PUROL Ses avonds 6EMEN6DE BERICHTEN. P&EDIKBEVBTEH. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat inwrijven met een weinig particulieren 62.2 (te vorderen bedrag 52.055.000 roebel). cooperatoes (te vorde ren bedrag 8.150.000 roebel), Staatson- dernemingen (te vorderen bedraq 22.831.000 roebel). Aan niet betaalde ac- cijnzen heeft de Staat te vorderen niet minder dan 4.906.500 roebel. EEN PRACTISCHE METHODE. De zeeliedenstaking in Australie berok- kende den landfoouwers veel schade, daar hun producten niet vervoerd en aan be- derf blootgesteld werden. Ze vormden daar op een soort gewapende burgermacht, omringden de onruststokers, die de werk- willigen terroriseerden en joegen ze de stad nit. (Sydney). De ,,leiders" hebben aanzegging gekregen voor zonsondergang te vertrekken. TER NEUZEN, 9 April 1926. KANTONGERECHT. Bij Koninklijk besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan- bon Ter Neuzen, de heer P. J. Calienfels, aldaar. ORGELBESPELING. De orgelbespeling in de Geref. kerk alhiier, op Woensdag j.l. door den heer Cor de Koning, musicus te Hillegom, is zeker voor het overgroote deel der be- zoekers, die nimmer in de gelegenheid waren zoo iets te hooren een openibaring geweest, daar zij wel nimmer hebben ver- moed, dait zulke schoone klanken en ac- coorden aan een orgel te ontlokken zij.n. En al zou, indien de bespeler eenigen tijd te zijiner beschikking had, om meer ver- trouw'd te geraken met het instrument en de daarop voorkomende registers, daar dit een orgel is zooals er weinig geplaatst zijn, zoo kan toch verklaard worden, dat "fie heer De Koning nu reeds door zijn spel veel te genieten gaf, hetgeen vooral uit- kwaim in de meer bekende nummers. Vooral trot fen ons de uitrvoering van iraumered" van Schumann, de koraal- tantaisie op ,,Een vaste burgt" van Jan Zwart. ..Paraphrase op Dochter Sions" van Handel en het slotnummer ,,Herfst- zamg van William Faulkens. Jammer, dubbel jammer was het, dat ue opkomst van belangstellenden zooveel te wietnschen overliet, aangezien het kerk- gebouw te nauwernood voor de helft was bezet. t Was dan ook niet be verwonde- ren. dat de voorzitter der orgelcommissie, de heer C. J. Nobels, die de bijeenkomst met gebed opende, en met dankzegging sloot, zijn leedwezen uibdrukte over die geninge opkomst, vooral van de gemeente- leden, be meer, waar zoo herhaaldelijk uitt die kringen aan de commissie gevraagd werd wanneer nu toch eens een org el- bespeling zou plaats hebben. De lage kos- ten van een programje.a, 35 cent, konden toch, meende hij geen aanileidiing zijn voor de slechte opkomst. Misschien, dat het hier gaat, zooals dik- wijls het^geval is, dat afwezigen, hooren de ,,hoe' het was, nu spij't hebben, doch zij die er waren hebben in elk geval volop kunmein genieten van mooie en goed uit gevoerde muziek. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 28 Maart tot en me 3 April in de prov. Zeelamd bedroeg: Roodvonk: Biggekenke 1; Wemeldinge 1; Ierseke 1. AANBESTEDING. De uiitslag van de gehouden aanbeste- ding voor het bouwen van een wagen- huis voor den heer Jac. van Wijck te Hoek is als volgt: Voor het metselwerk werd ingeschre- ven door J. Meerstens R. J. de Fouw te Hoek f 1093; M. W. Nieuwelink te Hoek f 985 en W. A. Nieuwelink te Hoek f 737 (gegund). Voor het timmerwerk enz. werd inge- sch,raven door: C. J. Naeije te Hoek f 1730; J. F. de Waal te Hontenisse f 1590; J. P. de Fouw te Hoek f 1490; W. C. de Feijter te Hoek 1400; J. van der Bent