Veiligheid en Volksgezondheid. GEMENGDE BERICHTEN. PREDIKBEURTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten 29 j .ar. Een andere, zwaar gewonde eigenaar van een goedkoop eethuis werd gevonden met een schot dwars door het hoofd Nadat men hem naar een zieken- huis had vervoerd, kwam daar een mooie jonge vrouw, die zijde zijn vrouw te zijn. Zjj viel weenecd bij ziju bed neer en smeekte hem haar alies te vertellen, daar hij nog maar 'n paar uren te leven had. De stervende man glimUchte alleen maar en zeide „Maak je maar geen zorg, men zal ze wel in de gaten houden Zaterdagmorg-n werd buiten een klein restaurant in Brooklyn het met kogels doorzeefde lijk gevonden van den 24jarigen Rea. In de zakken van zijn j *s werden twee geladen revolvers aanget<offen. Dicht bp hem lagen drie bewustelooze liedeD, alien met kogelwonden. Maindagmorgen vond 'n taxi-chauffeur nabij een kerkhof het lijk van den doodgraver Lydon, die eveneens betrekkingen onderhield met de smokkelaars Hp had vjjf kogelwonden in den rug, was dus blijkbaar van achteren aangevallen. VELE DORPEN DOOR EEN VLOEDGOLF VERWOEST. Tengevolge van een cycloon, welke dezer dagen de kust van Arakan (Burma) heeft geteisterd, is enorme schade aaugericht. De cycloon ging vergezeld van een vloed- golf, welke een groot gebied overstroomde, en vele dorpen verwoestte. Er zijr. honderden slachtoffers sommige berichten spreken zelfs van 1200 dooden, doch de juiste cijfers zijn nog niet bekend. Er is slechts zeer weinig vee overgebleven en het getroffen gebied is zoo goed als verstoken van voedingsmiddelen. TER NEUZEN, 4 Juni 1926. TE WATER GELATEN. Van de werf „De Vooruitgang" te Alphen aan den Rijn werd te water gelaten een motorboot, in aanbouw voor denheerJ. H. Balnikker te Ter Neuzen, groot pi. m. 130 ton, waarin een 2 cyl. 70 P. K. Industrie R. 0. motor, voorzien van rollenlagers, geplaatst wordt. ONWEER. Een zsva-e onweers mi, die Woensdag boven een gedeelte van Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft gewoed, heeft onder de gemeente Biervliet in den Clarapolder en omgeving alle te velde staande vruchten vernield. EXAMElN DIPLOMA A ZIEKEN- VERPLEGING. Geslaagd in het Gasthuis te Middelburg voor verpleegster (diploma A) mej. M. A. Bouwens vroeger leerling verpleegster 'alhier. RIJKSDIPLOMA HOEFSMID. Bij het te Utrecht gehouden examen voor verkrijging van het rijksdiploma voor hoefsmid is dit o.m. uitgereikt aan de heeren W. P. Ripmeester te Hoek (Knol) en J. Pieters en P. J. Pieters te Philippine. GOUD EN ZILVER GESMOKKELn. De rechtbank te Brugge heeft W. H., bankdirecteur te Sluis, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf eu 60.000 francs boere. Bovendien tot het gezamenlpk be- talen van een schadeloosstelling van 17.338.647 franc aan den Belgischen Staat met nog 18 Belgische medeplichtigen. Ev dw" "™oordeeld F. P, bank- V tot 4 maanden ge- j franc boete. Bo- en van 2.160.000 franc aan den Belgischen Staat. .s het smokkelen of laten i z lver- en goudgeld. (VI. Crt.) jiUVV SCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. 1 Juni j.l. werd te Ter Neuzen een .adering gehouden met afgevaardigden .n de gemeenten, die besloten hebben tot aansluiting bij een eventueel op te richten Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding. Met algemeene stemmen werd besloten tot op- richting der Zeeuwsch-Vlaamsche Water leiding Maatschappij. voor geheel Z.- Vlaanderen, nadat vrij prositief de meening was uitgesproken, dat voor een waterleiding alleen voor Oostelijk Z.-Vlaanderen de verwachte risicogarantie bij het Rijk wel niet zou worden verleend. Mocht dat wel het geval zijn, dan gingen er stemmen op deze daartoe te beperken, omdat 88 der bevolking in Oostelijk Z.