BEKOMMER U NIET LANGER OVER DE KWELLINGEN DER SPIJSVERTERING SEtfENGDE BERICHTEN. t Aan de zesde ronde had de Selzaetenaar Gaston de Bruycker nog alTen de leidng en boekte een voorsprong van 500 meter, en welke winst hij ook behield tot de fiaisch wdke hij als eerste passeerde. Tweede was de Sassenaar Lnghels dieach er- eenvolgens Odrie, Mau vials, Van Hulle, Ph. van Acker welke laatste met bjj zonder ve 1 pech te kampen had en F. van Acker achter zich li-t (Tijd 1 uur 5 min 3/5 sec De wedstrijd, welke was b;legd op initia- ief van den heer Th. Warrens, is een aar secces geworden. Na beeindiging er rit werden een dnetal bloemstukken den overwinnaars overhandigd, terwij' den deelnemers ook nog een kunstvoorwerp werd aangeboden, te samen ten bedrage van 32.40. Door belangstellenden was een bedrag van 42.40 bijeengebracht, waarvan 10 gulden werd besteed vo >r volksspelen vo ir de schoolkinderen en het overige voor kunstvoorwerpen voor de renners. Na afloop sprak de heer Warrens een woord van dank tot de leden der jury, die geheel belangeloos hunne medewerking tot het welslagen hebben verleeud en richtte een bij mnder woord van dank tot den heer Vernaeve, aan wie het welslagen voor een groot deel te danken is. SCHOONDIJKE, Geslaagd voor het examen electrotechnisch opzichter, de heer A. P. Leenhouts, alhier. RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van 8 Juni 1926. De volgende zaken werden behandeld: J. D., oud 18 j., landbouwersknecht te Stoppeldijk, werd ten laste gelegd, dat hij op 24 Januari 1926 te Hengstdijk T. E. Mel van zijn rijwiel heeft afgetrokken. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. Uitspraak idem. J. J. A., oud 22 j., chauffeur te Hulst, werd beklaagd, dat hij op 22 April 1926 te Hulsit heeft weggenomen, een bankbil- jet van f 10 en een van 25, toebehoo- rend aan Emma van Persijn. Eisch 1 maand gevangenisstraf, voorw. proeftijd 3 jaar. Uitspraak idem. A. B., oud 45 j., voerman te St. Jan- steen, werd ten laste gelegd, dat hij op 4 Mei 1926 te St. Jansteen Rene joseph Walgraver gewelddadig in zijn hals heeft gepakt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. J. S., oud 22 j., werkman te Clinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 29 April 1926 te Clinge H. L. de Bliek, geweld dadig met een houweel op den arm heeft geslagen. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. P. F. d. K., oud 40 j., schilder te Philip pine, werd beklaagd, dat hij op 3 Mei 1926 te Philippine E. F. Dumoleijn heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. M. J. d. B., oud 28 j., huisvrouw van A. J. v. O., te Hulst, werd ten laste ge legd, dat zij op 24 April j.l. te Hulst Christina Pieters heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. R. A. A., oud 25 j., chauffeur te Ter Neuzen, werd beklaagd, dat hij op 2 Mei 1926 te Ter Neuzen, toen hij daar een motorrijwiel zonder licht bereed, niet heeft voldaan aan de vordering van den agent van politic Verpoorte. om af te stappen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. A. V., oud 30 j., arbeider te Sluis, werd beklaagd, dat hij op 5 Mei j.l. te Sluis Catholijntje van Laere in haar gezicht heeft geslagen. Eisch vrijspraak. Uitspraak idem. L. j. G., oud 27 j., wagenmaker te Oostburg, werd ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 4 op 5 Mei j.l. te Oost burg, toen hij daar een rijwiel bereed zon der licht, niet heeft voldaan aan de vor dering van den rijksveldwachter Huisman om af te stappen. