BURSERL1JKEN STAND. H»itdil»b»richtss. ft I INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 4,20 12,11 12,12 59,20 59,25 7,10 7,15 7,25 7,30 35,20 35,25 Belgiscb VERKOOPINGEN, AANBESTEDINOEI6, UITYOERINGEN. ENZ. hebben. De heer Oggel kwam bij deze bere- kening zooeven tot 22.500 ontvangst, maar verg-eet, -dat ik het krachtverbruik daarbij had inibegrepen en dan komt men in het begin veel minder, later misschien iets hooger dan 50.000 K.W.U. lang niet aan f 20.000 ont- vangsten gemiddeld. De heer Van Dixihoorn heeft andermaal over zijn raming van 933 aansluitingen gesproken. Uit mijn aanteekeningen uit de besloten zittin- gen blijkt mij, dat dit denkbeeld van de heer Van Dixhoorn niet van vandaag is en nou vraag ik mij af of de heer Van Dixhoorn bij zijn raming$n van 933 aansluitbare perceelen a j 25 komende tot ruim 23.000, niet de gees- telijke vader is van dit voorstel? M.i. is het op inspiratie van hem, dat Burgemeester en Wethouders dit voorstel doen. Over een parti cular bedrijf als derde, daar is bij mij nooit geen denken aan geweest en dat bleek vold-oen- de, toen daarover werd gesproken in de confe- rentie. Duidelijk is daarbij gebleken, dat ik noch aan den leiband van den heer Duetz, noeh aan die van andere technici liep. Wat het medelijden van den heer Van Dix hoorn -met de buitenbewoners betreft, deze krii-gen gas en vroegen daar reeds hemaalde- liik om. Nooit echter om electriciteit en zeker niet be arbeidersbevolking. Dit gebeurt alleen door de heer Weijns en enkele van zijn pala- dijnen die onder de gemeente Zaamslag jvonen er worden aangelokt door de stroompnjs van 45 cent per K.W.U. die voor de andere ge- meentenaren 60 cent is daar ter plaatse, ter wijl zij van het nadeel veroorzaakt aan de gas fabriek niets zullen voelen. De houding van Burgemeester en Wethou- dert is voor eenige vergelijking vatbaar, met die van de Mohammedanen, die des avonds ter ruste gaande, eerst zich uitstrekken met het aangezicht gewend naar de heilige stad Mekka. Burgemeester en Wethouders van Axel schij- nen ook zoo te doen als zij een voorstel om- tremt electrificatie moeten formuleeren, vra- gende: „Groote Meesters in Mid-delburg zijn wij u met onze voorst'ellen wel-gevallig?" De heer Weijns trok het zidh aan, dat ik sprak van vooruitgesohoven posten van de P. Z. E. M. Het spreekwoord: „wien de schoen passe, trekke hem aan' is volkomen op hem - van toepassing. Waar is nu^zijn hooggeroemd foGgiixsol van voor 0Gn paar jaar, van net baas ziin in eigen huis? De heer Weijns is in deze zaak en door de heer Oggel en door de heer Dieleman als een belanghebbende partijdige afgeschilderd. Het kan niet amders, daar hij de vorige week mijn pessimisme n6g deelde. Het is toch met in overeenstemming met het pessimisme van de vorige week, dat hij thans dit offer wil brengen. Dat teekent zijn voorliefde voor de p. Z. E. M., terwijl hij mij openlijk hier gelijk gaf De heer Weijns heeft nooit ontkent, dat hij belanghebbende in dezen is en met hart en feiel aan de P. Z. E. M. verkocht. Dat bleek daaruit, dat hij met leedvermaak verklaarde dat menschen voor 5 jaar contract aan hem vastzaten. Een waarschuwing tot be- denking voor onze burgerijDe heer Weijns is te partijdig georienteerd! Ik betreur nog, dat de gedachtenwisseling tussdhen de heeren Duetz en Van Vliet niet in het openbaar is gehouden. Voor de heer Weijns was dit overbodig. Hij stoorde zich aan geen raadslbesluit, maar liet de schoenmaker Vos, van het Zaamslagsche gedeelte van Spui cor- respondeeren met de P. Z. E. M. over de vraag of de stroomlevering nog spoedig zou worden ter hand genomen. Naar mij een ander Zaam slagsche medestander van den heer Weijns verklaarde, was het antwoord geruststellend. Zootdoend-e saboteerde