Hoogwatergetij te Ter Neuzen AUTO TE WATER. MiiancUgnacht om 2 uur is te Bedum de heer M. C. Kok Dykema, 27 jaar, wo nende onder de getneente Barfum, metziji auto in bet Boterdiep gereden en verdron ken. De auto was ongeveer 23 meter op het talud gereden en toen gekanteld, zoo- dat het voertuig met de wielen naar boven was komen te liggen. Pogingen om de levensgeesten van den verongelukte weer op te wekken, waren vruchteloos. VAN DE FIETS GESLINGERD. Te Bodegraven reed iemand opzijnfiets in de Burgemeester Coultrestraat. Plotse- ling kwam een auto in woeste vaart aan- rijden. De chauffeur week verkeerd uit, zooda" de arbeider van zijn rijwiel werd geslingerd. Omstanders brachten het slachtoffer naar het St. Elizabetbsgasthuis, waa>- bleek da" niet minder dan 8 ribben gebroken waren, terwijl de man tevens een ernstige schedelfractuur bekomen had. AUTO EN TRAM TE ZEIST. Na het vreeselijk auto ongeval van Vrij- dag 1.1. had Zondag te Zeist omstreeks half vijf alweer een hevige botsing plaats tusscben een tram van de O.S.M. en een auto, waarin gezeten waren dr. Hobbel me" echtgenoote en 2 kinderen, benevens twee familieleden. De auto werd versplin- terd, zoodat het een wonder mag heeten, dat alleen dr. H en een zijner zoontjes hoofdwonden opliepen. De overige kwamen met den schrik vrjj De politie kwam na korten tijd op de plaats des onheils, waar enkelen nog fce- klemd zaten tusschen de brokstukken van de auto. Ook de tram werd beschadigd. Dadelijk kon geneeskundige hulp worden verleend. Na eenigen tijd kon de familie H. naar de woning te Utrecht terugkeeren. Het oogeluk werd veroorzaakt doordat dr. H. van af den Odijkerweg kwam en de tram niet had opgemerkt toen hij den Driebergschen weg wilde oprjjden. De auto werd toen tegen een hek van een villa in elkaar gedrukt. TWEE JONGENS OVERREDEN. Zondagavond omstreeks zeven uur waren te Amsterdam 2 jongens van ongeveer 12- jarigen leeftijd, wonende in de Palmstraat, aan den Westerdoksdijk bij de Trompkade aan het spffen met een vo^tbal Daarter plaatse is het terrein, grenzende aan de IJkale, opgehoogdhier liggen de-sporen van het goederenvervoer van het Vracht- goederenbureau Westerdoksdijk. Die rails liggen dus op den openbaren weg. Er stond daar een lange goederentrein. Een der jongens schopte den voetbal onder een goe- derenwagen. Hij wilde den bal grijpen, doch inmiddels was de trein in beweging gezet. Hij stootte daardoor met het hoofd tegen een treeplank, viel en kwam onder de wielen. Den knaap werden beide beenen afgereden. Zijn kameraadje heeft hem willen grijpen, viel daarbij ook, met het nootlottig gevolg, dat een zijner voeten is afgereden. De beide knapen werden in deernis- waardigen toestand naar het Binnengasthuis gebracht. Bij aankomst aldaar was de eerstbedoelde jongen reeds overleden. EEN B03CHWACHTER AAN- GEVALLEN Het Dgbl. v. N.-Brabant meldt Toen de boschwachter Vermonden uit Princenhage zich nabij het Hnis ten Bosch op d-m weg Princenhage Etten, onder de gemeente Etten, bevond, werd hij plotse ling door twaalf mannen van het Heike aangevallen. De kerels begonnen den boschwachter onmiddellijk met straatkeien te gooien. Vermonden loste eenige scho- ten in de lucht, maar het hielp niet. In- ziende dat hij door het groote aantal aan- vallers het onderspit zou moeten delven, vluchUe hij het Hit's ten Bosch binnen, van waaruit om hulp werd getelefoneerd. Ondertusschen koelden de aanvallers hun woede op het huis, dat zij zoodanig met steenen bombardeerden, dat