TsrSettzenscli© Couraat buitenland. BINNtNLAMD. 6EMEN6DE BER1CHTEN. Vrijdag 14 Mei 1926. So. T913. n.i *j3B BXjAX) feuxlleton, de fransche frank. OSZ8 GEZANT TE WKKNKN """jhrT*MiT' *0FAMvan Nispen tot Sevenaer, buitengewoon Gezant en gevol- machtigd Minister bij den Pauselijken btoel, is ben jemd tot buitengewoon bezant en gevolmacbtigd Minister ie Weenen. OPHOOGLNG DER, D1JKEN. uit betrouwbare zal de I n0S Naar bet „Huisgezm bron mneemt, heeft het Rijk 1.600.000 besebikbaav gesteld tot herstelen vemerking der diiken in Noord-Brabant en Gelderland. De kruin van de dijken zal gebraebt worden op een boogte van een halven meter boven den hoogsten waterstand m Janaari 1.1. Op verzoek der waterschappen provincie voor de aitvoering zoig dragen NIEUWE BU1TENLANDSCHE OPDRACHT VOOR NEDERLANDSCHE KERKORGELFABRIEK. Yoor weinige weken vermeldden tvp de belangrnke opdracbt van een groot kerk- orgel voor Reddersburg in de Oranje Vriistaat, welke opdraekt was verleendaan de kerkorgelbouwers Goes. i Als fevolg van de met haar plannen verworven reputatie verkreeg de Dekker- fabriek thans een nieuwe opdracht voor Zuid-Afrika, doch ditmaal in de Kaap Kolonie. Daar werd thans opgedragen den bouw van een orgel met 2 klavieren en vrp pedaal voor de Reformed Church in Stanford. Het orgel zal 24 registers be atten. De kast en de speel- tafel worden vervaardigd van teakhout, de meest duurzame houtsoort. Alle apparaten van Cuba mahonyhout, ook de windladen. Het houten pijpwerk wordt gemaakt van cypvessenhout. De speeltafel zal volgens Engelscb. ont werp worden gebouwd, naar bet speciale systeem van de firma Dekker. Ook zal op bet orgel de bekende vinding der fabrikanten, de anti-voeht constructie, worden toegepast. IS DE MAN HET REPAREEREN NOG WAARD". Men meldt uit ambtenaarskringen aan de Residentiebode De overbeids ambtenaren zijn nu niet bepaald verwend wat de waardeering voor bun werk betreit en buiten de kringen van ambtenaren wordt maar zelden een waar- deerend woord over hen gesproken. Men is aan die critiek gewend geraakt en draagt ze met gelatenheid. Erger is het echter, wanneer door een der boogste ambtenaren in een officieel stnk op zulk een schampere wijze over een ambtenaar gesproken wordt als dezerdagen aan een der departementen bet ge^alwas. Een ambtenaar vroeg drie maanden ver- lof voor herstel van gezondheid. Dit schrijven ging naar den seoretaris-generaal, die het naar den onmiddeilijken chef van den ambtenaar met de volgende kant- teekening terugzond„Is deze man het repareeren nog waard Het behoeft geen betoog, dat een derge- lijke uitdrukkirg tegenover een ambtenaar die een groot deel van ziin leven in dsenst van den Staat heeft doorgebbacht, niet alleen door den betrokkene, maar door het geheele ambtenaarscorps als een grievende smaad is gevoeld en op alle departementen tot groote veromwaardigiDg aanleiding gegeven heeft. NEDERL AN DSCH-INDIE. Het jaar 1925 'is voor Nederlandsch- IndiS een jaar van meevallers geweest. Niet dat de voovuitzichten voor dat jaar te wenschen lieten men was einde 1924 alle opzichten boopvol gestemd, maar zelfs de hocgst gespannen verwaciiangen ziin door de uitkomsteu overtroffen. in de eerste plaats geldt dit voor de Indische scbatkist. Kon verleden jaar met vreugde