Huiduitslag H uid verwon ding BUITENLAND. S i X W N L A H D. Veitigheid en Volksgezondheid. slag wordt veronder^teld, aan een der beide Staten de beslissi'ng toekomen, maar aan de commissie, naar de procedure in j art IV, par. Id en 16 aangegeven. 4) Uit vorenstaande blijkt, dat onze Re- j geering, in het bijzonder de Minister van jiuiteniandsche zaken, de belanc^en van Ter Neuzen als zeehaven niet uit het oog j he z.g. Colijnsche defensie-politiek, welke heeft verloxen, en daarmede reeds tijdens het Kabinet nastreeft. Een belangrijke motie was bij deze be- grooting aan de orde gesteld: die van den i heer Dresselhuys inzake den bij slag op de pensioenen van de oud-gepensionneerden. De motie werd een jaar geleden ingediend doch moest tengevolge van de crisis blij- ven rusten. Intusschen hebben de gepen- sioneerden niet stil gezeten; de 'Kamer werd in dien tijd bedolven onder de ver- zoekschriften om toch vooral de motie te aanvaarden. De voorsteller, die reeds geruimen tijd in het buitenland om ge- zondheidsredenen verblijf moet houden, kon de motie niet zelf nader toelichten en aanbevelen, maar degenen, die hun hoop op hem hadden gevestigd zijn niet be- drogen uitgekomen. De Minister toch verklaarde zich bereid, de motie, met een kleine wijziging, over te nemen, waarna zij met algemeene stemmen werd aange- nomen. Het ge'beurt niet dikwijls in de Kamer, dat een salaris- of pensioenmotie, en dan nog wel bij acclamatie, wordt aan- genomen, maar hier bestond er zeker alle reden voor! 28 Mei. 1 y E Z 0 IDE N MEDEDEELINGEN. de onderhandelingen te Parijs, in het jaar 1-. alzoo rekening werd gehouden. De leden der door den gemeenteraad, Kamer van Koophandel en Maritime Ver- eeniging ingestelde commissie voor eco- nomische belangen van Ter Neuzen, die van af de eerste maanden van 1919 on- vermoeid bezig is geweest zoowel in woord als gesohrift den Minister en zijne raadaevers in te lichten, heeft dus in dit opzicht voldoening van haar werk, daar het blijkens zijne Memorie van Antwoord de Minister Van Karnebeek ten voile van de billijkheid en noodzakelijkheid van de verzoeken der commissie overtuigd was. We zijn in zooverre een stap verder, dat nu als het ware met zooveel woorden gezegd wordt. dat de tarieven een ruil- object zullen zijn voor de ratificatie van het Verdrag. Wat het lot daarvan zal zijn, valt o.i. op dit oogenblik nog moeilijk te zeggen. Er blijkt wel, dat Belgie bij aanvullend protocol aan enkele van Ne- derlandsche zijde aangevoerde bezwaren tegemoet komt, doch of de Memorie van onzen Minister van Buitenlandsche zaken de teoenstanders in het algemeen van hun ongelijk overtuigd heeft en hunne bezwaren heeft weggenomen, blijft voor ons een punt van gegronden twijfel. Er blijven o.i. nog te veel opgeworpen erns- tige_ verschilpunten onopnelost. Naar we vernemen zullen vermoedelijk half de maand Juni de afdeelingen der Tweede Kamer opnieuw samenkomen om dit staatsstuk te behandelen. In plaats van de heeren Fruytier en Rutgers zijn tot ranoorteur benoemd de heeren Heems- kerk en Albarda. Aanvarukelijk hebben belanghebbenden alhier op grond van de historie der spoorweg- tarieven niet verwacht, dat die in het tractaat zouden worden opgenomen, maar toen men eenmaal kennis nam van het tractaat met zijne vele en vergaande concessies ten bate van Belgie, dat deze gelegenheid ge- tuige de losplaats voor mosselen bij de Isa- bellasluis ten bate van naar wij vermeenen een paar mosseivisschertjes tot in kleinig- heden heeft te baat genomen om zooveel mo- gelijk economdsche voordeelen te verkrijgen, was het zeer begrijpelijk, dat men zich ging afvragen: waarom dan ook niet wederkeerig de Nederlandsche belangen op dezelfde wijze behandeld. 