ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. dAV^-REEP No. 7912. Woensdag 12 Mei 1926. 66* Jaargang Hinderwei BekendmakHng. DIEKSTPLICET. Herhalingsoefeningen. 'M W ABOHNEMENTSPRIJS: FEUILLETON. Beter dan Goed: DE BE SI BiWKENLANOs BUITENLAND. Voor birmen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor ouiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maandeis Bij vooruitbetaling ir. per post ;t>,60 per jasi Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dlt blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. Si:aH»STB -*=ir. AT3. ingezonden medepeelingen Ultspraak inzake vrijstelling. Uit het Amerikaansch door E. J. RATH. Vervolg HOOFDSTUK XV. Goedschiks of kwaadschiks. Den volg^nden oehterd, na eenige uren geslapen te hebbeD, had Charley McSween veel nagedacht over het vraagstuk van de auto en het echtpaar Williams. By kon hen niet missen. Dat zou nog erger voor den baas zijn, dan een aanranding. Hij moe- t bekennee, dat het t en gemeene streek was beslag te legmen op een jonggetrouwd paar, zelis al was het noodzakelijk, Maar nu wist hy lets, of dacht tenminste, dat hii lets wist; zyn optreden werd er door o-e- reehtvaardigd, zijn geweten in slaap gesust. Om de een of andere reden, waarschiinliik mstinctmatig, had hy zich nooit veel aan- getrokken van de aanranding van Jerome underwood. Het had zyn gevoelens niet awaar geschokt. Nu Henry Williams in het spel kwam, vond hy de zaak nog minder ems'ig, Bovendien moest hy Sally niet vergeten. Ze was een flinke, knappe vrouw dat had hi) van het eerste oogenblik af gcronden en haar beschouwd als een van de zynen. Als ze getrouwd was met een nandiet, was dat natuurlijk jammer. Maar was het waar Hij was het niet met zich- zelf eens over Henry. Dan was er nog ieis de sheriff. Hij had persoonlijk niets tegen hem, maar hij voelde n'ets voor Bob Wells en hij bad geen zin hem te helpen, vooral in een zaak van zoo weinig gewicht. Charley nam de eerste de beste gelegen heid te baat oin het Wrak en Sally Morgan op de hoogte te brengen en dit was onder het afwassehen van het ontbijt. //Het driewielige wonder," zei Charley, „is ondekt door d i familie." De droogdoek van het Wrak hing plotse- ling slap naar beneden. z/Neen, Henry, niet door mijn schuld", vervolgde Charley. „Het is ontdekt ten gevolge van e n onmannelijke, nieuws- gierighbid van den zoon van den baas. Hy heeft den grendel van de deur geslagen". „En?" vrceg het Wrak. „Het nieuws werd overgebraeht aan den baas en toen ze samen den verborgen schat bekeken hadden, hadden ze het idee geen overtuigiug, maar toch een vermoeden dat ze datzelfde autotje meer gezien had den." Sally en het Wrak keken beiden vol verwachting naar Charley. „Tofn mij de ontdekking bekend werd gemaakt," vervolgde Charley, „schond ik een van myn beste principes door alle we- tenschap daaromtrent te ontkennen. De reden komt er niet op aan. Dehoofdzaak is, dat ik ten gevolge van dat gesprek of een groote dwaas ben of een particeps criminis, dat is een geleerd woord voor ,,medeplichtig"., Volgens dat gesprek wist ik niets af van afe auto en had zij zoo uit de lucht kunnen valien." Hij zweeg en keek het paar onderzoekend aan. Sally bloosde en beet zich op de or.derlp, een onmiskenbaar teeken van twijfel. Het Wrak was ondoorgrondelijk. „Eu herhaalde hij. „Nu is de quaestie vervolgde Cha ley, „dat ik de eenige ben, die den sheriff van dit vrije, onathankelijke land op hetjuiste spoor zou kunnen brengen." „En „Je hebt een onuitstaanbare manier om dat woord uit ie stooten, Henry. We moe ten nu overleggen, hoe we verder zullen handelen. Zijn we van plan eerlijk te zijn of zullen we het lat'-n by vermoedens V" Het Wrak keek naar Sally, die diepe rimpels trok in haar voorhoofd. Ze scheen het aan hem over te lafen. „Ik heb er geen bezwaar tegen de bende vijf minulen tijd te geven om te overleg- gen," zeide Charley. „We hebben niets te overleggen," ant- woordde het Wrak. Dat wil zeggen ,Dat we je niet snappen," „Hm. We blijven dus by vermoedens." Sally liep onrustig heen en weer. Ze hield niet van uitvluchten. „Kunnen we er samen niet ronduit over spreken vroeg ze plotselirg. ,Graag," zei Charley. „Zwijg," zei het Wrak. Hij gooide den vaatdoeb op de aanrecht en ging op een punt van de tafel zitten met bengelende beenen. „Wat ben je van plan te doen vroeg hy. ,1k houd me bij de kokkin en den bor- denwasscher." Mr. P