verschillende ruiten werden vernield. Een rijwiel, dat tegen den muur van het huis stond, werd totaal stukgeslagen. Vermoedeljjk vreezende, dat er hulp voor den boschwachter zou komen opda- gen, zijn de aanvallers daarna afgetrokken. SCHOENMAKER, HOUD JE BIJ JE LEEST. De kastelein C te Aalsmeer was Dins- dagmiddag met een drietal dagjesmenschen een watertochtje gaan ondernemen op de groote plassen. De man, die als s^uurman fungserde, verstond echter de kunst te weinig om het ranke vaartuig met vaste hand over het woelige water te loodsen en het duu'-de dan ook niet lang of het bootje sloeg om. Geen der inzittenden kon zwemmen,zoodat hun toestand verre van rooskleurig was. •jelukk'g konden zg zich aan de omgeslagen boo1 vastklemmen, waardoor althans direct gevaar van verdrinken voorkomen werd. Daar op dat tijdstip de plas door weinigen bevaren wordt, duurde het bijna een uur alvorens de drenkelingen opgemerkt wer den. Een van hen geraakte in staat van bewusteloosheid juist toen men hem aan boord van het ter hulp gekomen vaartuig bracht. GASVERSTIKKING. Te Oost- West-Souburg is Woensdag- avond een bejaarde man tengevolge van gasverstikking dood gevoDden. Hjj was sedert Dinsdag niet gezien. Zekere D. uit Wjjhe is tengevolge van gasverstikking in een hotel overleden, na bijna een week bewusteloos te zijn cre- weest. SCHERPE KOST VOOR EEN BABY-M1AG. Afschuwelijk is de wraak geweest, die een 17-jarig ontslagen dienstmeisje te An gers op haar werkgevers nam. Woedend over de hj i. onrechtvaardige bejegening, die men haar had aangedaan, liet zij het haar toevertrouwde eenig kiodje van veertien maanden van haar patroonsspelden en naallea inslikkenEenige van deze scherpe voorwerpen bleven in de keel der kleine steken en konden, dank zij medisch ingrijpen. trjdig verwijderd worden. Toen men eindelijk begreep, dat hier geen sprake was van kinderspel der kleine, maar dat er opzet van een oudere in moest gezocht worden, riep men behalve den dokter ook de po'itie te hulp. Deze kreeg uit de on- menschelijke dienstbode weldra een volle- dige bekentenis los. De arts ontdekte bij Rontgen-onderzoek een speld in de maag van het kind, maar durfde, gezien den prillen leeftijd niet tot operatief ingrijpen over te gaan. Men rekent het kind in 't leven te kunnen houden. Het dienst meisje is natuurlijk naar het huis van be waring gedirigeerd. VER3CHRIKKELIJK DRAMA. Een verschrikkelijk drama heefc zich dezer dagen op een hoeve onder St. Pons bij Montpellier afgespeeld. Daar had een boerenknecht, een man van 51 jaar, zijn ontslag gekregen, waarover hij een diepe wrok koesterde. Tevens maakte hij het de boerin lastig. Een paar nachten ge- leden nu is de man her huis van den boer, die voor enkele dagen afwezig was, binnen- gedrongen. Slechts de boerin met haar twee kinderen. een jongen van 14 en een meisje van 16 jaar, waren op de hoeve. De ontslagen knecht heeft eerst de kinderen afgemaaktden jongen met een bijlslag den hals afgehakthet meisje met revolver- schoten gedood. Vervolgens heeft hij de boerin met bijlslagen levensgevaarlijk ge- wond en daarna zichzelf voor het hoofd geschoten. HOE EEN JAVAANSCHE VROUW HAAR KIND VOEDT. Het is een algemeen gebruik, dat de Javaansche moeder van den 30sten of 40sten le^ensdag aan het kind ook vast voedsel verstrekt. Hiervoor legt zjj het kind met den rug op haar lang uitgestrekte beenen, het hoofd op de hoogte van haar schoot houdende. Om alle tegenstribbelen te voor komen, slaat zij haar draagdoek om