worden vastgesteld, dat de begrooting voor het jaar 1925 na vele jaren van tekorten weer sluiter.d was, in de memorie van toe- licbtiDg betreffende de begrooting voor 1926 lezen wij, dat de Minister voor het jaar 1925 nog aan meevallers verwacht een bedrag van 30 mill oen gulden en wel hoofdzakelgk als gevolg van de meerdere opbrengst der landsproducten, der be- lastingen en der bednjven (S. S.) Neemt men in aanmerking, dat door de samen- stellers der begrooting nog geen rekemng is o> houden met de verdere stpgirg der tinpriizen en der p; oductenprpzen en ook niet met de in de laatste maanden sterk gestegen opbrengst van de invoerrechten, uitvoerrechten en accijnzen (welke eind October reeds 15 millioen gulden boven de raming was), dan mag voor het afge- loopen jaar, dank zij de gunstige conjunc- tuur, gerekeDd worden op een meevaller van rond 50 millioen gulden. Deze bij- zonder gunstige omstandigheden, welke ook nog voor 1926 verwacht mogen worden, zullen te zijner tijd ongetwijfeld leidentot vermindering van den belastingdruk en dan niet alleen voor naamlooze vennootscbappen, die gaarne een gedeelte van de 25 opcenten op haar winstbelasting zagen verdwjjnen, maar tevens voor de hoogaar gestagen na- tuurlijke personen en in de allereerste plaats voor de inheemsche bevolking, die blijkens een onlangs ingesteld onderzoek zeer zwaar en daarbjj zeer ongelijk is be- last. Nadat de achterstand zal zijn inge- haald, welke in de bezuinigingsjaren is ontstaan op Pet gebied van publieke werken, aankoop van particuliere landeryen en ver- schillende noodzakelijke hervoriningen, zal men vermoedelijk in 1927 toekomen aan de algemeen verlangde belastingverlaging. Dat de bestaande belastingdruk voor bet buitenlandsch kapitaal overigens niet af- schrikwekkend heeft gewerkt, bleek wel uit de oprichting van tal van nieuwe onder- nemingen (hoofdzakelgk met Er.gelsch en Amerikaansch kapitaa1), wat zeker in veel mindere mate bet geval zou zijn geweest, indien niet de buitengewoon hooge prijzen voor thee, rubber, kcffip, kapok, enz. be- zwaren hadden weggevaagd, welke zich bij een minder gunstige marktpositie wel degelijk zouden hebben laten gelden. jond en op 21.50 ft. voor den dollar, ter- wijl de bankiers een hoogeren koers voor- stelden. Het gerucht van dit meeningsverschil verspreidde zich als een loopend vuurtje door de stad en een half uur later deed zich de beruchte inzinking voor. Maar heel die geschiedenis, als ze waar is verklaart de ongewone snelheid der da- ling niet, vooral daar sedert meer dan zes maanden pond en dollar juist stonden op den koers, door den heer Janssen voor de stabilisatie voorzien. Men vertelt ook, dat de vreemde ban kiers plots hun houding wijzigdeh, en vooral -de Amerikaansche financiers, die eerst hadden beloofd 3 milliard frank te zullen leenen voor 25 jaar en die, op het laatste oogenblik, en na de mislukking van de Italiaansche leening in Amerika. de leening enkel wilden toestaan voor 5 jaar en tegen degelijke waarborgen. Maar de bank Morgan heeft onmiddel- lijk dit gerucht tegengesproken en een Belgisch financier verklaarde mij, dat de eischen der Amerikanen zeer redelijk wa- Zij vroegen namelijk, dat de Bel- DE NACHTVORSTEN DOEN GEWASSEN BEVRIEZEN. De laatste