te Ter Neuzen f 1395; J. van't Hoff te Hoek f 1345 (gegund). Voor de massa: J. van der Bent te Ter Neuzen f 2605. ZEELAND TE ROTTERDAM. De vereemiging ..Zeelandia" te Rotter dam, bestaande uit aldaar wonende Zeeuwen hield de vorige week in het lo- kaal Odeon, dat bij die gelegenheid ge- heel bezet was, weer een feestelijike bij- eankornst. Deze had ditmaai een bijzon- der.e beiteekenis, omdat dien avond zou worden opgevoerd het blijspeJ, door den voorzitter der Zeeuwen-vereeniging te Haarlem, den heer Jac. Heijblom, bewerkt naar de Zeeuwsche schets van den heer Beunke ,,Twee tegen een". De opvoering slaagde uitstekend en zoowel de spelers als de regisseur verdienen een woord van lof. De laatste kreeg voor zijn goede zor- gen een souvenir. Het was voor de Zeeuwen een hoogst gezellige avond. waarbij men zich weer als op eigen bodem verplaatst gevoelde, De heeren Heijblom en Beunke waren ook tegenwoordig. benevens een afvaar- digimg van de vereeniging der Friezen. BOSCHKAPELLE. Paaschmaandag had in 't cafe van Th. Ottjes alihier een ..Prijspikkinq" plaats. De uitslag was als volgt: le prijis Hor. de Puij'te Stoppeldijk, 125 punten; 2e prijs E. Piessens te Bosch- kapelle, 120 punten; 3e prijs Ph. Hayette te Boschkapelle; 4e prij.s E. de Waal te Stoppeldijk; 5e prijs Hor. de Puij te Stop peldijk, alien 115 punten. Bij kampen verkregen deze laatste drie resp. 80, 75 en 70 punten. De afstamd was bepaald op 2 M. 50. Woensdag had in 't cafe van den heer Claeijs alhier de aanbesteding plaats van de vergrooting van 't kerkgebouw. Inschrijvers waren: Wielemans Hoofd- plaat 24,800, aftrek doopkapel /1800; P. F. Kaan, Bergen op Zoom f 25.690, zonder doopkapel f 24.000; Raimaeker. Wouw f 25.800, doopkapel 1600; L. Lansu, Clinge f 25000 met doopkapel; P. de Rooij, Boschkapelle f 26.250, doop kapel f 2000; Jouret, Clinge f 30.531 melt doopkapel; P. Voet-De W^aal, Hontenisse f 24.600, met doopkapel; C. Bol, Clinge f 29.400, doopkapel f 2050. De gunning is aangehouden. KOEWACHT. Woensdag werd alhier de jaarmarkt gehouden van paarden, hoornvee en var- kens. Vooral in den voormiddag was er veel volk op de been. Aangevoerd waren 65 stuks hoornvee, 27 paarden en enkele varkens en biggen. Na keuring werden op het gemeenteihuis de volgende prijzen uibgereikt: Voor het meest in waarde zijnide werk- paard van 3 tot 6 jaar oud le prijs Th. van Daele alhier; 2e prijs Aug. Herman te Moerbeke. Voor het schoonste veulen nog zijn melkfanden hebbende Henri Suy, en Ed. Poppe, beiden alhier; voor de schoonste baatgevende of kalfdragende koe le prijs August Suy, 2e prijs Emile Steenaert beiden alhier; voor de schoon ste kalfdragende vaars Alph. de Schepper alhier; voor de schoonste viertandsche vaars Henri Bonite alhier; voor den vet- sten os le prijs E. Dierick alhier, 2e prijs Cam. Schoof te Zuiddorpe; voor de vet- ste vaars le prijs E. Dierick alhier, 2e prijs Cam. Vael te St. Janslteen; de prijs voor den best gebouwiden stier Alph. Mis- seghers alhier; voor het grootste getal paarden ter markt gebracht Th. van Dae le, voor het grootste getal varkens Jac. de Meij te Zuiddorpe en A. Engels alhier, voor de schoonste geit Jos. van \Vaes- berghe alhier. De demonstratie der landbouwwerk- tuigen op het erf van den heer Alph. de Schepper wekte veel belangstelling. De landbouwer Fr. Suy, die de vorige week door het op hoi slaan zij.ner paarden zoodanig gewond werd, dat hem de H. Sacrementen der Sterveruden rnoest worden toegediend, is thans zooverre