ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7919. Maandag 31 Mei 1926, 66® Jaargang HIHDERWET. DIEMSTPLICHT. VOLLE-MELK-REEP MIJNHARDT'S ABONNEMENTSPRIJS FEUILLETON. Beter dan6oed: DE 6ESTE Het NedeilaiuUch-Belgisch Verdrag de Spooiwegtaiieven vooi Ter Neuzen. T Npn7pn f 1 40 ner 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post /1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar per pos, - Abonnementen voor 't bui.enlapd aileen bif voonritbetatap. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrudagavond, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Onderzoek van verlofgangers. Yoorts wordt de aandacht gevestigd op het voigende: Uit het Amerikaansch door E. J. RATH. Vervolg. HOOFDSTUK XVIII. Het Wrak zorgt voor een kok. Sally wist nog niet zeker of ze naar den trein wou of naar huis. Ze had alleen maar aan vluchten gedacht; dat was zoo iets geweldigs, dat ze nooit verder had durven denken. Maar nu moest ze be- slissen. Naar Chicago verlangde ze niet. Ze was niet in de stemming om een uitzet te koopen. Ze moest aldoor denken aan zekere opmerkingen over koken. Die lie- ten haar niet met rust. Maar misschien was het makkelijker om naar Chicago te gaan, zelfs al kocht ze geen uitzet. Het was ook lastig om meteen naar huis terug te gaan; ze zou dan alien mogelijken uitleg moeten geven, waar ze geen zin in had, niet zoozeer ter wille van zichzelf als met het oog op het Wrak. Ze begreep, dat ze, als het er op aankwam, haar eigen gedrag gemakkelijk zou kunnen rechtvaardigen. Maar ze wist niet of ze Henry Williams van alle schuld zou kunnen vrijpleiten. Alles had hij ge daan voor haar bestwil en voor geen geld van de wereld. zou ze hem in den steek laten. Als ze naar huis terugging, wist ze niet, wat ze zou moeten zeggen. Ze was vast van plan de waarheid te verzwijgen. Ze was oprecht en hield niet van leugens. maar ze moest denken aan Henrv Wil- liams. Het welzijn van Henry Williams ging boven moreele overwegingen. „Laten we den kant opgaan, van waar Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijktergemeente- secretarie te worden overgelegd een ge- neeskundige verklaring, welke op onge- zegeld papier kan worden gesteld. De handteekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te zijn door den Bur gemeester van de gemeente, waar de genees kundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de volstrekte on- mogelijkheid verkeert om bij het in JUNI te houden onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaatsverandering niet voor dat onderzoek is opgeroepen, wordt door den Districtscommandant verplicht het on derzoek in NOVEMBER of DECEMBER te ondergaan. Aan den verlofganger kan op zijn verzoek door den Districtscommandant worden ver- gund het onderzoek op een anderen dag, op een andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden omschreven, moet tijdig en GEFRANKEERD worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien een dergelijke we gekomen zijn,'' zei ze. „We hoeven niet heelemaal terug, maar totdat we aan een zij weg komen, waarlangs we den spoorweg kunnen beneiken. Zei je niet, dat mijnheer Underwood over Duncan was gekomen? Ik ben nog nooit in Dun can geweest, maar ik geloof, dat het aan de spoor ligt. Zullen we het probeeren?" „Naar Duncan duszei het Wrak. Ze sloegen linksaf en snelden voort door den nacht. Het wagentje liep prach- tig en luidruchtig en het Wrak luisterde naar den motor met een gevoel van groote voldoening. Nog nooit hadden de vier cylinders zoo regelmatig geraasd. De rustkuur had ze goed gedaan. ,,Als ik den trein haal," vroeg Sally, nadat ze geruimen tijd gezwegen hadden, „wat ga jii dan doen ,,0, dan rijd ik weer naar jullie