W. A.CORT VAN DER LINDEN. Een tachtigjaiige. De Minister van Staat, oud-Minister en lid van den Raad van State, Mr. P. W. A. Cort van der Linden, hoopt a. s. Vrijdag 14 dezer den 80jarigen leeftijd te bereiken. GEBR. GROOTES' CHOCOLADE- FABRIEKEN VRAGEN SDRSEANCE VAN BETAL1NG. Men meldt uit Haarlem, dat de Gebr. Grootes' chocoladefabrieken te Wesizsan surseance van betaling hebben aangevraagd. DE KWESTIE-GEELKERKEN. Naar in Gereformeerde kringen in Amsterdam verluidde, deelt de N. R. Crt. mede, zijn de professoren Diepenhorst, Woltjer, Pos en Zevenbergen uitgenoo- digd, zich voor de curatoren der Vrije Universiteit te verantwoorden, betreffen- de hun houding terzake van de kwestie- Geelkerken. GEEN LEVENSMIDDELEN UIT BELGIe NAAR NEDERLAND? De commissie voor den export kwam Maandag te Brussel bijeen om te over- wegen, of het niet noodzakelijk wordt den export van levensmiddelen naar Neder land stop te zetten, in verband met de stij- ging der kosten van levensonderhoud in Belgie. De exporthandel aan de Hollandsche grens heeft den laatsten tijd grooten cun- vang aangenomen. Dagelijks passeeren zeer veel Neder- landsche auto's de grens, om 's avonds volgeladen met levensmiddelen terug te keeren. Vrijdagnacht werde-n driehonderd stuks vee nabij Mollenbeersch op Neder landsch gebied geslacht. Dit vee was af- komstig uit Belgie. DE TOESTAND. 't Was gi teren de twtede week van de door het Biitsche vakvereei igingscongres afgekondigde staking begonnen en de aan- wijzingen vermeerderen zich schrijfc de N. R. Crt. dat de poging om de regeering te dwingen, faleu zal. Zij blyft. voor als na op haar stuk staan dat het bevel tot de algemeene s aking, die nooit algemeen is geweest voor de groepen die eraan deel moest en nemen, eerst herroepen dient te worden. Van hetzelfde wat de regeering van ver- schillende zijden verweten wordt, dat zij zich i amelijk door minder bezadigdeelemen- ten in haar boezem heeft laten verleiden tot oi doordacht handelen zoodat de recht- streeksche aanh iding (niet oorzaak) an het conflict uit een misverstand voortkwam, kan ook de vakbeweging zich naawelijks vrijpleiten, want, als re radikalen onder de leiders niet de overhand baddengekre- gen, had de read van bet vakvereenigings congres geen wapen gebruikt, tot welks hanteering hij n et het recht had. Het vakvereenigirgsc ngres dat in Sept. j.i. te Scarborough vergaderde, had reeds de aandaeht getrokken door de extremis- Chantage „Wat denk je wi-I vroeg Charley. Wat dan?" ..Overreden eerder." „Denk je soms, dat je ons hier zcolahg kunt houden als je verkiest Het Wrak begon symptomen van op- winding te vertconen en Sally keek hem angstig aan. z/ln zekeren zin kan ik er niet veel aan doen", zei Charley vriende ijk. ffSteS, dat ik tegen jullie zeg //Jonggehuwden, bestijgt je karretje en verdwijnt". Dan win je er nog niets bij. De eerste de beste, die in dat driewielige ding s'apt en er mee weg- rijdt, wordt onmiddellijk door den baas achtervolgd. Dat schijn je niet in te zien. Dat ding is gevaarlijk. Het is geschar.d- vlekt. Let wel, Henry, ik beschuldig niet. Ik breng alleen de verdenking van anderen onder woorden. Veronderstel", zei het Wrak, „dat ik eens aan den baas vertelde, h e je aan een kokkin en een bordenwasscher bent gekomen z/Dan zyn we er allemaal tegelyk ge weest", gaf Charley toe. „Dat zou zelf- moord en gros zijn. Maar je houdt je mond ter wille van je vrouw, die ook nog wat in de melk te brokken heeft". Het wrak hegreep, dat dit waar was, maar wilde het niet bekennen. z/AUe idioten hier", zei bij, ^schynen rond te loopen met het idee, dat iemand een misdaad begaan heeft. Stel, dat rr eens heelemaal niets gebeurd is z/Mij goed", zij Charley. „Stel," vervolgde het Wrak en zyn INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. tische opvattingen die er aan den dag kwamen. Op het dr e weken later gehouden concres van de arbeiderspartij deder, Ramsay MacDonald, Henderson en andere leiders van politieke groep van de arbeidsbewe- ging hun best om de daardoor gewekte ongerus'heid te bedaren. Te Scarborough was uit den boezem van de vergadering het vcorstel gedaan om het besluit te nemen dat de tijd rijp is sseworden, om de bevoegdheden van den alge.meenen raad van het congres als volgt vast te stellen To. hij is bevoegd leden van a le aangesloten vakven enigingen te „lichten"; 2o. neeriegging van het werk door een aan gesloten