Hoogwatergetij te Ter Neuzen LANBBOUWBERICHTEH. oermensch voortreffelijk door er duchtig op los te slaan. Toen was het genoeg. Tegen list deerniswekkende verhaal der ontgoochelde kon professor Cylistrom wei- nig of niets inbrengea, zoodat Eva van Adam gescheiden werd en teroggekeerd is tot hair oude, comfortabeler zeden. SEN LICHTER MET PETROLEUM EN BENZINE VERBRAND. Woensdagmiddag is door onbekende oor- zaak brand uitgebroken in den motorlichter „Parfina II", liggende aan den steiger by de Pakhuismeesteren op den hoek van de Petroleumhaven. Het schip had 100 vaten benzine, ieder van 185 L. inhoud, en 20 ton petroleum aan boord. De knecht, die op het oogenblik, toen de brand uitbrak, aile^n aan boord was, sprong overboord en is later veilig aan wal gebracht. In een oogenblik stond het schip in lichte laaie, ook de steiger, waaraan het vastlag, geraakte in brand. De sleepboot #Bendnka Jacoba", kapitein A. Muller, heeft den brandenden liehter op sleeptouw genomen. Toen het schip een eind van den wal was, brak de tros, die doorge- brand was. Onbeheerd dreef het vaartuig toen op de rivier rond. Het kwam in aanvaring met het Russische stoomschip „Yatslav Vorowsky", dat op stroom lag. Ook dit schip heeft brandschade bekomea. Door het lichten van een der ankers van het Russische schip kon dit door den stroom omgedreven worden. Het kwam daardoor vry van het brandende vaartuig. Vijf dryvende stoomspuiten en twee pompbooten van r d. Graaf hebben ten slotte den brand gebluscht. Da lading en de inventaris van het schip zijn totaal uitgebrand. De Parfina, die toebehoort aan de CoSperatieve Vereeniging voor Petroleum- producten te Rotterdam, is naar de Waal- haven gesleept. De brand op den steiger is door de Rotterdamsche brandweer ge bluscht. BESTOLEN. Een juffrouw, wonende Herman Coster- straat te 's-Gravenhage heeft by de politie aldaar aangifte gedaan, dat haar in den trein, vermoedelijk tusschen Dordrecht en Rotterdam, een bedrag van 65oatstolen is, terwijl zij even da coupe had verlaten< 8L0ED1GE FAMILIE-TW1STEN. 'w.Te Berlijn heeft Woensdagavond de smid Polzenius in de woning van zijn vrouw, die van hem gescheiden ieefde, eerst zyn sehoonmoeder doodgeschoten endaaropzijn vrouw en zijn 12jarige dochter levensge- vaarlyk en zijn zwager vrij ernstiggewond. Aanleiding daartoe waren familietwisten. Alle gewonden moesten naar het zieken- bnis worden gebracht. X UIT DE MISDAD1GER3WERELD, Een reeks van 11 moorden is het gevolg van een twist, die er tusschen twee misdaligersbenden te New-Fork was ontstaan. Die benden werden in de „onder- wereld" genoemd de Kid Droppers" en de „Litte Augies". De twist vond zijn oor- sprong in het feit, dat Kid Droppers ver- loofde Edua Churzin hem door zekeren Schwartzman was ontstolen. Drie dagen na dezen diefstai werd Schwartsman, toen hy naast Edua op een drempel zat, dood gesehoten. Dropper, wiens ware naam Jack Kaplan was, werd vrijgesproken, maar toen hij het gerechtsgebouw verliet, doodgeschoten. Voor deze misdaad kreeg een lid van de Augiesbende levenslang tuchthuis. Het vol- gende slachtoffer was het hoofd van de Augiesbende. Diens moordenaar, door het gereeht vrijgesproken, werd doodgeschoten in een brandende auto Zijn lijk was met b kogels doorboord. Nog 7 led en van de elkaar bestrydenie benden werden op ge- lijke wijze uit den weg geruimd. De pol.tie zocht tevergeefs naar de overlevende moordenaars. geweest HET EINDE VAN DE MAFIA. Geheel