleen te Hilver- sum met het onderwerp: ,,De zending een goed werk". De opening zal geschieden door Ds. G. van Dis te Zaamslag, terwijl Ds. Timmerman te Ter Neuzen het slot- woord zal spreken. AANGEHOUDEN. Sinds eemigen tijd wend zekere F. J. V. alhier verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan de feiten omschreven in de artt. 247 en 249 van het Wetboek van Strafrecht met zijne minderjarige stief- dochter. Hij week echter naar Belgie uit en onttrok zich daardoor aan een aanhou- ding door de politie. Deze had echter vermoeden, dat de man toch af en toe in het geheim een bezoek bracht aan Ter Neuzen en hi eld een ooq in het zeil. Dit bleek ook juist te zijn. Hij trac'htte Maan- dagnacht zijn woning te bezoeken en had daartoe gebruik gemaakt van den auto- dienst HulstAxel, die 's avonds laat ook nog een rit maakt naar Ter Neuzen. Op den bodem van de autobus liggende reed hij Ter Neuzen binnen, doch werd door de agenten B. van der Wal en A. J. Hage ontdekt en gearresteerd. Hij is gisteren naar Middelburg overgebracht, ter be- schikking van den Officier van Justitie. Een zekere P. Th. W.. Vlissinger van geboorte, een zeer goede bekende der justitie is door de zorg van den commis- saris van politie te Goes, naar hier over gebracht, ter confrontatie in verband met het feit vermeld in ons blad van 11 dezer. Hij is daarna eveneens naar Middelburg overgebracht, ter beschikking der justitie. GEREF. KERK. De heer S. J. Koster. theol. candidaat alhier, en beroepen predikant bij de Geref. kerk te Wons, hoopt aldaar Zondag 20 Juni a.s. intrede te doen, na bevestigd te zijn door den Weleerw. heer Ds. S. Groeneveld, alhier. AANBESTEDING. Hedenmorqen werd te Middelburg door den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat aanbesteed: 'het uit- voeren van bestortingen op de verdedi- ingswerken langs en in de Wester- chelde op den vooroever bij Ter Neuzen. Voor een vaste som van f 7000, 1745 sc'heepstonnen. De inschrijvers waren: J. de Bree Fzn. te Ter Neuzen voor 2036 scheepstonnen; W. Bos te Rilland Bath voor 2085 scheepstonnen; J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 2100 scheepstonnen; J. Roskam te Sliedrecht voor 2175 scheeps tonnen; C. v. d. Klipoe te Oosterland voor 2200 scheepstonnen; G. A. v. d. Straaten te Ter Neuzen voor 2431 scheepstonnen en A. de Bruijn te Ter Neuzen voor 2592 scheepstonnen. SCHEEPSRAMP. Het Japansche s.s. „Alps Maru", van Rotterdam laatst van Antwerpen naar Japan geraakte Zaterdagmiddag op de Schelde te Pijp Tabak nabij het Boomken aan den grond. Het was met een voile la ding stukgoed van hier naar Japan ver- trokken. Twaalf sleepbooten, welke van- uit Antwerpen ter assistentie vertrokken waren, hebben tevergeefs getracht het schip vlot te sleepen. Zondagochtend is het stoomschip, dat niet minder dan 31 voet diep lag door zijn slechte ligging doorgebroken. Men beschouwt het schip als totaal verloren. De bemanning is ge- red. Men zal nog trachten een gedeelte der lading te bergen. Bij hoogen water- stand komt het water tot aan de verschan- sina van het schip. (Het s.s. ,,Alps Maru", van de Osaka Shosen Kabushiki Kaisha, 7790 ton bruto en 4862 ton netto, werd in 1917 te Osaka gebouwd.) RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en zijne bij- en huipkantoren is in de maand Mei ingelegd 35.611.24 en terugbetaald 30.892,74, alzoo meer ingelegd dan terugbetaald f 4718,50. Onder de inlagen waren 13 formulieren ad 1, in spaar- bankzegels van 5 cent en 93 in spaarbank- zegels