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. Uitspraak idem. DE LAFFE MISDAAD TE MEGEN. In 't eeuwenoude stadje Megen aan de Maas is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een misdaad gepleegd, welke groote gelijkenis had kunnen krijgen met den beruchten dubbelen moord in Wij- chen, indien niet de slachtoffers, zij het onbewust, thans aan een voor hen gunsti- ger verloop hadden medegewerkt. In de Putstraat te Megen woont de 67jarige G. J. Marijnen met zijn 73jarige zuster' Johanna. De man is hulpbehoe- vend en de vrouw ernstig ziek. Zij staan als niet onbemiddeid bekend en leven van de opbrengst van hunne landerijen en an- dere bezittingen. In verband met den toe- stand van de vrouw werd den laatsten tijd door buren bij deze gewaakt. Vrijdag- nacht werd dit liefdewerk verricht door de 48jarige Maria van Zoutekeet. terwijl bovendien n 19jarige achterneef, Adriaan Remmen, in de woning sliep. Omstreeks 2 uur des nachts hoorde Maria van Zoutekeet onraad. Een inbre- ker was over het muurtje of de poort van het erf naast de woning geklommen en had getracht de achterdeur te forceeren. Toen dit niet gelukte had hij een ruit in- geslagen en zich zoodoende toegang ver- schaft tot het achterhuis. Maria van Zoutekeet kwam hier op het gerinkel van het vallenide vensterglas toegeloopen en werd door den inbreker, die gemaskerd was, aangegrepen. Hij trachtte haar een prop in den mond te stoppen, verwondde haar aan het gezicht en sloeg haar neer. Vervolgens verschafte hij zich toegang tot de kamer, waar de oude man sliep. Inmiddels hadden twee, eveneens ge- maskerde handlangers zich, vermoedelijk langs denzelfden weg, toegang tot de wo ning verschaft, en het drietal begon on- middellijk met het forceeren van de lin- nenkast, staanide in de kamer van Marij nen. De zieke zuster, die in een aangren- zende kamer sliep, werd wakker en strom- pelde de kamer binnen, waar de inbrekers aan het werk waren. Weldra kwam hier ook de vrouw, die in het achterhuis mis- handeld was; de wond aan haar gelaat was niet ernstig. De menschen werden door de gemaskerde mannen bedreigd geen geluid te geven, daar het anders slecht met hen zou afloopen. In een bedstede naast het ledikant van den ouden man sliep de 19jarige neef Hij kroop onder de matras en hield zich daar muisstil. Eerst 's oc'htends om half- zes uur heeft de marechaussee hem onder de matras vandaan gehaald. Ten aanschouwe van de bewoners heb ben de inbrekers, nadat zij in de linnen- kast niets hadden gevonden, vervolgens een kleinere kast, staande naast het bed, opengebroken en uit een geldkist ruim 1500 aan bankapier ontvreenid. Daarop zijn zij met bun buit verdwenen. Nadat zij vertrokken waren hebben de bestolenen den veldwachter gewaar- schuwd, die den burgemeester met het ge- beurde in kennis stelde. Een polatiehond van den rijksveldwach ter te Rosmalen volgde een spoor tot het oude klooster, doch raakte het daar kwijt. Men leidt daaruit af, dat de daders daar per rijwiel hun weg vervolgd hebben. Vermoed wordt, dat de daders in de om- geving van Megen gezodht moeten wor- den. Zij moeten ter plaatse bekend zijn geweest en ook het feat, dat zij zich alle drie gemaskerd hadden, wijst daar op. EEN ONVOORZICHTIG MOTOR- RIJDER. Zondagavond omstreeks 8 uur heeft aan den Hoogen Rijndijk te Leiden een ernstig motorongeluk plaats gehad. Een 29jarige loodgiieter uit Den Haag reed daar met groote snelheid op een motor rijwiel. Doordat hij even omkeek, raakte hij het stuur kwijt en kwam met zijn mo tor tegen een trottoirband aan, waardoor hij over den kop sloeg en met een zeer