Italie is in spanning, de Mafia, het beruchte geheime genootschap op Sieilie, zal weldra tot het verleden be- hooren. Dit resultaat werd bereikt door een ware menschenjacht onder leiding van iemand, die daarbij de methodes van Mus solini in practijk heeft gebracht. Het is de prefect van Palermo, Caesar Mori, die het land van deze bende heeft bevryd en deswege door de bevolking bijna als een beilige wordt vereerd Reeds zyn er meer dan duizend gevangenen, waaronder ver- schillende notabelen. Zoo was de burge- meester van een Siciliaansch stadje aan- vankelijk boven alle verdenking verheven, hij toch had niet alleen de ontvangst van den koning by diens jongste bezoek geor- ganiseerd, doch bovendien alle kosten ge- dragen. Niettemin is hy thans gearresteerd en wordt hy beschuldigd van een lange reeks misdaden, die alle een duidelyk Mafia-bijsmaakje hebben. Hij was slechts een van velen. Tal van goed gekleede, wel-opgevoede en welgestelde personen, die schynbaar een onberispelyk leven leidden, stonden jaren lang aan het hoofd van de Mafia. Hun macht was zoo groot dat zy als het ware een staat in den staat vormden; de ,gewone" struikroovers, waarvan het op Sicilie wemelt, konden hun bedrijf slechts straffeloos uitoefenen wanneer zy een deel van hun buit afstonden aan de Mafia. Dedan zij dit niet, dan werden zij aan de officieele #autoriteiten" verraden. Het afpersingssysteem van de Mafia was vrijwel volmaakt, ieder, rijk of arm, werd er aan onderworpen. Een ryke boer moest per jaar vyftigduizend lire betaleneen daglooner moest zonder ver- goeding werken op den grond van den een of anderen Mafia landeigenaar. Aan dat alles kwam een einde door het krachtige optreden van Caesar Mori. Den geheelen afgeloopen winter heeft hij zich aan zijn taak gewyd en thans de kroon op het werk gezet door het uitvaardigen van een ultimatum, gericht aan niemand in het bijzonder, hoewel de betrokkenen zeer goed wisten wien het aangaat. Nauwelijks was het ultimatum gepubliceerd of honderden Mafia-aanhangers kwamen uit hun schuilhoeken te voorschijn om zich aan Morri's gewapende macht over te geven HET ONOPGELOSTE GEHEIM VAN BAYARD BROWN. Ook de dood heeft het geheim niet onthuld vaD den Amerikaanschen million nair Bayard Brown, wiens jacht, zooals wy meldden, 36 jaar lang onder stoom lag aan de kust van Essex. Niemand van de bemanning wist iets te vertellen van de redenen, die Brown besvogen hadden op 34jarigen leeftijd zich los te rukken van het sosiety leven, waar hij gevierd werd als een begaafd musicus en een voortreffelijk danser. Sommigen beweren, dat een ongelukkige liefde hem tot de zelfverbanning bracht, en zeggen dat hij kort voor zijn dood een vrouweportret verbrandde in zijn kajuit. Anderen echter meenen, stellig te weten, dat Brown een samenzwering duchtte en geen beter toevlucht wist dan zijn jacht. Zij herinneren eraan, dat iederen vreemde die het schip naderde, werd toegeroepen Breng je George of Louis mee Algemeen wordt Brown's milddadigheid herdacht. Zakenlieden te Colchester, die in moeilykheden verkeerden, kerken, zieken- huizen, alien vonden in hem een royaal vriend. Tal van armen kregen jaarlijks flinke bedragen. Toen de vrouw van een matroos van zyn jacht een zoontje ter wereld bracht, ging Brown naar het kind, legde het een pakje bankbiljet'en op de borst en zeiDat zal 'm warm houden. Overigens had slechts een onderwerp Brown's belangstelling zaken doen. Tot kort voor