de heer Weijns ons raadsbesluit. De heer Weijns heeft nu het recht verbeurd anderen partijdigheid te ver wijten. De kiezers zullen hem dit volgend jaar leeiren. Ik wil daarmee niet zeggen, dat -hij het recht mist op zijn wijze voor electrificatie te ijveren. Zelfs ontzeg ik hem daarbij geen anti-parle- mentair middel indien een beweging onder het volk daartoe aanleiding geeft. Dat was bijv. het geval bij onze actie en wij deponeerden hier 1400 handteekeningen. De heer Weijns beeft eohter geen 14 handteekeningen op het Axelsche gedeelte van Spui verzameld en wij haakien er daar zonder moeite op ons adre-s 40. Het enthousiasme van de heer Weijns is dm- zeer bedenkelijk. Overigens wil ik het hierbij laten, maar is het treurig den raad op deze wijze door en voor de P. Z. E. M. te zien gekneveld. De heer WEIJNS zal op de persoonlijk heden die de heer 't Gilde gelieft te debat- teseren niet ingaan, doch herinnert er aan, dat hij van meet af aan gezegd heeft, dat men er de P. Z. E. M. niet buiten zal kunnen houden, en het komt thans uit, zooals hij heeft voor spdd. De raad kan doen wat hij wil, maar de P. Z. E. M. zal haar gang gaan en de gemeente gedeelte bij gedeelte, voor zoover dat rendabel kan zijn, aansluiten, terwijl er ten laatste ver- schillende deelen zullen overblijven die geen stroom kunnen krijgen. Volgens de ramingen aal uit de kom worden ontvangen 18.000 en van buiten /6000, dat is du-s reeds 24.000 zoodat het voorstel aan de veiligen kant is. De heer DIELEMAN moet erkennen, dat hij toch ook wel wat verbaasd was, toen hij dit voorstel onder de oogen kreeg. Hij heeft op de laatste conferentie den indruk gekregen, dat de kwestie door twee menschen in vollen ern-st besproken is, en dan meent hij, dat de ver- wachtingen te optimistisch zijn. De heer Van Dixhoorn heeft vroeger al eens aangehaald te verwachten, dat na 10 jaar twee derden of on- geveer 950 perceelen zouden aangesloten zijn, doch spreker heeft daartegen in de conferen tie met Gedeputeerde Staten aangevoerd, dat men hoogstens de helft moet verwachten, al- zoo 600. Rekent men dan f 25 per aansluiting, dan komt d-at op f 150.000 in 10 jaar, juist het bed rag dat de allereerste maal is besloten als garantie te verleenen. Men kan echter wel begrijpen, dat de P. Z. E. M. -den koopman speelt. Eerst was het 15.000, toen 17.000 en nu is het 23.000 per jaar. Wat be-zwaar' is er tegen om het later nog op te voeren tot f 31.000 zooals aan- vankelij-k is gevraagd Spreker gelooft, dat men zoo den verkeerden kant op gaat. Als men nu berekent een f 3000 tek-ort op de garantie, dankomt daarbij toch o,ok nog 8750 verlies op de gasfabriek, dat is dus z!oo wat ron-d 12.000 alleen voor de kom, zoodat spreker van meening is, dat met alle macht moet getracht worden dit voorstel niet aan te Beraen, De P. Z. E. M. is nu bezig handtee keningen op te h-alen voor aansluiting. Laat ze dien weg nu maar opgaan. Alleen de menschen die aansluiten moeten dan betalen, doch de ge meente is er voor gevrij-waard. De heer Van Dixhoorn spreekt zoo optimistisch over de menschen van buiten, doch spreker wil waar- schuwen, dat men daarme-de nog voorziehti-g moet zijn. Het is nog de vraag of die aanslui tingen wel zoo druk zullen loopen. We moeten deeen kant niet uit. We moeten zegt spre ker concessie geven, die het dan wil hebben betaalt het zelf, en dan bespaart de gemeente verlies. We krijgen toch al verlies op de gas fabriek en we zouden nu bij aanneming van het voorstel een concurrent gaan helpen waar- tegen we moeten opzien. De heer BAERT geeft te kennen, dat de voorgestelde garantie he-m zeer hoog voor- komt. Hij deelt het vertrouwen niet, dat er zooveel aansluitingen zullen komen, terwijl ook een berekening van 60 K.W.U. per