aan de beterhand. dat alle levensgevaar ge- weken is. Op Woensdag 5 Mei a.s. zal hier door de Provinciale Commissie tot bevor- dering van Rij.kswege van de Veefokkerij in Zeeland en een inspecteur van het N. R. S. een keuring plaats hebben van stie- ren en vrouwelijk fokvee. I. A. F., oud 36 j., z >nder beroep te Breskens, is wegens het binnendringen op een provinciale stoomboot, verjordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. H. K. B., oud 53 j ingeaieur te Aar- denburg, is wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. HET HANDELSREGISTER. Een autobus-ondernemer uit Tilburg, die bij de inschijjviag in het Handels- register aidaar verzuimde zpn mede-eige- naar op te geven, werd door de arr. rechtbank te Breda, orereenkomstig den eisch, veroordeeid tot f300 boete of 300 dagen hecht. EEN 1NDIANENSTAM IN NOOD. De Royal Canadian Mounted Police, het berotmde corps, dat zich do >r zijn kranige prestaties in het uitgestrekte Britsche dominion, dat Canada heet, een wereldnaam heeft verworven, staat thans voor een bij- zonder moeilpke en gevaarlijke taak. Een patrouille vevliet eenige weken ge- leden Fort Smith of zoek naar een in nood verkeerenden Indianenstam, de Caribou- Eters Zooals hun naam aanduidt, is de jacht, op caribous, de buffels van Noord- Amerika, hun voornaamste bron van lerecs onderhoud. De Iudianen vangen deze dieren op hun trek door de Noordelijke vlakten van Canada, waarbij zij bepaalde wegen volgen. Dit jaar echter kozen de caribous een anderen weg, vermoedelijk tengevolge van den buitengewoon zachten winter. En nu hebben de Caribou-Eters niets te eten De lndianen verlieten hun kamp en trokken in Oostelijke richting naar de Barren Lands („kale gronden"), waar de dieren gesignaleerd waren. Twee oude vrouwen lieten zij in het ontruimde kamp achter. Deze beide vrouwen zijn thans door de R.C.M P. gered en zij vertelden, waar men de rest van den stam zou kunnen vinden. Toen vertrok de reddingsbrigade, die thans nog onderweg moet zijn. Want de reis duurt twintig dagen en most ge- maakt worden met hondensleden door bijna ongenaakbaar gebied De vrouwen hadden verteld, dat de lndianen door den honger gedwongen waren al hun honden op te eten. Zonder honden kunnen zij echter geen reizen van eenige beteekenis maken en men verwacht daarom dat de ongelukkigen in stervenden toestand zullen worden aangetroffen, wanneer het ten minste niet reeds te laat is. som van 14.000 pond sterling had nagelaten aan zijn beide dochters. Deze wisten door geldbelegging en uiterste spaarzaamheid het kapiiaal to doen aangroeien. De eene zuster overleed 8 jaren geleden en sedert had miss Clara Jones alleen geleefd. Zij wilde niemand in haar woning toelaten, die in een onbeschrijfelijk vervuilden toe- stand werd aangetroffen. D1EFJESBENDE GEPAKT. De politie te Amsterdam heeft de hand gelegd op een bendetje van een 6 taljon gens van den leeftijd van 10 tot 12 jaar, die de laatste weken de Overtoombuurt met kleine diefstallen onveilig maakten. Hier werd wat suikergoed weggenomen, daar van een toonbank een vulpenhouder ontvreemd, uit een school werd een pot verf gegapt en bij al deze „operaties" werk ten de knaapjes eendrachtiglijk samen, om j de onlernemiDg te doeu slagen. Doch dit venaad dook op en zoo werd het veelbelovend zestal, zooals het in de officieele termen heet: t, op aan 'vijzing aan gehouden". Maar het geheim van hun bende zou hun ondergang niet overleven. Want voor de arrestatie plaats