SURGERLIJKEN STAND. INGEZONDEN STUKKEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 9 Juni, 2 uur. Londen 12,10 12,11 Berljjn 59,20 59,25 Parjjs 7,40 7,50 Brussel 7,60 7,65 Weenen (per 100 sch.) 35,15 35,20 Vreemd Bankpapler. Londen 12,10 Fransch 7,40 Belgisch 7,60 Oostenrgksch (per 100 sch.) 35,15 12,11 7,50 7,70 35,20 Deze bracht de moeder bij de gevonden overblijfselen, en de vrouw zag terstond. dat bet haar kinderen waren. Aan beide kinderen was de keel afgesneden. De re- geeringspreskient van Breslau heeft een belooning van 2000 mark uitgeloofd voor het aanwijzen van den dader. EEN ACADEMIE VAN ZAKKEN- ROLLERS. De Parijsche politie heeft een aardige onbdekking gedaan, die aan Dickens' Oliver Twist" herinnert. Zij overtreft echter dien roman in zoover, dat in Oli ver Twist" slechts een zakkenrollers- school voor jongens wordt beschreven, terwijl de a'cademde zooeven door den Parijschen veiligheiidsdienst ontdekt, zoo- wel meisjes als jongens opleidt. Deze dieven'hoogeschool, die in een smerig steegje is gelegen, dat zeer ten onrechte Rue du Bel-Air heet, wordt door twee vrouwelijke professoren, Amanda Godart en Berthe Naulin, geleid. Deze dames zijn door de geheime politie gear- resteerd, terwijl men de mannelijke en vrouwelijke studenten, die meest tusschen tien en twaalf jaar oud zijn, op het spoor is. GEKLEURD CEMENT. In een voordracht, gehouden op een verqadering van Engelsche ingenieurs, heeft een vertegenwoordiger van een ce- mentfabriek medegedeeld, dat men er in is geslaagd gekleurd cement te vervaardi- gen. Het gekleurde cement, thans nog weinig bekend, zou dit volgens genoem- den spreker spoedig worden. De moeilijk- heid rot heden was, dezelfde kleur voor latere leveringen of zelfs bij het vervaar- digen te kunnen herhalen. Dit is natuur- lijk een vereischte, aangezien men een bouwwerk in gelijke kleur dient te kun nen afwerken. Het zou thans mogelijk zijn cement in elke gewenschte kleur te le- veren; zelfs na jaren zou men weer ce ment van eenzelfde kleur als de oorspron- keiijke kunnen bestellen. Het gekleurde cement is wel duurder; de kosten van een bouwwerk worden er echter slechts weinig door verhoogd, want men behoeft de kleurspecie alleen te gebrui- ken voor de dunne afwerklaag. Bij deze gelegenheid noemde de vertegenwoordi ger het beton thans de belangrijkste bouw- stof voor ingenieur en architect. Hij ging zelfs zoo ver te beweren en daarmede besloot hij zijn rede dat, zoo goed als men een steenen en een bronzen tijdperk gekend had, in de toekomst ons tijdperk het betontijdperk zou worden genoemd. Wanneer de toepassing van cement in de eerstvolgende twintig jaar in dezelfde mate toeneemt als zulks de laatste twin- tig achter ons liggende jaren het geval was dan bestaan er voor productie van, en handel in, dit artikel geen grenzen. Ongetwijfeld zal de toepassing van ge kleurd cemenit, indien de hierboven uit- gesproken verwaehtingen niet ijdel zul- len blijken, vooral voor betonwerken een hooge vlucht nemen, want het kost nog steeds veel moeite betonwerk door be- pkisterirtg of anderszins een aangenaam aanzien te geven. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 8 Juni 1926, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer F. Blok, Burgemeester. Teigenwoordig de leden: J. M. Oggel, M. W. Koster, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoom, J. Weijns, J. M. Baert, A. Th. 't Gilde, Ed. van de Casteel, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter. Secretaris de heer J. L. J. Maris. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gehedsformulier. Aan de orde komt 1. Notulen. Het vaststellen der notulen van de vergade ring van 20 April en die van 11 Mei en 1 Juni 1.1. wordt aangehouden, aangezien deze nog niet in druk verschenen zijn. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Een sehrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarin deze overeenkomstig art. 167 der Gemeentewet de ontvangst berichten van een afschrift der op 11 Mei 1926 vast- gesteide wijziging der algemeene politieveror- dening, onider opmerking, dat alsnog in art. 42 zal moeten geschrapt „artikel 18a'', dat daar- in hij raadsbesluit van 14 October 1924 is op- genomen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een sehrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dd. 28 Mei 1926, waarbij wordt bericht, dat blijkens sehrijven van het Depar- teiment van Binnenlandsche zaken en Land- bouw, dd. 20 Mei 1926, no. 627, afd. 3, directie van <len Landfoouw, bij Kabinetschrijven van 18 Mei 1926, no. 8, de koninklijke goedkeuring is verleend aan de gewijzigde verordening op de veemarkt. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 11 Mei 1926, be- treffende overdracht van grond door de Ned. Herv. kerk aan de gemeente, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Rapport van het Zeeuwsch-Vlaamsch Waterleidingcomite, betreffende de rentabili- teit van het waterleidingplan in Zeeuwseh- Vlaanderen, waaruit blijkt: I. INLEIDING. Op 15 Mei 1926 waren 20 gemeenten tot de eventueel op te richten waterleidingmaat- schappij voor Zeeuwseh-Vlaanderen toegetre den, te weten: Axel, Biervliet, Boschkapelle, Breskens, Clinge, Graauw en Langendam, Hengstdijk, Hontenisse, Hulst, St. Jansteen, Koewaeht, Neuzen, Oostburg, Ossenisse, Over- slag, Sas van Gent, Sluis, Waterlandkerkje, IJaendijke en Zuiddorpe, tezamen vertegen- woordigende rond 58.300 inwoners of 70.6 van de geheele bevoiking van Zeeuwseh-Vlaan deren. Het is thans ongeveer 3 jaar geleden, dat met de propaganda van het plan werd aange- vangen, terwijl het bijna 3 jaar geleden is, dat de eerste gemeenten tot toetreding besloten. Deaerzijds kan dan 00k ten voile onderschre- ven worden de meening van het Zeeuwsch- Vlaatmsehe Waterleiding Comite, dat de pro paganda thans lang genoeg geduurd heeft en dat verder uitstel tegenover de reeds toege- treden gemeenten niet langer geoorloofd is te achten. Hieronder zal worden nagegaan of thans 1 een rendabel bedrijf op grondslag van het in het jaar 1923 door het Rijksbureau uitgebrach- te beknopt rapport mogelijk is. II. BOUWKAPITAAL. De 20 toegetreden gemeenten vertegen- woordigen een bouwkapitaal van 3.814.000 (zonder het reservefonds)zooals blijkt uit bij lage I, waarop tevens een overzicht is gegeven van de in de opeenvolgende jaren bereikte re- sultaten. Indien thans tot den bouw van de waterleiding wordt overgegaan, kunnen voor alle niet toegetreden gemeenten de plaatselijke buizennetten met inbegrip van de dienstleidin- gen, c.a. worden weggelaten. Tevens kan vol- staan worden met een geringer aantal putten en een kleinere capaciteit der diverse zuive- ringswerken (er kan b.v. een nafilter worden weggelaten). Een ruime begrooting, gebaseerd op dezelf de eeniheidsprijzen als die in het beknopte rapport, gaf tot uitkomst een bouwkapitaal van f 4.400.000. Indien echter in het Westen geen nieuwe gemeenten toetreden, kunnen eenige hoofd- transportleidingen (o.m. de aanvoerleiding naar het Westen over Philippine) eenigszins verkleind worden, zoodat het bouwkapitaal in dat geval slechts 4.100.000 behoeft te bedra- gen. In dit laatste geval is er een tekort aan bouwkapitaal van rond f 300.000. Er kunnen zich nu drie gevallen voordoen en wel: a. de begrooting kan meevallen, zoodat er geen kapitaal te kort is; b. er treden tijdens de voorbereiding van den bouw nog enkele gemeenten toe, waardoor in het tekort voorzien wordt; c. de onder a en b veronderstelde gevallen treden niet op. Dan zou er naar wederzijd- sche meening geen enkel bezwaar tegen bestaan, het benoodigde bedrag al rond 300.000 in den vorm van een obligatie- leening te plaatsen, omdat de rentabiliteit van de ondememing