nachtvorsten van Zaterdag en Zondag hebben in de Lijmers en om Zeve- naar groote schade btrokkend. Dikke lagen jjzel bedekten boomen en landergen en men vreest, dat groote hoeveelkeden ge- wassen bevroren zgn. OVERREDEN. Donderdagmorgen reed de 65 jarige s'.ager J. C. Luiting per rgwiel door de buurtscbap Hierden bg Harderwijk. Toen hg een kar en paard passeerde, scbrok dit voort een auto, waardoor bet terzgde sproDg. Lui- ticg geraakte hierdoor met het hoofd onder een wiei ran de kar en werd op slag ge- docd PAARD ONDER DE TRAM. Uit het Amerikaansch door E. J. RATH. 35) V ervolg „Ik geloof wel, dat we heelemaal eer- lijk zijn," zei Charley peinzend. ,,Ik krijg genoeg van al dat liegen zei het Wrak en liet zich van de tafel glijden. ,,Ik kan er in een oogenblik een eind aan rnaken." Hij wendde zich naar de deur. waar Sally hem tegenhield. Henry", ben je gek?" ,.Ik heb er genoeg van". ,,Blijf hier. Het kan me niet schelen of je er genoeg van hebt of niet. Je gaat niet naar mijnheer Underwood. ..Waarom spreekt hij dan niet de waar- heid?" ,,Dat week ik niet. Dat kan me niet schelen ook. Maar jij gaat niet naar hem toe." Het Wrak rukte zich los en liep terug naar de tafel. Charley McSween knikte goedkeurend. ..Er is geen reden om je zoo op te win- den zei hij. Je zoudt naar hem toe kun- nen gaan en hem vertellen, dat hij een leugenaar is en hem tegen den grond slaan. Maar dat zou een schrale vergoe- ding zijn als je dan in de gevangenis kunt De frank leidt een wankel bestaaD de ongerustheid voor verdere dalirig neemt toe en uit zich in aanzienlijke verplaatsirg van kapitaal naar het buitenland. Een sluitende begrooting is nog toekomstmuziek, de militaire operaties in de landen aan de Middellandsche zee waren daarvoor zeker niet bevorderlijk. Een tegenstelling tot die begrooting vormt de Fransche handels- batans, die meer dan Huiterd is, immers een belangrijk uitvoersaldo vertoont. Dit werken voor den uitvoer verhoogt de he- drijvigheid der industrieen, die werkloosheid niet kent, Dezelfde schijnvoorspoed, die voor eenige jaren ook in Duitschland door de depreciatie *an de mark werd begunstigd, maakt thans, dat men in Frank) ijk dikwgls geneigd is de sombere verschieten door een optimistischen bril te bekgken. Onder- nemende hervormers kunnen voor drastische maatregelen als hoedanig b v. Wel eens een kapitaalheffing is aanbevolen voldoenden steun niet vinden. DE BELGISCHE FRANK. De heer Stephane Lauzanne, hoofd- redacteur van de Parijsche .Matin deelt in zijn blad de bevindingen mede, die hij over den achteruitgang van den frank in Beige heeft opgedaan; zoo schrijft hij on der meer: Men vertelt, dat Maandag 15 Maart de heer Janssen een bespreking van meer dan drie uren had met de voornaamste Belgi- sche bankiers en dat hij het met hen niet eens kon worden over den wettelijken eindkoers van de stabilisatie, die hij op ongeveer 107 wilde bepaald zien voor het afwachten of ze je een natuurlijken dood zullen laten sterven." ,.Ik ben niet van plan hier te blijven. totdat ik mijn natuurlijken dood sterf,' gromde het Whak. ,,Dat behoeft ook niet." ,,Hoe lang dan?" ,,Ik denk, dat ik jullie noodig heb, zoo- lang de baas en zijn familie hier is.' ,,Hoe lang is dat?" Charley scheen een maken. ..Waarschijnlijk