-Vlaanderen zich aansloot, tegen slechts 45 in Westelijk d'eel. Maar waar dan het Westen mensche- lijkerwijs gesproken voor immer zou zijn uit- gesloten en toch een zestal voorname ge meenten daar voor de waterleidingaanslui- ting zich verklaarden, oordeelde het comitS, dat het niet verantwoord zoude zijn, het ge- heele Westen te laten schieten. Inzonder- heid ook omdat het niet denkbaar is bij de ontwikkeling van het toekomstig oecono- misch leven, dat de niet aangesloten gemeen ten zullen blijven volharden bij hun afwe- rend besluit, zij het ook, dat latere toetre- ding hun aanzienlijke finantieele offers kan kosten, terwijl de gemeenten, die van meet af mede doen in hun finantien geenerlei be- zwaar, redelijkerwijze gezegd, zullen kunnen ondervinden, wanneer de in uitzicht gestelde risicogaranties worden verleend, zonder welke natuurlijk met den bouw niet wordt begonnen. Het is te betreuren, dat die an dere gemeenten afzijdig blijven. voor hun in- woners en de .ontwikkeling dier qem ^tte" inzonderheid. DE A.N.W.B., TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND. Op de Landbouwtentoonstelling, die 24 en 25 Juni te Axel zal worden gehouden, is ook eene inzending te verwachten van den A.N.W.B., Toeri tenbond voor Neder- land. Deze inzending zal uitgebreider zijn, dan die van verleden jaar op de Eerste Handel- en Nijverheidstentoonstelling te Ter Neuzen. PHILIPPINE. Toen de Landiouwer F. te Philippine een dezer dagen de door hem in een kreek in den ,/Stads Philippinepnlder" geplaatste fuiken wilde lichten, kwam hij tot de ont- dekking dat een 6 tal dier fuiken, beneveDS de daarbij behoorende stokken waren ont- vreemd In den zelfden nacht werden van een anderen aldaar woonachtigen land- bouwer eveneens een drietal iuiken ont- vreemd. De politie stelt een onderzoek in. (M. Crt.) AXEL. Dezer dagen wilde de heer V., van hier, op de hofstede van den heer W. Dees in den Eendragtpolder zijn Snob motorrijwiel aanloopen. Toen de motor aansloeg kon hij het rijwiel echter niet houden en kwam daarmede met een goed vaartje in den modder terecht. Hij was echter spoedig geholpen door den heer Dees voornoemd, die hem met zijn auto naar Zaamslag bracht, vanwaar V. per tram huiswaarts kon reizen, terwijl hem den volgenden dag zijn onberijdbare Snob met kar en paard werd thuis gebracht. SAS VAN GENT. Donderdagavond 6 uur kwam de raad der gemeente Sas van Gent in openbare zitting bijeen. Afwezig was de heer A. Marquinie. Na behandeling der ingekomen stukken en waaromtrent de heer Dier.ick nog enkele opmerkingen maakte werd het verslag omtrent den toestand der ge meente aangeboden en op de gebruikelijke wijze tegen betaling der kosten ter secre- tarie verkrijgbaar gesteld. Aangeboden werd de rekening van het Burgerlijk Arm- bestuur over 1925 en mede die der Ge- zondheidscommissie te Ter Neuzen over hetzelfde jaar, welke beide in handen werden gegeven van een te benoemen commissie tot nazien der diverse beschei- den. Tot commissieleden voor het nazien der rekeningen en begrootingen over 1926 werden benoemd de heeren Verschaffel, Warrens en Marquinie, Met algemeene stemmen en na een opmerking van den heer Dierick, die ook de kleinere leenin- gen wilde converteeren, werd voorts het voorstel van Burg, en Weth., betreffende conversie der geldleening groot f 20,000 a 6J/2 en per resto 16,800, aangeno- men, met dien verstande, dat de rente hoogstens zou bedragen 5J4 tegen den minimumkoers van 98. Z. h. s. werd het verzoekschrift van den heer J. H. B. Buth- fer, directeur der Ambachtsschool te Ter Neuzen om vergunning tot het gebruik van het 4eslokaal der o.l. school A voor ambachtsonderwijs in de gemeente, inge- willigd tot wederopzegging. Evenzoo werd geEhandeld met de verzoekschriften van A. F. Stofferis en W. Gelderland om gemeentegrond in erfpacht, terwijl beiden adressamten, benevens aan P. de Wage- naere en G. Ranschaert, vergunning werd verleend tot afwijking van art. 7 der Bouwverordening, alien met dien verstan de, dat gebouwd wordt naar genoegen van Burg.' en Weth. Het dito verzoek schrift van A. van Walle werd afge- wezen, waar adressanit den grond niet voornemens was met een woonhuis te be- bouwen. Op het verzoekschrift van Gaston de Smet om gemeentegrond in optie tot het bouwen van