ernstige beenbreuk werd opgenomen. Een 17jarige dienstbode, eveneens uit Den Haag, die op de duozitting zat, werd eveneens van de motorfiets geslingerd, doch kreeg slechts eenige lichte verwon- dingen. De loogieter is per politiebran- card naar het Elisabethsgasthuis overge- bracht, waar de geneesheer zijn toetstand ernstig inzag. De motorfiets is bijna ge heel vernield. AUTO-ONGELUK. Een ernstige aanTijding had Zaterdag te Lisse plaats. Toen een auto, waarin prof. Van Slochteren was gezeten, de op- rijlaan van de Bloembollenschool aldaar uitreed, hoorde de chauffeur de naderen- de stoomtram niet aankomen. Toen hij deze op het laatste oogenblik ontwaarde, gaf hij onmiddellijk vol gas, waardoor hij voorkwam, dat de auto in de flank werd gegrepen. Zij werd evenwel nog van achteren door de tram aangereden. Het chassis werd van voor tot achter geheel opengescheurd. Prof. Van Slochteren kreeg een kwetsuur aan het hoofd, terwijl de chauffeur verseheideme kneuzingen van niet ernstigen aard opliep. KUNSTMATIGE EIEREN- BROEDERIJ AFGEBRAND. Te Zaandam is Zaterdagmorgen te ruim 10 uur de kunstmatige eierenbroe- derij van W. Koster aan het Weerpad door brand geheel verwoest. Driehonderd a vierhonderd kippen en kuikens kwamen in de vlammen om. De heer Koster liep bij zijn pogingen om den brand te blusschen ernstige brandwoniden op. Het vuur ontstond door het omvallen van een lamp, van een der broedmachines. Niets is verzekerd. MISHANDELING. Een te Heerenberg wonende conduc- teur der tram ZutfenEmmerich, die zich per fiets naar Doetinchem begaf om zijn dienst te doen, werd tusschen Heerenberg en Zeddam door een paar vroegere be- ambten der maatschappij, die zich aan de zijde der stakers hebben geschaard, aan- gevallen en mishandeld. Hij kon het geval nog te Doetiinchem gaan rapporteeren, doch was ongescbikt om zijn dienst waar te nemen. INBRAAK. Zaterdagnacht is weer eens ingebroken in de boerderij van de weduwe Rux te Sclhinveld. De dieven zijn binnengedrongen, door een achterdeur van een schuur, waarvan zij den grendel hebben uitgehakt. Door een venster zijn zij toen in de keuken van de woning geklommen. De boerderij wordt door de weduwe R. en haar zoon bewoond, die beiden op de tweede verdieping sliepen. De dieven zijn vervolgens in de slaapkamer binnen gedrongen, zonder dat moeder of zoon iets bemerkt hebben. Daar hebben zij zich bezig gehouden met een kist, waarin een bedrag van circa f 10.000 aan baar papier geld, eenige horloges, een gouden broche en andere gouden werken en voorts acten en bescheiden. Deze kist hebben zij kalm medegenomen. De zoon hoorde eerst onraad toen de dieven de trap afgingen. Onmiddellijk trachtte hij hen te achterhalen. In de schuur gekomen zag hij nog een licht fllkkereni maar daar gekomen waren de dieven reeds verdwenen. In de nabijheid werd nog een leege portemonnaie gevon den, waarvan de inhoud ook door de die ven was meegenomen. Dadelijk werden de buren en de ge- meentepolitie gewaarschuwd. die een achtervolging instelden in de richting van de grens, welke daar vlak bij is. Men ■mocht eohter niet het geringste resultaat boeken. Later in den morgen vond men bij de grans de leege kist, welke nog de acten en bescheiden. de gouden voorwerpen en een biljet van f 100 bevatte. De rest van het geld was echter verdwenen. Vermoedelijk zijn dus de dieven naar Duitsohland uit- geweken. DOOR EEN PAARD GETRAPT. Vrijdagmiddag vervoerde de heer A. uit Tilburg een achttal paarden voor het concours hippique naar het Sportpark Reeweg te Dordrecht. Een der paarden