2) Wij moeten aannemen, dat hier een mis- verstand bestaat. Uit goede bron hebben wij destijds vemomen, dat genoemde spoorweg- maatschappijen niet bereid waren de met 10 verhoogde tarieven te accepteeren. 3) Aangezien de Regeeringen het stand- punt innemen, dat die tarieven los van het Verdrag dienen te worden behandeld, had de Belgische Regeering, waar voortdurend van hare goede gezindheid jegens Nederland werd getuigd, daarvan door afkondiging der tarieven door een „daad'' blijk kunnen geven, hetgeen toch althans zeker een deel van den wrevel die in ons land met betrekking tot het Verdrag is ontstaan. zou hebben weggenomen. Het valt niet te ontkennen, dat door den aanleg en de venbetering van het kanaal naar Gent zoowel Ter Neuzen als de geheele daarlangs gelegen strook op Nederlandsch ge bied zie ook de Sas van Gentsche industrie daarvan mede voordeelen genieten. Dat Nederland naar evenredigheid van die belan gen ook een evenredig deel in de eventueele kosten van verbeteringen bijdraagt, moet bil- lijk genoemd worden, Parlementair Dagbosk van Insider. 27 Mei. Het gaf althans eenige afwisseling, dat de Kamer zich hedenmiddag niet bezig hield met nabetrachtingen over de een of andere begrooting, maar tenminste meer practisch werk deed door het afdoen van een aantal wetsontwerpen. Een van de belangrijkste daarvan was ongetwijfeld de wettelijke regeiing van het autobus- vraagstuk. Het beginsel, dat Ged. Staten de vergunningen zullen verleenen, vond aigemeene instemming; echter bestond er eenige vrees, dat dit stelsel van vergun ningen zou worden ge-bruikt om tramweg- ondernemingen tegen de concurrentie van de autobussen te beschermen. Een ander bezwaar was gelegen in den twijfel ot de gemeenten wel baas zullen blijven in eigen huis, n.l. of deze intercommunale buslijnen het eigen gemeentelijk verkeer niet kunnen schaden. Minister Van der Vegte wist een en ander zoo bevredigend te beantwoorden, dat de Kamer, hoewel hier veel aan de practijk zal moeten wor den overgelaten, haar fiat aan het ont- werp gaf. Ongetwijfeld te meer tot ge- noegen van Minister Van der Vegte, om- dat hij nu eindelijk eens wat kan uitbla- zen; in de laatste weken heeft hij weinig anders kunnen doen dan van de Tweede Kamer naar de Eerste en van de Eerste naar de Tweede Kamer te wandelen om de reeksen van sprekers te beantwoorden. Soms liep het wel eens spaak; een Minis ter heeft ook maar een lichaam en de beide Kamers kunnen onmogelijk tegelijk de corporeele presentie van een bewinds- man eischen! De avondvergadering was weer aan begrootingsredevoeringen gewijd, ditmaal over het militair beleid. Vooral hier kon van een eigenlijk debat geen sprake zijn; de Memorie van Antwoord was onder- teekend door prof. Van Royen en van de denkbeelden van Minister Lambooy was der Kamer niets bekend. Vandaar, dat de gedachtenwisseling uitsluitend vragender- wijze werd gevoerd. Merkwaardig was hierbij de weinig welwillende bejegening van den Minister door de woordvoerders der Christelijke-Historische en der anti- revolutionaire partij. Het liet geen twijfel over, dat de laatste niets wil weten van De Luchtvaartwet. De algemeene ver- wachting was, dat dit ontwerp geruimen tijd zou vorderen maar zooals in zoo- vele gevallen was het ook ditmaal anders. De Kamer is onberekenbaar; wie had tevoren kunnen vermoeden, dat dit ont werp in enkele minuten zou zijn afgedaan? Veertien jaar is aan dit ontwerp' gedok- terd, en de vraag ligt voor de hand' of