een feest- en tentoonstellingszaal werd afwijzend be- schikt. Wanneer eventueel door derden bedoelde grond, zoowel als voor A. van de Walle als voor G. de Smet, in erfpacht wordt gevraagd, zal alsnog met genoemde personen in overleg kunnen worden ge- treden. Na voorlezing van stroomleverings- en garantiecontract met de P. Z .E. M.. be treffende de electrificatie der Zandstraat, werd dit met algemeene stemmen aange- nomen, De Voorzitter memoreerde de lange besprekingen in den raad en de ver- schillende conferenties met de P. Z. E. M. en hoe meermalen kritiek was uitgeoefend op Burg, en Weth., zonder dat deze be- staansrecht had, waarna de heer Warrens zijn tevredenheid te kennen gaf over het ten goede keeren, dezer aangelegenheid. De heer Verschaffel memoreerde het spreekwoord: ,,dat door wrijving van ge- dachten in de Zandstraat het licht was ontstaan". Voorts passeerden de voor- stellen tot wijziging der gemeentebegroo- tingen 1925 en 1926, benevens die van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf 1925 met algemeene goedkeuring den hamer. In de rondvraag besprak de heer Die rick de lang verbeide electrificatie der Zandstraat en informeerde naar het voor zien van electrisch licht aan de bewoners van de wijk Stuiver. Via het douanekantoor alhier werd Donderdag een flink aantal paarden naar Belgie uitgevoerd. Het waren meest jonge dieren. Ter gelegenheid der kermis in de wijk Zandstraat is men voornemens een straat^wielerwedstrijd te organiseeren, waarschijnlijk over een traject van 40 K.M. Waar tot nu toe nog een officieele goedkeuring moet inkomen, kan met zekerheid nog niets worden gemeld. Men heeft de meSewerking van verschillende officieele personen, zoodat alle kans be- staat, dat men in de Zandstraat Zondag zal kunnen racen. „Dubbele raad". Heden had de candidaatstelling plaats van 7 personen. welke volgens art. 131 van de Gemeentewet deel culler uitmak'-n van den z.g. dubbelen raad. De uitdrukking ,,dubbele raad" geeft, naar de volksmeening ons leerde eigenlijk aanleiding tot misverstand, waarom we het niet ondienstig achten een helder licht op dit lichaam te laten vallen. Volgens het desbetreffend artikel in de Gemeente- wet, wordt daarin gesproken van eene ,,door de kiezers voor den Raad, ten zelf den getale als diens leden, te kiezen Com missie uit de ingezetenen, waarin de bur- gemeester voorzit. De leden dier Commissie worden op de bij de kieswet bepaalde wijze, buiten de leden van den Raad, gekozen en benoemd met de meeste stemmen, d. w. z. wanneer er kiezing plaats heeft, in casu, wanneer het aantal candidaten grooter is dan het aantal beschikbare zetels. Blijft echter kiezing achterwege, door- dat niet meer candidaten gesteld zijn dan het aantal beschikbare zetels, dan heeft er eenvoudig benoeming plaats van de op de candidatenlijst vermelde personen, en kan eene stemming met al den aankleve van dien tot voordeel der gemeente achter wege blijven. Op grond eeffer gemaakte overeen- komst tusschen de verschillende partijen, door welke bij de in 1921 gehouden ver- kiezing 4 lijsten van candidaten werden imgediend is nu door ieder dier partijen goedgevonden en verstaan op de inge- diende lijst de personen te brengen, die op de toenmaals ing^diende lijsten als plaats- vervangers figureprden. Als zoodanig kwamen daarop voor de heeren Acda, Lammens, Van Goet'hem, E. de Leux, J. Bakker, A. Stouthamer en Wehrens, welke personen dan ook door het Stembureau verkozen zijn verklaard. Op grond van het door Ged. Staten zal deze Commissie en de Raad voor 1 Juli a.s. haar gevoelen schriftelijk hebben uit te brengen, zoodat er een maand beschik- baar is om dit gevoelen in een uitvoerig rapport neer te leagen. KOEWACHT. Dinsdag werd hier op schitterende wijze het zilveren priesterfeest gevierd van onzen Z.Eerw. heer Pastoor. In de prachtig versierde kerk had's morgens een algemeene H Communie plaats van alle kinderen en de meeste parochianen. Om 10 uur werd op het dorp een stoet samengesteld. Voorop ging