aa,n- sluiting aan den hoogen kant is. Naar zijn meening zou het maar 't best zijn, deze zaak over te laten aan de P. Z. E. M. en haar zonder meer concessie te verleenen, want bij aanne ming van het garantievoorstel zal de geimeente er zeker een groot bedrag bij moeten leggen. Het loopt ook niet zoo druk, want naar hij vernam heeft men in de kom nog maar een 30 handteekeningen, de burgers en winkeliers verlangen er dus nog niet zoo tiard na als men wel zou denken. Men zal nooit aan het garan- tiebedrag kunnen komen en spreker zal dan ook tegen stammen. De heer WEIJNS wijst er op, dat het ver lies op de gasfabriek evenwel komt, of men de geheele gemeente laat electrificeeren ot niet Hij begrijpt niet hoe sommige leden nu zoo verbaasd zijn over het hooge garantie- ciifer De gas-directeur raamde een verbrurk van 80.000 K.W.U. voor de kom en de heer Duetz 110.0W K.W.U. voor heel de gemeente, terwijl de heer Van Vliet 50.000 een laag mi nimum noemde en er aan toevoegde: als je niet meer verbruik verwacht, sluit dan gauw een contract met de P. Z. E. M. Hoe kan men dan terug'schrikken van het voorgestelde cijfer? De heer 't GILDE: Mijnheer de Voorzitter. Ik wil nog even wijzen op een frappant staaltje, nl. op het feit, dat evenals in Axel er toch met alle geweld de electrificatie van de gemeente StompwijkVeur (Leidschen dam) is ingevoerd met de hier volgende treurige re- sultaten in het jaar 1922 (ruim 7500 inwoners). In 1921 werd geproduceerd 357.986 M3. gas en werd met de toenmalige abnormaal hooge ko- lenprijzen f 2500 netto win-st gemaakt. In 1922 werd electriciteit ingevoerd, daama werd geproduceerd 232.775 M3. gas en werd in spijt van de lagere kolenprijzen een verlies geleden van 23.000. In alle jaren is op het electnci- teitsbedrijf een belangrijk verlies geleden, zoo dat wij hier ip plaats van een flink gezond bedrijf twee noodlijdende bedrijven heb-ben ge kregen. Moge Leidschendam Axel tot voor- beel-d strekken. De heeren landbouwers for- ceeren hier deze zaak in hun belang. Ik doe daar niet aan mee. De heer. OGGED wenscht in het voorstel van Burgemeester en Wethouders aan het slot te lezen, dat de stroomprijs voor de geheele ge meente „ten hoogste" 45 cent voor licht en 20 cent voor kra#ht zal bedragen. Zooal-s het er nu staat, zou de prijs eventueel niet kunnen verlaagd worden. Hij kan met voile gerustheid aan-nenmng van het voorstel aanibevelen. Indien men aan de P. Z. E. M. zonder meer concessie verleent zullen verschillen-de deelen der gemeente van stroomlevering verstoken blijven, dan zullen verzoeken komen om subsidie voor deelen die minder gunstig gelegen zijn en dan kost het wellicht nog meer dan het op deze manier zal kosten. De heer DIELEMAN kan niet mzien, welke gedeelten er ten slotte buiten zouden vallen. Hij wijst op de buurt van 't Fort, waar op enkele meters af-stand een kabel ligt. De VOORZITTER: Die ligt in een andere gemeente. De heer DIELEMAN meent, dat dit er min der op aankomt, als men maar geholpen wordt. Hij vraagt voorts, hoe men er achter komt, of de op-brengst al of niet -de garantie haalt. De VOORZITTER: Door inzage van de boeken. Het gaat thans over het principe; wordt dit aangen-omen, dan komt de uitwerking aan de beurt. De heer 't GILDE: lets anders is, of men die gelegenheid zal krijgen. Aan statistici werd die geweigerd. De VOORZITTER: Het kan in de voorwaar- den worden vastgelegd. De heer VAN DIXHOORN durft aan het voorstel gerust zijn stem geven. Hij zou Set een onrecht vinden tegenover de burgers van Axel, indien het niet werd aangenomen, omdat men er dan zeker van kan zijn, dat een deel steeds van aansluiting bij de electriciteit zal verstoken blijven of het alleen zal kunnen doen door het brengen van groote financieele offers