zyn dood verrichtte hij omvang- ryke financieele transacties, en hij verliet zijn jacht slechts voor korte bezoeken aan zijn zaakwaarnemers te Londen. Om zijn heerschappij over het jacht te doen uitkomen, of ter mogelijke zelfver- dediging kocht Brown een kanon, waarmee hij soms ook oefende door op flesschen te vuren, die hij op het strand liet neerzetten. Hij Ieefde in de illusie, dat het schip ieder oogenblik zou kunnen uitvaren. In wer- kelijkheid was het volkomen onzeewaardig, daar hij weigerde de door Lloyds geeischte reparaties te laten verrichten Kort voor zijn dood heeft de zonderling nog maatregelen genomen, waaruit de wil tot verzoening met zijn familie bleek. Hij wees twee familieleden aan als executeurs- testamentair, en gelastte, dat zijn lijk ge- balsemd zou worden en bijgezet in het familiegraf te Brooklyn. WOLVEN IN OOST-GALICIE. Naby het Oost-Galicische stadje Zdollunof en andere plaatsen hebben zich kuddeu wolven vertoond, die grooie hoeveelheden stalvee hebben geroofd en ook menschen aanvielen. Een man, die door een dollen wolf was gebeten, heeft in een aanval van razernij acht andere personen gebeten, die, by gebreke aan tjjdige geneeskundige hulp, onder verschrikkelijke pijnen gestorven zijn. AAN HOEVEEL MENSCHEN ZAL DE ZUIDERZEEPROVINCIE PLAATS KUNNEN BIEDEN? De directeur der Ned. Heide-Maatsohappij de heer J. P. van Lankihuijzen, is het niet eens met degenen, die meenen, dat de Zui derzeepolders aan 500.000 personen plaats zullen kunnen bieden. Volgens hem is dit cijfer veel te veel aan den hoogen kant. De drooggelegde Zuiderzee zal een opper vlakte van ruim 200.000 HA hebben. dus wat grooter zijn dan de provincie Zeeland die 250.000 inwoners telt. Maar in Zeeland Een door den heer Martkens geleverde koe kreeg den kampioensprijs voor de hoogste melkopbrengst. De Minister van Land'bouw, de van Aosta, venklaarde, dat het in jaren geleverde Nederlandsche Italie goed aardde. hertog vorige vee in DE VOORUITZICHTEN SUIKERMARKT. DER Een medewerker uit vakkringen schrijft aan het Alg. Hbld.: Een nauwkeurige beschouwing der po sitie van het artikel suiker stemt, althans van het standpunt der producenten, voor het oogenblik nog niet optimistisch. Werd het oogstjaar 1925/26 reeds begon- nen met een surplus van bijna 2 millioen tons, de schattingen van productie en ver- bruik gedurende dit jaar dreigen dit over- schot nog met circa \l/2 millioen tons te zul len vergrooten. Wat het prijsniveau betreft, behoeven bovenstaande cijfers weer geenszins tot overdreven pessimiisme te leiden, want men moet niet uit het oog verliezen, dat de in- vloed daarvan ongetwijfeld reeds grooten- deels in de tegenwoordige prijzen is veref- fend. Maar aan den anderen kant kan be- zwaarlijk een verbetering worden verwacht zoolang deze toestand van overproductie aanhoudt. Voor den consument is de tegenwoordige lage prijsbasis natuurlijk welkom en het sui- kerverbruik heeft ziolr het laatste jaar Han ook nog belangrijk uitgebreid. In de voor- naamste suikerverbruikende landen wordt thans tusschen 40 en 45 KG per hoofd par jaar geconsumeerd, in de Vereenigde Staten werd gedurende het afgeloopen jaar zelfs ruim 48 KG per hoofd bereikt. Nu zal onge twijfeld in vele landen, waar thans deze cijfers nog niet worden behaald, bij verbete ring van den economischen toestand het sui- kerverbruik nog toenemen. Ook de z.g. onzichtbare voorraden wor den op het oogenblik niet bijzonder groot