vond, zagen zij nog kans hun regHment, waaraan de leden zich s'ipt moesten onderwerpen, te verbranden, de politie v«or het feit stellend verder licht te brengen in dit duister complot. KLOOSTERZANDE. Donderdagmorgen was de buuntschap Kloosterzande in rep en roer, doordat bleek, dat men in den afgeloopen nacht in verschillende woningen had gepoogd in te breken, door het uitsnijden en vernielen van ruxten. In de won/ing van den Rijksontvanger hebben de dieven gepoogd hun slag te slaan, want daar bleek men alles over hoop te hebben gehaald en doorzocbt. Vermist wordt eenig zilver tafelgereed- j schap en wat geld. Op het kantoor zijn de dieven niet geweest. De marechaussee stelt een uitgebreid onderzoek in. Om- trent de daders is nog niets bekend. (M. Crt.) Ter Neuzen, Sluiskil. Zondag 11 April 1926. Ned. Herv. Kerk. 9* u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. 9i u., Ds. A. Timmerman, Bediening van het H. Avondmaal en 1 u., dhr L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams, Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel 9 u., en 2 u., Ds. G. A. Ruijsch van Dugteren. SasvanGent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereforrneerde Kerfc 9 u. en 2 u,, Ds. J. B. Vanhaelen. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9i u. en 2 u., Ds. Tolsrna. Gereformeerde Gemeente. (Vloosw(jkatraat). Ter Neuzen. 9J u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Ood-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9j u., 2 u., en u., leeskerk. Axel Gereformeerde Gemeente. (WeststraatJ, 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal „Eber.-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5} u., Evangelisatie. R. K. Kfkdiensten te Ter Ne.rer Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur Namiddags omhalf drie Lof. RECHTSZAKEN. Arrondisscmcnts-Rechtbank, Middclburg Zitting van 9 April 1926. De volgende vonnissen werden uitge- sproken P. d. W., oud 57 j., leurder te Ter Neuzen, is wegens vernieling veroordeeld tot 1 maand gevang met aftrek van het voorarrest. P. H. B., oud 33 j., arts te Hontenis-e, is wegens eenvoudige beleedigiug veroor deeld tot 40 gld. boete of 40 dagen becbt. GEWELDIGE BRAND 8ij een geweldige branl die in het Berliner Messepalast heefc gawoed is het speelgoedmagazijn een prooi der vlammen ge worden. De schade wordt op meer dan 100.000 mark gesehat. De geheele 60 meter breede gevel van het gebouw stond in vlammen. De brandweer die mst 40 wagens ter plaatse verscheen kon het vuur in twee uur tijds meester worden. M0EIL1JK! De stad Freder.cksburg ia Virginia maakt zich vroo'yk over het volgende: De 48ja ige farmer Jatt is gehuwd met de 15jarige mi-s Woodeil, maar daardoor werd hg de echtgenoot van zijn eigen stiefkleindochter, en schoonzoon van zgn eigen schoonzoon. Das werd hij ook de schoonzoon van zjjn eigen dochter, die op haar beurt nu schoondoch'er is geworden van haar eigen schoondochter. De vader van de jonggehuwde dame is tegelijkertjjd de schooo.vader van heer Jatt en schoonzoon van den heer Jatt en hjj staat tot zijn oorspronkelijke dochter in de verhouding van een stiefschoonzoon. Jatt was weduwnaar. Jatt's dochter huwde met een weduwnaar, genaamd Woodeil, Woodell's dochter Anna is nu gehuwd mat haar stiefgrootvader Jatt. Vandaar al die verwikkelingen, welk aantal tot in het onnoemelijke is uit te breiden EEN STATIONSKAS GEPLUNDERD. Te Prestranek, een Italiaansche gemeente bij de Servische grens, zgn Zaterdag drie zwaur