het kind en om haar beenen heen, zoodat het geen vin verroeren kan, alleen het hoofd, en daarmee de mond, is vrij. Voordat zij op deze wijze haar kind wel- gemoel gekneveld heeft, heeft zij een papje klaar gemaakt, d it b'staat uit gekookte rijst en pisang, alles tot een zachte, maar toch samenhangende brij gewreven en ge- kneed. Naast den klapperdop met dezen substantieelen inhoud, bevindt zich een andere met water gevuld, een voorzorgs- maatregal, waarsmn de noodzakelijkheid bljjken zal Zij neemt nu met de vingers een gedeelte van de brg en legt dat ep d n mond van het kind, als die n.l gesloten is; tien tegen een echter, dat de ongemakke'ijke houding aan den patient gegeven, deze tot een voortdurend schreeuwen uitlokt, waardoor de mond goed geopend wordt en de brg daarin terecht komt. Nu zou ieder ver- standig wezen denken, dat met een nieuwe portie gewacht werd, tot de eerste veror- berd is, niet aldus de Javaansche moeder, dat zou voor haar te rationeel zgn en wat meer zegt, tegen het volksgebruik indrui- schen. Is het mondje nog propvol met de eerste dosis pap, dan volgt fluks een tweede, zoo dat groote overvloed ontstaatwat uit den mond loopt, duwt ze met een handige be weging telkens weer terug en perst zelf met den middenvinger het eten naar de keel, op dezelfde wijze als een slager worst stopt. Onder de bedrijven door breDgt het schreeuweDde volgepropte kind de onmo- gelijkste geluiden voort, veel gelijkende op de onderdrukte noodkreten van een dren- keling. wiens mond vol water is, terwijl het doodsbenauwde geziehtje tot blauw worden kleurt. De moeder vindt daar niets wreeds in en even welgemoed blgft ze de worst stoppen tot de klaargemaakte hoe- veelheid brij op is. Is de brij te dik geworden of glgdt ze minder goed, zoodat kans van stikken bestaat, dan komt een scheutje water te hulp Blgft de moeder bij dit werk haar voile attentie op het kind vestigen, dan loopt het beulswerk gewoonlgk goed af. Wordt zij eveowel van haar bezigheid af- geleid bij v. door een praatje met de buurvrouw, en blgft zij onderwijl onoplet- tend voortstoppen, dan kan tet wel eens gebeuren dat het kind stikt en de moeder bg de ondekking ten laatste van dit ont- zettend feit zich aan de grootste wanhoop overg^eff. De dorpelingen vinden dat dan erg dom van... het kind: „Hoe is het mogelijk dat een kind sterft, a<s het juist eten krijgt". ZIJN VROUW IN PAND De humor in het leven is overal, merkt //Het Noorden" filosofiscb op. Een inwoner van Margasari kreeg onlangs bezoek van iemand, die het volgende verteldeHij kwam pas van een bruiloft te Djocja, waar zgn zusje in het huwelijk was getreden. Verder deelde hij mee, jaar op een suikerfabriek in Indramajoe werkzaam en dezer dagen van verlof uit Europa terug- gekeerd te zijn. Zijn auto was met de andere familie leden doorgegaan naar Indramajoe hijzelt was nu per dogear in gezelschap van zijn Chineeschen chauffeur zonder een cent op zak hier aangekomen en gestrand. Of de heer des huizes hem helpen kon aan acht heele guldens. Als hij het zaakje niet ver- trouwde, wilde hij desnoods zijn vrouw en chauffeur als pand hier in huis achter- Jaten De verbaasde bewoner van Margasari vertrouwde inderdaad het zaakje niet,scheep te den bezoaker af en vernam den volgenden dag dat de vreemde sinjeur bij alle buren hetzelfde verhaal en verzoek had gedaan. En die hadden den man aan geld geholpen Zgn vrouw als pand Maar wie kan z°ggen wat die wonderlijke samenleving nog aan buitenissigheid kan opleveren