van 1 cent (schoolsparen)Er wer- den 21 nieuwe boekjes uitgegeven. Ter Directie werd op Staatsschuld- boekjes ingeschreven f 200 nominaal. EXAMEN GEMEENTE- ADMINISTRATIE. Geslaagd te 's Gravenhage voor het examen gemeente-administratie, vanwege de Nederl. Vereen. voor gemeentebelan- gen, de heer A. J. Baart te St. Jansteen. IS AARDAPPELMEELFABRICAGE VOOR ZEELAND AANGEWEZEN? Voortdurend is de aandacht van het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij en hare medewerkers ge- richt op de mogelijkheid tot het aanboren van nieuwe bronnen, die zouden kunnen bijdragen tot het loonender maken van het landbouwbedrijf. In dit verband hebben reeds verschillende onderzoekingen plaats gehad omtrent de mogelijkheid ook in Zeeland industrieeele ondernemingen te ves'tigen, die ook elders bestaan tot het verwerken van door de landbouwers te leveren grondstoffen. Die pogingen hebben tot hiertoe nog niet tot een gunstig resultaat kunnen lei- den. De ligging van de verschillende deelen der provincie is een bezwaar voor economischen aanvoer naar een bepaald punt, terwijl ook anderszins blijkt, dat geen loonender productie te verkrijgen is, dan volgens de tegenwoordige methode: het brengen der geteelde producten op de markt. Thans is ook omtrent aardappelmeel- fabricage een uitgebreid rapport uitge- bracht, waarvan de conclusie luidt: dat uit de verschillende berekeningen blijkt, dat de aardappelmeelindnstrie voor ons ge- west onder de tegenwoordige omstandig- heden geen beteekenis kan hebben. Dat die Zeeuwsche landbouwer, geleid door overwegingen van welbegrepen eigenbelang den verbouw van consump- tieaardappelen niet zal verlaten, doch deze integendeel trachten te perfectionee- ren en waar mogelijk tot meerdere uitbrei- ding zal brengen. 14.000 STEENEN OVER BOORD. Zonlagmorgen is d« schipper J. F. de Rooij uit Graauw met het klipperscbip, in- houdende steen«»n op den Havendam te Zuid- Beierland, gevaren. Daar het schip op den Oost en Westdam vastzat en om het breken te voorkomen, werden met behulp van een 7-tal werklieden ongeveer 14.000 steenen over boord geworpen Hoog water moest worden afgewacht, om weer in het vaarwatertekomen. Het schip beliep eenige averij. HOEK. Zooals in dit blad onlangs is gemeld, werd alhier door de heeren Ramondt te Sas van Gent en Kerckha^rdt te Westdorpe eene vergadering belegd, waar a s spreker tevens optra 1 de heer De Visser van Kruiningen, over de tuinbouwteeltmet het djel de tumbouw in Zeeuwsch Vlaan- derea tot bloei te brengen Teneinde de werknemers vertrouwd en geschikt te maken met en voor de behan- deling der verschillende tuinbouwgewassen, verklaarden bovengenoemde heeren zich bereid, om bij genoegzame deelname op verschillende plaatsen een cursus te doen houden, waar elk gelegeuheid %ou vinden de aldaar te geven lessen te volgen. Uit de vergadering, die druk bezocht was, gaven zich ruim een twintigtal personen als adspirant-cursist op Op deze vergade ring volgde eene vergadering te Axel, waar de heer v. d. Plassche rijksiandbouw- consulent te Goes een beeld gaf van de organisatie op tuinbouwgebied in Zuid- Beveland. Waar er echter in deze gemeente bij meerdere personen een ernstig streven was ontwaakt voor het beoYenen van den tuin- bouw spanden zich enkele personen voor den ploeg en riepen eene vergadering op, teneinde eene plaatselijke tuinbouwvereeni- ging op te richten. Deze vergadering, die zeer druk>ezocht werd, had tot lesultaat, dat eene vereeniging werd opgericht met 38 leden en werd ^en