werd schichfcig en gaf zijn geleider een trap, waardoor de man neerviel. Bewus- teloos werd hij overgebracht naar het ziekenhuis. Kort daarna is de ongeluk- kige, die tegen de onderkaak en borst ge- trapt was, overleden. EEN HOMERISCHE LACH. Voor de Rechtbank te Zwolle stond Donderdag terecht de eigenaar van een exportslachterij te Steenwijk; hij zou in de week van 14 tot 19 September 1925 de 48-urige werkweek overtreden hebben. Eenige arbeiders werden gehoord, o.w. ook de 23-jarige slagersknecht Harm Mulder. Men wees hem er op, dat hij voor den majoor van de Rijksveldwacht Bolt een andere verklaring had afgelegd. ,,Och", zei hij, ,,die Bolt sc'hrijft maar wat op, die zet maar wat neer." De president verm^ande hem ernstig wegens deze uitdrukki4g. Plotseling werd Mulder doodsbleek, hij legde zijn armen op het hekje, en liet daar zijn hoofd op rusten. De deurwaarder geleidde Mulder de zaal uit. Eeniigen tijd later kwam hij terug, nog heel bleek, maar tocih in staat om te spre- ken. Ieder dacht, dat zijn ongesteldheid te wijten was of aan vrees voor een meineed of aan vrees voor ontslag. De president vroeg, waarom hij plotse ling zoo onwel was geworden, en be- nepen klonk het amtwoord: ,.Ik had mijn pruim doorgeslikt". Er is zelden zoo ge- lachen in de rechtszaal. BENADWDE OOGENBLTKKEN. Zaterdagmorgen, omstreeks half elf, wilde de sergeant- vliegenier, die Vrijdag met een vliegtuig op het strand te Scheveningen, tengevolge van de mist gedaald was, weder opstijgen om de reis naar Soesterberg voort te zetten. Het toestel, de tweedekker F. M. was naar het einde van de boulevard ge- transporteerd, waar het strand het breedste is en zou vandaar opstijgm. Door het mulle zaad kon de vliegmachine echter niet den grond verlaten, maar bleef met de wielen in het zand steken. Het gevolg was, dat het vliegtuig over den kop sloeg en in het water terecht kwam. De sergeant- mecanicien was door den schok uit het vliegtuig gevallen en kwam met den schrik vrij- De sergeant-vlieger H. Brinkhuis, zat 'echter in het vliegtuig vastgebonden, waar door hij niet uitdestuurscoeikon. Daarbjj lag hg met zij i hoofd onder water. Na in deze houding eenige benauwde oogenblikken doorgebfacht te hebben, ge lukte het den vliegenier met een hand de riemen los te maken en kon hij zich in het water laten gig den. Ook hij bekwam geen lichamelgk letsel. De machine is zwaar beschadigd. De schroef is afgebroken en de neus van het vliegtuig is gedeettelijk vernield. Ook de vleugels zijn licht beschaiigd. Zaterdagmiddag zou het personeel van het vliegkam p Soesterberg naar Sche 7eningen vertrekken om het vliegtuig te demonteeren en vervolgens ter reparatie naar Soesterberg te vervoeren. Door militaire politie werd het vliegtuig nit het water gehaald en op het strand, bij de boulevard geplaatst. AANGETEEKENDE BRIEF GESTOLEN. Als verdacht van diefstal van een aan- geteekenden brief, inhoudjnde f 85, ten Dadeele van zjjn werkgeefster, mevr. 0 Jan de Wi'hlaan, is Za'erdag de22-jarige huisknecbt T. M. aangehouden en in be waring gesteld. DE MOORD TE SPEKHOLZERHEIOE. De moordenaar van de 27 jarige vrouw Borghans te Spekholzerheide is Maandag door de Rijkspo'itie te Valburg (Geld.) aangehouden. Hij is ter confrontatie naar de plaats van den misdaad overg»brachten zal vervolgens naar het Huis van Bewaring te Maastricht worden getransporteerd. BRLND OP DE KERMIS. Dinsdagnacht om even over 2 uur werd in Heerlen alarm gemaakt onder mede- deeling dat de tenten van de kerm:s, die hier sinds Zondag aan den gang ia, in brand