BLOEDREGEN TE CATTARO Te Cattaro aan de kust van de Adriati- sche Zee, in Yoego Slavie gelegen, heeft men sinds langen tijd weer eens het in de middeleeuwen zoo gevreesde verschijnsel kunnen waarnemen van den bloedregen. Eerst werd de stad in een diep rooden mist gehu'd en daarna begonnen de roode droppels te vallen. Hetjjis een zeer gewoon atmosf:risch verschijnsel, dat de weten- schap langen tijd heeft beziggehouden, maar voor de vrij onontwikke'.de bevolking van Cattaro was het weer eens een aan- leiding om zich te buiten te gaan aan bggeloovigheden. EEN 0PL1CHTER. Te Philadelphia is een man gearresteerd, die zich aan verscheidene gevallen van bigamie heeft schuldig gemaakt en deswege zoowel te Weenen en Berlijn als te Londen door de politie werd gezocht. Dit heerschap, afkomstig uit Weenen, luistert naar den naam van Karl Sigismund Engel, doch noemde zich voor het gemak maar Baron Engel. In alle drie steden is hij met ver scheidene goelgesitueerde vrouwen onder valsehe namen in het huwelijk getreden en heeft haar direct na het huwelijk beroofd van haar juweelen, waarmede hij spoorloos verdween. Te Londen heeft hij zich o a. uirgegeven als J. J. King, Canadeesch goudmijnbezitter, neef van den premier van Canada, en heeft in deze qualiteit de hand gelegd op een bedrag van meer dan 50.000 gulden van een bedrogen vrouwtje. Engel, die op deze wijze meer dan 100 vrouwen moet hebben gehuwd, leefde van het geld dezer vrouwen in de bes'e hotels op den meest ruimen voet. HERSTELD VAN EEN GEBROKEN NEK. In de Daily Telegraph lezen wij, dat een verver, genaamd Ernest Albert Du- mayne, te Newport, die acht maanden geleden in het ziekenhuis was opgenomen met een gebroken nek en een ontwrichte wervelkolom, zijn werk heeft hervat, aan- gezien hij „voldoende hersteld" is. De man was bij een aanrijding met een mo- torbus achter van een motorfiets afge- slingerd. AUTOBANDIETEN. Drie personen hebben een beambte van het bureau der algemeene thesaurie te Troyes aangevallen en hem beroofd van de geldswaaridige papieren, die hij bij zich had. Zij namen de vlucht met een auto, die later in een buitenwijk teruggevonden werd. Het bedrag van het gelstolene is niet groot, doch op de thesaurie werd een andere beambte verwacht met een som van 3 millioen en nu vermoedt men. dat de misdadigers meenden dien anderen be ambte voor te hebben. EEN LEVENDE NYMF. In het Noorden van Berlijn is een groot en populair plantsoen: de Friedrichshain. In dit plantsoen staat een fontein, die, daar zij door nymfen omgeven is, de Marchenbrunnen genoemd wordt! Twee agenten, die des' riachts door het plantsoen wandelden, bemerkten plotse- ling ,dat een nyrnf zich bewoog en toen zij naderbij kwamen, vonden zij aan den rand van de fontein een geheel ontkleede jonge dame, die luid snikkend vertelde. dat een jonge man, waarmede zij 's avonds had kennis gemaakt, haar naar het plant soen had gelokt en haar daar had ge- dwongen, zich van haar kleeren te ont- doen. Toen dit was gesc'hied was de jon- geling er met haar garderobe van door gegaan. Een der agenten bood het meisje zijn overjas aan en bracht haar toen naar de ouderlijke woning, waar zij een re porter heeft het verraden van haar vader nog een flink pak slaag heeft ge kregen. Onder tranen vertelde zij, dat zij vooral het verlies betreurde van een kcxdit'2 r°Se 'aP°n' ^ie zi' Fas DE REDDENDE SLANG. Wat wij hiefonder uit het Engelsch vertalen is. schrijft de G. Crt., niet een verhaaltje uit een zoete-kinderen-boekje, och