bij deelneming van de thans toegetreden gemeenten verzekerd is. III. RENTABILITEIT. Bijlage II geeft een rentabiliteitsberekening, gebaseerd op dezelfde grondslagen als die van het beknopte rapport. Alleen is als rentevoet aangenomen 5 inplaats van 6 Bij de berekening der inkomsten is ervan uitgegaan, dat alleen de thans toegetreden gemeenten zijn aangesloten. Het blijkt dat het bedrijf van het 6e jaar af zichzelf kan bedruipen. Uit bijlage III blijkt, dat het plan kan wor den uitgevoerd zonder vernauwing van enkele hoofdtransportleidingen, Indien 74.5 van de geheele bevoiking van Zeeuwseh-Vlaanderen is toegetreden, m. a. w. indien nog een of meer gemeenten met in totaal 4 der bevoiking of rond 3300 inwoners, toetreden. Het eventueel in den vorm van een obligatieleening te plaat sen kapitaal zou dan rond f 375.000 bedragen. In beide gevallen zouden de benoodigde re- servekapitalen f 300.000 bedragen, hetgeen minder is dan 10 van het aandeelenkapitaal. Aangezien de gemeenten zich verbonden heb- ben voor hoogstens 10 van haar aandeelen kapitaal in het reservefonds deel te nemen, levert dit dus geen enkele moeilijkheid op. IV. CONCLUSIES. Uit het bovenstaande blijkt: le. De waterleiding voor Zeeuwsdh-Vlaan- deren is zonder dat nog meer gemeenten tot toetreding besluiten, rendabel bij de in het be knopt rapport aangegeven tarieven; 2e. In het ongunstigste geval moet nog een bedrag van rond f 300.000 geleend worden, het geen in den vorm van een obligatieleening kan geschieden. 3e. Alleen indien nog een of meer gemeen ten, tezamen vertegenwoordigende ongeveer 3300 inwoners, toetreden voordat met den bouw is aangevangen, zal in de toekomst ge- heel Zeeuwseh-Vlaanderen kunnen worden voorzien. Geschiedt zulks niet, dan zullen eenige gemeenten door eigen sohuld en met groote kosten van een waterleiding verstoken blijven. Een toelichtende staat geeft voorts aan het aantal inwoners der toegetreden gemeenten, op 1 Januari 1925, en het aandeelenkapitaal waarvoor zij in de op te richten vennootschap deelnemen, als volgt: Axel 5719 f 371.000, Biervliet 2426 f 162.000, Boschkapelle 1314 85.000, Breskens 2535 f 161.000, Clinge 3753 f 251.000, Graauw 2116 139.000, Hengstdijk 630 f 43.000, Hontenisse 5367 f 354.000, Hulst 3902 f 252.000, St. Jan steen 3474 232.000, Koewaeht 2681 178.000, Ter Neuzen 10037 f 653.000, Oostburg 2670 171.000, Ossenisse 909 f 59.000, Overslag 367 f 25.000, Sas van Gent 2855 177.000, Sluis 3099 201.000, Waterlandkerkje 562 f 39.000, IJzendijke 2886 /191.000, Zuiddorpe 1000 f70.000, totaal 58302 inwoners en een aandee lenkapitaal van f 3.814.000. Aangenomen voor kennisgeving. e. Verslag der vereeniging Gomite tot het verkrijgen van een kanaalverbinding Hulst Axel over het jaar 1925. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een sehrijven van het bestuur van den Noordpolder, waarin dit bericht, dat de op 18 Mei 1.1. gehouden vergadering van ingelanden van den polder heeft besloten het aanbod van den gemeenteraad, om de helft, tot hoogstens f 2000, bij te dragen in de verbetering der rio- leering onder den Buthdijk, te aanvaarden. De voor uitvoering van dit werk noodige voorbereidingen zullen door den polder wor den aangevat, waarbij rekening zal worden gehouden met de gestelde voorwaarde, dat het werk wordt uitgevoerd onder mede-toezicht van den gemeente-opzichter. De heer VAN DE CASTEEL weet niet of dit hierbij te pas komt, dan wel dat hij dit lie- ver bij de omvraag moet ter sprake brengen, doch hij heeft dezer dagen opgemerkt, dat er op een paar plaatsen op den weg over den Buthdijk zooveel water bleef staan, o.m. bij de marechausseekazerne. De VOORZITTER geeft te kennen, dat de weg behoort aan het rijk en de bermen aan de gemeente. Het schijnt, dat bewoners ter plaatse eenigen hinder van water hebben ge- had en de bermen hebben verhoogd, waardoor