niet maand." Sally's adem stokte. ,,Een maand!" riep ze ken aan!" ,.Het spijt me, maar hij blijft meestal een maand." ,,We zijn hier al meer dan lang ge noeg." ,,Een maand is niet lang in het leven van jonge menschen. Sally toonde onmiskenbare teekenen van opwinding. Ze sloeg de handen in- een, bevochtigde de lippen en keek ver- schrikt angstig in het rond. Eindelijk be- gon ze heen en weer te loopen. ..Ik doe het niet!" riep ze uit. „Een maand! Geen dag meer! Je hebt het recht niet ons hier te houden. Denk je, dat ik hier zal blijven om als een slavin te koken en het werk te doen voor een troep ge- zonde kerels, die te lui zijn om voor zich- zelf te zorgen? Ik denk er niet aan." Charley keek vol belangstelling. even- als het Wrak. ..Omdat ik het kalm opgevat heb, raas- ren. gische spoorwegen, welke heel dikwijls met verlies werkten, anders zouden wor den beheerd, zoodat ze een winst zouden afwerpen evenredig aan het kapitaal van 12 milliard, dat ze vertegenwoordigen. Volgens het onderzoek door den heer Lauzanne ingesteld, zou men de zaak van de stabilisatie in Belgie al te theoretisch hebben opgevat: gedurende 6 maanden had men de kalmte op het gebied van den wisselkoers slechts kunnen bewerken door kunstmatige middelen. Belgie heeft ech ter mannen van practische ervaring, die andere landen ons benijden kunnen en de heer Lauzanne noemt onder hen de hee- ren Empain, Theunis, Francqui. ZAL HET STAMHOOFD GENADIG ZIJN? Gnora IV, eertijds koning van Dsjoe- goe, is door de rechtbamk te Dakar (Sene gal) tot 20 jaar gevangenisstraf veroor- deeld, omdat hij een negertje zou hebben geofferd aan zijn afgod. De ongelukkige monarch heeft nu 'n Parijsch advocaat opgedragen, het machtige stamhoofd Dou- mergue om gratie te verzoeken. Gnora be- weert, dat de tegen hem ingebrachte be- schuldiging berust op een verdichtsel van zijn vijanden. De afgod, die het negertje opat, was doodeenvoudig een leeuw. Trouwens, Gnora zegt, dat hij heelemaal maling heeft aan afgoden, en zich alleen interesseert voor pruimtabak en auto- rijden. Gnora smeekt het stamhoofd Doumer- gue, hem toe te staan naar Parijs te ko- men, om te bewijzen, dat hij wel een zwart lichaam heeft, maar een blank hart. TER NEUZEN, 14 Mei 1926. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 Mei 1926 stonden als werkloos bij de Arheidsbeurs ingeschreven Transport- en losse arbeiders 289 Op 1 April 296 Fabrieksarbeiders 2 Zeelieden 1 Timmerlieden 1 Opperlieden 4 Machine Bankwerkers 2 ElectricieDS 2 Magazijnknecht 2 Timmerm.-Magazijnier 1 Bouwkuudig-Opzichter - Kleermaker Maandagnamiddag scbrok het paard van eea voerman uit Staphorst, op den straatweg Dedemsvaart—Zwolle, voor de Dademvaart- sche stoomti am. De voerman kon het paard niet in bedwang bouien en dit geraakte onder de tram, met het gevolg dat het dier op slag dood was. De voerman kwam er goed af. De eerste personenwagen deral- leirde, verder liep het zonder persoonlijke of materieele ongelukken af. De tram had hierdoor ruim een uur vertragiDg, ZAAK-YERSCHOOR. Naar vernomen wordt is het onder zoek in de zaak-Yerschoor zoo ver, dat bicnenkort verwgzing naar de openbare terechtzitting kan worden verwacht. Ondanks nauwgezette nasporingen is het boek van het fitiaal Amsterdam niet