Hij herinnert zich een rij.mpje, dat hierop wel van toepassing is: Hij die met veel gewichtigheid, Steeds aanspoort tot voorzichtigheid, Getuigt niet steeds van richtigheid, Maar -dikwijls van kortziohtigheid, De heer VAN DE CASTEEL geeft te ken nen, met geen gerust geweten te kunnen voor- stemmen, vooral niet na de mededeeling van den heer Baert, dat er in de kom nog maar 30 personen zouden geteeken-d hebben. De VOORZITTER meent, d-at thans wel tot stemming kan worden overgegaan en ieder vol- doende in de gelegenheid is geweest zijn ge- dachten uit te spreken. De heer DIELEMAN geeft te kennen, dat de tegenstemmers best willen doorgaan voor kortzichtige menschen; de zaak is in den breede besproken en daaruit blijkt voldoende welke argumenten hen bij "het uitbrengen hun ner stem leiden. De heer 't GILDE: Mijnheer de Voorzitter! Er is mij, dit naar aanleiding van de woorden van den heer Van Dixhoorn, gebleken, dat het in de bedoeling van de P. Z. E. M. lag de kom, Sassing, Sdhapenbout, Spui en Margrette te electrificeeren. Daarbij was geen garantie noodig! Zonder de apenlief-de van den heer Van Dixhoorn waren de buitenwijken ook voor- zien, bijv. Kijkuit, zeer gemakkelijk vanaf den Hulsterischen weg en Fort, Watervliet, enz. vanaf den kant zooeven door den heer Diele man genoemd. Tegen een eventueel later hier- voor gevraagde subsidie zou misschien bij nie- mand bedenking hebben bestaan. Nu is het echter te erg. Al.s de heer Van Dixhoorn ons kortzichtig- heid verwijt zal ik maar zoo vrij zijn te veron- derstellen, dat hij hier alleen de wijsheid in pacht heeft en wij alien dommerikken zijn. Mijn in-druk is, dat de landbouwers hier in den raad de electrificatie steunende op de brute kracht van hun stem forceeren in hun eigen belang. De verantwoording is voor hun. Nooit doe ik daaraan mee. In stemming gebracht wordt het voorstel aangenomen met- 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Dixhoorn, Weijns, P. de Feijter, Oggel, Kruijsse, J. de Feijter en Koster; tegen stemmen de heeren Dieleman, Van de Casteel, 't Glide en Baert. De VOORZITTER spreekt de hoop uit, dat Gedeputeerde Staten nu dit aaribed der ge meente zullen aanvaarden en dat in de toe- komst zal mogen blijken, dat het een verstan- dig be-sluit is geweest en de gemeente daarvan de vruchten zal mogen plukken. dit mede, doch weet niet, of de raad het be- bandelen wil. De heer OGGEL deelt mede, dat adressan-t er hem ook over gesproken heeft en te kennen gaf, dat het de bedoeling is de deur in vieren te maken, dus in gedeelten van 75 c.M., die dan niet over de straat, doch alleen over de stoep zull-en draaien. Hij meent, -dat er onder deze omstandigheden wel toestemming kan verleend worden. De heer P. DE FEIJTER heeft dit ook van adressant vernomen en kan er zijn stem ook aan geven. De heer VAN DE CASTEEL uit zijn be- vreemding dat, toen het oniangs ging over het verleenen van vergunning voor het aanbrengen van een rolluik van Baart aan den Armendijk, zulks niet kon, hetgeen ook door Burgemees ter en Wethouders was afgewezen, en dat hiervoor wel vergunning zou gegeven worden, Dat mag dan ook niet. Waarom komt dit nog in behandeling De VOORZITTER merkt op, dat de raad het verzoek van Baart heeft afgewezen. Burge meester en Wethouders konden aan Heijnsdijk geen vergunning verleenen en nu komt deze met een verzoek tot den raad. Dat moet toch worden meegedeeld? Spreker drin-gt er niet op aan dit thans te behandeleh, dat moet de raad zelf weten. De heer 't GILDE verklaart zich tegen een zoodanige soepele toepassing der Bouwveror- denin-g. Men kan ten slotte aan de een met weigeren wat men aan een ander heeft loege- staan. Hij acht het verleenen dezer vergunning niet in het belang van het verkeer. De VOORZITTER: Dat was ook het stand- punt van Burgemeester en Wethouders. De heer WEIJNS ziet geen bezwaar in het verleenen der vergunning, indien de deur niet over de straat draait. Naast dit perceel be staan groote deuren die wel over de straat draaien. Daaraan is niets te doen, omdat het een bestaande toestand is. Als het woidt toe- gestaan wordt de straat er niet door versmalt, zoodat het verkeer niet belemmerd wordt. De VOORZITTER acht het toch geen ver- betering. De heer 't GILDE zou het verzoek willen stellen in handen van Burgemeester en Wet houders om advies. De heer BAERT meent, dat er toch ook re- kening mede kan gehouden worden, dat er daar niet veel verkeer is. Hij zou het betreu- re-n als het verzoek niet werd toegestaan. De belanghebbenide heeft dat perceel gekocht, om er een autogarage in te richten; -hij zou zijn plan dan niet kunnen uitvoeren. De heer OGGEL is er tegen dit verzoek nog naar Burgemeester en Wethouders te zer.vr daar de man al aan het verbouwen is. Aile leden zijn goed met den toestand op de hoogte. Door het vragen om advies aan Burgemeester Wethouders gaan- er weer eenige weken voor den man verloren. Hij stelt voor de ver gunning te verleenen, onder voorwaarde dat de deuren niet over te straat mogen draaien. De heer KRUIJSSE vraagt, of het niet kan opgelost worden met een rolluik of schuifdeur Daarvan heeft dan niemand hinder, Een schuif deur zou dan slechts voor zijn eigen raam moeten schuiven, doch het openstaan behoeft niet zoolang te duren. De heer P. DE FEIJTER aaht de zaak ook van te weinig belang, om die naar Burgemees ter en Wethouders te renvoyeeren. De deuren worden maar 75 c.M. breed en komen niet over de straat. Hij steunt het voorstel van den heer Oggel. De heer KRUIJSSE wijst er op, dat de raad in deze toch voorzichtig beboort te zijn, ook al wordt alleen de stoep er door in beslaggeno- meu. Verschillende ingezetenen hebben in ver- band met keiideringangen enz. bij de verbete ring der straten groote kosten moeten maken om dit overeenkomstig den wensch van den raad in het belang van het verkeer te verande- ren en daarom is het een bezwaar hier, bij een nieuwen toestand, zoo n verkeersbelemmering toe te staan. Dat is insonsequent, De heer WEIJNS ziet -geen bezwaar in het geven van vergunning, omdat daar tocli bijna geen verkeer is. De heer VAN DIXHOORN voelt toch ook wel voor het verzenden naar Burgemeester en Wethouders om advies, ook in verband met het argument Kruijsse. Adressant heeft toch den toestand geken-d, voor hij het perceel kocht. Als er een mogelijkhei-d is de kwestie op te lossen zonder eenigen hinder, hetzij door schuif-deur of rolluik, zou hij daaraan de voor- keur ge-ve-n. Ook vraagt hij, of het niet moge- lijk is de du-bbele deuren naar -binnen te laten draaien. Zonder dat hiernaar onderzoek wordt ingesteld kan hij er zijn stem niet aan geven. Het draaien over het trottoir kan een bezwaar zijn voor de voetgangers. Het voorstel van den heer 't Gilde, om het voorstel te verzenden naar Burgemeester en Wethouders om advies, wordt verworpen met 6 tegen- 5 stemmen. Voor stemmen -de heeren Van Dixhoorn, Van de Casteel, 't Gilde, Baert en'Kruijsse; tegen stemmen de heeren Weijns, Dieleman, P. de Feijter, Oggel, J. de Feijter en Koster. De heer OGGEL -herhaalt thans zijn voor stel, om vergunning te geven, onder voorwaar de, dat de -deuren niet over de straat mogen draaien. De heer 't GILDE meent, dat de dokter daarvan veel last kan hebben. De heer OGGEL antwoordt ontkennend; de deuren der garage van den dokter draaien veel verder over de straat. Deze komen maai half zoover. De heer KRUIJSSE herinnert nog aan het geval, dat de heer Dierick retributie betaalde voor bet recht deuren te laten draaien over ge- meentegrond, dat