de fanfaren met vaandel, dan volgden de besturen van Boerenbond, Boerenleenbank, Jonge Boerenstand, R.K. Werkliedenver- eeniging, de Prefecten en onder Prefecten der H. FamilD, het bestuur der Congregatie, St. Elisabethvereeniging, Meisjespatronaat, Missiezelatricen, een lange rij van bruidjes, de schoolkinderen ieder met een driekleurig vlaggetje in de hand, de gemeenteraad met burgemeester en secretaris, de leden van den Zangersbond van Hu'st en Omstreken, de leden van Kerk- en Armbestuur, de familie van den jubilaris en de Z.Eerw. Heer Pastoor, omringd door geestelijken. Zoo trok men naar de kerk waar een H. Mis met adsistentie werd gezongen. Na het Evangelie beklom de WelEerw. Heer Deckers, kapelaan, den nieuwen kansel om in naam van alle parochianen, die het ruime kerkgebonw vulden, den pastoor te feliciteeren met zijn zilveren feest en hjj bood hem als geschenk een prachtig bewerkten preekstoel aan, de WelEerw.. Heer W. Loos, vroeger kapelaan alhier, thans te Ginneken, hield een lange rede over de waardigheid van het Priesterschap. De pastoor bedankte in geroelvolle woorden zijne parochianen voor de ontvangen geluk- wenschen en het schoone geschenk. Na de H. Mis werd het Te Deum gezongen, waarna door de leden van den Zangersbond van Hulst en Omstreken een feestcantate werd uitgevoerd. Stoetsgewijze truk men daarna naar het kerkplein, waar een tribune was opgericht. Daarop namen de jubilaris en zijn familie plaats om de hulds zijoer parochianen in ontrangst D nemen. Aehtereenvolgens werd de jubilaris toegesproken namens de Congregatie, de vereeniging Voortplanting des Geloofs en Kindsheid en het Meisjes patronaat. Ieaer dezer vereenigingen bood een keurig vaandel aan haar feestvierenden directeur aan, waarvan vooral het vaaudelder Congregatie uitmuntte door sierlijke afwer- werking en passende beelden. De kinderen der bijzondere scholen zongen driestemmig „Langleveonze Herder"en //Kinder-Hulde". De oudste leerling van de openbare school te St. Andries bield een nette aan- spraak, Juist waren de leden van de Zang- koren van Hulst, St. Jansteen, Ter Hole, Graauw, Clinge en Koewacht bezig met de uitvoering der feestcantate, toen een hevige regenbui ieder noodzaakte een goed heenkomen te zoeken. Daardoor kon, jammer genoeg „Het FeestliedderParochie", waarvan een 1000 exemplaren waren rond- gedeeld, niet worden uirgevoerd. Gedu- rende den loop van den dag ontving de geachte jubilaris zoowel van hier als uit andere gemeenten, tal van telegrammen, brieven en kaartjes en ook stoffelijke be- wijzen van belangstelling. Van alle hui- zen wapperde de vlag. Dinsdagnatniddag werd hier in de herberg van A. de Le'ter, ten overstaan van notaris H. A. van Dalsum te Bulst en ten verzoeke van de erven van Aug van Sant- berghen, in het openbaar verkocht een woonhuis, staande in de Nieuwe Lijkstraat, groot 80 centiaren Kooper werd Cam. Bonr.e alhier, voor de som van f 230. Donderdag n m gaven hier de jongens van het patronaat van St. Jansteen onder leiding van den heer L. Lokefeer een gym nastiekuitvoering op het kerkplein De jongens deden hun best en lieten zien, dat ze de oef-ningen goed kenden. Hulde aan den kraniarea leider, die ons hier geheel onverwaehts op vergaste. Moge het een aansporing zijn om ook in deze gemeente zoo'n pymnastiekciub op te rchten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 4 Juni 1926.^ De volgende vonn'ssen werden uitge sproken J. J. de J., oud 22 j landbouwer te Schoondijke, is wegens mishandeling ver oordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. P. L H., oud 54 j., chauffeur te Sas van Gent, is wegens overtreding motor- en rpwielwet, met vernietiging van het vonnis van den KantonrecDer viijgesproken. Door A. D., machinedrijver te Hoek, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hjj ter zake van openbare dronkenschap is veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. De ambtenaar van het 0. M. kwam even eens in hooger beroep. Eveneens is hooger beroep aange