het water evenwel van de straat niet meer weg kan. Burgemeester en Wethouders hebben al geruimen tijd geleden gevraagd, 00k den weg aan de gemeente over te geven, doch dit blijft wat lang hangen in Den Haag. Als de ge meente ook beschikking over den weg had, kon zij voor verbetering zorgen. g. Een sehrijven van A. Dieleman, auto- ondernemer te Kijkuit, Axel, waarbij deze den raad dank betuigt voor de hem voor het ver- voeren van schoolkinderen toegezegde subsidie. De heer 't GILDE vraagt, of er geen adres is ingekomen van menschen te Kijkuit die tegen deze subsidie opkomen. De VOORZITTER deelt mede, dat er een sehrijven is ingekomen van ouders van school- gaande kinderen in de. buurtschap Kijkuit, die daarin mededeelen, dat ze niet in staat zouden zijn om het weektarief voor het vervoer hunner kinderen te betalen. Er schijnt echter bij hen het misverstand te bestaan, dat het bedrag dat zij als vergoeding voor schoeisel en klee- ding ontvangen zou worden ingetrokken, dat ze dus minder zouden ontvangen en bovendien nog een uitgaaf doen. De heer 't GILDE meent, dat het voorname- lijk gaat tegen het tarief; dat is voor een ar- beider met 4 of 5 schoolkinderen ook nogal hoog. Dieleman rekent 75 cent voor het eerste en 25 cent voor ieder volgend kind. Hij gelooft, dat dit voor de arbeiders beslist een bezwaar zal worden, om voor hun kinders van den dienst gebruik te maken. Het spijt spreker, dat hij deze zaak niet beter onder de oogen heeft gezien en hij vreest, dat er moeilijkheden uit zullen ontstaan. De VOORZITTER wijst er op, dat de sub sidie is verleend voor een jaar bij wijze van proef. De menschen dachten, dat hunne ver goeding zou worden ingetrokken en dat is niet de bedoeling geweest van Burgemeester en Wethouders. Die hebben, omdat het werkelijk voor de kleinste kinderen in den winter een bezwaar is den grooten afstand te voet af te leggen voorgesteld om 150 subsidie voor den dienst te geven. De heer 't GILDE zou het betreuren, indien ten slotte moest blijken, dat alleen kinderen van de best gesitueerde ouders van den dienst gebruik konden maken. De VOORZITTER: De bedoeling is, dat het voor ieder geldt; het is een proef en laten wij het nu eens af zien. Het sehrijven wordt aangenomen voor ken nisgeving. h. Een sehrijven. van het gemeentebestuur van Ter Neuzen, waarin dit bericht, dat de ge meenteraad in zijne vergadering van 20 Mei j*l. heeft besloten aan de gemeente Axel con- cessie te verleenen tot het leveren van gas voor kook- en verwarmingsdoeleinden. Daaraan wordt toegev'oegd, dat het aan het bestuur aangenaam zou zijn thans de overeen- komst in concept te ontvangen, teneinde die door den raad te doen vaststellen. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat zij naar aanleiding dezer mededeeling voor zich en de gascommissie een conference met Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen hebben aangevraagd, voor verdere onderhande- lingen en dat deze a.s. Donderdag te Ter Neu zen zal plaats hebben. i. Een adres van G. den Engelsman, die daarin ontheffing verzoekt van zijn aanslag wegens sohoolgeld, op grond dat hij voor den aanslag in de rijksinkomstenbelasting over den dienst 1924/25 gedeeltelijk ontheffing heeft gekregen en hij mitsdien vermeent, buiten de 'schoolgeldbelasting te vallen. Werkloos zijnde, is het hem bovendien ook niet mogelijk die be- lasting te betalen. Burgemeester en Wethouders stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, op grond dat de reclame waarop adressant gedeeltelijk ontheffing der rijksinkomstenbelasting heeft gekregen betrof die als werkforens. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9 j. Een missive der Gezondheidscommissie, wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, waarbij wordt toegezonden de begrooting voor den dienst 1927 op een eindcijfer van 2490,02. De bijdrage der gemeente Axel is geraamd op f 112,68. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze begrooting te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting voor 1927. Aldus wordt met algemeene stemmen be sloten. k. Naar aanleiding der in de vergadering van 11 Mei 1.1. gehouden besprekingen, deelen Burgemeester en Wethouders den raad uit het oogpunt van pieteit schriftelijk mede, dat het automatisch begraaftoestel, door hen is onder- zocht, en daarbij bleek, dat de werking aan de verwaehtingen voldeed. De doorlaatwijdte van dit toestel is 2.25 bij 0,79% M., hetgeen, ab- normale gevallen uitgesloten, voldoende is. Voor buitengewone gevallen is eene regeling gemaakt, dat de ter aarde bestelling op de vroeger gebruikelijke wijze zal geschieden. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Aanbieding gemeenteverslag over 1925. Door Burgemeester en Wethouders wordt overeenkomstig art. 182 der Gemeentewet aan- geboden het uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1925. Met algemeene stemmen wordt besloten dit bij de leden van den raad te laten circuleeren. (Wordt vervolgd.) BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 7 Mei. Hypolitus An- tonius Mattens, oud 31 j., jm. en Valentina Apolonia Maria Kox, oud 26 j., jd. 14 Mei. Leonardus Antonius Lambert, oud 30 j., jm. en Elisa Maria Clementina Haijette, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Mei. Jacobus van Hoove, oud 29 j., jm. en Maria de Klerk, oud 24 j., jd. 27 Mei. Hypolitus Antonius Mat- tens, oud 31 j., jm. en Valentina Apolonia Maria Kox, oud 26 j., jd. Gaboorten. 8 Mei. Bertha Louisa Rosalia, d. van Eduardus Jacobus Heijens en van Ludo- vica Maria Warrens. 11 Mei. Anthonius Aloij- sius, z. van Alouisius Bun en van Anna Maria Neve. 13 Mei. Joeph, z. van Jan Francies van Schuren en van Rosalia Sponselee. 24 Mei. Maria Josepha, d. van Jozef Crombeen en van Maria Louisa Hoefijzers. Overlijden. 6 Mei. Appolonia Stobbelaar, oud 83 j., wed. van Donatus de Smet. 27 Mei. Louisa de Vree, oud 63 j., echtg. van Jan Fran cies Herman. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Theodoras Neeve, oud 45 j., jm. en Hortensia Maria Moorthamer, oud 36 j., jd. 7 Mei. Leonardus Ludovicus van Laere, oud 26 j., jm. en Apolo nia Catharina de Bakker, oud 25 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Emelia Maria, d. van Desire Ludovicus Reijns en van Bertha Ma- thilde Rens. 9 Mei. Joseph Petras, z. van Johannes Franciscus Daalman en van Anna Maria Dankaart. Anna Maria Seraphina, d. van Johannes Totte en van Madaleine Johanna Smit. 11 Mei. Desire Joseph, z. van Jacobus de Smit en van Emma Col eta Heijens. 16 Mei. Eugene August, z. van Eduardus Lievens en van Angelina Maria van Poeeke. 26 Mei. George Eduard, z. van Leonardus Petrus Bruggeman en van Florentina Maria Boenne. Overlijden. 3 Mei. Johannes Aloisius Ver- haegen, oud 82 j., echtg. van Maria Clothilda van Waes. 12 Mei. Dorothea de Koning, oud 73 j., wed. van Petrus Verras. 14 Mei. Apolo nia Meerschaert, oud 54 j., echtg. van Petrus van Laar. 18 Mei. Janna Dieleman, oud 67 j., echtg. van Francois Dieleman. 30 Mei. Petrus Rens, oud 82 j., weduwn. van Maria Christina de Valck. HOEK. Huwelijks-aangiften. 6 Mei. Martinus Ab- salon 't Gilde, oud 24 j., jm. en Pietemella Catharina de Blaeij, oud 23 j., jd. 12 Mei. Jozias Haak, oud 24 j., jm. en Ebrina Wilhel- rnina de Regt, oud 23 j., jd. 20 Mei. Abraham Dees, oud 26 j., jm. en Sara Johanna Pladdet, oud 27 j,. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Mei. Martinus Absalon 't Gilde, oud 24 j., jm. en Pietemella Catharina de Blaeij, oud 23 j., jd. 27 Mei. Jo zias Haak, oud 24 j., jm. en Ebrina Wilhel- mina de Regt, oud 23 j., jd. Geboorten. 9 Mei. Helena Cornelia, d. van Jan van Hoeve en van Dina Tollenaar. Sara, Jacomina, d. van Ohristiaan Jan Dieleman en van Elizabeth Janna Meertens. Hendrik, z. van Marinus Nieuwenhuize en van Johanna de Kraay. 