ge- taxeerd, aangezien men, na de betrekkelijke iange periode van daling der suikerprijzen, er aan gewend is geraakt slechts de noodige behoeite te dekken, in het vooruitzicht spoe- dig billijker te kunnen slagen. Maar zal het, indien werkelijk het suiker- verbruik na het vorige recordjaar blijft toe nemen, mogelijk zijn voor het einde van het oogstjaar de 2>y2 millioen ton surplus, zijnde de wereldconsumptie van ruim \]/2 maand, te doen verdwijnen? Voor de producenten in vele landen is het lot der suiker-industrie nauw verbonden met de algemeene welvaart lijkt de toe stand minder gunstig. De suikerbedrijven in verschillende landen melden reeds een wei- nig bevredigenden toestand. Daar suiker over de geheele wereld in zoovele landen wordt geproduceerd, zal van- zelfsprekend de mogelijkheid van winst- gevende exploitatie in het eene gebied veel grooter zijn dan in het andere. Zoo zal b.v. op Java, waar steeds voldoende aanbod van betrekkelijk goedkoope arbeidskrachten is, de exploitatie langer loonend blijven dan b.v. op Cuba of in Europa. Dat de planters en fabrikanten op Cuba een moeilijken tijd doormaken, blijkt wel uit de berichten omtrent het oprichten van eene Commissie tot bescherming der suikerin- dustrie, waarover o.a. in het „Handelsblad" van 12 Maart 1.1. reeds het een en ander werd vermeld. Er loopen thans geruchten, dat men er toe zal overgaan den oogst met 5 te veraninderen. Of dit juist is en hoe men zulks denkt te kunnen uitvoeren, rekening houdende met de belangen der betrokkenen, is vooralsnog niet zeker en men moet zulke berichten nog onder voorbehoud accepteeren. Overigens staat het te bezien, of een vermindering van 250.000 tons, indien alleen op Cuba tot be- penking wordt overgegaan, veel invloed zou oefenen. Zal men op Cuba geneigd zijn tot beperking over te gaan, ten gunste van an dere productiegebieden, in 't bijzonder van de Europeesche beetwortelsuiker-industrie, die als de voornaamste mededinger van de Cuba-suiker kan worden beschouwd? Een restrictie-plan is bij een artikel als suiker al heel moeilijk uit te voeren, tenge liggen reeds een aantal oude steden en komt volge van de vele en over de geheele wereld ook eeniige industrie voor. De Haarlemmermeer, die 18.500 HA groot is, heeft nu een 25.000 inwoners, maar een halve eeuw na de drooglegging bedroeg de bevolking nog slechts een per HA. Plattelandsgemeenten in de kleistreken verSpreld liggende productielanden. Op Java zal men althans voor inkrimping der cultuur nog weinig gevoelen. Zooals reeds gezegd, blijft daar 'de exploitatie lan ger loonend en is tevens het Verre Oosten een zeer groot afzetgebied, waarvoor Java Door den heer Van Riet is verwondering uit gesproken, dat sprekers fractie niet reeds vroeger met een dusdanige regeling is afge- komen. De oorzaak daarvan is, dat zij van meening was, dat de oplossing van de kwestie der spoorwegtarieven reeds lang voor Mei zou gevallen zijn, doch als men thans nagaat den stand van het verdrag met Belgie kan men wel nagaan, dat er weinig kans bestaat, dat die kwestie binnen korten tijd tot oplossing zal komen. Als het verdrag niet wordt aangeno- men is de kans voor Ter Neuzen naar spreker vreest voor geruimen tijd verkeken. Bovendien moet men ook niet verwachten, dat, indien morgen de speciale tarieven weer van toepas sing worden verklaand, de sehepen terstond te Ter Neuzen zullen binnenvallen, dan zal er toch nog wel een jaar ovenheen