het niet eerder in behandeling had kunnen komen. Indien de Kamer b.v. eens even de wijdloopige begrootingsdebatten had willen onderbreken? Bij de regeiing van werkzaamheden Kwam het voorstel om het handelsverdrag met Duitschland reeds de volgende week in de afdeelingen te onderzoe'ken. Maar de Kamer is met de tractaten, welke door Minister Van Karnebeek worden overge- legd, zeer voorzichtig geworden. Zij vo'lg- de dan ook Prof. V an Gijn, die aan de leden wat meer tijd wilde gunnen om zich van de geopperde bezwaren tegen dit- tractaat relcenschap te geven. De Kamer werd hierbij zeker gelei'd door de pijnlijke ervanng, welke zij met het Belgische trac taat heeft opgedaan. Ook dit tractaat werd aanstonds in de afdeelingen onder- zocht, maar eerst daarna deed de publie- ke opinie zich gelden en werd het verzet in alle lagen der burgerij zoo algemeen, dat de Kamerleden verlegen zitten met hun Voorloopig Verslag, dat volstrekt geen weerklank vormt van de uitgesproken openbare meening. Vermoedelijk zal de Kamer dit zelf her&tellen door te weige- ren, het Belgisch tractaat nog voor de vacantie te behandelen, en door de heden verschenen Memorie van Antwoord aan te grijpen als motief om het geheele trac taat opnieuw naar de afdeelingen te ver- zenden. En men kan overtuigd zijn, dat alsdan wel een geharnast Voorloopig Verslag zal verschijnen! Het verdere gedeelte van den middag werd besteed aan het afdoen van ver- schillende conclusies op verzoekschriften. 1 Hierbij kwam ten derde male aan de orde de oude quaestie van de Naarder -kwee- kers, die schadeloosstelling vragen in ,ver- band met de voorbereiding van de mili- taire inundatie van hun gronden in den mobilisatietijd. De heer Duys pakte hier- over geweldig uit, hetgeen oud-Minister Van Dijk weer aanleiding gaf om met forsch stemgeluid tegen diens aantijgin- gen te protesteeren, met name tegen de beschuldiiging, dat het Departement van Oorlog een belangrijk rapport zou hebben verdonkeremaand. De Minister vond hierin aanleiding om schorsing der behan deling te vragen, teneinde'dit nader te onderzoeken. Bij het afhameren van een der overige conclusies deed zich een ongewoon inci dent voor. Een Indisch accountant, de heer Pijper, had zich beklaagd over on- rechtmatige belastingheffing en gijzeling toen hij niet wilde betalen. De betrokken Kamercommissie was van oordeel, dat adressant zich ten onrechte had beklaagd, en de Kamer vereenigde zich stilzwijgend met deze conclusie. Waarop de betrok- kene vanaf de tribune luidkeels begon te schreeuwen, dat het Departement schur- kenstreken had uitgehaald. de Minister valschheid in geschrifte had gepleegd en hij, Pijper, daardoor was gerui'neerd. De Rijksveldwachters hadden eenigen tijd noodig om den manifestant te verwijde- ren, maar intusschen ging de Voorzitter rustig door en sloot eenige oogenblikken later de vergadering. schaffing van de ten behoeve van het Leening- fonds geheven opcenten op de personeele belasting en op den suikeraccijns, ander zijds door een verlaging van de hoofdsom der personeele belasting. Deze wijzigingen in de door 's ministers ambtsvoorganger ingediende belastingplan- nen hebben ten gevolge, dat de Verdedigings- belasting II slechts tot de helft kan worden verminderd. De Verdedigingsbelasting Tl, zooals die is geregeld bij de wetten/van 18 Augustus 1916, Stbld. 412, 11 April 1919 Stbld. 171 en 5 Juli 1920 Stbld. 