was ten behoeve van het cafe van Lecluse. Het voorstel van den heer Oggel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Weijns, Dieleman, P. de Feijter, Oggel, J. de Feijter, Koster en Baert; tegen stemmen de heeren Van Dix hoorn, Van de Casteel, 't Gilde en Kruijsse. De VOORZITTER sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. voegde Ingelanden van den Smids-Koegor- schorre c. a. polder bij den heer A. E. Kerck- haert-De Cooker. SAS VAN GENT. Vergadering van den Vergaertpolder in het Hotel Rotterdam. TER NEUZEN. Zeeuwsch-Vlaamsch Zen- dingsfeest op eene weide van den heer H. de Regt bij 't Zwaantje. 18 Juni. -GOES. Vergadering van leden van de Cooperatieve Beetwortelsuikerfabriek Zeeland. TER NEUZEN. Aanbesteding bouwen van een bovenwoning. Architect P. A. Galle. 19 Juni. WESTDORPE. Veiling Hofstede. Notaris Dumoleijn. WALSOORDEN. Aanbesteding maken zink- werken. Bestuur waterschap Walsoorden. TER NEUZEN, DRIEWEGEN. Aanbeste ding bouwen van -twee woonhuizen en een landbouwschuurtje. Architect L. de Bruijne. 21 Juni. BIERVLIET. Aanbesteding leggen grind- baan en levering grind. Bestuur Elisabeth- polder. ZAAMSLAG. Aanbesteding onderhoudswer- ken aan de gemeentege-bouwenGemeente- bestuur van Zaamslag. 22 Juni. TER NEUZEN. Vergadering van Stembe- voegde Ingelanden van den polder Sluis in het Hotel des Pays-Bas. 23 Juni. AXEL. Algemeene vergadering der Z. L. M in een tent op het tentoonstellingsterrein. SAS VAN GENT. Aanbesteding, binnen- schilderwerk in 6 woningen. Architcet L. de Bruijne. 24 en 25 Juni. AXEL. Tentoonstelling ter gelegenheid van de vergadering der Z. L. M. 26 Juni. TIEL. Verhuring hofstede in de Betuwe. Notaris Formijne. 28 Juni. TER NEUZEN. Vergadering van aandeel- houders in -het' Hotel Centraal te Ter Neuzen. 29 Juni. AXEL. Vergadering van Stemibevoegde In gelanden van den polder Catharina bij den heer J. de Lozanne. 30 Juni. EEDE. Voorloopig bericht van den verkoop van een Landbouwinspan. Notaris A. A. M. Gorthals. STEENBERGEN. Veiling landbouwinspan. Notaris Verhulst. BIERVLIET. Aanbesteding leggen grind- baan met bijleverin-g van materialen. Bestuur Ameliapolder. BIERVLIET. Aanbesteding levering profier steenslag en Pruisisdhe grind, Be-stuur Ame liapolder. 2 Juli. HONTENISSE. Veiling bij instel Hof- steedje. Notaris Dumoleijn. 9 Juli. HONTENISSE. Veiling bij verblijf Hof- steedje. Notaris Dumoleijn. Wees liever verstandig dan spijtig; waarom niet heden een flacon Foster's Maagpillen gekocht? Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; te Ter Neuzen bij de firma A. van Overbeeke- Leunis. 1® AJUiN. Aanvoer klein. Egyptische f 5.tot 5.75 psr baal van 50 K.G. incl.baal. ELEREN. Zeeawsche en Overmaasache dooreea 5,25 tot 6,25. Hulst, 14 Jani 1926. EIERVEIL1NG V. P. N. Aangevoerd 35000 stuks pvijs per 100 stuks. BOTER 1.40 tot f 1.50 per K.G. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 14 Juni, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 3erljjn Pargs Brussel Weenen (per 100 sch.) Londen Fransch Vreemd Bankpapier. 12,11 7,10 7,25 Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,20 POLITIE. 12,12 7,15 7,30 35,25 (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Lein Hendnk Peeman, oud 23 j., jm. en Carolina van Min- nen, oud 29 j., jd. 8 Jum. Jacobus Antonius Geers, oud 25 j., jm. en Maria Antonia Masse- link, oud 22 j., jd. 11 Salomon Jozias Koster, oud 31 j., jm. en Adriana Aletta Klaassen, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Juni. Mathieu Hubert van Hooff, oud 28 j., jm. en Justina Albertina Augusta Kramer, oud 26 j.; jd. Geboorten. 5 Juni. Carolina Elisa Ghris- tina, d. van Pieter Anthonij de Buck en van Bertina Sara Apolonia Tazelaar. Levina Pie- ternella, d. van Cornelis Dekker en van Catha rina Cornelia Jansem. 