huis.'' ,,Maar hoe verklaar je dan je lange af- wezigheid?" ,,Ik zal zeggen, dat ik alles op mijn ge- mak gedaan heb. Gekampeerd." ,,Maar het is een vreeselijk oponthoud voor je." ,,Hoe zoo?" ,,Ik dacht, dat je naar Pittsburgh terug moest." ,,Geen haast. Ik reis niet volgens een vast plan." ,,Maar ik dacht, dat je hier alleen was om op dreef te komen met je zenuwen," zei ze peinzend; „en die zijn nu toch weer in orde, nietwaar?" Hij schudde heftig van neen. „Nog altijd even ellendig," zei hij. Henry, dat is onzin. Je eet als een paard en je slaapt als een marmot. Ik ge loof niet, dat je zenuwen iets mankeeren. ,,Wat weet jij daarvan?" vroeg hij. ,1k ben de eenige, die er over kan oordeelen. Ik voel ze. Als jij mijn zenuwgestel hadf. zou je rondspringen als een sprinkhaan. Je zoudt net zijn als ik een Wrak. vergunning is verleend, daarvan niet nauw- keurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot November of December, dan kan hij ook daartoe het verzoek doen aan den Districtscommandant. en Kort na de indiening van het wetsont- werp tot ratificatie van het Verdrag in de Belgische Kamer, waarbij de in de dag- bladen aangekondigde toelichtende me-, momorie, die verschillende bepalingen van het Vedrag ten opzichte van Neder land zouden verzachten achterwege bleef, is eindelijk verschenen de Memorie van Antwoord van onzen Minister van Buitenlandsche Zaken, den heer Van Karnebeek, op het Voorloopig Verslag der Kamer. Wij komen nader op dit lijvige stuk terug, en moeten ons thans bepalen tot hetgeen daarin gezegd wordt over de kwestie die ons plaatselijk al zoo lang bezig houdt: de speciale spoorwegtarieven. In Paragraaf 8 der Memorie lezen wij daaromtrent het voigende: Blijkens het Voorloopig Verslag had het de aandacht getrokken, dat, tegenover de regeling betreffende het Schelde- regime, waarbij Belgie ten behoeve van Antwerpen bepalingen heeft weten te be- dingen, waarvan men voor Nederland zwaren druk vreest, van Nederlandsche zijde met de belangen van Zeeuwsch- Vlaanderen, inzonderheid met die van Ter Neuzen, zoo weinig rekening is ge houden. Door de sedert 1921 in Belgie gevolgde politiek in za.ky de spoorweg- tarieven worden de belangen van Neder- land's derde zeehaven met den ondergang bedreigd. Terwijl toch voor den oorlog de Belgische spoorwegtarieven, met name de speciale tarieven, naar Ter Neuzen in den regel slechts zooveel hooger waren als met den grooteren afstand in overeen stemming was, is in 1921, toen de spe ciale tarieven weer werden ingevoerd, Ter Neuzen niet meer opgenomen onder de havens, welke van de bij die tarieven verleende reductie profiteeren. Men acht- te het onbegrijpelijk, dat, terwijl Belgie ten behoeve van de haven van Antwerpen voordeelen heeft weten te bedingen, door Nederland niets is bereikt om voor de haven van Ter Neuzen de concurrentie- voorwaarden met Belgische havens al thans gelijk te maken. Evenals voor de waterwegen over Nederlandsch grond- gebied ten behoeve van de Belgische ha vens de medewerking van Nederlanc contractueel is vastgelegd, had meende men, ook ten aanzien van de voor Ter Neuzen noodige spoorwegen over Bel- gisch gebied de medewerking van Belgie in het' tractaat behooren te worden ver zekerd. 