gaan, eer alles weer op zijn plooien is. Hij kan er zich ook zeer goed mede vereenigen, dat men tracht werk te vinden voor de menschen die in 1914 tot de transportarbeiders beihoorden en die dan ook te laten doorwerken. Hij heeft voor zich een lijst van 198 personen die daaronder zouden vallen. Hij is het nog niet met die lijst eens en gelooft, dat er nog wel enkele bij zul len komen. Met betrekking tot het voorstel van den heer Hamelink merkt hij op, dat de bestaande regeling niet voort te zetten is. Het gaat toch niej aan om ten slotte verschillende personen van elders, die daarop afgekomen zijn maar te laten genieten van onze steun- regeldng. De heer VAN DRIEL wil naar aanleiding der uitlating van den heer Van Cadsand over het woord kwakzalver, waaraan deze zich blijfc- baar gestoord heeft opmerken, dat hij dit woord in de vorige vergadering gebruikende in geen enkel opzidht de bedoeling had, daardoor te laten blijken van minder respect voor een andere richting. Hij heeft het alleen vergelij- kender wijze gebraikt, door er op te wijzen, dat de voorganger der kerk van den heer Van Cad sand op gelijke lijn te besch'ouwen was met den heer Drop, En als spreker nu abuis heeft ge- had en als de heer Van Cadsand aantoont dat zijn voorganger een zooals men dat noemt be- studeerd predikant is, wil hij die vergelijking wel terugnemen. Is dat echter iemand die evenals de heer Drop zijn overtuiging ook maar alleen heeft gehaald uit de bronnen die de bijbel daarvoor aangeeft, dan wil hij het ook nog anders zeggen en hem niet noemen een kwakzalver op dat gebied, doch een dokter aan den weg. De heer VAN DUKE gelooft, gahoord de bespiekingen, dat h.et voorstel van den heer Hamelink niet zal aangenomen worden. Doch wat dan? De menschen kunnen dan toch hun keel niet dicht knijpen. De heer Geelhoedt wenscht een onderzoek te laten instellen naar werkversohaffing. Daarover heeft spreker ook wel eens gedacht, maar hij ziet hier niet zoo- veel werk. Hij heeft ook wel een kleine wijzi- ging in de steunregeling overwogen. Hij zal die niet ter tafel brengen, doch zou wenschen, dat burgiemeester en wetihouders zoo spoedig mogelijk een en ander overwegen en een nieu- we regeling voor,stellen, in den gedachtengang van den heer Verlinde en spreker wil dan zijn denfcbeelden schriftelijk aan burgemeester %en wethouders meedeelen, waar,mede ze dan wel- licht rekening kunnen houden. Zijn er nog meer heeren die een regeling willen voorstel- len, laat die dat ook inzenden. Zij die dan bui- ten die regeling vallen, zullen zich tot de arm- besturen moeten wenden. De weg daarheen is wel zwaar, doch dan moet men voor die men schen, evenals men deed voor de vakmenschen, maar een and,er uur zetten. De oplossing die spreker ziet is dus, dat een deel nog zal moeten gesteund worden en een ander deel, dat geen werk kan vinden zich tot de verschillende arm- besturen zal moeten wenden. De VOORZITTER meent thans ook nog een en ander m het midden te moeten brengen. De strijd is vrijwel langs burgemeester en wethou ders heengegaan. De heeren hebben blijkbaar over.1'1.