8 Juni. Oscar Johan, z. van Joannes Augustus Theodoras Verbiest en van Maria Coleta van den Berghe. Overlijden. 8 Juni. Camillus Dobbelaar, oud 36 j., echtg. van Anna Pelagia Pauwels. Rott«rdam: 14, Juni 1926 VEEMARKT. Aangevoerd werden 559 vette runderen 320 vette- en graskalveren, 57 «chapen en lammeren an 662 varkens. 9. Draaien deuren over een stoep. De VOORZITTER deelt mede, dat nog is ingekomen een verzoek van G. Heijn-sdijk, om hem vergunning te verleenen de deuren der voor hem verbo-uwd wordende autogarage naar buiten draaibaar te mogen aanbrengen, daar dit met het oog op het bergen van auto's niet anders mogeljjk is. Adressant heeft dit verzoek eerst aan Bur gemeester en Wethouders gericht, doch deze konden dat n-iet toestaan. Hij weradt zidh nu tot den raad, tot wiens bevoegdheid dit be- hoort. Hij geeft daarin te kennen, dat het He bedoeling is de deuren, geopend, zoo dicht mogelijk tegen den muur te zetten. Hij deeit 15 Juni. MIDDELBURG. Aanbesteding levering uniformkleeding personeei prov. Stoomboot- dienst. PHILIPPINE. Vergadering van den Stad Philippinepolder bij den heer A. Wiskerke. PHILIPPINE. Vergadering van den Kleine Steliepolder bij den heer A. Wiskerke. Z-UIDDORPE. Veiling Hofstede, Bouwland en Weiland. Notaris Dumoleyn. WESTDORPE. Aanbesteding uitvoering be- stratingswerken met bijlevering van keien en klinkers. Commissie tot het be-heeren van den Graafjansdijk. SAS VAN GENT. Vergadering van Inge landen van den Visartpolder in het Hotel Rot terdam. 16 Juni. TER NEUZEN. Veiling Aannemersmateria- len. Notaris Callenfels. AXEL. Prijsopgaaf levering Metaalslakken en Macadam. Bestuur van den polder Wil- lem III. 17 Juni. WESTDORPE. Vergadering van Stembe- De noteeriug was als volgt: Koeien lekw./l,10 tot /l,15;2ekw. 1,— tot 0,90 3e kw. /0,80 tot/0,70. Ossen le kw. 0,95 tot 1,05 2e kw. 0,85 tot 0,75; 3e kw. 0,65 tot 0,55; KaUeren le kw./1,40 tot/1,65; 2ekw. 1,20 tot 13e kw. /0,90 tot 0,70Schapen le kw. /0,75 tot 0,80; 2e kw. 0,65 tot 0,55 3ekw. 0,45 tot Lammeren 0,90 tot/1,Zuiglammeren /-,tot/-, Varkens le k»v. /0,84 tot /0,86; 2ekw. 0,81 tot 0,78 3e kw. /0,74 tot 0,70 erp. varkens 0,78 tot 0,82. Vet vee en vette kalveren met redeljjken handel in eerste kwaliteiten; tweede en derde kwaliteit minder gevraagd tot uit- eenloopende prgzen. Schapen en lammeren met onbeduidenden handel. Varkens bg redelgken aanvoer prgshoudend. BINNENLAM DSCHE GRANEN Tar we met tamelgk aanbod; in de wer- kelijk prima kwaliteiten gezocht, overigens maar langzaam te plaatsen. Wegensveelal te hoog besteede prijcen niet geheel ge- ruimd. Naar kwaliteit 17,- tot 19,50. In bgzondere gevallen iets meer betaald. Van de overige granen was niets noemens- waard aanwezig. F1JNE ZADEN. Lgnzaadvoer 15,50 tot 16,50. Zaai- lgnzaad tot Geel Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad tot Karwijzaad 25,tot 26Koolzaad 25, tot 27,Kanariezaad 16,tot 17,-Zonnebloempittenzaad 14, tot 15,—. Buitenl. boekweit 12.50. AARDAPtELEN. Bravo's 4,— tot 5,20. Red Star/4,— tot 4,90. B mte Ster 4,50 tot 5,50 per H.L. Westlandsche Zand 16 tot 18 cent. Poters 9 tot 10 cent. Duke of York 11 tot 13 cent. Malta Spring 165 tot 18 cent per K.G. YLAS. Aangevoerd: Blauw 3050 K.G. 0,80 tot 1,05. Wit Zeeuwsch 300 K.G. /0,70 tot/0,90; Hollandsch Geel 4000 KG. /0,80 tot/1,jq Op het bureau van politie alhier, zijn als gevondeB gedeponeerdeen vloermat en een portemonnaie met inhoud. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar_ CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet een inge- zonden stuk blijven liggen tot het volgend nummer. Red. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 11 Juni. Eng. s.s. BAL- SIEGER, 1314 M3., ledig, Londen. 