ge- vonden. Nergens zijn de gelden, door Am sterdam gestort, verantwoord. Bovendien is men er in geslaagd eenige groote giiten, die uit Amsterdam per posiwissel binnen- gekomen zijn, te achterbalen, zoodat, dank zjj het zoeken in deze richting, bet wettig bewgs geleverd kan worden. Bovendien zal Ve schoor ten laste worden gelegd, dat hij zonder toestemmiDg van het comite en eigenmacht'g van het geld, dat gestort werd ten behoeve vaD de nood- lijdenden in de Drentsche vecen, zichzelf 4000 salaris heeft toegekend. Bij het verhoor voor den rechter-commis- saris wordt Verschoor bijgestean door twee rechtsgeleerden, die ook ter terechtziltirg zijn verdeliging op zich zullen nemen. NOODLOTTIGE TRAMBOTS1NG. Vrgdagavond is te Wageningen detram, die om 10 u. 7 van Ede vertiekt, in botsing gekomen met de tram van 10 u. 18 uit Wageningen. De tram van Ede had moeten I -stoppen, maar is doorgereden. Tergevolge van de botsing weid het voorbalcon van den eersten passagierswagen van de tram van Ede door den bagagewagen ingedrukt. Op het voorbalcan stonden een paar meisjes van wie een, de 22-jarige CM., onmid- dellijk gedood werd, een ander vrjj ernstig gewond, en eekele anderen bcht gewond. De materieele schade is vrij aanzienljjk. NOODLOTTIGE TRAMBOTSING. Donderdagavond is te Wageningen de tram, die om 10 u. 7 van Ede vertrekt, in botsing gekomen met de tram van 10 u. 18 uit Wageningen. De tram van Ede had moeten stoppen op wissel 4, maar is door gereden. Tengevolge van de botsing werd het voorbalcon van den eersten passagiers wagen van den tram van Ede door den bagagewagen ingedrukt. Op het voor balcon stonden een paar meisjes, van wie een, de 22jarige C. Meurs, onmiddellijk gedood werd, een ander vrij ernstig ge wond, en enkele anderen licht gewond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. OVERREDEN. Te Enter (Ov.) is een vierjarig meisje door een autobus overreden en gedood. Op den Rotterdamsche Dijk onder Schiedam is de 49jarige arbeider J. van Wijnen uit de Den Bommelstraat te Schie dam door een vrachtauto, waarop een heistelling was geladen, overreden. De auto ging den man over armen en buik: hij iq/ aan de bekomen kwesturen over- leden. BANKBILJET IN OUDE KLEEREN GEVONDEN. In het „Tehuis voor Onbehuisden' aan de De la Reykade is een bankbiljet gevon- den in de gedragen kleeren, welke door ingezetenen aan de stichting worden ge- gegeven. Vermoedelijk zijn deze kleeren met het ophalen van oud papier enz. op 3, 4 of 5 Mei binnen gekomen. Zij, die dit geld missen, kunnen zich wenden tot het ,,Tehuis' De la Reykade 207. EEN BRITSCHE SCHOENER OVERSTOOMD. Totaal 304 Op 1 April 316 Bij de Correspondentschappen Axel 8 op 1 Boschkapelle 10 n Graauw Hoek Hulst 4 Westdorpe 35 Zaamsiag 1 Totaal 58 Op 1 April 15 20 8 50 5 24 2 Op berekening te langer dan een uit. ,,Geen den- April 124 24 April 1926 stonden bij 203 der openbare arbeidsbemiddelicg als werkzoekenden ingeschreven 52700, op 25 April 1925 bedroeg dit aantal 60490. de Sally door. ,,hoeven jullie niet te den- ken, dat ik alles goedvind. Het kan me niet schelen, wat er gebeurt. Ik heb er ge noeg van. Ik zal wel weten te ontko- men Het Wrak legde de hand op haar arm. ,,Kom, kom," zei hij, „kalm wat." Ze rukte zich los en keek hem verbaasd aan. Henry