teekend door K. M. F. D., veedrijver te Hoek, die tegen het vonnis van den Kan tonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij ter zake van openbare dronkenschap is ver oordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. Eveneens is hooger beroep aange teekend door den Ambtenaar van het O. M. tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij de Ambtenaar ten opzichte van de aan J. A. de L schipper te Ter Neuzen, ten laste gelegde openbare dronkenschap niet ontvankelijk werd ver klaard. EEN KNOEISTER. De Kantonrechter te Oostburg heeft een zaadhandelaarster te Maldeghem veroor deeld tot 150 boete, subs, zes maanden hechtenis met last tot publicatie van het vonnis, wegens het verkoopen van voeder- bietenzaad, dat slechts 17 °/0 gebruiks- waarde bleek te bevatten, terwijl zjj70°/0 had gegarandeerd. Zondag 6 Juni 1926. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat), VOOR DE OOGEN VAN DE MOEDER GEDOOD. Een tragisch ongeval heefi op den Nieuwen Crooswijkschenweg te Rotterdam plaats gehad. Het anderhalfjarig meisje T. M 0., is door een groentenwagen, bespannen met een paard, overreden en gedood. Het meisje werd een oogenblik door haar moeder los gelaten en stak plotseling voordat de moeder het kon verhinderen, de straat over, met het gemelde gevolg. Het lijkje is naar de ouderlijke woning overgebracht. EEN WOUDREUS. Te Zundert werd een boom geveld. Deze was van zulk een gewicht en van zoodanige grootte, dat men hem niet op een wagen kon vervoeren. Zelfs 11 paarden, waarmee men hem beproefde weg te sleepen, konden den reus, geen voet van zijn plaats krijgen. Men moest daaroro noodgedwongen tot doorzagen van dan stam overgaan. Alleen met de takken werden vier sleepers- wagens gevuld. VERDRONKEN. Een 21jarige havenarbeideruit Barendrecht was eergisteravond werkzaam aan boord van een stnomschip, liggende in de binnen- haven. Hg gleed van een jjzeren plaat en geraakte te water om niet meer boven te komen. Enkele uren later werd zijn lijk door de rivierpolitie opgedregd. SCHEEPSRAMPEN OP DE ZUIDERZEE. Bij Enkhuizen is Dinsdagavond het houten motorvaartuig Ierseke 9. schipper Filip Bogaart, door een bui overvallen en gezonken. Het vaartuig was geladen met mosse zaad. Twee van de opvarenden, Hendrik Paauwe en de schipper, wisten zich vast te klemmen aan eenig drgfhout. De derae opzarende, Jacobus Meyaart, bield zich eenigen tgd aan het vaartuig vast totdat dit geheel onder de golven verdween. Ongeveer twintig minuten heeft deze man rondg^zwommen voor dat er redding op- daagde. De Enkhuizer hotter 10 schipper A. Broer, heeft met behulp van een vlet alle drie mannen weten te redden, wat wegens de onstuimige zee met veelmoeite gepaard ging. De hotter is te Enkhuizen binnengekomen. De drie Zeeuwsche visscgers maken het goed. Bun vaartuig was niet verzekerd. Woensdagavond heeft schipper P. van der Heijde van de „Enkhuizen 21" te Enkhuizen binnengebracht de 21jarige J. van Gilst. Van der Heijde rapporteert Woensdagmiddag den drenkeling op de Zuiderzee te hebben opg-pikt. Hij werd op een plank aangetroffen, op welke kg reeds meer dan 2 uur op zee had rond- gedreven. De drenkeling deelde mede, dat zijn schip, de „Bru. 24" van Bruinisse, geladen met mosselzaad, onder den vuur- toren van Enkhuizen door een storm is overvallen. Door het plotseling omslaan van den wind sloegen de golven over het scheepje, dat onmiddellijk zonk. De schip per, de 56jarige A. C. van Gilst, stond aan het roer en werd door de golven van dek geslagen. Hij is nog eenmaal boven water geweest en is daarna door zjjn zoon niet meer gezien. Een andere zoon J. van Gilst, oud 18 jaar. was in het vooronder, toen de ramp plaats had. Hij wilde nog naar boven Snellen, doch werd door het water terug geslagen. Hij is met het scheepje in de diepte verd wen en. Toen het schip kapseisde, moest Johannes, die in den mast was ge- klommen. dezen loslaten. Zwemmende wist hjj een losgeslagen plank te grijpen, op welke hij zich drgvende kon houden. Hjj werd opgemerkt door de „Enkh. 39", schipper K. Bjjl, die hem evenwel Diet kon bereiken. Door schreeuwen wist hij de aan dacht van schipper Van der Heijde op zich te trekken die een vlet uitzette en den drenkeling wist op te pikken. Joh van Gilst is door de zorgen van de vereeniging tot redding van schipbreukelingen ia het hotel de Westfriesche munt" ondergebracht. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Een 19-jarige werklooze arbeider uit Bardenberg werd aan de Hollandscbe grens te Strasz bij Kerkrade, toen hjj smokkel- waar vervoerde, door Duitsche ambtenaren aangegrepen. De smokkelaar sloeg op de vlucht, en de beambten losten verschillende revolverschoten. Een der scboten trof hem in den buik. Levensgevaarlgk gewond viel de man in handen der ambtenaren. die hem naar het hospitaal te Aken brack ten waar hij is overleden. EEN OOG DICHT GESLAGEN. Toen de 27jarige B., wonende aan de Karel de Vogelgtraat te Maastricht, des nachts thuis kwam, had hij veel meer ge- dronken dan goed voor hem was. Hjj sloeg een paar ruiten in, wat zijn vader niet aanstond, die hem met het eerste het beste voorwerp een oog dichtsloeg. Dit zwol zoo op, evenals de wang, dat de ge waarschuwde Geneeskundige Dienst het niet open krijgen kon, weshalve de patiBnt naar het hospitaal vervoerd werd. Zijn oog zal hjj niet behoeven te missen. HET WAS PIETJE VAN DE BUREN. 'tis gebeurd te Bussum. Moeder wa3 met de twee oudste kinderen naar de avond- kerk, vader bleef met de 7 anderen thuis. Vader was moe en slaperig, dus was hij kort aangebonden. De kleintjes waren druk en woelig. Vader's oogleden werden zwaar, maar hij kon geen tukje doen door het gedrens van een der kleinen, die maar zeurde om naar buiten te gaan. Dat maakte vader driftig hij nam het kind op en sloot het in de bedstee, waar het bleef huilen. Eindelijk kwam moeder thuisZe informeerde of alles goed ge- gaan was. Best, was het antwoord, hoor ze maar eens schik hebben in de keuken, maar 6en was er zoo lastig, dat ik die maar in de bedstee gegooid heb Moeder maakte de deuren open Maar man, riep ze, dat is er geen van onsDat is Pietje van de buren 1 WANNEER ZAL HET EENS OPHOUDEN? Weer op een onbewaakten overweg een doode. Woensdag is door den trein uit Vlaar- dingen. die te elf uur te Schiedam moet aankomen, op den onbewaakten overweg op den weg na3r Kethel een man overreden en gedood. Het lijk is met den trein mee- gebracht en alhier naar de algemeene be- graafplaats vervoerd. Het slachtoffer is de 29jarige J. A. J. V., gewoond hebbende in de Boomgaardstraat te Rotterdam Dit is het vierde doodelgk ongeluk, dat deze beruchte overweg op zijn geweten heeft. Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den ar beider. Ze zijn afdoende te bestrijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg. Zindalljkhdid is daartoe het eerste verelscht. GEZONDHEIDSRAAD. Ned. Herv. Kerk. u., Ds. A. Timmerman en 2 u., dhr. L. Dek. u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 9i u., en 21 u., Ds. E. Raams. 91 u. en 21 u., Ds. G. van Dis. 91 u. en 2 u., Ds. G. A. Ruijsch van Dugteren. 91 u„ Ds H. Akersloot van Houten Roos. 2 a., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Ter Neuzen Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Axel Sas van Gent. Philippine. Hoek. Gereformeerde Kerh- 10 u., leesdienst en 3 u., Ds. P. van Dijk van Zaamslag. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 91 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Ylooewjjkatraat). Ter Neuzen. 91 u., 21 u. en 6 u. leeskerk. Ond-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswfjketraat). ter Neuzen. 9 u., 2 o., en 51 u. (oude tijd) leeskerk. fig; fc. fc. Axel 9 u. en 2 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eber.-Haezer", (Kerkhoflaaa.) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. K. K. Kerkdiencten te Ter Neusen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8lenl0uur Namiddags omhalf drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2