vakvereeniging te gelasten teneinde een vitaal vakvereenigingsbeginselte steunen en ook regeb'ngen te treffen met de Coope rative Wholesale Society over de voedsel- verdeelmg enz. in geval van staking of andere aclie; 3e. het congres doet een beroep op aJie organisaties om hun statuten met ciien toestand in overeenstemming te brengen. De voorsteller van dit besluit, een man van de Wa^enmakersvereenlgirg, zeide dat men den mijnwerkers er dankbaar voor moesten zijn dat zij de so'idariteit van de vakbeweging bewerkt hadden. Opmerkelijk in verband met den loop dien de gebeur- tenis^en thans hebben genomen, is dat de oppositie fegen dit voorstel geleid werd door het Lagerhuislid Naylor, van het Londensciie Letteizettersgenootschap. By diende een amendement in dat, ofschoon alle pogingen samenwerking bigroetende, „alle voorstellen wraakte die ten doel hebben in- breuk te mak?n op derechten van aangesloten vereenig ngen ten eirde wijzigmgen in de bepa ingen van hun reglementen te brengen door het heginsel van algemeene sfak'ng in de plaats te stellen van de tegenwoordige methode, waar' ij elke Industrie te werk gaat op de wijze die zij voor haar eigen nooden en mogt lijkheden het best oordeelt." N ylor waarschuwde (met hetzelfde door- zicht, dat de zetters toorden toen -zij weigerden bij de Daily Mail gemeene zaak met de tegen de redactie rebelleerer.de drukkersgezel en. te maken) det men zich niet den slaaf van de fraze//het eens- gezinde fiont" moest maken Hij waarschuwde dat zij den eersten -tap deden in de richting van een ontwricht ng van de vakbeweging en hij voovspelde dat er afvalligheid onder de aangesloten vrr- eenigingen zou komen. indien men dit deed. Een arder woordvoerder van de Londensche zetters steunde het amendement en verzocht het congres zich niet te laten verlokken oogen glinsterden achte' zyn brllleglazen „dat je met je vrouw stond midden in een land, waar geen eh d aan is. Stel, dat je geen droppel benzine he t en dat er iemand aankomt, die meer dan genoeg heeft en dat je dan beleefd vraagt een paar liter te mogen koopen. Stel dan, dat de schooier kalm blijft zuten en je uitlacht en vraagt of je maar wilt opschieifn en uit den weg gaan met je wagen, opdat hij kan doorrijden. En stel, dat je benzine mott hebben of daar blijven, de hemel weet hoe larg. Wat doe je dan?" Zijn stem sloeg over en hij gesticuleerde met beide armen. „B st, ik stel het me voor." zei Charley. z/En wat zou je dan dotn?" Charley wreef zich orer de kin en scheen na te denken. ,/Ik denk," zei hij langzaam, dat ik zou probteren een Leetje benzine te bemach- tigen." Het Wrak gaf met een gebaar te kennen, dat alle twjjfel nu was opgelost. „Dat is alles," zei hij. z/Begrijp goed," zei Charley voorz'chtig, „dat ik me niet aangetrokken voel tot wederrechtelyke handelingen. Benzine zou je een natuurlyke behoefte kunr en noemen. Dat rechtvaardigt dus veel. Maar het stelen van horlrges en sieraden ,Dat liegen zeviel het Wrak hem in de rede. „Lk herhaal alleen, wat men aan den sheriff verteld heeft." „lb zeg, dat ze liegen". (Wordt Vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT Bnrgeineester en VVethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van I.E. M. BONTE altoior, om op het. perceel, kadastraal bekend in sectie L no. 1557 een bakkerjj te mogen opriehten door is TOE iESTAAN. Ter Neuzen den 10 Mei 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Be Burgemeester van Ter Neuzen maakt bekend, dat bij ziju besluit van heden aar. J ACOB JANSEN. broodbakker. Bonze Visserstraat No. 9 en JOHANNES ABRIAAN ECKHARDT, broodbakker, Nieuwstraat 24, beiden atliier, vergunning is verleend tot het verrichten van bakkersnaehtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags, zullende deze vergunningen geldig zijn' voor den tijd van BRIE jaren. Ter Neuzen, 11 Mei 1926. Be Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat een uitspraak op aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht, ter seereta'ie dezer gemeente. voor een ieder ter inzag£ is gelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beioep wor den gekoinen A. door don ingeschrevene wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor- diger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het "orzrr.