bestuur gekozen be staande uit de heeren H. Dieleman, voor zitter, W. C van Petegem, secretaris penningmeester, P. A. Lijbaart, vice-voor- zitter, B. de Kraker en Abr. de Jonge. De verdere ontwikkeling der vereeniging en den aanleg van tuinbouwvelden zal spoedig krachtig worden ter hand genomen, en is de mogelijkheid om de werkloosheid hiermede te bestrijden tevens ruimer ge- worden. Wij wenschen de vereeniging, die inmiddels in ledenaantal is uitgebreid dan ook succes met haar werk, en hopen dat andere plaatsen spoedig het voorbeeld van onze gemeente mogen volgen. SAS VAN GENT. Een 5jarig zoontje van den schipper W.. is Zaterdagmiddag van boord van het scheepje „Vertrouwen", dat te Sas van Gent thuis behoort, in de Spoorweghaven te Rotterdam te water geraakt en ver- dronken. Het lijkje werd na een half uur dreggen door de rivierpolitie opgehaald. HULST. De gemeenteraad van Hulst stelde voor de restauratie van den binnenbouw van het raadhuis een plan vast, waarvan de kosten op f 3745 worden geraamd. KOEWACHT. Vrijdagvoormiddag wend hier een openbare vergadering van den gemeente raad gehouden, waarop alle leden tegen- woordig waren, behalve de heer E. L. Plasschaert. De notulen werden onver- anderd goedgekeurd. Op voorstel van den voorzittei werd besloten de jaarwedde van den bouwkumdige van f 25 op f 100 s jaars te brengen, wijl er in den laatsten tijd zooveel gebouwd wordt. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. De verhooging zal ingaan op 1 Juli a.s. Burg, en Weth. brengen verslag uit over de kasopneming op 5 Juni j.l. bij den boek- houder-directeur van het electrisch be- drijf alhier. De udtgaven van de vorige maand bedroegen f 1167,50 en de mkom- sten f 1212,19, zoodat in kas moest zijn f 44,69. Dit bedrag was aanwezig. Ver- der werden boeken, rekeningen en be- scheiden nagezien, en in orde bevomden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer Baert vraagt of reeds alle kracht- en lichtmeters gepiaatst zijn voor het electrisch bedrijf en hoe het zit met de bijplaatsing der meters. Burg, en Weth. zal daarna een onderzoek instellen. Ingekomen is een scbrijven van den Commissaris der Koningin, dat de heer A. Dierick, bij Kon. besluit van 25 Mei 1926 herbenoemd is als burgemeester van Koe- wacht. Wordt voor kenndsgeving aange nomen. De secretaris geeft voorlezing van het uitgebreid en beredeneerd verslag over den toestand der gemeente over het jaar 1925. Wordt eveneens voor kenndsgeving aangenomen evenals het verslag over toestand wegen en voetpaden, waarvan een afschrift naar Ged. Stat, gezonden is. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten over begrooting 1926, waarom- trent eenige nadere inlichtingen gevraagd worden. Deze inlichtingen welke over ondergeschikte punten handelt, zullen ver- strekt worden. Bovendien zijn van Ged. Staten eenige opmerkingen gemaakt over de politie- en de strafverordeningen in de vordge vergadering vastgesteld. De ver- lanigde wijzigingen zullen worden aange- bracht. Voorgelezen wordt de circulaire van Ged. Staten over de jaarwedde van burgemeester, secretaris, gemeente-ont- vanger, en wethouders, welke gebaseerd is op het bevolkingscijfer. Ged. Staten verzoeken voor 1 Juli bericht. Bij geen bericht wordt verondersteld, dat de raad er mee accoord gaa.t. Daar door deze regeling weinig of geen verandering komt in de salarissen in deze gemeente, wordt besloten geen bezwaren daartegen in te brengen. Ter sprake komt thans de drinkwater- leiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar wegens omstandigheden niemand uit deze gemeente de vergadering van 1 Juni .te Ter Neuzen heeft bijgewoond kan daar- omtrent geen verslag worden uitgebraeht. De voorzitter meent, dat de leden wel het verslag van deze vergadering in de dag- bladen zullen gelezen hebben en daaruit vernomen hebben, dat in den loop een nieuwe vergadering zal uitgeschreven worden ter vaststelling van de acte van oprichting. Op verzoek van de nieuwe leden van den raad, wordt door den secretaris voorlezing gegeven, van het be sluit van 6 Juni 1923, waarin tot aanslui- ten werd besloten. Voorlezing wordt gedaan van een brief van den voorzitter van het Groene Kruis met verzoek, to.ezending van de erleende subsidie van f 10 over 1925. Dit schrijven berust zeker op een vergis- sing daar de raad die subsidie nimmer heeft toegestaan. De voorzitter legt over het verslag van het electrisch bedrijf over 1925 met reke- ning en verantwoording, alsmede de re- kening van het Burgerlijik Armbestuur. Beide worden in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren H. Baert en P. v. d. Berghe, om de rekenin gen te onderzoeken en daarover in de volgende vergadering verslag uit te bren gen. De waterafvoer op den Ouden Molen op de hoogte van de nieuwe woning van den Rijksveldwachter laat veel te wen schen over. Besloten wordt daarin ten spoedigste in te voorzien, door het leggen van onderaardsche buizen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. ZAAMSLAG. Iu het laatst der afgeloopen week is alhier door de politie aangehouden en ter beschikking der justitie te Middelburg gesteld J. v. L.. uit de buurt Reuzenhoek, ingevolge een ainklacht wegens aanranding van een jongedochter uit de buurt Reuzenhoek. Beweerd wordt dat de meisjes uit de buurtschap Reuzenhoek het o?er het alge- meen op den aangehoadene niet begrepen hebben. WIELERBAAN SAS VAN GENT. De Zondag jl. weg-ns den regen ver- daagde wedstrijd vond Maindagnamiddag na drie kwartier oponthoui wegens een regenbui en het te nat liggen der baan, doorgang |s JjAl direct nadat het startschot werd ge- lost, ontpopte men een flinke snelheid, die onmiddellijk werd afgewisseld door een demarrage van Dick, gevolgd door een dito van Merckx van 0 ^erloop en waar door het vuur voor goed in den strijd was gebracht. In de jachten werd een stukje sport den toeschouwers ten beste gegeven, dat nog zelden werd vertoond. Het twee- tal KennisVerhaegen schoot er een tourtje bij in, terwijl ook Ranschaert Deblock een achterste' moesten noteeren van drie kwart ronde Op dat oogenblik kwamen beiaen te vallen, waardoor hun achterstel reglemenfair tot op een ronde moest worden gebracht. De officieele uitslag is: Dickvan Rijsselberghe 13 p., tijd 2 uur 10 min. 3l/s sec. Fonteyne van Eet- velde 14 p. Merkxvan Overloop 16 p. Van Renterghem Baetslier 17 p Aan den Branden -Meerschaert 18 p. E. Pica- vet—de Bruyker 20 p. Op een ronde: RanschaertDeblock 8 p. Kennis Ver haegen 14 p. Dick—van Rysselberghe wonnen ver- diend Bij elke demarrage sprongen zij op de bres of namen deel aan de ontvlucbtin- gen. M rckxvan Overloop. die als derden eindigden, hadden in de ontvluchtingen het leeuwenaandeeldit koppel te zamen met de tweetallen van den Branden Meer schaert en E. Picavet—de Bruycker hebben een prachtigen wedstiijd gereden, een eere- saluut mag hen niet worden onthouden. Deblock was de baas in de klassemen- ten, waarvan hij. ondanks tot tweemaal toe te zijn gevallen, er drie van de vier wist te winnen. Het