gewapende gemaskerde bandieten het staton binnengedrongen. Terwijl twee hun- ner de aanwezige beambten met hun revolver in bedwang hielden, plunderde de derde de kas, die ongeveer 250.000 lire bevatte. Het drietal verdweea daarop in de richting van de Pinka. De man, die het geld bij zich droeg, wist den overkant te bereiken, de beide anderen moesten zich echter ver- dedigen tegen de faicistische militie, die intusschen gealarmeerd was. Bij li t gevecht, dat zich ontspon, zijn de secretaris der fascisten te Prestranek en drie anderen gewond. De secretaris over leed spoedig, evenals een van de beide bandieten, die ook getroffen waren. In verband met deze gebeurtenis, is Zondag nabij de grens een zoon van een rijken boer uit Bisterza aangehouden, die in bet bezit was van 22.000 lire. Na een kort verhoor bekende hij aan den aanval te hebben deelgenomen. EEN GEFORTUNEERDE ARME" OVERLEDEN. Clara Jones, een oude vrijster van 74 jaren, die sedert vele jaren in armoedige omstandigheden leefde, is in haar woning in de armenwijk dood gevonden. Zij was in lompen gekleed. Bij een huiszoeking vond de politie in verschillende hoeken en gaten gouden en zilveren geldstukken ter waarde van 2700 pond sterling. Voorts werden waardepapieren ontdekt tot een bedrag van 40 000 pond sterling. De vader der overledene was een schilder geweest, die 30 jiren geleden stiertenee L1EVER Z1TTEN DAN EEN GULDEN BOETE BET ALE N. Uit Schoonhoven wordt aan de //N. R. Ct." geschreven Hg was van verre gekomen en toen nu de avond gedaald was boven de spitsen der torens, zocht hij een nachtverblijf. Maar Schoonhoven heeft geen volkslogementen en dies klopte hg aan bij de politie met ver- zoek om onderdak. De politie verleent dit echter niet en de man werd aangeraden, in een der hotels te gaan logeeren. Dat wou hij niethet was te voornaam voor hem, zei hij. Hoe zijn naam was, inlormeerde de dienst- doende agmt. A. L luidde het antwoord. En zijn beroep Koopman. Het Politieblad werd nagekeken en A. L., zonder woon of verblijfplaats, stond erin gesignaleerd als te goed hebbende een gul den boete of een dag hechtenis, wegens overtreding der politieverordening te Deurne. De koopman werd nu te logeeren ge houden, echter als arrestant. Bij zijn fouilleering werd een som gelds van bijna 97 op hem gevonden. Op de vraag, of hij den volgenden morgen den gulden boete wilde betalen, antwoordde de koopman, nee hij zou toch liever maar gaan zitten. En zoo gebeurde het, dat den volgenden morgen de man op transport werd gesteld naar Rotterdam, waar hij circa half elf aank warn. Daar voor waren noodig reiskosten, daarvoor moest een agent mee, daarvoor waren veel beslommeringen vereischt. Maar de koopman had zijn gulden in den zak gehouden. EEN PANIEK VOORKOMEN. Vrrjdagavond werd ontdekt, dat er brand was ontstaan in de transformatorenkamer van den New Cross Empire schouwburg te Lonlen tijdens een circusvoorstelling door 1600 personen, waaronder vele kinderen, bijgewoond. Tengevolge van den brand gingen op het tooneel, waar juist een oiifant zgn kunsten vertoonde, en in het orkest de lichten uit. De dikhuid, denkende dat zgn nummer uit was, stapte van zijn ton en verliet het tooneel. waar de directeur verscheen om mee te deelen, dat het defect wel niet zoo spoedig hersteld zou zijn en het publiek uit te noodigen te vertrekken men kon aan de kas zijn geld terug krijgen of wel den volgenden avond met dezelfde biljetten de voorstelling bijwonen. En terwijl het orkest, in