342, wordt voor het laatst gehevep over het belastinsfjaar 1926/1927. De aanvulling der Zegelwet treedt in werkiog met ingang van een bij Kon. besluit te bepalen dag met uitzondericg van ar- tikel II, dat in werking treedt met ingang van 1 Januari 1927. De Weeldeverteringsbelasting treedt in werking op nader te bepalen dag; de wij- ziging der Succe&siewet op den dag na dien harer afkondiging; de wijziging der Leening- wet en herziening der wet op de personeele belasting op 1 Januari 1927. Onafhankelijk hiervan is nog voorgesteld een wijziging der wet op de Inkomsten- belasting 1914, om te komen tot een rege iing, die het mogelijk maakt positieve en negatieve resultaten van verschillende jaren met elkander in compensatie te brengen. DE TOESTAND. In de Londensche borough Hammersmith- Noord heeft rijdag bij een tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis J. P. Gardner, de candidaat der arbeiderspartij, den con- servatief Samuel Gluckstein. die den zetel voor zijn partij moest verdedigen, met ruim drie-en-een half duizend stemmen verslagen. De vorige maal had de conser- vatief nog een meerderbeid van bijkans tweeduizend stemmen op Gardner behaald. In conservative kringen was men schrijft de N. R. Crt. niet gerust op den uitslag, omdat het ditmaal door de mededinging van een liberalen candidaat een driehoeks- verkiezing was geworden, wat den vorigen keer bij de algemeene verkiezing niet het geval was. De liberaal haalde echter nog geen tweeduizend stemmen en dus zou het niets aan den nitslag veranderd hebben, indien de liberale kiezers ten deele thuis gebleven waren! voor, voor een ander deel op den conservatief gestemd haddpn. Dit feit heeft aan den uitslag een bijzondere beteekenis. Baldwin zelf had in een brief aan den conservatieven candidaat voorzichtig te verstaan gegeven dat hij van deze verkiezing een goedkeuring verwachtte op het beleid van de regeering voor en tijdens de al gemeene staking. ,/Het is nutteloos voor de arbeiderspartij zeide hij te pro- beereti, de openbare meening van de wijs te brengen ten aanzien van den ernst van de jongste kwestie. De natie in haar geheel heeft den toestand begrepm, gelijk onze natie altijd doet". Het is andersom geloopen. Want ook als men aanneemt dat ook alle liberale k'ezers die hun stem uitbrachten, het met het regeeringsbeleid bij de staking eens zijn geweest. en men hun stemmpn bij die van de conservatieven telt, blij -'en d kiezers van de arbeiderspartij nog altjjd Sink in m°erderheid. De arbeiderspartij zal, ge geven het belang dat men in de Engelsche politieke wereld aan den afloop van zulke tusschentijdsche verkiezingen hecht, niet nalafen dit Hammersmith politieke munt te slaan en vmr de regeering moet de verkiezing een waarsehuwing zijn, om een objectieven kijk bij de regeiing van hpt conflict in de steenkoolnijverheid te be- houden. gestoken. Ooa vijf uur in den morgen werd een ruiterstoet gerappor:eerd Het was Abd-el-Krim met een escorte van 8 ruiters, waaronder 2 Fransche officieren, Toen het overwonnen hoofd van Riffijnen van zjjn paard gestegen was, stapte hij eerst over een hoopje stpenen heen, sprong over 'n uitgedoofd vuur en begafzich onmiddellijk naar generaal Ibos en kolonel Corap, die hem afwachrten Krim begon terstond te spreken over de wijze, waarop zijn menschen en zijn bez-ttingen naar de Fransche linie vervoerd zouden worden. Hij wasgekleed evenals de overige bergbewoners in een bruine burnoes, wa» een der -spahFs deed zeggen„ze hadden verteld, dat hij ge weldig was. hij is precies ais de anderen". Het Riffijnsche hoofd toonde bij zijn aankomst in het Fransche kamp niet de geriogste ontroering en bewaarde volkomen de kalmte van den fa'alistischen muzelman. DE CRISIS IN DE ENGELSCHE STEENKOOLNIJVERHEID. Heden verstreek de