1 Bij den eersten aanblik schijnt die cri ,,Maar je bent geen wrak. Dat ver- beeld je je maar." ,,Je wilt altijd tegenspreken." ,,Wees maar vervelend, als je er zin in hebt," zei Sally. „Ik kan je alleen niet uitstaan, als je zegt, dat je zenuwen rust noodig hebben." ..Bedoel je soms, dat ik die rust niet be- hoef te zoeken op de Morgan-hoeve?" ,,Dat bedoel ik heelemaal niet. Dat weet je best. Je kunt voor eeuwig op de Morgan-hoeve blijven als je wilt." ,,Ik zal wel ergens anders heengaan,' zei hij koppig. ,,Wees niet kinderachtig." Meer wilde ze hem niet zeggen. Als hij rust zocht in Montana, kon hij die ner- gens beter vinden dan op de Morgan- hoeve. Zelfs al zou hij er voorgoed blij ven, dan zou Sally dat nog geen bezwaar vinden, er was ruimte in overvloed. ,,Ik zal wel weggaan, hoor," verzeker- de hij. Hij maakte op Sally den indruk, alsof hij zijn zenuwen beschouwde als speel- goed en als zij zijn speelgoed niet mooi vond, zou hij er wel ergens anders mee gaan spelen. Ze lachte dus. ,,We beginnen altijd op de onmogeliik- ste oogenb'likken te vechten, Henry. We zijn bezig te ontvluchten en we moesten eigenlijk heel ernstig zijn. Weet je zeker, dat je alle zadels verstopt hebt?" Ze praatten, totdat de conversatie weer stokte en ze beiden zwegen. De nacht was koel en Sally knoopte haar mantel dacht. Het Wrak soheen ongevoelig voor kou of warmte; voor zoover ze zich her- innerde had hij nog nooit een opmerking gemaakt over het weer, zelfs niet den eersten dag, toen hij op de Morqan-hoeve aankwam. Ze verbaasde zich dikwijls over zijn uithoudingsvermogen. Alleen zijn zenuwen schenen hem parten te spelen. tiek niet ongegrond. De belangen van Ter Neuzen worden inderdaad ten zeerste benadeeld door het feit, dat verscheidene van de sedert 1921 weder in werking ge- stelde bijzondere tarieven voor goedkoo- pere verzending van grootere hoeveel- heden van bepaalde voor uitvoer over zee bestemde goederen alleen op zendin- gen naar de Belgische zeehavens van toe- passing zijn en niet meer, zooals vroeger regel was, ook voor die naar de haven van Ter Neuzen. Al mag de in deze gemeente heerschen- de werkeloosheid niet alleen op rekening worden gesteld van de Belgisdhe spoor wegtarieven, zoo is het toch niet te ont- kennen, dat die tarieven zoowei voor den uitvoer als voor de invoer ten ge- volge hebben, dat het verkeer tusschen Ter Neuzens achterland en overzeesche landen op kunstmatige wijze -in zijn ge heel naar de Belgische havens wordt af- geleid; het vrachtverschil is te groot, dan dat Ter Neuzen de concurrentie zou kun nen volhouden. De scheepvaartbeweging van onze haven heeft daaronder geleden en de werkloosheid neemt toe. Zij, die er door zijn teleurgesteld, dat het verdrag geen enkele bepaling bevat, welke venbetering van dezen toestand waanborgt of in het vooruitzicht stelt, zien evenwel over het hoofd, dat een derge lijke bepaling in het verdrag niet op haar plaats zou zijn geweest. Reeds bij de onderhandelingen te Parijs, dus voordat de bijzondere tarieven weder waren ingevoerd en Ter Neuzen van het voorrecht daarvan was uitgeslo- ten, was met de belangen van deze haven, welke door het bepaalde bij art. 8 der overeenkomst van 9 November 1867 tot regeling der aansluiting van spoorwegen op grondgebied der beide rijken niet ge- noegzaam gewaarborgd waren gebleken, dezerzijds rekening gehouden en was een voorziening ten gunste daarvan in het oog gevat. Maar er was ook toen niet beoogd die voorziening in een bepaling van het verdrag te belichamen. Het ver drag toch moest strekken tot herziening van' verschillende bepalingen der scheids- regeling van 1839, en binnen het kader dier regeling kon, zelfs bij een ruime op- vatting, een voorziening inzake spoor wegtarieven voor Ter Neuzen geen plaats vinden. Bij de achtereenvolgende besprekingen. welke de ondergeteekende sedert 1921 met de leiders van de Belgische buiten landsche politiek heeft gehad, zijn de be langen van Ter Neuzen evenmin uit het oog verloren. De questie van de bijzon dere spoorwegtarieven is telkens opnieuw ter sprake gebracht; en, toen in 1924 de besprekingen leidden tot een tweede Ie- zing van het ontworpen verdrag, is in verband daarmede met