12 Juni. Eng. s.s. INNISHOLM, 1241 M3., iedig, Ipswich; Eng. s.s. EQUITY, 2614 M3., ledig, Jersey; Eng. ss.. G. F. B., 491 M3., ledig. Lowestoft. 13 Juni. Eng. s.s. CARNALEA, 1639 M3., ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 11 Juni. Eng. s.s. FODH- LA, 1138 M3., steen, Londen; Eng. s.s. PLOD DER, 1468 M3., steen, New Dept. Forth. Van GentTer Neuzen: 12 Juni. Eng. s.s. FALCON, 1910 M3., stukg., Londen. 13 Juni. Eng. s.s. INNISHOLM, 1241 M3.. ijzer, Plymouth. Van Sas van Gent: 12 Juni. Fransch s.s. CAPT. D. ALPRECHT, 5226 M3., stukg., Bou- logne Voor Gent: 11 Juni. Noorsch s.s. ERNA II, 2218 M3., ledig, Ridham; Eng. s.s. RIVER CRAKE, 1892 M3., stukg., Goole; Fransch s.s. SARRON, 1180 M3., ledig, Hull; Eng. s^. KERRY HEAD, 2334 M3., ledig, Lemenck; En-g. s.s. BLACKWATER, 1187 M3., ledig, Belfast; Eng. s.s. HULL, 3202 M3., stukg., Duinkerken; Eng. s.s. SABREUR, 533 My., ledig, Grimsby; Duitsch s.s. CARLA, 1143 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. KINGSWAY, 597 M3., ledig, Gri-msby. 12 Juni. Eng. s.s. GREYBRIARS, 3262 M3., M3., ledig, Londen; Lett. s.s. SIGULDA, 5647 M3., stukg., Windau; Eng. s.s. OARSMAN, 902 M3., ledig, Aberdeen; Eng. s.s. UKSPORT. 6968 M3., ledig, Rotterdam; Duitsch s.s. GUN- THER, 4281 M3., hout, Danzig; Fransch s.s. LA ROCHE FAUCAULD, 7151 M3., ledig, Cardiff; Eng. s.s. BORDER FIRTH, 1330 M3., ledig, Londen; Eng. s.s. SANTINI, *701 M3., Ledig, Grimsby; Zweedsch s.s. ALCA, 1273 M3., hout, Hemosand; Eng. s.s. DONA I- LOR A, 2225 M3., ledig, Rochester. 13 Juni. Eng. s.s. KENRHOS, 2329 M3.. ledig, Londen; Fransch s.s. MOUSSE LE MOYEC, 5768 M3., Lorient; Eng. as.. MARY AISTON II, 883 M3., ledig, Scantborough; Duitsch s.s. ARNOLD KOEPKE, 212- M3.. ledig, Amsterdam; Spaansch s.s. LOLIN, 10669 M3., fosfaat, Sfax; Eng. s.s. BLACKCOCK. 1393 M3., stukg., Londen; Eng. s.s. ALFRIS- TON 2160 M3, ledig, Portmouth; Duitsch s.s. BOSTONLINGS, 1735 M3., ledig, Southamp ton; Fransch s.s. THORIUM, 72-57 M3., ledig, Nantes; Eng. s.s. RYE, 2965 M3., stukg., Goole; Belg. s.s. JACQUELINE, 732 M3., ledig, O-sten-de. Van Gent: 11 Juni. Fransch s.s. LE SCORFF, 1883 M3., kolen, Lorient; Eng. s.s. CAMM, 881 M3., kolen, Scarborough; Eng. s.s. DOTTE REL, 4925 M3, stukg., Liverpool; Eng. s.s. OXBIRD, 876 M3., fosfaat, Goole; Zweedsch ss GEORG, 1354 M3., benzine, Stockholm; Eng. s.s. MAJORIE MELLONIE, 2029 M3„ kolen, Londen; Eng. s.s. CLODOALT, 2329 M3., kolen, Hennebout. 12 Juni. Eng. s.s. PEMBREk, 1552 M3., kolen, Londen; Eng. s.s. SABREUR, 533 M3, ledig, Grimsby; Duitsch s.s. WILHELMINA, 1026 M3., fosfaat, Larwick, Nederl. s.s. KAT- WIJK, 4500 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. TEESWOOD, 2237 M3., ijzer, Stockton; Duitsch s.s. INA LOTTE BLUMENTHAL. 4389 M3., ledig, Stettin; Noorsch s.s. CYG- NUS, 3774 M3., ledig, Hoek van Holland; Eng s.s. KINGSWAY, 597 M3., ledig, Grims by- Eng s.s. HULL, 3202 M3., stukg., Hull; Fransch s.s. CASSARD, 4524 M3., kolen, Bone: Eng s.s. RON AN, 3391 M3„ stukg., Leith; Eng. s.s. KERRY HEAD, 2334 M3., kolen, Lemerick. 13 Juni. Eng. s.s. RIVER CRAKE, 1892 M3., stukg., Goole; Eng. s.s. OARSMAN, 902 M3., cement, Londen; Duitsch s.s. CARLA, 1143 M3., kolen, Ipswich; Noorsch s.s. ERNA II, 2218 M3., kolen, Grimsby; Belg. ss YVONNE, 450 M3., macadam, Margate; Fransch s.s. SARRON, 1180 M3., gem., Sarra- bourgh; Belg. s.s. NIEUWCAPELLE, 3113 M3., ijzer, Londen; Eng. s.s. STESSO, M3., ijzer, Birkerhead. 6481 A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. HELENA van Rosario naar St. Vincent voor orders passeerde 10 dezer Kaap Frio. MAGDALENA van Londen naar Ulea-borg passeerde 11 dezer Holtenau. TERNEUZEN in het droogdok te South Shields. s.s. s.s. s.s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3