-' -chrift moot met redenen "tnkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gerieht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. Be Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin, binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 10 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Be Burgemeester van TER NEUZEN roept de ir. het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofgangers, hieronder vermeld, bij dezen op, om in 1926, ieder op het achter zijn naam aangegeven tijdstip, krachter.s art. 31, eerste lid, in verband met art. 33 der Dienstplichtwet, voor Herhalingsoefe ningen in werkelijken dienst te komen. Geslachtsnaam en voornamen. Lichting. Korpsen en onderdeelen. Tijdstip van opkomst. Plaats van opkomst. 1 2. 3. 4. 5. Oppeneer Cornells Jan Egbert 1923 Reg. Genie- troepen Ille Batt. 1 Juni 1926 Utrecht 34) WIJZE EN UUR VAN OPKOMST. Deopgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich, in uniform gekleed en voorzien van hun zakboekje en van de verdere tot hun verlofsuitrusting behoorende voorwerpen van kleeding en uilrusting op den be- paalden dag op de plaats van bestemming aanrnel- den en wel op de hieronder aangegeven uren Be dienstplichtigen, die verjblijven in de plaats van opkomst, melden zich op den voor de opkomst bepaalden dag VOOR 8 UUR VOORMIDDAGS aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Het zeifde geldt voor hen, die elders verblijven, maar niet van een openbaar middel van vervoer gebruik maken. Be overige in Nederland verblijvende dienstplicht tigen vangen op den voor de opkomst bepaalden dag de reis naar de plaats van opkomst per spoortrein, tram, stoomboot of ander openbaar middel van ver voer aan VOOR 8 UUR VOORMIBDAGS en melden zich na aankomst ONVERWIJLB aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Is volgens de gel- dende dienstregeling van bet voor de reis aangewe- zen vervoeriniddel, vertrek naar de plaats van op komst voor 8 uur voormiddags niet mogelijk, dan begeeft de dienstpliehtige zich met de eerste na dit uur vertrekkende gelegenheid daarheen en trieldt hij zich na aankomst onverwijld aan bij het korps of op de plaats van bestemming. De dienstplichtigen, die buiten Nederland verblijven, melden zioh op den voor de opkomst bepaalden dag voor 4 uur namiddags aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Bij de korpsen zal worden nagegaan, of de dienst plichtigen de reis naar de plaats van opkomst tijdig hebben aangevangen. De dienstpliehtige, diezonder geldige reden niet tijdig aan de oproeping voldoet, stelt zich aan bestraffing bloot en blijft verplicht zich onverwijld bij zijn korps aan te melden. Bo-, endien kan hij door de daarvoor bij de wet aangewezen personen en ambtenaren worden aangehouden en naar de plaats van bestemming worden gebracht Dienstplichtigen met bestemming Ede of Ede (dorp), in wier zakboekjes vervoerbewijzen zijn aan- gebracht met reiswegen over Terschuur-, Voort- huizen- of Stroe-Lunteren, moeten de reis naar Ede over Utrecht-Maarsbergen verrichten. Dienstplich tigen, -die aan een, dc* stations v dc Nijkerk-Ede de reis naar Ede of Ede (dorp) moeten aanvangen, behooren den op het vervoerbewijs inge- vulden reisweg te volgen. VERHINDERING. De dienstpliehtige, die wegens ziekte, of om een andere reden in de volstrekte onmogelijkheid verkeert om op den bepaalden dag in werkelijken dienst te komen, moet zich naar de plaats van bestemming begeven, zoodra hij daartoe in staat is. De o komst van een dergelijken dienst pliehtige blijft echter voorloopig achterwege, indien zij niet binnen 3 dagen na den bepaalden dag heeft plaats gehad. De dienstpliehtige ontvangt dan nader bericht omtrent den tijd, waarop hij moetopkomen. Bestaat de reden van verhindering in ziekte of gebreken, dan dient de verlofganger zoodra mogelijk een geneeskundige verklaring daaromtrent ter ge- meente-secretapie over te leggen. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moet reizen, of op de reis den of meer veren moet passeeren en in het bezit zijn van de vereischte op wit papier gedrukte en metrooden inkiingevulde vervoerbewijzen en passage- biljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, docli kunnen zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek begevenzij stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoer bewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk ge- durende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit ilzijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen, dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich voor hun vertrek naar het korps ter gemeentesecre- tarie aanmelden, ten eimie het vereischte bewijs te ontvangen. Verlofgangers, die in het buitenland verblijf houderf, hebben recht op vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk en dient om zich rechtstreeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs. ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van de Nederlandscht gemeente af, waar zij de reis voor Rijksrek, ning wenschen aan te vangen, dan wordt hun, op h'-n verzoek het vereischte ver voerbewijs, toegezonden door den Burgemeester der gemeente, waar zij i.p '^t verlofgangersregister zijn ingeschreven. ilet is noodig, zich tenmir.ste een half uur voor het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het station of de aanlegplaats te bevinden. DAGGELD. De verloigangers, die zich vier of meer uren voor het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, genieton desgewenseht op de dagen der reis een daggeld van f 0.25, ongeaciit den rang, die zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ontvangst nemen ter gemeente-secretarie, den laatsten werkdag voor het vertrek naar het korps. VRIJSTELLING, ENZ Aan de herhalingsoefe ningen nemen niet deel a. Zij, die elders wonen dan in Nederland, Belgie, HannoverWestfalen en de IUjnprovincie b. zij, die wonen in Belgie, Hannover, West falen, en de Bijnprovincie, voor zoover zij voor den dag van opkomst bij hun commandant een verkla ring inzenden, waaruit tlijkt, dat zij meer dan drie uur gaans van de Nedcrlandsche grens af wonen deze verklaring moet zijr afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consulair ambtenaar; c. zij, die zich tijddns de herhalingsoefeningen buitenslands bevinden ter uitoefening van de zee- vaart (hieronder niet bet repen de zeevisscherij); voorts kan de Minis, r van Oorlog op daartoe gedane aanvraag vrijstelling van de herhalings oefeningen verleenen aar dienstplichtigen. d. die gedurende zotdanigen tijd vrijwillig in werkelijken dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in dien tijd verkregen geoefendheid de herhalingsoefeningen niet of niet voor den vollen duur noodig worden geacht; e. die tijdens den duur der herhalirfgsoefeningen onmisbaar zijn voor hun ambt, betrekking of bedrijf f. die kostwinner zijn, tenzij er meer reden is voor toekenning van vergcedingalleen komen hierbij in aanmerking zij, die k stwinner zijn voor: 1. hun eohtgenoote 2. hun bloed- en aanvsrwanten in de rechte linie 3. hun andere bioed- en aanverwanten in den tweeden graad 4. hun pleegouders; 5. degenen, in wiei onderhoud zij ingevolge rpchtrrlbl.; ..jmis tnoete- voorzien; g. die onmisbaar zijn oor de instandhouiling van de ^liddelen van bestaan van de onder f bedoelde personen. Wat onmisbaarheid en kostwimerschap betreft, moet in het oog worden gehouden, dat vrijstelling om een van deze redenen slechts in zeer dringende gevallen zal worden verleend. Zij, die meenen op een van deze gronden voor Vrijstelling in aanmerking te kunnen komen of die op een anderen tijd wenschen op te komen, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot den Minister van Oorlog wenden. Dit verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn, maar moet gefrankeerd worden toegezonden. 1 Het verdient aanbeveling dergelijke verzoeken bij den burgemeester in te dienen, die aisdan voor de opzending zorgdraagt. Dergelijke verzoeken kunnen echter slechts bij uitzondering worden toegestaan. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan de personen, hiervoor onder bedoeld, kunnen deze personen in aanmer king komen voor een geldelijke vergoeding. De vergoeding moet in het algemeen mondeling of schriftelijk worden aangevraagd bij den burge meester van de gemeente, waar de verzoeker woont. De aanvraag behoort, zoo mogelijk, ongeveer drie maanden voor de opkomst te geschieden. Verdere inlichtingen kunnen ter gemeentesecre- tarie worden gevraagd. RENTEKAART. Zij, die ingevolge de Invaliditeits- wet verplicht verzekerd zijn, handelen in hun eigen belang door hun rentekaart mede te brengen bij hun opkomst. Ter Neuzen, 11 Mei 1926. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Vlfl'l" ^ennismaking bij Keller een rfZten tereid by 3 pekjes van A.J.Ri Puddioqsoorfen PUDDINGFABRICK A.J POLAIS - GR.O NIH

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 1