nadruk voor de belangen van Ter Neuzen opgekomen en zijn de nadeelen van de sedert 1921 ge volgde tariefpolitiek in het licht gesteld. Belgie werd er op gewezen, dat, nu door de herziening van het verdrag van 1839 een regeling werd beoogd, welke de vriendschappelijke verhouding tusschen beide landen, met inachtneming van ieders rechtmatige belangen. op duurzame wijze moest bevestigen, het noodzakelijk was, dat ook, wat de spoorwegtarieven voor Ter Neuzen betreft, de toestand van ..Honger vroeg ze. ,,En of." Ze haalde een pakje sandwiches te voorschijn en gaf hem er een. In drie happen had hij het op. Hij nam er nog een aan, en nog een, die beide met den- zelfden spoed verdwenen. ,,Lekker vroeg ze. ,,Nou „Hoera Eindelijk geef je dus toe. dat ik kan koken. Ik heb het brood zelf ge- bakken Hij keek haar vragend aan. „Wat is er toch met dat koken?" vroeg hij. Niets. Het is maar een grap. Mis schien vertel ik het je later wel eens." ,,Goed. Mag ik er nog een Glimlachend gaf ze hem den vierden sandwich. Het autotje snorde lustig verder en Sal ly ging behagelijk ziitten. Ze had plezier. Ze genoot van haar herwonnen vrijheid. Ze zou zelfs bereid zijn dwars door de prairie te rijden, als het noodig was. Het Wrak was in een beste stemming, die hij toeschreef aan zijn zenuwen. De reactie zou wel komen, maar voor dien tijd wilde hij er van profiteeren. Lichten voor hen uit brachten hen plot- seling tot de werkelijkheid terug. Sally greep hem bij den arm. De lichten kwa- men plotseling in het zich om een bocht in den weg; twee gloeiende punten, die een naderende auto aankondigden. „Henry Dat is toch niet ,,Hij was te paard," zei het Wrak. da- delijk begrijpend. wien ze bedoelde. Hij minderde vaart, toen de lichten na- derbij kwamen. Een van beiden moesten ze van den weg afwijken, want hij was te smal voor twee. Eindelijk stopte hij en wachtte af. De andere auto naderde voorzichtig, manoeuvreerde, wrong zich uit de karresporen en kwam midden in INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hoofdpijntabietten werken terstond. voor den oorlog werd hersteld. Aan Bel gische zijde ontmoette dit betoog weinig tegenstand. Wel werden bedenkingen in het midden gebrac'ht, ontleend aan de of fers, welke de toepassing van de ten behoeve van de noodlijdende metaal- industrie weder ingevoerde bijzondere tarieven van de Belgische schatkist vor- derden en waarvan het billijk kon schij- nen, dat alleen Belgische havens zouden profiteeren, maar men was bereid deze bedenkingen niet te zwaar te laten wegen. Het was dan ook een teleurstelling, toen daarna het voornemen werd te kennen gegeven de bijzondere tarieven wel op het vervoer over Ter Neuzen van toe- passing te verklaren, doch met voorbe- houd, dat de naar den grondslag dier ta rieven berekende vrachten met 10 zouden worden verhoogd. In aanmerking nemende, dat Ter Neuzen door de uit zijn verderen afstand van het achterland voortvloeiende hoogere spoorwegvrach- ten in minder gunstige conditie verkeert dan de Belgische havens, is het duidelijk, dat een nog daarbij komende verhooging voor bepaalde zendingen met 10 vol- doende zou zijn om de reeds onder alle omstandigheden weinig te duchten mede- dinging met laatstbedoelde havens onmo- gelijk te maken. Een nadere gedachten- wisseling met de Belgische regeering heeft er'echter zeer spoedig toegeleid dat deze, ondanks het weigeren van de door haar gevraagde medewerking van de spoorwegmaatschappijen GentTer Neu zen en MechelenTer Neuzen, 2) zich bereid heeft verklaard Ter Neuzen. wat de spoorwegtarieven betreft. te herstellen, in den toestand van voor den oorloq en met Antwerpen te assimileeren. De daar- voor noodige voorschriften liggen reeds geruimen tijd te Brussel gereed en de af- kondiging daarvan is alleen vertraagd door het verzet, hetwelk het verdrag in de Nederlandsche pers heeft ontmoet. Het is te betreuren, doch der Belgische regeering nauwelijks euvel te duiden. dat deze onder deze omstandigheden niet door een financieel offer harerzijds op de be- krachtiging van het verdrag wenscht vooruit te loopen. 