donker, het schoone ied „If you knew Susie" speelde, verlieten de bezoekers kalm't gebouw, waarbuiten en dit was de eerste aanwijzing dat er on- raad was geweest de aangerukte brand- weerwagens stonden. Die evenwel geen dienst behoefden te doen, daar het personeel den brand reeds met eigen middclen ge- bluscht had. GEVECHT MET EEN WILD ZW1JN. De ,/Noordkustbode" meldt, dat de admi- nistrateur van de onderneming Pesantren in Pekalongao, jhr A. Boreal, toen deze er op uit was getrokken, naar aanleiding van klaclPen, betreffan overlast van kroko- dillen, in het moeras door een wild zwijn werd aangevallen. Hij loste drie schoten uit zijn Mauser-geweer op het dier, zonder het doodelijk te treffen, waarop hij zijn klewang trok en het zwijn den genadeslag wist te geven. Een hem vergezellende Mandoerees had intusschen het hazenpad gekozen en het duurde vrij lang, voordat er hulp kwam opdagen en de zwaar ge- wonde man naar Pekalongan kon worden vervoerd, voor de noodige geneeskundige hulp. Dank zi] zijn zeer sterk gestel maakte de heer B., hoewel ernstig gewond, het naar omstandigheden wel, doch het zou wel langen tijd duren, eer hij weer geheel de oude is, schreef de ,/Noordkustbode". EEN MUMMIE. Te Nantwich (Engeland) zijn in een woonhuis de overolijfselen gevonden van een bijna 80jarige vrouw. Het lgk was tot een mummie verdroogd. In het huis bevonden zich drie dochters van de overledene, welke jarenlang met het lgk de kamer gedeeld hadden. Een neef van het drietal had een week of zes geleden nog aan zijn nichten gevraagd, hoe het met hun moeder was, en ten ant woord gekregen, dat e het best maakte. Toen de p ilitie het huis biimeudrong vond ze het lijk van de oude vrouw, om- liuld door een laker, op een stoel zitten. Vlak bij het lijk stond een tafel met fruit, ^ieren en brood er op. De eenige kamer die bewoond was, bleek die te zgn waar het lijk zich be vond De vrouw scheen een natuurlijken dood gestorven te zgn. Haar drie dochters, die niet wel bg bet hoofd waren, werden naar een gesticht overgebracht. D1EF-ACROBAAT. Een brntale diefstal is gepleegd in een der groote hotels te Cances. Nadat hij op de veranda van het hotel was geklom- men, klauterde een inbreker langs den gevel naar de tweede verdieping. Door een venster geraakte bij in kamers, be woond door het Amerikaansche echtpaar Baker. De inbreker roofde een prachtig parelsnoer dat mevrouw Baker op een tafel had laten liggen en andere juweelen, voor een gezamenlijke waarde van ongeveer 400.000 francs. Daarna drong hij binnen in een aangrenzend vertrek, bewoond door mevrouw Rice, ook een Amerikaansche. Daar stal hij een portefeu 1-, inhoudende vele duizenden francs. De dief-acrobaat verliet het gebouw ongestoord langs den zelfden weg. Zijn diefstallen werden eerst later ontdekt. NEW-YORK—PARIJS PER VLIEGTU1G. De Fransche vlieger Fonek, uit den oor- log welbekend, lid van de Kamer, zal aan het eind van de maand Juni beproeven van New-York naar Parijs te vliegen zonder tusschenlanding. Het vliegtuig, waarmede hg de vlucht zal beproe ?en, wordt te New- \ork gehouwd; het is bgna voltooid. Drie Amerikanen zullen Fonck vergezellen. EEN RAMP TE GUADALAJARA. Het Belga-agen!schap verneemt uit Gua dalajara in Mexico het volgende over een ramp, die daar had plaats gefonden. Acht kinderen speelden op een terrein, waar vroeger een school voor opleiding tot genie- officier had gestaan. Die school was ge- bouwd geweest op gewelven, en terwijl de kinderen daar aan het