termijn binnen wel- ken Baldwin, de Engelsche eerste minister, verklaard heeft dat zijn aanbod om de steenkoolnijverheid nog met 3 millioen p st. door den moeilijken overgangstijd heen te helpen, aauvaard moet zijn, en nog is er geea leven in de onderhandelaars De rantsoeneering van de steenkool is op meuw verscherpt tot groot ongerief van winkels en woonhuizen. De sporen blpven met tot de heltc van den normalen omvanv beperk e dienstregeling^n werken en Hb bednjf gesteld. Aanwezig is eene hoogte- zon. i er beschifking staat een zieken- auto. Verschillende verbeteringen zijn aangebracht, eene doelmatige afrastering eene verlegging van eene stoep met aan- orenging van macadam, aanschaffinq van eene voortreffelijke keukenkachel. Verbetering van de afvloeiing van het goot- en spoelwater is in voorbereiding" DE BELAST1NGPLANNEN. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend wetsontwerpen tot herziening van de Ver- dedigingsbelastmg II, tot wijziging van de artikelen 32, 33 en 34ter der Leeningwet 1914 (Stbl. no. 612), benevens beeindiging van de heffi ig van opcenDn op den accijns op suiker, als bedoeld in artikel 37 van genoemde wet, tot wijziging van de wet op de Personeele belasting 1896, tot aan vulling der Zegelsvet 1917 en tot heffing eener Weeldeverteringsbe'asting Het aanhangige wetsontwerp tot aan vulling van de Zegelwet wordt thans ver- vangen door twee nieuwe ontwerpen, waar- van het eene een aanvulling der Zegelwet beoogt, en het andere het in het leven roepen van een afzonderlijken „weeldever- teringsbelasting". Tezamen zullen zij plm. 20 millioen opleveren. De aanhangige herziening der inkomstenbelasting, welke beoogt een ontlasting der groote gezinnen wordt vervangen eenerzijds door een af- ln brieven uit Syrie hebben onze lezers een kijk op den toestand daar kunnen krijgen. Er heerseht nog ve'el politieke ontevredenheid. maar de Franschen krijgen den opstand van de Droezen en andere elementen toch gaandeweg onder de knie. Het keerpunt in den veldtocht is de in- neming van Soeeida, het centrum van het Droezengebied, door de Franschen geweest, na e?n hevigen slag waarin de Fransche vliegers de beslissing brachten. Dit succes is in zijn beteekenis te vergelijken met de bezetting van Targuist in Marokko. De Jouvenel, de meuwe hooge commis- saris, is een verzneningsgezmd man en heeft, alvorens hp Syrie voor een bezoek aan Parijs verliet, een ultimatum aan het overschot der opstandelingen uitgevaardigd, waarin hij hun een algemeene amnestieen de vrijiating van alle politiekegevang^nen belooft, op voorwaarde dat de rebellen na 15 Juni geen schot meer lossen. Er is goede hoop dat de vrede binnenkort te Damascus geteekend zal worden. DE OVERGAVE VAN ABD-EL-KRIM. Donderdag in de vroegte is Abd-el Krim aan den Franschen post te Imazoeen, 15 kilometer ten noorden van Targwist, zijn oude hoofdk wartier, aangekomen. De nacht was koud geweest en zoo waren er in het Fransche kamp, op het plateau, dat het diepe dal beheerscht, waardoor de over wonnene moest komen, groote vuren aan- geling-n werken en de Southern Railway kondigde tegen gister verdere iukrimping van zijn diensten aan. Het aantal ondersteunde werkloozen was op 17 dezer tot 1.612 700 gestegen en de progressieve verlamming van de E- gelsche nijverheid neemt sluipend toe. In plaats van de acute ontreddering tengevolge van de algemeene staking is zich nu een chro nisclie ontwrichting aan het ontwikkelen en dus kan de vrede in het conflict niet ver meer af zijn. Wij hebben, schrijft de N. R. Crt., veel van de onverzettelijkheid van mijneigenaien en