3) Wat de vraag betreft op pagina 6 van het Voorloopig Verslag met betrekking tot het ten laste van Nederland komende aandeel in de kosten van de verbeterings- werken op het Nederlandsche gedeelte van het kanaal GentTer Neuzen. zij aangeteekend, dat dit aandeel is afgeleid uit de verhouding van de tonnenmaat der zeevaart op het kanaal, welke onderschei- denlijk voor Belgie en voor Nederland bestemd is. Daarbij is er tevens op gelet, dat zich voor de scheepvaart toenemende behoeften kunnen doen gevoelen. Ten aanzien van de bepaling van aard en om- vang van uit te voeren werken. zal intus- schen niet, zooals in het Voorloopig Ver- het gras terecht. Naast het Wrak bleef hij staan. ,,Goeden avond,zei een stem. ,,Kunt u me zeggen, waar we zijn?" ..Montana," antwoordde het Wrak voorzichtig. Men lachte. Sally kon twee gedaanten onderscheiden. Van achteren was de auto hoog opgeladen, waarschijnlijk met kam- peergoed. ,,Ik weet, dat we hier in Montana zijn." zei een mannestem. ..We zijn al vijf da gen in Montana en hebben aldoor recht door gereden. Ik probeer een plaats te vinden, waar we iets zouden kunnen eten. We krijgen genoeg van spek en eieren." „Houden jullie van kip en groenten en zulk soort dingen vroeg het Wrak. „Of we klonken twee stemmen in koor. „Er is een goede hoeve een paar uur hier vandaan,' zei het Wdak. ,,Als je bij een hek komt, rechts afslaan. Kan niet missen." „En dan ,,Sluit het hek achter je en volg den weg, totdat je aan een huis komt. Jullie kunt er net zijn tegen dat het licht wordt. Zeg dat je ontbijten wilt en vraag om Charley." ,,Ja „Die zal jullie zelf je ontbijt laten klaar maken." „Dat klinkt niet kwaad," sprak de stem; ,.We krijgen net genoeg van het reizen." „Heusch Charley zal blij zijn. als jul lie een beetje blijft." „Men heeft ons altijd verteld, dat Mon tana zoo gastvrij was." vertel de de stem. ,,Wel bedankt, vreemdeling. Goede reis. „Goede reis (Wordt vervolgd.) Burgemeester en Wethouders van 1ER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentc- secretarie ter inzage ligt eeri verzoek met bijlagen van de BATAAFSCHE IMPORT MAATSCIIAI>PU (v h. N.V. Acetylena") te 's-Gravenhage om VEJHxb J\- ifjltG tot het oprichten van een benzine-installatie met ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftap-inrichting op het pereeel kadastraal bekend in -tctie L no. 1780. Op Maandag den 14 Juni a.s., aes napiHdags te 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan ombezwaren tegen de inwilliguig* van dit verzoekin te brengen en deze mondeling en sclirif- telijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie d age n, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie dergemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op eevestigd. dat volgens de hestaande jurisprudence met tot beroep gerechtigd zijn, zij, die met overeen- komstig art. 7 der Hinderwet, op den bovenbepaalden dag voor liet gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 31 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt be kend, dat het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal worden gehouden te Ter Neuzen, in de voormalige school A op het Schoolplein, op WOENSDAG, 23 JUNI1926, des namiddags 2 uur, voor de dienstplichtigen der liehting 1914 en om 3 uur voor de dienstplichtigen der liehting 1917. A an het onderzoek