stonden. De geheele lucht boven de slad was rood gekleurd. Het gelukte de aanwezige brandwacht den brand tot 3 tenten te beperken Een groote caroussel, die vlak naast de brandende tenten stond, werd behouden. Ook verbrandde nog een woonwagen van een der tenthouders en sprongen 3 groote spiegelruiten van de magazijnen van de fTma Vroom Drees- man. Geen der eigenaren van de verbrande kermistenten was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. DAT HADDEN ZE ALL4NGNIET MEER Het gebeuvde op een regendag in een Praagschen winkel. De eigenaar hoorde, hoe de bediende tot een deftige dames klant op zijn beminnelijksten toon zeivNeen, mevrouw. dat hebben wij al heel lang niet meer Verrietigend keek de eigenaar den on- gelukkigen jongen man aan, stevende op deftige klant toe en sprak„Maar alstu- blieft, mevrouw, dat is een vergissing, ik zal u dadelijk voorleggen wat u daar wenscht". Waarop de dame eerst den eigenaar sprakeloos aanstaarde, toen begon te lachen, hem den rug toedraaide en den winkel uiHiep. „Wat heeft die dame dan tochgezegd?" bulderde de chef zjjn bediende toe. Nu, dat wij al zoo lang geen zonneschgn hebben gehad". EEN REUZEN KARPER. In de Binrienvliet bij Oostermeer (Fr heeft de visscher J. v, d. Wal Vrijdag een karper van ruim 24 pond gevangen. KIN DERMOORD.) Het 16-jarig meisje G. T. uit Franeker, dat na verpleegd te zjjn in het acadetnisch z;ekenhuisteGroningen,met haar pasgeboren kindje bij een famiLe in de Gerb. Bakkerstr onderdak had gekregen en naar haar ouiers terug zou keeren, werd door haar kostvrouw gevonden, terwijl zij te bed over haar kind heen lag. Het kind bleek te zijn overleden. De jeugdige moeder wordt er ernstig van verdacht het kind van het leven beroofd te hebben. Zij is gearresteerd. TWEE VRIENDEN. ToJfi een paar vrienden eenige dagen geleden voor een koffiehuis te Bordeaux zaten beel veel schik in het leven schenen zij niet te hebben gaf de eene, een man van 43 jaar zijn voornemen te kennen om eind te maken aan zijn leven. Het bestaan was hem tot een last geworden. Als jij je ophangt, doe ik het ook, ant- woordde op deze confidentie de andere, die een goed eind in de vijftig was. Maar ik doe het heusch, hernam de eerste En ik doe je heusch na, zei de tweede. Korten tijd later werd bekend dat de eene vriend zich in het toilet van het koffiehuis had opgehangen en weer korten tijd daarna werd ook de andere opgehangen gevonden. DE LFNCHWET. De lynebwet wordt nog in het zuid westen van de Ver. Staten toegepast. De menigte, onder wie vele vrouwen, bestormde te Wilson in Arkansas de gevangenis, waarin de neger Blazps was opgesloten, beschuldigd van aanranding van een 12-jarig blank meisje De neger werd uit de eel gesleept en zonder vorm van proces terecht- gesteld. De openbare macht kon niets uitrichten tegen de woeste menigte Met een strop om den hals werd de neger door de straten gesleurd naar het stadsplem, waar het touw over een telefoonpaal werd geworpen en de reeds halfgeworgde in de lucbt werd geheschen. Toen hij heen en weer slingerde losten verscheidene personen uit de menigte revolverschoten op hem. Velen sneden stukken uit de kleeren van den gehangene, als souvenirs. Het lijk liet men een meter boven den grond han- gen, totdat het op last der overheid werd weggenomen. Er is sprake van, dat een gerechtelijk onderzoek tegen de leiders van deze lynchparti; zal worden ingesteld. 