mpnwe'kers gelezen, maar^en slotte zullen toch concessies van beide kanten noodig zijn. In de New Leader heeft Varley, parle- mentslid der arbeiderspartij en lid van het dagelijksch bsstuur van den Mijnwerkers- bond, thaDS een constructief voo-stel ge- daan waaraan men meer houvast heeft dan aan de negatieve onrerzoenlijke uitlatingen van secretaris Cook, die zich aldoor een extremist heeft getoond. Extremisten van een van beide partpen zullen dit conflict echter noo t tot oplossing brengen. Wij behoeven niet in de bijzonderheden van de door Varley voorgestelde regeiing te tre- den, daar zij buitenlandschen lezers nauwe- Ijjks belang zouden inboezemen en nog slechts als voorloopige basis voor een definitieve overeenkomst zijn te beschouwen, maar in het ruwe komen zij hierop neer dat hij offers aan alien kant voorsiaat, wat h opgevend lijkt. De mijnwerkers zouden toestemmen in een loonsverlaging (een minimum-loon van 25 pet. boven het tarief van 1914 in plaats van 331/3 pet. gelijk tot nu toe) de eigeDaars in vele districten voor zes maanden afstand doen van winsten en de regeering bijspringen met een subsidie van naar scbatting 6 millioen pond sterling, in plaats van de 3 millioen pond sterling die Baldwin aanb'edt. Daar moet over te praten vallen, want voor de twee partij en en de regeering; is de verantwoordelijkheid te zwaar, om het op een stilstand van het heele raderwerk te laten aankomen. Heuglijk is het zeker dat een man van gezag onder de mijnwerkers met dit ver- zoenende voorstel over de brug is gekomen. GEARRESTEERD. Zondag is door de marechaussee alhier gearresteerd de ongeveer 28jarige R. wonende alhier, verdacht van het pleqen van niet nader aan te duiden handelinqen met een dier. RE NIEUWE VERBETERINGEN VAN DE CHEVROLET-AUTO. De heer J. L. Kerckhaert, die in Hulst de Uhevroiet-auto s vertegenwoordiqt, be- richt ons, dat de Chevroletfabrieken nieu we modellen hebben uitgebracht, die be langrijke verbeteringen bevatten en een vooruitgang beteekenen op het gebied van den gebruikswagen. Omdat de auto- mobilisten voor een groot gedeelte be- staan uit eigenaars of toekomstige eige- naars van den gebruikswagen is dit be- richt voor hen van zeer veel belang. De aangebrachte verbeteringen betref- vir00Wf^ c^assis als de carrosserie. Wat het technische gedeelte bctreft kunnen wij noemen: de lichte ,,skelet"- zuigers, waardoor de motor soepeler werkt, een verbeterde koeling en smering een luchtreiniger, die tot taak heeft stof en scherpe bestanddeelen buiten den mo tor te houden en zoo den levensduur aan- zienlijk te verlengen, een kleppendeksel. uit een stuk, die het klepmechanisme vol- komen beschermt, ^rootere remmen, waardoor sneller remmen mogelijk is, enz. Het voorkomen van den wagen is veel fraaier geworden, door de toepassing van tweekleurige Ducolakwerk, waarvan de kleuren zeer goed harmonieeren en die door een breeden band van heldere lcleur gescheiden zijn. Het resultaat is, dat de Chevrolet laaer schijnt dat zijn lijnen verbeterd zijn. Het uiterlijk voorkomen van den wagen is bijzonderfraai en komt overeen met dat van auto s uit een veel hoogere prijs- klasse. De verbeterde Chevrolet brengt een nieuwe waarde op het gebied van den gebruikswagen en zofider twijfel zal de plaats die hij op onze markt inneemt, door deze verbeteringen worden uitgebreid. TER NEUZENSCHE MUZIEKSCHOOL Het Vrijdag alhier gehouden examen der Ter Neuzensche Muziekschool, jury de heer Arthur Meulemans, toondichter te Tongeren, Mevr. Doussy-Slingeneyer, direc- tnce, Mevr. Anna Cole-Goossens, le prjjs voor piano en viool ran het koninkljjk conservatorium te Gent, had den volgenden uitslag. Piano. Afd. Lager I. Marie van Djjke, le pr., met algemeene stemmen. Ena^ TER NEUZEN, 31 Mei 1926. 