moeten deelnernen de tot de landmaeht behoorende groot-verlofgangers der lichtin- gen 1914 en 1917. Onder deze verlofgangers worden begrepen alle dienstplichtigen, die voor een der lichtingen 1914 en 1917 werden ingelijfd, om het even, of zij naar de landweer zijn overgegaan of niet. Zij, die voor een dezer lichtingen zijn ingelijfd, maar tengevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere liehting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich ook aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnernen de dienstplichtigen van de genoemde lichtingen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan als: 0. verzorger bij den rijkspostduivendienst b. hoefsmid bij de infanterie c. smid-bankwerker bij de voormalig oefenings- houwitser-compagnie. Aan het onderzoek behoeft niet te worden deel- genomen door de verlofgangers: "a. die hun eerste oefening hog niet hebben vol bracht b. die in 1926, voor den dag. hierboven als dag van' onderzoek aangegeven, in werkelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan bij wijze van straf; c. die bestemd zijn om in 1926 voor herhalings- oefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland e. die zich buitenslands bevinden ter uitoefening van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zee- visscherij) f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich deswege in een dier landen ophouden g. die ingevolge de geldende bepalingen geheel zijn vrijgesteld van opkomst in werkelijken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitenge- wone omstandigheden. 1. De verlofganger moet bij dit onderzoek ver schijnen in uniform gekleed en boyendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hem 41) zelf zijn aangeschaft. De verlofganger moet zoo mogelijk op eigen schoenen bij het onderzoek ver- schijnen. 2. De verlofganger staat niet alleen gedurende den tijd dien het onderzoek duurt, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die het onderzoek houdt, zoodat, indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wet- boek van Militair Sirafrecht en de Wet op de Krijgstucht. 3. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen het streng arrest te ondergaan in een daartoe bestemd vertrek of huis van bewaring, het licht arrest te ondergaan in een kazerne kan worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek ver schijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zijn onder 1 omschreven verplich- tingen voldoet. Onverminderd de genoemde straf kan de verlol- ganger, die zich sehuldig maakt aan een der onder 3. bedoelde feiten, of wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in den veieisehten staat te verkeeren, worden verplicht om op een nader te be- palen tijd en plaats te verschijnen of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onder zoek. De verlofganger, die. opgeroepen voor dit ONDER ZOEK, daarbij zonder geldige reden niet verschijnt, of, daarbij in ander opzicbt zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelijken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De verlofganger, die zich niet onderwerpt aan een hem opgelegde straf of niet voldoet aan een op- roeping voor den werkelijken dienst, kan o. a. door de marechaussee, de militairen der politietroepen en de ambtenaren van rijks- en gemeentepolitie aan- gehouden en naar de plaats van bestemming overge- bracht worden. Bovendien stelt de verlofganger, die niet voldoet aan een oproeping voor den werkelijken dienst, zich bloot aan bestraffing. Ter Neuzen, 29 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, J. ifUIZINGA. Glazen Buisje 60ct. Bij Apofh. en Drogisfen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1