16 Mei. Cornelia, d. van Frederik de Braal en van Adriana Buijze. 18 Mei. Ja cobus Johannes, z. van Adam Moens en van Cornelia Pietemella van Es. 25 Mei. Cathari na Cornelia, d. van Comelis Jacobus Naeije en van Cornelia de Leeuw. Santina, d. van Wil- lem Dieleman en van Albertina Franciska Francken. HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Mei. Aloijsius Pauwels, oud 36 j., jm. en Dina de Dalie, oud 34 j., jd. Petrus Johannes Roctus, oud 35 j., jm. en Christina Louisa de Wilde, oud 34 j., jd. Desire Josephus Hoefeijzers, oud 23 j., jm. en Rosalia Fruijitier, oud 22 j., jd. 12 Mei. Eduar dus Ludovicus de Moor, oud 25 j., jm. en Regi- na Coleta Cappendijk, oud 28 j., jd. 17 Mei. Petrus Augustinus d'Hont, oud 40 j., jm. en Leonie van Arenthals, oud 43 j., wed. Geboorten. 3 Mei. Hilly, d. van P. Kiewiet en van A. Stijfhoorn. 4 Mei. Eduard, z. van C. Stevens en van A. C. Buijs. 8 Mei. Rene Alphons, z. van A. J. Kint en van M. A. Dan kaart. Maria Theresia, d. van E. Aarssen en van R. Asselman. 12 Mei. Annie Stephanie Paulina, d. van I. A. Meijs en van A. M. Fer- ket. 18 Mei. Emery Johannes, z. van P. Th. Verdurmen en van L. F. Goethals. 22 Mei. Leon, z. van Th. P. Sarneel en van E. C. van Laere. 29 Mei. Anny Maria, d. van C. L. van Kerkhoven en van M. A. Danckaert. 30 Mei. Anna Maria, d. van P. F. Pauwels en van R. C. de Wilde. 31 Mei. Elza Catharina, d. van P. Tieleman en van D. P. de Lavoir. Overlijden. 2 Mei. Johannes Franciscus Ver durmen, oud 1 d., z. van P. Verdurmen en van R. Beck. 27 Mei. Theodoras Kegelaar, oud 82 j., z. van F. Kegelaer en van A. C. Kroon. 28 Mei. Hendrika Rottier, oud 80 j., wed. van G. de Poorter. Cornelis de Cock, oud 76 j., z. van A. de Cook en van A. de Zeeuw. HULST. Huwelijks-aangiften. 3 April. Theodoras Johannes Crombeen, oud 23 j., jm. en Jose- phina Hendrika Blommaert, oud 21 j., jd. Al fred Joseph Zaman, oud 22 j., jm. en Celina Versluijs, oud 19 j., jd. 13 April. Joannes Petrus Charles Burm, oud 32 j., jm. en Johan na Maria Cornelia Pieck, oud 24 j., jd. 29 April. Friedrich Peter Otto Maria Koch, oud 26 j., jm. en Maatje Paulusse, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 April. Jan Fran cies Bosschaert, oud 23 j., jm. en Leonia Co leta Blomimaert, oud 20 j., jd. Mattheus Blom maert, oud 22 j., jm. en Catharina Bertina de Maagt, oud 20 j., jd. Augustinus de Bot, oud 22 j., jm. en Maria Petronella Blommaert, oud 18 j., jd. 14 April. Emile Petrus Alexander Pieters, oud 20 j., jm. en Anna Maria Johanna van Giesen, oud 20 j., jd. 20 April. Alfred Joseph Zaman, oud 22 j., jm. en Celina Ver sluijs, oud 19 j., jd. 21 April. Theodoras Jo hannes Crombeen, oud 23 j., jm. en Josephina Hendrika Blommaert, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 April. Jeanne Leonie Rudolf, d. van Frederik Johan M. Meerschaert en van Bertha M. de Bleijser. 17 April. Julius An dreas, z. van E. F. L. Willekens en van Agnes M. Scheers. 26 April. Agnes Julias Maria, d. van Alouisius A. Josiassen en van Maria A. Rombout. 28 April. Florentinus, z. van Josef Th. Messagie en van Rosalia M. Everaart. Overlijden. 10 April. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van F. P. J. Rouleau en van E. Naegels. 19 April. Maria van Houdt, oud 54 j., d. van Adolf C. van Houdt en van Apolonia de Bakker. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Florimondus Herman, oud 26 j., jm. en Leontina Maria van Grimberghe, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Med. Comelis Johannes de Hoog (van Amsterdam), oud 29 j., weduwn. en Maria Louize Mathilde Gee- rards, oud 29 j., jd. Eduardus Leonardus Sturtewagen, oud 23 j., jm. en Alberta Maria van Laere, oud 21 j., jd. 6 Mei. Aloijsius van Hove, oud 26 j., jm. en Anna Coleta van Voo- ren, oud 23 j., jd. Petrus Inghels, oud 24 j., jm. en Anna Margaretha de Clercq (van Axel), oud 24 j., jd. 12 Mei. Leonardus Antonius van Hoecke (van Zuiddorpe), oud 28 j., jm. en Josephina Maria Leonia Vermeire, oud 21 j., jd. Jan Baptist van Vlierberghe (van Zuid dorpe), oud 26 j., jm. en Anna Virgenie van Waesberghe, oud 22 j., jd. Floribertus Sera- phinus Matthijs, oud 30 j., jm. en Maria Leon tina de Smet, oud 23 j., jd. Honore Marie Matthijs, oud 25 j., jm. en Clemence Camilla Raes, oud 21 j., jd. 20 Mei. Florimondus Her man, oud 26 j., jm. en Leontina Maria van Grimberghe, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Hilda Josephina Paulina, d. van Theodoras Gijsel en van Maria Joanna Aerens. 5 Mei. Elsr. Anastatia, d. v. Bernardus Anthonius Ceelaert en van Augusta Maria Ver- schuren. 8 Mei. Albertus Joannes, z. van Ber tha Louise van Rumste. 10 Mei. Jeanette Anna Maria, d. van Petrus de Block en van Josephina Louisa Hamerlinck. 11 Mei. Lu- cien, Alfons, z. van Alphonsus De Vos en van Maria Sophia van der Vloet. 12 Mei. Orner Arthur, z. van Emiel Joseph Steenaert en van Alize Eliza Maria Coppejans. 14 Mei. Gerar- dus Theodoras Maria, z. van Rene Caesar Ha merlinck en van Margaret a Paulina Gijsel. 18 Mei. Hilda Maria, d. van Theophiel Adolpth Temmerman en van Celestina Prudentia De Caluwe. Antonius Alphonsus Maria, z. van Theophiel Joseph Misseghers en van Madelena Stephanie van Rattingen. Irma Maria, d. van Theophiel Emerij Matthijs en van Louisa Fran- cisca Seghers. 19 Mei. Alice Maria, d. van Leonardus Borgt en van Emelie van Gassen. 26 Mei. Cornelis, z. van Jan Comelis den Hamer en van Maria de Feijter. Overlijden. 1 Mei. Andre Johanna Weze- poel, oud 4 m., z. van Hubertus en van Augusta Maria van Waesberghe. 12 Mei. Ma- ritius Dominieus van Goeije, oud 3 m., z. van Camiel Theophiel en van Irma Josephina Mat thijs. 22 Mei. Maria Theresia Fidelia de Schepper, oud 2 j., d. van Florimond Joseph en van Magdalena Verstraeten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, Juni 1926. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s. v. p. een weinig raimte voor on- derstaande Naar ik opgemerkt heb, verkeeren sommigen in de meening, dat mijn persoon en de schrij- ver der ingezonden stukken tegen de Ver. Volksonderwijs een en dezelfde zouden zijn. Ik acht mij daarom verplicht hierbij mede te deelen, dat bij genoemde ingezonden stuk ken geen enkele letter van mij is. Ik raad „speurders'' dus aan in andere richting te zoeken. Tevens wil ik nog wel eene kleine opmerking maken, als mij dat vergund is. Lid van Volksonderwijs zijnde, trof het mij, ja vond ik het zelfs zeer interessant, dat, ter- Door krabben worden huidaandoeningen nog erger. Wend Foster's Zalf aan, die on- middellijk verzachting geeft en uw kwaal ge- neest. Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking f 1,5 wijl de discussie in Uw blad over de assisten- tenkwestie te Sluiskil gesloten is, toch nog een artikel verschijnt, en wel van het „Comite van Actie voor het Openb. Onderw." tegen den „Vriend van het Schoolkind". Is dat heusch noodig? Is de Ver. Volks onderwijs dan te kort geschoten in hare ver- dediging Is het verder niet zeer inconsequent, dat het Comite den anonymen schrijver er op wijst, dat hij niet den juisten weg bewandelt, en het zelf tegelijkertijd dien weg opgaat, d.w.z. genoemden schrijver gelegenheid geeft om nog eens een pennestrijd te beginnen over zaken, die, volgens het Comite dan, dienen uitge- vochten te worden in eigen kring? Zie, mijnheer de Red., ik vind dat geschrijf van het Comite juist daarom overbodig, en de Ver. Volksonderwijs is zelf wel mans genoeg, naar ik hoop om haar zaken te bepleiten. Met dank voor de plaatsing, mijnh. de Red., Uw dw., P. M. D. v. d. PEIJL. Mijnheer de Redacteur! Het sehrijven van „Het Comite van Actie v/h Openb. Onderwijs'', dat, blijikens