een telegram uit een Engelsche cou- rant uit Indie. Het is dus niet „voor lan ge jaren gebeurd, het is de vorige week geschied in Tinnevelli, in een zeer afge- legen deel dus van Engelsch-Indie. Een Inlandsche vrouw met een kind reisde in Tinnevelli met een motor-omni bus. Voor het eind van haar reis hadden de andere passagiers het voertuig verla- ten. waarop de chauffeur, ziende dat de vrouw mooie juweelen aan had (zij wa ren f 1800 waard). de vrouw beroofde en haar met haar kind in een diepe put wierp, die een eind van den weg lag en weinig water bevatte. Den volgenden dag ging de chauffeur bij dezelfde plaats nog eens kijken of zijn slachtoffers wel dood waren. Toen de passagiers hem niet zagen terugkomen. gingen zij op hun beurt kijken. Ten slotte vonden zii de put en daarbij het lijk van den chauffeur. En uit de put stegen kla- gende toonen op. Gauw was de zaak dui- del"'k. De chauffeur was er heen gegaan had gehoord, dat zijn slachtoffers niet dood waren en had toen met een groote steen, die aan den rand van de put lag, een eind aan hun leven willen maken. Doch onder den steen lag een geweldige slang, een cobra, die den chauffeur on middellijk doodde. De reizigers redden nu de beide slacht offers en spoedig vond men ook de ge- stolen juweelen terug in het huis van den moordenaar. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Yerschenen zjjn de eerste stukken voor de Zomerzitting der Provinciale Staten van Zeeland. Het eerste betreft het verzoek van het combe voor het life Internationaal Congres voor Reddiogswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken te Amsterdam, om subs die. Hoewel Ged. Stamen allerminst twijfelen aan het groote nut. dat een zoodanig Congres in bet algemeen kan afwerpen, is het hen niet mogelijk daarin een speei- fiek Provinciaal belang te bespeuren. Zij stellen dan ook voor het verzoek af te wijzen. In verband met het nieuwe wetboek van strafvordering wordt voorgesteld in de ver schillende verordeningsn en reglementen te lezen, dat het handhaven der bepalingen is opgedragen aan beambfen genoemd in art. 141 van het wetboek van strafvordm-ing inplaats van art. 8 zoo als er tot nu toe moest staan. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de gemeente Veere stellen Ged. Staten voor aan die gemeente voor het herstel van het raadhuis, een bijdrage te verleenen van 2500, en wel in dier vo=ge dat in 1928 1500 en in 1929 1000 beschikbaar zal worden gesteld. Vervolgens stellen Ged. Staten voor goed- keuring te hechten aan verschillende wjjzi- gingen in het regiement van de School- onderwijzersweduwenbeurs in Zeeland. Ingevolge art. 12 der Drinkwaterver- ordening, zgn de voorschriften dier ver- ordening niet van t-oepassing op de drink- waterleidingbedrijven, die op het tijdstip barer ip werkingtreding reeds bestonden, zoolang de werkzaamheden dier bedrijven zicb niet uitbreiden buiten het gebied, waarbinnen zjj toen werden uitgeoefend. In de praktijk is inmiddels gebleken, dat deze uitzonderingsbepa'ing in haar alge- meenheid aan bedenkingen onderhevig is. A1 is het niet mogelijk haar geheel te doen vervallen, omdat verschillende voor schriften d^r verordening uitteraard op reeds bestaande bedrijven bezwaarlijk toepassing kunnen erlangen. stellen Ged. Staten voor dit wel het geval te doen zijn met de artikelen 8, 9, 10 en 11. Door de toepasselijk verklmng van art. 8 wordt het dan ook voor bestaande be drijven, mogelijk water te leveren, met- tegenstaande daartegen