2 MILLfOEN VAN ZIJN BANK VERSPEELD. Een afdeelingschef van een Parijsche bank is dezer dagen niet op zijn bureau teruggekeerd. Gebleken is, dat hij met geld van de bank heeft gespeculeerd en 2 millioen francs heeft zoek gemaakt, volgens een bericht in de „Matin". De man, Jean Scha°rfif, had zich door gelukkige speculaties 4 millioen francs verworven, tengevolge waarvan hij Z'ch allerlei weelde-uitgaven kon veroorloven. Toen hg dit kapitaal verspeeld had, heeft hij getracht het terug te winnen, hetgeen de bank op het bovengenoemde bedrag is komen te staan. Zijn verblijfplaats is onbekend. EEN STIERENGEVECHT DAT T0E3CB0UWERS BLOED KOSTTE. Te Rognonas (Bouches-du Rhone) was een stierengevecht gaande. Het wreede vermaak ging vlot zijn gang, totdat de laatste stier de arena binnenkwam. Dit dier nam plotseling een aanloop, sprong over de omheining en wierp z:ch, aleer iemand tusschenbeide kon komen, op een der toescbouwers, een 28 jarigen jongeman. Ernstig aan den buik en den arm gewond, moest het s'achtoffer naar het ziekenhuis worden gebracht. De stier rende voort, trok een trapleer omver, waarop eenige andere belangotel- lenden zaten, en wonde een dier ^amateurs" vrij ernstig. Tenslotte werd men het beest meester. Het werd naar den stal teruggebracht. VEE IN EEN WARENHUIS. Zaterdagochtend werd een troep vee, waaronder eenige jonge stiere-, naar de markt te Liverpool gedreven. In Duke street schrokken de dieren van de drukte of de auto's en zeven beesten renden de geopende deuren van een warenhuis binnen, waar ze onder personeel en koopers een behrjjpelijke opwinding veroorzaakten. Waarschijnlijk schrokken ze zelf echter nog meer van de vreemie entourage, zoodat ze alle zeven, zonder noemenswaardige schade te hebben aangericht, overmee'terd konden worden. In de straat werden een paar vrouwen en kind-wen onder den voet ge loopen, maar een half uur na de ontsnapping was het geheele transport, weer opg wangen en het werd nu onder versterkt geleide naar de plaats van bestemming gebracht. NIEUW VALSCHERM. Op het vliegveld van London heeft men pi"oefneming°n gedaan m°t een nieuw val- scherm van Fransche uitvinding. Dit val- scherm ontrolt zich en gaat, bovenaan in plaats onderaan open. Een der uitvinders in het reddingcostuum dat voor de water- toestellen gebruikt wordt, sfeeg met een vliegtoestel tot op een 100-tal meter hoogte en sprona, t">en de snelheid van de vlucht, 200 kilometer in het uu- b°reikte. boven h-t meer ,/Oe Galische Harp" in de ruimte. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Gebruik Gabismureerd Magnesium en gij zult vergeten, dat gij ooit last hebt jehad van maagpijn. Gabismureerd Magnesium verzekert U een normale en pijnlooze spijsvertering door bijna onmid dellijk de overimaat van zurige scherpte in de maag, welke zoo goad als altijd de oorzaak van maaglijden is, te neutrali- seeren. Gij zult geen last meer hebben van >randing op de maag, drukking, ophoo- ping van gassen in de darmen, zurige scherpte, enz., enz., indien U een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium na de maaltijden gebruikt. Bevradiging ge- waariborgd of het geld wordt U terug- Detaald. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten a f 1per Tesdh. Wp'iyert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt. Het valscherm sloeg onmiddellijk open en ret neerdalen gesehiedde daarna zooals met de gewone schermen. Dank zij zjjn costuom bleef de uitvinder op het water drijven tot een bootje hem ter hulp vaarde. DE OL1FANT ALS KUURGAST. De kleine drinkzaal van de e/Hungaria" bron te Boedapest krijgt dagelijks bezoek van een illusteren gast:- De deken van den Pester dierentuin, de olifant „Oom Siam", verschjjnt