Williams, ben je een wezel?" ,,Kom nou," zei hij kalmeerend. ,,Haal je zelf nu geen moeilijkheden op den hals. ,,Ga jij je dan onderwerpen?" vroeg ze. ,,Kom, kom, wind je nu niet op," zei het Wrak. Een oogenblik zweeg ze. ,,Opwinden? Zeg je, dat ik mij opwind? Jij? Ik ik" Ze ging zitten en begon zenuwachtig te lachen. Het Wrak wendde zich tot Charley en haalde de schouders op. ,,Ze is af en toe een beetje zenuwach-' tig," legde hij uit. .,Het zal dadelijk wel over zijn." Sally luisterde verbaasd. Het was bijna niet te gelooven. Henry Williams zei, dat zij zenuwachtig was! ,,Nu zijn we allemaal weer zoowat nor- maal," zei Charley met een voldaan ge- zicht. ..Samenwerking is toch maar alles in de wereld. Als Henry losbarst, kal- meert u hem. En als u losbarst, is Henry de rem. Zoo houden jullie elkaar in even- wicht." ,,Maar we blijven geen maand." zei het Wrak*,,Verqeet dat niet." ..Net :n," zei Sally. ,,We blijven beslist niet." VAN HET DAK GEVALLEN. Te Maastricht is de 18-jarige leiendekker Bastiaars van het dak, waar hij wcrkte, gevallen en in het gesticht (lalvarienberg overleden. WAARDELDOZE DUITSCHE BANKBILJETTEN. Te Yenlo is het een oplichter gelukt, waardelooze backbiljetten uit den .nflatietijd voor goed geld uit tegcen. Een gaf zelfs Nederlandsch geld op het biljet ttrug. De schade, aan einige winkeliers tofgebracht is niet onbeteekenend. GEEN BETROUWBARE VERZORGER Zaterdag beeft de rijkspolitie te Barne- veld gevankelijk naar Utrecht overgebiacht landbou«er van het opvoedingsdorp De Giiediiorst", vu'dacht van het plegen ontuchtige handelingen met jongens, die hem ter opvoeding waren toeve:ttouwd. een n van Het Nederlandsche stoomschip ..Zaan- dijk" van de fa. Solleveld en Van der Moer op een reis van Conception naar Hull, heeft bij Dungeness den Engel- schen schoener ,,Hozuanna" overstoomd. De opvarenden zijn gered. De „Zaandijk" werd licht beschadigd. AUTO-ONGELUK. Men meldt uit Den Bosch: Zaterdagmiddag ontmoette een autobus der Cito-maatschappijbestuurd door den chauffeur A. Driessen, nadat hij reeds de stoomtram gepasseerd was, op de ge- vaarlijke bocht te Berlicum een extra- tram, waarvan hij de signalen niet ge- hoord had. Een botsing was niet te ver- mijden. De auto reed tegen een pi al en werd daarna door den tram gegrepen. om- vergeworpen en zwaar beschadigd. Er zaten 14 personen in den bus; van dezen werd een kindje van 10 maanden dat juist uit het ziekenhuis kwam het zwaarst gewond. vooral aan het hoofd. De dokters van Berlicum en Coudewater waren spoedig ter plaatse en verleenden hulp. Het kindje werd in een nabudg cafe binnengedragen; men vreesde, dat t een herschenschudding had gekregen. De heer Tonnaer, ontvanger der direc- te belastingen alhier, werd aan hoofd en handen gewond en per auto naar de broeders van Johannes de Deo gebracht door den heer Kruitwagen, die ook den heer Van Tulder uit Eindhoven, welke laatste eveneens aan het hoofd gewond was, naar huis vervoerde. De overige passagiers en de chauffeur zijn licht gekwetst. ERNSTIG ONGEVAL. Zaterdagmorgen waren aan boord van het Duitsche stoomschip Elma Holm, dat op dat oogenblik zich op 35 mijl van West Hartlepool bevond, twee matrozen bezig met het schoonmaken van ruim 2. Een van hen, zou langs een