de mede- onderteekening van den Voorzitter van Volks onderwijs afd. Ter Neuzen is geplaatst, is wel opmerkelijk. Gaat het bestuur der vereeniging met „haar staat van dienst" thans daarachter schuil 't Zou echter wel van beteekenis zijn te weten of het Comite met haar sehrijven ook bedoelt de door mij gewraakte handeling, die ik in strijd vond met „nummer een van haar program" te dekken, met name of ook de voorzitters der Oudercommissies niet alleen uit een soort collegialiteit het stukje mede hebben onderteekend, doch ook uit voile overtuiging goedkeuren hetgeen V. O. alhier in zake as- sistent te Sluiskil deed. Dit zou toch bevreem- dend zijn. Ieder is natuurlijk vrij er een mee ning op na te houden, doch dan zou ik hen in dit verband moeten beschouwen als „stief"- ouders. Aan het Comite merk ik verder op, dat ik meen de feiten zuiver zakelijk te hebben ge houden en dan kan anonymiteit een voordee! zijn. Het is toch voldoende bekend, dat zoo- dra iemand iets beweert of voorstaat, men naar persoonlijke motieven daarvoor gaat zoeken. Dat iemand alleen uit belangstelling handelt, neemt men over het algemeen maar moeilijk aan. Waarom? Zit daarin een soort, zelf- beschuldiging Ik had bij mijn sehrijven slechts een feit, dat mij bijzonder trof, in het oog. Over wenschen die op het oogenblik alhier omtrent het open- baar onderwijs bestaan, zal ik met het Comite thans niet gaan debatteeren. 't Zou misschien niet in het belang der zaak zijn, "dit thans te doen. Gezond is die toestand niet. Men staart zich m. i. echter blind op een punt en offert daar alles aan op. Geen wonder, dat dit bij de direct belanghebbenden wrevel verwekt. Ik vermoed echter, dat het in de toekomst toch niet mogelijk zal blijven den natuurlijken groei van een der scholen op kunstmatige wijze tegen te houden, of men moet er, om bepaalde reden de geheele zaak aan willen opofferen, tot schade van „het kind''. EEN VRIEND VAN HET SCHOOLKIND. Ter Neuzen, 5 Juni 1926. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een Zakmes, een ketting met Sleutel. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI]—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 1 dezer van Rosario naar St. Vincent voor orders. s.s. MAGDALENA vertrok 8 dezer van Londen naar Uleaborg via de Nieuwe Waterweg. s.s. TERNEUZEN in lossiing te New castle on Tyne. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 7 Juni. Eng. s.s. IVY- TOWN, 749 M3., ledig, Lowestoft; Oostenr. m.s. STEIERMARK, 516 M3.; ledig, Londen; Nederl. m.s. JANTINE FENNEGINE, 453 M3., ledig, Londen. 8 Juni. Eng. s.s. FAXFLEET, 2385 M3., ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 7 Juni. Eng. s.s. G. F. B., 491 M3., kolen, Lowestoft. 8 Juni. Eng. s.s. IVYTOWN, 749 M3., kolen, Larvik; Eng. s.s. ALFRED HARRISON, 1467 M3., steen, Fortmouth. Voor Sas van Gent: 8 Juni. Fransch s.s. EDIMBOURG, 5694 M3., pyriet, San Juan. Voor Gent: 7 Juni. Eng. s.s. EROICAN, 636 M3., ledig, Grimsby; Duitsch s.s. JESSI CA, 2826 M3., vlas, Reval. 8 Juni. Eng. s-s. DOTTEREL, 4925 M3., stukg., Manchester; Eng. s.s. STRONSA FIRTH, 1388 M3., ledig, Yarmouth; Fransch s.s. MONCOUSU, 3805 M3., ledig, Bayonne. Van Gent: 7 Juni. Spaanseh s.s. SUAREZ No. 1, 8576 M3., ledig, Rotterdam; Belg. s.s. YVONNE, 450 M3., macadam, Margate. 8 Juni. Eng. s.s. FERMAIN, 1986 M3., kolen, Londen; Duitsch s.s. SWANHILD, 2520 M3., ledig, Hamburg; Eng. s.s. THE PRIN CESS, 1762 M3., dakpannen, Grangemouth; Eng. s.s. OARSMAN, 902 M3., cement, Lon den; Eng. s.s. CAULONIA, 838 M3., ledig, Grimsby; Fransch s.s. ARMENIER, 2587 M3., kolen, Lorient; Eng. s.s. DERWENT, 2349 M3.. stukg., Goole; Eng. s.s. EROICAN, 636 M3., ledig, Grimsby; Eng. s.s. ROSYTH, 1158 M3., fosfaat, Calais; Duitsch s.s. JESSICA, 2826 M3., ledig, Hamburg. Bieden, Laten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3