daar, om de hem door zjjn lijf- arts voorgeschreven medicijn, 100 liter Hungaria bronwater, bjj de bron zelf te genie'en. Oom Siam, d e al meer dan drie generaties de afgod is van de Pester jeugd. schjjnt, zooals veel oude heeren, geen al te geiuldige patient te zijn. Zoo geeft hij aan zijn ongenoegen over het niet al te lekkere water uitdrukking, door met het hem ingetrechterde water zijn oppassers en de nieuwsgierigen, die zijn ffmorgenkuur" bijwonen, meedoogenloos te bespuiien. Men wil hem nu al het andere drinkwater ont- houden, tot hij genoeg dorst heeft om het bronwater ^binnen" te houden. EDELACHTBARE DISCUSSIE. In den raad van Kortenhoef is de na- leving van de hondenbelasting ter sprake gekomen. De veldwachter, die blijkbaar het recht tot meespreken in de discussie heeft, verklaarde„Ik zal alle honden die ik zie bekeuren, maar dan moet er ook zonder aanz'en des persoons mee ge- handeld worden als ik hier kom er mee De heer Van Doorn vindt die honden- verordening flauw. //Stel dat je nu een zoet hondje hebt dat om 9 uur 's avonds binnen moet zijn." De heer Bakker wist nog iets anders, waar ook eens op gelet dient te worden, Arie de Ronde heeft zjjn terrein afgerasterd met prikkeldraad. Toen hebben er ver- scheidenen aan dat draad zich opgehaald en daarom is hem gezegd dat hjj voor iederen draad een lat moest spannen. Maar Arie de Ronde is een brutale man en wat deed ie nou, hij had al een stuk land genomen, dat hem niet toekwam en nu maakte hij de palen met de latten weer een stuk verder. Daar moet iets tegen gedaan worden". De heer Van Doorn: //Dat zeg je nu omdat het Arie de Ronde is. Maar kijk is vender in de gemeenteKrijn Voorn doet het zelf ook en die heefc in '25 zelfs de verordening helpen maken. De heer "Voorn //Nou maar De heer Van Don-n//Jij moet als raads'id het voorbeeld geven." De heer Voorn: //Als niemand het doet, doe ik het ook niet." De heer Van Doorn Dat is toch niet netjes Voorzitter//Nou heeren. we zullen ze aanschrij ven en dan proces verbaalopmaken" Stem „Maar dan allemaal De heer Bakker: //Maar denk er om. ik kom over een dag of drie hier om te informeeren of het gebeurd is." De h°er Van Doorn meent echter, dat het bjj Arie de Ronde zoo erg niet is met dat prikkeldraad. De heer Bakker: //Nou, maar er zijn veel klachten gekomen van lui, die hun jas scheurden." De heer Van Doorn: //Dan moeten ze maar midden op den weg loopen. SCHATGRAVER. In de plaats Domopolis, in den staat Alabama, had zekere Gayus Whitfield in de nagelaten papieren van zjjn Vader aan- wijzingen gevonden betreffende een schat die ergeus op de vroegere hoeve van den ouden Whitfield verborgen moest zijn. Geholpen door die aanwjjzingen ontdekte Whitfield Jr de plek waar de schat ver borgen lag. Het bleek een bedrag te zijn Aan dl. 200,000 en wel in goudstukken van dl. 20, alles aang-munt in 1850 of vroeger. De oude Whitfield had het geld bjj het uitbreken van den Burgeroorlog in den grond gestopt. GRUWELIJK MISDRIJF. Te Breslau is een ontzettende misdaac aan het licht geikomen, waarbij men ver moedelijk met een geval van lustmoorc heeft te doen. Dicht bij de technische hoogeschool vond men Zaterdagavond een 'paloket, waarin zich stukken van lijken van een jongen en een meisje bevonden Het bleken de 8jarige Otto Fehse en zijn lljarig zusje Erica te zijn. De kinderen waren om 5 uur uitgegaan om een pakje naar het postkantoor te brengen. Toen zij om 8 uur nog niet waren teruggekeerd. deed de moeder aangifte bij de politie.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2