spelen waren, stortte een gewelf in. Van de acht is er een dood de zeven anderen zijn gekwetst. G1FTIGE 8P1NNEN. In Europa kent men alieen de tarentella als spin, wier beet vergiftigingsverscbgcse- len tewelg breDgt. Maar in Zuid Amerika is een groot aantal gifdge spinnen bek nd, waarvan eommigen huidrersterf, andere vergiftigingen van het zenuwstelsel ver oorzaken deze laatsten zgn het gevaarlgkst. Twee Braziliaaneche geleerden, dr. Brazil en dr. Velland, hebben de werking van deze giftige spinnen onderzoeht. Het is hun gelukt om een serum tegen de ge- volgen van den beet van de twee giftigate soorten te bereiden. Zij behaDdelden daar- toe scbapen met langzaam opklimmende hoeveelheden van het gift en tapten na de behandeling het bloed van deze schapen af. Spoot men dit serum bijtijds in bij menschen, die door de giftige spinnen waren gebeten, dan kon men de ziekteverschijnselen be- lacgrijk vernrnderen en de patienten die anders groote kans hadden gehad te sterven, van den dood redden. (The Lancet). DE VLIEGMACHINE IN DIENST DER HYGlflNE. SiDds eenige jaren wordt de vliegmachine gebruikt ter bestrijding van schadeljjke insecten. Het eerste gunstige gevolg werd waargenomen in 1921 in den staat Ohio, waar een vliegmachine 6 vluchten maakte, een insectendoodende stof uitwerpende over een aanplant catalpaboomen, die kaal ge- vreten werden door de rupsen. Na drie dagen waren aile rupsen dood. Sinds dien is deze methode gebruikt bg den katoen- aanplant waar vo'gens ruwe berekening jaarlijks voor 300 millioen dollar aan katoenzaaddoozen verloren gaat door de kevers Gedurende de laatste drie jaren heeft men ook proeven genomen over het gebruik van vliegmachines voor het ver- nietigeu van larven op de broedplaatseu van malariamujzgen Pargsgroen is in kleine hoeveelheden voor dit doel gt-schikt, en wordt ve-mengd met wegenstof, zand, kurkstof of calciumcarbonaat voor een goede verspreiding. Ook ter bestrijding van insectenplagen in boomgaarden e.d. zijn vliegmachines als stofverspreiders gebruikt. In Duitschland heeft men bet vorige jaar op deze wijze bosschen door middel van arsenicum-prae paraten van rupsen bevrijd. (N. T v. G.) DE HONGERKUNSTENAAR. Jolly, de Berlijnsche hongenkunsteniaar, heeft zijn glazen kast, waarin hij 44 dagen lang opgesloten is geweest, mogen ver-* lalten. Hij is thans wereldkampioen-hon- gerkunstenaar. daar hij 1 dag langer heeft gevast dan de Italiaan Mulatto, die tot nog toe met 43 dagen aan het hoofd stond. Bij de opening van de glazen kast waren eenige geneesheenen tegenwoordig, die den hongerkunstenaar onmiddellijk heb ben onderzoeht. Jolly mocht wat licht verteerbaar voedsel tot zich nemen en is toen ter verpleging naar een ziekenlhuis overgebracht. Zoodra hij weer op krach- ten is gekomen, zal hij zich in een aantal vaniete's laten bewonderen. Daarna gaat hij naar Amerika. Zijn gezondheidstoe- stand schijnt 'in het algemeen nogal guns- tig, al was hij om licht te begrijpen rede- nen erg zenuwachtig. Jolly heeft sinds zijn opsluiting 29 pond aan gewicht ver loren. Hij weegt thans 94 ponid. In de laatste dagen dronk hij nog slechts een flesch mineraalwater, terwijl hij 10 siga- retlten rookte. Ongeveer 300.000 naeuws- gierigen hebben een bezoek aan den hon gerkunstenaar gebracht. Daar zij alien 50 penning entree hebben betaald, lean men zich ongeveer voorstellen, wat Jolly ver- diend heeft. Doos 30 ct. Vloosw(jk«traa f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1926 | | pagina 2