® zaa^ nageilacht en hun conclusde is de moeilykheden na 1 Mei te ondervangen door eene meuwe steunregeling of werkverschaf- fang. Hij meent, dat al, ziet het er nog niet goed uit, er toch ook nog op een lichtzijde is te wij- vorl£ J-aar was n.l. op dezen tijd al 00 meer uitgekeerd dan nu en toen is men toch doorgegaan. Omtrent het aantal transportarbeiders van dians en vroeger zij opgemerkt, dat thans 509 personen zajn lngeschreven als georganiseerd tiansport-, fabneks- of bouwvakarbeider. Daar van zijn er een groot aantal, dat niet voor steun in aanmerkmg komt, er zijn slechts 417 z.g. rechthebbenden. Er waren op 17 April 1.1. bij de Arbeidsbeurs ingeschreven 346 personen Zyn meening is daarom, dat het aantal van toen en nu met veel uiteenloopt en er niet zoo- veel zijn bijgekomen. De heer HAMELINK: gaan. rNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Als uw kinderen last hebben van een jeu- kende huidkwaal, past dan Foster's Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1,-. 4 valt dit, dan komt het voorstel van den heer Geelhoedt. Hij meent, dat men het zwaartepunt ook niet alleen op de uitkeeringen moet laten vallen, doch er rekening mee houden, dat de georganiseerden jaarlijks ook omstreeks 50 contributie offeren, waardoor ze het recht ont- leenen bij werklooshekl gedurende eenigen tijd de zaak gaande te houden. Jaimmer is het daar om, dat er nog zooveel ongeorganiseerden rond- loopen, die ook aan deze voorzorg steun zouden kunnen verleenen. Het werk genoemd door den heer Colsen komt aan burgemeester en wethoudens niet uit- voerbaar voor, omdat ze daarover niets hebben te zeggen. De polder en de eigenaar van den dijk zullen de kreek en den dijk niet afstaan en nu gaat het toch niet aan, dat de gemeente met belastinggeld het ,bezit van particulieren hooger in waarde zouden brengen. De heer COLSEN merkt op, zooiets niet ge zegd te hebben. Hij veronderstelt, dat de pol der, dat moeras wel zou willen afstaan en in vebband daarmede heeft hij gezegd te vermoe- den, dat de dijk wel zou mogen worden afge- graven en de grond voor aanvulling gebruikt worden. Daar is nog nooit werk van gemaakt. De VOORZITTER: We vonden, dat we ons niet' belaohelijk moesten maken. Het voorstel van den heer Hamelink tot voorzetting der steunregeling wordt verwor- pen met 10 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelink en Van Driel; tegen de heeren Van Dijke, Van Riet, De Jager, Van Aken, D. Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, R. Scheele, Verlinde en Colsen. De heer COLSEN wil thans voorstellen om de bootwerkers die in 1914 waren ingeschreven, nog steun te geven en burgemeester en wet houders uit te noodigen daarvoor een voorstel te doen. De VOORZITTER merkt op, dat dit het- zelfde is als dat van den heer Geelhoedt. De heer COLSEN wenscht er aan te verbin- den, dat dit voorstel de aanstaande week reed# in behandeling zou moeten komen. De heer GEELHOEDT wil ook wel een ter- mijn van 14 dagen stellen, daar de steunrege ling nu nog 2 weken duurt. De VOORZITTER beschouwt dat het voor stel van den heer Colsen hetzelfde beoogt als dat van den heer Geelhoedt en brengt dit laat ste in .stemming. Het wordt aangenomen met 8 tegen 4 stem- men. Voor stemmen de heeren Van Driel, Van Dijke, Van Aken, Geelhoedt, R. Scheele, Ver linde, Colsen en Hamelink; tegen stemmen de heeren Van Riet, De Jager, D. Scheele en Van Cadsand. (Wordt vervolgd.) SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 26 April. Eng. s.s. BAL- SIEGER, 1314 M3., ledig, Londen; Nederl. m.s. DE RUITER, 562 M3., ledig, Dover. 