60-JARIG BESTAAN VAN „VOLKSONDERWIJS". De opbrengst van den bloempjesver- koop op Zaterdag 29 Mei was, dank zij den ijver der inzamelaarsters en den goe- den wil van het publiek, f 69,36. Dit stemt tot tevredenheid, gelet op de vele collec- tes, welke in den laatsten tijd gehouden zijn. ZIEKENHUIS. In de ledenvergadering van 28 Mei 1926 werden behandeld het jaarverslag en de balans over 1925. Daaraan ontleenen wij het volgende: Het salarisverlies, dat voor 1924 be- droeg f 11.003,31^2, Hep voor 1925 terug tot f 10.387,39. Afgelost is een schuldbedrag van f 2100. De uitgaven bedroegen in 1924 eene som van f 12.002,29 in 1925 was dat f 14,231,01 j^. In 1924 werden opgenomen 80 patien- ten met 1730 verpleegdagen; daarvoor werd ontvangen 6004,65; in 1925 waren er 82 patienten met 2281 verpleegdagen. Hiervoor is ontvangen f 72.270,15. De gemeentelijke subsidie, weer f 500 minder dan 't vorige jaar, beliep slechts f 2500. Het aantal leden der vereeniging is door gezette propaganda toenemend, en bedraagt nu een Ideine 400. Aangehaald wordt in 't verslag het mo dern ingericht X-straalapparaat met toe- behooren, eigendom van den chirurg Dr. Van Bockstaele; het is onder voor het ziekenhuis voordeelige voorwaarden in Moggre, le pr., met 2 stemmen. Afd. Lager II. Helena Timmerman, 2e pr., met 2 stemmen. Rudolf Visser en Atti Huine- man, eervolle vermeldiog. Afd. Lager III. Jacques Smits, le pr., en Adriana Visser (te Axel), 2e pr., beiden met algemeene stemmen, Zoe Koch, eervolle vermelding. Viool. Afd. Lager I. Anna Buthfer, le pr., met algemeene stemmen. Afd. Lager II. Jo de Smidt, le pr., Jo van 0 erbeeke, le pr. en S. van Ploem, 2e pr., alien met algemeene stemmcn. Minicus Loof (te Axel), eervolle vermelding Afd. Lager III. Albertine Hamerlinck, le pr. en Nelly van Orerbeeke, 2e pr., beiden met algemeene stemmen. Afd. Middelbaar I. Julienne Kramer, le pr., met alge meene stemmen. PROVINCIALE ZEEUWSCHE SCHOON- HEIDS EN ARCHAEOLOGISCHE COMMISSIE In de Zaterdag gehouden vergadering van bovengenoemde commissie werden ad- viezen vastgesteld aan het gemeentebestuur van Goes ten aanzien van bouwplannen, w.o. een voor een R. K Ziekenhuis. Aan het gemeentebestuur van's Graven- poider werd advies uitgebracht inzake de plannen voor het te bouwen raadhuis. Besloten we'd zich te wenden tot den ingenieur der Domeinen in Zeeland ten einde te verkrijgen, dat bij de beplantingen in de duinen op Schouwen zooveel moge lijk rekening wordt gehouden metdewen- schen van den heer J. A. Hubregtsen, die aldaar zeer verdienstelijke nasporingen den bodem doet ten aanzien van de oudste bewoners. Mededeelieg werd gedaan van beviudin- gen ten aanzien van de molens in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, die minder gucstig zijn dan die op Walcheren. Tot correspondent der commissie werd benoemd de heer ds. Ruijsch van Dugteren te Axel. AAN DEN GROND GERAAKT. Vrijdagnacht omstreeks 3 uur is in de haven van Urk binnengebracht het motor- schip „Nooit Gedacht", schipper W. Brand, uit Breskens. Het vaartuig dat met aard- appelen was geladen en op weg was van GroniDgen naar Antwerpen, was Donderdag op het Enkhuizerzand aan den grond ge- raakt,. Een gedeelte d°r lading is overboord geworpen. Smeert ge op Uw ladder groen, grijs, wit. Dan ziet ge nooit, wat daaronder zit. De veiligheid eischt het monopolie. Voor 't smeren met vernis of olie. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2