bij derden bestaande bezwaren, dan wel zonder ter zake dier levering al te bezwarende verplichtingen op zich te nemen. Het bepaalde in de laatste zinsnede van het eerste lid van art. 8 en in het tweede lid van genoemd artikel geeft alsdan voldoende waarborg, dat ook tegenovergestelde belangen door de water- leve'ing niet zulien worden geschaad. ToepasselijkverklariDg der overige ge- noemde artikelen achten Ged. Staten wen- schelijk, hoezeer zich daaraan tot dusverre de behoefte nog niet deed gevoelen, teneinde moeilijkheden in de toekomst te voorkomen. Voorgesteld wordt evenals in het loopende jaar de volgende opcenten te heffen op do hoofdsom der rijksbelastingen. 50 bij de grondbelasting en de personeele belasting en 20 bij de vermogens- en inkomsten- belasting. Inzake antwoord op de vragen in Januari j.l. door den heer Onderdijk gesteld naar aanleiding van de groote zuigelingensterfte in Zeeland, deelen Ged. Staten mede, dat reeds in 1920 aan een aantal gemeentebe- sturen geschrevrn is, om maatregelen te treffen tot vermindering der zuigelingen sterfte, en dit in 1925 is herhaald, en bij verg'elijking der cijfers van 1920 en 1924 blijkt, dat de zuigelingensterfte zich in dalende riehting beweegt, terwijl bovendien thans de Prov. Zeeuwsche Ver. //Het Groene Kruis" ook deze aangelegenheid ter hand heeft genomen. Ten slotte merken Ged. Staten naar aan leiding van desbetreffende vragen van den heer Welleman mede dat het juist is, dat door hen bezwaar is gemaakt tegen het besluit van den gemeenteraad eener ge meente, waarbij gratis een verwarmd en verlicht lokaal der openbare school beschik baar werd gesteld ten behoeve van een, in die gemeente te geven cursus in planten- ziekten, uitgaande van de Zeeuwsche Land- bou wmaatschappij Zij hebben zich daarbij gesteld op het voor dergelijke gevallen in het algemeen aangenomen standpunt, dat, hoezeer er geen bezwaar tegen bestaat, dat een gemeente, voor b°schikbaarstelling van eenige ge- meentelijke localiteit, aan curcussen a's hier bedoeld of aan andere instellingen van opeubaar belang kosteloos onderdak verleent, de billgkheid medebrengt, dat, indien de gemeente bovendien nog onkosten op zich neemt ter zake van verwarring en ver- lichting, in deze onkosten, door dengene, die het lokaal in gebruik ontvangt, eeniger- mate wordt bijgedragen. Ged. Staten zijn voorts van oordeel, dat door het beschikbaarstellen van een locali teit, ook al wordt daarvoor een kleine tegemoetkoming in de werkelijk te maken onkosten gevraagd, het landbouwonderwijs veeleer wordt bevordert dan belemmerd, aangezien degeen van wien het onderwijs uitgaat, in het tegenovergestelde geval te zijnen koste eene localiteit zou moeten huren. I INGEZONDEN MEPEDEELINGEN. Een zittende leefwijze is vaak oorzaak van aambeien. Zorg voor geregelde stoelgang, de noodige reinheid en pas Foster's Zalf toe. In derdaad een probaat geneesmiddel. Per dooa f 1,75; per tube f 1,5 Om dezelfde red*n meenen zij, dat hun gelragslijn ook niet indruischt tegen het besluit der Staten. Trouwens, is toeslag, dien de provincie verleent op de belooning der onderwijzers, ondergaat geene verande- ring, ook al werden eenige kleine kosten gebracht ten laste van het lichaam, dat de cursussen bekostigt. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Het is niet onze bedoeling uitvoerig in te gaan op de discussie tusschen „Volksonder- wijs" en „een vriend van het schoolkind". Slechts een enkele opmerking veroorlove U ons. De weg, door den inzender ingeslagen, om op enkele zaken, het openbaar onderwijs betref- fende, de aandaeht te vestigen, achten wij niet de juiste. Wij meenen, dat de schrijver beter werk deed, zijn denkbeelden uit een te zetten in de kringen van voorstanders van het openbaar onderwijs, opdat men het daar eerst eens worde omtrent de wenschen, welke vroeg of laat in vervulling zullen moeten gaan. Wij mogen toch aannemen, dat de inzender, die zichzelf een vriend van het schoolkind noemt, lid is van de Vereeniging „Volksonderwijs", een vereeniging die immers de belangen van het schoolkind nummer een op haar program heeft? Of behoort er nog altijd moed toe, in het openbaar voor het openbaar onderwijs te ge- tuigen? Heeft men die moed niet, laat men dan afzien van aanvallen, welke door hun anonymiteit zoo licht een persoonlijk karakter krijgen. Met dank voor de plaatsing, F. v. d. BROEKE, Voorz. v/h Com. van Actie v/h Openb. Onderw J. H. KROON, Voorzitter Oudercommissie school A. K. DEES, Voorzitter Oudercommissie school C J. DE COOKER, Voorzitter afd. „Volksonderwijs". A. C. DE PAUW, Secretaris Com. van Actie v/h Openib. Onderw. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 31 Mei.. Eng. s.s. LI BERTY, 2533 M3., ledig, Jersey. 1 Juni. Eng. s.s. G. F. B., 491 M3., ledig, Lowestoft. Van Ter Neuzen: 1 Juni. Eng. s.s. LIBER TY, 2533 M3., kolen, Jersey. Voor Gent: 31 Mei. Eng. s.s. MARY AIS- TON II, 883 M3., ledig, Kingslyn; Zweedsch s.s. PATRIA, 3361 M3., steenen, Lysekill; Fransch s.s. LE MERLIER, 5667 M3., ledig. Boulogne; Noorsch s.s. BRAVORE, 4076 M3., pyriet, Huelva; Noorsch s.s. JERN, 2479 M3.. pyriet, Sauda; Fransch s.s. MOUSSE LE MOYCE, -5768 M3., ledig, Lorient; Zweedsch s.s. WILHELMINA, 3458 M3„ pyriet, San Juan. 1 Juni. Eng. s.s. TRINGA, 5461 M3., stuk- goed, Manchester; Eng. s.s. LEVENWOOD. 2273 M3., stukg., Antwerpen; Belg. s.s. YVON NE, 450 M3., ledig, Margate; Eng. s.s. NY- ROCA, 3665 M3., stukg., Liverpool;; Eng s.s. CI,\ DE FIRTH, 1033 M3., ledig, Penzance; Eng. s.s. YOKEFLEET, 2327 M3., ledig, Lon den. Van Gent; 31 Mei. Eng. s.s. FERNSIDE, 763 M3., aardappelen, New-Castle. 1 Juni. Eng. s.s. OARSMAN, 903 M3., fos- faat, Londen; Fransch s.s. PHRYNe, 8189 M3., kolen, Bordeaux; Eng. s.s. CARLSTON, 1874 M3., ledig, Antwerpen; Deensch s.s. SUSOA, 3565 M3., ledig, Rotterdam; Eng. s.s. LEVEN WOOD, 2273 M3., stukg., Hull; Eng. s.s. YORKGLEN, 896 M3., kolen, Londen; Eng. s.s. DERWENT, 2349 M3., stukg., Goole; Duitsch s.s. ORTLINDE, 3199 M3., ledig, Stettin. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI]TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 1 dezer van Rosario naar St. Vincent, voor orders. s.s. MAGDALENA in lossing te Lon den. s.s. TERNEUZEN van Port Alfred naar Grimsby passeerde 2 dezer Beachy Haed. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen kinderhandr taschje. Rechthebbende vervoege zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 2 Juni, 2 uur. Bieden. La ten. Londen 12,10 12,11 Berljjn 59,20 59,23 Pargs 8,16 8,20 Brussel 7,90 7,95 Weenen (per 100 sch.) 35,05 35,10 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,23 Fransch 8,16 8.20 Belgisch 7,90 7 95 Oostenrjjksch (per 100 sch.) 35,05 35,10 (Zonnetijd.) D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 3 Juni 6.49 7.25 Vrij dag 4 8.05 8.44 Zaterdag 5 9.24 10.00 Zondag 6 n 10.33 11.04 Maandag 7 11.31 11.56 Dinsdag 8 12.20 Woensdag 9 0.42 1.04 ti M rr rr it

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3