ladder naar boven gaan. Wijl deze ladder nergens tegen vast gezet kon worden, zou zijn kameraad de ladder zoolang vast houden. Toen de man bijna boven was, kon zijn kameraad het gewicht niet langer houden. hij liet Hs met het gevolg, dat de ander in het 4 meter diepe ruim viel. Met gebroken bli nen en gekneusde rechterpols is hij opge- nomen. Bij aankomst in de Rotterdam sche haven, is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij ter verpieging is opgenomen. „Nou. misschien geen heele maand. De familie kan wel besluiten met een paar weken weg te gaan. Sally en het Wrak schudden het hoold. Ze waren weer gekalmeerd, maar hielden voet bij stuk. ,,De vraag is," zei Charley, „wat jullie kunnen doen. Op drie wielen zullen jul lie het niet ver sturen en zoodra je het probeert, worden jullie gepakt. Daar komt het practisch op neer. Ik voor mij ben verstandig en verdraagzaam genoeg. Toch kan ik aanrandingen niet goedkeuren. Misschien ben ik bevooroordeeld, omdat ik zelf ontzag heb voor de wet. Aan den anderen kant, wil ik niet ontkennen, dat er gevallen kunnen zijn, dat men gerechtiad is benzine te nemen, waar men haar krijgen kan. Dat is zeker mijn sentimen-' teele hart. Ik weet zelf niet precies, wat ik vind." ,,Wees zakelijk," verzocht het Wrak. ,,Goed. Ik ben misschien ruw, maar ik ben ook eerlijk, als altijd. Ik ben niet van plan jullie te laten ontglippen, omdat het jullie verveelt. Ik heb verplichtingen tegenover mijn baas en mezeii. Ik zal hem niets verklappen. Ik heb al aardig wat af- gelogen, wat een soort waarborg is. dat ik nog meer zal liegen, als het noodig is. Ik ben zelfs zoo ver gegaan. dat men mij verdacht vindt. Maar als jullie probeeren te ontsnappen en mij laten zitten. zonder iemand om te koken en te wasschen, dan valt de tempel ineen." Hij keek hen ernstig aan. „Als dat gebeurt, Henry.' voegde hij er aan toe, ,,dan zal de opzichter van deze hoeve mede onder de puinhoopen bedol- ven worden. Ik houd voet bij stuk; ik ver- lang niet naar ons verderf, maar als ik iemand heb, die kan koken, klamp ik me aan haar vast. HOOFDSTUK XVI. Vind het wiel Het beslissende oogenblik was geko men; Sally en het Wrak konden het geen van beiden ontkennen. Den heelen och- tend beraamden ze plannen om te ont- vluchten. Charley McSween maakte een fout in de toegepaste psychologie, toen hij de mogelijkheid noemde van een maand oponthoud op de Underwood-h'oeve. Voor het Wrak, dat alleen in het Westen was voor zijn zenuwen, kwam het er niet veel op aan, hoewel hij niet gesteld was op zijn nieuwe omgeving. Maar voor Sally was het vooruitzicht ondragelijk en het Wrak moest haar helpen. Ze had al lang in Chicago moeten zijn haar moeder zat zeker al te wachten op den eersten brief. Als er, geen berichten kwamen, zou men weldra in angst zitten op de Mor- ganhoeve. Dad Morgan zou het land af- zoeken of naar Chicago gaan of met een geweer het Wrak gaan zoeken of een andere dwaasheid begaan. ,,We moeten hier vandaan," zei Sally. ..Natuurlijk. Maak je niet bezorgd. Ik zal je naar den trein brengen." ,,Hm. Ik weet nog niet van dien trein. Ik wil misschien liever naar huis." (Wordt vervolgd.) VAN >1 a CJ T Tl n It Vr Ct TO tssassxusizna in H It It

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 5