27 April. Eng. s.s. BURNSIDE, 2598 M8., ledig, Rotterdam. Voor Gent: 26 April. Eng. s.s. FAIR HEAD, 3031 M3., genu, Waterford; Eng. s.s. CORN- WOOD, 6107 M3., kolen, New-Castle; Duitsch s.s. GARSTEN ItUSS, 2816 M3., vlas, Riga: Eng. s.s. DOTTEREL, 4925 M3., stukg., Man chester; Belg. s.s. JORDAENS, 4120 M3„ kolen, New-Port. 27 April. Duitsch s.s. HAGEN, 4181 M3., ledig, Antwerpen; Belg. s.s. HOUTHULST, 4861 M3., kolen, New-Port; Fransch s.s. LI- 5533 M3., ledig, Bordeaux; Belg. s.s. 450 M3'' Ramsgate; Estl. s.s. ™17 M3'' pyriet- Balangen; Belg. s.s. CHARLES, 2775 M3., ledig, Brugge; Fransah s.s. NANTAISE, 5044 M3., ledig, Rotterdam. Van Gent: 26 April. Belg. s.s. MARCEL, 3105 M3., ijzer, Roness. 27 April. Eng. s.s. DUNMORE HEAD, 4761 £em> Antwerpen; Eng. s.s. RAVENS- CRAIG, 943 M3., fosfaat, Ipswich; Eng. s~s. ATRCO, 3880 M3., ledig, Burnt Island; Fransch s.s. PHRYNe, 8189 M3., kolen, Bor deaux; Eng. s.s. WENNING, 2227 M3., stukg-., Goole. e en een oevolking van 0,6 tot 1,8 per HA I geographisch het gunstigst is gelegen. dus gemiddeld wat meer dan een. Waar grootbedrijf en grasland worden aangetrof- fen is de bevolikingsdichtheid het geringst. Waar kleinbedrijf en bouwlanid overheer- sohen is de dichtheid het grootst. De heer Van Lamkihuijzen meent dan ook te mogen besluiten, dat voor de Zuiderzee- polder voorloopig op zeker niet meer dan 250.000 menschen te rekenen is. al blijven het ten slotte ook schattingen. BEKROOND NEDERLANDSCH VEE. Op 12, 13 en 14 dezer is te Milaan een internationale veetentoonstelling ge'hou- den, waar Italiaansch, Fransch Zwit- sersch en Nederlandsoh vee was tentoon- gesteld, en waar de heer Is. Markens Lion te Maastricht, directeur der N. V. Export- slaahterij Lion te Boxmeer, een collectie Nederlandsoh vee had heengezonden. Maandag kreeg de heer Markens bericht, dat zijn inzending met de volgende bekro- ningen is ondersciheiden, alles in de eerste klasse: stier Tel II, geboren 15 Maart 1925, le prijs met diploma d'Honneur (hoogste onderscheiding)koe Witzijde Hatsumer 3e prijs; koe Aafke 23 3e prijs; koe Aukje III 6e pr.; dragende vaars Gel- sche Durks 3e prijs; dragende vaars Jantje 16 6e prijs; twee eervolle vermeldingen, eerste prijs voor de mooiste groep vee, zijnde 1 stier, 3 koeien, 3 kalfvaarzen en 3 ihokkelingen; vaarskalf Maaike 2e prijs; hokkeling Dora 3e prijs. De eenige wijze, om de oogsten weer in eene gezonde verhouding te brengen tot de wereldvraag, zal ongetwijfeld een geheel vrije ontwikkeling van de industrie blijken te zijn. Een zeer groot aandeel in het ont staan van den tegenwoordigen toestand heb ben de in bijna alle landen geheven invoer- rechten gehad, die nog telkens worden ver- hoogd en waarmede men de binnenlandsche industrie tracht te beschermen en uit te breiden. Zou, hier niet een tweede ..Brusselsche Conventie" uitkomst kunnen brengen, waar door aan het thans wel niet directe maar verkapte premiestelsel een einde zou wor den gemaakt en vanzelf weer normalere ver- houdingen tussohen vraag en aanbod zouden ontstaan? GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 22 April 1926, des namiddags 2 uur. (Vervolg uat het Tweede Blad.) De heer VERLINDE geeft te kennen, dat zijne fractie henhaaldelijk over dit onderwerp heeft geconfereerd en dat zij het als een peni- bele kwestie beschouwt. Doch er beihoort naar zijn meening iets te worden gedaan. Een be- z>waar is, dat thans een veel grooter aantal per sonen als transportanbeider staat ingeschreven dan in 1914 als bootwerker te boek stond. Als men de lijst nagaat treft men daar op ver schillende personen aan die men hier in 1914 niet kende en ook weer anderen die als