geheei leverde een strpd zonder weerga, de jachten en demarrages wa^en niet van de lucbt en het publiek kon met voile teugen genieten van een tweetal uurtjes mooie sport. Op Zondag 27 Juni zullen weer wed strijden op het Sassche cement worden ge houden met deelname der sterren Ran schaert—Degelas, van den BogaerdMe- chant, Maes (Louis)Thvsman, PietLeene Hector Picavet, Kees ErkeJensEdm. Picavet, enz. SCHEDELBREUK. Zondagmiddag omstreeks half zes reden op den Muiderstraatweg te Muiden vier wielrijders naast elkaar. Het rijwiel van een hunner slipte, kwam tegen het achterwiel van diens broer en smakte op den straatweg. Een auto reed vlak achter hem. Ten einde den vallemde te ontwij- ken, haalde de wagen plotseling naar links uit, vloog over de tramrails en viel van den dijk. De inzittende drie heeren en een dame kwamen er met den schrik af. De wielrijder I. werd met een zware schedelbreuk ooqenomen. EEN SLUWE OPLICHTER. Bij de politie te Haarlem zijn verschil lende klachten ingekomen over den 30ja:rigen A. van M., die een kantoortje hield en aanbood administratieve diensten te verrichten. Op die manier had hij ver schillende slachtoffers gemaakt, o.a. den cafehouder v. d. B., die vertelde voor f 600 te zijn opgelicht. Bovendien zijn er verschillende personen, die kwamen om geld te leenen, waarvoor zij dan .eerst f 5 voor onkosten moesten storten, maar van de ieeningen kwam niets terec'ht. Nu is het kantoor gesloten en Van M. is weg. Zijn hospita krijgt eenige maanden huur van hem; zij had hem verschillende som- inen geld geleend, doch nooit er iets van teruggezien. UIT fEEN ZOLDERRAAM GEVALLEN. Te Maastricht is de 75-jarige vrouw D. in de Alexander Battalaan uit een zolder- raam gevallen en dood opgenomen. NOG GOED AFGELOOPEN. Onder Kerkrade in den Bril had aan de werk n van d.n nieuwen spoorweg een ongelukplaats, waarbij wonder bo ren wonder geen porsoonlijke ongelukken plaats hadden. Twee machines waren bezig een grooten wagen zand de steile helling op te duwen, waarbij een machine acht r den wagen duw- de, terwjjl de andere aan een dikken zwaren kabel trok. Benedeu, midden in den berg, s'onden n >g een viertal wagens met zand op den dijk, waarop eenige arbbders aan het werk waren, terwijl een groot aantal kinderen aan den voet daarvan in een weide aan het spelen waren. Plotseling brak de draad, waarmee de machines aan elkander bevestigd waren, af, en schoot de locomotief met den zwaren met zand beladen wagen naar beneden, recht op de vier wagens aan. De machinist, die zper koelbloedig op de machine bleef, wist door het geven van noodsignalen de werk lieden op de vier wagens te waarschuwen, die dan ook van de wagens sprongen, en ook de kinderen vluchtten weg. De botsing, die daarop plaats had, was geweldig. De loco motief drong halverwege in den eersten wagen. De tweede wagen scho:<t eveneens een stuk in den eersten wagen, die dan ook totaal verbrijzeld was. De laatste twee wa gens vielen van den djjk af. De materieele schade was z^er groot. De machine is even eens onbruikbaar. Zware jjzeren platen van circa 2 c.M. dikte waren totaal verbogen of gebroken. De buffers van den eersten wagen staken bjjna boven de machine uit. Het mag een wonder heeten, dat hier geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren. WE ERS P ANNTG"TEGEN^DE"TOLfTLE. Het publiek is een vreemd wezen hetgeen Zaterdag weer bewezen is te Amsterdam waar het optrad tegm de politie, die in het belang van het publiek maatregelen nam voor beveiliging van 't