varen- de bekend stonden, docih zich nu als transport- arbeider hebben laten inschrijven. Zooals het nu gaat, kan de steunregeling niet voortduren. Er zijn er ook afge- De VOORZITTER .vervolgt, dat op 17 April i.l. zich 186 parsonen als werkloos hadden aan- gerneld; oncler dat aantal waren 123 gezins- hoofden. Uit deze rekening blijkt, dat er 186 werkten, waaronder er ook een aantal zyn, die werk hebben gevonden buiten het navenbedrijf, Van die 186 als werkloos ingeschrevenen heb ben er slechts 123 steun ontvangen, en is aan hen uitgekeei d 1081,25, zoodat daaruit blijkt, dat er onder hen nog waren, die op een of an- dere manier in die week inkomsten genoten Hebben, daar anders het bedrag hooger had moeten zijn. Spreker moet tegen de bewering van den beer Van Cadsand, omtrent die verschillende misbruiken opkomen. Hij hoort, dat van „men", „men zegt het, doch de groote „men" leugent er in dat opzicht maar op los. De commissie due de zaken controleert, heeft 2 gevallen van fraude ontdekt. In een dier gevallen is de be- trokkene voor altijd gesdhorst en de ander voor 3 maanden. De heer VAN CADSAND: Maar is er ook proces-verbaal opgemaakt? De VOORZITTER deelt mede, dat er proces- \erbaal is opgemaakt tegen een jongen van Sluiskil die gemonsterd had op een boot en niet tijdig aan boord was. Overigens zegt spreker zitten we hier niet om proces-verbaal op te maken, doch om administratief de zaak op te lossen. Dat er gefraudeerd wordt kan spreker niet ontkennen, doh er zijn 4 controleerende hoofdbesturen van de organisaties, dan hebben we onze eigen ambtenaren en de commissie. Fraude is bijna zoo goed als uitgesloten. Er is gezegd, dat burgemeester en wethou ders moeten trachten de menschen aan werk te helpen. Er is missohien wel wat heeft de heer Colsen gezegd. Het spyt ons wel, dat wij dat niet kunnen doen. Over een nieuwe steunrege ling hebben burgemeester en wethouders niet gedacht, doch indien daartoe een aan- drang komt uit den raad, gelooft spreker, dat zij dit zeer emstig zullen overwegen. Geheel de situatie overziende kan dat op objectieve wijze worden behandeld, en dan zullen ze zich richten naar het voorstel van den heer Geelhoedt, ten- zy het voorstel van den heer Hamelink mocht worden aangenomen. Hij zal dit laatste het eerst in stemming brengen, omdat dit van de verste strekking is, A. C. LENSEN'S STOOMVAART- M A AT SCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lossing te Fray Bentos s.s. MAGDALENA van Concepcion naar St. Vincent voor orders, pas- seerde 24 dezer Fernando Noron- ha. s.s. TERNEUZEN wordt heden te Gubec verwacht. POLITIE. Op het bureau van politie alhier, zyn als geionden gedeponeerdeen Paarden hoofdstel, een Parapluie, een Heerenarm- bandhorloge en een Bril met e'tui. Rechthebbenden rerroegen zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 28 April, 2 uur. Bieden. Londen 12,09 Berlyn 59,20 Parys Brussel Weenen (per 100 sch.) 8,25 8,90 35,10 12,10 59,24 8.27 8,92 35,20 Vreemd Bankpapler. Duitsch Fransch Belgisch Oostenryksch (per 100 sch.) 8,25 8,90 59.22i/o 8 30 8.95 35,35 D A G E N. Voorm. Nam. Wbensdag 28 April 1.57 2.13 Donderdag 29 2.28 2.43 Vrij dag 30 3.— 3.18 Zaterdag 1 Mei 3.35 3.53 Zondag 2 4.13 4.33 Maandag 3 4.54 5.19 Dinsdag 4 5.47 6.18 ij it,xxiwc-iiijiv uu ic vucicii, tenqe- OCIK innncfria xrnor Ir J 1* i t 1 -j --- - -- ..v.. yivui ctizciyeuiou, waarvooi j.aten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 3