verkeer. Het kwam tot ernstige onregelmatigheden, toen ter zake van weerspannigheid een arrestant naar het bureau Stadhouderskade werd gebracht. De man had geweigerd op bevel van de politie af te stappen, toen hem zulks geiast werd in verband met de drukte bij de roeiwedstrijden. Het publiek ten getale van 5 a 600 man begon op te dringen. Twee agenten tracbtten de menschenmassa verder opdringen te beletten en voerden eenige charges uit. Hiermee was de teg-mstand nog niet gebroken. Piotsding werd uit het publiek met een seherp voorwerp gegooid, waardoor een agent zwaar aan het hoofd werd gewond. zoodat dr. Heyermans overbrenging Daar het Binnengasthuis noodzakelijk achtte, Het gelukte de politie den dader na een achtervolging te pakken te krjjgen, waarna ook deze arrestant onder hevig verzet naar het bureau werd overgebracht. flet bleef nog geruimen tjjd onrustig en bij een der charges, die vervolgens nog werden uitge- voerd, werd nog een derde gearresteerd. VERDUISTERING. Een glashandelaar van de Piinsengracht te Amsterdam liet zijn bediende P. aldaar Donderdag een aangeteekenden brief in orde maken voor een firma in Leerdam. Daar moest ingesloten worden f 16,800, meest in bankpapier van flOOO. Het jongmensch maakte d^n brief in orde, maar deed in plaats van bankpap er bianco kwitanties in de enveloppe. Deze brief werd aangeteekena en de jonge man nam het, geld mee en verscheen niet meer op het kantoor. Hij wordt thans door de politie gezocbt. De nummers der bankbiljetten zijn bekend. Een belooning van f 500 is op zjjn aan- houding uitgeloofd. DOOR EEN VAL KRANKZINNJG i 1 GE WORDEN. E n 20-jarige jongeman is te Delfzijl bij het stoeien met kameraden op zpn hoofd gevallen en dientengevolge plotseling krank- zinnig geworden. Op medisch advies werd hij door de politie per auto naar het Acade- misch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. EEN NIEUWE LANDRU. De Roemeensche politie heeft te Hermann- stadt in Zevenburgen de hand gelegd op zekeren Johann Schwartz, een schoenmaker, die naar eigen zeggen tot dusver 7 van zpn wettige echtgenooten en vier zijner vriendinnen uit den weg geruimd. flet geval wilde, dat Schwartz' tegenwoordige echtgenoote, Marie Sandor, na heftige ruzie met haar man dezen verliet en ergens in betrekking ging. Toen vorige week Dinsdag man en vrouw elkaar toevallig op de markt te Hermannstadt troffen, kregen zp weder- om zulk een verwoede woordenwisseling, dat zjj beiden naar het politiebureau werden gebracht. Daar verzoenden zij zich met elkaar en de vrouw beloofde des namiddags bij een harer bekenden deD man te zullen afwachten, die eenige dingen met haar te besp'eken had. Toen de vrouw, niets kwaads vermoedend, de kamer bij dien kennis binnenging. waar haar man haar wachtte, ontving deze haar met een bedreiging, haar te zullen vermoorden, als ze niet weer met hem ging samenwonen. Toen zij daarop weigerde, haalde Schwartz een mes te voor- schijc en bewerkte zijn vrouw daarmede zoolang, tot zij bewusteloos en hevig bloedend ineenzakfe. Voor den commissaris van politie verklaarde Schwartz later met ver- heffing van stem, dat hij zeven wettige vrouwen en nog verscheidene vriendinnen had gehad. Telkens als hij van een dier vrouwen genoeg had, ruimde hij ze een- voudig uit den weg. Een diepgaand onder zoek is thans ingesteld en de politie heeft den stelligen indruk, dat de man geen woord te veel heeft gesproken, toen hij cvnisch zijn misdaden bieehtte.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2